Results for Dronning Dorothea Cup 2018
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Dronning Dorothea Cup 2018 |
|
Udskriftsdato |
03 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Kolding |
|
Udskriftstidspunkt |
10:11 |
|
|
Arrangør |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
02 marts 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rebecca E. Jakobsen |
2003 |
|
590 |
32.10 |
1:07.80 |
1:51.32 |
|
2:25.23 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:28.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kirstine Mørk Rasmussen |
2003 |
|
587 |
32.36 |
1:12.53 |
1:51.96 |
|
2:25.46 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:26.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lærke Rask Sander |
2002 |
|
587 |
30.77 |
1:08.82 |
1:53.02 |
|
2:25.50 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:37.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lærke Toftgaard |
2001 |
|
556 |
32.20 |
1:09.56 |
1:54.64 |
|
2:28.12 |
|
|
Kolding SK |
2:26.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Pernille Jensen |
1998 |
|
491 |
34.32 |
1:18.08 |
1:57.59 |
|
2:34.46 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:33.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emma Anne Ljungstrøm |
1999 |
|
478 |
33.55 |
1:10.59 |
1:58.15 |
|
2:35.78 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mathilde Nielsen |
2003 |
|
475 |
34.39 |
1:13.97 |
2:00.89 |
|
2:36.16 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:39.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mai Pallvi |
2000 |
|
466 |
33.75 |
1:15.58 |
2:02.68 |
|
2:37.13 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:34.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Anne Marie S. Hansen |
2002 |
|
437 |
36.77 |
1:16.25 |
2:02.60 |
|
2:40.53 |
|
|
Svømmeklubben Opnør |
2:38.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nynne Nørlem |
2002 |
|
429 |
35.78 |
1:17.57 |
2:05.21 |
|
2:41.56 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:41.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ida Raabjerg Møller |
2003 |
|
413 |
35.59 |
1:16.31 |
2:04.97 |
|
2:43.54 |
|
|
Erritsø Gymnastik Og IF |
2:47.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ida Kjærdgaard |
2003 |
|
367 |
36.03 |
1:22.73 |
2:09.65 |
|
2:50.06 |
|
|
Skanderborg Svømmeklub |
2:48.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emma Karlsson |
2003 |
|
328 |
37.51 |
1:25.02 |
2:14.58 |
|
2:56.68 |
|
|
Erritsø Gymnastik Og IF |
2:59.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Johanne Jonstrup Liisberg |
2003 |
|
306 |
40.45 |
1:25.24 |
2:20.55 |
|
3:00.74 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:59.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mathilde Jensen |
2003 |
|
287 |
39.97 |
1:28.49 |
2:24.37 |
|
3:04.67 |
|
|
DeltaSwim |
3:12.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Pipaluk Selbo |
2003 |
|
285 |
36.58 |
1:23.17 |
2:19.29 |
|
3:05.12 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:52.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Thilde Dyrbjerg Strøager |
2003 |
|
265 |
40.98 |
1:29.05 |
2:24.96 |
|
3:09.61 |
|
|
DeltaSwim |
3:16.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Iben Mønsted |
2003 |
|
261 |
40.42 |
1:31.58 |
2:26.16 |
|
3:10.48 |
|
|
Svømmeklubben Opnør |
3:15.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Ditte Hansen |
2003 |
|
239 |
41.08 |
1:33.72 |
2:32.00 |
|
3:16.30 |
|
|
DeltaSwim |
3:21.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Mette Warncke |
2003 |
|
233 |
45.65 |
1:32.99 |
2:31.76 |
|
3:17.87 |
|
|
Svømmeklubben Opnør |
3:28.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elma Gabela |
2004 |
|
531 |
32.47 |
1:13.55 |
1:57.67 |
|
2:30.40 |
|
|
Kolding SK |
2:32.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nønne Christensen |
2004 |
|
438 |
33.80 |
1:18.08 |
2:04.61 |
|
2:40.41 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:41.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maria Østergaard Nielsen |
2004 |
|
409 |
35.99 |
1:19.08 |
2:07.00 |
|
2:44.07 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:48.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nicoline Kornum-Svensson |
2005 |
|
408 |
35.69 |
1:17.27 |
2:05.93 |
|
2:44.18 |
|
|
Kolding SK |
2:47.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Amalie Brammer Kærgaard |
2004 |
|
405 |
35.85 |
1:20.31 |
2:06.90 |
|
2:44.61 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:52.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Josephine Larsen |
2004 |
|
404 |
32.69 |
1:15.64 |
2:06.32 |
|
2:44.73 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:47.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Cille Kirketerp |
2005 |
|
395 |
36.97 |
1:21.53 |
2:09.50 |
|
2:46.00 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:48.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kajsa Salomonsen |
2005 |
|
370 |
33.90 |
1:19.07 |
2:13.63 |
|
2:49.73 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:52.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Victoria Fræhr Piihl |
2005 |
|
358 |
38.63 |
1:20.66 |
2:12.91 |
|
2:51.52 |
|
|
Kolding SK |
4:00.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Filippa Eiler |
2005 |
|
351 |
36.25 |
1:20.18 |
2:14.36 |
|
2:52.66 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
3:00.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Louise Sunesen |
2005 |
|
350 |
35.93 |
1:19.34 |
2:14.77 |
|
2:52.76 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:48.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Luna Luminari |
2005 |
|
347 |
39.75 |
1:25.56 |
2:14.20 |
|
2:53.28 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
3:02.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Johanne Heilmann |
2005 |
|
347 |
39.08 |
1:22.46 |
2:13.34 |
|
2:53.30 |
|
|
Kolding SK |
2:57.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Alberthe Skovborg Hansen |
2004 |
|
344 |
36.98 |
1:21.42 |
2:15.08 |
|
2:53.89 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
3:06.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Maja Buck |
2004 |
|
343 |
38.79 |
1:23.17 |
2:12.08 |
|
2:54.06 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:55.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Anna Mundt Karup |
2005 |
|
325 |
38.58 |
1:25.20 |
2:14.91 |
|
2:57.09 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:56.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Melanie Petersen |
2004 |
|
325 |
40.21 |
1:22.02 |
2:17.02 |
|
2:57.12 |
|
|
Kolding SK |
2:55.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Elisabeth Vingborg |
2005 |
|
313 |
38.04 |
1:24.96 |
2:17.31 |
|
2:59.29 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
3:01.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Majken Haarup |
2004 |
|
313 |
38.66 |
1:25.78 |
2:17.08 |
|
2:59.47 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
3:08.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Maria Aakmann Andersen |
2004 |
|
310 |
41.82 |
1:27.35 |
2:16.14 |
|
3:00.02 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:56.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Freja Jungersen Nielsen |
2004 |
|
304 |
39.86 |
1:25.00 |
2:18.25 |
|
3:01.16 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
3:11.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Mille Veiler |
2005 |
|
303 |
37.28 |
1:24.80 |
2:17.77 |
|
3:01.28 |
|
|
Kolding SK |
3:45.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Maria Crisan |
2005 |
|
303 |
38.25 |
1:24.95 |
2:19.72 |
|
3:01.30 |
|
|
Svømmeklubben Opnør |
3:02.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Simone Hoppe |
2004 |
|
301 |
41.98 |
1:27.79 |
2:21.35 |
|
3:01.81 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
3:15.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Sarah Hansen |
2005 |
|
292 |
40.16 |
1:26.69 |
2:22.20 |
|
3:03.55 |
|
|
Kolding SK |
3:18.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Rose Pernille Simon |
2004 |
|
286 |
42.07 |
1:30.13 |
2:20.00 |
|
3:04.94 |
|
|
Erritsø Gymnastik Og IF |
3:03.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Julie Kann |
2005 |
|
271 |
42.51 |
1:27.20 |
2:26.27 |
|
3:08.19 |
|
|
Kolding SK |
3:10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Signe Jochumsen |
2004 |
|
253 |
39.89 |
1:27.96 |
2:28.03 |
|
3:12.62 |
|
|
DeltaSwim |
3:14.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Ella Ryberg |
2004 |
|
252 |
38.85 |
1:28.19 |
2:25.74 |
|
3:12.92 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
3:11.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Luna Hein |
2005 |
|
222 |
47.63 |
1:39.59 |
2:38.37 |
|
3:21.04 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
3:38.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Josefine Bundgaard |
2005 |
|
214 |
43.67 |
1:33.26 |
2:35.02 |
|
3:23.49 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Frederikke Riber |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ej fort bevæg v75 |
|
DeltaSwim |
3:07.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Louise Ovesen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ej fort bevæg v75 |
|
DeltaSwim |
3:16.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mille Lindeblad |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ej samt berør v125 |
|
DeltaSwim |
3:28.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Signe Vinding Sørensen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
sv på mave v75 |
|
Svømmeklubben Delfinen Strib |
3:25.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kamma Rasmussen |
2006 |
|
362 |
37.79 |
1:22.99 |
2:13.51 |
|
2:50.85 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:58.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alberte Pedersen |
2006 |
|
340 |
37.47 |
1:22.06 |
2:16.23 |
|
2:54.46 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:59.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sarah Højlund |
2006 |
|
318 |
40.14 |
1:25.55 |
2:18.88 |
|
2:58.48 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
3:07.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Johanna Rasmussen |
2006 |
|
291 |
43.30 |
1:31.95 |
2:23.06 |
|
3:03.81 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
3:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Silje Nygaard Engedal |
2007 |
|
280 |
40.07 |
1:26.06 |
2:24.02 |
|
3:06.13 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
3:24.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Bianca Roos |
2006 |
|
280 |
43.99 |
1:32.68 |
2:24.40 |
|
3:06.25 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
3:09.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Maja Zastrojevic |
2006 |
|
271 |
41.13 |
1:30.21 |
2:26.40 |
|
3:08.20 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
3:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sofie Emilie Lange |
2007 |
|
254 |
43.51 |
1:33.02 |
2:28.74 |
|
3:12.25 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
3:28.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nana Andersen |
2006 |
|
249 |
47.25 |
1:37.23 |
2:31.61 |
|
3:13.62 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
3:27.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mille Holmberg |
2006 |
|
235 |
45.84 |
1:38.06 |
2:31.89 |
|
3:17.44 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
3:20.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sarah Laursen |
2007 |
|
233 |
45.65 |
1:37.18 |
2:32.43 |
|
3:18.03 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
3:22.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Lise H. V. Waarst |
2007 |
|
231 |
44.33 |
1:32.04 |
2:33.18 |
|
3:18.38 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
3:33.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Eline Sofie K. Rasmussen |
2007 |
|
186 |
51.51 |
1:44.69 |
2:45.85 |
|
3:33.11 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
3:36.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ea Gram Møller |
2006 |
|
181 |
46.43 |
1:43.02 |
2:43.25 |
|
3:35.38 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
3:40.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ida Thomsen |
2006 |
|
178 |
47.66 |
1:40.83 |
2:43.28 |
|
3:36.59 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Oline Ludvigsen |
2007 |
|
168 |
|
|
2:53.77 |
|
3:40.67 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
3:53.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Mathilde D. Liboriussen |
2007 |
|
121 |
1:01.50 |
1:59.53 |
3:12.59 |
|
4:05.93 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Amalie Kjærgaard Callesen |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Kolding SK |
3:28.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Helene Siegenthaler |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
03 marts 2018 |
Licens til Kolding SK |
Udskriftstidspunkt |
10:11 |
|