Resultat för UGP 3 (50m) 2017-2018, Eskilstuna
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lördag den 10/3 Klockan 15.30 (Insim kl. 14.30)
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 (50m) 2017-2018 Eskilstu | Utskriftsdatum | 10 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 17:53 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 10 mars 2018 |
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: UGP 3 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oliver Rehn | 2001 | Simklubben Neptun | 26.38 | 55.49 | |||||
2 | Jonathan Douib | 2000 | Sala Simsällskap | 27.14 | 55.80 | |||||
3 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 28.06 | 57.35 | |||||
4 | Dexter Dalsgaard | 2001 | Simklubben Neptun | 27.48 | 58.77 | |||||
5 | Daniel Lithner | 2001 | Säffle Simsällskap | 28.94 | 58.94 | |||||
6 | Morgan Martinsson | 2001 | Simklubben Neptun | 27.64 | 58.98 | |||||
7 | Gellert Szabo | 2001 | Västerås Simsällskap | 28.50 | 59.58 | |||||
8 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 28.98 | 1:00.60 | |||||
9 | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | 29.89 | 1:00.83 | |||||
10 | Joakim Sühl | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.68 | 1:03.93 | |||||
11 | Hemming Gong | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.44 | 1:04.69 | |||||
12 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 32.06 | 1:06.96 | |||||
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 år |
Sponsor: UGP 3 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.30 | 54.65 | |||||
2 | Emil Kernen | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.57 | 57.49 | |||||
3 | Oscar Wilhelmsson | 2002 | Örebro Simallians | 27.80 | 58.22 | |||||
4 | Oscar Mogard Linden | 2002 | Simklubben Neptun | 28.86 | 59.16 | |||||
5 | Edwin Nystrand | 2002 | Sala Simsällskap | 29.80 | 1:00.86 | |||||
6 | Per Granlund | 2002 | Västerås Simsällskap | 28.89 | 1:01.15 | |||||
7 | Linus Björk | 2002 | Västerås Simsällskap | 30.49 | 1:02.92 | |||||
8 | Jakob Hanson | 2002 | Sala Simsällskap | 29.96 | 1:03.78 | |||||
9 | Gabriel Hökemyr | 2002 | Karlskoga Simförening | 31.66 | 1:06.39 | |||||
10 | William Forsström | 2002 | Örebro Simallians | 33.71 | 1:10.98 | |||||
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP 3 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | 27.25 | 56.11 | |||||
2 | Kevin Grahn | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 29.10 | 58.89 | |||||
3 | Malte Haargaard | 2003 | Simklubben Neptun | 28.94 | 1:00.42 | |||||
4 | Isak Wallström-Blomgren | 2003 | Simklubben Neptun | 29.42 | 1:01.09 | |||||
5 | Oliver Hjalmarsson Sarlind | 2003 | Gävle Simsällskap | 29.56 | 1:01.34 | |||||
6 | Eskil Jonsson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 30.01 | 1:01.54 | |||||
7 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 29.63 | 1:01.66 | |||||
8 | Sergej Basov | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.86 | 1:01.70 | |||||
9 | Julius Grell | 2003 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 29.98 | 1:01.98 | |||||
10 | Carl Hansson | 2003 | Gävle Simsällskap | 29.28 | 1:02.11 | |||||
11 | Oliver Edoff | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.92 | 1:03.53 | |||||
12 | Axel Thorsén | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 30.56 | 1:03.82 | |||||
13 | Evert Jonsson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 31.05 | 1:05.09 | |||||
14 | Oscar Björstam | 2003 | Karlskoga Simförening | 31.28 | 1:05.24 | |||||
15 | Elias Sjölander | 2003 | Karlstads Simsällskap | 31.73 | 1:06.07 | |||||
15 | Viggo Reit | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 30.64 | 1:06.07 | |||||
17 | Filip Hedin | 2003 | Karlstads Simsällskap | 32.07 | 1:06.13 | |||||
18 | Oskar Högqvist | 2003 | Karlskoga Simförening | 32.00 | 1:07.26 | |||||
19 | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | 31.93 | 1:08.04 | |||||
20 | Felix Mårvad | 2003 | Sala Simsällskap | 33.75 | 1:10.06 | |||||
21 | Gustav Ulfvebrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 34.07 | 1:10.18 | |||||
22 | Amadeus Ahlman | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 36.00 | 1:10.56 | |||||
23 | Samuel Norström | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 34.49 | 1:11.59 | |||||
24 | Gabriel Raicu | 2003 | Karlskoga Simförening | 35.75 | 1:14.76 | |||||
25 | William Österberg | 2003 | Fagersta Simklubb | 36.14 | 1:17.95 | |||||
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP 3 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Olle Pettersson | 2004 | Katrineholms Simsällskap | 29.67 | 1:01.82 | |||||
2 | Morris Martin | 2004 | Simklubben Neptun | 30.96 | 1:03.50 | |||||
3 | Olle Wikholm | 2004 | Gävle Simsällskap | 30.94 | 1:03.60 | |||||
4 | Nikola Petrovic | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.41 | 1:04.24 | |||||
5 | Hjalmar Mueller | 2004 | Simklubben Neptun | 31.61 | 1:04.60 | |||||
6 | Daniel Ruijs | 2004 | Borlänge Simsällskap | 31.80 | 1:06.42 | |||||
7 | Axel Andersson | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 32.17 | 1:06.80 | |||||
8 | Fredrik Karlsson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 31.57 | 1:07.14 | |||||
9 | Max Antonsson | 2004 | Sala Simsällskap | 31.81 | 1:07.88 | |||||
10 | Olle Nilsson | 2004 | Sala Simsällskap | 33.15 | 1:08.40 | |||||
11 | Isak Rehnman | 2004 | Västerås Simsällskap | 32.96 | 1:08.57 | |||||
12 | Henrik Tran | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 32.99 | 1:09.56 | |||||
13 | Jesper Andersson | 2004 | Säffle Simsällskap | 34.78 | 1:15.37 | |||||
14 | Haoija He | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 35.85 | 1:15.83 | |||||
15 | Gustav Thorsén | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 36.54 | 1:18.32 | |||||
16 | Helmer Brobacke | 2004 | Västerås Simsällskap | 38.50 | 1:20.30 | |||||
17 | Johan Widén | 2004 | Västerås Simsällskap | 38.37 | 1:22.95 | |||||
18 | Elias Jakobsson | 2004 | Västerås Simsällskap | 42.47 | 1:25.81 | |||||
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
Sponsor: UGP 3 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 31.25 | 1:02.96 | |||||
2 | David Ullstrand | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.74 | 1:04.74 | |||||
3 | Erik Mulikov | 2005 | Säffle Simsällskap | 31.70 | 1:06.20 | |||||
4 | Ferdinand Bang | 2005 | Simklubben Neptun | 32.27 | 1:06.42 | |||||
5 | Hampus Bengtsson | 2005 | Simklubben Neptun | 34.80 | 1:11.96 | |||||
6 | Lukas Franz | 2005 | Karlskoga Simförening | 35.69 | 1:15.06 | |||||
7 | Erik Andersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.77 | 1:15.13 | |||||
8 | Gustav Larsson | 2005 | Örebro Simallians | 35.28 | 1:16.68 | |||||
9 | Milton Dalin | 2005 | Sala Simsällskap | 36.51 | 1:17.22 | |||||
10 | Linus Åkesson | 2005 | Karlskoga Simförening | 38.58 | 1:20.35 | |||||
11 | Linus Wigh | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.80 | 1:22.60 | |||||
12 | Gustav Löfqvist | 2005 | Västerås Simsällskap | 39.73 | 1:24.75 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 mars 2018 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 17:53 |