Resultat för UGP 3 (50m) 2017-2018, Eskilstuna
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 (50m) 2017-2018 Eskilstu |
|
Utskriftsdatum |
11 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
09:16 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: UGP 3 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oliver Rehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
27.71 |
57.27 |
1:28.27 |
|
1:59.71 |
|
2 |
Jonathan Douib |
2000 |
Sala Simsällskap |
|
28.35 |
1:00.25 |
1:34.23 |
|
2:06.97 |
|
3 |
Daniel Lithner |
2001 |
Säffle Simsällskap |
|
29.74 |
1:03.28 |
1:38.14 |
|
2:12.37 |
|
4 |
Gellert Szabo |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
30.62 |
1:05.33 |
1:40.32 |
|
2:14.18 |
|
5 |
Axel Rönnquist |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
32.32 |
1:09.58 |
1:49.61 |
|
2:30.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 år |
Sponsor: UGP 3 |
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP 3 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Troy Kroonder |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
28.97 |
1:01.01 |
1:33.84 |
|
2:06.64 |
|
2 |
Kevin Grahn |
2003 |
Katrineholms Simsällskap |
|
29.08 |
1:01.72 |
1:36.91 |
|
2:12.26 |
|
3 |
Eskil Jonsson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
30.38 |
1:03.13 |
1:37.89 |
|
2:12.37 |
|
4 |
Malte Haargaard |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
30.24 |
1:04.31 |
1:39.24 |
|
2:13.13 |
|
5 |
Carl Hansson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
30.50 |
1:05.06 |
1:40.92 |
|
2:15.35 |
|
6 |
Eric Lundström Silke |
2003 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
30.75 |
1:05.54 |
1:41.87 |
|
2:16.58 |
|
7 |
Philip Löfbom |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
30.28 |
1:04.88 |
1:41.51 |
|
2:18.26 |
|
8 |
Julius Grell |
2003 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
31.85 |
1:07.18 |
1:43.10 |
|
2:18.59 |
|
9 |
Oliver Hjalmarsson Sarlind |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
30.42 |
1:06.30 |
1:45.05 |
|
2:22.11 |
|
10 |
Axel Thorsén |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
32.97 |
1:09.54 |
1:47.79 |
|
2:23.81 |
|
11 |
Filip Hedin |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
33.52 |
1:10.89 |
1:47.48 |
|
2:24.17 |
|
12 |
Amadeus Ahlman |
2003 |
Katrineholms Simsällskap |
|
36.29 |
1:17.91 |
1:58.08 |
|
2:35.63 |
|
13 |
Felix Mårvad |
2003 |
Sala Simsällskap |
|
34.92 |
1:14.64 |
1:56.26 |
|
2:35.73 |
|
14 |
Edvin Brattberg |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
35.99 |
1:16.25 |
1:58.54 |
|
2:38.32 |
|
15 |
Samuel Norström |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
36.04 |
1:17.64 |
2:02.29 |
|
2:46.45 |
|
16 |
Gustav Forslund |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
36.85 |
1:19.35 |
2:03.71 |
|
2:48.55 |
|
17 |
Gabriel Raicu |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
39.01 |
1:23.54 |
2:09.90 |
|
2:54.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP 3 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olle Pettersson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
|
31.46 |
1:06.80 |
1:43.29 |
|
2:18.57 |
|
2 |
Morris Martin |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
32.51 |
1:09.34 |
1:46.50 |
|
2:22.02 |
|
3 |
Olle Wikholm |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
32.03 |
1:07.92 |
1:45.06 |
|
2:22.52 |
|
4 |
Isak Rehnman |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
33.41 |
1:09.84 |
1:47.40 |
|
2:24.18 |
|
5 |
Fredrik Karlsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
32.30 |
1:10.24 |
1:48.59 |
|
2:26.89 |
|
6 |
Henrik Tran |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
33.77 |
1:11.09 |
1:50.38 |
|
2:28.68 |
|
7 |
Marcus Bülund |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
34.22 |
1:13.27 |
1:53.08 |
|
2:29.71 |
|
8 |
Jesper Andersson |
2004 |
Säffle Simsällskap |
|
35.09 |
1:14.07 |
1:52.76 |
|
2:30.53 |
|
9 |
Max Antonsson |
2004 |
Sala Simsällskap |
|
32.99 |
1:11.95 |
1:51.82 |
|
2:30.56 |
|
10 |
Lucas Wendborg |
2004 |
Nyköpings Simsällskap |
|
36.53 |
1:17.69 |
2:00.38 |
|
2:42.01 |
|
11 |
Gustav Thorsén |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
35.80 |
1:17.50 |
2:02.94 |
|
2:46.76 |
|
- |
Helmer Brobacke |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
Sponsor: UGP 3 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Mulikov |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
31.76 |
1:07.76 |
1:45.30 |
|
2:21.29 |
|
2 |
Maximilian Holm |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
33.01 |
1:11.71 |
1:51.45 |
|
2:31.36 |
|
3 |
Hampus Bengtsson |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
35.84 |
1:15.79 |
1:57.34 |
|
2:36.07 |
|
4 |
Lukas Franz |
2005 |
Karlskoga Simförening |
|
38.00 |
1:20.05 |
2:04.22 |
|
2:47.26 |
|
5 |
Erik Pellfolk |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
38.89 |
1:22.10 |
2:05.61 |
|
2:49.42 |
|
6 |
Gustav Larsson |
2005 |
Örebro Simallians |
|
37.36 |
1:22.34 |
2:08.10 |
|
2:53.29 |
|
7 |
Elias Arvidsson |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
|
39.75 |
1:25.75 |
2:14.44 |
|
2:57.52 |
|
8 |
Viggo Redlund |
2005 |
Simklubben Ena |
|
39.36 |
1:25.67 |
2:12.82 |
|
2:59.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
11 mars 2018 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
09:16 |
|