Tulokset VÃ¥gspelet U-gp
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vågspelet U-gp | Utskriftsdatum | 11 oktober 2009 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 10:40 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 |
Gren 17, 50m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnea Olofsson | 1996 | Bureå Simsällskap | 29.87 | ||||||
2 | Ronja Wikström | 1996 | Umeå Simsällskap | 30.82 | ||||||
3 | Emilia Blaad | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 31.66 | ||||||
4 | Klara Anell | 1996 | Umeå Simsällskap | 32.01 | ||||||
5 | Felicia Nilsson | 1997 | Bureå Simsällskap | 33.57 | ||||||
6 | Isabel Degerman | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 35.12 | ||||||
7 | Elin Johansson | 1998 | Bureå Simsällskap | 35.72 | ||||||
8 | Fanny Asbaghi | 1996 | Umeå Simsällskap | 36.02 | ||||||
9 | Ronja Eriksson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 36.03 | ||||||
10 | Saga Samuelsson | 1996 | Umeå Simsällskap | 36.45 | ||||||
11 | Sanna Karjalainen | 1999 | Bureå Simsällskap | 37.40 | ||||||
12 | Fanny Eriksson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 37.47 | ||||||
13 | Lovisa Gilliusson Hörnell | 1997 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 37.64 | ||||||
14 | Sofia Johansson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 37.90 | ||||||
15 | Martina Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | 38.02 | ||||||
16 | Arezo Shamsgovara | 1998 | Umeå Simsällskap | 38.67 | ||||||
17 | Pia Jonsson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 38.86 | ||||||
18 | Josefine Nyström | 1998 | Bureå Simsällskap | 38.95 | ||||||
19 | Felicia Katmuk | 1997 | Piteå Sim | 39.13 | ||||||
20 | Gabrielle Söderberg | 1998 | Malå Simsällskap | 39.80 | ||||||
21 | Sofia Sund | 1999 | Umeå Simsällskap | 41.16 | ||||||
22 | Stina Johansson | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 41.19 | ||||||
23 | Saga Sandström | 2000 | Umeå Simsällskap | 41.41 | ||||||
24 | Julia Hedberg | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 41.87 | ||||||
25 | Lovisa Andersson | 1998 | Burträsk Simpolare | 41.96 | ||||||
26 | Clara Hedman | 1999 | Umeå Simsällskap | 43.27 | ||||||
27 | Evelina Karlsson | 1996 | Bureå Simsällskap | 44.26 | ||||||
28 | Linnea Nilsson | 1999 | Bureå Simsällskap | 44.46 | ||||||
29 | Ebba Larsson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 44.56 | ||||||
30 | Sofia Andersson | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 45.24 | ||||||
31 | Moa Dahlqvist | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 46.29 | ||||||
32 | Maja Renström | 1998 | Malå Simsällskap | 47.10 | ||||||
33 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 47.38 | ||||||
34 | Thea Granström | 2000 | Umeå Simsällskap | 48.21 | ||||||
35 | Cecilia Fransson | 1998 | Umeå Simsällskap | 48.37 | ||||||
36 | Josefin Sandberg | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 49.18 | ||||||
37 | Lisa Stenlund | 1999 | Malå Simsällskap | 50.19 | ||||||
38 | Sanna Kollberg | 2000 | Umeå Simsällskap | 51.31 | ||||||
39 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 51.42 | ||||||
40 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 1:13.18 | ||||||
Gren 17, 50m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Matilda Nyström | 1995 | Bureå Simsällskap | 32.56 | ||||||
2 | Johanna Landgren | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 34.71 | ||||||
3 | Klara Lundmark | 1995 | Bureå Simsällskap | 34.82 | ||||||
4 | Michela Björnebäck | 1995 | Lycksele Idrottsförening | 35.03 | ||||||
5 | Kajsa Morén | 1995 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 35.13 | ||||||
6 | Beatrice Strauka | 1995 | Vilhelmina Idrottsklubb | 36.04 | ||||||
7 | Elin Ödmark | 1995 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 37.44 | ||||||
8 | Julia Isacsson | 1995 | Malå Simsällskap | 41.88 | ||||||
Gren 17, 50m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Maria Bergström | 1994 | Piteå Sim | 32.40 | ||||||
2 | Karolina Logardt | 1994 | Skellefte Simsällskap 34 | 32.60 | ||||||
3 | Amelia Suh | 1994 | Skellefte Simsällskap 34 | 32.97 | ||||||
4 | Evelina Gilliusson Hörnel | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 36.70 | ||||||
Gren 17, 50m Frisim Damer, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linda Holmgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 28.24 | ||||||
2 | Julia Jakobsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 29.52 | ||||||
3 | Amanda Wikander | 1993 | Simklubben Ägir | 29.54 | ||||||
4 | Linnea Landgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 29.88 | ||||||
5 | Ronja Nilsson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 30.02 | ||||||
6 | Saga Pohjanen | 1993 | Bodens BK Simklubb | 30.07 | ||||||
7 | Lina Karlsson | 1993 | Byske Simklubb | 30.60 | ||||||
8 | Felicia Lövgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 31.79 | ||||||
9 | Myran Ekström | 1993 | Piteå Sim | 33.95 | ||||||
Gren 17, 50m Frisim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Marica Nilsson | 1991 | Skellefte Simsällskap 34 | 28.39 | ||||||
2 | Malin Dahlqvist | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 29.53 | ||||||
3 | Cecilia Enbom | 1991 | Bodens BK Simklubb | 29.77 | ||||||
4 | Sofie Danhall | 1991 | Kalix Simsällskap | 29.98 | ||||||
5 | Chrissa Karambotis | 1992 | Skellefte Simsällskap 34 | 30.41 | ||||||
6 | Märta Palmér | 1991 | Bodens BK Simklubb | 30.48 | ||||||
7 | Anna Lundell-Samuelsson | 1991 | Lycksele Idrottsförening | 31.36 | ||||||
8 | Kristina Sandström | 1990 | Piteå Sim | 34.96 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 |