2018-11-14   10:23:24
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 3

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Östsvenska UGP 3    Utskriftsdatum  10 mars 2018   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  11:26   
  Arrangör  Jönköping Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  10 mars 2018         
 
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 19 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Victor Johansson  1998  Jönköpings Simsällskap    27.62        58.17   
Mattias Grynning  1999  Linköpings Allmänna SS    27.87        59.62   
Pontus Palmqvist  1991  Linköpings Allmänna SS    27.80        59.73   
Gustav Henell  1999  Linköpings Allmänna SS    27.88        1:00.62   
Filip Grimberg  1998  Jönköpings Simsällskap    28.46        1:01.60   
Sixten Almén  1999  Linköpings Allmänna SS    28.79        1:01.60   
Noah Svensson  1999  Värnamo Simsällskap    29.35        1:02.42   
Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg    30.27        1:07.23   
Anton Kilander  1999  Linköpings Allmänna SS    32.79        1:12.01   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    26.16        57.94   
Anton Steindl  2000  Jönköpings Simsällskap    26.67        58.20   
Håkon Syrrist  2000  Ullensakersvømmerne    28.42        1:00.57   
Robin Pettersson  2000  Värnamo Simsällskap    28.58        1:02.95   
Frank Raunio  2000  Kalmar Simsällskap    30.29        1:04.31   
David Engström  2001  Simklubben Elfsborg    30.12        1:05.74   
Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap    30.32        1:06.08   
Anton Svensson  2001  Skövde Simsällskap    31.79        1:09.26   
Jesper Jönsson  2000  Västerviks Simsällskap    31.14        1:11.09   
10  Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS    32.74        1:12.40   
11  Alexander Loo  2001  Kalmar Simsällskap    33.58        1:13.77   
12  Anton Hjelmberg  2001  Växjö Simsällskap    38.69        1:30.99   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap    28.08        1:00.32   
Peter Jivanov  2002  Skara Simsällskap    29.01        1:03.19   
Eldin Nukovic  2002  Jönköpings Simsällskap    30.10        1:04.39   
Nicola Lundqvist  2002  Linköpings Allmänna SS    29.26        1:05.18   
Christoffer Hammer  2002  Ullensakersvømmerne    32.76        1:10.13   
Peter Hagedorn-Novik  2002  Skövde Simsällskap    33.03        1:12.02   
Emanuel Tidåsen  2002  Växjö Simsällskap    31.60        1:12.28   
Gusten Helgesson  2002  Kalmar Simsällskap    33.61        1:14.66   
Tobias Karlsson  2002  Jönköpings Simsällskap    38.84        1:23.01   
Filip Håll  2002  Kungälvs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Strand  2003  Växjö Simsällskap    29.93        1:04.81   
Dennis Partanen  2003  Skövde Simsällskap    29.82        1:04.81   
William Bevréus  2003  Kappsimningsklubben Karpen    28.83        1:06.08   
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    29.51        1:06.37   
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap    30.43        1:06.53   
Job Sanders  2003  Jönköpings Simsällskap    30.64        1:07.73   
Niels Kwant  2003  Kappsimningsklubben Karpen    30.75        1:08.10   
Stefanos Gavriliidis  2003  Västerviks Simsällskap    32.41        1:10.56   
Anton Bäckman  2003  Värnamo Simsällskap    32.85        1:10.84   
10  Olle Almén  2003  Linköpings Allmänna SS    32.68        1:11.32   
11  William Barkehed  2003  Linköpings Allmänna SS    33.84        1:13.76   
12  Linus Gildert  2003  Hvetlanda Simsällskap    33.54        1:13.89   
13  Alvin Eriksson  2003  Växjö Simsällskap    33.52        1:15.66   
14  Sebastian Eriksen  2003  Ullensakersvømmerne    33.36        1:15.84   
15  Jonathan Thelin  2003  Värnamo Simsällskap    36.29        1:19.57   
16  Jakob Nyström  2003  Oskarshamns Simsällskap    36.36        1:20.29   
17  Pavle Skoric  2003  Värnamo Simsällskap    39.64        1:28.66   
18  Erik Hjelmberg  2003  Växjö Simsällskap    40.61        1:38.43   
Albin Mägiste  2003  Kalmar Simsällskap            DSQ   
Sebastian Jönsson  2003  Åsundens Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gabriel Eriksson  2004  Jönköpings Simsällskap    30.75        1:06.74   
Fabian Lagström  2004  Oskarshamns Simsällskap    33.91        1:13.32   
David Axelsson  2004  Linköpings Allmänna SS    34.86        1:13.61   
Victor Ekblad  2004  Jönköpings Simsällskap    33.70        1:13.74   
Mircea Gabriel Hristodor  2004  Växjö Simsällskap    34.71        1:14.95   
Max Grubesic  2004  Jönköpings Simsällskap    34.15        1:15.25   
Edvin Karlsson  2004  Oskarshamns Simsällskap    34.24        1:15.66   
Hugo Ringblom  2004  Värnamo Simsällskap    38.43        1:21.19   
David Liu  2004  Jönköpings Simsällskap    36.98        1:24.33   
10  Jakob Starkenberg  2004  Jönköpings Simsällskap    43.41        1:37.09   
11  Gustav Franzén  2004  Kalmar Simsällskap    44.07        1:37.36   
Fabian Kelemit  2004  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Hegmegi  2005  Jönköpings Simsällskap    33.19        1:12.11   
Leopold Grinnemo  2005  Jönköpings Simsällskap    34.17        1:13.92   
Hugo Fransson  2005  Kalmar Simsällskap    36.88        1:20.70   
David Bergqvist  2005  Jönköpings Simsällskap    37.19        1:21.94   
Albin Tallbäck  2005  Anderstorps Simsällskap    38.40        1:25.70   
Michael Jansen  2005  Ullensakersvømmerne    40.33        1:27.60   
Alexander Hammer  2005  Ullensakersvømmerne    41.32        1:36.19   
Tony Kerman  2005  Anderstorps Simsällskap    44.51        1:38.84   
Jacob Lindström  2005  Jönköpings Simsällskap    45.06        1:43.34   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Magnus Rygh Simonsen  2006  Ullensakersvømmerne    40.10        1:25.45   
Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen    40.04        1:31.55   
Ludvig Hjelmberg  2006  Växjö Simsällskap    44.57        1:37.25   
Daniel Sainz  2006  Jönköpings Simsällskap    46.16        1:43.66   
Theo Nordholm  2006  Jönköpings Simsällskap    52.20        1:59.56   
Melker Alfredsson  2006  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 mars 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  11:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner