Resultat för UGP 3
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Östsvenska UGP 3 |
|
Utskriftsdatum |
11 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Jönköping |
|
Utskriftstid |
14:26 |
|
|
Arrangör |
Jönköping Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 19 år och äldre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanna Eriksson |
1999 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:03.43 |
2:12.01 |
3:21.00 |
4:30.10 |
9:05.94 |
|
|
|
|
|
|
5:39.19 |
6:48.45 |
7:57.68 |
|
|
|
2 |
Sofia Henell |
1997 |
Linköpings Allmänna SS |
|
1:07.83 |
2:21.73 |
3:36.57 |
4:51.04 |
9:48.37 |
|
|
|
|
|
|
6:05.52 |
7:20.12 |
8:34.49 |
|
|
|
3 |
Julia Åstrand |
1999 |
Alvesta Simsällskap |
|
1:11.85 |
2:29.87 |
|
5:08.40 |
10:25.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ebba Olsson |
2001 |
Mariestads Simsällskap |
|
1:08.24 |
2:21.68 |
3:34.90 |
4:48.25 |
9:37.93 |
|
|
|
|
|
|
6:02.00 |
7:15.51 |
8:28.83 |
|
|
|
2 |
Matilda Brink |
2001 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:16.93 |
2:39.30 |
4:00.17 |
5:21.88 |
10:49.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alice Bengtsson |
2000 |
Kappsimningsklubben Karpen |
|
1:16.74 |
2:37.92 |
|
5:23.29 |
10:52.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mariam Istiphan |
2001 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:14.54 |
2:36.04 |
|
5:25.36 |
11:06.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anna Hofer |
2000 |
Kalmar Simsällskap |
|
1:20.88 |
2:48.42 |
|
5:48.54 |
11:50.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Timea Aspegren |
2002 |
Ullensakersvømmerne |
|
1:09.20 |
2:23.69 |
3:37.32 |
4:51.81 |
9:46.26 |
|
|
|
|
|
|
6:05.67 |
7:19.89 |
8:33.86 |
|
|
|
2 |
Vår Granhaug Rotevatn |
2002 |
Ullensakersvømmerne |
|
1:09.55 |
2:23.63 |
3:38.24 |
4:52.94 |
9:55.51 |
|
|
|
|
|
|
6:07.94 |
7:24.05 |
8:40.01 |
|
|
|
3 |
Clara Örnhem |
2002 |
Växjö Simsällskap |
|
1:11.35 |
2:28.16 |
|
5:03.46 |
10:05.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lovisa Svensson |
2002 |
Värnamo Simsällskap |
|
1:13.59 |
2:28.81 |
|
5:02.56 |
10:07.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Natalie Noreblad |
2002 |
Växjö Simsällskap |
|
1:09.06 |
2:24.90 |
3:41.86 |
4:59.62 |
10:10.41 |
|
|
|
|
|
|
6:17.84 |
7:36.01 |
8:54.37 |
|
|
|
6 |
Emilia Olsson |
2002 |
Kappsimningsklubben Karpen |
|
1:15.60 |
2:35.72 |
|
5:18.26 |
10:41.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jenny Fröstberg |
2002 |
Kalmar Simsällskap |
|
1:19.15 |
2:47.15 |
|
5:47.06 |
11:48.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Annie Hegmegi |
2003 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:05.90 |
2:15.28 |
3:27.05 |
4:39.35 |
9:34.30 |
|
|
|
|
|
|
5:52.19 |
7:05.63 |
8:19.94 |
|
|
|
2 |
Linn Thid |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:08.60 |
2:22.10 |
3:37.27 |
4:53.38 |
9:53.09 |
|
|
|
|
|
|
6:09.15 |
7:24.50 |
8:38.99 |
|
|
|
3 |
Sofia Åstedt |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:08.37 |
2:23.63 |
3:41.52 |
4:59.06 |
10:04.62 |
|
|
|
|
|
|
6:16.11 |
7:33.28 |
8:51.03 |
|
|
|
4 |
Natalie Stjärnås |
2003 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:13.95 |
2:32.86 |
|
5:15.78 |
10:42.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Cornelia Sundqvist |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:16.83 |
2:40.33 |
|
5:30.49 |
11:08.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nora Björklund |
2003 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
1:19.98 |
2:47.20 |
|
5:41.54 |
11:24.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Thea Jansson |
2003 |
Nässjö SLS |
|
1:16.03 |
2:41.39 |
|
5:40.02 |
11:32.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kajsa Månsson |
2003 |
Växjö Simsällskap |
|
1:21.01 |
2:49.52 |
|
5:48.29 |
11:32.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emma Jobe |
2003 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:19.14 |
2:47.86 |
|
5:46.27 |
11:33.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Elsa Olsson |
2003 |
Mariestads Simsällskap |
|
1:22.67 |
2:52.39 |
|
5:54.04 |
11:56.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Henriette Arntsen |
2003 |
Ullensakersvømmerne |
|
1:29.59 |
3:07.66 |
|
6:26.41 |
12:54.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Vibeke Røseid |
2003 |
Eidsvoll Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Agnes Hildebrand Westerberg |
2004 |
Växjö Simsällskap |
|
1:16.37 |
2:40.72 |
|
5:30.88 |
11:06.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Julianne Sandal Søbakk |
2004 |
Ullensakersvømmerne |
|
1:20.95 |
2:48.86 |
|
5:45.93 |
11:25.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vanja Magnusson |
2004 |
Växjö Simsällskap |
|
1:19.47 |
2:47.00 |
|
5:41.76 |
11:29.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Wilma Andrée |
2004 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:23.99 |
2:52.40 |
|
5:50.18 |
11:34.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Maja Rogn Aulie |
2004 |
Ullensakersvømmerne |
|
1:21.53 |
2:50.13 |
|
5:48.23 |
11:38.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Gabriella Björkdahl |
2004 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
1:20.30 |
2:47.60 |
|
5:46.98 |
11:38.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ellen Persson |
2004 |
Mariestads Simsällskap |
|
1:20.51 |
2:52.38 |
|
6:05.61 |
12:37.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kristiane Rygh Simonsen |
2004 |
Ullensakersvømmerne |
|
1:30.43 |
3:08.19 |
|
6:26.71 |
12:56.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Siri Bälter |
2004 |
Värnamo Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Thilda Häll |
2005 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:12.53 |
2:32.91 |
|
5:14.67 |
10:29.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Louise Strand |
2005 |
Växjö Simsällskap |
|
1:17.21 |
2:38.49 |
|
5:21.02 |
10:40.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elin Cronqvist |
2005 |
Växjö Simsällskap |
|
1:16.23 |
2:37.30 |
|
5:20.36 |
10:43.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Hilma Ihreborn |
2005 |
Värnamo Simsällskap |
|
1:15.52 |
2:39.11 |
|
5:28.71 |
11:01.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elin Salegård |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
1:18.44 |
2:44.57 |
|
5:35.88 |
11:08.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Viola Wesslund Möll |
2005 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:23.94 |
2:54.31 |
|
5:54.57 |
11:35.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Fredrikke Oline Engebrets |
2005 |
Ullensakersvømmerne |
|
1:21.18 |
2:50.05 |
|
5:51.68 |
11:37.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ida Jonsson |
2005 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:21.40 |
2:51.56 |
|
5:53.36 |
11:47.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Helene Gonzalez |
2005 |
Ullensakersvømmerne |
|
1:25.54 |
2:58.36 |
|
6:04.11 |
12:07.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ella Stensson |
2005 |
Värnamo Simsällskap |
|
1:27.29 |
3:01.90 |
|
6:11.97 |
12:30.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Alice Nyström |
2005 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
1:28.41 |
3:03.75 |
|
6:15.97 |
12:37.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ella Harrysson |
2005 |
Växjö Simsällskap |
|
1:27.70 |
3:06.30 |
|
6:28.45 |
13:00.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Möja Flink |
2005 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:26.14 |
3:07.83 |
|
6:33.55 |
13:23.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emelie Särkiniemi Carlsson |
2005 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:29.40 |
3:09.46 |
|
6:35.24 |
13:27.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nina Mirkhan |
2006 |
Värnamo Simsällskap |
|
1:23.98 |
2:55.04 |
|
5:55.48 |
11:39.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Live Korstadhagen |
2006 |
Ullensakersvømmerne |
|
1:27.17 |
3:00.17 |
|
5:58.08 |
11:39.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mara Nichitelea |
2006 |
Värnamo Simsällskap |
|
1:21.48 |
2:52.05 |
|
5:56.70 |
11:56.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nora Handegaard |
2006 |
Ullensakersvømmerne |
|
1:30.14 |
3:06.67 |
|
6:23.32 |
12:37.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tilda Dohrner |
2006 |
Kungälvs Simsällskap |
|
1:34.88 |
3:19.85 |
|
|
14:08.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
11 mars 2018 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
Utskriftstid |
14:26 |
|