Resultater for SB-Cup 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2018 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 10:58 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.18 | 1:36.05 | |||||
2 | Asta Marie R. Jensen | 2007 | Næstved IF | 47.14 | 1:39.79 | |||||
3 | Rosa Dyhr-Rasmussen | 2007 | Næstved IF | 51.68 | 1:45.46 | |||||
4 | Maila Anker | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 49.08 | 1:46.37 | |||||
5 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 53.16 | 1:52.07 | |||||
6 | Sascha Haste | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 53.50 | 1:53.24 | |||||
7 | Alberte Bendix Raunkjær | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 52.87 | 1:53.32 | |||||
8 | Emilie Neess | 2007 | Dragsholm Svømmeklub | 52.50 | 1:56.63 | |||||
9 | Nicoline Fabrin | 2007 | SVØM Korsør | 57.01 | 1:59.90 | |||||
10 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | SVØM Korsør | 55.73 | 2:00.83 | |||||
11 | Selma Ganci Frederiksen | 2008 | Næstved IF | 58.03 | 2:06.95 | |||||
12 | Emilie Nørregaard | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 1:02.63 | 2:10.96 | |||||
- | Maja Burø Redke | 2007 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | Svm på ryg e/50m | |||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.37 | 1:24.47 | |||||
2 | Elida Thornsen | 2005 | SVØM Korsør | 41.17 | 1:26.95 | |||||
3 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 41.01 | 1:27.45 | |||||
4 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 42.82 | 1:27.99 | |||||
5 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 43.57 | 1:31.06 | |||||
6 | Freja Threms | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 43.51 | 1:32.26 | |||||
7 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 44.80 | 1:33.83 | |||||
8 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 44.70 | 1:33.91 | |||||
9 | Silje Mathiasen | 2006 | SVØM Korsør | 45.59 | 1:34.55 | |||||
10 | Iben Ebdrup Norling | 2005 | Værløse Svømmeklub | 45.18 | 1:34.83 | |||||
11 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | 43.41 | 1:36.21 | |||||
12 | Isabella Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.70 | 1:38.01 | |||||
13 | Frederikke Poulsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 46.53 | 1:38.81 | |||||
14 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 46.65 | 1:39.05 | |||||
15 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.61 | 1:39.34 | |||||
16 | Astamaja Rought | 2006 | SVØM Korsør | 47.56 | 1:39.80 | |||||
17 | Karoline Holm Hilkjær | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 46.54 | 1:40.28 | |||||
18 | Benedichte Hallengreen | 2005 | SVØM Korsør | 48.83 | 1:42.58 | |||||
19 | Frida Lauridsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 47.80 | 1:42.84 | |||||
20 | Victoria Dinesen | 2005 | Næstved IF | 48.33 | 1:43.31 | |||||
21 | Frida Christensen | 2005 | Svømmeklubben SHS Stevns | 48.59 | 1:43.82 | |||||
22 | Dicte Maar | 2006 | Næstved IF | 49.43 | 1:45.30 | |||||
23 | Sophie Nielsen | 2006 | Odsherred Svømmeklub | 49.61 | 1:45.63 | |||||
24 | Evelyn Nyborg | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 48.34 | 1:46.74 | |||||
25 | Masha Jul Pedersen | 2006 | Næstved IF | 49.89 | 1:47.33 | |||||
26 | Marie-Louise Kristensen | 2006 | Næstved IF | 51.39 | 1:48.96 | |||||
27 | Laura Friis Justesen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 49.63 | 1:49.07 | |||||
28 | Laura Kruse | 2005 | Svømmeklubben SHS Stevns | 51.96 | 1:52.73 | |||||
29 | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | 51.43 | 1:53.24 | |||||
30 | Viola Søbye | 2006 | Værløse Svømmeklub | 52.98 | 1:54.03 | |||||
31 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 53.34 | 1:54.06 | |||||
32 | Merle Holmgaard | 2005 | Næstved IF | 53.06 | 1:54.58 | |||||
33 | Chili Fløe Jensen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 56.18 | 1:58.84 | |||||
34 | Asta Marie Boye | 2006 | SVØM Korsør | 57.02 | 1:59.06 | |||||
35 | Sille Christensen | 2006 | Næstved IF | 56.82 | 1:59.36 | |||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 36.76 | 1:17.93 | |||||
2 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 37.86 | 1:19.59 | |||||
3 | Wilma Anker | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 41.48 | 1:27.37 | |||||
4 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 43.32 | 1:33.74 | |||||
5 | Isabella Hejlesen | 2004 | SVØM Korsør | 44.50 | 1:34.94 | |||||
6 | Petrine Nielson | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.63 | 1:37.73 | |||||
7 | Josephine Nørmark Larsen | 2004 | SVØM Korsør | 46.67 | 1:37.98 | |||||
8 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 51.21 | 1:49.66 | |||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Viktoria Bæts Kristensen | 2002 | Næstved IF | 38.30 | 1:20.61 | |||||
2 | Felina Noe | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 39.80 | 1:24.15 | |||||
3 | Tanja H Nielsen | 1996 | Svømmeklubben SHS Stevns | 39.58 | 1:26.59 | |||||
4 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 41.84 | 1:29.04 | |||||
5 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 47.83 | 1:43.30 | |||||
6 | Jasmin Danielsen | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 53.59 | 1:55.23 | |||||
- | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | DSQ | ESB v/50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 10:58 |