Results for Öppna Roslagsmästerskapen 2018
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öppna Roslagsmästerskapen 2018 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Norrtälje | Utskriftstid | 09:19 | |||
Arrangör | Norrtälje Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2018 |
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Adam Karlsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 27.28 | 58.89 | |||||
2 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 27.64 | 59.79 | |||||
3 | William Jansson | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 30.51 | 1:04.83 | |||||
4 | Gustav Andersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 31.14 | 1:06.97 | |||||
5 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 30.97 | 1:07.92 | |||||
6 | Adam Söderqvist | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 32.10 | 1:11.10 | |||||
7 | Sebastian Hosokawa | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 34.34 | 1:14.19 | |||||
8 | Linus Wickström | 2003 | Danderyds Sim | 34.65 | 1:16.60 | |||||
9 | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 35.06 | 1:18.23 | |||||
10 | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 35.11 | 1:19.21 | |||||
11 | Johan Sundström Curstedt | 2002 | Danderyds Sim | 35.70 | 1:19.57 | |||||
12 | Max Eriksson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 36.55 | 1:20.47 | |||||
13 | Pelle Högfors | 1987 | Gimo Simsällskap | 36.72 | 1:21.19 | |||||
14 | Calle Samuelsson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 40.72 | 1:29.91 | |||||
15 | Frej-Oskar Wikström | 1999 | Ålands Simförening | 40.26 | 1:30.34 | |||||
16 | Jesper Sandström | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 40.57 | 1:30.90 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb | Utskriftstid | 09:19 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öppna Roslagsmästerskapen 2018 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Norrtälje | Utskriftstid | 09:23 | |||
Arrangör | Norrtälje Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2018 |
Gren 3, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 31.11 | 1:06.77 | |||||
2 | Jenny Ek | 1999 | Ålands Simförening | 31.70 | 1:09.58 | |||||
3 | Jessica Lindholm | 2001 | Ålands Simförening | 33.90 | 1:09.85 | |||||
4 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 34.72 | 1:16.31 | |||||
5 | Amanda Malmsten | 2000 | Norrtälje Simklubb | 36.47 | 1:20.60 | |||||
6 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 37.98 | 1:21.68 | |||||
7 | Wilma Stendrake | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 37.27 | 1:21.80 | |||||
8 | Matilda Wrenkler | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 36.84 | 1:23.64 | |||||
9 | Rebecca Duns | 2003 | Ålands Simförening | 40.04 | 1:26.94 | |||||
10 | Emelie Karlsson | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 39.06 | 1:28.78 | |||||
11 | Tova Lindbom | 2002 | Danderyds Sim | 41.14 | 1:30.58 | |||||
12 | Elina Widén | 2003 | Gimo Simsällskap | 43.84 | 1:35.86 | |||||
13 | Marina Tormo Lind | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 42.23 | 1:36.48 | |||||
14 | Nora Lundberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 44.13 | 1:37.54 | |||||
15 | Denise Frejd | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 44.40 | 1:40.30 | |||||
16 | Saga Svanborg | 2003 | Norrtälje Simklubb | 48.86 | 1:48.88 | |||||
- | Emilia Folkesson | 2003 | Norrtälje Simklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb | Utskriftstid | 09:23 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öppna Roslagsmästerskapen 2018 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Norrtälje | Utskriftstid | 09:28 | |||
Arrangör | Norrtälje Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2018 |
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Leo Güleryüz | 2006 | Täby Sim | 34.73 | ||||||
2 | Jan Danovskij | 2007 | Täby Sim | 37.65 | ||||||
3 | Sixten Ersson | 2007 | Täby Sim | 39.69 | ||||||
4 | Melvin Bosson | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 39.77 | ||||||
5 | Benjamin Todorovac Hallongren | 2006 | Täby Sim | 45.53 | ||||||
6 | William Zhao | 2006 | Täby Sim | 45.98 | ||||||
7 | Milo Bergman | 2006 | Ålands Simförening | 47.11 | ||||||
8 | William Ridderstad | 2007 | Norrtälje Simklubb | 54.46 | ||||||
9 | Arvid Andersson | 2006 | Norrtälje Simklubb | 54.50 | ||||||
10 | Theo Thermaenius | 2007 | Täby Sim | 57.34 | ||||||
11 | Vide Kling | 2007 | Åkersberga Simsällskap | 1:01.76 | ||||||
- | Måns Manelius | 2006 | Ålands Simförening | DNS | ||||||
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Marcus Persson Taylor | 2005 | Täby Sim | 31.35 | ||||||
2 | Ted Wiker | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 31.43 | ||||||
3 | Adrian Ekström | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 35.33 | ||||||
4 | Erik Sundström Curstedt | 2005 | Danderyds Sim | 36.89 | ||||||
5 | Caspian Humble | 2005 | Täby Sim | 36.95 | ||||||
6 | Melvin Rinaldo | 2005 | Gustavsbergs Simsällskap | 37.12 | ||||||
7 | Oliver Aalto-Hardy | 2005 | Ålands Simförening | 37.25 | ||||||
8 | Hannes Helling | 2004 | Ålands Simförening | 37.54 | ||||||
9 | Isak Widstrand | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 37.59 | ||||||
10 | Johannes Barkarö | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 37.80 | ||||||
11 | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | Täby Sim | 38.36 | ||||||
12 | Felix Westerlund | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 40.05 | ||||||
13 | Ludvig Berndtsson | 2005 | Täby Sim | 40.69 | ||||||
14 | Joa Metsola | 2005 | Ålands Simförening | 41.23 | ||||||
15 | Oliver Haux | 2005 | Täby Sim | 41.75 | ||||||
16 | Einar Melin | 2004 | Ålands Simförening | 43.43 | ||||||
17 | Arvid Thoresson | 2005 | Täby Sim | 43.74 | ||||||
18 | Linus Fahlström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 47.96 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb | Utskriftstid | 09:28 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öppna Roslagsmästerskapen 2018 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Norrtälje | Utskriftstid | 09:41 | |||
Arrangör | Norrtälje Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2018 |
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Amanda Björklund | 2006 | Täby Sim | 36.75 | ||||||
2 | Malva Eriksson | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 38.56 | ||||||
3 | Emma Alsén | 2007 | Täby Sim | 39.27 | ||||||
4 | Tuva Lundberg | 2006 | Täby Sim | 39.90 | ||||||
5 | Rebecka Barkvall | 2007 | Danderyds Sim | 40.06 | ||||||
6 | Theresia Lindholm | 2006 | Ålands Simförening | 40.95 | ||||||
7 | Karolina Tylets | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 41.93 | ||||||
8 | Linnea Wiberg | 2006 | Täby Sim | 42.13 | ||||||
9 | Hanna Lanner | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 42.27 | ||||||
10 | Elsa Ekenbäck | 2006 | Danderyds Sim | 42.72 | ||||||
11 | Rose Li | 2006 | Täby Sim | 43.45 | ||||||
12 | Isabelle Sandström | 2007 | Gustavsbergs Simsällskap | 43.92 | ||||||
13 | Bonnie Tham | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 45.27 | ||||||
14 | Amanda Ahinko | 2007 | Ålands Simförening | 45.78 | ||||||
15 | Stina Pedersen | 2007 | Täby Sim | 46.57 | ||||||
16 | Amanda Lindberg | 2006 | Täby Sim | 47.03 | ||||||
17 | Deniz Degerbalkan | 2006 | Täby Sim | 47.32 | ||||||
18 | Nicole Dvali | 2007 | Åkersberga Simsällskap | 47.43 | ||||||
19 | Olivia Allert | 2007 | Täby Sim | 47.79 | ||||||
20 | Beatrice Hlawatsch | 2007 | Täby Sim | 49.50 | ||||||
21 | Nova Larsson | 2007 | Ålands Simförening | 49.85 | ||||||
22 | Mikaela Erneholm | 2006 | Danderyds Sim | 51.02 | ||||||
23 | Emma Wahlqvist | 2007 | Täby Sim | 53.14 | ||||||
24 | Viola Blomberg | 2007 | Norrtälje Simklubb | 57.22 | ||||||
25 | Matilda Elofsson | 2007 | Täby Sim | 57.55 | ||||||
- | Astrid Enbom | 2006 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | My Wiker | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Moa Zetterström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 32.07 | ||||||
2 | Hanna Blomqvist | 2005 | Ålands Simförening | 34.03 | ||||||
3 | Moa Nyblom | 2005 | Täby Sim | 34.52 | ||||||
4 | Louise Blomqvist | 2004 | Danderyds Sim | 34.76 | ||||||
5 | Mathilda Sandberg | 2005 | Täby Sim | 34.79 | ||||||
6 | Sofia Montan | 2004 | Danderyds Sim | 35.13 | ||||||
7 | Linnea Sjöström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 35.70 | ||||||
8 | Agnes Gustavsson | 2005 | Täby Sim | 36.42 | ||||||
9 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 37.97 | ||||||
10 | Magda Westberg | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 38.94 | ||||||
11 | Nora Rönnbro | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 39.67 | ||||||
12 | Ella Thermaenius | 2005 | Täby Sim | 39.96 | ||||||
13 | Nora Sundberg | 2005 | Täby Sim | 40.24 | ||||||
14 | Leah Schöneberg | 2004 | Norrtälje Simklubb | 40.27 | ||||||
15 | Nathalie Galway | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 40.31 | ||||||
16 | Ebba Rosander | 2005 | Danderyds Sim | 40.33 | ||||||
17 | Felicia Malkan-Juvelin | 2005 | Danderyds Sim | 40.61 | ||||||
18 | Tilde Pettersson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 40.80 | ||||||
19 | Elvira Lannér | 2005 | Gustavsbergs Simsällskap | 41.48 | ||||||
20 | Tilda Svärd | 2005 | Täby Sim | 41.49 | ||||||
21 | Liv Colling | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 41.57 | ||||||
22 | Darcey Mae Bailey | 2004 | Täby Sim | 41.68 | ||||||
23 | Säva Höglund Lundeberg | 2005 | Gustavsbergs Simsällskap | 42.48 | ||||||
24 | Clara Westerdahl | 2005 | Täby Sim | 42.71 | ||||||
25 | Lisa Palo | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 42.80 | ||||||
26 | Elina Szeplaky | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 42.94 | ||||||
27 | Filippa Bonorden | 2005 | Danderyds Sim | 43.03 | ||||||
28 | Ella Bäckman | 2005 | Ålands Simförening | 43.26 | ||||||
29 | Tindra Sjöström | 2005 | Ålands Simförening | 44.02 | ||||||
30 | Filippa Emtemo | 2005 | Täby Sim | 44.15 | ||||||
31 | Matilda Schibbye | 2004 | Täby Sim | 44.25 | ||||||
32 | Ella Olsson | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 44.29 | ||||||
33 | Bianca Flöjt | 2005 | Ålands Simförening | 45.07 | ||||||
34 | Nikita Vättö Kaján | 2004 | Norrtälje Simklubb | 45.65 | ||||||
35 | Alexandra Kanhamn | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 46.19 | ||||||
36 | Embla Stendrake | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 46.29 | ||||||
37 | Wilma Danielsson | 2005 | Ålands Simförening | 48.48 | ||||||
38 | Ida Lindqvist | 2005 | Täby Sim | 48.71 | ||||||
39 | Anna Topoeva | 2005 | Ålands Simförening | 49.51 | ||||||
- | Ethel Nordman | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb | Utskriftstid | 09:41 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öppna Roslagsmästerskapen 2018 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Norrtälje | Utskriftstid | 09:46 | |||
Arrangör | Norrtälje Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2018 |
Gren 6, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Troy Sevonen | 2008 | Täby Sim | 18.99 | ||||||
2 | Edward Watson | 2008 | Täby Sim | 20.48 | ||||||
3 | Liam Hjertèn | 2008 | Täby Sim | 21.70 | ||||||
4 | Albin Holmgren | 2009 | Täby Sim | 21.85 | ||||||
5 | Carl Olsson | 2008 | Täby Sim | 23.05 | ||||||
6 | Gideon Larsson | 2008 | Täby Sim | 23.90 | ||||||
7 | Viggo Törnqvist | 2008 | Täby Sim | 24.38 | ||||||
8 | Emil Blomberg | 2008 | Norrtälje Simklubb | 24.56 | ||||||
9 | Jonatan Lönngren | 2009 | Ålands Simförening | 24.94 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb | Utskriftstid | 09:46 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öppna Roslagsmästerskapen 2018 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Norrtälje | Utskriftstid | 09:48 | |||
Arrangör | Norrtälje Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2018 |
Gren 7, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emmy Hällkvist | 2008 | Täby Sim | 15.16 | ||||||
2 | Ffion Watkins | 2008 | Ålands Simförening | 20.84 | ||||||
3 | Sofia Sundström Curstedt | 2008 | Danderyds Sim | 21.78 | ||||||
4 | Moa Eiving | 2008 | Åkersberga Simsällskap | 22.75 | ||||||
5 | Alexandra Sandberg | 2009 | Täby Sim | 22.75 | ||||||
6 | Nora Mikalsen | 2008 | Täby Sim | 24.13 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb | Utskriftstid | 09:48 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öppna Roslagsmästerskapen 2018 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Norrtälje | Utskriftstid | 10:12 | |||
Arrangör | Norrtälje Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2018 |
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ted Wiker | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 35.69 | 1:13.20 | |||||
2 | Adrian Ekström | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 35.64 | 1:14.30 | |||||
3 | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | Täby Sim | 36.72 | 1:14.69 | |||||
4 | Marcus Persson Taylor | 2005 | Täby Sim | 37.88 | 1:17.22 | |||||
5 | Isak Widstrand | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 39.07 | 1:19.27 | |||||
6 | Erik Sundström Curstedt | 2005 | Danderyds Sim | 38.67 | 1:19.89 | |||||
7 | Hannes Helling | 2004 | Ålands Simförening | 39.84 | 1:21.72 | |||||
8 | Oliver Aalto-Hardy | 2005 | Ålands Simförening | 38.20 | 1:21.82 | |||||
9 | Johannes Barkarö | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 40.12 | 1:21.99 | |||||
10 | Ludvig Berndtsson | 2005 | Täby Sim | 1:22.73 | 1:22.73 | |||||
11 | Caspian Humble | 2005 | Täby Sim | 41.31 | 1:22.77 | |||||
12 | Melvin Rinaldo | 2005 | Gustavsbergs Simsällskap | 42.68 | 1:26.40 | |||||
13 | Felix Westerlund | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 42.61 | 1:27.70 | |||||
14 | Joa Metsola | 2005 | Ålands Simförening | 44.79 | 1:30.65 | |||||
15 | Einar Melin | 2004 | Ålands Simförening | 45.00 | 1:30.78 | |||||
16 | Alexandros Ladis | 2005 | Täby Sim | 44.58 | 1:32.71 | |||||
17 | Oliver Haux | 2005 | Täby Sim | 46.96 | 1:35.31 | |||||
18 | Filip Norlin | 2005 | Täby Sim | 49.25 | 1:41.83 | |||||
19 | Arvid Thoresson | 2005 | Täby Sim | 50.14 | 1:42.77 | |||||
20 | Linus Fahlström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 52.52 | 1:47.26 | |||||
21 | Victor Kumlin | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 1:00.85 | 2:08.67 | |||||
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Adam Karlsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 31.47 | 1:04.90 | |||||
2 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 32.10 | 1:05.80 | |||||
3 | Elias Folkesson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 31.85 | 1:06.81 | |||||
4 | William Jansson | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 32.51 | 1:07.37 | |||||
5 | Gustav Andersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 34.07 | 1:09.58 | |||||
6 | Linus Wickström | 2003 | Danderyds Sim | 33.90 | 1:10.71 | |||||
7 | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 36.33 | 1:14.36 | |||||
8 | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 37.45 | 1:16.55 | |||||
9 | Johan Sundström Curstedt | 2002 | Danderyds Sim | 1:17.76 | 1:17.76 | |||||
10 | Hannes Olin | 2003 | Ålands Simförening | 38.69 | 1:20.54 | |||||
11 | Samuel Ekström | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 40.10 | 1:22.84 | |||||
12 | Oskar Sundqvist | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 1:25.36 | 1:25.36 | |||||
13 | Pelle Högfors | 1987 | Gimo Simsällskap | 1:25.49 | 1:25.49 | |||||
14 | Calle Samuelsson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 1:27.45 | 1:27.45 | |||||
15 | Max Eriksson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 43.01 | 1:29.22 | |||||
16 | Javad Torabi | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 42.13 | 1:29.67 | |||||
17 | Jesper Sandström | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 45.40 | 1:33.32 | |||||
- | Hussain Bostani | 2000 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Paul Kumlin | 2003 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb | Utskriftstid | 10:12 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öppna Roslagsmästerskapen 2018 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Norrtälje | Utskriftstid | 10:30 | |||
Arrangör | Norrtälje Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2018 |
Gren 9, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Louise Blomqvist | 2004 | Danderyds Sim | 36.48 | 1:16.45 | |||||
2 | Moa Zetterström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 36.55 | 1:16.88 | |||||
3 | Agnes Gustavsson | 2005 | Täby Sim | 37.94 | 1:17.42 | |||||
4 | Mathilda Sandberg | 2005 | Täby Sim | 39.01 | 1:18.13 | |||||
5 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 38.83 | 1:19.44 | |||||
6 | Linnea Sjöström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 38.59 | 1:19.48 | |||||
7 | Sofia Montan | 2004 | Danderyds Sim | 38.64 | 1:19.53 | |||||
8 | Moa Nyblom | 2005 | Täby Sim | 38.21 | 1:20.80 | |||||
9 | Hanna Blomqvist | 2005 | Ålands Simförening | 38.66 | 1:21.03 | |||||
10 | Filippa Bonorden | 2005 | Danderyds Sim | 40.54 | 1:21.74 | |||||
11 | Felicia Malkan-Juvelin | 2005 | Danderyds Sim | 38.80 | 1:22.77 | |||||
12 | Ebba Rosander | 2005 | Danderyds Sim | 42.11 | 1:25.10 | |||||
13 | Nora Rönnbro | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 41.55 | 1:25.26 | |||||
14 | Leah Schöneberg | 2004 | Norrtälje Simklubb | 41.74 | 1:26.16 | |||||
15 | Clara Westerdahl | 2005 | Täby Sim | 42.68 | 1:26.99 | |||||
16 | Tilde Pettersson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 41.73 | 1:27.23 | |||||
17 | Magda Westberg | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 43.79 | 1:28.68 | |||||
18 | Ella Thermaenius | 2005 | Täby Sim | 43.53 | 1:28.86 | |||||
19 | Filippa Emtemo | 2005 | Täby Sim | 43.83 | 1:28.87 | |||||
20 | Nora Sundberg | 2005 | Täby Sim | 44.04 | 1:29.17 | |||||
21 | Darcey Mae Bailey | 2004 | Täby Sim | 43.31 | 1:29.83 | |||||
22 | Embla Stendrake | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 44.52 | 1:32.08 | |||||
23 | Elina Szeplaky | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 44.90 | 1:32.66 | |||||
24 | Ella Olsson | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 45.47 | 1:33.85 | |||||
25 | Nathalie Galway | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 46.16 | 1:34.56 | |||||
26 | Ida Lindqvist | 2005 | Täby Sim | 47.57 | 1:35.99 | |||||
27 | Vera Andersson Hultgren | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 47.51 | 1:37.87 | |||||
28 | Bianca Flöjt | 2005 | Ålands Simförening | 49.41 | 1:38.03 | |||||
29 | Ella Bäckman | 2005 | Ålands Simförening | 46.82 | 1:38.87 | |||||
30 | Alexandra Kanhamn | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 45.51 | 1:40.20 | |||||
31 | Matilda Schibbye | 2004 | Täby Sim | 48.40 | 1:40.54 | |||||
32 | Elvira Lannér | 2005 | Gustavsbergs Simsällskap | 49.18 | 1:40.72 | |||||
33 | Tindra Sjöström | 2005 | Ålands Simförening | 50.30 | 1:42.88 | |||||
34 | Anna Topoeva | 2005 | Ålands Simförening | 51.24 | 1:44.47 | |||||
35 | Wilma Danielsson | 2005 | Ålands Simförening | 51.32 | 1:46.93 | |||||
36 | Säva Höglund Lundeberg | 2005 | Gustavsbergs Simsällskap | 51.94 | 1:48.35 | |||||
37 | Liv Colling | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 53.31 | 1:49.32 | |||||
38 | Lisa Palo | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 52.23 | 1:51.75 | |||||
- | Embla Sipinen | 2005 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
- | Julia Eriksson | 2005 | Ålands Simförening | DSQ | ||||||
- | Tilda Svärd | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 9, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 33.28 | 1:08.34 | |||||
2 | Isabelle Ehrngren | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 34.81 | 1:12.70 | |||||
3 | Jenny Ek | 1999 | Ålands Simförening | 34.84 | 1:13.30 | |||||
4 | Jessica Lindholm | 2001 | Ålands Simförening | 37.20 | 1:15.22 | |||||
5 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 37.25 | 1:16.79 | |||||
6 | Wilma Stendrake | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 36.51 | 1:17.54 | |||||
7 | Matilda Wrenkler | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 38.89 | 1:20.40 | |||||
8 | Alice Fagerlund | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 39.39 | 1:22.27 | |||||
9 | Linnea Jonsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 39.09 | 1:22.73 | |||||
10 | Tova Lindbom | 2002 | Danderyds Sim | 40.16 | 1:23.91 | |||||
11 | Lina Albertsen | 2001 | Norrtälje Simklubb | 41.61 | 1:25.20 | |||||
12 | Rebecca Duns | 2003 | Ålands Simförening | 43.46 | 1:27.73 | |||||
13 | Nora Lundberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 43.50 | 1:27.91 | |||||
14 | Klara Isaksson | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 43.86 | 1:28.23 | |||||
15 | Denise Frejd | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 45.11 | 1:33.37 | |||||
16 | Elina Widén | 2003 | Gimo Simsällskap | 45.48 | 1:34.11 | |||||
17 | Emelie Karlsson | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 46.22 | 1:36.73 | |||||
18 | Marina Tormo Lind | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 47.27 | 1:37.58 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb | Utskriftstid | 10:30 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öppna Roslagsmästerskapen 2018 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Norrtälje | Utskriftstid | 10:34 | |||
Arrangör | Norrtälje Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2018 |
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Leo Güleryüz | 2006 | Täby Sim | 35.41 | ||||||
2 | Benjamin Todorovac Hallongren | 2006 | Täby Sim | 39.83 | ||||||
3 | Melvin Bosson | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 40.76 | ||||||
4 | Sixten Ersson | 2007 | Täby Sim | 41.53 | ||||||
5 | Milo Bergman | 2006 | Ålands Simförening | 41.96 | ||||||
6 | William Zhao | 2006 | Täby Sim | 43.70 | ||||||
7 | Jan Danovskij | 2007 | Täby Sim | 45.68 | ||||||
8 | Vide Kling | 2007 | Åkersberga Simsällskap | 48.18 | ||||||
9 | Theo Thermaenius | 2007 | Täby Sim | 49.96 | ||||||
10 | Erik Rosander | 2007 | Danderyds Sim | 51.65 | ||||||
11 | Felix Flöjt | 2007 | Ålands Simförening | 53.20 | ||||||
12 | Noah Björkman | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 54.23 | ||||||
13 | Erik Talipov | 2007 | Täby Sim | 56.93 | ||||||
- | Måns Manelius | 2006 | Ålands Simförening | DNS | ||||||
- | Linus Alm | 2007 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | William Ridderstad | 2007 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb | Utskriftstid | 10:34 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öppna Roslagsmästerskapen 2018 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Norrtälje | Utskriftstid | 10:41 | |||
Arrangör | Norrtälje Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2018 |
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Amanda Björklund | 2006 | Täby Sim | 38.26 | ||||||
2 | Rebecka Barkvall | 2007 | Danderyds Sim | 38.86 | ||||||
3 | Rose Li | 2006 | Täby Sim | 39.65 | ||||||
4 | Tuva Lundberg | 2006 | Täby Sim | 41.04 | ||||||
5 | Emma Alsén | 2007 | Täby Sim | 41.10 | ||||||
6 | Karolina Tylets | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 41.79 | ||||||
7 | Stina Pedersen | 2007 | Täby Sim | 41.83 | ||||||
8 | Malva Eriksson | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 42.49 | ||||||
9 | Linnea Wiberg | 2006 | Täby Sim | 42.67 | ||||||
10 | Nova Larsson | 2007 | Ålands Simförening | 43.19 | ||||||
11 | Deniz Degerbalkan | 2006 | Täby Sim | 43.41 | ||||||
12 | Mikaela Erneholm | 2006 | Danderyds Sim | 45.49 | ||||||
13 | Fia Metsola | 2007 | Ålands Simförening | 45.62 | ||||||
14 | Theresia Lindholm | 2006 | Ålands Simförening | 45.64 | ||||||
15 | Nicole Dvali | 2007 | Åkersberga Simsällskap | 45.67 | ||||||
16 | My Wiker | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 46.04 | ||||||
17 | Amanda Lindberg | 2006 | Täby Sim | 46.09 | ||||||
18 | Elsa Ekenbäck | 2006 | Danderyds Sim | 47.00 | ||||||
19 | Hannah Sommar | 2007 | Täby Sim | 47.15 | ||||||
20 | Beatrice Hlawatsch | 2007 | Täby Sim | 47.54 | ||||||
21 | Bonnie Tham | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 47.66 | ||||||
22 | Amanda Ahinko | 2007 | Ålands Simförening | 48.28 | ||||||
23 | Isabelle Sandström | 2007 | Gustavsbergs Simsällskap | 48.63 | ||||||
24 | Tyra Törnqvist | 2006 | Täby Sim | 50.54 | ||||||
25 | Viola Blomberg | 2007 | Norrtälje Simklubb | 51.31 | ||||||
26 | Emma Wahlqvist | 2007 | Täby Sim | 51.41 | ||||||
27 | Svea Jernberg | 2007 | Gustavsbergs Simsällskap | 51.72 | ||||||
28 | Emma Filippou | 2007 | Åkersberga Simsällskap | 52.11 | ||||||
29 | Emilia Eriksson | 2006 | Norrtälje Simklubb | 53.72 | ||||||
30 | Matilda Elofsson | 2007 | Täby Sim | 55.35 | ||||||
31 | Astrid Enbom | 2006 | Täby Sim | 55.75 | ||||||
32 | Amelia Fricker | 2007 | Ålands Simförening | 58.69 | ||||||
33 | Elsa Videhult | 2007 | Åkersberga Simsällskap | 1:05.02 | ||||||
- | Iris Lifvendahl | 2006 | Norrtälje Simklubb | DNS | ||||||
- | Hanna Lanner | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Meja Stenman Graflind | 2007 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
- | Olivia Allert | 2007 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb | Utskriftstid | 10:41 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öppna Roslagsmästerskapen 2018 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Norrtälje | Utskriftstid | 10:46 | |||
Arrangör | Norrtälje Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2018 |
Gren 12, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Troy Sevonen | 2008 | Täby Sim | 20.33 | ||||||
2 | Albin Holmgren | 2009 | Täby Sim | 20.79 | ||||||
3 | Edward Watson | 2008 | Täby Sim | 21.48 | ||||||
4 | Tor Carlén | 2008 | Täby Sim | 22.12 | ||||||
5 | Liam Hjertèn | 2008 | Täby Sim | 22.24 | ||||||
6 | Carl Olsson | 2008 | Täby Sim | 22.30 | ||||||
7 | Jonatan Lönngren | 2009 | Ålands Simförening | 22.94 | ||||||
8 | Emil Blomberg | 2008 | Norrtälje Simklubb | 23.40 | ||||||
9 | Viggo Törnqvist | 2008 | Täby Sim | 24.67 | ||||||
10 | Gideon Larsson | 2008 | Täby Sim | 24.95 | ||||||
11 | Loke Beronius | 2008 | Norrtälje Simklubb | 27.84 | ||||||
12 | Hugo Ratatikainen Blomdahl | 2008 | Norrtälje Simklubb | 28.28 | ||||||
13 | Vincent Ridderstad | 2009 | Norrtälje Simklubb | 31.34 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb | Utskriftstid | 10:46 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öppna Roslagsmästerskapen 2018 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Norrtälje | Utskriftstid | 10:49 | |||
Arrangör | Norrtälje Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2018 |
Gren 13, 25m Ryggsim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emmy Hällkvist | 2008 | Täby Sim | 18.85 | ||||||
2 | Ffion Watkins | 2008 | Ålands Simförening | 20.69 | ||||||
3 | Moa Eiving | 2008 | Åkersberga Simsällskap | 22.51 | ||||||
4 | Sofia Sundström Curstedt | 2008 | Danderyds Sim | 23.19 | ||||||
5 | Nellie Bocké | 2008 | Åkersberga Simsällskap | 23.69 | ||||||
6 | Nora Mikalsen | 2008 | Täby Sim | 25.07 | ||||||
7 | Alexandra Sandberg | 2009 | Täby Sim | 25.12 | ||||||
8 | Matilda Bosson | 2008 | Åkersberga Simsällskap | 26.93 | ||||||
9 | Filippa Olsson | 2008 | Åkersberga Simsällskap | 27.23 | ||||||
10 | Ebba Eriksson | 2009 | Norrtälje Simklubb | 32.28 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb | Utskriftstid | 10:49 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öppna Roslagsmästerskapen 2018 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Norrtälje | Utskriftstid | 15:03 | |||
Arrangör | Norrtälje Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2018 |
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marcus Persson Taylor | 2005 | Täby Sim | 38.22 | 1:20.14 | |||||
2 | Ted Wiker | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 40.77 | 1:25.20 | |||||
3 | Hannes Helling | 2004 | Ålands Simförening | 41.52 | 1:27.25 | |||||
4 | Adrian Ekström | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 41.73 | 1:28.00 | |||||
5 | Caspian Humble | 2005 | Täby Sim | 43.94 | 1:33.79 | |||||
6 | Oliver Aalto-Hardy | 2005 | Ålands Simförening | 44.26 | 1:34.32 | |||||
7 | Melvin Rinaldo | 2005 | Gustavsbergs Simsällskap | 45.75 | 1:34.50 | |||||
8 | Einar Melin | 2004 | Ålands Simförening | 44.65 | 1:35.49 | |||||
9 | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | Täby Sim | 46.41 | 1:37.72 | |||||
10 | Ludvig Berndtsson | 2005 | Täby Sim | 46.44 | 1:38.56 | |||||
11 | Erik Sundström Curstedt | 2005 | Danderyds Sim | 46.63 | 1:39.30 | |||||
12 | Felix Westerlund | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 48.13 | 1:41.60 | |||||
13 | Linus Fahlström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 51.14 | 1:47.22 | |||||
14 | Kevin Lenstad | 2005 | Täby Sim | 51.35 | 1:47.36 | |||||
15 | Joa Metsola | 2005 | Ålands Simförening | 51.06 | 1:50.81 | |||||
16 | Louie Gabrielsson | 2005 | Täby Sim | 51.15 | 1:51.27 | |||||
17 | Victor Kumlin | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 1:03.12 | 2:12.61 | |||||
- | Filip Norlin | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Kenan Obradovac | 2005 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
- | Oliver Haux | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Adam Karlsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 32.64 | 1:08.86 | |||||
2 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 32.78 | 1:09.33 | |||||
3 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 34.43 | 1:14.79 | |||||
4 | Gustav Andersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 35.64 | 1:15.73 | |||||
5 | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 36.31 | 1:16.13 | |||||
6 | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 38.63 | 1:19.14 | |||||
7 | Elias Folkesson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 36.24 | 1:19.48 | |||||
8 | Pelle Högfors | 1987 | Gimo Simsällskap | 38.40 | 1:20.70 | |||||
9 | Hannes Olin | 2003 | Ålands Simförening | 37.97 | 1:21.11 | |||||
10 | Johan Sundström Curstedt | 2002 | Danderyds Sim | 39.46 | 1:24.94 | |||||
11 | Sebastian Hosokawa | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 40.23 | 1:25.13 | |||||
12 | Samuel Ekström | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 40.75 | 1:25.17 | |||||
13 | Hussain Bostani | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 40.55 | 1:25.56 | |||||
14 | Javad Torabi | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 39.89 | 1:26.87 | |||||
15 | Linus Wickström | 2003 | Danderyds Sim | 41.18 | 1:27.47 | |||||
16 | Frej-Oskar Wikström | 1999 | Ålands Simförening | 42.75 | 1:30.81 | |||||
17 | Calle Samuelsson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 44.73 | 1:32.42 | |||||
18 | Oskar Sundqvist | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 43.40 | 1:32.99 | |||||
19 | Max Eriksson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 44.32 | 1:33.40 | |||||
20 | Jesper Sandström | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 47.03 | 1:39.36 | |||||
21 | Paul Kumlin | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 46.16 | 1:40.76 | |||||
22 | Hameedullah Safdari | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 49.52 | 1:51.03 | |||||
23 | Love Hagstedt | 2003 | Norrtälje Simklubb | 51.60 | 1:51.55 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb | Utskriftstid | 15:03 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öppna Roslagsmästerskapen 2018 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Norrtälje | Utskriftstid | 14:32 | |||
Arrangör | Norrtälje Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2018 |
Gren 15, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Moa Nyblom | 2005 | Täby Sim | 38.95 | 1:24.76 | |||||
2 | Hanna Blomqvist | 2005 | Ålands Simförening | 41.44 | 1:28.40 | |||||
3 | Moa Zetterström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 41.68 | 1:28.46 | |||||
4 | Clara Westerdahl | 2005 | Täby Sim | 41.32 | 1:28.63 | |||||
5 | Louise Blomqvist | 2004 | Danderyds Sim | 41.17 | 1:29.51 | |||||
6 | Ella Thermaenius | 2005 | Täby Sim | 43.72 | 1:30.64 | |||||
7 | Embla Stendrake | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 43.52 | 1:32.39 | |||||
8 | Nora Rönnbro | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 44.35 | 1:33.05 | |||||
9 | Sofia Montan | 2004 | Danderyds Sim | 43.74 | 1:33.87 | |||||
10 | Felicia Malkan-Juvelin | 2005 | Danderyds Sim | 43.71 | 1:36.76 | |||||
11 | Linnea Sjöström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 45.33 | 1:36.88 | |||||
12 | Anna Topoeva | 2005 | Ålands Simförening | 45.40 | 1:37.19 | |||||
13 | Ella Olsson | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 46.07 | 1:38.33 | |||||
14 | Agnes Gustavsson | 2005 | Täby Sim | 45.05 | 1:38.65 | |||||
15 | Tilde Pettersson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 45.48 | 1:38.83 | |||||
16 | Magda Westberg | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 47.17 | 1:39.22 | |||||
17 | Matilda Schibbye | 2004 | Täby Sim | 46.23 | 1:39.54 | |||||
18 | Lova Åhlén | 2004 | Norrtälje Simklubb | 47.35 | 1:39.56 | |||||
19 | Elvira Lannér | 2005 | Gustavsbergs Simsällskap | 47.10 | 1:39.72 | |||||
20 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 47.46 | 1:39.88 | |||||
21 | Darcey Mae Bailey | 2004 | Täby Sim | 46.73 | 1:39.93 | |||||
22 | Ebba Rosander | 2005 | Danderyds Sim | 48.11 | 1:40.40 | |||||
23 | Filippa Bonorden | 2005 | Danderyds Sim | 48.79 | 1:40.43 | |||||
24 | Alexandra Kanhamn | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 47.07 | 1:40.48 | |||||
25 | Leah Schöneberg | 2004 | Norrtälje Simklubb | 47.41 | 1:41.19 | |||||
26 | Wilma Danielsson | 2005 | Ålands Simförening | 48.97 | 1:41.58 | |||||
27 | Willma Hållinder | 2004 | Norrtälje Simklubb | 47.00 | 1:41.61 | |||||
28 | Nathalie Galway | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 48.52 | 1:44.41 | |||||
29 | Säva Höglund Lundeberg | 2005 | Gustavsbergs Simsällskap | 49.97 | 1:45.00 | |||||
30 | Ida Lindqvist | 2005 | Täby Sim | 52.42 | 1:47.61 | |||||
31 | Ella Bäckman | 2005 | Ålands Simförening | 50.91 | 1:47.94 | |||||
32 | Tyra Näsholm | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 50.79 | 1:48.44 | |||||
33 | Vera Andersson Hultgren | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 51.99 | 1:51.32 | |||||
34 | Lisa Palo | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 53.85 | 1:55.21 | |||||
35 | Ellie Söderholm | 2005 | Täby Sim | 55.33 | 1:59.11 | |||||
36 | Embla Sipinen | 2005 | Norrtälje Simklubb | 57.44 | 2:00.33 | |||||
37 | Liv Colling | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 55.80 | 2:03.90 | |||||
38 | Ethel Nordman | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 1:09.57 | 2:33.54 | |||||
- | Mathilda Sandberg | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Nora Sundberg | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 15, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 35.46 | 1:15.48 | |||||
2 | Jenny Ek | 1999 | Ålands Simförening | 38.09 | 1:21.50 | |||||
3 | Lina Albertsen | 2001 | Norrtälje Simklubb | 41.42 | 1:27.67 | |||||
4 | Isabelle Ehrngren | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 41.32 | 1:28.79 | |||||
5 | Clara Flatow | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 42.44 | 1:29.21 | |||||
6 | Klara Isaksson | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 41.88 | 1:29.54 | |||||
7 | Tova Lindbom | 2002 | Danderyds Sim | 41.29 | 1:29.58 | |||||
8 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 44.90 | 1:34.97 | |||||
9 | Rebecca Duns | 2003 | Ålands Simförening | 46.30 | 1:36.97 | |||||
10 | Matilda Wrenkler | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 45.52 | 1:38.00 | |||||
11 | Nora Lundberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 45.83 | 1:38.24 | |||||
12 | Emelie Karlsson | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 46.05 | 1:38.53 | |||||
13 | Alice Fagerlund | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 45.71 | 1:38.76 | |||||
14 | Elina Widén | 2003 | Gimo Simsällskap | 47.59 | 1:43.21 | |||||
15 | Marina Tormo Lind | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 48.83 | 1:44.11 | |||||
16 | Denise Frejd | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 50.81 | 1:47.13 | |||||
17 | Saga Svanborg | 2003 | Norrtälje Simklubb | 51.91 | 1:52.14 | |||||
18 | Emelie Ekstam Linder | 2003 | Norrtälje Simklubb | 57.10 | 1:59.92 | |||||
- | Medina Brina | 2003 | Norrtälje Simklubb | DNS | ||||||
- | Jessica Blair | 2001 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb | Utskriftstid | 14:32 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öppna Roslagsmästerskapen 2018 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Norrtälje | Utskriftstid | 14:34 | |||
Arrangör | Norrtälje Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2018 |
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Leo Güleryüz | 2006 | Täby Sim | 41.34 | ||||||
2 | Melvin Bosson | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 42.99 | ||||||
3 | Benjamin Todorovac Hallongren | 2006 | Täby Sim | 43.89 | ||||||
4 | Sixten Ersson | 2007 | Täby Sim | 44.58 | ||||||
5 | Jan Danovskij | 2007 | Täby Sim | 45.27 | ||||||
6 | Milo Bergman | 2006 | Ålands Simförening | 47.83 | ||||||
7 | William Zhao | 2006 | Täby Sim | 50.89 | ||||||
8 | Theo Thermaenius | 2007 | Täby Sim | 52.56 | ||||||
9 | Johannes Lörinc | 2007 | Täby Sim | 55.97 | ||||||
10 | Emil Svanström | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 57.69 | ||||||
11 | Erik Talipov | 2007 | Täby Sim | 57.70 | ||||||
12 | William Ridderstad | 2007 | Norrtälje Simklubb | 57.75 | ||||||
13 | Vide Kling | 2007 | Åkersberga Simsällskap | 59.80 | ||||||
14 | Felix Flöjt | 2007 | Ålands Simförening | 1:00.92 | ||||||
15 | Arvid Andersson | 2006 | Norrtälje Simklubb | 1:01.27 | ||||||
- | Erik Rosander | 2007 | Danderyds Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb | Utskriftstid | 14:34 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öppna Roslagsmästerskapen 2018 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Norrtälje | Utskriftstid | 14:43 | |||
Arrangör | Norrtälje Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2018 |
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Karolina Tylets | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 40.56 | ||||||
2 | Amanda Björklund | 2006 | Täby Sim | 40.71 | ||||||
3 | Malva Eriksson | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 41.57 | ||||||
4 | Rebecka Barkvall | 2007 | Danderyds Sim | 44.40 | ||||||
5 | Linnea Wiberg | 2006 | Täby Sim | 44.82 | ||||||
6 | Theresia Lindholm | 2006 | Ålands Simförening | 45.79 | ||||||
7 | Mikaela Erneholm | 2006 | Danderyds Sim | 46.43 | ||||||
8 | Beatrice Hlawatsch | 2007 | Täby Sim | 47.35 | ||||||
9 | Elsa Ekenbäck | 2006 | Danderyds Sim | 47.86 | ||||||
10 | Tuva Lundberg | 2006 | Täby Sim | 47.98 | ||||||
11 | Isabelle Sandström | 2007 | Gustavsbergs Simsällskap | 48.17 | ||||||
12 | Emilia Eriksson | 2006 | Norrtälje Simklubb | 48.36 | ||||||
13 | Hanna Lanner | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 48.70 | ||||||
14 | Nova Larsson | 2007 | Ålands Simförening | 48.74 | ||||||
15 | Amanda Ahinko | 2007 | Ålands Simförening | 48.94 | ||||||
16 | Rose Li | 2006 | Täby Sim | 49.69 | ||||||
17 | Olivia Allert | 2007 | Täby Sim | 50.11 | ||||||
18 | Tyra Törnqvist | 2006 | Täby Sim | 50.14 | ||||||
19 | Deniz Degerbalkan | 2006 | Täby Sim | 50.19 | ||||||
20 | Emma Alsén | 2007 | Täby Sim | 50.56 | ||||||
21 | Amanda Lindberg | 2006 | Täby Sim | 50.84 | ||||||
22 | Hannah Sommar | 2007 | Täby Sim | 51.07 | ||||||
23 | Stina Pedersen | 2007 | Täby Sim | 51.12 | ||||||
24 | Bonnie Tham | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 51.52 | ||||||
25 | Emma Wahlqvist | 2007 | Täby Sim | 51.90 | ||||||
26 | Adella Nordin | 2007 | Åkersberga Simsällskap | 53.27 | ||||||
27 | Astrid Enbom | 2006 | Täby Sim | 53.35 | ||||||
28 | Molly Ju | 2007 | Täby Sim | 53.60 | ||||||
29 | Evelina Dahlberg | 2007 | Åkersberga Simsällskap | 53.82 | ||||||
30 | Nicole Dvali | 2007 | Åkersberga Simsällskap | 54.29 | ||||||
31 | Anneli Gonsalves | 2006 | Täby Sim | 55.24 | ||||||
32 | My Wiker | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 55.52 | ||||||
33 | Fia Metsola | 2007 | Ålands Simförening | 56.80 | ||||||
34 | Alma Pennhag | 2007 | Åkersberga Simsällskap | 58.07 | ||||||
35 | Meja Stenman Graflind | 2007 | Norrtälje Simklubb | 58.56 | ||||||
36 | Viola Blomberg | 2007 | Norrtälje Simklubb | 58.62 | ||||||
37 | Tyra Hållinder | 2007 | Norrtälje Simklubb | 59.44 | ||||||
38 | Svea Jernberg | 2007 | Gustavsbergs Simsällskap | 59.57 | ||||||
39 | Sara Norman Widell | 2006 | Norrtälje Simklubb | 1:01.82 | ||||||
40 | Julia Thunström | 2007 | Åkersberga Simsällskap | 1:03.71 | ||||||
41 | Amelia Fricker | 2007 | Ålands Simförening | 1:04.02 | ||||||
- | Iris Lifvendahl | 2006 | Norrtälje Simklubb | DNS | ||||||
- | Elsa Videhult | 2007 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tyra Lampén | 2007 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb | Utskriftstid | 14:43 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öppna Roslagsmästerskapen 2018 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Norrtälje | Utskriftstid | 14:57 | |||
Arrangör | Norrtälje Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2018 |
Gren 18, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Albin Holmgren | 2009 | Täby Sim | 23.05 | ||||||
2 | Edward Watson | 2008 | Täby Sim | 23.34 | ||||||
3 | Viggo Törnqvist | 2008 | Täby Sim | 24.60 | ||||||
4 | Carl Olsson | 2008 | Täby Sim | 24.88 | ||||||
5 | Gideon Larsson | 2008 | Täby Sim | 25.80 | ||||||
6 | Emil Blomberg | 2008 | Norrtälje Simklubb | 26.67 | ||||||
7 | Jonatan Lönngren | 2009 | Ålands Simförening | 26.90 | ||||||
8 | Hugo Ratatikainen Blomdahl | 2008 | Norrtälje Simklubb | 26.91 | ||||||
9 | Loke Beronius | 2008 | Norrtälje Simklubb | 26.92 | ||||||
- | Loke Sjöman | 2008 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tor Carlén | 2008 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Troy Sevonen | 2008 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Vincent Ridderstad | 2009 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb | Utskriftstid | 14:57 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öppna Roslagsmästerskapen 2018 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Norrtälje | Utskriftstid | 14:57 | |||
Arrangör | Norrtälje Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2018 |
Gren 19, 25m Bröstsim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emmy Hällkvist | 2008 | Täby Sim | 20.33 | ||||||
2 | Moa Eiving | 2008 | Åkersberga Simsällskap | 22.50 | ||||||
3 | Sofia Sundström Curstedt | 2008 | Danderyds Sim | 24.51 | ||||||
4 | Emilia Rylander | 2008 | Täby Sim | 24.71 | ||||||
5 | Ffion Watkins | 2008 | Ålands Simförening | 25.13 | ||||||
6 | Nora Mikalsen | 2008 | Täby Sim | 25.61 | ||||||
7 | Alva Björk | 2008 | Täby Sim | 26.15 | ||||||
8 | Alexandra Sandberg | 2009 | Täby Sim | 27.08 | ||||||
9 | Ebba Eriksson | 2009 | Norrtälje Simklubb | 27.16 | ||||||
10 | Nellie Bocké | 2008 | Åkersberga Simsällskap | 27.17 | ||||||
11 | Isabelle Isufi Berlin | 2008 | Täby Sim | 28.29 | ||||||
12 | Filippa Olsson | 2008 | Åkersberga Simsällskap | 29.26 | ||||||
13 | Victoria Wahlquist | 2009 | Norrtälje Simklubb | 31.87 | ||||||
14 | Neva Jedeward | 2008 | Norrtälje Simklubb | 35.63 | ||||||
- | Matilda Bosson | 2008 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb | Utskriftstid | 14:57 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öppna Roslagsmästerskapen 2018 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Norrtälje | Utskriftstid | 15:19 | |||
Arrangör | Norrtälje Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2018 |
Gren 20, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ted Wiker | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 30.25 | 1:03.64 | |||||
2 | Marcus Persson Taylor | 2005 | Täby Sim | 30.92 | 1:04.28 | |||||
3 | Hannes Helling | 2004 | Ålands Simförening | 32.33 | 1:07.15 | |||||
4 | Adrian Ekström | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 32.67 | 1:09.09 | |||||
5 | Erik Sundström Curstedt | 2005 | Danderyds Sim | 34.27 | 1:10.14 | |||||
6 | Johannes Barkarö | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 33.23 | 1:10.31 | |||||
7 | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | Täby Sim | 34.46 | 1:10.60 | |||||
8 | Oliver Aalto-Hardy | 2005 | Ålands Simförening | 32.65 | 1:12.35 | |||||
9 | Einar Melin | 2004 | Ålands Simförening | 34.90 | 1:12.60 | |||||
10 | Melvin Rinaldo | 2005 | Gustavsbergs Simsällskap | 36.13 | 1:14.89 | |||||
11 | Caspian Humble | 2005 | Täby Sim | 36.04 | 1:15.24 | |||||
12 | Ludvig Berndtsson | 2005 | Täby Sim | 36.45 | 1:15.35 | |||||
13 | Felix Westerlund | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 36.23 | 1:15.41 | |||||
14 | Joa Metsola | 2005 | Ålands Simförening | 36.71 | 1:18.06 | |||||
15 | Louie Gabrielsson | 2005 | Täby Sim | 37.98 | 1:23.04 | |||||
16 | Alexandros Ladis | 2005 | Täby Sim | 39.03 | 1:24.36 | |||||
17 | Oliver Haux | 2005 | Täby Sim | 39.65 | 1:24.63 | |||||
18 | Kevin Lenstad | 2005 | Täby Sim | 40.50 | 1:24.91 | |||||
19 | Filip Norlin | 2005 | Täby Sim | 42.38 | 1:25.43 | |||||
20 | Arvid Thoresson | 2005 | Täby Sim | 40.49 | 1:25.44 | |||||
21 | Linus Fahlström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 43.51 | 1:32.85 | |||||
22 | Kenan Obradovac | 2005 | Norrtälje Simklubb | 46.26 | 1:51.43 | |||||
23 | Victor Kumlin | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 56.66 | 2:02.64 | |||||
Gren 20, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Adam Karlsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 26.29 | 54.20 | |||||
2 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 26.63 | 56.00 | |||||
3 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 28.46 | 58.75 | |||||
4 | William Jansson | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 27.85 | 58.81 | |||||
5 | Gustav Andersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 28.90 | 58.86 | |||||
6 | Adam Söderqvist | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 28.11 | 1:00.33 | |||||
7 | Elias Folkesson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 28.91 | 1:01.10 | |||||
8 | Linus Wickström | 2003 | Danderyds Sim | 29.51 | 1:01.92 | |||||
9 | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 30.33 | 1:02.68 | |||||
10 | Johan Sundström Curstedt | 2002 | Danderyds Sim | 30.21 | 1:03.23 | |||||
11 | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 30.83 | 1:03.66 | |||||
12 | Sebastian Hosokawa | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 31.12 | 1:05.45 | |||||
13 | Hannes Olin | 2003 | Ålands Simförening | 31.86 | 1:05.67 | |||||
14 | Frej-Oskar Wikström | 1999 | Ålands Simförening | 31.98 | 1:07.89 | |||||
15 | Rasmus Hedman Björnsson | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 32.55 | 1:08.73 | |||||
16 | Hussain Bostani | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 33.25 | 1:09.02 | |||||
17 | Pelle Högfors | 1987 | Gimo Simsällskap | 32.43 | 1:09.16 | |||||
18 | Samuel Ekström | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 33.38 | 1:09.79 | |||||
19 | Max Eriksson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 34.96 | 1:11.40 | |||||
20 | Calle Samuelsson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 34.81 | 1:11.94 | |||||
21 | Jesper Sandström | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 35.86 | 1:13.12 | |||||
22 | Oskar Sundqvist | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 36.15 | 1:15.25 | |||||
23 | Paul Kumlin | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 36.67 | 1:17.03 | |||||
24 | Javad Torabi | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 35.66 | 1:18.73 | |||||
25 | Love Hagstedt | 2003 | Norrtälje Simklubb | 42.41 | 1:28.60 | |||||
26 | Hameedullah Safdari | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 42.60 | 1:36.54 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb | Utskriftstid | 15:19 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öppna Roslagsmästerskapen 2018 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Norrtälje | Utskriftstid | 15:36 | |||
Arrangör | Norrtälje Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2018 |
Gren 21, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mathilda Sandberg | 2005 | Täby Sim | 31.97 | 1:08.58 | |||||
2 | Moa Zetterström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 32.70 | 1:09.02 | |||||
3 | Sofia Montan | 2004 | Danderyds Sim | 32.71 | 1:09.19 | |||||
4 | Louise Blomqvist | 2004 | Danderyds Sim | 32.50 | 1:09.39 | |||||
5 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 33.23 | 1:09.79 | |||||
6 | Ella Thermaenius | 2005 | Täby Sim | 33.99 | 1:10.43 | |||||
7 | Hanna Blomqvist | 2005 | Ålands Simförening | 33.13 | 1:10.53 | |||||
8 | Agnes Gustavsson | 2005 | Täby Sim | 33.15 | 1:10.66 | |||||
9 | Nora Rönnbro | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 35.63 | 1:13.13 | |||||
10 | Felicia Malkan-Juvelin | 2005 | Danderyds Sim | 33.96 | 1:13.48 | |||||
11 | Moa Nyblom | 2005 | Täby Sim | 34.82 | 1:13.82 | |||||
12 | Linnea Sjöström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 35.05 | 1:13.84 | |||||
13 | Filippa Bonorden | 2005 | Danderyds Sim | 36.66 | 1:14.54 | |||||
14 | Clara Westerdahl | 2005 | Täby Sim | 35.37 | 1:14.63 | |||||
14 | Leah Schöneberg | 2004 | Norrtälje Simklubb | 36.10 | 1:14.63 | |||||
16 | Nora Sundberg | 2005 | Täby Sim | 35.90 | 1:14.65 | |||||
17 | Ebba Rosander | 2005 | Danderyds Sim | 36.08 | 1:14.80 | |||||
18 | Magda Westberg | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 36.47 | 1:14.94 | |||||
19 | Tilde Pettersson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 35.93 | 1:15.69 | |||||
20 | Darcey Mae Bailey | 2004 | Täby Sim | 36.79 | 1:18.06 | |||||
21 | Ella Bäckman | 2005 | Ålands Simförening | 37.72 | 1:19.12 | |||||
22 | Filippa Emtemo | 2005 | Täby Sim | 38.25 | 1:19.62 | |||||
23 | Nathalie Galway | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 38.09 | 1:20.17 | |||||
24 | Tilda Svärd | 2005 | Täby Sim | 38.79 | 1:21.76 | |||||
25 | Alexandra Kanhamn | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 38.52 | 1:22.59 | |||||
26 | Ella Olsson | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 39.78 | 1:23.17 | |||||
27 | Matilda Schibbye | 2004 | Täby Sim | 40.19 | 1:23.41 | |||||
28 | Ellie Söderholm | 2005 | Täby Sim | 39.07 | 1:23.94 | |||||
29 | Embla Stendrake | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 39.45 | 1:24.44 | |||||
30 | Bianca Flöjt | 2005 | Ålands Simförening | 39.60 | 1:24.75 | |||||
31 | Tindra Sjöström | 2005 | Ålands Simförening | 41.14 | 1:24.96 | |||||
32 | Tyra Näsholm | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 40.81 | 1:25.60 | |||||
33 | Ida Lindqvist | 2005 | Täby Sim | 40.92 | 1:26.10 | |||||
34 | Willma Hållinder | 2004 | Norrtälje Simklubb | 41.56 | 1:26.51 | |||||
35 | Elvira Lannér | 2005 | Gustavsbergs Simsällskap | 41.26 | 1:27.64 | |||||
36 | Nikita Vättö Kaján | 2004 | Norrtälje Simklubb | 41.96 | 1:27.91 | |||||
37 | Säva Höglund Lundeberg | 2005 | Gustavsbergs Simsällskap | 42.08 | 1:28.33 | |||||
38 | Julia Eriksson | 2005 | Ålands Simförening | 42.56 | 1:29.89 | |||||
39 | Wilma Danielsson | 2005 | Ålands Simförening | 43.59 | 1:32.43 | |||||
40 | Vera Andersson Hultgren | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 43.87 | 1:33.21 | |||||
41 | Liv Colling | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 44.53 | 1:35.85 | |||||
42 | Embla Sipinen | 2005 | Norrtälje Simklubb | 46.64 | 1:36.61 | |||||
43 | Lisa Palo | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 44.24 | 1:36.91 | |||||
44 | Anna Topoeva | 2005 | Ålands Simförening | 45.36 | 1:42.13 | |||||
45 | Ethel Nordman | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 1:04.49 | 2:15.91 | |||||
Gren 21, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 29.50 | 1:01.19 | |||||
2 | Jenny Ek | 1999 | Ålands Simförening | 29.51 | 1:01.53 | |||||
3 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 30.04 | 1:02.56 | |||||
4 | Jessica Lindholm | 2001 | Ålands Simförening | 30.53 | 1:03.70 | |||||
5 | Amanda Malmsten | 2000 | Norrtälje Simklubb | 31.72 | 1:06.81 | |||||
6 | Isabelle Ehrngren | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 31.87 | 1:07.41 | |||||
7 | Lina Albertsen | 2001 | Norrtälje Simklubb | 33.92 | 1:10.86 | |||||
8 | Emelie Karlsson | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 34.60 | 1:11.72 | |||||
9 | Rebecca Duns | 2003 | Ålands Simförening | 34.36 | 1:11.89 | |||||
10 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 34.13 | 1:12.03 | |||||
11 | Tova Lindbom | 2002 | Danderyds Sim | 34.25 | 1:12.38 | |||||
12 | Matilda Wrenkler | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 34.98 | 1:12.99 | |||||
13 | Linnea Jonsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 33.95 | 1:13.02 | |||||
14 | Denise Frejd | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 35.59 | 1:13.51 | |||||
15 | Elina Widén | 2003 | Gimo Simsällskap | 36.33 | 1:14.89 | |||||
16 | Klara Isaksson | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 36.49 | 1:16.42 | |||||
17 | Jessica Blair | 2001 | Norrtälje Simklubb | 35.82 | 1:16.49 | |||||
18 | Nora Lundberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 36.93 | 1:16.50 | |||||
19 | Alice Fagerlund | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 37.00 | 1:17.79 | |||||
20 | Marina Tormo Lind | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 37.68 | 1:18.56 | |||||
21 | Thindra Tillberg Öhman | 2003 | Norrtälje Simklubb | 37.63 | 1:18.84 | |||||
22 | Clara Flatow | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 37.30 | 1:19.47 | |||||
23 | Emilia Folkesson | 2003 | Norrtälje Simklubb | 39.63 | 1:21.81 | |||||
24 | Saga Svanborg | 2003 | Norrtälje Simklubb | 40.30 | 1:24.21 | |||||
25 | Linnea Folkesson | 2003 | Norrtälje Simklubb | 43.77 | 1:32.71 | |||||
- | Emelie Ekstam Linder | 2003 | Norrtälje Simklubb | DNS | ||||||
- | Medina Brina | 2003 | Norrtälje Simklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb | Utskriftstid | 15:36 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öppna Roslagsmästerskapen 2018 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Norrtälje | Utskriftstid | 15:41 | |||
Arrangör | Norrtälje Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2018 |
Gren 22, 50m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Leo Güleryüz | 2006 | Täby Sim | 30.40 | ||||||
2 | Sixten Ersson | 2007 | Täby Sim | 34.63 | ||||||
3 | Benjamin Todorovac Hallongren | 2006 | Täby Sim | 34.72 | ||||||
4 | Melvin Bosson | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 35.46 | ||||||
5 | Jan Danovskij | 2007 | Täby Sim | 35.89 | ||||||
6 | Milo Bergman | 2006 | Ålands Simförening | 37.55 | ||||||
7 | Theo Thermaenius | 2007 | Täby Sim | 42.51 | ||||||
8 | Vide Kling | 2007 | Åkersberga Simsällskap | 43.07 | ||||||
9 | William Zhao | 2006 | Täby Sim | 44.55 | ||||||
10 | Linus Alm | 2007 | Åkersberga Simsällskap | 44.76 | ||||||
11 | Erik Rosander | 2007 | Danderyds Sim | 44.99 | ||||||
12 | Emil Svanström | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 45.36 | ||||||
13 | Erik Talipov | 2007 | Täby Sim | 45.60 | ||||||
14 | Simon Ericsson | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 46.15 | ||||||
15 | William Ridderstad | 2007 | Norrtälje Simklubb | 49.49 | ||||||
16 | Arvid Andersson | 2006 | Norrtälje Simklubb | 50.08 | ||||||
17 | Felix Flöjt | 2007 | Ålands Simförening | 50.41 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb | Utskriftstid | 15:41 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öppna Roslagsmästerskapen 2018 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Norrtälje | Utskriftstid | 15:50 | |||
Arrangör | Norrtälje Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2018 |
Gren 23, 50m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Karolina Tylets | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 33.26 | ||||||
2 | Amanda Björklund | 2006 | Täby Sim | 33.81 | ||||||
3 | Rebecka Barkvall | 2007 | Danderyds Sim | 34.08 | ||||||
4 | Malva Eriksson | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 34.25 | ||||||
5 | Rose Li | 2006 | Täby Sim | 34.66 | ||||||
6 | Tuva Lundberg | 2006 | Täby Sim | 34.92 | ||||||
7 | Emma Alsén | 2007 | Täby Sim | 35.68 | ||||||
8 | Theresia Lindholm | 2006 | Ålands Simförening | 36.07 | ||||||
9 | Elsa Ekenbäck | 2006 | Danderyds Sim | 37.37 | ||||||
10 | Isabelle Sandström | 2007 | Gustavsbergs Simsällskap | 37.39 | ||||||
11 | Mikaela Erneholm | 2006 | Danderyds Sim | 37.41 | ||||||
12 | Stina Pedersen | 2007 | Täby Sim | 37.81 | ||||||
13 | Linnea Wiberg | 2006 | Täby Sim | 38.26 | ||||||
14 | Deniz Degerbalkan | 2006 | Täby Sim | 38.43 | ||||||
15 | Beatrice Hlawatsch | 2007 | Täby Sim | 38.85 | ||||||
16 | Amanda Lindberg | 2006 | Täby Sim | 39.44 | ||||||
17 | Hanna Lanner | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 39.85 | ||||||
18 | Nova Larsson | 2007 | Ålands Simförening | 39.99 | ||||||
19 | Amanda Ahinko | 2007 | Ålands Simförening | 40.28 | ||||||
20 | My Wiker | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 40.90 | ||||||
21 | Hannah Sommar | 2007 | Täby Sim | 40.95 | ||||||
22 | Emma Wahlqvist | 2007 | Täby Sim | 41.39 | ||||||
23 | Nicole Dvali | 2007 | Åkersberga Simsällskap | 41.81 | ||||||
24 | Evelina Dahlberg | 2007 | Åkersberga Simsällskap | 42.56 | ||||||
25 | Viola Blomberg | 2007 | Norrtälje Simklubb | 42.74 | ||||||
26 | Adella Nordin | 2007 | Åkersberga Simsällskap | 42.97 | ||||||
27 | Fia Metsola | 2007 | Ålands Simförening | 43.17 | ||||||
28 | Emilia Eriksson | 2006 | Norrtälje Simklubb | 43.50 | ||||||
29 | Emma Filippou | 2007 | Åkersberga Simsällskap | 45.21 | ||||||
30 | Astrid Enbom | 2006 | Täby Sim | 45.96 | ||||||
31 | Tyra Törnqvist | 2006 | Täby Sim | 46.09 | ||||||
32 | Svea Jernberg | 2007 | Gustavsbergs Simsällskap | 46.46 | ||||||
33 | Meja Stenman Graflind | 2007 | Norrtälje Simklubb | 46.62 | ||||||
34 | Sara Norman Widell | 2006 | Norrtälje Simklubb | 47.93 | ||||||
35 | Amelia Fricker | 2007 | Ålands Simförening | 48.84 | ||||||
36 | Tyra Lampén | 2007 | Norrtälje Simklubb | 50.37 | ||||||
37 | Matilda Elofsson | 2007 | Täby Sim | 50.42 | ||||||
38 | Holly Kavanagh Georgsson | 2007 | Norrtälje Simklubb | 55.19 | ||||||
39 | Alma Pennhag | 2007 | Åkersberga Simsällskap | 1:00.35 | ||||||
40 | Elsa Videhult | 2007 | Åkersberga Simsällskap | 1:12.68 | ||||||
- | Iris Lifvendahl | 2006 | Norrtälje Simklubb | DNS | ||||||
- | Julia Thunström | 2007 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb | Utskriftstid | 15:50 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öppna Roslagsmästerskapen 2018 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Norrtälje | Utskriftstid | 15:56 | |||
Arrangör | Norrtälje Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2018 |
Gren 24, 25m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Edward Watson | 2008 | Täby Sim | 17.03 | ||||||
2 | Emil Blomberg | 2008 | Norrtälje Simklubb | 17.59 | ||||||
3 | Troy Sevonen | 2008 | Täby Sim | 17.83 | ||||||
4 | Carl Olsson | 2008 | Täby Sim | 18.03 | ||||||
5 | Liam Hjertèn | 2008 | Täby Sim | 18.50 | ||||||
6 | Tor Carlén | 2008 | Täby Sim | 19.11 | ||||||
7 | Viggo Törnqvist | 2008 | Täby Sim | 19.74 | ||||||
8 | Jonatan Lönngren | 2009 | Ålands Simförening | 20.09 | ||||||
9 | Gideon Larsson | 2008 | Täby Sim | 20.77 | ||||||
10 | Hugo Ratatikainen Blomdahl | 2008 | Norrtälje Simklubb | 22.61 | ||||||
11 | Loke Beronius | 2008 | Norrtälje Simklubb | 24.24 | ||||||
12 | Oliver Bronsdon | 2008 | Täby Sim | 24.25 | ||||||
13 | Loke Sjöman | 2008 | Åkersberga Simsällskap | 27.70 | ||||||
14 | Vincent Ridderstad | 2009 | Norrtälje Simklubb | 31.81 | ||||||
- | Albin Holmgren | 2009 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb | Utskriftstid | 15:56 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öppna Roslagsmästerskapen 2018 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Norrtälje | Utskriftstid | 15:58 | |||
Arrangör | Norrtälje Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2018 |
Gren 25, 25m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emmy Hällkvist | 2008 | Täby Sim | 14.98 | ||||||
2 | Ffion Watkins | 2008 | Ålands Simförening | 18.46 | ||||||
3 | Emilia Rylander | 2008 | Täby Sim | 18.66 | ||||||
4 | Sofia Sundström Curstedt | 2008 | Danderyds Sim | 19.07 | ||||||
5 | Moa Eiving | 2008 | Åkersberga Simsällskap | 19.43 | ||||||
6 | Isabell Wertheim | 2008 | Täby Sim | 19.69 | ||||||
7 | Alexandra Sandberg | 2009 | Täby Sim | 20.72 | ||||||
8 | Nora Mikalsen | 2008 | Täby Sim | 20.74 | ||||||
9 | Isabelle Isufi Berlin | 2008 | Täby Sim | 21.71 | ||||||
10 | Nellie Bocké | 2008 | Åkersberga Simsällskap | 21.72 | ||||||
11 | Matilda Bosson | 2008 | Åkersberga Simsällskap | 21.96 | ||||||
12 | Filippa Olsson | 2008 | Åkersberga Simsällskap | 22.46 | ||||||
13 | Victoria Wahlquist | 2009 | Norrtälje Simklubb | 26.14 | ||||||
14 | Ebba Eriksson | 2009 | Norrtälje Simklubb | 26.51 | ||||||
15 | Neva Jedeward | 2008 | Norrtälje Simklubb | 34.63 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb | Utskriftstid | 15:58 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öppna Roslagsmästerskapen 2018 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Norrtälje | Utskriftstid | 16:29 | |||
Arrangör | Norrtälje Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2018 |
Gren 26, 100m Medley Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Leo Güleryüz | 2006 | Täby Sim | 36.34 | 1:16.87 | |||||
2 | Melvin Bosson | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 40.53 | 1:25.87 | |||||
3 | Sixten Ersson | 2007 | Täby Sim | 43.41 | 1:27.60 | |||||
4 | Milo Bergman | 2006 | Ålands Simförening | 43.52 | 1:30.58 | |||||
5 | William Zhao | 2006 | Täby Sim | 46.73 | 1:41.85 | |||||
6 | William Ridderstad | 2007 | Norrtälje Simklubb | 51.09 | 1:52.23 | |||||
7 | Simon Ericsson | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 56.84 | 1:58.24 | |||||
8 | Felix Flöjt | 2007 | Ålands Simförening | 59.92 | 2:06.89 | |||||
- | Benjamin Todorovac Hallongren | 2006 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Jan Danovskij | 2007 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Vide Kling | 2007 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 26, 100m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marcus Persson Taylor | 2005 | Täby Sim | 34.14 | 1:11.98 | |||||
2 | Ted Wiker | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 33.85 | 1:12.25 | |||||
3 | Adrian Ekström | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 36.29 | 1:19.57 | |||||
4 | Hannes Helling | 2004 | Ålands Simförening | 39.24 | 1:20.69 | |||||
5 | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | Täby Sim | 37.30 | 1:21.23 | |||||
6 | Erik Sundström Curstedt | 2005 | Danderyds Sim | 37.74 | 1:22.47 | |||||
7 | Johannes Barkarö | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 38.71 | 1:24.35 | |||||
8 | Caspian Humble | 2005 | Täby Sim | 39.73 | 1:24.42 | |||||
9 | Ludvig Berndtsson | 2005 | Täby Sim | 39.72 | 1:25.96 | |||||
10 | Oliver Aalto-Hardy | 2005 | Ålands Simförening | 37.31 | 1:27.06 | |||||
11 | Einar Melin | 2004 | Ålands Simförening | 43.72 | 1:28.89 | |||||
12 | Felix Westerlund | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 41.23 | 1:29.17 | |||||
13 | Joa Metsola | 2005 | Ålands Simförening | 41.60 | 1:29.49 | |||||
14 | Kevin Lenstad | 2005 | Täby Sim | 46.28 | 1:36.43 | |||||
15 | Alexandros Ladis | 2005 | Täby Sim | 44.83 | 1:36.81 | |||||
16 | Arvid Thoresson | 2005 | Täby Sim | 44.16 | 1:37.48 | |||||
17 | Louie Gabrielsson | 2005 | Täby Sim | 50.34 | 1:42.92 | |||||
18 | Linus Fahlström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 49.61 | 1:48.27 | |||||
- | Oliver Haux | 2005 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Melvin Rinaldo | 2005 | Gustavsbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 26, 100m Medley Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Adam Karlsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 28.55 | 1:01.79 | |||||
2 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 29.43 | 1:04.75 | |||||
3 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 30.32 | 1:05.03 | |||||
4 | Gustav Andersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 31.16 | 1:06.50 | |||||
5 | Elias Folkesson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 32.06 | 1:08.16 | |||||
6 | Adam Söderqvist | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 33.16 | 1:10.27 | |||||
7 | Linus Wickström | 2003 | Danderyds Sim | 32.82 | 1:12.48 | |||||
8 | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 34.09 | 1:12.75 | |||||
9 | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 35.06 | 1:13.11 | |||||
10 | Sebastian Hosokawa | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 34.05 | 1:14.78 | |||||
11 | Johan Sundström Curstedt | 2002 | Danderyds Sim | 35.04 | 1:15.11 | |||||
12 | Hannes Olin | 2003 | Ålands Simförening | 36.26 | 1:15.76 | |||||
13 | Frej-Oskar Wikström | 1999 | Ålands Simförening | 36.68 | 1:18.35 | |||||
14 | Pelle Högfors | 1987 | Gimo Simsällskap | 38.40 | 1:18.63 | |||||
15 | Hussain Bostani | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 36.94 | 1:19.84 | |||||
16 | Samuel Ekström | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 39.68 | 1:21.68 | |||||
17 | Oskar Sundqvist | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 40.21 | 1:24.24 | |||||
18 | Max Eriksson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 40.29 | 1:24.56 | |||||
19 | Calle Samuelsson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 41.40 | 1:24.88 | |||||
20 | Javad Torabi | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 39.93 | 1:25.33 | |||||
21 | Jesper Sandström | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 42.03 | 1:27.45 | |||||
22 | Paul Kumlin | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 43.48 | 1:30.91 | |||||
23 | Love Hagstedt | 2003 | Norrtälje Simklubb | 50.31 | 1:45.73 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb | Utskriftstid | 16:29 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öppna Roslagsmästerskapen 2018 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Norrtälje | Utskriftstid | 16:49 | |||
Arrangör | Norrtälje Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2018 |
Gren 27, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Amanda Björklund | 2006 | Täby Sim | 37.21 | 1:21.05 | |||||
2 | Malva Eriksson | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 40.79 | 1:24.59 | |||||
3 | Karolina Tylets | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 41.42 | 1:27.76 | |||||
4 | Rebecka Barkvall | 2007 | Danderyds Sim | 41.16 | 1:27.79 | |||||
5 | Emma Alsén | 2007 | Täby Sim | 41.52 | 1:28.05 | |||||
6 | Tuva Lundberg | 2006 | Täby Sim | 41.43 | 1:29.67 | |||||
7 | Rose Li | 2006 | Täby Sim | 43.41 | 1:32.16 | |||||
8 | Theresia Lindholm | 2006 | Ålands Simförening | 44.60 | 1:33.39 | |||||
9 | Linnea Wiberg | 2006 | Täby Sim | 44.35 | 1:33.61 | |||||
10 | Elsa Ekenbäck | 2006 | Danderyds Sim | 47.67 | 1:34.96 | |||||
11 | Hanna Lanner | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 46.54 | 1:35.79 | |||||
12 | Stina Pedersen | 2007 | Täby Sim | 45.25 | 1:37.12 | |||||
13 | Deniz Degerbalkan | 2006 | Täby Sim | 45.20 | 1:37.23 | |||||
14 | Isabelle Sandström | 2007 | Gustavsbergs Simsällskap | 47.48 | 1:37.56 | |||||
15 | Amanda Ahinko | 2007 | Ålands Simförening | 47.72 | 1:38.27 | |||||
16 | Mikaela Erneholm | 2006 | Danderyds Sim | 48.13 | 1:39.41 | |||||
17 | Amanda Lindberg | 2006 | Täby Sim | 48.32 | 1:39.56 | |||||
18 | My Wiker | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 46.40 | 1:41.04 | |||||
19 | Nova Larsson | 2007 | Ålands Simförening | 48.95 | 1:41.71 | |||||
20 | Beatrice Hlawatsch | 2007 | Täby Sim | 51.31 | 1:45.09 | |||||
21 | Nicole Dvali | 2007 | Åkersberga Simsällskap | 46.68 | 1:45.25 | |||||
22 | Hannah Sommar | 2007 | Täby Sim | 52.22 | 1:48.65 | |||||
23 | Fia Metsola | 2007 | Ålands Simförening | 52.84 | 1:49.63 | |||||
24 | Viola Blomberg | 2007 | Norrtälje Simklubb | 52.07 | 1:49.93 | |||||
25 | Emilia Eriksson | 2006 | Norrtälje Simklubb | 57.12 | 1:51.41 | |||||
26 | Meja Stenman Graflind | 2007 | Norrtälje Simklubb | 59.42 | 1:57.27 | |||||
27 | Amelia Fricker | 2007 | Ålands Simförening | 59.95 | 2:03.94 | |||||
Gren 27, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Louise Blomqvist | 2004 | Danderyds Sim | 34.67 | 1:16.80 | |||||
2 | Mathilda Sandberg | 2005 | Täby Sim | 35.19 | 1:16.86 | |||||
3 | Moa Zetterström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 34.72 | 1:16.93 | |||||
4 | Moa Nyblom | 2005 | Täby Sim | 36.08 | 1:17.46 | |||||
5 | Hanna Blomqvist | 2005 | Ålands Simförening | 35.69 | 1:18.14 | |||||
6 | Sofia Montan | 2004 | Danderyds Sim | 36.90 | 1:20.56 | |||||
7 | Linnea Sjöström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 36.82 | 1:21.39 | |||||
8 | Agnes Gustavsson | 2005 | Täby Sim | 37.52 | 1:21.80 | |||||
9 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 37.60 | 1:21.89 | |||||
10 | Nora Rönnbro | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 40.19 | 1:24.32 | |||||
11 | Clara Westerdahl | 2005 | Täby Sim | 41.65 | 1:24.66 | |||||
12 | Ella Thermaenius | 2005 | Täby Sim | 42.25 | 1:24.87 | |||||
13 | Leah Schöneberg | 2004 | Norrtälje Simklubb | 39.53 | 1:25.47 | |||||
14 | Filippa Bonorden | 2005 | Danderyds Sim | 41.59 | 1:25.72 | |||||
15 | Felicia Malkan-Juvelin | 2005 | Danderyds Sim | 39.78 | 1:26.27 | |||||
16 | Tilde Pettersson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 41.02 | 1:26.28 | |||||
17 | Ebba Rosander | 2005 | Danderyds Sim | 40.59 | 1:26.80 | |||||
18 | Nora Sundberg | 2005 | Täby Sim | 43.06 | 1:28.06 | |||||
19 | Lova Åhlén | 2004 | Norrtälje Simklubb | 43.27 | 1:28.42 | |||||
20 | Ella Olsson | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 42.85 | 1:30.35 | |||||
21 | Nathalie Galway | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 42.11 | 1:32.37 | |||||
22 | Embla Stendrake | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 44.59 | 1:33.16 | |||||
23 | Filippa Emtemo | 2005 | Täby Sim | 44.48 | 1:33.64 | |||||
24 | Elvira Lannér | 2005 | Gustavsbergs Simsällskap | 45.42 | 1:34.96 | |||||
25 | Ella Bäckman | 2005 | Ålands Simförening | 45.36 | 1:35.55 | |||||
26 | Alexandra Kanhamn | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 44.64 | 1:36.58 | |||||
27 | Säva Höglund Lundeberg | 2005 | Gustavsbergs Simsällskap | 45.26 | 1:37.55 | |||||
28 | Ida Lindqvist | 2005 | Täby Sim | 47.44 | 1:38.19 | |||||
29 | Wilma Danielsson | 2005 | Ålands Simförening | 47.73 | 1:38.83 | |||||
30 | Tilda Svärd | 2005 | Täby Sim | 48.93 | 1:40.57 | |||||
31 | Ellie Söderholm | 2005 | Täby Sim | 46.52 | 1:41.71 | |||||
32 | Tyra Näsholm | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 49.19 | 1:42.60 | |||||
33 | Lisa Palo | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 48.18 | 1:42.67 | |||||
34 | Liv Colling | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 47.18 | 1:46.29 | |||||
35 | Vera Andersson Hultgren | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 51.68 | 1:46.44 | |||||
- | Embla Sipinen | 2005 | Norrtälje Simklubb | DNS | ||||||
- | Anna Topoeva | 2005 | Ålands Simförening | DSQ | ||||||
- | Magda Westberg | 2005 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 27, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 32.30 | 1:08.55 | |||||
2 | Jessica Lindholm | 2001 | Ålands Simförening | 33.46 | 1:11.80 | |||||
3 | Jenny Ek | 1999 | Ålands Simförening | 33.02 | 1:13.03 | |||||
4 | Isabelle Ehrngren | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 33.78 | 1:15.51 | |||||
5 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 34.10 | 1:16.57 | |||||
6 | Amanda Malmsten | 2000 | Norrtälje Simklubb | 36.41 | 1:18.77 | |||||
7 | Matilda Wrenkler | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 36.45 | 1:21.08 | |||||
8 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 38.40 | 1:21.70 | |||||
9 | Tova Lindbom | 2002 | Danderyds Sim | 38.71 | 1:21.76 | |||||
10 | Rebecca Duns | 2003 | Ålands Simförening | 38.52 | 1:23.88 | |||||
11 | Klara Isaksson | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 40.52 | 1:24.22 | |||||
12 | Emelie Karlsson | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 39.87 | 1:25.47 | |||||
13 | Linnea Jonsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 38.30 | 1:26.19 | |||||
14 | Nora Lundberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 41.32 | 1:26.87 | |||||
15 | Clara Flatow | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 42.47 | 1:27.26 | |||||
16 | Alice Fagerlund | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 39.42 | 1:27.78 | |||||
17 | Marina Tormo Lind | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 44.27 | 1:30.68 | |||||
18 | Elina Widén | 2003 | Gimo Simsällskap | 42.49 | 1:30.90 | |||||
19 | Denise Frejd | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 44.48 | 1:31.94 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb | Utskriftstid | 16:49 |