Results for Skomakardoppet 2018
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 09:02 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 1, 4X50m Frisim po. A-B, Finaler 14 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ösa Herrar | 0 | Örebro Simallians | 1:42.26 | ||||||
Oscar Wilhelmsson | 2002 | 25.71 | 25.71 | |||||||
Adrijan Danqi | 2002 | 28.56 | 54.27 | |||||||
Jonathan Kling | 1993 | 22.43 | 1:16.70 | |||||||
Rudolfs Stupans | 1999 | 25.56 | 1:42.26 | |||||||
2 | Mass Lag 1 | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:57.02 | ||||||
Elliot Iséni | 2003 | 30.17 | 30.17 | |||||||
Karl Skogsberg | 2003 | 27.96 | 58.13 | |||||||
Rikard Kristensson | 2004 | 30.27 | 1:28.40 | |||||||
Simon Wretborn | 2003 | 28.62 | 1:57.02 | |||||||
3 | Ösa Herrar [2] | 1999 | Örebro Simallians | 1:57.13 | ||||||
Anton Wallin | 2000 | 27.42 | 27.42 | |||||||
Anton Svennberg | 2002 | 28.08 | 55.50 | |||||||
William Forsström | 2002 | 30.59 | 1:26.09 | |||||||
Anton Daggert | 1993 | 31.04 | 1:57.13 | |||||||
4 | Mass Lag 2 | 0 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:58.68 | ||||||
Sixten Bohlin | 2003 | 29.41 | 29.41 | |||||||
Axel Rosencrantz | 2002 | 29.27 | 58.68 | |||||||
Hampus Klebom | 2004 | 29.77 | 1:28.45 | |||||||
Isak Andersson | 2004 | 30.23 | 1:58.68 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 09:02 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 09:06 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 2, 4X50m Frisim po. C-D, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ösa Herrar [2005] | 2005 | Örebro Simallians | 2:18.08 | ||||||
August Jansson | 2005 | 30.57 | 30.57 | |||||||
Mathias Kördel | 2006 | 34.52 | 1:05.09 | |||||||
Gustav Larsson | 2005 | 33.43 | 1:38.52 | |||||||
Emil Jörstad | 2008 | 39.56 | 2:18.08 | |||||||
2 | Finspång Herrar [2005] | 2005 | Finspångs Simklubb | 2:19.23 | ||||||
Oskar Glawing | 2005 | 31.51 | 31.51 | |||||||
Kasper Glawing | 2008 | 36.92 | 1:08.43 | |||||||
Alvar Aktner | 2006 | 36.74 | 1:45.17 | |||||||
Hugo Eriksson | 2006 | 34.06 | 2:19.23 | |||||||
3 | Katrinehol Herrar [2005] | 2005 | Katrineholms Simsällskap | 2:31.40 | ||||||
Felix Eriksson | 2005 | 35.75 | 35.75 | |||||||
August Siverskog | 2007 | 44.52 | 1:20.27 | |||||||
Karam Abo Shame | 2005 | 36.89 | 1:57.16 | |||||||
Gustav Fager | 2007 | 34.24 | 2:31.40 | |||||||
- | Karlsko SF Herrar [2005] | 2005 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 09:06 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 09:24 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 3, 50m Frisim fl. Öppen kl., Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 28.26 | ||||||
2 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 28.64 | ||||||
3 | Melissa Nyberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.11 | ||||||
4 | Ellen Roslund | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 29.36 | ||||||
5 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | 29.37 | ||||||
6 | Linnea Larsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 29.86 | ||||||
7 | Elise Tegin | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 29.87 | ||||||
7 | Tilda Carlsson | 2003 | Motala Simsällskap | 29.87 | ||||||
9 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 29.90 | ||||||
10 | Julia Isacsson | 2001 | Örebro Simallians | 30.08 | ||||||
11 | Olivia Sandberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.11 | ||||||
12 | Emilia Eriksson | 2004 | Motala Simsällskap | 30.46 | ||||||
13 | Isabelle Johansson | 2005 | Karlskoga Simförening | 30.65 | ||||||
14 | Agnes Rydh-Dufva | 2002 | Karlskoga Simförening | 30.76 | ||||||
15 | Ellen Kampe | 2003 | Mariestads Simsällskap | 30.81 | ||||||
16 | Elin Eriksson | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 30.93 | ||||||
17 | Julia Pietsch | 2005 | Örebro Simallians | 30.95 | ||||||
18 | Matilda Scheutz Attefors | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.08 | ||||||
19 | Ellen Eriksson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 31.09 | ||||||
20 | Wilma Ericsson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.15 | ||||||
21 | Mia Larsson | 2006 | Karlskoga Simförening | 31.16 | ||||||
22 | Josefine Stenman | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 31.17 | ||||||
23 | Filippa Sjöholm Sundström | 2003 | Örebro Simallians | 31.21 | ||||||
24 | Josefina Näsén | 2005 | Örebro Simallians | 31.25 | ||||||
25 | Linnea Reuterberg | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.35 | ||||||
26 | Astrid Gunnarsson | 2003 | Nora Simsällskap | 31.38 | ||||||
27 | Ebba Söderberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.56 | ||||||
28 | Emma Bengtsson | 2002 | Motala Simsällskap | 31.79 | ||||||
29 | Elsa Bylin | 2002 | Örebro Simallians | 31.87 | ||||||
29 | Isabella Viklund | 2006 | Lindesbergs Simsällskap | 31.87 | ||||||
31 | Alva Ström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.97 | ||||||
32 | Alice Nordén | 2003 | Lindesbergs Simsällskap | 32.18 | ||||||
33 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 32.19 | ||||||
34 | Emilia Esborn | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.30 | ||||||
35 | Elsa Höstner | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.34 | ||||||
36 | Elin Waara | 1997 | Karlskoga Simförening | 32.41 | ||||||
37 | Wilma Pettersson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 32.51 | ||||||
38 | Frida Olofsson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.75 | ||||||
38 | Nathalie Johansson | 2006 | Karlskoga Simförening | 32.75 | ||||||
40 | Felicia Sobotka | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 32.84 | ||||||
41 | Ella Hagelvik | 2004 | Örebro Simallians | 33.02 | ||||||
42 | Matilda Ek | 2002 | Karlskoga Simförening | 33.21 | ||||||
43 | Agnes Gustafsson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.28 | ||||||
44 | Alma Mühr | 2005 | Örebro Simallians | 33.31 | ||||||
45 | Emilia Widing | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 33.57 | ||||||
46 | Alva Sonberger | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.61 | ||||||
46 | Sandra Metzsch | 1999 | Örebro Simallians | 33.61 | ||||||
48 | Lovisa Hodell | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 33.63 | ||||||
49 | Melis Suleyman | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.72 | ||||||
50 | Wilma Åberg | 2005 | Örebro Simallians | 33.74 | ||||||
51 | Runa Eriksson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 33.85 | ||||||
52 | Emilia Arnell | 2004 | Finspångs Simklubb | 33.90 | ||||||
53 | Carla Rye | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 34.00 | ||||||
54 | Ebba Carlström | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.03 | ||||||
55 | Smilla Holgersson Eliasson | 2003 | Örebro Simallians | 34.08 | ||||||
56 | Ronja Larsen | 2006 | Eskilstuna Simklubb | 34.14 | ||||||
57 | Emilia Isberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.15 | ||||||
58 | Tova Söderberg | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.68 | ||||||
59 | Emily Rye | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 34.88 | ||||||
60 | Alicia Smith | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.08 | ||||||
61 | Anna Ström | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.09 | ||||||
62 | Isabel Sundberg | 1992 | Hallsberg Kumla Simklubb | 35.15 | ||||||
63 | Ingrid Toresäter | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.39 | ||||||
64 | Elsa Stenfeldt | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.58 | ||||||
65 | Fiona Ernst | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.69 | ||||||
66 | Anesa Gacic | 2002 | Örebro Simallians | 35.90 | ||||||
67 | Jessica Sandström | 2003 | Örebro Simallians | 35.94 | ||||||
68 | Linneá Therus | 2005 | Karlskoga Simförening | 36.11 | ||||||
69 | Emmy Dyrkell | 2004 | Finspångs Simklubb | 36.47 | ||||||
70 | Engla Dunhagen | 2006 | Finspångs Simklubb | 36.49 | ||||||
71 | Alice Alsterstad | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.75 | ||||||
72 | Frida Lundström | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 36.98 | ||||||
73 | Ester Josbo | 2006 | Karlskoga Simförening | 37.54 | ||||||
74 | Tove Oskarsson | 2004 | Örebro Simallians | 37.73 | ||||||
75 | Julia Adolfsson | 2006 | Lindesbergs Simsällskap | 38.00 | ||||||
76 | Ellen Jörstad | 2007 | Örebro Simallians | 38.09 | ||||||
77 | Erika Svennberg | 2005 | Örebro Simallians | 38.26 | ||||||
78 | Amanda Wärn | 2004 | Finspångs Simklubb | 38.67 | ||||||
79 | Maja Sörling | 2005 | Örebro Simallians | 39.20 | ||||||
80 | Tess Fransson | 2004 | Örebro Simallians | 39.58 | ||||||
81 | Oliwia Englund | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 39.65 | ||||||
82 | Emelie Cen | 2004 | Örebro Simallians | 39.76 | ||||||
83 | Amina Asker | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 40.18 | ||||||
84 | Ida Emilsson | 2006 | Nora Simsällskap | 40.86 | ||||||
85 | Lydia Brättorp | 2003 | Örebro Simallians | 41.29 | ||||||
86 | Anna Söderqvist | 2006 | Motala Simsällskap | 41.34 | ||||||
87 | My Semstrand | 2004 | Nora Simsällskap | 41.40 | ||||||
88 | Emilia Nilsson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 41.90 | ||||||
89 | Isabelle Pettersson | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 43.31 | ||||||
90 | Felicia Lundström | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 43.73 | ||||||
91 | Alice Larsson | 2006 | Örebro Simallians | 43.90 | ||||||
92 | Ingrid Hiding | 2006 | Örebro Simallians | 45.36 | ||||||
93 | Saga Isacsson | 2005 | Nora Simsällskap | 45.75 | ||||||
94 | Josefine Forsström | 2007 | Örebro Simallians | 47.59 | ||||||
95 | Linnea Eriksson | 2004 | Örebro Simallians | 51.80 | ||||||
- | Matilda Lundberg | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emma Sebelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | DSQ | ||||||
- | Lovisa Jansson | 2007 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 09:24 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 09:35 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 4, 200m Medley po. A-B, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jonathan Kling | 1993 | Örebro Simallians | 27.22 | 1:03.63 | 1:44.41 | 2:17.08 | |||
2 | Rudolfs Stupans | 1999 | Örebro Simallians | 30.72 | 1:07.35 | 1:49.06 | 2:21.32 | |||
3 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 29.04 | 1:09.12 | 1:49.55 | 2:22.82 | |||
4 | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | 30.19 | 1:07.68 | 1:51.91 | 2:24.66 | |||
5 | Henrik Eriksson | 2002 | Motala Simsällskap | 30.44 | 1:08.02 | 1:52.71 | 2:26.16 | |||
6 | Anton Daggert | 1993 | Örebro Simallians | 36.81 | 1:27.47 | 2:18.33 | 2:57.01 | |||
Gren 4, 200m Medley po. A-B, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 31.73 | 1:10.03 | 1:50.60 | 2:24.67 | |||
2 | Karl Skogsberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.89 | 1:11.92 | 1:56.85 | 2:31.95 | |||
3 | Isak Andersson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.90 | 1:20.62 | 2:11.41 | 2:48.08 | |||
4 | Rikard Kristensson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.67 | 1:19.67 | 2:11.49 | 2:48.83 | |||
5 | Hampus Klebom | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.57 | 1:24.14 | 2:12.05 | 2:49.81 | |||
6 | Elliot Iséni | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.34 | 1:18.65 | 2:08.98 | 2:50.32 | |||
7 | Vincent Olsson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.93 | 1:25.19 | 2:14.52 | 2:53.41 | |||
8 | Gabriel Raicu | 2003 | Karlskoga Simförening | 39.75 | 1:27.51 | 2:17.85 | 3:00.50 | |||
9 | Marcus Manninen | 2004 | Motala Simsällskap | 38.90 | 1:23.00 | 2:17.91 | 3:02.02 | |||
10 | Jonathan Grothérus | 2004 | Katrineholms Simsällskap | 42.31 | 1:28.44 | 2:25.43 | 3:08.16 | |||
11 | Rasmus Falk | 2004 | Örebro Simallians | 44.67 | 1:33.83 | 2:29.44 | 3:19.41 | |||
- | Sixten Bohlin | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 09:35 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 09:51 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 5, 200m Medley fl. C-D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Josefina Näsén | 2005 | Örebro Simallians | 34.26 | 1:15.83 | 2:02.73 | 2:41.57 | |||
2 | Julia Pietsch | 2005 | Örebro Simallians | 35.99 | 1:18.89 | 2:07.91 | 2:44.60 | |||
3 | Linnea Larsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 37.89 | 1:24.81 | 2:16.03 | 2:52.10 | |||
4 | Magdalena Pantaleeva | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.65 | 1:25.35 | 2:18.04 | 2:59.44 | |||
5 | Mia Larsson | 2006 | Karlskoga Simförening | 39.73 | 1:28.15 | 2:22.83 | 3:03.10 | |||
6 | Ellen Roos | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 42.60 | 1:30.92 | 2:22.84 | 3:03.23 | |||
7 | Felicia Sobotka | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 37.96 | 1:24.04 | 2:23.28 | 3:05.99 | |||
8 | Selma Hasanbegovic | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 38.53 | 1:27.33 | 2:23.96 | 3:06.54 | |||
9 | Melis Suleyman | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.28 | 1:34.28 | 2:26.09 | 3:09.05 | |||
10 | Engla Dunhagen | 2006 | Finspångs Simklubb | 45.22 | 1:35.41 | 2:27.61 | 3:12.51 | |||
11 | Ronja Larsen | 2006 | Eskilstuna Simklubb | 40.97 | 1:31.87 | 2:30.28 | 3:13.84 | |||
12 | Runa Eriksson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 43.19 | 1:35.21 | 2:33.64 | 3:15.24 | |||
13 | Linneá Therus | 2005 | Karlskoga Simförening | 41.41 | 1:34.01 | 2:31.32 | 3:18.59 | |||
14 | Ingrid Toresäter | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.43 | 1:33.69 | 2:34.01 | 3:20.73 | |||
15 | Ebba Carlström | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.03 | 1:32.67 | 2:34.90 | 3:20.97 | |||
16 | Alice Alsterstad | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.80 | 1:36.94 | 2:38.82 | 3:26.64 | |||
17 | Emily Rye | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 46.45 | 1:41.69 | 2:39.21 | 3:30.22 | |||
18 | Amina Asker | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 51.21 | 1:43.14 | 2:44.01 | 3:37.15 | |||
- | Matilda Lundberg | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
- | Alva Sonberger | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNF | ||||||
- | Maja Sörling | 2005 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Nathalie Johansson | 2006 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
Gren 5, 200m Medley fl. C-D, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alice Roos | 2007 | Eskilstuna Simklubb | 43.70 | 1:31.54 | 2:27.46 | 3:09.59 | |||
2 | Ellen Jörstad | 2007 | Örebro Simallians | 46.31 | 1:38.28 | 2:38.22 | 3:27.20 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 09:51 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 10:00 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 6, 100m Frisim po. C-D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felix Sjögren | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.50 | 1:05.30 | |||||
2 | Oskar Glawing | 2005 | Finspångs Simklubb | 33.00 | 1:08.90 | |||||
3 | August Jansson | 2005 | Örebro Simallians | 33.40 | 1:10.06 | |||||
4 | Lukas Franz | 2005 | Karlskoga Simförening | 34.33 | 1:11.55 | |||||
5 | Edwin Brimalm | 2005 | Motala Simsällskap | 34.59 | 1:13.21 | |||||
6 | Otto Svensson | 2005 | Motala Simsällskap | 34.69 | 1:13.92 | |||||
7 | Elias Jansson | 2006 | Karlskoga Simförening | 35.85 | 1:14.01 | |||||
8 | Viktor Hellberg | 2006 | Karlskoga Simförening | 36.31 | 1:16.49 | |||||
9 | Linus Åkesson | 2005 | Karlskoga Simförening | 37.24 | 1:16.59 | |||||
10 | Hugo Eriksson | 2006 | Finspångs Simklubb | 37.35 | 1:16.88 | |||||
11 | Gustav Larsson | 2005 | Örebro Simallians | 37.06 | 1:17.19 | |||||
12 | Erik Larsson | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.95 | 1:17.29 | |||||
13 | Mathias Kördel | 2006 | Örebro Simallians | 39.86 | 1:21.81 | |||||
14 | Felix Eriksson | 2005 | Katrineholms Simsällskap | 39.10 | 1:23.03 | |||||
15 | Troy Eriksson | 2006 | Motala Simsällskap | 38.89 | 1:23.88 | |||||
16 | Alvar Aktner | 2006 | Finspångs Simklubb | 40.93 | 1:24.29 | |||||
17 | Karam Abo Shame | 2005 | Katrineholms Simsällskap | 39.66 | 1:28.10 | |||||
- | Lucas Ramberg | 2006 | Motala Simsällskap | DNF | ||||||
- | Karl Person | 2006 | Motala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 100m Frisim po. C-D, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Fager | 2007 | Katrineholms Simsällskap | 37.16 | 1:18.56 | |||||
2 | Kasper Glawing | 2008 | Finspångs Simklubb | 39.59 | 1:23.84 | |||||
3 | Emil Jörstad | 2008 | Örebro Simallians | 42.92 | 1:29.90 | |||||
4 | August Siverskog | 2007 | Katrineholms Simsällskap | 47.86 | 1:44.01 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 10:00 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 10:42 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 7, 100m Frisim fl. A-B, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 29.55 | 1:01.84 | |||||
2 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 29.88 | 1:03.61 | |||||
3 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 31.58 | 1:05.60 | |||||
4 | Agnes Rydh-Dufva | 2002 | Karlskoga Simförening | 31.62 | 1:05.77 | |||||
5 | Julia Isacsson | 2001 | Örebro Simallians | 32.33 | 1:07.13 | |||||
6 | Awaz Nabi Pour | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 32.36 | 1:07.49 | |||||
7 | Linnea Reuterberg | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.91 | 1:08.58 | |||||
8 | Mikaela Juhler | 2000 | Örebro Simallians | 32.96 | 1:08.81 | |||||
9 | Josefine Stenman | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 32.87 | 1:08.85 | |||||
10 | Wilma Ericsson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.73 | 1:09.19 | |||||
11 | Emma Bengtsson | 2002 | Motala Simsällskap | 33.38 | 1:09.85 | |||||
12 | Elsa Bylin | 2002 | Örebro Simallians | 33.13 | 1:10.41 | |||||
13 | Emma Sebelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 33.70 | 1:12.28 | |||||
14 | Matilda Ek | 2002 | Karlskoga Simförening | 35.80 | 1:14.06 | |||||
15 | Agnes Gustafsson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.34 | 1:14.36 | |||||
16 | Sandra Metzsch | 1999 | Örebro Simallians | 36.04 | 1:16.12 | |||||
17 | Evelina Larsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 38.50 | 1:20.30 | |||||
18 | Anesa Gacic | 2002 | Örebro Simallians | 37.28 | 1:20.62 | |||||
19 | Frida Lundström | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 39.69 | 1:21.63 | |||||
20 | Felicia Lundström | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 45.84 | 1:38.59 | |||||
Gren 7, 100m Frisim fl. A-B, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | 30.27 | 1:03.19 | |||||
2 | Melissa Nyberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.83 | 1:04.88 | |||||
3 | Elise Tegin | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 31.37 | 1:05.12 | |||||
4 | Olivia Sandberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.42 | 1:05.40 | |||||
5 | Tilda Carlsson | 2003 | Motala Simsällskap | 31.11 | 1:05.98 | |||||
6 | Ellen Roslund | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 31.49 | 1:06.09 | |||||
7 | Elina Wang | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.37 | 1:07.05 | |||||
8 | Moa Hammarbäck | 2003 | Karlskoga Simförening | 32.50 | 1:07.52 | |||||
9 | Emilia Eriksson | 2004 | Motala Simsällskap | 32.54 | 1:07.79 | |||||
10 | Elin Eriksson | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 32.73 | 1:08.53 | |||||
11 | Matilda Scheutz Attefors | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.54 | 1:09.52 | |||||
12 | Ellen Kampe | 2003 | Mariestads Simsällskap | 33.40 | 1:09.58 | |||||
13 | Filippa Sjöholm Sundström | 2003 | Örebro Simallians | 33.85 | 1:09.60 | |||||
14 | Anya Chen | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.47 | 1:09.77 | |||||
15 | Ebba Söderberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.45 | 1:10.17 | |||||
16 | Elsa Höstner | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.87 | 1:10.55 | |||||
17 | Wilma Pettersson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 35.12 | 1:10.86 | |||||
18 | Tove Ylvén | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.56 | 1:11.10 | |||||
19 | Alice Nordén | 2003 | Lindesbergs Simsällskap | 34.40 | 1:11.36 | |||||
20 | Alva Ström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.83 | 1:11.78 | |||||
21 | Astrid Gunnarsson | 2003 | Nora Simsällskap | 35.99 | 1:12.52 | |||||
22 | Ida Nylander | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.23 | 1:12.73 | |||||
23 | Emilia Isberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.24 | 1:13.28 | |||||
24 | Ella Hagelvik | 2004 | Örebro Simallians | 34.07 | 1:14.27 | |||||
25 | Lia Wallström | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.30 | 1:14.28 | |||||
26 | Smilla Holgersson Eliasson | 2003 | Örebro Simallians | 35.44 | 1:14.57 | |||||
27 | Carla Rye | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 36.68 | 1:15.44 | |||||
28 | Frida Olofsson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.61 | 1:15.81 | |||||
29 | Emilia Arnell | 2004 | Finspångs Simklubb | 36.04 | 1:15.84 | |||||
30 | Fanny Sjöström | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.50 | 1:16.66 | |||||
31 | Lovisa Hodell | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 37.56 | 1:17.23 | |||||
32 | Gabriella Rolf | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.76 | 1:17.74 | |||||
33 | Tova Söderberg | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.59 | 1:18.08 | |||||
34 | Fiona Ernst | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.13 | 1:19.03 | |||||
35 | Elsa Stenfeldt | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.94 | 1:19.89 | |||||
36 | Ebba Carlsson | 2004 | Nora Simsällskap | 38.48 | 1:20.48 | |||||
37 | Emmy Dyrkell | 2004 | Finspångs Simklubb | 37.51 | 1:21.44 | |||||
38 | Jessica Sandström | 2003 | Örebro Simallians | 38.73 | 1:23.05 | |||||
39 | Amanda Wärn | 2004 | Finspångs Simklubb | 41.17 | 1:27.47 | |||||
40 | Tess Fransson | 2004 | Örebro Simallians | 43.08 | 1:29.49 | |||||
41 | Emelie Cen | 2004 | Örebro Simallians | 43.38 | 1:31.21 | |||||
42 | Tove Oskarsson | 2004 | Örebro Simallians | 41.48 | 1:32.71 | |||||
43 | Lydia Brättorp | 2003 | Örebro Simallians | 46.08 | 1:37.00 | |||||
44 | Emilia Nilsson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 47.75 | 1:37.27 | |||||
45 | Linnea Eriksson | 2004 | Örebro Simallians | 54.90 | 1:57.00 | |||||
- | Oliwia Englund | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | DNS | ||||||
- | Tanya Krivda | 2003 | Nora Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 10:42 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 10:50 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 8, 200m Bröstsim po. A-B, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 36.14 | 1:17.01 | 2:00.06 | 2:41.11 | |||
2 | Anton Svennberg | 2002 | Örebro Simallians | 39.21 | 1:20.99 | 2:05.78 | 2:48.54 | |||
3 | William Forsström | 2002 | Örebro Simallians | 43.16 | 1:31.59 | 2:20.08 | 3:07.87 | |||
Gren 8, 200m Bröstsim po. A-B, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 34.56 | 1:13.79 | 1:53.19 | 2:33.02 | |||
2 | Karl Skogsberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.59 | 1:20.23 | 2:03.06 | 2:45.34 | |||
3 | Hampus Klebom | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.40 | 1:25.40 | 2:12.40 | 2:58.62 | |||
4 | Gabriel Raicu | 2003 | Karlskoga Simförening | 42.39 | 1:31.16 | 2:20.69 | 3:10.28 | |||
5 | Mårten Emilsson | 2004 | Nora Simsällskap | 42.32 | 1:32.29 | 2:22.16 | 3:10.48 | |||
6 | Elliot Iséni | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.78 | 1:31.34 | 2:21.69 | 3:12.12 | |||
7 | Rasmus Falk | 2004 | Örebro Simallians | 45.23 | 1:35.87 | 2:29.55 | 3:20.92 | |||
- | Gustav Olsson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 10:50 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 11:06 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 9, 200m Bröstsim fl. C-D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Isabelle Johansson | 2005 | Karlskoga Simförening | 39.33 | 1:23.45 | 2:09.03 | 2:52.94 | |||
2 | Julia Pietsch | 2005 | Örebro Simallians | 41.89 | 1:29.71 | 2:16.99 | 3:03.66 | |||
3 | Josefina Näsén | 2005 | Örebro Simallians | 43.96 | 1:30.48 | 2:19.35 | 3:06.74 | |||
4 | Emilia Widing | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 42.72 | 1:30.77 | 2:19.70 | 3:08.01 | |||
5 | Magdalena Pantaleeva | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.18 | 1:32.44 | 2:25.41 | 3:17.30 | |||
6 | Alma Mühr | 2005 | Örebro Simallians | 41.88 | 1:32.47 | 2:25.32 | 3:18.69 | |||
7 | Erika Svennberg | 2005 | Örebro Simallians | 45.20 | 1:37.26 | 2:29.05 | 3:22.01 | |||
8 | Ellen Roos | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 46.38 | 1:37.01 | 2:29.91 | 3:22.82 | |||
9 | Engla Dunhagen | 2006 | Finspångs Simklubb | 46.83 | 1:40.23 | 2:34.49 | 3:25.02 | |||
10 | Alicia Smith | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.35 | 1:37.52 | 2:31.79 | 3:25.92 | |||
11 | Ronja Larsen | 2006 | Eskilstuna Simklubb | 46.41 | 1:40.11 | 2:34.19 | 3:26.83 | |||
12 | Emily Rye | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 45.93 | 1:41.42 | 2:38.08 | 3:31.73 | |||
13 | Anna Söderqvist | 2006 | Motala Simsällskap | 48.49 | 1:44.61 | 2:41.17 | 3:36.90 | |||
14 | Anna Ström | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 49.17 | 1:45.27 | 2:41.82 | 3:39.25 | |||
15 | Alice Alsterstad | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 49.69 | 1:46.63 | 2:45.24 | 3:44.18 | |||
16 | Amina Asker | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 53.33 | 1:52.26 | 2:52.25 | 3:49.52 | |||
17 | Ester Josbo | 2006 | Karlskoga Simförening | 57.72 | 2:02.90 | 3:10.16 | 4:17.52 | |||
- | Maja Sörling | 2005 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Gren 9, 200m Bröstsim fl. C-D, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alice Roos | 2007 | Eskilstuna Simklubb | 49.94 | 1:46.54 | 2:44.01 | 3:41.06 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 11:06 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 11:20 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 10, 100m Ryggsim po.C-D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | August Jansson | 2005 | Örebro Simallians | 38.98 | 1:18.30 | |||||
2 | Oskar Glawing | 2005 | Finspångs Simklubb | 39.71 | 1:20.82 | |||||
3 | Lukas Franz | 2005 | Karlskoga Simförening | 39.27 | 1:22.10 | |||||
4 | Arvid Höglund | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.96 | 1:25.05 | |||||
5 | Hugo Eriksson | 2006 | Finspångs Simklubb | 41.78 | 1:25.24 | |||||
6 | Linus Åkesson | 2005 | Karlskoga Simförening | 42.80 | 1:29.42 | |||||
7 | Gustav Larsson | 2005 | Örebro Simallians | 46.19 | 1:33.46 | |||||
8 | Erik Larsson | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.93 | 1:35.04 | |||||
9 | Alvar Aktner | 2006 | Finspångs Simklubb | 48.59 | 1:38.74 | |||||
10 | Edwin Brimalm | 2005 | Motala Simsällskap | 49.60 | 1:42.87 | |||||
11 | Felix Eriksson | 2005 | Katrineholms Simsällskap | 50.58 | 1:43.99 | |||||
12 | Karl Person | 2006 | Motala Simsällskap | 1:04.44 | 2:17.93 | |||||
- | Mathias Kördel | 2006 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
- | Felix Sjögren | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Troy Eriksson | 2006 | Motala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 10, 100m Ryggsim po.C-D, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Fager | 2007 | Katrineholms Simsällskap | 41.93 | 1:30.95 | |||||
2 | Kasper Glawing | 2008 | Finspångs Simklubb | 49.66 | 1:43.03 | |||||
3 | August Siverskog | 2007 | Katrineholms Simsällskap | 55.89 | 1:56.64 | |||||
- | Emil Jörstad | 2008 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 11:20 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 11:36 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 11, 100m Ryggsim fl. A-B, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 33.76 | 1:11.40 | |||||
2 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 35.54 | 1:13.31 | |||||
3 | Ellen Eriksson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 35.43 | 1:14.13 | |||||
4 | Julia Isacsson | 2001 | Örebro Simallians | 36.46 | 1:15.72 | |||||
5 | Linnea Reuterberg | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.22 | 1:16.26 | |||||
6 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 36.27 | 1:16.88 | |||||
7 | Wilma Ericsson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.88 | 1:17.70 | |||||
8 | Emma Sebelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 39.42 | 1:21.70 | |||||
9 | Agnes Gustafsson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.00 | 1:23.44 | |||||
10 | Anesa Gacic | 2002 | Örebro Simallians | 40.97 | 1:24.19 | |||||
11 | Sandra Metzsch | 1999 | Örebro Simallians | 41.54 | 1:26.44 | |||||
12 | Frida Lundström | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 48.18 | 1:37.47 | |||||
- | Elsa Bylin | 2002 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Emma Bengtsson | 2002 | Motala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 11, 100m Ryggsim fl. A-B, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | 33.22 | 1:08.52 | |||||
2 | Olivia Sandberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.94 | 1:13.18 | |||||
3 | Elina Wang | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.76 | 1:16.01 | |||||
4 | Alice Nordén | 2003 | Lindesbergs Simsällskap | 37.98 | 1:19.15 | |||||
5 | Melissa Nyberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.41 | 1:19.50 | |||||
6 | Tove Ylvén | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.06 | 1:19.68 | |||||
7 | Filippa Sjöholm Sundström | 2003 | Örebro Simallians | 38.68 | 1:19.76 | |||||
8 | Ida Nylander | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.89 | 1:19.80 | |||||
9 | Wilma Pettersson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 39.57 | 1:19.84 | |||||
10 | Emilia Eriksson | 2004 | Motala Simsällskap | 39.29 | 1:19.85 | |||||
11 | Anya Chen | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.97 | 1:21.62 | |||||
12 | Ellen Roslund | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 38.51 | 1:21.77 | |||||
13 | Fiona Ernst | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.92 | 1:22.06 | |||||
14 | Emilia Esborn | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.10 | 1:22.09 | |||||
15 | Elsa Höstner | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.36 | 1:22.50 | |||||
16 | Alva Ström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.88 | 1:22.80 | |||||
17 | Matilda Scheutz Attefors | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.53 | 1:22.84 | |||||
18 | Fanny Sjöström | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.84 | 1:23.13 | |||||
19 | Astrid Gunnarsson | 2003 | Nora Simsällskap | 41.37 | 1:24.26 | |||||
20 | Emilia Isberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.39 | 1:24.90 | |||||
21 | Smilla Holgersson Eliasson | 2003 | Örebro Simallians | 42.44 | 1:25.93 | |||||
22 | Lia Wallström | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.81 | 1:26.66 | |||||
23 | Frida Olofsson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.07 | 1:29.68 | |||||
24 | Elsa Stenfeldt | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.09 | 1:32.47 | |||||
25 | Gabriella Rolf | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.23 | 1:33.83 | |||||
26 | Amanda Wärn | 2004 | Finspångs Simklubb | 49.14 | 1:37.74 | |||||
27 | Tess Fransson | 2004 | Örebro Simallians | 49.58 | 1:38.39 | |||||
28 | Emmy Dyrkell | 2004 | Finspångs Simklubb | 48.73 | 1:39.63 | |||||
29 | Jessica Sandström | 2003 | Örebro Simallians | 49.04 | 1:40.88 | |||||
30 | Tanya Krivda | 2003 | Nora Simsällskap | 48.01 | 1:41.15 | |||||
31 | Lydia Brättorp | 2003 | Örebro Simallians | 55.30 | 1:48.76 | |||||
32 | Tove Oskarsson | 2004 | Örebro Simallians | 52.45 | 1:52.22 | |||||
33 | Emelie Cen | 2004 | Örebro Simallians | 51.86 | 1:52.74 | |||||
- | Carla Rye | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | DNS | ||||||
- | Elise Tegin | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ella Hagelvik | 2004 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Linnea Eriksson | 2004 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Moa Hammarbäck | 2003 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 11:36 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 11:53 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 12, 400m Frisim po. A-B, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Oscar Wilhelmsson | 2002 | Örebro Simallians | 1:01.73 | 2:08.04 | 3:14.51 | 4:19.34 | |||
2 | Jonathan Kling | 1993 | Örebro Simallians | 1:00.53 | 2:07.74 | 3:16.63 | 4:27.25 | |||
3 | Henrik Eriksson | 2002 | Motala Simsällskap | 1:05.11 | 2:16.94 | 3:27.28 | 4:32.65 | |||
4 | Rudolfs Stupans | 1999 | Örebro Simallians | 1:05.18 | 2:15.77 | 3:27.46 | 4:32.71 | |||
5 | Robin Flyman | 1995 | Örebro Simallians | 1:06.85 | 2:23.39 | 3:39.87 | 4:54.33 | |||
6 | Axel Rosencrantz | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:10.06 | 2:27.67 | 3:44.43 | 5:00.98 | |||
- | William Norland | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 12, 400m Frisim po. A-B, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 1:02.04 | 2:09.72 | 3:19.01 | 4:27.42 | |||
2 | Hampus Klebom | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:10.26 | 2:27.17 | 3:44.34 | 4:58.96 | |||
3 | Isak Andersson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:13.81 | 2:35.99 | 3:57.47 | 5:18.98 | |||
4 | Sixten Bohlin | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:13.49 | 2:37.15 | 4:02.18 | 5:24.83 | |||
5 | Simon Wretborn | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:14.34 | 2:37.93 | 4:04.24 | 5:25.35 | |||
6 | Rikard Kristensson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:15.47 | 2:40.76 | 4:06.40 | 5:29.19 | |||
7 | Vincent Olsson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:14.80 | 2:40.25 | 4:06.63 | 5:31.07 | |||
8 | Axel Skoglund | 2004 | Örebro Simallians | 1:14.87 | 2:40.47 | 4:10.85 | 5:35.48 | |||
9 | Marcus Manninen | 2004 | Motala Simsällskap | 1:15.57 | 2:42.87 | 4:11.90 | 5:38.86 | |||
10 | Jonathan Grothérus | 2004 | Katrineholms Simsällskap | 1:19.06 | 2:48.87 | 4:18.88 | 5:44.96 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 11:53 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 15:18 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 13, 400m Frisim fl.C-D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Julia Pietsch | 2005 | Örebro Simallians | 1:11.10 | 2:29.17 | 3:48.15 | 5:05.00 | |||
2 | Isabelle Johansson | 2005 | Karlskoga Simförening | 1:15.75 | 2:41.07 | 4:08.00 | 5:32.37 | |||
3 | Isabella Viklund | 2006 | Lindesbergs Simsällskap | 1:17.41 | 2:43.76 | 4:11.51 | 5:37.70 | |||
4 | Felicia Sobotka | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 1:19.99 | 2:47.48 | 4:14.68 | 5:38.60 | |||
5 | Josefina Näsén | 2005 | Örebro Simallians | 1:21.41 | 2:48.57 | 4:14.21 | 5:40.58 | |||
6 | Alva Sonberger | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:21.20 | 2:50.60 | 4:19.71 | 5:46.44 | |||
7 | Magdalena Pantaleeva | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:20.29 | 2:49.26 | 4:19.21 | 5:47.29 | |||
8 | Alicia Smith | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:24.28 | 2:56.46 | 4:29.56 | 5:58.27 | |||
9 | Ellen Roos | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 1:23.27 | 2:56.48 | 4:29.47 | 5:58.94 | |||
10 | Ronja Larsen | 2006 | Eskilstuna Simklubb | 1:25.27 | 2:57.34 | 4:30.11 | 5:59.16 | |||
11 | Alma Mühr | 2005 | Örebro Simallians | 1:24.14 | 3:02.28 | 4:42.50 | 6:20.05 | |||
12 | Wilma Åberg | 2005 | Örebro Simallians | 1:30.34 | 3:08.30 | 4:47.03 | 6:26.17 | |||
13 | Erika Svennberg | 2005 | Örebro Simallians | 1:30.47 | 3:11.65 | 4:53.53 | 6:34.13 | |||
- | Alice Alsterstad | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
- | Leija Johansson Junttila | 2006 | Motala Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 13, 400m Frisim fl.C-D, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Alice Roos | 2007 | Eskilstuna Simklubb | 1:26.25 | 3:02.05 | 4:37.88 | 6:09.40 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 15:18 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 15:31 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 14, 100m Bröstsim po. C-D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felix Sjögren | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.16 | 1:26.48 | |||||
2 | Arvid Höglund | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.94 | 1:32.32 | |||||
3 | Oskar Glawing | 2005 | Finspångs Simklubb | 45.93 | 1:34.51 | |||||
4 | Max Månsson | 2006 | Örebro Simallians | 45.34 | 1:34.82 | |||||
5 | Elias Jansson | 2006 | Karlskoga Simförening | 44.53 | 1:34.99 | |||||
6 | Viktor Hellberg | 2006 | Karlskoga Simförening | 45.54 | 1:36.24 | |||||
7 | Karam Abo Shame | 2005 | Katrineholms Simsällskap | 46.86 | 1:38.67 | |||||
8 | Gustav Larsson | 2005 | Örebro Simallians | 47.46 | 1:39.84 | |||||
9 | Edwin Brimalm | 2005 | Motala Simsällskap | 46.34 | 1:40.49 | |||||
10 | Linus Åkesson | 2005 | Karlskoga Simförening | 49.18 | 1:44.87 | |||||
11 | Hugo Eriksson | 2006 | Finspångs Simklubb | 50.20 | 1:45.46 | |||||
12 | Lucas Ramberg | 2006 | Motala Simsällskap | 49.78 | 1:50.94 | |||||
13 | Alvar Aktner | 2006 | Finspångs Simklubb | 54.58 | 1:54.03 | |||||
14 | Felix Eriksson | 2005 | Katrineholms Simsällskap | 51.60 | 1:54.96 | |||||
- | Lukas Franz | 2005 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
- | Troy Eriksson | 2006 | Motala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 14, 100m Bröstsim po. C-D, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Fager | 2007 | Katrineholms Simsällskap | 48.18 | 1:42.06 | |||||
2 | Kasper Glawing | 2008 | Finspångs Simklubb | 52.21 | 1:52.61 | |||||
3 | August Siverskog | 2007 | Katrineholms Simsällskap | 57.60 | 2:01.33 | |||||
4 | Emil Jörstad | 2008 | Örebro Simallians | 59.89 | 2:05.19 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 15:31 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 15:51 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 15, 100m Bröstsim fl. A - B, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 36.47 | 1:18.36 | |||||
2 | Elin Waara | 1997 | Karlskoga Simförening | 38.47 | 1:21.05 | |||||
3 | Ellen Eriksson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 40.14 | 1:22.96 | |||||
4 | Wilma Ericsson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.54 | 1:24.13 | |||||
5 | Josefine Stenman | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 40.62 | 1:26.14 | |||||
6 | Agnes Rydh-Dufva | 2002 | Karlskoga Simförening | 41.16 | 1:26.31 | |||||
7 | Awaz Nabi Pour | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 40.14 | 1:26.67 | |||||
8 | Elsa Bylin | 2002 | Örebro Simallians | 40.47 | 1:27.14 | |||||
9 | Linnea Reuterberg | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.46 | 1:28.45 | |||||
10 | Agnes Gustafsson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.56 | 1:31.09 | |||||
11 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 42.64 | 1:31.36 | |||||
12 | Evelina Larsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 47.89 | 1:40.06 | |||||
13 | Emma Bengtsson | 2002 | Motala Simsällskap | 46.95 | 1:41.07 | |||||
14 | Frida Lundström | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 49.52 | 1:42.87 | |||||
15 | Anesa Gacic | 2002 | Örebro Simallians | 50.86 | 1:46.62 | |||||
16 | Felicia Lundström | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 53.37 | 1:56.27 | |||||
17 | Sandra Metzsch | 1999 | Örebro Simallians | 53.79 | 1:56.96 | |||||
- | Emma Sebelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 15, 100m Bröstsim fl. A - B, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lovisa Hodell | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 38.20 | 1:20.23 | |||||
2 | Olivia Sandberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.38 | 1:21.21 | |||||
3 | Filippa Sjöholm Sundström | 2003 | Örebro Simallians | 38.99 | 1:22.36 | |||||
4 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | 39.01 | 1:23.28 | |||||
5 | Tilda Carlsson | 2003 | Motala Simsällskap | 39.43 | 1:24.03 | |||||
6 | Emilia Esborn | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.13 | 1:24.40 | |||||
7 | Elina Wang | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.14 | 1:25.06 | |||||
8 | Melissa Nyberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.87 | 1:26.08 | |||||
9 | Elin Eriksson | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 40.36 | 1:26.97 | |||||
10 | Ebba Söderberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.34 | 1:27.32 | |||||
11 | Tove Ylvén | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.19 | 1:27.52 | |||||
12 | Ellen Roslund | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 41.16 | 1:27.85 | |||||
13 | Alva Ström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.89 | 1:31.47 | |||||
14 | Anya Chen | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.91 | 1:33.81 | |||||
15 | Carla Rye | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 46.33 | 1:35.66 | |||||
16 | Elsa Stenfeldt | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.48 | 1:35.85 | |||||
17 | Tova Söderberg | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.35 | 1:36.75 | |||||
18 | Fanny Sjöström | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.35 | 1:37.35 | |||||
19 | Lia Wallström | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.45 | 1:38.29 | |||||
20 | Emilia Isberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.14 | 1:38.61 | |||||
21 | Fiona Ernst | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.96 | 1:38.66 | |||||
22 | Emilia Arnell | 2004 | Finspångs Simklubb | 46.98 | 1:38.68 | |||||
23 | Ella Hagelvik | 2004 | Örebro Simallians | 48.30 | 1:42.74 | |||||
24 | Emmy Dyrkell | 2004 | Finspångs Simklubb | 49.40 | 1:44.29 | |||||
25 | Emilia Nilsson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 49.44 | 1:44.41 | |||||
26 | Smilla Holgersson Eliasson | 2003 | Örebro Simallians | 49.38 | 1:44.75 | |||||
27 | Wilma Pettersson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 49.70 | 1:44.94 | |||||
28 | Gabriella Rolf | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 51.38 | 1:46.76 | |||||
29 | Ebba Carlsson | 2004 | Nora Simsällskap | 51.94 | 1:49.46 | |||||
30 | Emelie Cen | 2004 | Örebro Simallians | 52.85 | 1:50.93 | |||||
31 | Tess Fransson | 2004 | Örebro Simallians | 53.06 | 1:52.83 | |||||
32 | Amanda Wärn | 2004 | Finspångs Simklubb | 55.88 | 1:59.97 | |||||
33 | Tove Oskarsson | 2004 | Örebro Simallians | 53.47 | 2:00.46 | |||||
34 | Linnea Eriksson | 2004 | Örebro Simallians | 59.72 | 2:03.02 | |||||
35 | Lydia Brättorp | 2003 | Örebro Simallians | 58.22 | 2:03.25 | |||||
36 | Jessica Sandström | 2003 | Örebro Simallians | 58.12 | 2:03.42 | |||||
- | Emilia Eriksson | 2004 | Motala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Matilda Scheutz Attefors | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 15:51 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 16:01 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 16, 200m Ryggsim po. A-B, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jonathan Kling | 1993 | Örebro Simallians | 32.39 | 1:07.59 | 1:43.94 | 2:19.49 | |||
2 | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | 34.96 | 1:12.21 | 1:50.29 | 2:27.68 | |||
3 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 35.93 | 1:14.19 | 1:54.44 | 2:33.89 | |||
4 | Axel Rosencrantz | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.16 | 1:17.22 | 1:57.75 | 2:37.41 | |||
Gren 16, 200m Ryggsim po. A-B, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Karl Skogsberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.99 | 1:14.95 | 1:54.79 | 2:32.32 | |||
2 | Elliot Iséni | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.20 | 1:19.53 | 2:02.17 | 2:45.00 | |||
3 | Simon Wretborn | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.88 | 1:21.60 | 2:07.06 | 2:50.78 | |||
4 | Axel Skoglund | 2004 | Örebro Simallians | 40.25 | 1:25.10 | 2:09.47 | 2:50.90 | |||
5 | Vincent Olsson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.10 | 1:23.93 | 2:08.66 | 2:52.05 | |||
6 | Marcus Manninen | 2004 | Motala Simsällskap | 39.40 | 1:24.52 | 2:10.44 | 2:53.18 | |||
7 | Hampus Klebom | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.92 | 1:25.83 | 2:12.81 | 2:57.45 | |||
8 | Rasmus Falk | 2004 | Örebro Simallians | 44.23 | 1:33.07 | 2:24.09 | 3:12.75 | |||
9 | Gabriel Raicu | 2003 | Karlskoga Simförening | 44.02 | 1:33.71 | 2:25.67 | 3:14.39 | |||
- | Isak Andersson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sixten Bohlin | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:01 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 16:09 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 17, 200m Ryggsim fl. C-D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Josefina Näsén | 2005 | Örebro Simallians | 39.65 | 1:23.60 | 2:07.17 | 2:47.85 | |||
2 | Mia Larsson | 2006 | Karlskoga Simförening | 40.75 | 1:26.05 | 2:13.18 | 2:57.80 | |||
3 | Emilia Widing | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 44.01 | 1:31.97 | 2:18.02 | 3:03.54 | |||
4 | Nathalie Johansson | 2006 | Karlskoga Simförening | 42.73 | 1:31.09 | 2:19.34 | 3:05.36 | |||
5 | Ebba Carlström | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.01 | 1:31.12 | 2:21.11 | 3:09.11 | |||
6 | Ronja Larsen | 2006 | Eskilstuna Simklubb | 45.33 | 1:34.89 | 2:22.55 | 3:10.17 | |||
7 | Anna Ström | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.64 | 1:33.70 | 2:24.48 | 3:12.39 | |||
8 | Alicia Smith | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.13 | 1:34.31 | 2:24.68 | 3:12.96 | |||
- | Leija Johansson Junttila | 2006 | Motala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Maja Sörling | 2005 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Wilma Åberg | 2005 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:09 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 16:43 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 18, 100m Fjärilsim po. C-D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Arvid Höglund | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.85 | 1:22.89 | |||||
2 | Felix Sjögren | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.66 | 1:24.88 | |||||
3 | Otto Svensson | 2005 | Motala Simsällskap | 39.18 | 1:28.10 | |||||
4 | Oskar Glawing | 2005 | Finspångs Simklubb | 41.04 | 1:29.25 | |||||
5 | Gustav Larsson | 2005 | Örebro Simallians | 44.20 | 1:31.51 | |||||
6 | Erik Larsson | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.68 | 1:34.08 | |||||
7 | Viktor Hellberg | 2006 | Karlskoga Simförening | 43.02 | 1:37.58 | |||||
- | Linus Åkesson | 2005 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:43 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 16:51 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 19, 100m Fjärilsim fl. A-B, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 31.00 | 1:09.25 | |||||
2 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 31.73 | 1:10.59 | |||||
3 | Mikaela Juhler | 2000 | Örebro Simallians | 34.28 | 1:14.83 | |||||
4 | Josefine Stenman | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 34.21 | 1:15.60 | |||||
5 | Linnea Reuterberg | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.52 | 1:19.01 | |||||
6 | Matilda Ek | 2002 | Karlskoga Simförening | 37.20 | 1:20.71 | |||||
7 | Sandra Metzsch | 1999 | Örebro Simallians | 37.45 | 1:23.45 | |||||
8 | Wilma Ericsson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.51 | 1:23.83 | |||||
9 | Ellen Eriksson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 40.16 | 1:26.90 | |||||
10 | Elsa Bylin | 2002 | Örebro Simallians | 40.06 | 1:28.58 | |||||
11 | Emma Bengtsson | 2002 | Motala Simsällskap | 40.51 | 1:29.47 | |||||
12 | Evelina Larsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 48.09 | 1:44.10 | |||||
- | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | DNF | ||||||
Gren 19, 100m Fjärilsim fl. A-B, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | 33.87 | 1:13.32 | |||||
2 | Tilda Carlsson | 2003 | Motala Simsällskap | 34.41 | 1:13.98 | |||||
3 | Elise Tegin | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 34.57 | 1:15.17 | |||||
4 | Olivia Sandberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.82 | 1:15.67 | |||||
5 | Ellen Roslund | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 34.52 | 1:18.41 | |||||
6 | Melissa Nyberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.90 | 1:21.15 | |||||
7 | Emilia Eriksson | 2004 | Motala Simsällskap | 35.44 | 1:21.66 | |||||
8 | Moa Hammarbäck | 2003 | Karlskoga Simförening | 38.50 | 1:21.99 | |||||
9 | Elsa Höstner | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.89 | 1:22.06 | |||||
10 | Ida Nylander | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.74 | 1:23.65 | |||||
11 | Ebba Söderberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.39 | 1:25.40 | |||||
12 | Frida Olofsson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.33 | 1:25.52 | |||||
13 | Filippa Sjöholm Sundström | 2003 | Örebro Simallians | 39.58 | 1:26.19 | |||||
14 | Emilia Arnell | 2004 | Finspångs Simklubb | 41.08 | 1:29.25 | |||||
15 | Alva Ström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.46 | 1:31.20 | |||||
16 | Anya Chen | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.99 | 1:33.71 | |||||
17 | Fiona Ernst | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.62 | 1:38.88 | |||||
18 | Emmy Dyrkell | 2004 | Finspångs Simklubb | 44.32 | 1:42.42 | |||||
19 | Fanny Sjöström | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.84 | 1:42.58 | |||||
- | Elin Eriksson | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Tove Ylvén | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
- | Tova Söderberg | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:51 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 17:00 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 20, 100m Medley po. A-B, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonathan Kling | 1993 | Örebro Simallians | 27.33 | 59.06 | |||||
2 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 30.68 | 1:04.35 | |||||
3 | Rudolfs Stupans | 1999 | Örebro Simallians | 30.54 | 1:04.85 | |||||
4 | Oscar Wilhelmsson | 2002 | Örebro Simallians | 29.50 | 1:05.70 | |||||
5 | Henrik Eriksson | 2002 | Motala Simsällskap | 30.29 | 1:06.97 | |||||
6 | Adrijan Danqi | 2002 | Örebro Simallians | 31.19 | 1:07.11 | |||||
7 | Anton Svennberg | 2002 | Örebro Simallians | 34.21 | 1:10.20 | |||||
8 | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | 32.89 | 1:10.62 | |||||
9 | Robin Flyman | 1995 | Örebro Simallians | 33.73 | 1:10.63 | |||||
10 | Axel Rosencrantz | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.16 | 1:16.55 | |||||
11 | William Forsström | 2002 | Örebro Simallians | 36.27 | 1:17.94 | |||||
12 | Anton Daggert | 1993 | Örebro Simallians | 40.14 | 1:22.49 | |||||
- | Parsa Najafi | 1999 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Gren 20, 100m Medley po. A-B, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 32.04 | 1:06.58 | |||||
2 | Karl Skogsberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.17 | 1:08.81 | |||||
3 | Elliot Iséni | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.74 | 1:16.48 | |||||
4 | Isak Andersson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.55 | 1:16.89 | |||||
5 | Hampus Klebom | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.67 | 1:17.20 | |||||
6 | Sixten Bohlin | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.89 | 1:20.28 | |||||
7 | Jonathan Grothérus | 2004 | Katrineholms Simsällskap | 36.99 | 1:21.67 | |||||
8 | Vincent Olsson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.77 | 1:22.00 | |||||
9 | Axel Skoglund | 2004 | Örebro Simallians | 38.30 | 1:22.26 | |||||
10 | Marcus Manninen | 2004 | Motala Simsällskap | 41.40 | 1:25.94 | |||||
- | Gustav Olsson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | DSQ | ||||||
- | Rasmus Falk | 2004 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 17:00 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 17:15 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 21, 100m Medley fl. C-D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Josefina Näsén | 2005 | Örebro Simallians | 33.92 | 1:15.18 | |||||
2 | Linnea Larsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 35.91 | 1:16.41 | |||||
3 | Julia Pietsch | 2005 | Örebro Simallians | 36.37 | 1:17.28 | |||||
4 | Isabelle Johansson | 2005 | Karlskoga Simförening | 38.78 | 1:18.62 | |||||
5 | Felicia Sobotka | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 36.91 | 1:20.71 | |||||
6 | Magdalena Pantaleeva | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.84 | 1:21.33 | |||||
7 | Emilia Widing | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 40.38 | 1:23.01 | |||||
8 | Alma Mühr | 2005 | Örebro Simallians | 39.35 | 1:24.57 | |||||
9 | Mia Larsson | 2006 | Karlskoga Simförening | 39.59 | 1:24.96 | |||||
10 | Selma Hasanbegovic | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 39.59 | 1:25.17 | |||||
11 | Melis Suleyman | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.14 | 1:25.26 | |||||
12 | Alva Sonberger | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.51 | 1:25.45 | |||||
13 | Ellen Roos | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 42.09 | 1:26.25 | |||||
14 | Nathalie Johansson | 2006 | Karlskoga Simförening | 41.23 | 1:26.38 | |||||
15 | Isabella Viklund | 2006 | Lindesbergs Simsällskap | 37.21 | 1:26.54 | |||||
16 | Runa Eriksson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 40.40 | 1:27.59 | |||||
17 | Ebba Carlström | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.66 | 1:28.53 | |||||
18 | Ronja Larsen | 2006 | Eskilstuna Simklubb | 40.83 | 1:29.01 | |||||
19 | Engla Dunhagen | 2006 | Finspångs Simklubb | 43.53 | 1:29.41 | |||||
20 | Linneá Therus | 2005 | Karlskoga Simförening | 40.49 | 1:29.60 | |||||
21 | Ingrid Toresäter | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.79 | 1:30.20 | |||||
22 | Anna Ström | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.65 | 1:30.26 | |||||
23 | Alice Alsterstad | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.71 | 1:32.25 | |||||
24 | Wilma Åberg | 2005 | Örebro Simallians | 41.56 | 1:32.61 | |||||
25 | Emily Rye | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 44.37 | 1:35.09 | |||||
26 | Erika Svennberg | 2005 | Örebro Simallians | 47.68 | 1:35.39 | |||||
27 | Amina Asker | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 44.85 | 1:36.78 | |||||
28 | Maja Sörling | 2005 | Örebro Simallians | 48.58 | 1:38.83 | |||||
29 | Alice Larsson | 2006 | Örebro Simallians | 48.04 | 1:42.46 | |||||
30 | Ester Josbo | 2006 | Karlskoga Simförening | 51.34 | 1:43.30 | |||||
31 | Anna Söderqvist | 2006 | Motala Simsällskap | 52.61 | 1:44.84 | |||||
- | Hanna Manninen | 2006 | Motala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Leija Johansson Junttila | 2006 | Motala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Matilda Lundberg | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
- | Isabelle Pettersson | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 21, 100m Medley fl. C-D, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alice Roos | 2007 | Eskilstuna Simklubb | 41.71 | 1:30.91 | |||||
2 | Ellen Jörstad | 2007 | Örebro Simallians | 43.31 | 1:34.64 | |||||
- | Josefine Forsström | 2007 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Lovisa Jansson | 2007 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 17:15 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 17:24 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 22, 4X50m Medley po. C-D, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Finspång Herrar [2005] | 2005 | Finspångs Simklubb | 2:45.62 | ||||||
Kasper Glawing | 2008 | 44.67 | 44.67 | |||||||
Oskar Glawing | 2005 | 42.79 | 1:27.46 | |||||||
Hugo Eriksson | 2006 | 40.74 | 2:08.20 | |||||||
Alvar Aktner | 2006 | 37.42 | 2:45.62 | |||||||
- | Karlskoga SF | 2005 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
Linus Åkesson | 2005 | 43.00 | 43.00 | |||||||
Lukas Franz | 2005 | 40.78 | 1:23.78 | |||||||
- | Ösa Herrar [2005] | 2005 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Mathias Kördel | 2006 | 41.72 | 41.72 | |||||||
Max Månsson | 2006 | 44.69 | 1:26.41 | |||||||
August Jansson | 2005 | 34.22 | 2:00.63 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 17:24 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 17:24 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 23, 4X50m Medley po. A-B, Finaler 14 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ösa Herrar | 0 | Örebro Simallians | 1:54.06 | ||||||
Rudolfs Stupans | 1999 | 30.00 | 30.00 | |||||||
Anton Svennberg | 2002 | 33.71 | 1:03.71 | |||||||
Jonathan Kling | 1993 | 24.35 | 1:28.06 | |||||||
Oscar Wilhelmsson | 2002 | 26.00 | 1:54.06 | |||||||
2 | Ösa Herrar [2] | 1999 | Örebro Simallians | 2:03.48 | ||||||
Anton Wallin | 2000 | 33.75 | 33.75 | |||||||
Adrijan Danqi | 2002 | 32.17 | 1:05.92 | |||||||
Robin Flyman | 1995 | 30.25 | 1:36.17 | |||||||
Parsa Najafi | 1999 | 27.31 | 2:03.48 | |||||||
3 | Mass Lag 1 | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:11.81 | ||||||
Elliot Iséni | 2003 | 35.20 | 35.20 | |||||||
Hampus Klebom | 2004 | 37.00 | 1:12.20 | |||||||
Karl Skogsberg | 2003 | 30.77 | 1:42.97 | |||||||
Simon Wretborn | 2003 | 28.84 | 2:11.81 | |||||||
4 | Mass Lag 2 | 0 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:18.19 | ||||||
Axel Rosencrantz | 2002 | 34.76 | 34.76 | |||||||
Felix Sjögren | 2005 | 39.19 | 1:13.95 | |||||||
Isak Andersson | 2004 | 34.85 | 1:48.80 | |||||||
Sixten Bohlin | 2003 | 29.39 | 2:18.19 | |||||||
5 | Mass Lag 3 | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:30.28 | ||||||
Vincent Olsson | 2004 | 38.10 | 38.10 | |||||||
Rikard Kristensson | 2004 | 42.39 | 1:20.49 | |||||||
Arvid Höglund | 2005 | 35.49 | 1:55.98 | |||||||
Erik Larsson | 2005 | 34.30 | 2:30.28 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 17:24 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 09:08 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 24, 4X50m Frisim fl. A-B, Finaler 14 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ösa Damer Lag 1 | 2003 | Örebro Simallians | 1:59.40 | ||||||
Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | 29.36 | 29.36 | |||||||
Filippa Sjöholm Sundström | 2003 | 31.27 | 1:00.63 | |||||||
Elsa Bylin | 2002 | 30.83 | 1:31.46 | |||||||
Emma Cullberg | 2002 | 27.94 | 1:59.40 | |||||||
2 | Karlskoga SF | 2000 | Karlskoga Simförening | 1:59.83 | ||||||
Alexandra Kinell | 2000 | 27.95 | 27.95 | |||||||
Matilda Ek | 2002 | 32.39 | 1:00.34 | |||||||
Agnes Rydh-Dufva | 2002 | 29.95 | 1:30.29 | |||||||
Moa Hammarbäck | 2003 | 29.54 | 1:59.83 | |||||||
3 | Mass Lag 1 | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:00.00 | ||||||
Olivia Sandberg | 2003 | 29.82 | 29.82 | |||||||
Matilda Scheutz Attefors | 2004 | 30.97 | 1:00.79 | |||||||
Elina Wang | 2004 | 30.68 | 1:31.47 | |||||||
Melissa Nyberg | 2003 | 28.53 | 2:00.00 | |||||||
4 | Motala SS Lag 1 | 0 | Motala Simsällskap | 2:00.27 | ||||||
Isadora Rosén | 2002 | 30.12 | 30.12 | |||||||
Tilda Carlsson | 2003 | 29.50 | 59.62 | |||||||
Emma Bengtsson | 2002 | 31.23 | 1:30.85 | |||||||
Emilia Eriksson | 2004 | 29.42 | 2:00.27 | |||||||
5 | Mass Lag 2 | 0 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:02.58 | ||||||
Wilma Ericsson | 2002 | 30.78 | 30.78 | |||||||
Linnea Reuterberg | 2001 | 30.61 | 1:01.39 | |||||||
Ebba Söderberg | 2003 | 30.77 | 1:32.16 | |||||||
Anya Chen | 2004 | 30.42 | 2:02.58 | |||||||
6 | Hk Sim Damer 1 | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 2:03.06 | ||||||
Jennie Lundgren | 2001 | 31.59 | 31.59 | |||||||
Josefine Stenman | 2002 | 30.79 | 1:02.38 | |||||||
Ellen Eriksson | 2001 | 30.82 | 1:33.20 | |||||||
Elsa Jansson | 2002 | 29.86 | 2:03.06 | |||||||
7 | Lindesberg Damer [2003] | 2003 | Lindesbergs Simsällskap | 2:04.50 | ||||||
Alice Nordén | 2003 | 31.99 | 31.99 | |||||||
Lovisa Hodell | 2004 | 32.35 | 1:04.34 | |||||||
Isabella Viklund | 2006 | 31.26 | 1:35.60 | |||||||
Elise Tegin | 2004 | 28.90 | 2:04.50 | |||||||
8 | Mass Lag 3 | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:06.52 | ||||||
Ida Nylander | 2004 | 31.42 | 31.42 | |||||||
Alva Ström | 2003 | 32.25 | 1:03.67 | |||||||
Emilia Esborn | 2003 | 31.16 | 1:34.83 | |||||||
Elsa Höstner | 2003 | 31.69 | 2:06.52 | |||||||
9 | Hk Sim Damer 2 | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 2:08.03 | ||||||
Emma Sebelius | 2002 | 31.70 | 31.70 | |||||||
Awaz Nabi Pour | 2000 | 31.10 | 1:02.80 | |||||||
Wilma Pettersson | 2004 | 32.25 | 1:35.05 | |||||||
Carla Rye | 2004 | 32.98 | 2:08.03 | |||||||
10 | Mass Lag 4 | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:14.02 | ||||||
Frida Olofsson | 2004 | 32.05 | 32.05 | |||||||
Lia Wallström | 2004 | 33.98 | 1:06.03 | |||||||
Agnes Gustafsson | 2002 | 33.72 | 1:39.75 | |||||||
Emilia Isberg | 2003 | 34.27 | 2:14.02 | |||||||
11 | Mass Lag 5 | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:17.95 | ||||||
Fanny Sjöström | 2004 | 33.80 | 33.80 | |||||||
Gabriella Rolf | 2004 | 35.15 | 1:08.95 | |||||||
Fiona Ernst | 2004 | 35.58 | 1:44.53 | |||||||
Tova Söderberg | 2004 | 33.42 | 2:17.95 | |||||||
12 | Hk Sim Damer 3 | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 2:37.46 | ||||||
Evelina Larsson | 2002 | 37.39 | 37.39 | |||||||
Isabelle Pettersson | 2006 | 42.73 | 1:20.12 | |||||||
Emilia Nilsson | 2004 | 42.11 | 2:02.23 | |||||||
Frida Lundström | 2002 | 35.23 | 2:37.46 | |||||||
13 | Ösa Damer Lag 6 | 0 | Örebro Simallians | 2:41.39 | ||||||
Tess Fransson | 2004 | 39.67 | 39.67 | |||||||
Linnea Eriksson | 2004 | 48.54 | 1:28.21 | |||||||
Jessica Sandström | 2003 | 35.64 | 2:03.85 | |||||||
Tove Oskarsson | 2004 | 37.54 | 2:41.39 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 09:08 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 09:16 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 25, 4X50m Frisim fl. C-D, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ösa Damer | 2005 | Örebro Simallians | 2:04.41 | ||||||
Julia Pietsch | 2005 | 30.90 | 30.90 | |||||||
Alina Umbaeva | 2005 | 30.74 | 1:01.64 | |||||||
Josefina Näsén | 2005 | 30.50 | 1:32.14 | |||||||
Alma Mühr | 2005 | 32.27 | 2:04.41 | |||||||
2 | Hk Sim Damer 1 | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 2:08.45 | ||||||
Felicia Sobotka | 2005 | 32.67 | 32.67 | |||||||
Emily Rye | 2006 | 33.38 | 1:06.05 | |||||||
Runa Eriksson | 2005 | 33.04 | 1:39.09 | |||||||
Linnea Larsson | 2005 | 29.36 | 2:08.45 | |||||||
3 | Karlsko SF Damer [2005] | 2005 | Karlskoga Simförening | 2:09.86 | ||||||
Isabelle Johansson | 2005 | 30.45 | 30.45 | |||||||
Nathalie Johansson | 2006 | 33.24 | 1:03.69 | |||||||
Mia Larsson | 2006 | 31.16 | 1:34.85 | |||||||
Linneá Therus | 2005 | 35.01 | 2:09.86 | |||||||
4 | Mass Lag 1 | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:10.61 | ||||||
Magdalena Pantaleeva | 2005 | 32.73 | 32.73 | |||||||
Melis Suleyman | 2005 | 33.22 | 1:05.95 | |||||||
Alva Sonberger | 2005 | 31.56 | 1:37.51 | |||||||
Ebba Carlström | 2006 | 33.10 | 2:10.61 | |||||||
5 | Eskilstuna SK | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 2:15.62 | ||||||
Selma Hasanbegovic | 2005 | 33.67 | 33.67 | |||||||
Emilia Widing | 2005 | 34.24 | 1:07.91 | |||||||
Ronja Larsen | 2006 | 34.06 | 1:41.97 | |||||||
Ellen Roos | 2005 | 33.65 | 2:15.62 | |||||||
6 | Motala SS Damer [2005] | 2005 | Motala Simsällskap | 2:20.48 | ||||||
Leija Johansson Junttila | 2006 | 30.25 | 30.25 | |||||||
Hanna Manninen | 2006 | 35.32 | 1:05.57 | |||||||
Astrid Rosén | 2005 | 33.62 | 1:39.19 | |||||||
Anna Söderqvist | 2006 | 41.29 | 2:20.48 | |||||||
7 | Mass Lag 2 | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:20.83 | ||||||
Anna Ström | 2006 | 34.78 | 34.78 | |||||||
Alicia Smith | 2005 | 33.75 | 1:08.53 | |||||||
Ingrid Toresäter | 2005 | 34.74 | 1:43.27 | |||||||
Alice Alsterstad | 2005 | 37.56 | 2:20.83 | |||||||
8 | Katrinehol Damer [2005] | 2005 | Katrineholms Simsällskap | 2:24.60 | ||||||
Elin Andersson | 2005 | 34.67 | 34.67 | |||||||
Agnes Skog | 2006 | 39.18 | 1:13.85 | |||||||
Oliwia Rönnelin | 2007 | 38.77 | 1:52.62 | |||||||
Katarina Pettersson | 2005 | 31.98 | 2:24.60 | |||||||
9 | Ösa Damer Lag 5 | 2006 | Örebro Simallians | 2:53.58 | ||||||
Alice Larsson | 2006 | 42.06 | 42.06 | |||||||
Ingrid Hiding | 2006 | 44.62 | 1:26.68 | |||||||
Lovisa Jansson | 2007 | 39.97 | 2:06.65 | |||||||
Josefine Forsström | 2007 | 46.93 | 2:53.58 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 09:16 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 09:28 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 26, 50m Frisim po. öppen kl., Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oscar Wilhelmsson | 2002 | Örebro Simallians | 25.56 | ||||||
2 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 25.93 | ||||||
3 | Henrik Eriksson | 2002 | Motala Simsällskap | 26.05 | ||||||
4 | Hannes Börjel | 2002 | Örebro Simallians | 26.28 | ||||||
5 | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 26.71 | ||||||
6 | William Nordkvist | 2002 | Mariestads Simsällskap | 26.90 | ||||||
7 | Adrijan Danqi | 2002 | Örebro Simallians | 27.13 | ||||||
8 | Parsa Najafi | 1999 | Örebro Simallians | 27.48 | ||||||
9 | Peter Hammar | 1972 | Hallsberg Kumla Simklubb | 27.61 | ||||||
10 | Robin Flyman | 1995 | Örebro Simallians | 27.75 | ||||||
11 | Karl Skogsberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.78 | ||||||
12 | Patrik Hammar | 1972 | Hallsberg Kumla Simklubb | 28.32 | ||||||
13 | Anton Svennberg | 2002 | Örebro Simallians | 28.63 | ||||||
14 | Gustav Fahlström | 2005 | Motala Simsällskap | 28.68 | ||||||
15 | Simon Wretborn | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.12 | ||||||
16 | Elliot Iséni | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.02 | ||||||
17 | Axel Rosencrantz | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.19 | ||||||
18 | Rikard Kristensson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.28 | ||||||
19 | Hampus Klebom | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.43 | ||||||
20 | August Jansson | 2005 | Örebro Simallians | 30.80 | ||||||
21 | William Forsström | 2002 | Örebro Simallians | 30.98 | ||||||
22 | Axel Skoglund | 2004 | Örebro Simallians | 31.37 | ||||||
23 | Oskar Glawing | 2005 | Finspångs Simklubb | 31.83 | ||||||
24 | Anton Daggert | 1993 | Örebro Simallians | 31.89 | ||||||
25 | Vincent Olsson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.91 | ||||||
26 | Mårten Emilsson | 2004 | Nora Simsällskap | 31.94 | ||||||
27 | Arvid Höglund | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.11 | ||||||
28 | Nathaniel Miles | 2004 | Örebro Simallians | 32.19 | ||||||
29 | Edwin Brimalm | 2005 | Motala Simsällskap | 32.24 | ||||||
30 | Jonathan Grothérus | 2004 | Katrineholms Simsällskap | 32.37 | ||||||
31 | Lex Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 32.48 | ||||||
32 | Elias Jansson | 2006 | Karlskoga Simförening | 32.94 | ||||||
33 | Marcus Manninen | 2004 | Motala Simsällskap | 33.13 | ||||||
34 | Otto Svensson | 2005 | Motala Simsällskap | 33.28 | ||||||
35 | Eric Åhlén | 2006 | Eskilstuna Simklubb | 34.21 | ||||||
36 | Erik Larsson | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.50 | ||||||
37 | Viktor Hellberg | 2006 | Karlskoga Simförening | 34.58 | ||||||
38 | Gustav Larsson | 2005 | Örebro Simallians | 34.60 | ||||||
39 | Rasmus Falk | 2004 | Örebro Simallians | 34.85 | ||||||
40 | Hugo Eriksson | 2006 | Finspångs Simklubb | 35.80 | ||||||
41 | Max Månsson | 2006 | Örebro Simallians | 35.94 | ||||||
42 | Troy Eriksson | 2006 | Motala Simsällskap | 36.34 | ||||||
43 | Alvar Aktner | 2006 | Finspångs Simklubb | 37.35 | ||||||
44 | Nila Spiik | 2004 | Katrineholms Simsällskap | 39.02 | ||||||
45 | Oscar Åhlén | 2008 | Eskilstuna Simklubb | 39.48 | ||||||
46 | Alexander Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 39.49 | ||||||
47 | Emil Jörstad | 2008 | Örebro Simallians | 39.65 | ||||||
48 | Gustav Olsson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 47.42 | ||||||
- | Alvin Palmqvist | 2007 | Hallsberg Kumla Simklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 09:28 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 09:58 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 27, 200m Medley fl. A-B, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 31.73 | 1:13.87 | 2:01.04 | 2:39.98 | |||
2 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 32.76 | 1:14.31 | 2:03.89 | 2:40.77 | |||
3 | Ellen Eriksson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 37.66 | 1:18.33 | 2:04.39 | 2:41.94 | |||
4 | Linnea Reuterberg | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.20 | 1:18.20 | 2:07.46 | 2:44.40 | |||
5 | Josefine Stenman | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 34.21 | 1:20.75 | 2:07.03 | 2:44.98 | |||
6 | Mikaela Juhler | 2000 | Örebro Simallians | 34.73 | 1:20.14 | 2:08.63 | 2:48.05 | |||
7 | Wilma Ericsson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.06 | 1:22.87 | 2:10.73 | 2:48.79 | |||
8 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 37.18 | 1:19.41 | 2:09.47 | 2:49.67 | |||
9 | Matilda Ek | 2002 | Karlskoga Simförening | 38.61 | 1:24.13 | 2:15.64 | 2:56.11 | |||
10 | Elsa Bylin | 2002 | Örebro Simallians | 38.81 | 1:24.89 | 2:16.50 | 2:58.41 | |||
11 | Emma Sebelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 40.60 | 1:27.37 | 2:20.05 | 3:01.38 | |||
12 | Emma Bengtsson | 2002 | Motala Simsällskap | 39.77 | 1:29.48 | 2:27.35 | 3:08.75 | |||
13 | Frida Lundström | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 43.51 | 1:35.91 | 2:32.58 | 3:16.59 | |||
14 | Evelina Larsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 47.59 | 1:39.85 | 2:33.44 | 3:17.08 | |||
- | Sandra Metzsch | 1999 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Gren 27, 200m Medley fl. A-B, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | 32.88 | 1:11.65 | 1:56.72 | 2:31.94 | |||
2 | Olivia Sandberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.18 | 1:12.65 | 1:58.95 | 2:37.36 | |||
3 | Tilda Carlsson | 2003 | Motala Simsällskap | 33.91 | 1:16.12 | 2:03.95 | 2:41.76 | |||
4 | Melissa Nyberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.57 | 1:20.95 | 2:07.38 | 2:45.42 | |||
5 | Filippa Sjöholm Sundström | 2003 | Örebro Simallians | 37.00 | 1:19.19 | 2:06.50 | 2:45.87 | |||
6 | Elina Wang | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.88 | 1:21.95 | 2:09.47 | 2:48.73 | |||
7 | Emilia Eriksson | 2004 | Motala Simsällskap | 36.45 | 1:20.28 | 2:11.94 | 2:51.17 | |||
8 | Ellen Roslund | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 35.57 | 1:22.91 | 2:12.05 | 2:51.33 | |||
9 | Tove Ylvén | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.85 | 1:26.55 | 2:16.18 | 2:57.79 | |||
10 | Ida Nylander | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.49 | 1:23.88 | 2:18.89 | 2:58.46 | |||
11 | Alva Ström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.70 | 1:27.12 | 2:18.90 | 3:00.83 | |||
12 | Wilma Pettersson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 40.27 | 1:23.87 | 2:22.50 | 3:02.23 | |||
13 | Astrid Gunnarsson | 2003 | Nora Simsällskap | 35.66 | 1:21.54 | 2:21.43 | 3:02.72 | |||
14 | Elsa Höstner | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.54 | 1:25.59 | 2:21.64 | 3:02.88 | |||
15 | Matilda Scheutz Attefors | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.29 | 1:25.54 | 2:23.61 | 3:05.32 | |||
16 | Emilia Isberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.55 | 1:28.85 | 2:22.89 | 3:05.57 | |||
17 | Smilla Holgersson Eliasson | 2003 | Örebro Simallians | 39.11 | 1:24.82 | 2:23.44 | 3:06.57 | |||
18 | Ella Hagelvik | 2004 | Örebro Simallians | 40.54 | 1:23.75 | 2:24.28 | 3:06.72 | |||
19 | Tova Söderberg | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.36 | 1:34.71 | 2:28.27 | 3:07.61 | |||
20 | Fanny Sjöström | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.94 | 1:30.51 | 2:26.02 | 3:08.50 | |||
21 | Frida Olofsson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.93 | 1:30.64 | 2:27.46 | 3:10.23 | |||
22 | Lia Wallström | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.27 | 1:34.53 | 2:31.67 | 3:13.86 | |||
23 | Fiona Ernst | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.67 | 1:33.83 | 2:29.02 | 3:14.19 | |||
24 | Emmy Dyrkell | 2004 | Finspångs Simklubb | 43.31 | 1:36.24 | 2:34.08 | 3:21.04 | |||
25 | Gabriella Rolf | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.58 | 1:36.76 | 2:39.08 | 3:24.18 | |||
26 | Carla Rye | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 43.64 | 1:40.38 | 2:39.53 | 3:25.58 | |||
27 | Elsa Stenfeldt | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 50.25 | 1:42.70 | 2:38.46 | 3:25.98 | |||
28 | Tess Fransson | 2004 | Örebro Simallians | 48.99 | 1:43.00 | 2:44.38 | 3:35.02 | |||
29 | Jessica Sandström | 2003 | Örebro Simallians | 47.58 | 1:41.81 | 2:47.42 | 3:39.23 | |||
30 | Tove Oskarsson | 2004 | Örebro Simallians | 46.98 | 1:46.41 | 2:55.72 | 3:52.58 | |||
- | Amanda Wärn | 2004 | Finspångs Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 09:58 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 10:10 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 28, 200m Medley po. C-D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gustav Fahlström | 2005 | Motala Simsällskap | 32.14 | 1:12.01 | 1:58.45 | 2:33.91 | |||
2 | Felix Sjögren | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.61 | 1:19.90 | 2:11.19 | 2:53.02 | |||
3 | Arvid Höglund | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.67 | 1:22.60 | 2:16.36 | 2:55.12 | |||
4 | Oskar Glawing | 2005 | Finspångs Simklubb | 41.20 | 1:26.42 | 2:19.23 | 3:00.20 | |||
5 | Otto Svensson | 2005 | Motala Simsällskap | 41.00 | 1:28.04 | 2:24.04 | 3:05.49 | |||
6 | Erik Larsson | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.17 | 1:33.88 | 2:29.17 | 3:12.55 | |||
7 | Gustav Larsson | 2005 | Örebro Simallians | 43.50 | 1:35.45 | 2:31.65 | 3:16.32 | |||
8 | Troy Eriksson | 2006 | Motala Simsällskap | 48.63 | 1:44.64 | 2:41.91 | 3:30.92 | |||
9 | Alvar Aktner | 2006 | Finspångs Simklubb | 48.75 | 1:42.18 | 2:43.34 | 3:31.36 | |||
- | August Jansson | 2005 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
- | Eric Åhlén | 2006 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Hugo Eriksson | 2006 | Finspångs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Viktor Hellberg | 2006 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
Gren 28, 200m Medley po. C-D, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lex Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 38.79 | 1:24.29 | 2:15.23 | 2:53.89 | |||
2 | Alexander Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 54.49 | 1:46.03 | 2:45.90 | 3:37.45 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 10:10 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 10:28 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 29, 100m Frisim fl. C-D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnea Larsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 32.01 | 1:05.16 | |||||
2 | Leija Johansson Junttila | 2006 | Motala Simsällskap | 31.93 | 1:05.54 | |||||
3 | Josefina Näsén | 2005 | Örebro Simallians | 33.24 | 1:07.75 | |||||
4 | Alina Umbaeva | 2005 | Örebro Simallians | 33.39 | 1:07.94 | |||||
5 | Julia Pietsch | 2005 | Örebro Simallians | 32.80 | 1:08.29 | |||||
6 | Isabelle Johansson | 2005 | Karlskoga Simförening | 33.50 | 1:09.01 | |||||
7 | Mia Larsson | 2006 | Karlskoga Simförening | 33.22 | 1:09.09 | |||||
8 | Isabella Viklund | 2006 | Lindesbergs Simsällskap | 32.78 | 1:10.08 | |||||
9 | Alva Sonberger | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.89 | 1:11.92 | |||||
10 | Katarina Pettersson | 2005 | Katrineholms Simsällskap | 34.19 | 1:12.58 | |||||
11 | Felicia Sobotka | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 34.74 | 1:12.73 | |||||
12 | Nathalie Johansson | 2006 | Karlskoga Simförening | 34.93 | 1:13.97 | |||||
13 | Melis Suleyman | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.61 | 1:14.14 | |||||
14 | Ellen Roos | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 34.92 | 1:14.16 | |||||
15 | Magdalena Pantaleeva | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.92 | 1:14.29 | |||||
16 | Alma Mühr | 2005 | Örebro Simallians | 34.98 | 1:15.13 | |||||
17 | Runa Eriksson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 37.24 | 1:15.97 | |||||
18 | Felicia Gustavsson | 2006 | Finspångs Simklubb | 35.61 | 1:16.41 | |||||
19 | Emilia Widing | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 36.64 | 1:16.44 | |||||
20 | Alicia Smith | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.27 | 1:16.79 | |||||
21 | Astrid Rosén | 2005 | Motala Simsällskap | 36.57 | 1:16.89 | |||||
22 | Ingrid Toresäter | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.44 | 1:17.07 | |||||
23 | Ebba Carlström | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.52 | 1:17.50 | |||||
24 | Wilma Åberg | 2005 | Örebro Simallians | 37.34 | 1:18.09 | |||||
25 | Engla Dunhagen | 2006 | Finspångs Simklubb | 37.13 | 1:18.13 | |||||
26 | Anna Ström | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.71 | 1:18.14 | |||||
27 | Ronja Larsen | 2006 | Eskilstuna Simklubb | 37.58 | 1:18.27 | |||||
28 | Elin Andersson | 2005 | Katrineholms Simsällskap | 36.77 | 1:19.75 | |||||
29 | Hanna Manninen | 2006 | Motala Simsällskap | 39.36 | 1:19.76 | |||||
30 | Linneá Therus | 2005 | Karlskoga Simförening | 37.84 | 1:21.11 | |||||
31 | Emily Rye | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 37.38 | 1:21.58 | |||||
32 | Ester Josbo | 2006 | Karlskoga Simförening | 39.34 | 1:24.44 | |||||
33 | Alice Alsterstad | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.14 | 1:25.62 | |||||
34 | Erika Svennberg | 2005 | Örebro Simallians | 39.81 | 1:26.47 | |||||
35 | Maja Sörling | 2005 | Örebro Simallians | 41.41 | 1:27.23 | |||||
36 | Agnes Skog | 2006 | Katrineholms Simsällskap | 43.13 | 1:29.74 | |||||
37 | Isabelle Pettersson | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 46.44 | 1:33.70 | |||||
38 | Anna Söderqvist | 2006 | Motala Simsällskap | 45.56 | 1:34.33 | |||||
39 | Cindra Lindström | 2006 | Katrineholms Simsällskap | 45.92 | 1:35.02 | |||||
40 | Alice Larsson | 2006 | Örebro Simallians | 44.07 | 1:35.12 | |||||
41 | Ingrid Hiding | 2006 | Örebro Simallians | 50.57 | 1:48.22 | |||||
- | Matilda Lundberg | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 29, 100m Frisim fl. C-D, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alice Roos | 2007 | Eskilstuna Simklubb | 37.54 | 1:17.94 | |||||
2 | Oliwia Rönnelin | 2007 | Katrineholms Simsällskap | 39.83 | 1:25.15 | |||||
3 | Ellen Jörstad | 2007 | Örebro Simallians | 40.40 | 1:26.42 | |||||
4 | Emilia Hodell | 2007 | Lindesbergs Simsällskap | 43.90 | 1:31.73 | |||||
5 | Telin Jonsson | 2007 | Lindesbergs Simsällskap | 42.07 | 1:32.19 | |||||
6 | Lovisa Jansson | 2007 | Örebro Simallians | 42.56 | 1:32.52 | |||||
7 | Josefine Forsström | 2007 | Örebro Simallians | 50.51 | 1:48.13 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 10:28 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 10:37 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 30, 100m Frisim po. A-B, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oscar Wilhelmsson | 2002 | Örebro Simallians | 26.97 | 55.55 | |||||
2 | Henrik Eriksson | 2002 | Motala Simsällskap | 27.24 | 56.43 | |||||
3 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 27.53 | 56.49 | |||||
4 | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | 28.64 | 58.95 | |||||
5 | Hannes Börjel | 2002 | Örebro Simallians | 28.26 | 59.24 | |||||
6 | Robin Flyman | 1995 | Örebro Simallians | 28.76 | 1:00.20 | |||||
7 | Adrijan Danqi | 2002 | Örebro Simallians | 28.92 | 1:00.30 | |||||
8 | Parsa Najafi | 1999 | Örebro Simallians | 28.97 | 1:00.73 | |||||
9 | William Nordkvist | 2002 | Mariestads Simsällskap | 28.44 | 1:01.03 | |||||
10 | Axel Rosencrantz | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.80 | 1:05.55 | |||||
11 | Anton Daggert | 1993 | Örebro Simallians | 32.59 | 1:08.31 | |||||
Gren 30, 100m Frisim po. A-B, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 28.07 | 58.03 | |||||
2 | Karl Skogsberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.14 | 59.74 | |||||
3 | Hampus Klebom | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.26 | 1:04.91 | |||||
4 | Sixten Bohlin | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.43 | 1:05.09 | |||||
5 | Elliot Iséni | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.85 | 1:07.25 | |||||
6 | Isak Andersson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.04 | 1:07.44 | |||||
7 | Simon Wretborn | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.75 | 1:07.88 | |||||
8 | Rikard Kristensson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.16 | 1:07.90 | |||||
9 | Axel Skoglund | 2004 | Örebro Simallians | 32.97 | 1:08.95 | |||||
10 | Jonathan Grothérus | 2004 | Katrineholms Simsällskap | 34.12 | 1:11.17 | |||||
11 | Vincent Olsson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.40 | 1:11.76 | |||||
12 | Marcus Manninen | 2004 | Motala Simsällskap | 34.36 | 1:12.46 | |||||
13 | Nathaniel Miles | 2004 | Örebro Simallians | 35.18 | 1:16.20 | |||||
14 | Mårten Emilsson | 2004 | Nora Simsällskap | 36.06 | 1:17.97 | |||||
15 | Rasmus Falk | 2004 | Örebro Simallians | 38.70 | 1:21.89 | |||||
16 | Gustav Olsson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 40.61 | 1:24.29 | |||||
17 | Nila Spiik | 2004 | Katrineholms Simsällskap | 42.01 | 1:32.38 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 10:37 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 11:16 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 31, 200m Bröstsim fl. A-B, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Wilma Ericsson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.59 | 1:29.12 | 2:16.77 | 3:04.33 | |||
2 | Agnes Gustafsson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.55 | 1:33.74 | 2:24.80 | 3:17.61 | |||
3 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 44.33 | 1:35.27 | 2:27.04 | 3:18.06 | |||
- | Agnes Rydh-Dufva | 2002 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
Gren 31, 200m Bröstsim fl. A-B, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lovisa Hodell | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 39.58 | 1:23.69 | 2:09.19 | 2:55.38 | |||
2 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | 39.64 | 1:25.51 | 2:12.48 | 2:58.58 | |||
3 | Emilia Esborn | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.41 | 1:25.69 | 2:12.51 | 3:01.25 | |||
4 | Filippa Sjöholm Sundström | 2003 | Örebro Simallians | 42.63 | 1:29.73 | 2:17.44 | 3:02.34 | |||
5 | Tove Ylvén | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.02 | 1:32.04 | 2:21.16 | 3:10.67 | |||
6 | Ebba Söderberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.30 | 1:30.14 | 2:21.02 | 3:11.73 | |||
7 | Emilia Eriksson | 2004 | Motala Simsällskap | 42.28 | 1:31.61 | 2:22.53 | 3:12.08 | |||
8 | Elsa Stenfeldt | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.76 | 1:38.26 | 2:32.29 | 3:25.85 | |||
9 | Fiona Ernst | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.86 | 1:42.55 | 2:35.63 | 3:28.04 | |||
10 | Carla Rye | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 47.66 | 1:42.72 | 2:38.38 | 3:30.42 | |||
11 | Ella Hagelvik | 2004 | Örebro Simallians | 48.97 | 1:45.26 | 2:43.72 | 3:40.31 | |||
12 | Emmy Dyrkell | 2004 | Finspångs Simklubb | 50.24 | 1:48.31 | 2:46.07 | 3:44.26 | |||
13 | Smilla Holgersson Eliasson | 2003 | Örebro Simallians | 50.64 | 1:49.27 | 2:48.81 | 3:49.60 | |||
14 | Emilia Nilsson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 50.12 | 1:50.98 | 2:52.48 | 3:51.95 | |||
15 | Tess Fransson | 2004 | Örebro Simallians | 55.55 | 1:57.45 | 3:00.10 | 4:00.94 | |||
16 | Linnea Eriksson | 2004 | Örebro Simallians | 57.14 | 2:01.68 | 3:08.40 | 4:14.85 | |||
- | Jessica Sandström | 2003 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
- | Tove Oskarsson | 2004 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 11:16 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 11:25 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 32, 200m Bröstsim po. C-D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gustav Fahlström | 2005 | Motala Simsällskap | 39.77 | 1:25.26 | 2:12.15 | 2:57.08 | |||
2 | Felix Sjögren | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.70 | 1:31.84 | 2:21.74 | 3:12.47 | |||
3 | Viktor Hellberg | 2006 | Karlskoga Simförening | 46.89 | 1:38.91 | 2:32.07 | 3:25.07 | |||
4 | Erik Larsson | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.97 | 1:38.72 | 2:33.97 | 3:30.63 | |||
5 | Gustav Larsson | 2005 | Örebro Simallians | 49.03 | 1:43.50 | 2:39.66 | 3:34.98 | |||
Gren 32, 200m Bröstsim po. C-D, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lex Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 43.49 | 1:32.91 | 2:23.99 | 3:12.86 | |||
2 | Alexander Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 52.89 | 1:51.30 | 2:50.36 | 3:49.56 | |||
3 | Oscar Åhlén | 2008 | Eskilstuna Simklubb | 54.81 | 1:58.66 | 3:01.58 | 4:04.40 | |||
- | Alvin Palmqvist | 2007 | Hallsberg Kumla Simklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 11:25 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 11:43 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 33, 100m Ryggsim fl. C-D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Leija Johansson Junttila | 2006 | Motala Simsällskap | 35.99 | 1:13.23 | |||||
2 | Josefina Näsén | 2005 | Örebro Simallians | 36.84 | 1:14.80 | |||||
3 | Julia Pietsch | 2005 | Örebro Simallians | 38.18 | 1:17.27 | |||||
4 | Linnea Larsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 38.99 | 1:19.73 | |||||
5 | Alina Umbaeva | 2005 | Örebro Simallians | 38.90 | 1:20.72 | |||||
6 | Magdalena Pantaleeva | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.88 | 1:22.49 | |||||
7 | Mia Larsson | 2006 | Karlskoga Simförening | 39.84 | 1:22.87 | |||||
8 | Isabella Viklund | 2006 | Lindesbergs Simsällskap | 40.59 | 1:23.44 | |||||
9 | Selma Hasanbegovic | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 41.73 | 1:24.04 | |||||
10 | Isabelle Johansson | 2005 | Karlskoga Simförening | 42.15 | 1:25.64 | |||||
11 | Emilia Widing | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 43.14 | 1:26.37 | |||||
12 | Nathalie Johansson | 2006 | Karlskoga Simförening | 42.49 | 1:26.71 | |||||
13 | Alva Sonberger | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.31 | 1:26.83 | |||||
14 | Melis Suleyman | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.24 | 1:27.09 | |||||
15 | Wilma Åberg | 2005 | Örebro Simallians | 43.02 | 1:27.14 | |||||
16 | Ebba Carlström | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.98 | 1:27.29 | |||||
17 | Felicia Gustavsson | 2006 | Finspångs Simklubb | 42.63 | 1:27.61 | |||||
18 | Linneá Therus | 2005 | Karlskoga Simförening | 42.67 | 1:27.68 | |||||
19 | Hanna Manninen | 2006 | Motala Simsällskap | 44.05 | 1:27.78 | |||||
20 | Ronja Larsen | 2006 | Eskilstuna Simklubb | 42.38 | 1:27.96 | |||||
21 | Engla Dunhagen | 2006 | Finspångs Simklubb | 44.20 | 1:28.56 | |||||
22 | Runa Eriksson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 44.19 | 1:29.49 | |||||
23 | Anna Ström | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.67 | 1:30.24 | |||||
24 | Alicia Smith | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.65 | 1:30.31 | |||||
25 | Ingrid Toresäter | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.56 | 1:30.67 | |||||
26 | Elin Andersson | 2005 | Katrineholms Simsällskap | 44.74 | 1:32.02 | |||||
27 | Alice Alsterstad | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.13 | 1:34.34 | |||||
28 | Alice Larsson | 2006 | Örebro Simallians | 47.38 | 1:38.56 | |||||
29 | Erika Svennberg | 2005 | Örebro Simallians | 47.44 | 1:39.23 | |||||
30 | Ester Josbo | 2006 | Karlskoga Simförening | 51.01 | 1:43.98 | |||||
31 | Agnes Skog | 2006 | Katrineholms Simsällskap | 51.69 | 1:45.48 | |||||
32 | Maja Sörling | 2005 | Örebro Simallians | 53.73 | 1:46.13 | |||||
33 | Anna Söderqvist | 2006 | Motala Simsällskap | 53.01 | 1:47.81 | |||||
34 | Ingrid Hiding | 2006 | Örebro Simallians | 52.49 | 1:48.24 | |||||
35 | Cindra Lindström | 2006 | Katrineholms Simsällskap | 56.40 | 1:58.76 | |||||
- | Felicia Sobotka | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | DNS | ||||||
- | Matilda Lundberg | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
- | Astrid Rosén | 2005 | Motala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emily Rye | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | DSQ | ||||||
- | Isabelle Pettersson | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | DSQ | ||||||
- | Katarina Pettersson | 2005 | Katrineholms Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 33, 100m Ryggsim fl. C-D, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alice Roos | 2007 | Eskilstuna Simklubb | 41.86 | 1:25.97 | |||||
2 | Oliwia Rönnelin | 2007 | Katrineholms Simsällskap | 48.91 | 1:40.50 | |||||
3 | Telin Jonsson | 2007 | Lindesbergs Simsällskap | 48.77 | 1:43.05 | |||||
4 | Lovisa Jansson | 2007 | Örebro Simallians | 50.97 | 1:44.38 | |||||
- | Ellen Jörstad | 2007 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 11:43 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 11:52 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 34, 100m Ryggsim po. A-B, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Henrik Eriksson | 2002 | Motala Simsällskap | 31.83 | 1:05.05 | |||||
2 | Hannes Börjel | 2002 | Örebro Simallians | 32.18 | 1:08.11 | |||||
3 | Anton Svennberg | 2002 | Örebro Simallians | 35.05 | 1:11.85 | |||||
4 | Axel Rosencrantz | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.47 | 1:14.21 | |||||
5 | William Forsström | 2002 | Örebro Simallians | 38.63 | 1:18.28 | |||||
Gren 34, 100m Ryggsim po. A-B, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 33.70 | 1:09.51 | |||||
2 | Karl Skogsberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.60 | 1:10.12 | |||||
3 | Isak Andersson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.95 | 1:14.94 | |||||
4 | Elliot Iséni | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.38 | 1:15.60 | |||||
5 | Axel Skoglund | 2004 | Örebro Simallians | 38.19 | 1:18.90 | |||||
6 | Rikard Kristensson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.51 | 1:19.05 | |||||
7 | Simon Wretborn | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.93 | 1:19.58 | |||||
8 | Marcus Manninen | 2004 | Motala Simsällskap | 38.29 | 1:19.60 | |||||
9 | Vincent Olsson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.61 | 1:21.55 | |||||
10 | Hampus Klebom | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.30 | 1:23.89 | |||||
11 | Nathaniel Miles | 2004 | Örebro Simallians | 40.66 | 1:25.00 | |||||
12 | Rasmus Falk | 2004 | Örebro Simallians | 43.72 | 1:29.91 | |||||
13 | Gustav Olsson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 49.81 | 1:37.53 | |||||
- | Sixten Bohlin | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 11:52 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 12:11 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 35, 400m Frisim fl. A-B, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Ebba Olsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | 1:04.12 | 2:12.15 | 3:19.98 | 4:27.02 | |||
2 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 1:09.11 | 2:25.71 | 3:44.19 | 5:00.56 | |||
3 | Isadora Rosén | 2002 | Motala Simsällskap | 1:11.59 | 2:30.58 | 3:50.81 | 5:10.26 | |||
4 | Awaz Nabi Pour | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 1:12.20 | 2:31.38 | 3:51.69 | 5:12.08 | |||
5 | Mikaela Juhler | 2000 | Örebro Simallians | 1:13.82 | 2:35.01 | 3:57.42 | 5:18.44 | |||
6 | Linnea Reuterberg | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:15.76 | 2:36.67 | 3:58.94 | 5:21.08 | |||
7 | Emma Bengtsson | 2002 | Motala Simsällskap | 1:15.86 | 2:38.50 | 4:01.75 | 5:24.60 | |||
Gren 35, 400m Frisim fl. A-B, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | 1:07.14 | 2:20.28 | 3:34.30 | 4:45.94 | |||
2 | Olivia Sandberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:10.18 | 2:27.98 | 3:47.14 | 5:04.65 | |||
3 | Elise Tegin | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 1:13.34 | 2:33.04 | 3:53.61 | 5:09.87 | |||
4 | Melissa Nyberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:12.37 | 2:32.96 | 3:54.39 | 5:10.28 | |||
5 | Ellen Roslund | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 1:15.08 | 2:38.71 | 3:58.95 | 5:17.45 | |||
6 | Moa Hammarbäck | 2003 | Karlskoga Simförening | 1:14.64 | 2:38.16 | 4:01.56 | 5:21.44 | |||
7 | Wilma Pettersson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 1:17.30 | 2:41.69 | 4:06.25 | 5:26.20 | |||
8 | Elina Wang | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:17.49 | 2:42.54 | 4:06.75 | 5:29.08 | |||
9 | Elsa Höstner | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:17.56 | 2:44.30 | 4:12.57 | 5:33.93 | |||
10 | Ebba Söderberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:17.79 | 2:44.53 | 4:12.67 | 5:43.60 | |||
11 | Emilia Isberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:20.74 | 2:48.18 | 4:17.43 | 5:46.71 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 12:11 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 15:19 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 36, 400m Frisim po. C-D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Gustav Fahlström | 2005 | Motala Simsällskap | 1:05.59 | 2:18.98 | 3:32.40 | 4:43.62 | |||
2 | Oskar Glawing | 2005 | Finspångs Simklubb | 1:14.97 | 2:36.31 | 3:59.02 | 5:19.62 | |||
3 | August Jansson | 2005 | Örebro Simallians | 1:14.76 | 2:37.58 | 4:00.88 | 5:21.52 | |||
4 | Felix Sjögren | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:15.50 | 2:38.94 | 4:03.97 | 5:25.17 | |||
5 | Arvid Höglund | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:17.74 | 2:44.54 | 4:11.23 | 5:34.16 | |||
6 | Eric Åhlén | 2006 | Eskilstuna Simklubb | 1:18.57 | 2:46.58 | 4:14.16 | 5:38.95 | |||
7 | Hugo Eriksson | 2006 | Finspångs Simklubb | 1:20.60 | 2:48.60 | 4:16.68 | 5:41.12 | |||
8 | Viktor Hellberg | 2006 | Karlskoga Simförening | 1:19.55 | 2:46.62 | 4:15.35 | 5:41.38 | |||
9 | Edwin Brimalm | 2005 | Motala Simsällskap | 1:19.49 | 2:49.74 | 4:21.55 | 5:51.04 | |||
10 | Erik Larsson | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:29.67 | 3:04.93 | 4:42.47 | 6:14.89 | |||
Gren 36, 400m Frisim po. C-D, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Lex Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 1:14.93 | 2:37.43 | 4:00.56 | 5:21.05 | |||
2 | Alexander Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 1:32.54 | 3:13.14 | 4:54.98 | 6:34.24 | |||
3 | Oscar Åhlén | 2008 | Eskilstuna Simklubb | 1:39.91 | 3:32.88 | 5:31.66 | 7:23.08 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 15:19 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 15:36 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 37, 100m Bröstsim fl. C-D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isabelle Johansson | 2005 | Karlskoga Simförening | 38.24 | 1:20.35 | |||||
2 | Julia Pietsch | 2005 | Örebro Simallians | 38.97 | 1:23.81 | |||||
3 | Leija Johansson Junttila | 2006 | Motala Simsällskap | 39.97 | 1:26.20 | |||||
4 | Emilia Widing | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 40.79 | 1:26.37 | |||||
5 | Josefina Näsén | 2005 | Örebro Simallians | 41.44 | 1:26.57 | |||||
6 | Magdalena Pantaleeva | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.20 | 1:28.07 | |||||
7 | Alma Mühr | 2005 | Örebro Simallians | 40.64 | 1:28.24 | |||||
8 | Alina Umbaeva | 2005 | Örebro Simallians | 43.24 | 1:30.49 | |||||
9 | Ellen Roos | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 43.80 | 1:33.02 | |||||
10 | Linnea Larsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 43.74 | 1:33.05 | |||||
11 | Engla Dunhagen | 2006 | Finspångs Simklubb | 44.34 | 1:33.51 | |||||
12 | Melis Suleyman | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.35 | 1:33.69 | |||||
13 | Erika Svennberg | 2005 | Örebro Simallians | 45.19 | 1:33.96 | |||||
14 | Selma Hasanbegovic | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 45.09 | 1:34.07 | |||||
15 | Emily Rye | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 43.83 | 1:34.68 | |||||
16 | Alicia Smith | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.31 | 1:36.52 | |||||
17 | Mia Larsson | 2006 | Karlskoga Simförening | 45.46 | 1:37.11 | |||||
18 | Felicia Sobotka | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 45.88 | 1:38.79 | |||||
19 | Nathalie Johansson | 2006 | Karlskoga Simförening | 46.43 | 1:38.87 | |||||
20 | Felicia Gustavsson | 2006 | Finspångs Simklubb | 46.80 | 1:39.39 | |||||
21 | Maja Sörling | 2005 | Örebro Simallians | 47.61 | 1:41.18 | |||||
22 | Runa Eriksson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 49.04 | 1:41.60 | |||||
23 | Katarina Pettersson | 2005 | Katrineholms Simsällskap | 47.41 | 1:41.69 | |||||
24 | Alva Sonberger | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 48.34 | 1:42.24 | |||||
25 | Anna Söderqvist | 2006 | Motala Simsällskap | 48.41 | 1:42.28 | |||||
26 | Hanna Manninen | 2006 | Motala Simsällskap | 48.65 | 1:42.65 | |||||
27 | Anna Ström | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 48.29 | 1:42.81 | |||||
28 | Elin Andersson | 2005 | Katrineholms Simsällskap | 48.77 | 1:43.94 | |||||
29 | Linneá Therus | 2005 | Karlskoga Simförening | 49.73 | 1:44.03 | |||||
30 | Alice Alsterstad | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 50.18 | 1:45.28 | |||||
31 | Wilma Åberg | 2005 | Örebro Simallians | 49.62 | 1:45.72 | |||||
32 | Ingrid Toresäter | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 49.81 | 1:47.81 | |||||
33 | Ebba Carlström | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 50.84 | 1:48.73 | |||||
34 | Agnes Skog | 2006 | Katrineholms Simsällskap | 53.09 | 1:49.22 | |||||
35 | Alice Larsson | 2006 | Örebro Simallians | 53.86 | 1:50.77 | |||||
36 | Cindra Lindström | 2006 | Katrineholms Simsällskap | 53.73 | 1:55.60 | |||||
- | Ester Josbo | 2006 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
Gren 37, 100m Bröstsim fl. C-D, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alice Roos | 2007 | Eskilstuna Simklubb | 48.60 | 1:41.84 | |||||
2 | Ellen Jörstad | 2007 | Örebro Simallians | 49.40 | 1:43.21 | |||||
3 | Emilia Hodell | 2007 | Lindesbergs Simsällskap | 57.62 | 2:00.26 | |||||
4 | Oliwia Rönnelin | 2007 | Katrineholms Simsällskap | 58.49 | 2:03.84 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 15:36 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 15:44 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 38, 100m Bröstsim po. A-B, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Adrijan Danqi | 2002 | Örebro Simallians | 33.73 | 1:12.92 | |||||
2 | Anton Svennberg | 2002 | Örebro Simallians | 35.61 | 1:14.47 | |||||
3 | Oscar Wilhelmsson | 2002 | Örebro Simallians | 36.88 | 1:19.59 | |||||
4 | Peter Hammar | 1972 | Hallsberg Kumla Simklubb | 37.07 | 1:20.77 | |||||
5 | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | 38.14 | 1:22.25 | |||||
6 | Parsa Najafi | 1999 | Örebro Simallians | 37.68 | 1:22.32 | |||||
7 | William Forsström | 2002 | Örebro Simallians | 43.52 | 1:29.00 | |||||
8 | Axel Rosencrantz | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.53 | 1:31.41 | |||||
9 | Anton Daggert | 1993 | Örebro Simallians | 42.70 | 1:31.98 | |||||
Gren 38, 100m Bröstsim po. A-B, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 33.15 | 1:10.95 | |||||
2 | Karl Skogsberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.76 | 1:14.28 | |||||
3 | Hampus Klebom | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.13 | 1:20.68 | |||||
4 | Elliot Iséni | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.19 | 1:25.60 | |||||
5 | Isak Andersson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.97 | 1:32.04 | |||||
6 | Rikard Kristensson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.31 | 1:32.30 | |||||
7 | Mårten Emilsson | 2004 | Nora Simsällskap | 43.03 | 1:32.60 | |||||
8 | Rasmus Falk | 2004 | Örebro Simallians | 44.18 | 1:33.30 | |||||
9 | Sixten Bohlin | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.81 | 1:35.54 | |||||
10 | Marcus Manninen | 2004 | Motala Simsällskap | 45.29 | 1:36.40 | |||||
11 | Gustav Olsson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 47.57 | 1:39.95 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 15:44 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 16:07 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 39, 200m Ryggsim fl. A-B, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 35.95 | 1:15.90 | 1:57.13 | 2:38.36 | |||
2 | Ellen Eriksson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 37.39 | 1:18.54 | 2:00.09 | 2:41.21 | |||
3 | Linnea Reuterberg | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.56 | 1:17.91 | 1:59.88 | 2:41.29 | |||
4 | Wilma Ericsson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.62 | 1:22.19 | 2:05.51 | 2:48.04 | |||
5 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 38.36 | 1:20.46 | 2:04.57 | 2:49.20 | |||
6 | Agnes Gustafsson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.04 | 1:25.34 | 2:12.27 | 2:57.44 | |||
Gren 39, 200m Ryggsim fl. A-B, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | 33.53 | 1:10.33 | 1:48.85 | 2:26.54 | |||
2 | Olivia Sandberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.67 | 1:16.48 | 1:57.41 | 2:36.96 | |||
3 | Elina Wang | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.76 | 1:21.26 | 2:04.44 | 2:44.94 | |||
4 | Filippa Sjöholm Sundström | 2003 | Örebro Simallians | 39.58 | 1:22.58 | 2:06.74 | 2:48.39 | |||
5 | Elise Tegin | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 39.55 | 1:22.84 | 2:07.19 | 2:49.15 | |||
6 | Ida Nylander | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.86 | 1:25.37 | 2:11.82 | 2:53.44 | |||
7 | Melissa Nyberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.79 | 1:24.79 | 2:11.09 | 2:55.19 | |||
8 | Tove Ylvén | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.96 | 1:28.13 | 2:13.43 | 2:55.38 | |||
9 | Fiona Ernst | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.38 | 1:28.27 | 2:13.53 | 2:55.45 | |||
10 | Alva Ström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.69 | 1:24.29 | 2:10.74 | 2:55.76 | |||
11 | Anya Chen | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.11 | 1:26.10 | 2:12.70 | 2:56.41 | |||
12 | Alice Nordén | 2003 | Lindesbergs Simsällskap | 39.76 | 1:26.22 | 2:13.18 | 2:57.73 | |||
13 | Elsa Höstner | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.85 | 1:26.54 | 2:13.99 | 2:59.29 | |||
14 | Smilla Holgersson Eliasson | 2003 | Örebro Simallians | 42.82 | 1:28.92 | 2:15.60 | 3:01.12 | |||
15 | Emilia Esborn | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.21 | 1:28.28 | 2:16.63 | 3:03.35 | |||
16 | Tova Söderberg | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.43 | 1:33.36 | 2:20.95 | 3:04.82 | |||
17 | Elsa Stenfeldt | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.64 | 1:36.74 | 2:26.71 | 3:15.17 | |||
18 | Gabriella Rolf | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.96 | 1:37.17 | 2:28.60 | 3:19.41 | |||
19 | Tess Fransson | 2004 | Örebro Simallians | 49.59 | 1:43.30 | 2:37.57 | 3:29.59 | |||
20 | Amanda Wärn | 2004 | Finspångs Simklubb | 51.64 | 1:47.64 | 2:45.38 | 3:34.27 | |||
21 | Jessica Sandström | 2003 | Örebro Simallians | 50.38 | 1:46.61 | 2:43.46 | 3:34.92 | |||
- | Ella Hagelvik | 2004 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Emilia Isberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Fanny Sjöström | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lia Wallström | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:07 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 16:16 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 40, 200m Ryggsim po. C-D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gustav Fahlström | 2005 | Motala Simsällskap | 36.46 | 1:17.32 | 1:58.59 | 2:38.49 | |||
2 | August Jansson | 2005 | Örebro Simallians | 40.83 | 1:24.78 | 2:08.34 | 2:50.30 | |||
3 | Oskar Glawing | 2005 | Finspångs Simklubb | 41.72 | 1:27.58 | 2:12.27 | 2:56.30 | |||
4 | Arvid Höglund | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.57 | 1:30.28 | 2:17.11 | 3:01.01 | |||
5 | Alvar Aktner | 2006 | Finspångs Simklubb | 48.65 | 1:40.69 | 2:34.41 | 3:23.84 | |||
Gren 40, 200m Ryggsim po. C-D, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lex Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 41.22 | 1:25.51 | 2:10.90 | 2:56.19 | |||
2 | Alexander Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 49.45 | 1:40.98 | 2:32.14 | 3:23.33 | |||
3 | Oscar Åhlén | 2008 | Eskilstuna Simklubb | 52.56 | 1:52.57 | 2:55.65 | 3:52.17 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:16 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 16:39 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 41, 100m Fjärilsim fl. C-D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Josefina Näsén | 2005 | Örebro Simallians | 35.66 | 1:15.61 | |||||
2 | Leija Johansson Junttila | 2006 | Motala Simsällskap | 35.59 | 1:16.85 | |||||
3 | Alina Umbaeva | 2005 | Örebro Simallians | 35.94 | 1:20.66 | |||||
4 | Linnea Larsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 37.68 | 1:20.99 | |||||
5 | Julia Pietsch | 2005 | Örebro Simallians | 37.85 | 1:23.54 | |||||
6 | Katarina Pettersson | 2005 | Katrineholms Simsällskap | 38.90 | 1:25.54 | |||||
7 | Mia Larsson | 2006 | Karlskoga Simförening | 39.55 | 1:27.73 | |||||
8 | Isabelle Johansson | 2005 | Karlskoga Simförening | 39.14 | 1:28.15 | |||||
9 | Felicia Gustavsson | 2006 | Finspångs Simklubb | 40.96 | 1:28.86 | |||||
10 | Nathalie Johansson | 2006 | Karlskoga Simförening | 41.68 | 1:30.76 | |||||
11 | Magdalena Pantaleeva | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.94 | 1:31.14 | |||||
12 | Astrid Rosén | 2005 | Motala Simsällskap | 44.12 | 1:33.04 | |||||
13 | Ronja Larsen | 2006 | Eskilstuna Simklubb | 43.63 | 1:33.71 | |||||
14 | Melis Suleyman | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.70 | 1:37.01 | |||||
15 | Hanna Manninen | 2006 | Motala Simsällskap | 46.82 | 1:38.93 | |||||
16 | Anna Ström | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.51 | 1:39.00 | |||||
17 | Alice Alsterstad | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.46 | 1:41.16 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:39 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 16:51 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 42, 100m Fjärilsim po. A-B, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Henrik Eriksson | 2002 | Motala Simsällskap | 29.22 | 1:02.93 | |||||
2 | Oscar Wilhelmsson | 2002 | Örebro Simallians | 31.21 | 1:05.08 | |||||
3 | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | 30.87 | 1:06.08 | |||||
4 | Robin Flyman | 1995 | Örebro Simallians | 32.93 | 1:10.73 | |||||
Gren 42, 100m Fjärilsim po. A-B, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Karl Skogsberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.77 | 1:08.96 | |||||
2 | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 32.18 | 1:09.12 | |||||
3 | Elliot Iséni | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.45 | 1:22.21 | |||||
4 | Isak Andersson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.82 | 1:22.31 | |||||
5 | Rikard Kristensson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.54 | 1:23.18 | |||||
6 | Hampus Klebom | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.31 | 1:25.45 | |||||
7 | Sixten Bohlin | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.56 | 1:27.03 | |||||
8 | Simon Wretborn | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.59 | 1:29.46 | |||||
9 | Marcus Manninen | 2004 | Motala Simsällskap | 41.81 | 1:34.91 | |||||
- | Axel Skoglund | 2004 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:51 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 17:06 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 43, 100m Medley fl. A-B, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 32.82 | 1:11.23 | |||||
2 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 32.92 | 1:13.77 | |||||
3 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 32.80 | 1:14.35 | |||||
4 | Ellen Eriksson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 35.51 | 1:16.11 | |||||
5 | Linnea Reuterberg | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.38 | 1:16.73 | |||||
6 | Wilma Ericsson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.41 | 1:17.00 | |||||
7 | Josefine Stenman | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 36.39 | 1:17.22 | |||||
8 | Isadora Rosén | 2002 | Motala Simsällskap | 35.58 | 1:17.49 | |||||
9 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 35.65 | 1:18.10 | |||||
10 | Mikaela Juhler | 2000 | Örebro Simallians | 35.71 | 1:18.16 | |||||
11 | Elsa Bylin | 2002 | Örebro Simallians | 36.14 | 1:18.86 | |||||
12 | Matilda Ek | 2002 | Karlskoga Simförening | 35.98 | 1:20.18 | |||||
13 | Emma Sebelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 37.36 | 1:21.70 | |||||
14 | Emma Bengtsson | 2002 | Motala Simsällskap | 37.87 | 1:23.11 | |||||
15 | Agnes Gustafsson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.41 | 1:23.54 | |||||
16 | Frida Lundström | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 42.48 | 1:30.23 | |||||
17 | Evelina Larsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 46.06 | 1:34.34 | |||||
- | Agnes Rydh-Dufva | 2002 | Karlskoga Simförening | DNS | ||||||
Gren 43, 100m Medley fl. A-B, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | 33.11 | 1:11.81 | |||||
2 | Olivia Sandberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.56 | 1:12.77 | |||||
3 | Tilda Carlsson | 2003 | Motala Simsällskap | 34.98 | 1:14.82 | |||||
4 | Elina Wang | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.83 | 1:15.99 | |||||
5 | Ellen Roslund | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 34.96 | 1:16.39 | |||||
6 | Emilia Eriksson | 2004 | Motala Simsällskap | 35.09 | 1:16.56 | |||||
7 | Moa Hammarbäck | 2003 | Karlskoga Simförening | 36.05 | 1:16.99 | |||||
8 | Melissa Nyberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.60 | 1:17.05 | |||||
9 | Filippa Sjöholm Sundström | 2003 | Örebro Simallians | 37.98 | 1:18.40 | |||||
10 | Ebba Söderberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.75 | 1:19.40 | |||||
11 | Alva Ström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.96 | 1:19.99 | |||||
12 | Emilia Esborn | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.53 | 1:20.69 | |||||
13 | Anya Chen | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.49 | 1:21.23 | |||||
14 | Frida Olofsson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.96 | 1:21.85 | |||||
15 | Tove Ylvén | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.84 | 1:21.93 | |||||
16 | Ida Nylander | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.14 | 1:22.10 | |||||
17 | Astrid Gunnarsson | 2003 | Nora Simsällskap | 37.76 | 1:22.79 | |||||
18 | Elsa Höstner | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.65 | 1:23.02 | |||||
19 | Matilda Scheutz Attefors | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.95 | 1:23.25 | |||||
20 | Ella Hagelvik | 2004 | Örebro Simallians | 37.49 | 1:24.89 | |||||
21 | Emilia Isberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.64 | 1:25.18 | |||||
22 | Tova Söderberg | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.44 | 1:26.53 | |||||
23 | Fanny Sjöström | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.39 | 1:26.79 | |||||
24 | Smilla Holgersson Eliasson | 2003 | Örebro Simallians | 39.89 | 1:27.79 | |||||
25 | Carla Rye | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 43.62 | 1:28.24 | |||||
26 | Lia Wallström | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.46 | 1:29.01 | |||||
27 | Fiona Ernst | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.99 | 1:29.80 | |||||
28 | Elsa Stenfeldt | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.40 | 1:32.28 | |||||
29 | Emmy Dyrkell | 2004 | Finspångs Simklubb | 42.83 | 1:32.55 | |||||
30 | Gabriella Rolf | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.94 | 1:36.54 | |||||
31 | Oliwia Englund | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 45.14 | 1:37.88 | |||||
32 | Tove Oskarsson | 2004 | Örebro Simallians | 46.32 | 1:41.20 | |||||
33 | Jessica Sandström | 2003 | Örebro Simallians | 47.80 | 1:41.48 | |||||
34 | Tess Fransson | 2004 | Örebro Simallians | 48.04 | 1:41.80 | |||||
35 | Amanda Wärn | 2004 | Finspångs Simklubb | 46.70 | 1:43.04 | |||||
- | Alice Nordén | 2003 | Lindesbergs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Elise Tegin | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Lovisa Hodell | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emilia Arnell | 2004 | Finspångs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Linnea Eriksson | 2004 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 17:06 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 17:13 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 44, 100m Medley po. C-D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felix Sjögren | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.29 | 1:16.77 | |||||
2 | Arvid Höglund | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.19 | 1:19.95 | |||||
3 | Oskar Glawing | 2005 | Finspångs Simklubb | 38.20 | 1:21.48 | |||||
4 | August Jansson | 2005 | Örebro Simallians | 39.54 | 1:22.56 | |||||
5 | Elias Jansson | 2006 | Karlskoga Simförening | 41.29 | 1:24.60 | |||||
6 | Otto Svensson | 2005 | Motala Simsällskap | 39.46 | 1:24.75 | |||||
7 | Eric Åhlén | 2006 | Eskilstuna Simklubb | 40.73 | 1:28.04 | |||||
8 | Max Månsson | 2006 | Örebro Simallians | 41.08 | 1:28.70 | |||||
9 | Erik Larsson | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.88 | 1:28.90 | |||||
10 | Viktor Hellberg | 2006 | Karlskoga Simförening | 42.63 | 1:29.23 | |||||
11 | Hugo Eriksson | 2006 | Finspångs Simklubb | 41.05 | 1:29.74 | |||||
12 | Troy Eriksson | 2006 | Motala Simsällskap | 43.94 | 1:34.15 | |||||
13 | Alvar Aktner | 2006 | Finspångs Simklubb | 46.20 | 1:37.67 | |||||
Gren 44, 100m Medley po. C-D, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lex Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 38.06 | 1:20.16 | |||||
2 | Alexander Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 48.63 | 1:39.17 | |||||
3 | Oscar Åhlén | 2008 | Eskilstuna Simklubb | 47.62 | 1:40.68 | |||||
4 | Emil Jörstad | 2008 | Örebro Simallians | 46.68 | 1:44.09 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 17:13 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 17:26 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 45, 4X50m Medley fl. C-D, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ösa Damer | 2005 | Örebro Simallians | 2:17.65 | ||||||
Alina Umbaeva | 2005 | 35.56 | 35.56 | |||||||
Alma Mühr | 2005 | 37.66 | 1:13.22 | |||||||
Josefina Näsén | 2005 | 33.83 | 1:47.05 | |||||||
Julia Pietsch | 2005 | 30.60 | 2:17.65 | |||||||
2 | Hk Sim Damer 1 | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 2:27.31 | ||||||
Runa Eriksson | 2005 | 39.57 | 39.57 | |||||||
Emily Rye | 2006 | 42.18 | 1:21.75 | |||||||
Felicia Sobotka | 2005 | 35.37 | 1:57.12 | |||||||
Linnea Larsson | 2005 | 30.19 | 2:27.31 | |||||||
3 | Eskilstuna SK | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 2:28.78 | ||||||
Ronja Larsen | 2006 | 39.20 | 39.20 | |||||||
Emilia Widing | 2005 | 40.11 | 1:19.31 | |||||||
Selma Hasanbegovic | 2005 | 36.90 | 1:56.21 | |||||||
Ellen Roos | 2005 | 32.57 | 2:28.78 | |||||||
4 | Mass Lag 1 | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:30.42 | ||||||
Ebba Carlström | 2006 | 39.04 | 39.04 | |||||||
Melis Suleyman | 2005 | 43.64 | 1:22.68 | |||||||
Magdalena Pantaleeva | 2005 | 35.79 | 1:58.47 | |||||||
Alva Sonberger | 2005 | 31.95 | 2:30.42 | |||||||
5 | Karlsko SF Damer [2005] | 2005 | Karlskoga Simförening | 2:30.48 | ||||||
Mia Larsson | 2006 | 38.84 | 38.84 | |||||||
Isabelle Johansson | 2005 | 38.78 | 1:17.62 | |||||||
Linneá Therus | 2005 | 40.08 | 1:57.70 | |||||||
Nathalie Johansson | 2006 | 32.78 | 2:30.48 | |||||||
6 | Motala SS Damer [2005] | 2005 | Motala Simsällskap | 2:35.00 | TLB | |||||
Astrid Rosén | 2005 | 40.48 | 40.48 | |||||||
Anna Söderqvist | 2006 | 46.42 | 1:26.90 | |||||||
Leija Johansson Junttila | 2006 | 33.34 | 2:00.24 | |||||||
Hanna Manninen | 2006 | 34.76 | 2:35.00 | |||||||
7 | Mass Lag 2 | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:40.90 | ||||||
Ingrid Toresäter | 2005 | 40.79 | 40.79 | |||||||
Alicia Smith | 2005 | 43.22 | 1:24.01 | |||||||
Alice Alsterstad | 2005 | 42.14 | 2:06.15 | |||||||
Anna Ström | 2006 | 34.75 | 2:40.90 | |||||||
- | Ösa Damer Lag 5 | 2006 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Lovisa Jansson | 2007 | 48.22 | 48.22 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 17:26 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 17:38 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 46, 4X50m Medley fl. A-B, Finaler 14 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ösa Damer Lag 1 | 2003 | Örebro Simallians | 2:10.30 | ||||||
Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | 32.36 | 32.36 | |||||||
Filippa Sjöholm Sundström | 2003 | 37.37 | 1:09.73 | |||||||
Emma Cullberg | 2002 | 30.03 | 1:39.76 | |||||||
Elsa Bylin | 2002 | 30.54 | 2:10.30 | |||||||
2 | Mass Lag 1 | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:14.59 | ||||||
Elina Wang | 2004 | 35.24 | 35.24 | |||||||
Emilia Esborn | 2003 | 37.91 | 1:13.15 | |||||||
Olivia Sandberg | 2003 | 32.27 | 1:45.42 | |||||||
Melissa Nyberg | 2003 | 29.17 | 2:14.59 | |||||||
3 | Karlskoga SF | 2000 | Karlskoga Simförening | 2:14.72 | ||||||
Moa Hammarbäck | 2003 | 34.74 | 34.74 | |||||||
Alexandra Kinell | 2000 | 36.37 | 1:11.11 | |||||||
Matilda Ek | 2002 | 34.76 | 1:45.87 | |||||||
Agnes Rydh-Dufva | 2002 | 28.85 | 2:14.72 | |||||||
4 | Hk Sim Damer 1 | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 2:14.79 | ||||||
Elsa Jansson | 2002 | 33.62 | 33.62 | |||||||
Ellen Eriksson | 2001 | 38.13 | 1:11.75 | |||||||
Josefine Stenman | 2002 | 32.76 | 1:44.51 | |||||||
Jennie Lundgren | 2001 | 30.28 | 2:14.79 | |||||||
5 | Lindesberg Damer [2003] | 2003 | Lindesbergs Simsällskap | 2:16.90 | ||||||
Alice Nordén | 2003 | 35.75 | 35.75 | |||||||
Lovisa Hodell | 2004 | 37.80 | 1:13.55 | |||||||
Elise Tegin | 2004 | 32.23 | 1:45.78 | |||||||
Isabella Viklund | 2006 | 31.12 | 2:16.90 | |||||||
6 | Motala SS Lag 1 | 0 | Motala Simsällskap | 2:18.35 | ||||||
Isadora Rosén | 2002 | 35.43 | 35.43 | |||||||
Tilda Carlsson | 2003 | 38.17 | 1:13.60 | |||||||
Emilia Eriksson | 2004 | 33.18 | 1:46.78 | |||||||
Emma Bengtsson | 2002 | 31.57 | 2:18.35 | |||||||
7 | Mass Lag 2 | 0 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:21.30 | ||||||
Linnea Reuterberg | 2001 | 36.00 | 36.00 | |||||||
Wilma Ericsson | 2002 | 38.46 | 1:14.46 | |||||||
Tove Ylvén | 2003 | 35.99 | 1:50.45 | |||||||
Anya Chen | 2004 | 30.85 | 2:21.30 | |||||||
8 | Mass Lag 3 | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:23.00 | ||||||
Ida Nylander | 2004 | 37.00 | 37.00 | |||||||
Ebba Söderberg | 2003 | 39.18 | 1:16.18 | |||||||
Elsa Höstner | 2003 | 35.22 | 1:51.40 | |||||||
Matilda Scheutz Attefors | 2004 | 31.60 | 2:23.00 | |||||||
9 | Ösa Damer | 1998 | Örebro Simallians | 2:25.65 | ||||||
Ella Hagelvik | 2004 | 37.70 | 37.70 | |||||||
Smilla Holgersson Eliasson | 2003 | 47.19 | 1:24.89 | |||||||
Cornelia Johansson | 1900 | 29.46 | 1:54.35 | |||||||
Mikaela Juhler | 2000 | 31.30 | 2:25.65 | |||||||
10 | Mass Lag 4 | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:27.47 | ||||||
Fiona Ernst | 2004 | 38.33 | 38.33 | |||||||
Agnes Gustafsson | 2002 | 42.23 | 1:20.56 | |||||||
Frida Olofsson | 2004 | 35.28 | 1:55.84 | |||||||
Alva Ström | 2003 | 31.63 | 2:27.47 | |||||||
11 | Hk Sim Damer 2 | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 2:31.27 | ||||||
Emma Sebelius | 2002 | 36.42 | 36.42 | |||||||
Carla Rye | 2004 | 43.47 | 1:19.89 | |||||||
Awaz Nabi Pour | 2000 | 34.98 | 1:54.87 | |||||||
Frida Lundström | 2002 | 36.40 | 2:31.27 | |||||||
12 | Mass Lag 5 | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:40.42 | ||||||
Lia Wallström | 2004 | 40.40 | 40.40 | |||||||
Elsa Stenfeldt | 2004 | 42.15 | 1:22.55 | |||||||
Fanny Sjöström | 2004 | 43.90 | 2:06.45 | |||||||
Tova Söderberg | 2004 | 33.97 | 2:40.42 | |||||||
13 | Ösa Damer Lag 6 | 0 | Örebro Simallians | 3:07.61 | ||||||
Tess Fransson | 2004 | 46.27 | 46.27 | |||||||
Linnea Eriksson | 2004 | 55.37 | 1:41.64 | |||||||
Jessica Sandström | 2003 | 48.26 | 2:29.90 | |||||||
Tove Oskarsson | 2004 | 37.71 | 3:07.61 | |||||||
- | Hk Sim Damer 3 | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | DNS | ||||||
Evelina Larsson | 2002 | |||||||||
Oliwia Englund | 2004 | |||||||||
Frida Lundström | 2002 | |||||||||
Isabel Sundberg | 1992 | DNS | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 mars 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 17:38 |