2018-07-20   04:49:35
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Viriilit Vinstat

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Pisteiden kanssa, ilman väliaikoja
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Pisteiden kanssa, ilman väliaikoja 
 
  Kilpailu  Viriilit Vinstat    Tulostuspäivämäärä  13 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  18:42   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  13 tammikuu 2018         
 
 
Laji 9, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tero Matkaniemi  1972    480          1:04.21   
  Speedo Masters Finland C  1:02.66                 
Kristoffer Myrberg  1987    443          1:05.94   
  Cetus Espoo  1:05.47                 
Antti Korri  1992    442          1:06.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:05.68                 
Pasi Rönkkö  1970    437          1:06.28   
  S.C.Pingviinit  1:05.54                 
Tero Pyrhönen  1972    432          1:06.49   
  Cetus Espoo                   
Ville Lindfors  1976    429          1:06.65   
  Vanders  1:04.63                 
Johan Engström  1975    400          1:08.24   
  Tuusulan Uimaseura  1:12.23                 
Jari Säntti  1982    394          1:08.56   
  UPOT                   
Pekka Koskinen  1978    389          1:08.90   
  Hyvinkään Uimaseura  1:07.96                 
10  Niko Rantala  1973    387          1:08.97   
  Swimming Jyväskylä  1:09.17                 
11  Jussi Kujala  1980    386          1:09.08   
  Vanders  1:08.83                 
12  Lari Rönkä  1979    384          1:09.15   
  Uimaseura Aquila  1:09.23                 
13  Jussi Koivisto  1979    377          1:09.57   
  Tuusulan Uimaseura  1:07.92                 
14  Aki Jormanainen  1977    372          1:09.91   
  Cetus Espoo  1:08.79                 
15  Frans Veck  1979    364          1:10.44   
  Speedo Masters Finland C                   
16  Juha Iivonen  1959    344          1:11.75   
  Lappeenrannan Uimarit  1:09.74                 
17  Mika Ruusunen  1970    328          1:12.91   
  Helsingfors Simsällskap  1:12.95                 
18  Mikko Porali  1971    305          1:14.68   
  Kuopion Uimaseura  1:17.92                 
19  Henri Peltoniemi  1989    301          1:14.99   
  Octopus Lohja                   
20  Teppo Paajanen  1975    300          1:15.08   
  Speedo Masters Finland C  1:16.55                 
21  Mikko Viitala  1962    297          1:15.37   
  S.C.Pingviinit  1:15.41                 
22  Timo Narumo  1969    297          1:15.39   
  Vanders  1:16.13                 
23  Lasse Lahtinen  1971    281          1:16.76   
  Vanders  1:13.24                 
24  Aarne Hakanen  1977    277          1:17.09   
  Swimming Team Rauma  1:18.12                 
25  Mika Pöyhölä  1966    277          1:17.13   
  S.C.Pingviinit  1:17.26                 
26  Jaakko Lyytinen  1976    276          1:17.21   
  Helsingin Uimarit                   
27  Hannu Kuokkanen  1948    265          1:18.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:19.04                 
28  Tom Nylund  1959    264          1:18.40   
  Swimming Team Rauma  1:17.15                 
29  Ahti Uusivuori  1960    260          1:18.71   
  Cetus Espoo  1:14.56                 
30  Matti Hurula  1961    255          1:19.23   
  Kemin Työväen Uimarit  1:19.38                 
31  Matias Murole  1971    255          1:19.30   
  Kuopion Uimaseura                   
32  Jun Kojima  1971    252          1:19.54   
  Vanders  1:21.51                 
33  Jussi Luokkakallio  1971    237          1:21.20   
  Octopus Lohja  1:23.64                 
34  Risto Pehkonen  1964    236          1:21.31   
  Octopus Lohja                   
35  Markku Rautiainen  1977    232          1:21.80   
  Swimming Jyväskylä  1:20.72                 
36  Simo-pekka Torsti  1960    232          1:21.83   
  Cetus Espoo  1:20.57                 
37  Kai-asser Skog  1966    225          1:22.65   
  Lappeenrannan Uimarit  1:20.44                 
38  Hannu Koivisto  1953    216          1:23.72   
  ORCA Helsinki  1:24.62                 
39  Rami Laakso  1968    206          1:25.07   
  Hydra Platypus  1:24.57                 
40  Eero Elovaara  1956    201          1:25.77   
  Cetus Espoo  1:22.58                 
41  Tommi Halima  1973    188          1:27.71   
  S.C.Pingviinit  1:26.48                 
42  Jarkko Mikkola  1969    186          1:28.04   
  Hyvinkään Uimaseura  1:29.36                 
43  Risto Helle  1973    185          1:28.18   
  Helsingin Uimarit                   
44  Arvo Musikka  1959    163          1:32.03   
  Vanders  1:33.24                 
45  Tauno Vuoristo  1949    158          1:32.86   
  Turun Uimarit  1:32.08                 
46  Jari Jukarainen  1968    156          1:33.29   
  Uimaseura Aquila                   
47  Juha Koski  1942    98          1:48.85   
  Cetus Espoo  1:46.19                 
48  Juhani Soininen  1941    29          2:42.22   
  Cetus Espoo  2:32.18                 
Matti Väätänen  1947              DNS   
  Cetus Espoo  2:19.25                 
Lauri Malk  1937              DSQ   
  Cetus Espoo  1:35.64                 
  SW 9.1 Väärä lajijärjestys (pu, su, ru, vu)               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  13 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:42 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner