2018-10-22   07:39:03
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Kempele-uinnit 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  20 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  10:05   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 1, 50m VU Masters Naiset, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika: 10:00 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Maarit Kestilä  1967  Haukiputaan Heitto            34.90   
Mervi Hillukkala  1978  Haukiputaan Heitto            35.02   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  20 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  10:05 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  20 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  10:19   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 2, 50m VU T10, T15, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika: 10:03 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Emmi Loisa  2008  Kajaanin Uimaseura            46.32   
Ada-Sofia Juntunen  2008  Kempeleen Pyrintö            47.10   
Mimosa Metsävainio  2008  Kajaanin Uimaseura            48.04   
Neela Poropudas  2009  Kempeleen Pyrintö            49.99   
Mira Marttila  2009  Kempeleen Pyrintö            53.28   
                     
 
Laji 2, 50m VU T10, T15, Loppukilpailut 11 - 15 v 
Arvioitu alkamisaika: 10:03 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Saara Niemi  2005  Oulun Uinti 1906            29.63   
Mathilda Puutio  2003  Oulun Uinti 1906            30.15   
Laura Rajavaara  2005  Oulun Uinti 1906            30.26   
Sara Meissner  2004  Oulun Uinti 1906            30.61   
Satu Immonen  2003  Swimming Club Vuokatti            31.19   
Lotta Moilanen  2006  Oulun Uinti 1906            31.32   
Ronja Kämäräinen  2004  Swimming Club Vuokatti            31.35   
Siiri Rahikkala  2004  Oulun Uinti 1906            31.39   
Julia Piisilä  2004  Kempeleen Pyrintö            31.83   
10  Mikaela Laaksola  2004  Swimming Club Vuokatti            32.63   
11  Inka Karjalainen  2004  Oulun Uinti 1906            32.66   
12  Lotta Kaarre  2005  Kempeleen Pyrintö            32.85   
13  Lidia Evans  2005  Swimming Club Vuokatti            33.40   
14  Viivi Kortelainen  2004  Kajaanin Uimaseura            34.22   
15  Milla Marttila  2005  Kempeleen Pyrintö            34.29   
16  Amanda Riuttanen  2005  Oulun Uinti 1906            34.38   
17  Aada Hirvasoja  2005  Haukiputaan Heitto            34.77   
18  Pinja Lohiniva  2005  Oulun Uinti 1906            34.81   
19  Erika Ruotsalainen  2005  Kajaanin Uimaseura            35.96   
20  Janina Paakkolanvaara  2006  Kemin Työväen Uimarit            36.23   
21  Siiri Matero  2003  Kajaanin Uimaseura            36.75   
22  Anette Kärkkäinen  2006  Kajaanin Uimaseura            36.84   
23  Emma Takalo  2003  Kajaanin Uimaseura            37.06   
23  Sonja Uusitalo  2006  Kempeleen Pyrintö            37.06   
25  Emma Autio  2007  Oulun Lohet            37.29   
26  Iinu Tiainen  2007  Kempeleen Pyrintö            38.79   
27  Ella Kananen  2004  Kempeleen Pyrintö            39.47   
28  Iida Kemppainen  2007  Kajaanin Uimaseura            39.55   
29  Iida Häcklin  2006  Haukiputaan Heitto            40.42   
30  Janette Sarajärvi  2006  Kempeleen Pyrintö            41.41   
31  Inka Valppu  2005  Kempeleen Pyrintö            42.08   
32  Ella Utriainen  2007  Kempeleen Pyrintö            42.88   
33  Heta Hirvonen  2007  Kajaanin Uimaseura            43.19   
34  Eeva Partanen  2005  Kajaanin Uimaseura            43.45   
35  Aada-elisa Vilhelmiina Heikkinen  2006  Kajaanin Uimaseura            43.73   
36  Laura Kurtti  2006  Kempeleen Pyrintö            44.10   
37  Tiia Liuski  2007  Kajaanin Uimaseura            44.44   
38  Elsa Herrala  2007  Vieskan Uimarit            45.04   
39  Ella Nyström  2007  Kajaanin Uimaseura            46.22   
Elena Tyni  2007  Kempeleen Pyrintö            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  20 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  10:19 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  20 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  10:20   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 3, 50m VU Masters Miehet, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika: 10:16 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Jussi Kanste  1966  Haukiputaan Heitto            30.84   
Jaakko Erkinaro  1963  Oulun Uinti 1906            32.05   
Heikki Koskela  1968  Oulun Uinti 1906            33.20   
Kari Mikkola  1955  Oulun Uinti 1906            33.94   
Vesa Keränen  1967  Oulun Uinti 1906            35.63   
Lasse Keskitalo  1978  Kempeleen Pyrintö            35.90   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  20 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  10:20 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  21 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  08:50   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 4, 50m VU P11, P16, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika: 10:19 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Tuukka Orre  2007  Kajaanin Uimaseura            37.51   
Lauri Junttari  2007  Kemin Työväen Uimarit            39.39   
Tuomo Strömmer  2007  Kempeleen Pyrintö            40.21   
Leevi Sammalmaa  2007  Vieskan Uimarit            40.54   
Miro Knuutila  2008  Vieskan Uimarit            40.82   
Antti Turunen  2007  Oulun Uinti 1906            42.18   
Aatu Poikkimäki  2008  Vieskan Uimarit            43.47   
Emil Koskela  2008  Vieskan Uimarit            44.82   
Jamie Härkönen  2007  Oulun Uinti 1906            46.96   
10  Veeti Palo  2007  Kempeleen Pyrintö            49.28   
11  Veikka Palo  2009  Kempeleen Pyrintö            49.84   
12  Jalo Anttonen  2007  Kempeleen Pyrintö            53.54   
                     
 
Laji 4, 50m VU P11, P16, Loppukilpailut 12 - 16 v 
Arvioitu alkamisaika: 10:19 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Matias Rajavaara  2002  Oulun Uinti 1906            27.05   
Rasmus Koskela  2004  Oulun Uinti 1906            27.65   
Eemeli Kauppila  2002  Oulun Lohet            28.21   
Benjamin Evans  2003  Swimming Club Vuokatti            28.49   
Paavo Erkinaro  2003  Oulun Uinti 1906            28.79   
Arttu Haipus  2004  Kempeleen Pyrintö            28.85   
Aleksi Rajaniemi  2002  Oulun Uinti 1906            29.34   
Roope Mutanen  2003  Haukiputaan Heitto            29.76   
Atte Leinonen  2004  Oulun Uinti 1906            30.48   
10  Sihan Yu  2003  Oulun Uinti 1906            30.50   
11  Jeremia Saarinen  2002  Haukiputaan Heitto            30.74   
12  Jere Heikkilä  2004  Kempeleen Pyrintö            32.95   
13  Topi Fordell  2005  Swimming Club Vuokatti            34.65   
14  Aapo Karjalainen  2004  Kajaanin Uimaseura            35.24   
15  Eemeli Korhonen  2003  Kempeleen Pyrintö            35.77   
16  Antti Ylönen  2005  Kajaanin Uimaseura            36.10   
17  Elias Laukka  2005  Kempeleen Pyrintö            36.20   
18  Joona Leinonen  2006  Kempeleen Pyrintö            47.24   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  21 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  08:50 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  20 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  11:38   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 5, 100m SU T11, T12, T17, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika: 10:28 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Ellen Krüger  2007  Oulun Lohet    42.68        1:26.06   
Noora Tennilä  2007  Oulun Uinti 1906    42.20        1:26.69   
Eevi Hirvasoja  2007  Haukiputaan Heitto    1:31.55        1:31.55   
Armi Aurora Tavi  2007  Kemin Uimaseura    45.78        1:34.68   
Lotta Janhunen  2007  Oulun Lohet    46.26        1:35.48   
Aava Näykki  2007  Kempeleen Pyrintö    46.99        1:36.24   
Salli Sepponen  2007  Oulun Uinti 1906    47.44        1:39.13   
Iita Kimpimäki  2007  Haukiputaan Heitto    49.52        1:39.82   
Saimi Kiviniemi  2007  Oulun Uinti 1906    49.64        1:41.86   
10  Iida Kemppainen  2007  Kajaanin Uimaseura    1:42.73        1:42.73   
11  Ennimaija Mäntynen  2007  Oulun Uinti 1906    49.07        1:43.84   
12  Elina Jaako  2007  Oulun Uinti 1906    56.19        1:51.69   
13  Aino Leinonen  2007  Oulun Uinti 1906    54.79        1:53.41   
14  Elsa Herrala  2007  Vieskan Uimarit    59.31        1:57.96   
Anni Toivonen  2007  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Edith Ervasti  2007  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Emma Autio  2007  Oulun Lohet            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Heta Hirvonen  2007  Kajaanin Uimaseura            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Lotta Tonteri  2007  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 5, 100m SU T11, T12, T17, Loppukilpailut 12 v 
Arvioitu alkamisaika: 10:28 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Sara Seppänen  2006  Oulun Lohet    40.51        1:22.65   
Miina Torvikoski  2006  Kemin Uimaseura    39.92        1:23.10   
Pinja Junttari  2006  Kemin Työväen Uimarit    43.70        1:33.28   
Oona Lipponen  2006  Kemin Uimaseura    46.41        1:34.72   
Elli Hakola  2006  Kempeleen Pyrintö    48.79        1:40.07   
Iiris Uusitalo  2006  Kajaanin Uimaseura    48.91        1:40.22   
Emma Ylitervo  2006  Kempeleen Pyrintö    49.72        1:42.32   
Iida Ryhänen  2006  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Noona Hyrkäs  2006  Kajaanin Uimaseura            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Vilja Takalo  2006  Kajaanin Uimaseura            DSQ   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 5, 100m SU T11, T12, T17, Loppukilpailut 13 - 17 v 
Arvioitu alkamisaika: 10:28 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Henna Haipus  2001  Kempeleen Pyrintö    33.95        1:10.35   
Senni Jouhten  2002  Kempeleen Pyrintö    34.75        1:11.82   
Malla Juutinen  2003  Oulun Uinti 1906    34.83        1:11.94   
Elisa Vakkuri  2002  Kemin Uimaseura    36.64        1:15.18   
Miina Laukka  2003  Kempeleen Pyrintö    38.67        1:19.16   
Vilma Kiviniemi  2005  Oulun Uinti 1906    38.00        1:19.52   
Iida Heiko  2004  Oulun Uinti 1906    38.60        1:20.62   
Elina Turunen  2005  Oulun Uinti 1906    38.30        1:21.21   
Viivi Säntti  2005  Oulun Uinti 1906    39.52        1:21.74   
10  Lidia Evans  2005  Swimming Club Vuokatti    40.32        1:22.07   
11  Ella-Olivia Tikkanen  2005  Oulun Uinti 1906    39.80        1:22.19   
12  Anniina Kanste  2004  Haukiputaan Heitto    41.22        1:25.70   
13  Emilia Karppinen  2004  Kajaanin Uimaseura    41.72        1:25.85   
14  Kiia Junttari  2004  Kemin Työväen Uimarit    41.23        1:26.64   
15  Julia Minttu-Maria Tiensuu  2005  Kemin Uimaseura    42.47        1:26.93   
16  Emma Tolonen  2004  Kajaanin Uimaseura    43.86        1:28.50   
17  Mikaela Laaksola  2004  Swimming Club Vuokatti    43.14        1:29.38   
18  Micaela Moilanen  2004  Kajaanin Uimaseura    46.21        1:34.47   
Aada Suotula  2004  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Erika Ruotsalainen  2005  Kajaanin Uimaseura            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Katariina Koivuranta  2005  Kempeleen Pyrintö            DSQ   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  20 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  11:38 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  20 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  11:30   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 6, 100m SU P12, P13, P18, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika: 10:51 
Palkintojen jako tämän lajin jälkeen: 11:07 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Julius Schroderus  2006  Kempeleen Pyrintö    39.79        1:22.33   
Erik Peuhkuri  2006  Oulun Uinti 1906    40.61        1:24.08   
Nooa Kaunisto  2007  Kemin Uimaseura    41.52        1:25.53   
Miko Saukkonen  2006  Kemin Uimaseura    41.63        1:25.67   
Tuomo Leinonen  2006  Haukiputaan Heitto    46.07        1:34.74   
Markus Tervaskanto  2006  Oulun Uinti 1906    48.45        1:41.00   
Elias Bruun  2006  Oulun Uinti 1906    50.60        1:43.20   
Miro Knuutila  2008  Vieskan Uimarit    57.95        1:53.65   
Riku Keskiaho  2006  Oulun Uinti 1906    1:02.09        2:06.65   
Emil Koskela  2008  Vieskan Uimarit            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Juha-Pekka Heikkinen  2006  Kajaanin Uimaseura            DSQ   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Julius Jakkula  2006  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Leevi Sammalmaa  2007  Vieskan Uimarit            DSQ   
  SW 10.7 Toisen kilpailijan estäminen / häiritseminen               
                     
 
Laji 6, 100m SU P12, P13, P18, Loppukilpailut 13 v 
Arvioitu alkamisaika: 10:51 
Palkintojen jako tämän lajin jälkeen: 11:07 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Tuomas Romsi  2005  Kemin Uimaseura    40.87        1:24.56   
Topi Fordell  2005  Swimming Club Vuokatti    42.34        1:27.02   
Tuomas Orre  2005  Kajaanin Uimaseura    45.22        1:31.27   
Antti Ylönen  2005  Kajaanin Uimaseura    45.94        1:35.88   
Jesse Manninen  2005  Haukiputaan Heitto            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 6, 100m SU P12, P13, P18, Loppukilpailut 14 - 18 v 
Arvioitu alkamisaika: 10:51 
Palkintojen jako tämän lajin jälkeen: 11:07 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Toni Lipponen  2003  Kemin Uimaseura    31.76        1:06.02   
Elias Juntunen  2002  Kempeleen Pyrintö    33.36        1:08.33   
Olli-Pekka Pietarila  2003  Oulun Uinti 1906    34.13        1:09.66   
Benjamin Evans  2003  Swimming Club Vuokatti    36.27        1:12.26   
Henrik Siltari  2002  Kemin Uimaseura    36.43        1:15.88   
Juuso Mikael Tiensuu  2001  Kemin Uimaseura    36.63        1:17.06   
Jeremia Saarinen  2002  Haukiputaan Heitto    37.88        1:18.63   
Leevi Sipilä  2003  Kempeleen Pyrintö    39.18        1:20.04   
Elmeri Kauppila  2004  Oulun Lohet    42.73        1:28.43   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  20 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  11:30 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  20 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  12:04   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 7, 25m VU T9, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika: 11:22 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Neela Poropudas  2009  Kempeleen Pyrintö            22.09   
Mira Marttila  2009  Kempeleen Pyrintö            23.95   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  20 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  12:04 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  20 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  15:18   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 8, 25m VU P10, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika: 11:25 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Miro Knuutila  2008  Vieskan Uimarit            17.61   
Aatu Poikkimäki  2008  Vieskan Uimarit            19.91   
Emil Koskela  2008  Vieskan Uimarit            20.03   
Ahti Kotila  2008  Oulun Lohet            20.14   
Veikka Palo  2009  Kempeleen Pyrintö            21.75   
Veikka Niku  2008  Kempeleen Pyrintö            25.70   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  20 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  15:18 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  20 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  12:04   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 9, 50m PU Masters Naiset, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika: 11:28 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Mervi Hillukkala  1978  Haukiputaan Heitto            37.89   
Maarit Kestilä  1967  Haukiputaan Heitto            40.60   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  20 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  12:04 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  20 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  20:03   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 10, 50m PU T10, T15, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika: 11:31 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Venla Holma  2008  Loimaan Uimaseura            44.29   
                     
 
Laji 10, 50m PU T10, T15, Loppukilpailut 11 - 15 v 
Arvioitu alkamisaika: 11:31 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Saara Niemi  2005  Oulun Uinti 1906            33.03   
Malla Juutinen  2003  Oulun Uinti 1906            33.24   
Satu Immonen  2003  Swimming Club Vuokatti            33.91   
Laura Rajavaara  2005  Oulun Uinti 1906            34.02   
Elina Turunen  2005  Oulun Uinti 1906            35.35   
Ronja Kämäräinen  2004  Swimming Club Vuokatti            35.82   
Inka Karjalainen  2004  Oulun Uinti 1906            35.86   
Milla Siira  2005  Kempeleen Pyrintö            36.73   
Noora Tennilä  2007  Oulun Uinti 1906            36.87   
10  Henna Moilanen  2004  Kempeleen Pyrintö            37.23   
11  Siiri Rahikkala  2004  Oulun Uinti 1906            37.63   
12  Iida Heiko  2004  Oulun Uinti 1906            37.68   
13  Mikaela Laaksola  2004  Swimming Club Vuokatti            38.24   
14  Sara Meissner  2004  Oulun Uinti 1906            38.26   
15  Vilma Kiviniemi  2005  Oulun Uinti 1906            38.96   
16  Essi Vilhelmiina Virta  2005  Kempeleen Pyrintö            39.02   
17  Kerttu Törmälä  2005  Kempeleen Pyrintö            39.78   
18  Pinja Lohiniva  2005  Oulun Uinti 1906            39.94   
19  Vilma Utriainen  2005  Kempeleen Pyrintö            40.30   
20  Janina Paakkolanvaara  2006  Kemin Työväen Uimarit            40.64   
21  Annabella Karjalainen  2007  Oulun Lohet            41.10   
22  Anniina Kanste  2004  Haukiputaan Heitto            41.58   
23  Iida Kemppainen  2007  Kajaanin Uimaseura            42.15   
24  Siiri Matero  2003  Kajaanin Uimaseura            42.31   
25  Elli Hakola  2006  Kempeleen Pyrintö            42.81   
26  Ella-Olivia Tikkanen  2005  Oulun Uinti 1906            43.25   
27  Emma Takalo  2003  Kajaanin Uimaseura            43.66   
28  Aada Suotula  2004  Oulun Uinti 1906            43.68   
29  Sofia Kivelä  2005  Kempeleen Pyrintö            43.75   
30  Anni Moilanen  2006  Kempeleen Pyrintö            44.56   
31  Fanni Törmänen  2006  Kempeleen Pyrintö            45.71   
32  Noona Hyrkäs  2006  Kajaanin Uimaseura            47.01   
33  Maija Leinonen  2007  Haukiputaan Heitto            47.68   
34  Tiia Liuski  2007  Kajaanin Uimaseura            47.84   
35  Emma Autio  2007  Oulun Lohet            48.45   
36  Aada-elisa Vilhelmiina Heikkinen  2006  Kajaanin Uimaseura            50.41   
37  Janette Sarajärvi  2006  Kempeleen Pyrintö            50.78   
38  Heta Hirvonen  2007  Kajaanin Uimaseura            51.26   
39  Ella Utriainen  2007  Kempeleen Pyrintö            53.45   
40  Emma Ylitervo  2006  Kempeleen Pyrintö            55.37   
41  Laura Kurtti  2006  Kempeleen Pyrintö            58.60   
42  Lotta Tonteri  2007  Oulun Uinti 1906            59.65   
Eeva Partanen  2005  Kajaanin Uimaseura            DSQ   
  SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  20 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  20:03 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  20 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  12:04   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 11, 50m PU Masters Miehet, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika: 11:45 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Jussi Kanste  1966  Haukiputaan Heitto            32.67   
Jaakko Erkinaro  1963  Oulun Uinti 1906            39.90   
Vesa Keränen  1967  Oulun Uinti 1906            44.47   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  20 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  12:04 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  20 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  12:14   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 12, 50m PU P11, P16, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika: 11:48 
Palkintojen jako tämän lajin jälkeen: 11:56 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Tuukka Orre  2007  Kajaanin Uimaseura            48.97   
Lauri Junttari  2007  Kemin Työväen Uimarit            53.06   
Leevi Sammalmaa  2007  Vieskan Uimarit            54.36   
                     
 
Laji 12, 50m PU P11, P16, Loppukilpailut 12 - 16 v 
Arvioitu alkamisaika: 11:48 
Palkintojen jako tämän lajin jälkeen: 11:56 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Matias Rajavaara  2002  Oulun Uinti 1906            28.72   
Toni Lipponen  2003  Kemin Uimaseura            30.66   
Paavo Erkinaro  2003  Oulun Uinti 1906            31.41   
Olli-Pekka Pietarila  2003  Oulun Uinti 1906            31.51   
Rasmus Koskela  2004  Oulun Uinti 1906            32.24   
Roope Mutanen  2003  Haukiputaan Heitto            32.42   
Eetu Haipus  2004  Kempeleen Pyrintö            32.92   
Sihan Yu  2003  Oulun Uinti 1906            33.61   
Henrik Siltari  2002  Kemin Uimaseura            34.12   
10  Benjamin Evans  2003  Swimming Club Vuokatti            35.34   
11  Kalle Pesälä  2006  Kempeleen Pyrintö            36.54   
12  Tuomas Orre  2005  Kajaanin Uimaseura            37.42   
13  Julius Schroderus  2006  Kempeleen Pyrintö            40.64   
14  Topi Fordell  2005  Swimming Club Vuokatti            41.37   
15  Eemeli Korhonen  2003  Kempeleen Pyrintö            41.68   
16  Jesse Koskinen  2006  Kemin Työväen Uimarit            42.01   
17  Otso Kotila  2004  Oulun Lohet            43.41   
18  Elias Laukka  2005  Kempeleen Pyrintö            46.37   
19  Juha-Pekka Heikkinen  2006  Kajaanin Uimaseura            49.12   
Riku Keskiaho  2006  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  20 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  12:14 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  20 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  15:19   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 13, 200m RU T13, T15, Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika: 12:11 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Aada Hirvasoja  2005  Haukiputaan Heitto    43.26  1:31.63  2:19.95    3:08.23   
Milla Marttila  2005  Kempeleen Pyrintö    45.65  1:35.16      3:17.22   
Amanda Riuttanen  2005  Oulun Uinti 1906    44.42  1:33.89  2:27.06    3:17.78   
Lotta Kaarre  2005  Kempeleen Pyrintö    45.03  1:36.40  2:29.38    3:22.44   
Sofia Kivelä  2005  Kempeleen Pyrintö    47.79  1:39.28  2:31.85    3:23.14   
Katariina Koivuranta  2005  Kempeleen Pyrintö    46.01  1:39.80  2:33.67    3:27.87   
Essi Vilhelmiina Virta  2005  Kempeleen Pyrintö    46.73  1:40.58  2:35.04    3:28.67   
Milla Siira  2005  Kempeleen Pyrintö    49.33  1:44.54  2:40.09    3:34.34   
Vilma Utriainen  2005  Kempeleen Pyrintö    50.48  1:46.13  2:42.40    3:37.01   
10  Sonja Uusitalo  2006  Kempeleen Pyrintö    54.86  1:55.26  2:56.66    3:58.69   
11  Kerttu Törmälä  2005  Kempeleen Pyrintö    55.37  1:58.78  3:04.63    4:09.70   
Lidia Evans  2005  Swimming Club Vuokatti            DSQ   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
Laji 13, 200m RU T13, T15, Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
Arvioitu alkamisaika: 12:11 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Satu Immonen  2003  Swimming Club Vuokatti    42.98  1:32.64  2:22.09    3:09.27   
Julia Piisilä  2004  Kempeleen Pyrintö    44.27  1:32.80  2:22.95    3:13.19   
Ronja Kämäräinen  2004  Swimming Club Vuokatti    44.37  1:34.80  2:27.02    3:17.44   
Emma Tolonen  2004  Kajaanin Uimaseura    45.78  1:38.28  2:34.37    3:26.43   
                     
 
Laji 13, 200m RU T13, T15, Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika: 12:11 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Henna Haipus  2001  Kempeleen Pyrintö    39.00  1:21.58  2:05.43    2:48.62   
Saana Luokkanen  1999  Kempeleen Pyrintö    41.12  1:27.00  2:14.03    3:01.81   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  20 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  15:19 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  20 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  13:28   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 14, 200m RU P14, P16, Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika: 12:30 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Atte Leinonen  2004  Oulun Uinti 1906    39.62  1:24.97  2:11.51    2:58.42   
Eetu Haipus  2004  Kempeleen Pyrintö    42.44  1:28.96  2:17.29    3:02.15   
Arttu Haipus  2004  Kempeleen Pyrintö    44.42  1:31.51  2:20.38    3:06.94   
Jere Heikkilä  2004  Kempeleen Pyrintö    44.65  1:34.30  2:24.20    3:13.57   
Aapo Karjalainen  2004  Kajaanin Uimaseura    43.94  1:34.17  2:24.80    3:13.58   
                     
 
Laji 14, 200m RU P14, P16, Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
Arvioitu alkamisaika: 12:30 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Elias Juntunen  2002  Kempeleen Pyrintö    36.13  1:17.36  1:59.99    2:43.45   
Benjamin Evans  2003  Swimming Club Vuokatti    41.59  1:28.98  2:18.32    3:05.99   
Leevi Sipilä  2003  Kempeleen Pyrintö    46.21  1:35.76  2:26.97    3:16.17   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  20 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  13:28 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  20 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  13:28   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 15, 200m SKU T12, T17, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika: 12:40 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Lotta Moilanen  2006  Oulun Uinti 1906    34.63  1:18.15  2:04.21    2:42.79   
Miina Torvikoski  2006  Kemin Uimaseura    39.56  1:24.02  2:14.25    2:52.77   
Sara Seppänen  2006  Oulun Lohet    40.82  1:25.37  2:17.29    2:56.80   
Pinja Junttari  2006  Kemin Työväen Uimarit    43.82  1:32.81  2:22.87    3:04.28   
Oona Lipponen  2006  Kemin Uimaseura    47.64  1:38.49  2:31.34    3:14.56   
Eevi Hirvasoja  2007  Haukiputaan Heitto    46.85  1:36.90  2:35.56    3:20.35   
Armi Aurora Tavi  2007  Kemin Uimaseura    42.30  1:36.87  2:33.59    3:20.62   
Vilja Takalo  2006  Kajaanin Uimaseura    45.21  1:38.00  2:35.49    3:20.76   
Anette Kärkkäinen  2006  Kajaanin Uimaseura    51.19  1:42.24  2:41.88    3:27.48   
10  Aava Näykki  2007  Kempeleen Pyrintö    50.22  1:42.46  2:41.65    3:27.61   
11  Iiris Uusitalo  2006  Kajaanin Uimaseura    48.55  1:43.76  2:44.01    3:29.29   
12  Anni Moilanen  2006  Kempeleen Pyrintö    48.05  1:39.81  2:42.01    3:30.03   
13  Maija Leinonen  2007  Haukiputaan Heitto    49.21  2:46.14  3:31.39    3:31.22   
14  Fanni Törmänen  2006  Kempeleen Pyrintö    49.49  1:43.76  2:45.52    3:32.63   
15  Edith Ervasti  2007  Oulun Uinti 1906    51.15  1:47.69  2:45.81    3:33.59   
16  Saimi Kiviniemi  2007  Oulun Uinti 1906    46.92  1:45.15  2:44.55    3:34.45   
17  Salli Sepponen  2007  Oulun Uinti 1906    57.75  1:53.01  2:51.65    3:39.48   
18  Anni Toivonen  2007  Oulun Uinti 1906    53.61  1:51.10  3:03.37    3:49.87   
19  Iida Ryhänen  2006  Oulun Uinti 1906    54.31  1:55.99  3:00.64    3:51.66   
20  Ennimaija Mäntynen  2007  Oulun Uinti 1906    50.20  1:49.57  3:02.39    3:53.56   
21  Aino Leinonen  2007  Oulun Uinti 1906    54.69  1:57.39  3:01.82    3:53.88   
Elina Jaako  2007  Oulun Uinti 1906            DSQ  Kädet päällekkäin 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 15, 200m SKU T12, T17, Loppukilpailut 13 - 17 v 
Arvioitu alkamisaika: 12:40 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Mathilda Puutio  2003  Oulun Uinti 1906    35.50  1:15.28  1:58.54    2:33.41   
Senni Jouhten  2002  Kempeleen Pyrintö    34.68  1:15.62  1:58.61    2:34.72   
Elisa Vakkuri  2002  Kemin Uimaseura    33.81  1:17.96  2:05.86    2:42.34   
Miina Laukka  2003  Kempeleen Pyrintö    39.35  1:21.62  2:08.68    2:47.63   
Henna Moilanen  2004  Kempeleen Pyrintö    39.58  1:25.35  2:19.47    2:59.73   
Julia Minttu-Maria Tiensuu  2005  Kemin Uimaseura    40.71  1:28.97  2:24.64    3:02.28   
Emilia Karppinen  2004  Kajaanin Uimaseura    41.98  2:20.93  3:03.72    3:03.58   
Micaela Moilanen  2004  Kajaanin Uimaseura            DSQ  SU 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  20 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  13:28 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  20 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  15:21   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 16, 200m SKU P13, P18, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika: 13:03 
Palkintojen jako tämän lajin jälkeen: 13:18 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Kalle Pesälä  2006  Kempeleen Pyrintö    36.94  1:19.91  2:09.58    2:48.22   
Tuomas Romsi  2005  Kemin Uimaseura    35.25  1:21.93  2:11.73    2:52.75   
Topi Fordell  2005  Swimming Club Vuokatti    41.71  1:27.68  2:25.44    3:05.96   
Miko Saukkonen  2006  Kemin Uimaseura    41.57  1:29.86  3:09.25    3:09.25   
Tuomo Leinonen  2006  Haukiputaan Heitto    47.93  1:39.70  2:33.44    3:14.43   
Jesse Manninen  2005  Haukiputaan Heitto    48.48  1:42.24  2:42.12    3:26.22   
Tuukka Orre  2007  Kajaanin Uimaseura    49.53  2:43.42  3:29.83    3:29.66   
Julius Jakkula  2006  Oulun Uinti 1906    50.40  1:47.06  2:53.33    3:39.80   
Elias Bruun  2006  Oulun Uinti 1906    53.66  1:53.44  2:57.06    3:41.76   
10  Markus Tervaskanto  2006  Oulun Uinti 1906    49.93  1:47.16  2:55.12    3:42.82   
Erik Peuhkuri  2006  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 6.4 Sukellus uidessa/maaliin tullessa               
Jesse Koskinen  2006  Kemin Työväen Uimarit            DSQ  PU kään. jälkeen 
  SW 10.13 Väärä uintijärjestys               
Nooa Kaunisto  2007  Kemin Uimaseura            DSQ  RU 
  SW 9.1 Väärä lajijärjestys (pu, su, ru, vu)               
                     
 
Laji 16, 200m SKU P13, P18, Loppukilpailut 14 - 18 v 
Arvioitu alkamisaika: 13:03 
Palkintojen jako tämän lajin jälkeen: 13:18 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Leevi Kärnä  2001  Kajaanin Uimaseura    31.22  1:11.69  1:58.69    2:33.24   
Juuso Mikael Tiensuu  2001  Kemin Uimaseura    37.64  1:20.90  2:08.14    2:46.76   
Roope Mutanen  2003  Haukiputaan Heitto            DSQ   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  20 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  15:21 
 
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  20 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  17:42   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 18, 50m RU Masters Naiset, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika: 17:02 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Maarit Kestilä  1967  Haukiputaan Heitto            44.68   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  20 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  17:42 
 
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  20 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  18:18   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 19, 50m RU T10, T15, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika: 17:05 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Venla Holma  2008  Loimaan Uimaseura            51.50   
Emmi Loisa  2008  Kajaanin Uimaseura            59.92   
Mimosa Metsävainio  2008  Kajaanin Uimaseura            1:03.07   
Ada-Sofia Juntunen  2008  Kempeleen Pyrintö            1:06.14   
                     
 
Laji 19, 50m RU T10, T15, Loppukilpailut 11 - 15 v 
Arvioitu alkamisaika: 17:05 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Saara Niemi  2005  Oulun Uinti 1906            38.01   
Viivi Säntti  2005  Oulun Uinti 1906            38.55   
Miina Laukka  2003  Kempeleen Pyrintö            39.11   
Lotta Moilanen  2006  Oulun Uinti 1906            39.19   
Satu Immonen  2003  Swimming Club Vuokatti            39.25   
Vilma Kiviniemi  2005  Oulun Uinti 1906            41.10   
Iida Heiko  2004  Oulun Uinti 1906            41.37   
Siiri Rahikkala  2004  Oulun Uinti 1906            41.49   
Miina Torvikoski  2006  Kemin Uimaseura            41.54   
10  Inka Karjalainen  2004  Oulun Uinti 1906            41.64   
11  Julia Piisilä  2004  Kempeleen Pyrintö            42.77   
12  Mikaela Laaksola  2004  Swimming Club Vuokatti            43.21   
13  Amanda Riuttanen  2005  Oulun Uinti 1906            43.27   
14  Lotta Kaarre  2005  Kempeleen Pyrintö            43.31   
15  Aada Hirvasoja  2005  Haukiputaan Heitto            43.46   
16  Katariina Koivuranta  2005  Kempeleen Pyrintö            44.18   
17  Ella-Olivia Tikkanen  2005  Oulun Uinti 1906            44.29   
18  Armi Aurora Tavi  2007  Kemin Uimaseura            44.69   
19  Noora Tennilä  2007  Oulun Uinti 1906            44.90   
20  Annabella Karjalainen  2007  Oulun Lohet            45.17   
21  Pinja Lohiniva  2005  Oulun Uinti 1906            45.46   
22  Lidia Evans  2005  Swimming Club Vuokatti            46.20   
23  Erika Ruotsalainen  2005  Kajaanin Uimaseura            46.22   
24  Janina Paakkolanvaara  2006  Kemin Työväen Uimarit            47.23   
25  Julia Minttu-Maria Tiensuu  2005  Kemin Uimaseura            47.34   
26  Emma Takalo  2003  Kajaanin Uimaseura            47.90   
27  Emma Autio  2007  Oulun Lohet            48.46   
28  Siiri Matero  2003  Kajaanin Uimaseura            48.72   
29  Micaela Moilanen  2004  Kajaanin Uimaseura            48.97   
30  Aada Suotula  2004  Oulun Uinti 1906            49.76   
31  Maija Leinonen  2007  Haukiputaan Heitto            51.21   
32  Iida Häcklin  2006  Haukiputaan Heitto            52.07   
33  Noona Hyrkäs  2006  Kajaanin Uimaseura            52.10   
34  Kerttu Törmälä  2005  Kempeleen Pyrintö            52.34   
35  Inka Valppu  2005  Kempeleen Pyrintö            52.95   
36  Emma Ylitervo  2006  Kempeleen Pyrintö            53.96   
37  Laura Kurtti  2006  Kempeleen Pyrintö            55.13   
38  Ella Utriainen  2007  Kempeleen Pyrintö            56.52   
39  Janette Sarajärvi  2006  Kempeleen Pyrintö            56.69   
40  Heta Hirvonen  2007  Kajaanin Uimaseura            57.45   
41  Iida Kemppainen  2007  Kajaanin Uimaseura            58.49   
42  Ella Nyström  2007  Kajaanin Uimaseura            59.78   
43  Aada-elisa Vilhelmiina Heikkinen  2006  Kajaanin Uimaseura            1:04.70   
Elsa Herrala  2007  Vieskan Uimarit            DSQ  Yhden käden 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Kiia Junttari  2004  Kemin Työväen Uimarit            DSQ   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Ronja Kämäräinen  2004  Swimming Club Vuokatti            DSQ   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
Sonja Uusitalo  2006  Kempeleen Pyrintö            DSQ   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  20 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  18:18 
 
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  20 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  17:42   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 20, 50m RU Masters Miehet, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika: 17:21 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Vesa Keränen  1967  Oulun Uinti 1906            45.70   
Lasse Keskitalo  1978  Kempeleen Pyrintö            51.01   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  20 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  17:42 
 
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  20 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  18:57   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 21, 50m RU P11, P16, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika: 17:24 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Tuukka Orre  2007  Kajaanin Uimaseura            48.40   
Nooa Kaunisto  2007  Kemin Uimaseura            49.39   
Mikael Kynkäänniemi  2008  Haukiputaan Heitto            52.47   
Veeti Palo  2007  Kempeleen Pyrintö            54.81   
Lauri Junttari  2007  Kemin Työväen Uimarit            55.31   
Miro Knuutila  2008  Vieskan Uimarit            58.66   
Antti Turunen  2007  Oulun Uinti 1906            1:04.59   
Aatu Poikkimäki  2008  Vieskan Uimarit            1:04.62   
                     
 
Laji 21, 50m RU P11, P16, Loppukilpailut 12 - 16 v 
Arvioitu alkamisaika: 17:24 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Aleksi Rajaniemi  2002  Oulun Uinti 1906            33.08   
Paavo Erkinaro  2003  Oulun Uinti 1906            36.01   
Sihan Yu  2003  Oulun Uinti 1906            36.27   
Atte Leinonen  2004  Oulun Uinti 1906            37.25   
Eemeli Kauppila  2002  Oulun Lohet            37.86   
Benjamin Evans  2003  Swimming Club Vuokatti            39.31   
Arttu Haipus  2004  Kempeleen Pyrintö            41.00   
Aapo Karjalainen  2004  Kajaanin Uimaseura            41.82   
Eetu Haipus  2004  Kempeleen Pyrintö            41.83   
10  Jere Heikkilä  2004  Kempeleen Pyrintö            43.02   
11  Elias Mikkonen  2005  Oulun Lohet            44.19   
12  Tuomo Leinonen  2006  Haukiputaan Heitto            44.57   
13  Topi Fordell  2005  Swimming Club Vuokatti            49.37   
14  Antti Ylönen  2005  Kajaanin Uimaseura            52.16   
15  Jesse Koskinen  2006  Kemin Työväen Uimarit            53.49   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  20 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  18:57 
 
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  20 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  17:42   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 22, 100m PU T11, T12, T17, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika: 17:34 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Eevi Hirvasoja  2007  Haukiputaan Heitto    47.29        1:39.31   
Aava Näykki  2007  Kempeleen Pyrintö            DNS   
                     
 
Laji 22, 100m PU T11, T12, T17, Loppukilpailut 12 v 
Arvioitu alkamisaika: 17:34 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Sara Seppänen  2006  Oulun Lohet    41.51        1:30.41   
Elli Hakola  2006  Kempeleen Pyrintö    46.56        1:37.24   
Oona Lipponen  2006  Kemin Uimaseura    44.94        1:38.34   
Reetta Keränen  2006  Haukiputaan Heitto    46.00        1:40.33   
Anni Moilanen  2006  Kempeleen Pyrintö    47.69        1:40.96   
Fanni Törmänen  2006  Kempeleen Pyrintö    48.62        1:46.58   
                     
 
Laji 22, 100m PU T11, T12, T17, Loppukilpailut 13 - 17 v 
Arvioitu alkamisaika: 17:34 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Henna Haipus  2001  Kempeleen Pyrintö    32.72        1:08.91   
Senni Jouhten  2002  Kempeleen Pyrintö    34.01        1:12.91   
Malla Juutinen  2003  Oulun Uinti 1906    34.42        1:13.60   
Pinja Sipovaara  2002  Haukiputaan Heitto    36.07        1:19.04   
Ronja Kämäräinen  2004  Swimming Club Vuokatti    37.30        1:20.85   
Sara Meissner  2004  Oulun Uinti 1906    37.74        1:22.36   
Aada Hirvasoja  2005  Haukiputaan Heitto    39.23        1:23.44   
Miina Laukka  2003  Kempeleen Pyrintö    40.66        1:25.05   
Emilia Karppinen  2004  Kajaanin Uimaseura    42.05        1:30.67   
Iida Heiko  2004  Oulun Uinti 1906            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  20 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  17:42 
 
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  20 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  18:08   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 23, 100m PU P12, P13, P18, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika;: 17:45 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Kalle Pesälä  2006  Kempeleen Pyrintö    39.02        1:23.59   
Erik Peuhkuri  2006  Oulun Uinti 1906    42.66        1:30.71   
Miko Saukkonen  2006  Kemin Uimaseura    41.23        1:31.22   
Julius Schroderus  2006  Kempeleen Pyrintö    42.99        1:34.82   
Juha-Pekka Heikkinen  2006  Kajaanin Uimaseura    52.93        1:53.40   
                     
 
Laji 23, 100m PU P12, P13, P18, Loppukilpailut 13 v 
Arvioitu alkamisaika;: 17:45 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Tuomas Romsi  2005  Kemin Uimaseura    36.30        1:20.44   
Tuomas Orre  2005  Kajaanin Uimaseura    40.46        1:24.20   
Elias Laukka  2005  Kempeleen Pyrintö    47.84        1:42.06   
                     
 
Laji 23, 100m PU P12, P13, P18, Loppukilpailut 14 - 18 v 
Arvioitu alkamisaika;: 17:45 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Leevi Kärnä  2001  Kajaanin Uimaseura    30.57        1:05.64   
Toni Lipponen  2003  Kemin Uimaseura    31.92        1:08.34   
Olli-Pekka Pietarila  2003  Oulun Uinti 1906    33.62        1:08.93   
Jere Hannuksela  2004  Haukiputaan Heitto    34.87        1:17.34   
Rasmus Koskela  2004  Oulun Uinti 1906    35.55        1:17.71   
Henrik Siltari  2002  Kemin Uimaseura    35.75        1:20.11   
Leevi Sipilä  2003  Kempeleen Pyrintö    41.22        1:27.16   
Eemeli Korhonen  2003  Kempeleen Pyrintö    42.97        1:33.91   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  20 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  18:08 
 
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  20 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  18:27   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 24, 200m SU T13, T15, Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika: 17:54 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Saara Niemi  2005  Oulun Uinti 1906    37.18  1:18.16  1:59.26    2:38.10   
Vilma Kiviniemi  2005  Oulun Uinti 1906    40.71  1:23.88  2:07.96    2:49.76   
Lidia Evans  2005  Swimming Club Vuokatti    41.05  1:24.99  2:09.12    2:51.10   
Essi Vilhelmiina Virta  2005  Kempeleen Pyrintö    42.11  1:26.88  2:11.63    2:53.30   
Miina Torvikoski  2006  Kemin Uimaseura    41.87  1:26.13  2:10.43    2:53.87   
Elina Turunen  2005  Oulun Uinti 1906    40.14  1:25.68  2:11.69    2:55.58   
Milla Marttila  2005  Kempeleen Pyrintö    41.96  1:25.88  2:11.58    2:56.06   
Milla Siira  2005  Kempeleen Pyrintö    44.55  1:30.29  2:15.61    2:59.43   
Vilma Utriainen  2005  Kempeleen Pyrintö    44.42  1:31.13  2:16.99    3:01.99   
10  Julia Minttu-Maria Tiensuu  2005  Kemin Uimaseura    43.86  1:31.19  2:20.06    3:04.70   
11  Kerttu Törmälä  2005  Kempeleen Pyrintö    44.53  1:31.16  2:18.88    3:08.68   
12  Lotta Kaarre  2005  Kempeleen Pyrintö    45.26  1:34.01  2:23.36    3:11.76   
13  Sofia Kivelä  2005  Kempeleen Pyrintö    48.86  1:40.11  2:30.92    3:19.01   
                     
 
Laji 24, 200m SU T13, T15, Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
Arvioitu alkamisaika: 17:54 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Julia Piisilä  2004  Kempeleen Pyrintö    40.30  1:22.58  2:04.23    2:45.10   
Satu Immonen  2003  Swimming Club Vuokatti    40.27  1:23.07  2:07.46    2:48.97   
Henna Moilanen  2004  Kempeleen Pyrintö    40.36  1:22.93  2:06.54    2:50.71   
Emma Tolonen  2004  Kajaanin Uimaseura    45.73  1:33.70  2:21.77    3:07.10   
Mikaela Laaksola  2004  Swimming Club Vuokatti    44.37  1:32.22  2:20.27    3:09.11   
Siiri Rahikkala  2004  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 24, 200m SU T13, T15, Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika: 17:54 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Henna Haipus  2001  Kempeleen Pyrintö    36.42  1:14.46  1:52.45    2:29.01   
Senni Jouhten  2002  Kempeleen Pyrintö    39.86  1:19.50  1:59.28    2:37.86   
Elisa Vakkuri  2002  Kemin Uimaseura    38.59  1:20.02  2:01.99    2:43.32   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  20 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  18:27 
 
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  20 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  19:36   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 25, 200m SU P14, P16, Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika: 18:17 
Palkintojen jako tämän lajin jälkeen 18:23 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Nooa Kaunisto  2007  Kemin Uimaseura    44.93  1:34.28  2:23.03    3:09.94   
                     
 
Laji 25, 200m SU P14, P16, Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
Arvioitu alkamisaika: 18:17 
Palkintojen jako tämän lajin jälkeen 18:23 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Elias Juntunen  2002  Kempeleen Pyrintö    34.31  1:10.71  1:47.82    2:24.58   
Benjamin Evans  2003  Swimming Club Vuokatti    35.39  1:14.08  1:54.02    2:32.06   
Eemeli Korhonen  2003  Kempeleen Pyrintö    41.98  1:25.60  2:10.37    2:54.08   
                     
 
Laji 25, 200m SU P14, P16, Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika: 18:17 
Palkintojen jako tämän lajin jälkeen 18:23 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Juuso Mikael Tiensuu  2001  Kemin Uimaseura    39.26  1:21.82  2:05.42    2:48.36   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  20 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  19:36 
 
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  20 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  19:27   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 26, 25m RU T9, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika: 18:38 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Mira Marttila  2009  Kempeleen Pyrintö            27.36   
Neela Poropudas  2009  Kempeleen Pyrintö            31.70   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  20 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  19:27 
 
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  20 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  19:27   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 27, 25m RU P10, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika: 18:41 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Ahti Kotila  2008  Oulun Lohet            23.74   
Mikael Kynkäänniemi  2008  Haukiputaan Heitto            24.11   
Emil Koskela  2008  Vieskan Uimarit            25.65   
Miro Knuutila  2008  Vieskan Uimarit            26.53   
Aatu Poikkimäki  2008  Vieskan Uimarit            27.23   
Veikka Palo  2009  Kempeleen Pyrintö            30.27   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  20 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  19:27 
 
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  21 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  09:33   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 28, 100m VU T11, T12, T17, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika: 18:44 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Noora Tennilä  2007  Oulun Uinti 1906    35.70        1:13.27   
Annabella Karjalainen  2007  Oulun Lohet    36.74        1:16.63   
Ellen Krüger  2007  Oulun Lohet    38.90        1:19.99   
Edith Ervasti  2007  Oulun Uinti 1906    40.38        1:24.77   
Anni Toivonen  2007  Oulun Uinti 1906    40.97        1:24.83   
Armi Aurora Tavi  2007  Kemin Uimaseura    39.92        1:25.54   
Saimi Kiviniemi  2007  Oulun Uinti 1906    40.46        1:25.58   
Maija Leinonen  2007  Haukiputaan Heitto    41.89        1:26.09   
Eevi Hirvasoja  2007  Haukiputaan Heitto    42.12        1:26.25   
10  Iida Kemppainen  2007  Kajaanin Uimaseura    43.09        1:27.09   
11  Ennimaija Mäntynen  2007  Oulun Uinti 1906    42.44        1:28.41   
12  Salli Sepponen  2007  Oulun Uinti 1906    44.91        1:29.95   
13  Elina Jaako  2007  Oulun Uinti 1906    44.59        1:31.20   
14  Aino Leinonen  2007  Oulun Uinti 1906    42.89        1:32.61   
15  Ella Utriainen  2007  Kempeleen Pyrintö    45.38        1:35.37   
16  Elsa Herrala  2007  Vieskan Uimarit    47.43        1:38.39   
17  Tiia Liuski  2007  Kajaanin Uimaseura    45.39        1:38.88   
18  Heta Hirvonen  2007  Kajaanin Uimaseura    48.77        1:42.40   
19  Lotta Tonteri  2007  Oulun Uinti 1906    49.79        1:44.49   
20  Emmi Loisa  2008  Kajaanin Uimaseura    48.47        1:44.99   
21  Ella Nyström  2007  Kajaanin Uimaseura    51.60        1:53.54   
22  Elena Tyni  2007  Kempeleen Pyrintö    52.48        1:57.28   
                     
 
Laji 28, 100m VU T11, T12, T17, Loppukilpailut 12 v 
Arvioitu alkamisaika: 18:44 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Lotta Moilanen  2006  Oulun Uinti 1906    32.71        1:07.96   
Sara Seppänen  2006  Oulun Lohet    36.12        1:14.59   
Oona Lipponen  2006  Kemin Uimaseura    38.23        1:18.76   
Reetta Keränen  2006  Haukiputaan Heitto    38.08        1:18.82   
Pinja Junttari  2006  Kemin Työväen Uimarit    37.34        1:19.83   
Anette Kärkkäinen  2006  Kajaanin Uimaseura    38.85        1:23.44   
Iiris Uusitalo  2006  Kajaanin Uimaseura    40.32        1:23.67   
Elli Hakola  2006  Kempeleen Pyrintö    40.48        1:24.15   
Anni Moilanen  2006  Kempeleen Pyrintö    41.11        1:25.92   
10  Fanni Törmänen  2006  Kempeleen Pyrintö    40.39        1:26.06   
11  Sonja Uusitalo  2006  Kempeleen Pyrintö    42.84        1:28.28   
12  Noona Hyrkäs  2006  Kajaanin Uimaseura    41.34        1:28.73   
13  Iida Ryhänen  2006  Oulun Uinti 1906    42.67        1:28.90   
14  Iida Häcklin  2006  Haukiputaan Heitto    42.59        1:28.99   
15  Emma Ylitervo  2006  Kempeleen Pyrintö    44.54        1:33.32   
16  Laura Kurtti  2006  Kempeleen Pyrintö    45.32        1:38.09   
17  Janette Sarajärvi  2006  Kempeleen Pyrintö    46.85        1:39.69   
18  Aada-elisa Vilhelmiina Heikkinen  2006  Kajaanin Uimaseura    46.69        1:42.73   
                     
 
Laji 28, 100m VU T11, T12, T17, Loppukilpailut 13 - 17 v 
Arvioitu alkamisaika: 18:44 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Mathilda Puutio  2003  Oulun Uinti 1906    30.27        1:02.75   
Elisa Vakkuri  2002  Kemin Uimaseura    31.70        1:05.32   
Malla Juutinen  2003  Oulun Uinti 1906    32.53        1:07.30   
Henna Moilanen  2004  Kempeleen Pyrintö    32.67        1:07.74   
Ronja Kämäräinen  2004  Swimming Club Vuokatti    33.01        1:08.57   
Siiri Rahikkala  2004  Oulun Uinti 1906    34.01        1:09.66   
Iida Heiko  2004  Oulun Uinti 1906    33.60        1:10.04   
Vilma Kiviniemi  2005  Oulun Uinti 1906    33.34        1:10.21   
Katariina Koivuranta  2005  Kempeleen Pyrintö    34.06        1:10.36   
10  Ella-Olivia Tikkanen  2005  Oulun Uinti 1906    33.89        1:10.59   
11  Pinja Sipovaara  2002  Haukiputaan Heitto    33.12        1:10.62   
12  Inka Karjalainen  2004  Oulun Uinti 1906    34.45        1:11.36   
13  Milla Siira  2005  Kempeleen Pyrintö    35.43        1:11.68   
14  Mikaela Laaksola  2004  Swimming Club Vuokatti    34.20        1:12.04   
15  Elina Turunen  2005  Oulun Uinti 1906    34.17        1:12.51   
16  Vilma Utriainen  2005  Kempeleen Pyrintö    35.88        1:13.35   
17  Essi Vilhelmiina Virta  2005  Kempeleen Pyrintö    35.80        1:13.52   
18  Pinja Lohiniva  2005  Oulun Uinti 1906    35.80        1:14.55   
19  Milla Marttila  2005  Kempeleen Pyrintö    36.19        1:15.05   
20  Lidia Evans  2005  Swimming Club Vuokatti    36.10        1:15.84   
21  Aada Suotula  2004  Oulun Uinti 1906    36.26        1:15.92   
22  Amanda Riuttanen  2005  Oulun Uinti 1906    36.06        1:15.95   
23  Sofia Kivelä  2005  Kempeleen Pyrintö    37.75        1:17.01   
24  Kiia Junttari  2004  Kemin Työväen Uimarit    35.92        1:17.28   
25  Emilia Karppinen  2004  Kajaanin Uimaseura    39.28        1:20.26   
26  Erika Ruotsalainen  2005  Kajaanin Uimaseura    39.06        1:20.33   
27  Emma Takalo  2003  Kajaanin Uimaseura    38.15        1:20.35   
28  Siiri Matero  2003  Kajaanin Uimaseura    38.85        1:20.62   
29  Eeva Partanen  2005  Kajaanin Uimaseura    45.56        1:35.51   
Micaela Moilanen  2004  Kajaanin Uimaseura            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  21 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  09:33 
 
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  21 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  09:35   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 29, 100m VU P12, P13, P18, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika: 19:14 
Palkintojen jako tämän lajin jälkeen 19:37 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Kalle Pesälä  2006  Kempeleen Pyrintö    34.51        1:10.17   
Miko Saukkonen  2006  Kemin Uimaseura    35.45        1:13.34   
Erik Peuhkuri  2006  Oulun Uinti 1906    36.40        1:14.90   
Julius Schroderus  2006  Kempeleen Pyrintö    35.60        1:14.93   
Tuomo Leinonen  2006  Haukiputaan Heitto    37.72        1:16.73   
Väinö Kallio  2006  Haukiputaan Heitto    38.17        1:21.61   
Juha-Pekka Heikkinen  2006  Kajaanin Uimaseura    40.91        1:22.54   
Markus Tervaskanto  2006  Oulun Uinti 1906    39.32        1:23.65   
Tuukka Orre  2007  Kajaanin Uimaseura    40.43        1:23.77   
10  Mikael Kynkäänniemi  2008  Haukiputaan Heitto    40.39        1:25.06   
11  Elias Bruun  2006  Oulun Uinti 1906    40.06        1:25.11   
12  Jesse Koskinen  2006  Kemin Työväen Uimarit    41.43        1:26.40   
13  Julius Jakkula  2006  Oulun Uinti 1906    42.79        1:30.42   
14  Lauri Junttari  2007  Kemin Työväen Uimarit    43.78        1:33.21   
15  Riku Keskiaho  2006  Oulun Uinti 1906    45.11        1:35.93   
16  Leevi Sammalmaa  2007  Vieskan Uimarit    44.97        1:40.40   
17  Aatu Poikkimäki  2008  Vieskan Uimarit    48.01        1:41.61   
18  Joona Leinonen  2006  Kempeleen Pyrintö    50.19        1:45.47   
19  Emil Koskela  2008  Vieskan Uimarit    48.74        1:46.09   
20  Veeti Palo  2007  Kempeleen Pyrintö    52.47        1:53.11   
21  Jalo Anttonen  2007  Kempeleen Pyrintö    1:01.10        2:10.59   
22  Veikka Niku  2008  Kempeleen Pyrintö    1:02.93        2:13.77   
Tuomo Strömmer  2007  Kempeleen Pyrintö            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 29, 100m VU P12, P13, P18, Loppukilpailut 13 v 
Arvioitu alkamisaika: 19:14 
Palkintojen jako tämän lajin jälkeen 19:37 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Elias Mikkonen  2005  Oulun Lohet    35.24        1:13.49   
Tuomas Romsi  2005  Kemin Uimaseura    35.67        1:14.35   
Topi Fordell  2005  Swimming Club Vuokatti    35.82        1:15.12   
Tuomas Orre  2005  Kajaanin Uimaseura    36.62        1:15.99   
Elias Laukka  2005  Kempeleen Pyrintö    38.50        1:18.39   
Antti Ylönen  2005  Kajaanin Uimaseura    37.60        1:18.65   
                     
 
Laji 29, 100m VU P12, P13, P18, Loppukilpailut 14 - 18 v 
Arvioitu alkamisaika: 19:14 
Palkintojen jako tämän lajin jälkeen 19:37 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Noa Mäkelä  2001  Kempeleen Pyrintö    27.33        57.00   
Elias Juntunen  2002  Kempeleen Pyrintö    27.87        57.96   
Toni Lipponen  2003  Kemin Uimaseura    28.35        59.27   
Olli-Pekka Pietarila  2003  Oulun Uinti 1906    29.22        1:00.24   
Benjamin Evans  2003  Swimming Club Vuokatti    29.45        1:00.68   
Leevi Kärnä  2001  Kajaanin Uimaseura    29.58        1:00.95   
Henrik Siltari  2002  Kemin Uimaseura    28.93        1:01.37   
Eemeli Kauppila  2002  Oulun Lohet    29.02        1:01.50   
Paavo Erkinaro  2003  Oulun Uinti 1906    30.03        1:02.61   
10  Rasmus Koskela  2004  Oulun Uinti 1906    30.23        1:02.66   
11  Arttu Haipus  2004  Kempeleen Pyrintö    30.80        1:03.40   
12  Aleksi Rajaniemi  2002  Oulun Uinti 1906    30.57        1:03.90   
13  Eetu Haipus  2004  Kempeleen Pyrintö    32.55        1:06.28   
14  Sihan Yu  2003  Oulun Uinti 1906    31.44        1:06.70   
15  Juuso Mikael Tiensuu  2001  Kemin Uimaseura    32.14        1:07.23   
16  Jere Hannuksela  2004  Haukiputaan Heitto    33.16        1:09.32   
17  Atte Leinonen  2004  Oulun Uinti 1906    32.56        1:09.81   
18  Jere Heikkilä  2004  Kempeleen Pyrintö    33.97        1:11.21   
19  Leevi Sipilä  2003  Kempeleen Pyrintö    35.75        1:13.71   
20  Elmeri Kauppila  2004  Oulun Lohet    36.19        1:17.37   
21  Aapo Karjalainen  2004  Kajaanin Uimaseura    39.39        1:20.76   
22  Otso Kotila  2004  Oulun Lohet    38.55        1:21.05   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  21 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  09:35 
 
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  20 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  20:02   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 30, 4X50mSKUV 2N+2M,2T12+2P13, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika: 19:52 
Palkintojen jako tämän lajin jälkeen 20:02 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Kempy Seka 1  2001  Kempeleen Pyrintö            2:13.67   
  Kerttu Törmälä  2005      39.07        39.07   
  Noa Mäkelä  2001      32.49        1:11.56   
  Eetu Haipus  2004      32.80        1:44.36   
  Henna Haipus  2001      29.31        2:13.67   
                     
Kempy Seka 3  2002  Kempeleen Pyrintö            2:17.91   
  Arttu Haipus  2004      33.76        33.76   
  Jere Heikkilä  2004      41.31        1:15.07   
  Senni Jouhten  2002      30.80        1:45.87   
  Katariina Koivuranta  2005      32.04        2:17.91   
                     
Kempy Seka 2  2002  Kempeleen Pyrintö            2:22.60   
  Milla Marttila  2005      39.70        39.70   
  Lotta Kaarre  2005      41.80        1:21.50   
  Elias Juntunen  2002      29.78        1:51.28   
  Kalle Pesälä  2006      31.32        2:22.60   
                     
Kempy Seka 4  2003  Kempeleen Pyrintö            2:32.27   
  Leevi Sipilä  2003      39.16        39.16   
  Julia Piisilä  2004      1:19.39        1:58.55   
  Miina Laukka  2003      33.72        2:32.27   
  Julius Schroderus  2006              2:32.27   
                     
Kempy Seka 5  1999  Kempeleen Pyrintö            2:37.66   
  Essi Vilhelmiina Virta  2005      37.39        37.39   
  Eemeli Korhonen  2003      48.84        1:26.23   
  Henna Moilanen  2004      36.45        2:02.68   
  Elias Laukka  2005      34.98        2:37.66   
                     
Kaus I  2005  Kajaanin Uimaseura            2:49.81   
  Antti Ylönen  2005      46.04        46.04   
  Vilja Takalo  2006      46.81        1:32.85   
  Tuomas Orre  2005      39.12        2:11.97   
  Anette Kärkkäinen  2006      37.84        2:49.81   
                     
Kaus Ii  2006  Kajaanin Uimaseura            DSQ   
  SW 9.1 Väärä lajijärjestys (pu, su, ru, vu)               
                     
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  20 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  20:02 
 
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  21 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  10:12   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 31, 50m SU Masters Naiset, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika: 10:00 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Tiia Kujala  1968  Oulun Uinti 1906            39.58   
Mervi Hillukkala  1978  Haukiputaan Heitto            42.01   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  21 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  10:12 
 
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  21 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  10:29   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 32, 50m SU T10, T15, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika: 10:03 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Emmi Loisa  2008  Kajaanin Uimaseura            55.72   
Mimosa Metsävainio  2008  Kajaanin Uimaseura            57.14   
Ada-Sofia Juntunen  2008  Kempeleen Pyrintö            57.24   
                     
 
Laji 32, 50m SU T10, T15, Loppukilpailut 11 - 15 v 
Arvioitu alkamisaika: 10:03 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Elina Turunen  2005  Oulun Uinti 1906            35.67   
Sara Meissner  2004  Oulun Uinti 1906            37.13   
Essi Vilhelmiina Virta  2005  Kempeleen Pyrintö            37.26   
Viivi Säntti  2005  Oulun Uinti 1906            37.64   
Henna Moilanen  2004  Kempeleen Pyrintö            37.87   
Noora Tennilä  2007  Oulun Uinti 1906            39.13   
Milla Marttila  2005  Kempeleen Pyrintö            39.21   
Emilia Karppinen  2004  Kajaanin Uimaseura            39.53   
Emma Tolonen  2004  Kajaanin Uimaseura            40.57   
10  Katariina Koivuranta  2005  Kempeleen Pyrintö            40.68   
11  Lotta Kaarre  2005  Kempeleen Pyrintö            40.94   
12  Janina Paakkolanvaara  2006  Kemin Työväen Uimarit            43.09   
13  Emma Autio  2007  Oulun Lohet            44.19   
14  Erika Ruotsalainen  2005  Kajaanin Uimaseura            44.39   
15  Elli Hakola  2006  Kempeleen Pyrintö            45.10   
16  Iida Kemppainen  2007  Kajaanin Uimaseura            46.33   
17  Sonja Uusitalo  2006  Kempeleen Pyrintö            46.72   
18  Anni Moilanen  2006  Kempeleen Pyrintö            46.82   
19  Eeva Partanen  2005  Kajaanin Uimaseura            48.34   
20  Janette Sarajärvi  2006  Kempeleen Pyrintö            50.04   
21  Tiia Liuski  2007  Kajaanin Uimaseura            50.76   
22  Ella Utriainen  2007  Kempeleen Pyrintö            50.86   
23  Ella Kananen  2004  Kempeleen Pyrintö            52.22   
24  Iinu Tiainen  2007  Kempeleen Pyrintö            52.27   
25  Laura Kurtti  2006  Kempeleen Pyrintö            53.30   
Elena Tyni  2007  Kempeleen Pyrintö            DSQ   
  SW 6.6 Maaliintulo vatsallaan               
Heta Hirvonen  2007  Kajaanin Uimaseura            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  21 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  10:29 
 
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  21 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  10:30   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 33, 50m SU Masters Miehet, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika: 10:14 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Esa Päätalo  1965  Oulun Uinti 1906            37.98   
Jaakko Erkinaro  1963  Oulun Uinti 1906            42.39   
Miikka Mattila  1977  Oulun Uinti 1906            42.59   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  21 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  10:30 
 
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  21 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  10:30   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 34, 50m SU P11, P16, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika: 10:17 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Tuomo Strömmer  2007  Kempeleen Pyrintö            48.20   
Veeti Palo  2007  Kempeleen Pyrintö            54.66   
Lauri Junttari  2007  Kemin Työväen Uimarit            55.79   
Jalo Anttonen  2007  Kempeleen Pyrintö            1:11.85   
Tuukka Orre  2007  Kajaanin Uimaseura            DSQ   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 34, 50m SU P11, P16, Loppukilpailut 12 - 16 v 
Arvioitu alkamisaika: 10:17 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Matias Rajavaara  2002  Oulun Uinti 1906            31.45   
Eemeli Kauppila  2002  Oulun Lohet            34.01   
Roope Mutanen  2003  Haukiputaan Heitto            36.83   
Antti Ylönen  2005  Kajaanin Uimaseura            45.52   
Joona Leinonen  2006  Kempeleen Pyrintö            54.91   
Sampo Jylhä  2005  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  21 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  10:30 
 
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  21 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  10:44   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 35, 100m RU T11, T12, T17, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika: 10:22 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Ellen Krüger  2007  Oulun Lohet    49.05        1:42.10   
Iita Kimpimäki  2007  Haukiputaan Heitto    49.11        1:43.88   
Emma Autio  2007  Oulun Lohet    50.36        1:44.64   
Maija Leinonen  2007  Haukiputaan Heitto    50.32        1:45.30   
Salli Sepponen  2007  Oulun Uinti 1906    51.46        1:45.36   
Edith Ervasti  2007  Oulun Uinti 1906    51.29        1:48.43   
Lotta Janhunen  2007  Oulun Lohet    52.70        1:49.15   
Saimi Kiviniemi  2007  Oulun Uinti 1906    51.82        1:49.94   
Anni Toivonen  2007  Oulun Uinti 1906    58.08        2:01.43   
10  Iida Kemppainen  2007  Kajaanin Uimaseura    59.15        2:04.41   
11  Lotta Tonteri  2007  Oulun Uinti 1906    1:00.64        2:04.86   
12  Aino Leinonen  2007  Oulun Uinti 1906    1:00.57        2:05.58   
13  Ennimaija Mäntynen  2007  Oulun Uinti 1906    1:01.11        2:09.93   
14  Ella Nyström  2007  Kajaanin Uimaseura    1:03.48        2:17.21   
Aava Näykki  2007  Kempeleen Pyrintö            DNS   
Elina Jaako  2007  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
Laji 35, 100m RU T11, T12, T17, Loppukilpailut 12 v 
Arvioitu alkamisaika: 10:22 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Lotta Moilanen  2006  Oulun Uinti 1906    40.84        1:25.63   
Sara Seppänen  2006  Oulun Lohet    46.38        1:36.96   
Pinja Junttari  2006  Kemin Työväen Uimarit    45.71        1:38.29   
Anette Kärkkäinen  2006  Kajaanin Uimaseura    51.87        1:45.89   
Iiris Uusitalo  2006  Kajaanin Uimaseura    55.31        1:52.84   
Noona Hyrkäs  2006  Kajaanin Uimaseura    52.63        1:52.93   
Sonja Uusitalo  2006  Kempeleen Pyrintö    55.26        1:55.15   
Emma Ylitervo  2006  Kempeleen Pyrintö    55.55        1:55.92   
Fanni Törmänen  2006  Kempeleen Pyrintö    53.83        1:56.38   
10  Iida Ryhänen  2006  Oulun Uinti 1906    57.01        1:59.65   
11  Janette Sarajärvi  2006  Kempeleen Pyrintö    1:02.41        2:09.66   
Aada-elisa Vilhelmiina Heikkinen  2006  Kajaanin Uimaseura            DSQ   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Laura Kurtti  2006  Kempeleen Pyrintö            DSQ   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
Laji 35, 100m RU T11, T12, T17, Loppukilpailut 13 - 17 v 
Arvioitu alkamisaika: 10:22 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Inka Elamaa  2004  Oulun Lohet    36.99        1:18.32   
Saara Niemi  2005  Oulun Uinti 1906    38.67        1:22.05   
Malla Juutinen  2003  Oulun Uinti 1906    39.76        1:22.91   
Vilma Kiviniemi  2005  Oulun Uinti 1906    41.75        1:29.21   
Iida Heiko  2004  Oulun Uinti 1906    42.84        1:29.78   
Siiri Rahikkala  2004  Oulun Uinti 1906    42.84        1:32.12   
Amanda Riuttanen  2005  Oulun Uinti 1906    43.34        1:32.68   
Laura Rajavaara  2005  Oulun Uinti 1906    45.36        1:34.69   
Sofia Kivelä  2005  Kempeleen Pyrintö    44.98        1:34.72   
10  Kiia Junttari  2004  Kemin Työväen Uimarit    45.62        1:37.72   
11  Pinja Lohiniva  2005  Oulun Uinti 1906    46.69        1:37.82   
12  Erika Ruotsalainen  2005  Kajaanin Uimaseura    48.48        1:40.47   
13  Siiri Matero  2003  Kajaanin Uimaseura    48.66        1:41.81   
14  Micaela Moilanen  2004  Kajaanin Uimaseura    49.10        1:41.86   
15  Aada Suotula  2004  Oulun Uinti 1906    48.32        1:42.52   
16  Emma Takalo  2003  Kajaanin Uimaseura    49.84        1:45.53   
17  Ella Kananen  2004  Kempeleen Pyrintö    53.27        1:52.59   
18  Inka Valppu  2005  Kempeleen Pyrintö    53.83        1:53.26   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  21 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  10:44 
 
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  21 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  10:57   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 36, 100m RU P12, P13, P18, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika: 10:48 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Kalle Pesälä  2006  Kempeleen Pyrintö    45.22        1:33.63   
Tuomo Leinonen  2006  Haukiputaan Heitto    46.92        1:37.15   
Erik Peuhkuri  2006  Oulun Uinti 1906    47.52        1:39.03   
Väinö Kallio  2006  Haukiputaan Heitto    46.08        1:39.28   
Tuukka Orre  2007  Kajaanin Uimaseura    50.17        1:44.51   
Julius Schroderus  2006  Kempeleen Pyrintö    51.15        1:45.09   
Elias Bruun  2006  Oulun Uinti 1906    57.08        1:59.81   
Riku Keskiaho  2006  Oulun Uinti 1906    57.27        2:03.42   
Julius Jakkula  2006  Oulun Uinti 1906    1:01.00        2:09.27   
Markus Tervaskanto  2006  Oulun Uinti 1906            DSQ  Yhden käden 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 36, 100m RU P12, P13, P18, Loppukilpailut 13 v 
Arvioitu alkamisaika: 10:48 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Elias Mikkonen  2005  Oulun Lohet    44.27        1:33.49   
Elias Laukka  2005  Kempeleen Pyrintö    53.47        1:49.18   
Sampo Jylhä  2005  Oulun Uinti 1906    1:03.80        2:16.24   
                     
 
Laji 36, 100m RU P12, P13, P18, Loppukilpailut 14 - 18 v 
Arvioitu alkamisaika: 10:48 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Aleksi Rajaniemi  2002  Oulun Uinti 1906    34.76        1:12.76   
Olli-Pekka Pietarila  2003  Oulun Uinti 1906    35.00        1:12.89   
Elias Juntunen  2002  Kempeleen Pyrintö    35.17        1:14.87   
Paavo Erkinaro  2003  Oulun Uinti 1906    36.26        1:15.94   
Atte Leinonen  2004  Oulun Uinti 1906    38.70        1:22.81   
Rasmus Koskela  2004  Oulun Uinti 1906    39.25        1:23.63   
Jeremia Saarinen  2002  Haukiputaan Heitto    39.24        1:25.61   
Aapo Karjalainen  2004  Kajaanin Uimaseura    43.14        1:32.11   
Leevi Sipilä  2003  Kempeleen Pyrintö    44.64        1:33.09   
10  Eemeli Korhonen  2003  Kempeleen Pyrintö    50.40        1:46.53   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  21 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  10:57 
 
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  21 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  11:13   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 37, 200m PU T13, T15, Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika: 11:03 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Aada Hirvasoja  2005  Haukiputaan Heitto    39.60  1:26.69  2:14.34    3:01.83   
Milla Siira  2005  Kempeleen Pyrintö    40.35  1:31.11  2:24.88    3:16.08   
Essi Vilhelmiina Virta  2005  Kempeleen Pyrintö    42.05  1:33.73  2:28.05    3:21.07   
Katariina Koivuranta  2005  Kempeleen Pyrintö    42.43  1:34.10  2:28.91    3:23.00   
Elli Hakola  2006  Kempeleen Pyrintö    46.60  1:40.20  3:34.88    3:34.88   
Milla Marttila  2005  Kempeleen Pyrintö    45.86  1:39.96  2:38.97    3:38.73   
Kerttu Törmälä  2005  Kempeleen Pyrintö    44.12  1:36.61  2:36.37    3:39.45   
Lotta Kaarre  2005  Kempeleen Pyrintö    46.80  1:43.50  2:42.04    3:40.58   
Sofia Kivelä  2005  Kempeleen Pyrintö    51.63  1:50.61  2:52.64    3:52.95   
10  Fanni Törmänen  2006  Kempeleen Pyrintö    50.76  1:54.87  3:02.20    4:05.20   
                     
 
Laji 37, 200m PU T13, T15, Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
Arvioitu alkamisaika: 11:03 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Henna Hökkä  2003  Oulun Uinti 1906    35.47  1:19.95  2:05.77    2:52.41   
Miina Laukka  2003  Kempeleen Pyrintö    41.17  1:29.01  2:17.57    3:05.12   
Henna Moilanen  2004  Kempeleen Pyrintö    42.12  1:33.75  2:28.87    3:26.52   
Julia Piisilä  2004  Kempeleen Pyrintö    42.86  1:34.74  2:32.06    3:28.67   
                     
 
Laji 37, 200m PU T13, T15, Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika: 11:03 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Henna Haipus  2001  Kempeleen Pyrintö    34.56  1:14.45  1:56.00    2:37.33   
Senni Jouhten  2002  Kempeleen Pyrintö    37.78  1:19.12  2:02.98    2:48.40   
Pinja Sipovaara  2002  Haukiputaan Heitto    38.64  1:22.54  2:08.23    2:54.53   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  21 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  11:13 
 
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  21 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  11:21   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 38, 200m PU P14, P16, Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika: 11:18 
Palkintojen jako tämän lajin jälkeen: 11:24 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Eetu Haipus  2004  Kempeleen Pyrintö    34.66  1:14.26      2:39.86   
Arttu Haipus  2004  Kempeleen Pyrintö    36.06  1:17.17      2:41.92   
Jere Hannuksela  2004  Haukiputaan Heitto    36.12  1:19.40      2:57.05   
Jere Heikkilä  2004  Kempeleen Pyrintö    46.49  1:40.46      3:34.51   
                     
 
Laji 38, 200m PU P14, P16, Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
Arvioitu alkamisaika: 11:18 
Palkintojen jako tämän lajin jälkeen: 11:24 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Leevi Sipilä  2003  Kempeleen Pyrintö    43.51  1:31.57      3:07.81   
Eemeli Korhonen  2003  Kempeleen Pyrintö    43.56  1:35.88      3:27.00   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  21 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  11:21 
 
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  21 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  11:44   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 39, 25m SU T9, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika: 11:39 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Neela Poropudas  2009  Kempeleen Pyrintö            25.88   
Mira Marttila  2009  Kempeleen Pyrintö            27.17   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  21 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  11:44 
 
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  21 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  11:44   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 40, 25m SU P10, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika: 11:42 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Veikka Palo  2009  Kempeleen Pyrintö            25.40   
Veikka Niku  2008  Kempeleen Pyrintö            28.62   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  21 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  11:44 
 
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  21 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  12:07   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 41, 100m SKU Masters Naiset, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika: 11:45 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Tiia Kujala  1968  Oulun Uinti 1906    39.77        1:26.80   
Mervi Hillukkala  1978  Haukiputaan Heitto    40.95        1:27.68   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  21 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  12:07 
 
Tulokset Laji 42 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 42 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  21 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  12:11   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 42, 100m SKU T12, T17, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika: 11:49 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Lotta Moilanen  2006  Oulun Uinti 1906    35.53        1:15.16   
Sara Seppänen  2006  Oulun Lohet    38.31        1:23.80   
Noora Tennilä  2007  Oulun Uinti 1906    37.96        1:23.92   
Pinja Junttari  2006  Kemin Työväen Uimarit    41.54        1:26.63   
Janina Paakkolanvaara  2006  Kemin Työväen Uimarit    43.15        1:32.97   
Anette Kärkkäinen  2006  Kajaanin Uimaseura    45.50        1:33.24   
Iiris Uusitalo  2006  Kajaanin Uimaseura    44.59        1:33.97   
Fanni Törmänen  2006  Kempeleen Pyrintö    42.75        1:35.22   
Anni Moilanen  2006  Kempeleen Pyrintö    45.28        1:38.85   
10  Elli Hakola  2006  Kempeleen Pyrintö    46.32        1:38.87   
11  Iida Kemppainen  2007  Kajaanin Uimaseura    46.66        1:40.18   
12  Maija Leinonen  2007  Haukiputaan Heitto    48.90        1:40.59   
13  Emma Ylitervo  2006  Kempeleen Pyrintö    47.76        1:40.79   
14  Noona Hyrkäs  2006  Kajaanin Uimaseura    47.89        1:41.80   
15  Sonja Uusitalo  2006  Kempeleen Pyrintö    50.85        1:42.14   
16  Tiia Liuski  2007  Kajaanin Uimaseura    49.06        1:46.61   
17  Ella Utriainen  2007  Kempeleen Pyrintö    52.82        1:49.63   
18  Laura Kurtti  2006  Kempeleen Pyrintö    54.84        1:52.06   
19  Ella Nyström  2007  Kajaanin Uimaseura    1:05.75        2:14.95   
Aava Näykki  2007  Kempeleen Pyrintö            DNS   
Aada-elisa Vilhelmiina Heikkinen  2006  Kajaanin Uimaseura            DSQ   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Emma Autio  2007  Oulun Lohet            DSQ  Yhden käden 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Heta Hirvonen  2007  Kajaanin Uimaseura            DSQ   
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 42, 100m SKU T12, T17, Loppukilpailut 13 - 17 v 
Arvioitu alkamisaika: 11:49 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Senni Jouhten  2002  Kempeleen Pyrintö    32.68        1:09.13   
Inka Elamaa  2004  Oulun Lohet    33.38        1:11.04   
Mathilda Puutio  2003  Oulun Uinti 1906    34.97        1:12.79   
Saara Niemi  2005  Oulun Uinti 1906    33.55        1:12.87   
Henna Hökkä  2003  Oulun Uinti 1906    33.74        1:13.89   
Viivi Säntti  2005  Oulun Uinti 1906    36.13        1:15.99   
Malla Juutinen  2003  Oulun Uinti 1906    36.25        1:16.53   
Laura Rajavaara  2005  Oulun Uinti 1906    33.81        1:18.28   
Julia Piisilä  2004  Kempeleen Pyrintö    37.81        1:20.37   
10  Emma Tolonen  2004  Kajaanin Uimaseura    40.10        1:24.89   
11  Kiia Junttari  2004  Kemin Työväen Uimarit    39.04        1:26.64   
12  Siiri Matero  2003  Kajaanin Uimaseura    41.54        1:29.69   
13  Emma Takalo  2003  Kajaanin Uimaseura    46.48        1:34.33   
14  Erika Ruotsalainen  2005  Kajaanin Uimaseura    45.93        1:34.46   
Eeva Partanen  2005  Kajaanin Uimaseura            DSQ   
  SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa               
Inka Karjalainen  2004  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
Inka Valppu  2005  Kempeleen Pyrintö            DSQ   
  SW 9.1 Väärä lajijärjestys (pu, su, ru, vu)               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  21 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  12:11 
 
Tulokset Laji 43 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 43 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  21 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  12:12   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 43, 100m SKU Masters Miehet, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika: 12:10 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Esa Päätalo  1965  Oulun Uinti 1906    37.54        1:16.31   
Jaakko Erkinaro  1963  Oulun Uinti 1906    39.75        1:27.31   
Miikka Mattila  1977  Oulun Uinti 1906    41.13        1:30.53   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  21 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  12:12 
 
Tulokset Laji 44 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 44 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  21 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  12:29   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 44, 100m SKU P13, P18, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika: 12:14 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Elias Mikkonen  2005  Oulun Lohet    40.00        1:23.97   
Erik Peuhkuri  2006  Oulun Uinti 1906    39.83        1:24.37   
Tuomas Orre  2005  Kajaanin Uimaseura    42.43        1:26.40   
Julius Schroderus  2006  Kempeleen Pyrintö    41.04        1:27.80   
Jesse Koskinen  2006  Kemin Työväen Uimarit    45.92        1:35.60   
Juha-Pekka Heikkinen  2006  Kajaanin Uimaseura    45.51        1:37.49   
Tuukka Orre  2007  Kajaanin Uimaseura    48.78        1:38.75   
Lauri Junttari  2007  Kemin Työväen Uimarit    53.40        1:48.23   
Kalle Pesälä  2006  Kempeleen Pyrintö            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 44, 100m SKU P13, P18, Loppukilpailut 14 - 18 v 
Arvioitu alkamisaika: 12:14 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Noa Mäkelä  2001  Kempeleen Pyrintö    31.47        1:04.69   
Matias Rajavaara  2002  Oulun Uinti 1906    30.01        1:05.56   
Elias Juntunen  2002  Kempeleen Pyrintö    31.35        1:06.69   
Olli-Pekka Pietarila  2003  Oulun Uinti 1906    31.96        1:08.01   
Paavo Erkinaro  2003  Oulun Uinti 1906    31.91        1:08.33   
Rasmus Koskela  2004  Oulun Uinti 1906    34.71        1:13.09   
Arttu Haipus  2004  Kempeleen Pyrintö    33.94        1:13.61   
Eemeli Kauppila  2002  Oulun Lohet    34.44        1:13.82   
Roope Mutanen  2003  Haukiputaan Heitto    34.77        1:13.98   
10  Eetu Haipus  2004  Kempeleen Pyrintö    34.63        1:14.34   
11  Atte Leinonen  2004  Oulun Uinti 1906    37.80        1:18.96   
12  Jere Heikkilä  2004  Kempeleen Pyrintö    41.62        1:23.83   
Aleksi Rajaniemi  2002  Oulun Uinti 1906            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  21 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  12:29 
 
Tulokset Laji 45 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 45 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  21 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  12:55   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 45, 200m VU T13, T15, Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika: 12:25 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Vilma Kiviniemi  2005  Oulun Uinti 1906    35.28  1:13.75  1:53.72    2:32.80   
Elina Turunen  2005  Oulun Uinti 1906    35.54  1:15.69  1:56.41    2:36.36   
Milla Siira  2005  Kempeleen Pyrintö    38.12  1:19.40  2:00.62    2:39.22   
Aada Hirvasoja  2005  Haukiputaan Heitto    36.84  1:17.82  1:59.33    2:39.52   
Pinja Lohiniva  2005  Oulun Uinti 1906    38.24  1:19.83  2:01.85    2:41.66   
Amanda Riuttanen  2005  Oulun Uinti 1906    37.73  1:20.59  2:04.79    2:47.21   
Kerttu Törmälä  2005  Kempeleen Pyrintö    38.61  1:21.28  2:05.32    2:47.28   
Anni Moilanen  2006  Kempeleen Pyrintö    43.02  1:32.86  2:24.89    3:15.28   
Janette Sarajärvi  2006  Kempeleen Pyrintö    48.70  1:45.48  2:42.01    3:34.43   
                     
 
Laji 45, 200m VU T13, T15, Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
Arvioitu alkamisaika: 12:25 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Sara Meissner  2004  Oulun Uinti 1906    34.48  1:12.14  1:50.44    2:28.11   
Siiri Rahikkala  2004  Oulun Uinti 1906    35.82  1:14.69  1:54.84    2:32.16   
Iida Heiko  2004  Oulun Uinti 1906    35.04  1:14.46  1:54.73    2:33.34   
Miina Laukka  2003  Kempeleen Pyrintö    37.22  1:15.93  1:55.13    2:33.99   
Aada Suotula  2004  Oulun Uinti 1906    39.35  1:22.59  2:07.44    2:50.72   
Micaela Moilanen  2004  Kajaanin Uimaseura    40.37  1:24.89  2:09.94    2:51.72   
Emilia Karppinen  2004  Kajaanin Uimaseura    39.72  1:23.58  2:09.50    2:51.89   
                     
 
Laji 45, 200m VU T13, T15, Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika: 12:25 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Henna Haipus  2001  Kempeleen Pyrintö    32.01  1:05.26  1:39.53    2:13.60   
Pinja Sipovaara  2002  Haukiputaan Heitto    34.59  1:12.89  1:53.66    2:32.57   
Tiia Kujala  1968  Oulun Uinti 1906    40.58  1:26.78  2:12.93    2:57.76   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  21 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  12:55 
 
Tulokset Laji 46 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 46 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  21 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  12:54   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 46, 200m VU P14, P16, Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika: 12:42 
Palkintojen jako tämän lajin jälkeen: 12:51 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Tuomas Orre  2005  Kajaanin Uimaseura    39.26  1:21.60  2:06.83    2:47.59   
Elias Laukka  2005  Kempeleen Pyrintö    39.09  1:22.36  2:06.21    2:48.44   
Tuomo Leinonen  2006  Haukiputaan Heitto    39.74  1:24.27  2:08.40    2:49.08   
Antti Ylönen  2005  Kajaanin Uimaseura    40.08  1:23.83  2:08.83    2:51.93   
Juha-Pekka Heikkinen  2006  Kajaanin Uimaseura    42.48  1:27.07  2:12.87    2:57.64   
                     
 
Laji 46, 200m VU P14, P16, Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
Arvioitu alkamisaika: 12:42 
Palkintojen jako tämän lajin jälkeen: 12:51 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Jeremia Saarinen  2002  Haukiputaan Heitto    32.07  1:07.55  1:44.01    2:19.76   
                     
 
Laji 46, 200m VU P14, P16, Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika: 12:42 
Palkintojen jako tämän lajin jälkeen: 12:51 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Esa Päätalo  1965  Oulun Uinti 1906    32.90  1:08.18  1:44.85    2:21.95   
Jaakko Erkinaro  1963  Oulun Uinti 1906    36.36  1:18.47  2:01.86    2:42.93   
Heikki Koskela  1968  Oulun Uinti 1906    38.20  1:23.04  2:05.12    2:48.75   
Miikka Mattila  1977  Oulun Uinti 1906    39.74  1:22.96  2:06.85    2:48.89   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  21 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  12:54 
 
Tulokset Laji 47 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 47 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  21 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  13:15   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 47, 4X50mVUV 2N+2M, 2T12,2P13, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika: 13:06 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Kempy Seka 1  2001  Kempeleen Pyrintö            1:59.89   
  Sofia Kivelä  2005      35.26        35.26   
  Noa Mäkelä  2001      25.24        1:00.50   
  Eetu Haipus  2004      31.90        1:32.40   
  Henna Haipus  2001      27.49        1:59.89   
                     
Kempy Seka 3  2002  Kempeleen Pyrintö            2:01.14   
  Arttu Haipus  2004      29.47        29.47   
  Milla Siira  2005      31.89        1:01.36   
  Senni Jouhten  2002      27.30        1:28.66   
  Jere Heikkilä  2004      32.48        2:01.14   
                     
Kempy Seka 2  2002 <