2018-07-16   01:02:51
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for SuSvim Open

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Leygarmorgun

Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  SuSvim stevna jan 2018    Udskriftsdato  13 januar 2018   
  Stævne by  Vágur    Udskriftstidspunkt  10:14   
  Arrangør  SuSvim         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 januar 2018         
 
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Bartal Debess  2002    436  32.79        1:08.36   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
Óðin Jákupsson  2002    371  35.19        1:12.11   
  Havnar Svimjifelag                   
                     
Jónas Hansen  2002    357  34.70        1:13.07   
  Ægir Klaksvik                   
                     
Rúni Bech  2002    351  34.69        1:13.45   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
Denis Voropaev  2000    327  35.28        1:15.24   
  Svimjifelagið REYSTI                   
                     
Rúni Dahl  2004    248  39.59        1:22.48   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
Símun G. Nielsen  2005    189  43.85        1:30.20   
  Havnar Svimjifelag                   
                     
Dánjal Olsen  2004    187  42.92        1:30.59   
  Havnar Svimjifelag                   
                     
Jákup Búason  2005    175  43.93        1:32.55   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
10  Teitur Winther  2005    160  46.64        1:35.37   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
11  Hans Jón Debess Bech  2004    156  46.37        1:36.31   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
12  Bjarti Ludvig  2006    155  45.05        1:36.34   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
13  Dávid Gislason  2005    152  47.48        1:37.11   
  Havnar Svimjifelag                   
                     
14  Tóti Christiansen  2006    149  48.04        1:37.71   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
15  Marius Steinhólm  2005    134  47.96        1:41.30   
  Ægir Klaksvik                   
                     
16  Jóannes Clementsen  2007    121  51.52        1:44.64   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
17  Sámal Torkilsson  2006    113  52.78        1:46.95   
  Fuglafjarðar Svimjifelag                   
                     
18  Bárður Ólavsson  2008    91  1:54.88        1:54.88   
  Fuglafjarðar Svimjifelag                   
                     
19  Fróði Hansen  2008    60  1:00.41        2:11.94   
  Fuglafjarðar Svimjifelag                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  13 januar 2018 
Licens til Suðuroyar Svimjifelag  Udskriftstidspunkt  10:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark