Tulokset Brøndby Swim Cup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Søndag
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 16:21 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2018 |
Løb 34, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Loui Krag | 2007 | 49.86 | 1:48.21 | 2:46.45 | 3:42.12 | ||||
Frederikssund Svømmeklub | 4:07.70 | |||||||||
2 | August Thygesen | 2007 | 58.19 | 2:01.94 | 3:06.11 | 4:08.17 | ||||
Vest-Brøndby | 4:11.57 | |||||||||
- | Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | DNF | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:53.43 | |||||||||
Løb 34, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Møller | 2005 | 40.06 | 1:25.16 | 2:10.69 | 2:55.39 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:09.61 | |||||||||
2 | Magnus Rasmussen | 2006 | 42.33 | 1:31.40 | 2:22.88 | 3:12.84 | ||||
Vest-Brøndby | 3:14.96 | |||||||||
3 | Mikkel Andersen | 2005 | 43.88 | 1:33.58 | 2:24.03 | 3:13.19 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:12.84 | |||||||||
4 | Mauritz Otzen | 2005 | 43.43 | 1:33.08 | 2:24.25 | 3:15.60 | ||||
Vest-Brøndby | 3:17.24 | |||||||||
5 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 45.37 | 1:35.79 | 2:27.29 | 3:17.68 | ||||
Vest-Brøndby | 3:23.33 | |||||||||
6 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | 45.73 | 1:36.54 | 2:27.34 | 3:17.94 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:22.74 | |||||||||
7 | Gustav Abildgaard | 2005 | 45.71 | 1:37.63 | 2:29.74 | 3:19.28 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:47.73 | |||||||||
8 | Johannes Framke | 2006 | 45.68 | 1:36.40 | 2:27.86 | 3:19.86 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:30.85 | |||||||||
9 | Gustav Steen Andersen | 2006 | 47.75 | 1:42.05 | 2:34.83 | 3:25.07 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:51.54 | |||||||||
10 | Magnus Steen Andersen | 2006 | 47.52 | 1:40.60 | 2:34.57 | 3:25.09 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:00.37 | |||||||||
11 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | 47.38 | 1:40.51 | 2:33.51 | 3:25.21 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:26.14 | |||||||||
12 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 47.63 | 1:41.90 | 2:36.25 | 3:30.68 | ||||
Vest-Brøndby | 3:44.25 | |||||||||
13 | Emil Espinoza | 2006 | 49.62 | 1:45.56 | 2:39.75 | 3:34.40 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:36.11 | |||||||||
14 | Karl Svane Kristensen | 2005 | 48.65 | 1:44.20 | 2:40.53 | 3:35.44 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:37.29 | |||||||||
15 | Tristan Jensen | 2006 | 50.12 | 1:46.30 | 2:42.33 | 3:38.68 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:06.17 | |||||||||
16 | Ditlev Queitsch | 2006 | 49.20 | 1:45.87 | 2:43.96 | 3:42.66 | ||||
Vest-Brøndby | 3:51.22 | |||||||||
17 | Alexander Brink | 2005 | 52.28 | 1:49.00 | 2:48.35 | 3:45.14 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 50.55 | 1:49.37 | 2:48.57 | 3:45.34 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:32.03 | |||||||||
19 | Linus Norby Larsson | 2006 | 57.12 | 1:59.22 | 3:00.72 | 4:00.19 | ||||
Herlev Svømning | ||||||||||
20 | Kasper Jægerskou | 2006 | 57.95 | 1:59.53 | 3:01.72 | 4:01.59 | ||||
Glostrup Svømmeklub | 4:16.19 | |||||||||
- | Sebastian Højer Øster | 2006 | DNF | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:45.33 | |||||||||
- | Magnus Jacobsen | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 3:20.00 | |||||||||
- | Nikolaj Kragh Simonsen | 2006 | DSQ | Asynkron arme v. 10m | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 34, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Harald Wiehe Struberg | 2003 | 37.10 | 1:19.68 | 2:03.42 | 2:47.05 | ||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 39.65 | 1:26.91 | 2:14.47 | 3:02.69 | ||||
Vest-Brøndby | 3:14.19 | |||||||||
3 | Samuel Risager | 2003 | 44.27 | 1:33.20 | 2:22.75 | 3:11.39 | ||||
Glostrup Svømmeklub | 3:29.76 | |||||||||
- | William Leth | 2004 | DSQ | 2armtag u.vand start | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:45.81 | |||||||||
Løb 34, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Davidsen | 1999 | 33.42 | 1:10.92 | 1:49.98 | 2:29.73 | ||||
Vest-Brøndby | 2:21.85 | |||||||||
2 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 34.34 | 1:13.04 | 1:53.47 | 2:34.65 | ||||
Vest-Brøndby | 2:32.78 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 16:21 |