Results for Älgadoppet 2018
Below are all results from the competition shown by session.
Pass 2
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Älgadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Vargön | Utskriftstid | 14:26 | |||
Arrangör | Simklubben Vänersborg | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2018 |
Gren 14, 25m Bröstsim Damer, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: Rör Anders |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ebba Berggren | 2010 | Föreningen Ale Simmarna | 24.43 | ||||||
2 | Clara Källefjärd | 2009 | Föreningen Ale Simmarna | 27.47 | ||||||
3 | Ebba Westman | 2009 | Föreningen Ale Simmarna | 27.55 | ||||||
4 | Stella Blomberg | 2009 | Skara Simsällskap | 27.92 | ||||||
5 | Charlize Backstrom | 2009 | Föreningen Ale Simmarna | 28.32 | ||||||
6 | Ester Wedebrand/steindahl | 2010 | Lidköpings Gymnastik o SS | 30.19 | ||||||
7 | Fanny Magnusson | 2009 | Trollhättans Simsällskap | 31.34 | ||||||
Gren 14, 25m Bröstsim Damer, Finaler 10 - 11 år |
Sponsor: Rör Anders |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anna Johansson | 2007 | Lidköpings Gymnastik o SS | 21.25 | ||||||
2 | Amanda Grönlund | 2008 | Simklubben Vänersborg | 23.46 | ||||||
3 | Ella Götestam Sundén | 2007 | Föreningen Ale Simmarna | 23.63 | ||||||
4 | Indra Norman | 2008 | Simklubben Götene | 24.62 | ||||||
4 | Lilly Johansson | 2007 | Föreningen Ale Simmarna | 24.62 | ||||||
6 | Elsa Erixon | 2007 | Föreningen Ale Simmarna | 26.84 | ||||||
7 | Emilia Skybro Wilhelmsson | 2008 | Simklubben Vänersborg | 26.99 | ||||||
8 | Wilma Ask | 2008 | Skara Simsällskap | 27.08 | ||||||
9 | Ebba Öjersson | 2008 | Simklubben Götene | 27.16 | ||||||
10 | Elisa Norberg | 2008 | Skara Simsällskap | 27.40 | ||||||
11 | Josefin Larsson | 2008 | Lidköpings Gymnastik o SS | 27.77 | ||||||
12 | Linnea Edström | 2008 | Simklubben Vänersborg | 28.04 | ||||||
13 | Alice Hagström | 2008 | Simklubben Vänersborg | 28.48 | ||||||
14 | Tea Lindberg | 2008 | Simklubben Vänersborg | 28.62 | ||||||
15 | Elin Lindblom | 2007 | Varabygdens Simsällskap | 29.87 | ||||||
- | Wilma Lindahl | 2008 | Föreningen Ale Simmarna | DSQ | ||||||
Gren 14, 25m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Rör Anders |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elin Salegård | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | 17.69 | ||||||
2 | Klara Torén | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 18.37 | ||||||
3 | Agnes Carlsson-Djerf | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 19.90 | ||||||
3 | Emma Sunnerdahl | 2006 | Skara Simsällskap | 19.90 | ||||||
5 | Lisa Andersson | 2005 | Simklubben Götene | 20.92 | ||||||
6 | Lilly Axelsson | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 21.73 | ||||||
7 | Alice Johansson | 2005 | Föreningen Ale Simmarna | 22.34 | ||||||
8 | Minella Jacksson | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 22.82 | ||||||
9 | Jolina Leckström | 2006 | Simklubben Vänersborg | 23.20 | ||||||
10 | Julia Gustafsson | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 23.28 | ||||||
11 | Sara Vendel Gunnarsson | 2005 | Karlsborgs Simklubb | 23.53 | ||||||
12 | Wilma Jansson | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 23.63 | ||||||
13 | Fanny Gunnarsmo | 2006 | Varabygdens Simsällskap | 23.85 | ||||||
14 | Moa Lindberg Bandelin | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 24.50 | ||||||
15 | Yumiko Karlsson | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 24.93 | ||||||
16 | Filippa Källefjärd | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 25.12 | ||||||
17 | Alma Selin | 2006 | Simklubben Vänersborg | 27.49 | ||||||
Gren 14, 25m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Rör Anders |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Clara Westh | 2004 | Lidköpings Gymnastik o SS | 17.51 | ||||||
2 | Sanna Axelsson | 2004 | Arvika Simsällskap | 19.35 | ||||||
3 | Thea Andersson | 2003 | Varabygdens Simsällskap | 20.42 | ||||||
4 | Gabriella Björkdahl | 2004 | Lidköpings Gymnastik o SS | 20.73 | ||||||
5 | Tilda Persson | 2004 | Simklubben Vänersborg | 22.62 | ||||||
6 | Agnes Stenman | 2003 | Simklubben Vänersborg | 22.64 | ||||||
7 | Clara Thiger | 2003 | Föreningen Ale Simmarna | 24.54 | ||||||
Gren 14, 25m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Rör Anders |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Clara Hedling | 2001 | Arvika Simsällskap | 16.81 | ||||||
2 | Emilia Eliaeson | 2000 | Varabygdens Simsällskap | 19.08 | ||||||
3 | Therese Mattsson | 1997 | Solens Idrottsförening | 26.05 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 14:26 |