2020-03-30   03:32:17
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nytårsstævne

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Afsnit 1

Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nytårsstævne    Udskriftsdato  06 januar 2018   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  16:20   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 januar 2018         
 
 
Løb 19, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Rsk Gruppe C Piger  Ringe Svømme Klub          2:31.93   
  Freja Johansen  2006      38.75        38.75   
  Lærke Rosen Lundsfryd  2006      39.82        1:18.57   
  Olivia Hemmeløff  2006      38.23        1:56.80   
  Kathrine Hvidberg  2004      35.13        2:31.93   
                     
Frem Årgangs Piger 1  Frem Odense          2:33.43   
  Vigga Londero  2006      36.67        36.67   
  Victoria Juul Larsen  2006      38.16        1:14.83   
  Kim Hanh Vu  2004      41.65        1:56.48   
  Bennedikte Kaae  2006      36.95        2:33.43   
                     
Nyborg Piger 3  Nyborg Svømmeklub          2:36.63   
  Mathilde Vestergaard  2006      38.01        38.01   
  Frederikke M. Christensen  2006      38.13        1:16.14   
  Klara Amalie Nielsen  2006      29.81        1:45.95   
  Clara Lindstedt  2006      50.68        2:36.63   
                     
Rsk Gruppe B Piger  Ringe Svømme Klub          2:46.55   
  Frida Ploug  2007      39.36        39.36   
  Mathilde Hvidberg  2007      42.40        1:21.76   
  Liv Rose Skaastrup  2007      1:24.79        2:46.55   
  Emilie Hemmeløff  2008              2:46.55   
                     
Nyborg Piger 2  Nyborg Svømmeklub          2:52.26   
  Eszter Vad  2007      38.41        38.41   
  Frida Mühring  2009      50.89        1:29.30   
  Louise Kipper Pedersen  2006      39.36        2:08.66   
  Sille Grønfeldt  2008      43.60        2:52.26   
                     
Piger H2Odense  H2Odense          2:53.42   
  Dagmar Stahl  2007      41.78        41.78   
  Thea Pram Sørensen  2005      48.17        1:29.95   
  Maya Grøntved Gilling  2006      45.35        2:15.30   
  Amalie F. Piiters  2006      38.12        2:53.42   
                     
Frem Talent Piger 2  Frem Odense          2:56.56   
  Anna Mathilde Kruse  2006      44.55        44.55   
  Ghezal Fahim  2005      46.29        1:30.84   
  Helena Bett Andersen  2007      44.75        2:15.59   
  Andrea Høi Rasmusssen  2007      40.97        2:56.56   
                     
Svendborg Piger 1  Svendborg Svømme Klub          3:04.67   
  Lærke D Huusfeldt  2006      40.21        40.21   
  Lea Romer Jørgensen  2008      51.91        1:32.12   
  Isabell Gade Eriksen  2004      42.82        2:14.94   
  Isabella Aurbo Herold  2007      49.73        3:04.67   
                     
Rsk Piger Gruppe A  Ringe Svømme Klub          3:21.07   
  Ida Juhl Rasmussen  2008      49.75        49.75   
  Josefine Weber  2008      53.63        1:43.38   
  Ea Victoria Pedersen  2008      48.85        2:32.23   
  Sara Lund Larsen  2008      48.84        3:21.07   
                     
10  Frem Talent Piger 1  Frem Odense          3:23.63   
  Liva Vangsgaard  2006      42.79        42.79   
  Elvira Køstner Kristensen  2008      54.48        1:37.27   
  Maya Kirstine Alstrup-Lop  2007      59.13        2:36.40   
  Clara Maruri Østergaard  2008      47.23        3:23.63   
                     
11  Nyborg Piger 1  Nyborg Svømmeklub          3:27.94   
  Dicte S. Falkenstrøm  2008      45.19        45.19   
  Nanna Mühring  2009      58.09        1:43.28   
  Signe Christiansen  2008      1:44.66        3:27.94   
  Ella Hedegaard Rasmussen  2008              3:27.94   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  06 januar 2018 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  16:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark