Resultater for Vest Ã…rgang 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 10.00
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang 2018 | Udskriftsdato | 21 april 2018 | |||
Stævne by | Holstebro | Udskriftstidspunkt | 11:52 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Holstebro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 april 2018 |
Løb 16, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 1:05.83 | 2:18.27 | 3:35.63 | 4:43.49 | ||||
Holstebro Svømme Club | 4:43.98 | |||||||||
2 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 1:05.52 | 2:20.44 | 3:45.51 | 4:51.84 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:59.06 | |||||||||
3 | Daniel Damsbo | 2003 | 1:08.90 | 2:23.73 | 3:49.26 | 4:52.53 | ||||
Vejle Svømmeklub | 5:00.16 | |||||||||
4 | Frederik Venø Elling | 2003 | 1:06.16 | 2:19.77 | 3:46.62 | 4:54.35 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:51.71 | |||||||||
5 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 1:08.45 | 2:23.68 | 3:52.57 | 4:56.55 | ||||
Ikast Svømmeklub | 5:00.54 | |||||||||
6 | Valdemar Wichmann | 2003 | 1:05.06 | 2:20.24 | 3:46.58 | 4:56.86 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 5:08.52 | |||||||||
7 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 1:09.94 | 2:21.60 | 3:49.66 | 4:57.91 | ||||
Svømmeklubben S 68 | 5:29.40 | |||||||||
8 | Victor Nygaard | 2003 | 1:07.46 | 2:25.66 | 3:48.08 | 4:58.84 | ||||
H2Odense | 5:08.09 | |||||||||
9 | Oliver Fenger | 2003 | 1:09.72 | 2:25.40 | 3:48.57 | 5:00.81 | ||||
Vejle Svømmeklub | 5:21.37 | |||||||||
10 | Emil Lykke Grann | 2003 | 1:09.09 | 2:26.00 | 3:52.30 | 5:01.36 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | 5:03.60 | |||||||||
11 | Jonas Kjær | 2003 | 1:09.28 | 2:23.47 | 3:52.07 | 5:01.66 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 5:07.44 | |||||||||
12 | Christian Kornum | 2003 | 1:08.10 | 2:24.72 | 3:50.12 | 5:01.70 | ||||
Svømmeklubben Nord | 5:09.88 | |||||||||
13 | Oliver Christensen | 2003 | 1:13.35 | 2:33.60 | 3:52.67 | 5:02.26 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | 5:06.45 | |||||||||
14 | Alex Søndergaard | 2003 | 1:08.34 | 2:25.43 | 3:56.77 | 5:05.04 | ||||
Thisted Svømmeklub | 5:10.58 | |||||||||
15 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 1:11.56 | 2:26.40 | 3:56.29 | 5:07.36 | ||||
H2Odense | 5:23.92 | |||||||||
16 | Mads Stamholt | 2003 | 1:13.93 | 2:31.44 | 3:59.80 | 5:08.57 | ||||
Haderslev Svømme Klub | 5:11.09 | |||||||||
17 | Kasper Johnsen | 2003 | 1:09.12 | 2:25.57 | 4:00.98 | 5:10.26 | ||||
Odder Svømmeklub | 7:47.82 | |||||||||
18 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 1:10.59 | 2:30.11 | 4:02.93 | 5:11.29 | ||||
Aabybro Idrætsforening | 5:34.57 | |||||||||
19 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 1:12.18 | 2:29.47 | 3:59.03 | 5:11.57 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 7:15.11 | |||||||||
20 | Anders Elsborg | 2003 | 1:15.32 | 2:33.63 | 4:06.12 | 5:14.77 | ||||
Viborg Svømme Klub | 5:27.39 | |||||||||
21 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 1:12.38 | 2:35.47 | 4:02.11 | 5:15.01 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 5:22.34 | |||||||||
22 | Sune Schaarup | 2003 | 1:18.00 | 2:39.19 | 4:06.21 | 5:16.67 | ||||
Vejle Svømmeklub | 5:23.92 | |||||||||
23 | Christian Johannesen | 2003 | 1:11.75 | 2:36.36 | 4:04.33 | 5:17.78 | ||||
Horsens Svømmeklub | 5:20.68 | |||||||||
24 | Daniel Østerballe | 2003 | 1:11.13 | 2:28.09 | 4:03.05 | 5:18.66 | ||||
Viborg Svømme Klub | 5:24.07 | |||||||||
25 | Markus Toft | 2003 | 1:15.71 | 2:40.46 | 4:05.77 | 5:18.67 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 5:22.77 | |||||||||
26 | Tobias Svenningsen | 2003 | 1:18.40 | 2:41.23 | 4:05.25 | 5:18.80 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 5:28.31 | |||||||||
27 | August B Bjerregaard | 2003 | 1:14.87 | 2:32.29 | 4:09.11 | 5:19.30 | ||||
H2Odense | 5:35.20 | |||||||||
28 | Casper Bang Clausen | 2003 | 1:20.96 | 2:40.16 | 4:10.63 | 5:20.72 | ||||
H2Odense | 5:23.08 | |||||||||
29 | Mikkel Mølgaard | 2003 | 1:19.30 | 2:42.30 | 4:10.44 | 5:21.92 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | 5:26.87 | |||||||||
30 | Jakob Riisgaard | 2003 | 1:16.88 | 2:35.79 | 4:08.79 | 5:22.90 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | 5:31.22 | |||||||||
31 | Asger Hatting | 2003 | 1:13.78 | 2:37.06 | 4:09.14 | 5:23.06 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 1:15.21 | 2:36.27 | 4:08.79 | 5:23.45 | ||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 5:27.15 | |||||||||
33 | Rasmus Pedersen | 2003 | 1:17.00 | 2:39.22 | 4:13.39 | 5:26.45 | ||||
Holstebro Svømme Club | 5:31.04 | |||||||||
34 | Mikkel Stilling | 2003 | 1:13.61 | 2:34.57 | 4:14.88 | 5:27.64 | ||||
Thisted Svømmeklub | 5:24.28 | |||||||||
35 | Alexander Johnsen | 2003 | 1:22.24 | 2:45.02 | 4:15.33 | 5:30.40 | ||||
Odder Svømmeklub | 5:31.32 | |||||||||
36 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 1:21.07 | 2:42.73 | 4:13.54 | 5:31.07 | ||||
Vejle Svømmeklub | 5:31.11 | |||||||||
37 | Magnus Søgaard | 2003 | 1:13.58 | 2:37.12 | 4:14.64 | 5:32.51 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
38 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | 1:13.47 | 2:42.45 | 4:14.19 | 5:34.13 | ||||
Horsens Svømmeklub | 5:31.32 | |||||||||
39 | Malik Lodberg Klein | 2003 | 1:16.26 | 2:46.35 | 4:21.53 | 5:38.80 | ||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 5:26.52 | |||||||||
- | Pol Cardeñas Bonjorn | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
H2Odense | 5:14.58 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 april 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:52 |