Results for Vest Ã…rgang 2018
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang 2018 | Udskriftsdato | 22 april 2018 | |||
Stævne by | Holstebro | Udskriftstidspunkt | 14:16 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Holstebro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 april 2018 |
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 34.77 | 1:12.05 | 1:50.10 | 2:27.13 | ||||
Vejle Svømmeklub | 2:31.07 | |||||||||
2 | Kathrine Weide | 2004 | 35.67 | 1:13.18 | 1:51.20 | 2:27.23 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:34.13 | |||||||||
3 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 34.75 | 1:12.05 | 1:50.12 | 2:27.78 | ||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:25.75 | |||||||||
4 | Christina M. Glargaard | 2004 | 34.33 | 1:11.93 | 1:50.51 | 2:28.10 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:38.74 | |||||||||
5 | Laura Marie Dige | 2004 | 35.59 | 1:13.33 | 1:51.44 | 2:29.08 | ||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:33.38 | |||||||||
6 | Sarah Carugati | 2004 | 34.22 | 1:11.54 | 1:50.28 | 2:29.19 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:28.67 | |||||||||
7 | Elma Gabela | 2004 | 35.02 | 1:13.44 | 1:52.27 | 2:30.20 | ||||
Kolding SK | 2:32.77 | |||||||||
8 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 35.92 | 1:14.42 | 1:52.95 | 2:30.72 | ||||
Aalborg Svømmeklub | 2:28.77 | |||||||||
9 | Cille Christensen | 2004 | 35.98 | 1:14.35 | 1:53.31 | 2:30.83 | ||||
Kolding SK | 2:32.18 | |||||||||
10 | Aurelia Pedersen | 2004 | 35.67 | 1:13.85 | 1:52.99 | 2:31.55 | ||||
H2Odense | 2:36.64 | |||||||||
11 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 36.75 | 1:16.14 | 1:54.91 | 2:32.89 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:40.09 | |||||||||
12 | Clara Skrydstrup | 2004 | 37.09 | 1:15.84 | 1:54.88 | 2:33.13 | ||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:39.82 | |||||||||
13 | Frida Saks Justesen | 2004 | 37.94 | 1:17.23 | 1:56.35 | 2:33.49 | ||||
Lyseng IF | ||||||||||
13 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 36.36 | 1:15.57 | 1:55.14 | 2:33.49 | ||||
Vejle Svømmeklub | 2:40.77 | |||||||||
15 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 35.59 | 1:14.18 | 1:54.57 | 2:34.71 | ||||
Kolding SK | 2:37.74 | |||||||||
16 | Eva Hjort | 2004 | 36.94 | 1:15.73 | 1:55.88 | 2:35.06 | ||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:35.10 | |||||||||
17 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 36.73 | 1:14.94 | 1:55.01 | 2:35.23 | ||||
Odder Svømmeklub | 2:34.25 | |||||||||
18 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 37.32 | 1:16.64 | 1:56.55 | 2:35.85 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:38.61 | |||||||||
19 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 36.93 | 1:16.91 | 1:58.21 | 2:37.09 | ||||
Swim Team Neptun | 2:36.16 | |||||||||
20 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 38.09 | 1:19.06 | 1:59.52 | 2:37.39 | ||||
Frem Odense | ||||||||||
21 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 37.30 | 1:17.22 | 1:57.51 | 2:37.63 | ||||
Ringe Svømme Klub | 2:43.57 | |||||||||
22 | Caroline Madsen | 2004 | 37.09 | 1:17.04 | 1:57.79 | 2:38.62 | ||||
Horsens Svømmeklub | 2:41.61 | |||||||||
23 | Søs Freund | 2004 | 38.81 | 1:18.41 | 1:59.02 | 2:38.87 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:44.45 | |||||||||
24 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 37.44 | 1:18.15 | 2:00.08 | 2:38.93 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:46.44 | |||||||||
25 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 37.53 | 1:18.22 | 2:00.68 | 2:41.22 | ||||
H2Odense | 2:42.21 | |||||||||
26 | Astrid Marie Hassing | 2004 | 37.06 | 1:17.71 | 1:59.62 | 2:41.23 | ||||
Svømmeklubben Nord | 2:48.91 | |||||||||
27 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 38.93 | 1:20.75 | 2:02.49 | 2:41.90 | ||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
28 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | 38.87 | 1:20.27 | 2:01.42 | 2:41.94 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | 2:43.54 | |||||||||
29 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 38.52 | 1:20.16 | 2:01.92 | 2:41.98 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | 38.51 | 1:20.39 | 2:02.24 | 2:42.32 | ||||
Aalborg Svømmeklub | 2:44.22 | |||||||||
31 | Katrine Rasmussen | 2004 | 38.62 | 1:19.81 | 2:01.53 | 2:42.81 | ||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
32 | Nicoline Dyrman | 2004 | 39.19 | 1:21.36 | 2:03.69 | 2:43.16 | ||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
33 | Josephine Larsen | 2004 | 38.10 | 1:19.79 | 2:02.47 | 2:43.60 | ||||
Viborg Svømme Klub | 2:58.21 | |||||||||
34 | Karoline Kristensen | 2004 | 38.84 | 1:20.33 | 2:02.31 | 2:43.70 | ||||
DeltaSwim | ||||||||||
35 | Anne-Sophie Andersen | 2004 | 39.11 | 1:20.61 | 2:03.43 | 2:43.79 | ||||
Svømmeklubben Nord | 2:45.79 | |||||||||
36 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 38.29 | 1:19.63 | 2:02.64 | 2:43.93 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
37 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 40.17 | 1:21.50 | 2:03.80 | 2:44.41 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:47.98 | |||||||||
38 | Victoria Underbjerg | 2004 | 40.32 | 1:22.36 | 2:04.75 | 2:45.95 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:46.78 | |||||||||
39 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 40.07 | 1:23.32 | 2:06.76 | 2:48.47 | ||||
Viborg Svømme Klub | 2:46.95 | |||||||||
40 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 40.06 | 1:23.07 | 2:07.00 | 2:48.76 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
41 | Anne Terp | 2004 | 38.47 | 1:21.53 | 2:05.95 | 2:49.22 | ||||
Struer Svømmeklub | 2:59.26 | |||||||||
42 | Pernille Nedergaard | 2004 | 41.65 | 1:25.68 | 2:09.65 | 2:53.34 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | 2:44.81 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 april 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:16 |