Tulokset Øst Årgang
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang | Udskriftsdato | 21 april 2018 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 12:26 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 april 2018 |
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 27.62 | 57.67 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 59.00 | |||||||||
2 | Malte Berlin | 2005 | 28.80 | 58.18 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 58.18 | |||||||||
3 | Julius Svarrer | 2005 | 28.23 | 58.22 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 59.74 | |||||||||
4 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 28.95 | 59.97 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:05.09 | |||||||||
5 | Casper Puggaard | 2005 | 29.42 | 1:01.56 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.36 | |||||||||
6 | Sejer Andersen | 2005 | 29.45 | 1:01.67 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.36 | |||||||||
7 | Nicholas Simson | 2005 | 29.47 | 1:01.71 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:02.22 | |||||||||
8 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 29.58 | 1:01.93 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:02.57 | |||||||||
9 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 30.36 | 1:02.17 | ||||||
Herlev Svømning | 1:02.86 | |||||||||
10 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 30.59 | 1:02.26 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:03.74 | |||||||||
11 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | 30.13 | 1:02.84 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.07 | |||||||||
12 | Louie Uldall | 2005 | 30.76 | 1:03.33 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:06.03 | |||||||||
13 | Mads Møller | 2005 | 30.86 | 1:03.49 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.57 | |||||||||
14 | Konrad Clausen | 2005 | 31.22 | 1:03.63 | ||||||
SVØM Korsør | 1:04.78 | |||||||||
15 | Sebastian Rendlev | 2005 | 30.57 | 1:04.30 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:06.69 | |||||||||
16 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 30.39 | 1:04.51 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:10.03 | |||||||||
17 | August Arup Neergaard | 2005 | 31.31 | 1:04.80 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:03.66 | |||||||||
18 | Mikkel Andersen | 2005 | 31.90 | 1:04.97 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.53 | |||||||||
19 | William Bendix Schmidt | 2005 | 30.86 | 1:05.00 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.31 | |||||||||
20 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 31.98 | 1:05.08 | ||||||
SVØM Korsør | 1:08.19 | |||||||||
21 | Carlo-Viggo Cairo | 2005 | 31.52 | 1:05.11 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.79 | |||||||||
22 | Bertram Olesen | 2005 | 30.96 | 1:05.21 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:07.42 | |||||||||
23 | Daniel Bastholm | 2005 | 31.41 | 1:05.24 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:10.88 | |||||||||
24 | William Bogø Andersen | 2005 | 30.88 | 1:05.30 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.96 | |||||||||
25 | William Breuner | 2005 | 31.56 | 1:05.31 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:08.36 | |||||||||
26 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | 30.96 | 1:05.37 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:06.41 | |||||||||
27 | Malthe Foged | 2005 | 31.31 | 1:05.48 | ||||||
Næstved IF | 1:05.98 | |||||||||
28 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 31.78 | 1:05.55 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.67 | |||||||||
29 | Vincent Matras | 2005 | 31.73 | 1:05.79 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.89 | |||||||||
30 | Illia Bulba | 2005 | 31.46 | 1:06.16 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:06.22 | |||||||||
31 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 32.11 | 1:06.62 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.60 | |||||||||
32 | Laurits Boserup | 2005 | 32.39 | 1:06.63 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.79 | |||||||||
33 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 31.79 | 1:06.64 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:07.20 | |||||||||
34 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 32.36 | 1:06.65 | ||||||
Herlev Svømning | 1:06.97 | |||||||||
35 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | 32.88 | 1:07.37 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 1:10.21 | |||||||||
36 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 32.69 | 1:07.50 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:09.94 | |||||||||
37 | Oscar Svensson | 2005 | 32.51 | 1:07.75 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:07.95 | |||||||||
38 | Emil Isaksen | 2005 | 32.45 | 1:07.87 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:07.78 | |||||||||
39 | Anders Thøgersen | 2005 | 32.04 | 1:07.88 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:13.08 | |||||||||
40 | Theodor Møller | 2005 | 32.18 | 1:07.89 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:08.37 | |||||||||
41 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 32.05 | 1:08.07 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:06.42 | |||||||||
42 | Sune Vergmann | 2005 | 32.83 | 1:08.91 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:09.83 | |||||||||
43 | Alexander Halken | 2005 | 32.86 | 1:09.47 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:15.62 | |||||||||
44 | Christian Jepsen | 2005 | 33.80 | 1:09.82 | ||||||
SVØM Korsør | 1:10.27 | |||||||||
45 | Philip Rindum | 2005 | 33.42 | 1:09.95 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:12.10 | |||||||||
46 | Magnus Tullberg | 2005 | 34.35 | 1:10.25 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:11.71 | |||||||||
47 | Tobias Lindhardt | 2005 | 34.61 | 1:12.21 | ||||||
A6 | 1:21.06 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 april 2018 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:26 |