Resultater for Vest Junior/Senior Langbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 35 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 35 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Vest Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
18 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
18:16 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:28.15 2017-07-28 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Victoria Haahr Pallesen |
2002 |
|
644 |
37.41 |
1:18.19 |
2:00.07 |
|
2:41.05 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:41.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Laura Mathilde Elkjær |
1998 |
|
637 |
37.76 |
1:19.16 |
2:00.15 |
|
2:41.66 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:38.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Annika Hausgaard Godt |
2003 |
|
633 |
37.65 |
1:19.12 |
2:00.27 |
|
2:41.98 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:41.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Laura Fogh |
2003 |
|
604 |
38.23 |
1:19.79 |
2:01.87 |
|
2:44.54 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
2:36.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Cecilie Batz |
2003 |
|
569 |
38.27 |
1:21.02 |
2:04.49 |
|
2:47.86 |
|
|
Kolding SK |
2:44.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Caroline Lysgaard |
2003 |
|
566 |
39.10 |
1:22.19 |
2:05.60 |
|
2:48.13 |
|
|
Lyseng IF |
2:45.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Maiken Hougaard |
2002 |
|
556 |
37.68 |
1:20.31 |
2:04.61 |
|
2:49.17 |
|
|
Auning Svømmeklub |
2:51.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Julie D. Hald |
1996 |
|
542 |
38.08 |
1:21.77 |
2:05.48 |
|
2:50.60 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:44.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Freja Nicholas |
2000 |
|
553 |
38.05 |
1:21.30 |
2:05.20 |
|
2:49.42 |
|
|
H2Odense |
2:44.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Louise Sjørup Jensen |
2003 |
|
517 |
39.35 |
1:23.13 |
2:07.91 |
|
2:53.28 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:46.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Elisabeth Sølvkjær |
2002 |
|
517 |
39.45 |
1:24.06 |
2:09.02 |
|
2:53.30 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:45.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Victoria K. Jespersen |
2001 |
|
510 |
39.33 |
1:23.15 |
2:08.63 |
|
2:54.02 |
|
|
IHF Svømning |
2:48.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emilie Egerup |
2003 |
|
509 |
39.81 |
1:24.71 |
2:09.41 |
|
2:54.13 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:56.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Anne Bøjstrup Bertelsen |
2002 |
|
507 |
39.33 |
1:23.55 |
2:09.17 |
|
2:54.45 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:51.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Thilde Rud Iversen |
2001 |
|
486 |
40.84 |
1:26.49 |
2:11.49 |
|
2:56.89 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:49.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Natascha Holm Byskov |
2000 |
|
463 |
41.26 |
1:27.06 |
2:13.62 |
|
2:59.80 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:51.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
18 marts 2018 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
18:16 |
|