Results for Vest Junior/Senior Langbane
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stvne navn |
Vest Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
18 marts 2018 |
|
|
Stvne by |
Hjrring |
|
Udskriftstidspunkt |
17:50 |
|
|
Arrangr |
Dansk Svmmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stvne dato |
16 marts 2018 |
|
|
|
|
|
|
Lb 32, 200m Rygsvmning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Alexander Gliese (1997) 2:01.31 2017-06-03 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 |
|
|
Plac. |
Navn |
Fdt |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnet |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kasper Schultz |
1995 |
|
650 |
30.87 |
1:03.51 |
1:36.17 |
|
2:09.14 |
|
|
Agfs Svmmeafdeling |
2:02.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rasmus Nrfjand |
2000 |
|
607 |
31.18 |
1:05.11 |
1:38.90 |
|
2:12.17 |
|
|
Holstebro Svmme Club |
2:03.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Christian L H Frederiksen |
2001 |
|
593 |
32.00 |
1:06.06 |
1:39.81 |
|
2:13.21 |
|
|
Agfs Svmmeafdeling |
2:07.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nicolaj Lth Andersen |
2001 |
|
571 |
32.28 |
1:06.19 |
1:40.84 |
|
2:14.86 |
|
|
Horsens Svmmeklub |
2:10.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lars Lyhne |
1999 |
|
539 |
32.32 |
1:07.32 |
1:43.33 |
|
2:17.48 |
|
|
Aalborg Svmmeklub |
2:14.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Thomas Schiby |
2001 |
|
526 |
32.65 |
1:07.94 |
1:43.60 |
|
2:18.57 |
|
|
Aalborg Svmmeklub |
2:16.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Marius Nrgaard |
2001 |
|
513 |
32.62 |
1:07.57 |
1:43.52 |
|
2:19.74 |
|
|
Aalborg Svmmeklub |
2:19.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
|
469 |
32.56 |
1:09.18 |
1:46.70 |
|
2:23.95 |
|
|
Horsens Svmmeklub |
2:15.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Morten Baxter |
1996 |
|
504 |
33.27 |
1:08.90 |
1:45.39 |
|
2:20.61 |
|
|
Errits Gymnastik Og IF |
2:16.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mads Kloster |
2002 |
|
502 |
32.31 |
1:08.41 |
|
|
2:20.73 |
|
|
Thisted Svmmeklub |
2:13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Oliver Widemann Bache |
2001 |
|
489 |
33.79 |
1:09.72 |
1:46.50 |
|
2:22.00 |
|
|
Viborg Svmme Klub |
2:15.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Valdemar Kjrgaard |
2001 |
|
486 |
33.09 |
1:08.32 |
1:45.63 |
|
2:22.32 |
|
|
Agfs Svmmeafdeling |
2:19.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Daniel Gallacher |
2002 |
|
477 |
32.26 |
1:07.59 |
1:44.61 |
|
2:23.18 |
|
|
VIK-Skovbakken Svmmeafdeling |
2:15.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Nikolaj Petlin Kock |
2002 |
|
464 |
33.63 |
1:10.53 |
1:48.00 |
|
2:24.54 |
|
|
Agfs Svmmeafdeling |
2:22.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Oliver Kjrgaard |
2001 |
|
449 |
34.45 |
1:11.00 |
1:48.86 |
|
2:26.07 |
|
|
Esbjerg Svmmeklub |
2:22.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Lucas Grinderslev |
2001 |
|
433 |
34.37 |
1:12.98 |
1:52.31 |
|
2:27.89 |
|
|
Errits Gymnastik Og IF |
2:24.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
18 marts 2018 |
Licens til Svmmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
17:50 |
|