2020-05-28   20:33:06
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Junior/senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag kl. 09.00

Resultat Løb 17 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  17 marts 2018   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  11:40   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Triton         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2018         
 
 
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Victoria Bierre  2000    783  31.50        1:03.01   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:02.64                 
                     
Emilie Falbe-Hansen  1999    694  31.85        1:05.61   
  Gentofte Svømme Klub  1:02.57                 
                     
Liva Palmund  2002    688  32.34        1:05.80   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:02.55                 
                     
Anna Brandt Nielsen  1998    687  31.54        1:05.82   
  Lyngby Svømmeklub  1:01.78                 
                     
Zenia Aarestrup  2001    637  32.96        1:07.52   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:07.40                 
                     
Mia Rindshøj  2003    631  32.70        1:07.73   
  Gentofte Svømme Klub  1:05.70                 
                     
Nina Toft  2000    621  33.38        1:08.09   
  Gentofte Svømme Klub  1:05.72                 
                     
Melanie Eggertsen  2002    619  33.18        1:08.15   
  Nakskov Svømme Klub  1:05.85                 
                     
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002    605  34.02        1:08.66   
  Gentofte Svømme Klub  1:04.37                 
                     
10  Alberte V. Bisgaard  2003    597  34.01        1:08.97   
  Gentofte Svømme Klub  1:06.48                 
                     
11  Julie Stampe  2002    592  34.04        1:09.19   
  Sigma Swim Allerød  1:07.44                 
                     
12  Maria Lund  2003    589  33.88        1:09.31   
  Sigma Swim Birkerød  1:11.22                 
                     
13  Nicoline Ingeman-Petersen  2002    583  33.56        1:09.53   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:08.34                 
                     
14  Cecilie Elkjær  2001    570  33.44        1:10.06   
  Hvidovre Svømme Klub  1:07.50                 
                     
15  Sofie Nielsen  2001    556  34.16        1:10.63  Deltager ikke i finalen 
  Slagelse Svømmeklub  1:08.38                 
                     
16  Kristine Mikkelsen  2000    553  34.54        1:10.76  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømme Klub  1:08.80                 
                     
17  Frederikke Marie Hansen  2003    540  34.28        1:11.31   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:10.41                 
                     
18  Caroline Buhl Schrøder  2003    538  35.07        1:11.43   
  Sigma Swim Allerød  1:10.89                 
                     
19  Frederikke Mertins  2000    532  33.61        1:11.69  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømme Klub  1:08.58                 
                     
20  Lærke Rask Sander  2002    530  35.34        1:11.77   
  VAT Copenhagen-MK31  1:10.14                 
                     
21  Caroline Mathiesen  2001    529  34.98        1:11.80   
  Albertslund IF  1:05.41                 
                     
22  Sofie Andersen  2001    525  35.93        1:11.99   
  Slagelse Svømmeklub  1:09.64                 
                     
23  Gro Grinda Rasmussen  2003    523  33.18        1:12.08   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:08.50                 
                     
24  Caroline Hørlykke  2000    522  35.20        1:12.13   
  Gentofte Svømme Klub  1:09.56                 
                     
25  Amalie W. Olsen  2001    522  34.92        1:12.14   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:10.61                 
                     
25  Esther Else Grubert  2003    522  36.12        1:12.14   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:10.71                 
                     
27  Matilde Mantzius Mosegård  2003    521  33.51        1:12.16   
  Slagelse Svømmeklub  1:09.53                 
                     
28  Mikala Ravn Borch  2003    512  35.59        1:12.58   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:11.61                 
                     
29  Viola Demuth Andersen  2003    511  35.37        1:12.65   
  Gentofte Svømme Klub  1:12.62                 
                     
30  Sofie Lund-Scherbeck  2003    509  36.17        1:12.73   
  Værløse Svømmeklub  1:09.75                 
                     
31  Pernille Pedersen  2001    509  35.20        1:12.75   
  Køge Svømmeklub  1:08.72                 
                     
32  Thea F. Johansen  2003    506  34.88        1:12.89   
  Herlev Svømning  1:08.35                 
                     
33  Katja Skovdal Lorentzen  2003    503  34.60        1:13.03   
  Køge Svømmeklub  1:08.70                 
                     
34  Claudia Sperling  2002    497  34.68        1:13.30   
  Lyngby Svømmeklub  1:09.11                 
                     
35  Emma Bruhn  2002    494  34.71        1:13.45   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:10.65                 
                     
36  Sofia Norre Bendt  2003    488  36.55        1:13.75   
  Lyngby Svømmeklub  1:10.84                 
                     
37  Ida Holm Hansen  2002    488  35.65        1:13.79   
  Værløse Svømmeklub  1:11.60                 
                     
38  Johanna Juul Bay-Smidt  2002    484  35.27        1:13.97   
  Helsingør Svømmeklub  1:09.99                 
                     
39  Caroline Veggerby  2003    481  35.82        1:14.14   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:10.25                 
                     
40  Carla Lyhne Weiner  2003    464  37.47        1:15.00   
  Søllerød Svømmeklub  1:12.93                 
                     
41  Emma Bækgaard  2002    460  36.76        1:15.23   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:12.14                 
                     
42  Emilia Lønborg  2002    456  36.95        1:15.48   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:15.22                 
                     
43  Naya Modin Thomsen  2003    447  37.64        1:15.98   
  Køge Svømmeklub  1:10.83                 
                     
44  Pil Sylvander  2003    440  37.18        1:16.35   
  Helsingør Svømmeklub  1:13.75                 
                     
45  Maj Jensen  2003    438  36.62        1:16.50   
  Farum Svømmeklub  1:13.13                 
                     
46  Elena Westmark Holm  2003    434  37.00        1:16.68   
  Hørsholm Svømmeforening  1:13.18                 
                     
47  Ulrikke Juul Søeborg  2003    428  36.91        1:17.09   
  Helsingør Svømmeklub  1:13.47                 
                     
48  Luna Gammelgaard  2003    417  38.07        1:17.76   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:10.91                 
                     
49  Xenia Bonnén Sjøgren  1997    403  37.92        1:18.60   
  Vest-Brøndby  1:12.50                 
                     
50  Thea Pedersen  2003    401  38.21        1:18.77   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:15.04                 
                     
51  Josephine Gribsvad  2003    383  37.70        1:19.97   
  Hillerød Svømmeklub  1:18.48                 
                     
Emma Hebsgaard Nielsen  2003                Akut syg 
  Ishøj Svømme Klub  1:16.13                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  17 marts 2018 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  11:40 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark