Results for Øst Junior/senior Langbane
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag kl. 09.00
Resultat Løb 16 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
17 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
11:02 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Triton |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frederik Dalhøj Paulsen |
1998 |
|
699 |
26.96 |
55.99 |
1:25.39 |
|
1:54.93 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
1:51.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Peter Vangsgaard |
2000 |
|
651 |
27.43 |
56.54 |
1:27.40 |
|
1:57.65 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:53.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mathias Rysgaard |
1998 |
|
644 |
28.39 |
59.69 |
1:30.20 |
|
1:58.08 |
Deltager ikke i finalen |
|
Holbæk Svømme Klub |
1:52.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
|
644 |
28.10 |
57.76 |
1:28.52 |
|
1:58.09 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
1:54.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Christoffer H. Andersen |
2002 |
|
636 |
27.63 |
57.20 |
1:28.10 |
|
1:58.56 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
1:57.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sebastian Tullberg |
2000 |
|
633 |
27.97 |
57.96 |
1:28.64 |
|
1:58.78 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
1:51.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Frederik Bojesen |
2002 |
|
616 |
26.99 |
56.98 |
1:28.12 |
|
1:59.87 |
Deltager ikke i finalen |
|
JGI Svømning |
2:02.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tobias Andersen |
1998 |
|
611 |
27.94 |
58.17 |
1:29.72 |
|
2:00.15 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1:57.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mads Tornow Rasmussen |
2000 |
|
609 |
27.68 |
58.96 |
1:30.03 |
|
2:00.30 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:01.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Marius Rasmussen |
1999 |
|
607 |
28.75 |
59.32 |
1:30.52 |
|
2:00.45 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
1:55.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Niels Paulli Sparholt |
2000 |
|
605 |
27.37 |
57.97 |
1:29.13 |
|
2:00.55 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1:59.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
William Textor Broch |
2001 |
|
601 |
28.13 |
58.94 |
1:30.34 |
|
2:00.85 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
1:57.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Tomas Stensballe Larsen |
2000 |
|
593 |
27.40 |
57.92 |
1:29.73 |
|
2:01.37 |
Deltager ikke i finalen |
|
Gentofte Svømme Klub |
1:58.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Rasmus Steenberg |
2000 |
|
587 |
28.72 |
59.31 |
1:31.54 |
|
2:01.76 |
Deltager ikke i finalen |
|
Gladsaxe Svømmeklub |
1:56.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Alexander Rendlev |
2001 |
|
587 |
29.62 |
1:00.52 |
1:31.87 |
|
2:01.82 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:01.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Mads Holm |
1998 |
|
585 |
28.72 |
59.01 |
1:30.71 |
|
2:01.95 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
1:55.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
|
584 |
28.47 |
59.28 |
1:31.15 |
|
2:02.02 |
Deltager ikke i finalen |
|
Køge Svømmeklub |
1:58.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Andreas Mårtensson |
1997 |
|
573 |
29.10 |
59.81 |
1:31.26 |
|
2:02.79 |
Deltager ikke i finalen |
|
Sigma Swim Allerød |
1:59.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Joakim Brønnum |
1997 |
|
566 |
29.16 |
1:00.07 |
1:32.18 |
|
2:03.25 |
Deltager ikke i finalen |
|
Sigma Swim Allerød |
1:56.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Jannick Hansen |
2001 |
|
565 |
28.26 |
58.66 |
1:31.28 |
|
2:03.38 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:01.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Matthias Hansen |
2001 |
|
561 |
28.50 |
59.92 |
1:31.65 |
|
2:03.62 |
Deltager ikke i finalen |
|
Slagelse Svømmeklub |
2:00.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Oliver Schiellerup |
2000 |
|
560 |
28.69 |
1:00.29 |
1:32.92 |
|
2:03.73 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:04.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Lauge Bastian Maar |
2001 |
|
556 |
28.17 |
1:00.01 |
1:31.63 |
|
2:04.04 |
Deltager ikke i finalen |
|
Næstved IF |
2:03.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Anton Borring Andersen |
1999 |
|
541 |
28.59 |
59.67 |
1:32.13 |
|
2:05.12 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
1:59.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Erling Johansen |
2000 |
|
533 |
30.01 |
1:01.37 |
1:33.57 |
|
2:05.80 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
2:01.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Julius Munk |
2000 |
|
532 |
28.59 |
1:00.85 |
1:33.36 |
|
2:05.86 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:00.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Silas Storm Nielsen |
2002 |
|
530 |
29.12 |
1:00.92 |
1:33.99 |
|
2:05.99 |
|
|
Dragsholm Svømmeklub |
2:05.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Anders Nielsen |
2001 |
|
526 |
28.89 |
1:00.33 |
1:32.92 |
|
2:06.31 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:00.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Christian Andersen |
1999 |
|
525 |
29.22 |
1:01.29 |
1:34.09 |
|
2:06.40 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:00.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
|
523 |
30.17 |
1:02.45 |
1:34.99 |
|
2:06.54 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:08.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Magnus Løhr |
2001 |
|
518 |
27.57 |
59.60 |
1:33.39 |
|
2:06.93 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
2:03.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
August Schade Cantby |
2002 |
|
518 |
28.74 |
1:00.33 |
1:34.17 |
|
2:06.96 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:05.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Frederik O. Møller |
1999 |
|
517 |
29.02 |
1:01.16 |
1:33.97 |
|
2:07.02 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:59.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Mikkel Eg Ibsen |
2002 |
|
515 |
30.09 |
1:01.85 |
1:34.92 |
|
2:07.17 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:08.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Mads Steen Petersen |
1997 |
|
509 |
28.31 |
59.81 |
1:33.42 |
|
2:07.67 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
2:00.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Frede Meincke |
2002 |
|
506 |
29.20 |
1:01.10 |
1:34.56 |
|
2:07.96 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:07.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Mads Ørsted Nielsen |
1999 |
|
503 |
29.24 |
1:00.49 |
1:34.41 |
|
2:08.22 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2:01.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Marcus Dessau |
2002 |
|
493 |
29.37 |
1:01.16 |
1:35.08 |
|
2:09.11 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Alexander Ravn Borch |
2001 |
|
491 |
30.29 |
1:03.31 |
1:37.08 |
|
2:09.24 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:09.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Asger Væver Hartvig |
2002 |
|
490 |
31.39 |
1:04.04 |
1:36.96 |
|
2:09.32 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
2:08.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Thor Bols Jeppesen |
2002 |
|
478 |
29.88 |
1:02.93 |
1:36.91 |
|
2:10.45 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
2:07.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Mathias Aner |
2001 |
|
477 |
29.98 |
1:03.33 |
1:37.88 |
|
2:10.48 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
2:06.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Emil Steenberg |
2002 |
|
471 |
30.49 |
1:02.44 |
1:36.94 |
|
2:11.07 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:09.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Mads Enghave |
2002 |
|
469 |
28.87 |
1:02.19 |
1:37.53 |
|
2:11.22 |
|
|
GTI |
2:11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
August Ryom |
2002 |
|
466 |
28.82 |
1:02.01 |
1:36.37 |
|
2:11.48 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:04.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Christoffer Jensen |
2002 |
|
440 |
30.80 |
1:04.52 |
1:39.11 |
|
2:14.06 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
2:15.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Affou Adlouni |
2002 |
|
361 |
31.56 |
1:08.65 |
1:46.05 |
|
2:23.23 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:24.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Rasmus Thode Møller |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Farum Svømmeklub |
2:07.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
17 marts 2018 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
11:02 |
|