2020-05-28   21:35:50
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Junior/senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag kl. 09.00

Resultat Løb 16 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  17 marts 2018   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  11:02   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Triton         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2018         
 
 
Løb 16, 200m Frisvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Dalhøj Paulsen  1998    699  26.96  55.99  1:25.39    1:54.93   
  Sigma Swim Birkerød  1:51.20                 
                     
Peter Vangsgaard  2000    651  27.43  56.54  1:27.40    1:57.65   
  Gentofte Svømme Klub  1:53.13                 
                     
Mathias Rysgaard  1998    644  28.39  59.69  1:30.20    1:58.08  Deltager ikke i finalen 
  Holbæk Svømme Klub  1:52.16                 
                     
Alexander Aslak Nørgaard  2000    644  28.10  57.76  1:28.52    1:58.09   
  Sigma Swim Birkerød  1:54.60                 
                     
Christoffer H. Andersen  2002    636  27.63  57.20  1:28.10    1:58.56   
  Søllerød Svømmeklub  1:57.77                 
                     
Sebastian Tullberg  2000    633  27.97  57.96  1:28.64    1:58.78   
  Sigma Swim Birkerød  1:51.23                 
                     
Frederik Bojesen  2002    616  26.99  56.98  1:28.12    1:59.87  Deltager ikke i finalen 
  JGI Svømning  2:02.34                 
                     
Tobias Andersen  1998    611  27.94  58.17  1:29.72    2:00.15   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:57.34                 
                     
Mads Tornow Rasmussen  2000    609  27.68  58.96  1:30.03    2:00.30   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:01.12                 
                     
10  Marius Rasmussen  1999    607  28.75  59.32  1:30.52    2:00.45   
  Svømmeklubben Syd  1:55.58                 
                     
11  Niels Paulli Sparholt  2000    605  27.37  57.97  1:29.13    2:00.55   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:59.33                 
                     
12  William Textor Broch  2001    601  28.13  58.94  1:30.34    2:00.85   
  Lyngby Svømmeklub  1:57.86                 
                     
13  Tomas Stensballe Larsen  2000    593  27.40  57.92  1:29.73    2:01.37  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte Svømme Klub  1:58.31                 
                     
14  Rasmus Steenberg  2000    587  28.72  59.31  1:31.54    2:01.76  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  1:56.01                 
                     
15  Alexander Rendlev  2001    587  29.62  1:00.52  1:31.87    2:01.82   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:01.56                 
                     
16  Mads Holm  1998    585  28.72  59.01  1:30.71    2:01.95   
  Nakskov Svømme Klub  1:55.60                 
                     
17  Philip Krogh Brønnicke  2000    584  28.47  59.28  1:31.15    2:02.02  Deltager ikke i finalen 
  Køge Svømmeklub  1:58.31                 
                     
18  Andreas Mårtensson  1997    573  29.10  59.81  1:31.26    2:02.79  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Allerød  1:59.06                 
                     
19  Joakim Brønnum  1997    566  29.16  1:00.07  1:32.18    2:03.25  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Allerød  1:56.34                 
                     
20  Jannick Hansen  2001    565  28.26  58.66  1:31.28    2:03.38   
  Søllerød Svømmeklub  2:01.66                 
                     
21  Matthias Hansen  2001    561  28.50  59.92  1:31.65    2:03.62  Deltager ikke i finalen 
  Slagelse Svømmeklub  2:00.57                 
                     
22  Oliver Schiellerup  2000    560  28.69  1:00.29  1:32.92    2:03.73   
  Sigma Swim Birkerød  2:04.86                 
                     
23  Lauge Bastian Maar  2001    556  28.17  1:00.01  1:31.63    2:04.04  Deltager ikke i finalen 
  Næstved IF  2:03.95                 
                     
24  Anton Borring Andersen  1999    541  28.59  59.67  1:32.13    2:05.12   
  Sigma Swim Allerød  1:59.59                 
                     
25  Erling Johansen  2000    533  30.01  1:01.37  1:33.57    2:05.80   
  Nakskov Svømme Klub  2:01.65                 
                     
26  Julius Munk  2000    532  28.59  1:00.85  1:33.36    2:05.86   
  Helsingør Svømmeklub  2:00.71                 
                     
27  Silas Storm Nielsen  2002    530  29.12  1:00.92  1:33.99    2:05.99   
  Dragsholm Svømmeklub  2:05.73                 
                     
28  Anders Nielsen  2001    526  28.89  1:00.33  1:32.92    2:06.31   
  Ringsted Svømme Klub  2:00.27                 
                     
29  Christian Andersen  1999    525  29.22  1:01.29  1:34.09    2:06.40   
  Søllerød Svømmeklub  2:00.53                 
                     
30  Emil Kildahl Døssing  2002    523  30.17  1:02.45  1:34.99    2:06.54   
  Sigma Swim Birkerød  2:08.36                 
                     
31  Magnus Løhr  2001    518  27.57  59.60  1:33.39    2:06.93   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:03.99                 
                     
32  August Schade Cantby  2002    518  28.74  1:00.33  1:34.17    2:06.96   
  Slagelse Svømmeklub  2:05.94                 
                     
33  Frederik O. Møller  1999    517  29.02  1:01.16  1:33.97    2:07.02   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:59.66                 
                     
34  Mikkel Eg Ibsen  2002    515  30.09  1:01.85  1:34.92    2:07.17   
  Sigma Swim Birkerød  2:08.61                 
                     
35  Mads Steen Petersen  1997    509  28.31  59.81  1:33.42    2:07.67   
  Helsinge Svømmeklub  2:00.39                 
                     
36  Frede Meincke  2002    506  29.20  1:01.10  1:34.56    2:07.96   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:07.26                 
                     
37  Mads Ørsted Nielsen  1999    503  29.24  1:00.49  1:34.41    2:08.22   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:01.88                 
                     
38  Marcus Dessau  2002    493  29.37  1:01.16  1:35.08    2:09.11   
  Gentofte Svømme Klub  2:05.00                 
                     
39  Alexander Ravn Borch  2001    491  30.29  1:03.31  1:37.08    2:09.24   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:09.23                 
                     
40  Asger Væver Hartvig  2002    490  31.39  1:04.04  1:36.96    2:09.32   
  Hørsholm Svømmeforening  2:08.97                 
                     
41  Thor Bols Jeppesen  2002    478  29.88  1:02.93  1:36.91    2:10.45   
  Helsinge Svømmeklub  2:07.75                 
                     
42  Mathias Aner  2001    477  29.98  1:03.33  1:37.88    2:10.48   
  Svømmeklubben Syd  2:06.19                 
                     
43  Emil Steenberg  2002    471  30.49  1:02.44  1:36.94    2:11.07   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:09.46                 
                     
44  Mads Enghave  2002    469  28.87  1:02.19  1:37.53    2:11.22   
  GTI  2:11.04                 
                     
45  August Ryom  2002    466  28.82  1:02.01  1:36.37    2:11.48   
  Køge Svømmeklub  2:04.36                 
                     
46  Christoffer Jensen  2002    440  30.80  1:04.52  1:39.11    2:14.06   
  Nakskov Svømme Klub  2:15.21                 
                     
47  Affou Adlouni  2002    361  31.56  1:08.65  1:46.05    2:23.23   
  Roskilde Svømning  2:24.89                 
                     
Rasmus Thode Møller  2002              DNS   
  Farum Svømmeklub  2:07.77                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  17 marts 2018 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  11:02 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark