2020-05-28   13:36:41
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Junior/senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag kl. 09.00

Resultat Løb 15 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  17 marts 2018   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  10:53   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Triton         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2018         
 
 
Løb 15, 200m Frisvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emily Gantriis  1999    747  28.32  58.20  1:31.33    2:04.49   
  Helsinge Svømmeklub  2:04.09                 
                     
Marina Heller Hansen  1994    741  29.57  1:00.72  1:33.08    2:04.85  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Allerød  2:01.36                 
                     
Andrea Paaske  2001    714  30.06  1:01.29  1:34.49    2:06.35   
  Roskilde Svømning  2:08.26                 
                     
Mia Steen Duus  2001    686  30.06  1:02.67  1:35.86    2:08.07   
  Sigma Swim Birkerød  2:06.65                 
                     
Amanda Højberg  1998    650  30.58  1:03.53  1:37.20    2:10.39   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:08.48                 
                     
Karoline Barrett  2002    642  28.78  1:01.79  1:37.02    2:10.90  Deltager ikke i finalen 
  GTI  2:09.62                 
                     
Anna Boutrup  1998    639  31.59  1:04.14  1:38.21    2:11.14  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Birkerød  2:10.34                 
                     
Sarah Missing  2001    638  31.01  1:03.95  1:39.01    2:11.20   
  Vest-Brøndby  2:08.38                 
                     
Naya Modin Thomsen  2003    629  30.21  1:02.81  1:37.71    2:11.80   
  Køge Svømmeklub  2:09.31                 
                     
10  Josephine Kruse  2002    627  30.66  1:03.72  1:37.29    2:11.94   
  Sigma Swim Allerød  2:13.46                 
                     
11  Lærke Schelde-Mollerup  2003    618  31.03  1:04.53  1:38.73    2:12.60   
  Svømmeklubben Laksen  2:12.11                 
                     
12  Alberte V. Bisgaard  2003    613  31.10  1:04.18  1:38.65    2:12.94   
  Gentofte Svømme Klub  2:13.95                 
                     
13  Sofie Andersen  2001    607  30.96  1:04.06  1:38.80    2:13.41   
  Slagelse Svømmeklub  2:11.97                 
                     
14  Anna Aavang Brendstrup  2000    603  32.15  1:05.40  1:40.05    2:13.68  Deltager ikke i finalen 
  Roskilde Svømning  2:09.92                 
                     
15  Camilla Rask  1999    600  30.16  1:03.11  1:38.69    2:13.92   
  Farum Svømmeklub  2:10.74                 
                     
16  Michelle Mortensen  2002    600  31.09  1:05.20  1:39.63    2:13.93   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:15.92                 
                     
17  Julie Darlem Brandt  2001    598  31.26  1:05.05  1:40.04    2:14.03   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:09.65                 
                     
18  Frederikke Echardt  2002    593  31.92  1:05.80  1:40.27    2:14.46  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:12.31                 
                     
19  Ingrid Lindemann  2003    587  31.61  1:05.71  1:40.28    2:14.89   
  Sigma Swim Birkerød  2:12.94                 
                     
20  Thea Blomsterberg  2002    583  31.72  1:04.93  1:40.27    2:15.17  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Birkerød  2:16.31                 
                     
21  Martha Vitus Tversted  2002    554  31.27  1:05.62  1:41.69    2:17.50   
  Søllerød Svømmeklub  2:12.23                 
                     
22  Mia Rindshøj  2003    554  31.69  1:06.60  1:41.96    2:17.56   
  Gentofte Svømme Klub  2:16.89                 
                     
23  Caroline Gøttrup Bagge  2003    553  31.48  1:06.56  1:42.31    2:17.60   
  Køge Svømmeklub  2:15.65                 
                     
24  Anna Wrist-Elkjær  2003    549  30.68  1:06.35  1:42.43    2:17.90   
  Herlev Svømning  2:19.57                 
                     
25  Sofia Norre Bendt  2003    549  32.16  1:06.99  1:42.35    2:17.94   
  Lyngby Svømmeklub  2:13.87                 
                     
26  Caroline Veggerby  2003    543  31.56  1:06.49  1:42.20    2:18.47   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:17.79                 
                     
27  Liva Buchholt Johansen  2003    541  31.75  1:07.04  1:42.58    2:18.62   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:19.70                 
                     
28  Therese Sand Frederiksen  2003    537  33.15  1:08.64  1:44.01    2:18.95   
  Sigma Swim Allerød  2:18.13                 
                     
29  Freja Stenbækgård  2003    535  31.82  1:07.31  1:43.09    2:19.15   
  Helsingør Svømmeklub  2:19.66                 
                     
30  Julie K Rose  2003    523  32.79  1:07.97  1:44.70    2:20.20   
  Sigma Swim Allerød  2:19.44                 
                     
31  Clara Carlquist  2003    521  32.97  1:07.80  1:45.00    2:20.40   
  Gentofte Svømme Klub  2:18.89                 
                     
32  Laura Janner  2002    516  33.01  1:08.26  1:45.23    2:20.79   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:17.23                 
                     
33  Josephine G. Lauridsen  2001    516  31.65  1:07.50  1:43.68    2:20.82  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:14.58                 
                     
34  Maria Szokody  2002    514  32.26  1:07.86  1:45.62    2:21.01   
  Ringsted Svømme Klub  2:16.61                 
                     
35  Line Nøhr Petersen  2003    513  32.69  1:08.45  1:45.61    2:21.10   
  Køge Svømmeklub  2:17.61                 
                     
36  Olivia Ida Madsen  2003    511  33.17  1:08.99  1:45.93    2:21.28   
  Helsingør Svømmeklub  2:19.96                 
                     
37  Laura Boutrup  2003    510  32.24  1:08.28  1:44.61    2:21.40   
  Sigma Swim Birkerød  2:17.04                 
                     
38  Sarah Aarslew Jensen  2000    508  31.99  1:08.73  1:45.16    2:21.57   
  Køge Svømmeklub  2:19.79                 
                     
39  Josephine B. U. Danielsen  2003    507  32.52  1:08.01  1:45.70    2:21.61   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:19.99                 
                     
39  Sophie Grandjean  2003    507  32.90  1:08.68  1:46.23    2:21.61   
  Ringsted Svømme Klub  2:17.32                 
                     
41  Mia Lindberg  2003    507  33.03  1:08.23  1:45.82    2:21.66   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:16.38                 
                     
42  Mie Bidsted Hansen  2003    505  33.08  1:09.65  1:46.25    2:21.79   
  Hvidovre Svømme Klub  2:17.01                 
                     
43  Marina Nissen Jakobsen  2000    505  33.39  1:09.93  1:46.63    2:21.82   
  Hørsholm Svømmeforening  2:16.70                 
                     
44  Thippe de Neergaard  2003    503  33.25  1:09.47  1:46.71    2:22.00   
  VAT Copenhagen-MK31  2:16.55                 
                     
45  Cathrine Toftelund Larsen  2003    502  32.99  1:07.96  1:44.93    2:22.09   
  Lyngby Svømmeklub  2:20.74                 
                     
46  Katja Korbo Petersson  2001    498  32.66  1:08.55  1:44.56    2:22.46   
  JGI Svømning  2:15.15                 
                     
47  Isabella Rosenberg  2003    492  33.18  1:08.91  1:46.60    2:23.04   
  VAT Copenhagen-MK31  2:24.61                 
                     
48  Ida Rishøj  2002    486  33.15  1:09.88  1:46.78    2:23.63   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:23.91                 
                     
49  Luna Gammelgaard  2003    486  33.16  1:09.41  1:47.48    2:23.64   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:17.07                 
                     
50  Sofia Qvade Rasmusen  2001    483  32.76  1:08.22  1:46.13    2:23.90   
  Hillerød Svømmeklub  2:17.48                 
                     
51  Katrine Duus  2003    483  31.82  1:08.16  1:45.62    2:23.94   
  Næstved IF  2:18.40                 
                     
52  Louise Dahl  2003    478  33.07  1:09.62  1:47.59    2:24.49   
  JGI Svømning  2:23.64                 
                     
53  Emilia Naledi Madonsela  2003    477  34.16  1:09.94  1:47.60    2:24.53   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:20.66                 
                     
54  Luna Emilie Olsen  2003    474  34.00  1:10.54  1:49.09    2:24.83   
  Slangerup Svømmeklub  2:19.50                 
                     
55  Josephine Wismann  2002    462  33.03  1:08.65  1:47.92    2:26.05   
  Ringsted Svømme Klub  2:19.39                 
                     
56  Astrid Thimmer  2003    442  34.49  1:11.43  1:50.47    2:28.23   
  Hørsholm Svømmeforening  2:28.17                 
                     
57  Annika Lundin Brockdorff  2003    389  34.64  1:13.37  1:53.79    2:34.73   
  Lyngby Svømmeklub  2:35.39                 
                     
Emma Hebsgaard Nielsen  2003                Akut syg 
  Ishøj Svømme Klub  2:24.08                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  17 marts 2018 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  10:53 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark