2020-05-26   01:09:57
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Junior/senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 1630

Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  17 marts 2018   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  10:15   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Triton         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2018         
 
 
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 26.92 2017-04-02 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie Mikkelsen  1997    708          27.41   
  Gladsaxe Svømmeklub  26.48                 
Karoline Barrett  2002    686          27.70   
  GTI  26.96                 
Caroline Erichsen  1998    657          28.09   
  Sigma Swim Birkerød  26.58                 
Camilla Dufour  1996    605          28.88   
  Sigma Swim Allerød  28.74                 
Marina Heller Hansen  1994    602          28.93  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Allerød  28.46                 
Johanna Berthelsen  2000    577          29.33   
  VAT Copenhagen-MK31  30.01                 
Andrea Paaske  2001    576          29.35   
  Roskilde Svømning  28.88                 
Camilla Rask  1999    558          29.67  Deltager ikke i finalen 
  Farum Svømmeklub  30.05                 
Victoria Bierre  2000    555          29.72  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  28.49                 
10  Jessica Yu Mortensen  2000    553          29.75  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svømmeklub  28.62                 
11  Sarah Missing  2001    552          29.77   
  Vest-Brøndby  29.00                 
12  Ingrid Bo Andersen  2001    547          29.87   
  Roskilde Svømning  30.48                 
13  Katrine Tetzschner Madsen  2000    543          29.93   
  Gladsaxe Svømmeklub  29.97                 
14  Amalie Kruse Enemærke  2003    542          29.95   
  Herlev Svømning  29.69                 
15  Anne Føyn  2002    541          29.98   
  Sigma Swim Birkerød  29.65                 
16  Mia Rindshøj  2003    537          30.04   
  Gentofte Svømme Klub  29.80                 
17  Thyra Jørgensen  2002    534          30.10   
  Svømmeklubben Syd  29.32                 
18  Mathilde Menck Nielsen  2002    533          30.13   
  Helsingør Svømmeklub  30.01                 
19  Anna Wrist-Elkjær  2003    529          30.19   
  Herlev Svømning  31.26                 
20  Clara Marott Schelde  2000    528          30.22   
  Farum Svømmeklub  30.09                 
21  Therese Sand Frederiksen  2003    527          30.23   
  Sigma Swim Allerød  30.08                 
22  Clara Schade Cantby  2000    518          30.41   
  Slagelse Svømmeklub  29.45                 
23  Lærke Rask Sander  2002    514          30.48   
  VAT Copenhagen-MK31  29.38                 
24  Josefine B. Pedersen  1999    513          30.50   
  VAT Copenhagen-MK31  30.17                 
25  Katrine Stampe  2000    507          30.62   
  Hørsholm Svømmeforening  30.10                 
26  Laura Janner  2002    497          30.84   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  30.64                 
27  Annika Lundin Brockdorff  2003    491          30.96   
  Lyngby Svømmeklub  30.80                 
28  Frederikke Marie Hansen  2003    490          30.97   
  Gladsaxe Svømmeklub  30.27                 
29  Camilla Hougaard  2002    490          30.98   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  31.29                 
30  Freja Stenbækgård  2003    481          31.16   
  Helsingør Svømmeklub  31.17                 
31  Stine Saaby Schmidt  2002    479          31.21   
  Farum Svømmeklub  30.59                 
32  Sofie Nielsen  2001    477          31.26   
  Slagelse Svømmeklub  30.67                 
33  Luna Emilie Olsen  2003    475          31.30   
  Slangerup Svømmeklub  30.31                 
34  Clara Rybak-Andersen  2003    472          31.37   
  Gentofte Svømme Klub  31.19                 
35  Caroline Hørlykke  2000    467          31.48   
  Gentofte Svømme Klub  29.91                 
36  Cecilie Elkjær  2001    464          31.55   
  Hvidovre Svømme Klub  29.36                 
36  Emilie Larsen  2001    464          31.55   
  Vest-Brøndby  30.48                 
38  Katja Korbo Petersson  2001    460          31.63   
  JGI Svømning  30.66                 
39  Elena Westmark Holm  2003    449          31.89   
  Hørsholm Svømmeforening  31.43                 
40  Isabel K. Eriksen  2001    447          31.93   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  31.99                 
41  Clara Carlquist  2003    440          32.10   
  Gentofte Svømme Klub  31.10                 
42  Emilia Naledi Madonsela  2003    429          32.37   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.03                 
43  Thippe de Neergaard  2003    427          32.43   
  VAT Copenhagen-MK31  31.23                 
44  Pernille Elm Jensen  2003    427          32.44   
  JGI Svømning  31.97                 
45  Maj Jensen  2003    426          32.45   
  Farum Svømmeklub  32.14                 
46  Emilia Lønborg  2002    417          32.69   
  Herlufsholm Svømmeklub  31.86                 
47  Fiona Burmester  2003    405          33.00   
  Helsingør Svømmeklub  32.64                 
48  Frederikke Mertins  2000    403          33.06   
  Hvidovre Svømme Klub  31.80                 
49  Pil Sylvander  2003    402          33.08   
  Helsingør Svømmeklub  32.23                 
50  Katja Skovdal Lorentzen  2003    394          33.31   
  Køge Svømmeklub  32.02                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  17 marts 2018 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  10:15 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark