2020-03-28   17:43:02
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Junior/senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 1630

Resultat Løb 10 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  17 marts 2018   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  09:46   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Triton         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2018         
 
 
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 2013-07-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Simon Sjödin  1986    764          24.53  Deltager ikke i finalen 
  VAT Copenhagen  24.73                 
Jonas Nervil Kistorp  1997    676          25.55   
  Lyngby Svømmeklub  24.88                 
Frederik Dalhøj Paulsen  1998    651          25.88   
  Sigma Swim Birkerød  25.37                 
Magnus Carstensen  1999    646          25.94   
  Ringsted Svømme Klub  25.97                 
Tobias Dan Hansen  2002    642          25.99   
  Herlev Svømning  25.77                 
Felix Burmester  1999    630          26.16   
  Helsingør Svømmeklub  26.06                 
Marcus Olesen  1995    628          26.19   
  Farum Svømmeklub  25.01                 
Gustav Klit Stjernholm  2002    619          26.31   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  28.08                 
Arthur Dalén Ellegaard  2001    607          26.48  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svømmeklub  26.71                 
10  Oliver Thor Sørensen  2000    602          26.55   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  26.85                 
11  Julius Munk  2000    594          26.68   
  Helsingør Svømmeklub  25.51                 
12  Kasper Bonnichsen  2002    588          26.76   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  26.78                 
13  Hans Mølbak Petersen  2001    581          26.88   
  GTI  26.56                 
14  Mads Raaby Jensen  2001    576          26.95   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  26.33                 
15  Claus Hansen  1995    563          27.16   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  26.07                 
16  Alexander Eggers  1999    561          27.19   
  Sigma Swim Birkerød  26.63                 
17  Mads Tornow Rasmussen  2000    557          27.25   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  26.11                 
18  Lars Thor Sørensen  1999    556          27.27   
  Vest-Brøndby  26.27                 
19  Rasmus Steenberg  2000    551          27.35   
  Gladsaxe Svømmeklub  26.84                 
20  Jakob Gersholm Baktoft  2000    549          27.38   
  Roskilde Svømning  27.23                 
21  Oliver Jacobsen  1997    546          27.44   
  Hvidovre Svømme Klub  26.74                 
22  Anders Dam Frandsen  2000    544          27.46   
  Slagelse Svømmeklub  27.02                 
23  Villads Bomholt Larsen  2001    541          27.52   
  Helsingør Svømmeklub  27.51                 
24  Frederik Eg Ibsen  2002    540          27.54   
  Sigma Swim Birkerød  27.69                 
25  Magnus Løhr  2001    534          27.64   
  Herlufsholm Svømmeklub  27.88                 
26  Jonas Hansen  2001    533          27.65   
  Slagelse Svømmeklub  26.99                 
27  William Textor Broch  2001    532          27.67   
  Lyngby Svømmeklub  27.17                 
28  Asbjørn Floor-Bøjden  2002    529          27.72   
  Vest-Brøndby  27.87                 
29  Alexander Aslak Nørgaard  2000    528          27.74   
  Sigma Swim Birkerød  27.95                 
30  Philip Krogh Brønnicke  2000    524          27.82   
  Køge Svømmeklub  28.14                 
31  Daniel Berg Wenk  2000    520          27.89   
  Roskilde Svømning  27.87                 
32  August Schade Cantby  2002    519          27.91   
  Slagelse Svømmeklub  27.99                 
33  Thomas Bech  1998    516          27.96   
  Farum Svømmeklub  26.73                 
34  Frederik Emil Bækgaard  2002    515          27.98   
  Vest-Brøndby  28.88                 
35  Mikkel S. Hansen  2000    511          28.04   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  26.81                 
36  Theodor L Munch-Jensen  2002    507          28.12   
  Solrød Svømmeklub  28.19                 
37  Nicklas Andersen  2001    505          28.16   
  Helsinge Svømmeklub  27.93                 
38  Casper Mørkhøj Hartington  2002    503          28.20   
  GTI  27.67                 
39  Frederik Bornemann  2001    501          28.24   
  Sigma Swim Allerød  28.45                 
40  Nikolai Pagh Pedersen  2002    498          28.28   
  Nakskov Svømme Klub  28.44                 
41  August Ryom  2002    498          28.29   
  Køge Svømmeklub  27.72                 
42  William Houen  2001    497          28.30   
  Helsingør Svømmeklub  27.80                 
43  Martin Szokody  1999    496          28.32   
  Ringsted Svømme Klub  27.27                 
44  Sebastian Jensen  2001    495          28.35   
  Nakskov Svømme Klub  27.86                 
45  Karl Bryde  2000    493          28.39   
  Herlufsholm Svømmeklub  27.50                 
46  Erling Johansen  2000    489          28.46   
  Nakskov Svømme Klub  27.68                 
47  Filip Bækgaard  2000    487          28.50   
  Herlufsholm Svømmeklub  27.35                 
48  Christian Crone  2001    486          28.52   
  Gladsaxe Svømmeklub  27.96                 
49  Martin Vennick Haugbølle  2001    485          28.53   
  Hørsholm Svømmeforening  28.43                 
50  Gustav Haugård Hansen  2002    485          28.54   
  Hvidovre Svømme Klub  28.21                 
51  Martin Jacobsen  2002    484          28.56   
  Vest-Brøndby  29.07                 
51  Nicolai Wiuff  2002    484          28.56   
  Herlev Svømning  28.64                 
53  Mads Hauge Sørensen  1997    481          28.61   
  Køge Svømmeklub  27.87                 
54  August Hertz Bugge  2000    475          28.74   
  VAT Copenhagen-MK31  28.07                 
55  Andreas Thybo Ganzhorn  2001    474          28.76   
  Vest-Brøndby  28.25                 
56  Tobias Daniel Larsen  2001    473          28.77   
  Slagelse Svømmeklub  28.40                 
57  Carl Magnus Krievs  2002    467          28.90   
  Vest-Brøndby  30.16                 
58  Kevin Liang  2002    467          28.91   
  GTI  29.18                 
59  Mads Haugård Hansen  2000    465          28.95   
  Hvidovre Svømme Klub  28.09                 
60  Owais Hamid  2000    464          28.96   
  Hvidovre Svømme Klub  29.56                 
61  Altin Misimi  2002    463          28.99   
  Herlev Svømning  29.23                 
62  Mikkel Eg Ibsen  2002    459          29.07   
  Sigma Swim Birkerød  29.14                 
63  Oliver Steenberg  2002    457          29.10   
  Gladsaxe Svømmeklub  30.09                 
64  Rasmus Hatting Petersen  2002    456          29.12   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  29.77                 
65  Morten Østergaard  2002    455          29.15   
  Svømmeklubben Laksen  28.14                 
66  Emil Mølholm Johansen  2000    454          29.17   
  Slagelse Svømmeklub  29.57                 
67  Lucas Burmester  2002    449          29.29   
  Helsingør Svømmeklub  30.02                 
68  Alexander Ravn Borch  2001    447          29.32   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  29.39                 
69  Casper Koch  2002    445          29.36   
  GTI  29.73                 
70  Asger Væver Hartvig  2002    443          29.41   
  Hørsholm Svømmeforening  29.04                 
70  Jacob Jensen  1995    443          29.41   
  Vordingborg Svømme Klub  28.50                 
72  Johan Heeno Rasmussen  2002    441          29.45   
  Helsingør Svømmeklub  30.03                 
73  Carl Adelsten Kirchhoff  2002    438          29.53   
  Hillerød Svømmeklub  29.68                 
74  Jannick Hansen  2001    429          29.74   
  Søllerød Svømmeklub  28.96                 
75  Lucas Hagbarth Jørgensen  2002    425          29.81   
  Roskilde Svømning  29.93                 
76  Mads Lind  2002    423          29.88   
  Hvidovre Svømme Klub  29.80                 
76  Mikkel Gummer  2002    423          29.88   
  GTI  29.77                 
78  Jonathan F. K. Jensen  2002    422          29.90   
  Vordingborg Svømme Klub  30.21                 
79  Frederik Kongstad Hansen  2001    420          29.95   
  Haslev Svømmeklub  29.92                 
80  Janus Rosholm  2002    417          30.00   
  Søllerød Svømmeklub  29.86                 
81  Affou Adlouni  2002    415          30.05   
  Roskilde Svømning  30.02                 
82  Marcus Dessau  2002    406          30.28   
  Gentofte Svømme Klub  30.00                 
83  Victor Bendix Beiter  2001    370          31.23   
  Herlev Svømning  28.78                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  17 marts 2018 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  09:46 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark