2020-03-28   18:05:41
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Junior/senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 1630

Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  16 marts 2018   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  17:10   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Triton         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2018         
 
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maj Howardsen  1997    733  1:03.56  2:09.53  3:16.19    4:22.25   
  Sigma Swim Allerød  4:15.20                 
                     
Emily Gantriis  1999    724  1:03.75  2:09.89  3:17.19    4:23.22   
  Helsinge Svømmeklub  4:35.36                 
                     
Mia Steen Duus  2001    694  1:03.68  2:12.01  3:20.20    4:27.05   
  Sigma Swim Birkerød  4:32.22                 
                     
Klara Reeh  1999    692  1:03.85  2:12.16  3:20.54    4:27.27   
  Lyngby Svømmeklub  4:20.28                 
                     
Nina Toft  2000    688  1:04.32  2:12.39  3:19.69    4:27.82   
  Gentofte Svømme Klub  4:22.86                 
                     
Josephine Kruse  2002    671  1:04.25  2:12.93  3:22.36    4:29.98   
  Sigma Swim Allerød  4:34.29                 
                     
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002    667  1:03.56  2:11.73  3:21.82    4:30.63   
  Gentofte Svømme Klub  4:33.35                 
                     
Anna Boutrup  1998    658  1:04.78  2:14.37  3:24.20    4:31.74   
  Sigma Swim Birkerød  4:24.22                 
                     
Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    653  1:05.36  2:14.99  3:25.17    4:32.52   
  Roskilde Svømning  4:26.14                 
                     
10  Sarah Missing  2001    651  1:05.65  2:15.07  3:25.86    4:32.77   
  Vest-Brøndby  4:38.99                 
                     
11  Michelle Mortensen  2002    648  1:05.56  2:15.07  3:25.30    4:33.21   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:38.84                 
                     
12  Anne Føyn  2002    637  1:05.60  2:14.50  3:24.47    4:34.79   
  Sigma Swim Birkerød  4:36.80                 
                     
13  Freja Gram  1999    636  1:04.73  2:14.15  3:24.56    4:34.94   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:20.73                 
                     
14  Silja Nielsdóttir Hansen  2001    628  1:05.97  2:15.80  3:26.50    4:35.98   
  Hvidovre Svømme Klub  4:25.15                 
                     
15  Anna Aavang Brendstrup  2000    626  1:06.73  2:16.85  3:27.37    4:36.34   
  Roskilde Svømning  4:28.44                 
                     
16  Helena Hvid Hansen  2001    588  1:07.97  2:19.08  3:31.00    4:42.17   
  Helsingør Svømmeklub  4:42.94                 
                     
17  Julie Stampe  2002    584  1:07.63  2:20.97  3:33.74    4:42.82   
  Sigma Swim Allerød  4:42.98                 
                     
18  Katja Kjær Nielsen  2002    583  1:07.03  2:19.11  3:31.20    4:42.95   
  Ringsted Svømme Klub  4:40.58                 
                     
19  Ingrid Lindemann  2003    582  1:08.10  2:19.69  3:31.41    4:43.16   
  Sigma Swim Birkerød  4:49.79                 
                     
20  Kristine Mikkelsen  2000    581  1:07.32  2:19.46  3:31.68    4:43.23   
  Hvidovre Svømme Klub  4:39.63                 
                     
21  Alberte V. Bisgaard  2003    576  1:06.35  2:19.35  3:31.94    4:44.06   
  Gentofte Svømme Klub  4:48.81                 
                     
22  Alberte M Hansen  2000    576  1:06.59  2:18.65  3:31.80    4:44.07   
  Herlev Svømning  4:36.73                 
                     
23  Naya Modin Thomsen  2003    571  1:07.34  2:20.05  3:33.57    4:44.90   
  Køge Svømmeklub  4:36.74                 
                     
24  Lærke Schelde-Mollerup  2003    567  1:06.49  2:19.43  3:33.57    4:45.56   
  Svømmeklubben Laksen  4:49.55                 
                     
25  Helena Berg Wenk  2000    563  1:07.61  2:20.01  3:33.51    4:46.34   
  Roskilde Svømning  4:42.34                 
                     
26  Alberte Fie Petersen  2002    553  1:08.48  2:21.71  3:35.47    4:48.08   
  Roskilde Svømning  4:46.52                 
                     
27  Sofia Norre Bendt  2003    552  1:06.48  2:18.43  3:32.86    4:48.22   
  Lyngby Svømmeklub  4:42.72                 
                     
28  Mia Lindberg  2003    549  1:08.19  2:21.20  3:35.51    4:48.69   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:42.96                 
                     
29  Clara Neumann  2001    547  1:08.19  2:22.06  3:35.96    4:48.96   
  Svømmeklubben Syd  4:33.85                 
                     
30  Caroline Gøttrup Bagge  2003    547  1:08.90  2:23.08  3:37.02    4:49.03   
  Køge Svømmeklub  4:47.90                 
                     
31  Ida Rishøj  2002    531  1:09.47  2:23.67  3:38.17    4:51.85   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:51.55                 
                     
32  Laura Boutrup  2003    530  1:10.28  2:25.18  3:39.64    4:52.02   
  Sigma Swim Birkerød  4:53.85                 
                     
33  Line Nøhr Petersen  2003    519  1:09.14  2:24.84  3:40.73    4:54.20   
  Køge Svømmeklub  4:54.16                 
                     
34  Thippe de Neergaard  2003    509  1:10.62  2:27.04  3:42.23    4:55.97   
  VAT Copenhagen-MK31  4:56.52                 
                     
35  Martha Vitus Tversted  2002    509  1:09.64  2:24.25  3:40.98    4:56.11   
  Søllerød Svømmeklub  4:47.96                 
                     
36  Ida Holm Hansen  2002    508  1:11.11  2:26.85  3:41.52    4:56.28   
  Værløse Svømmeklub  4:52.03                 
                     
37  Hannah Höesch  2003    505  1:10.36  2:24.98  3:40.70    4:56.74   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:48.04                 
                     
38  Sofia Qvade Rasmusen  2001    505  1:10.27  2:25.13  3:41.19    4:56.87   
  Hillerød Svømmeklub  4:46.83                 
                     
39  Olivia Ida Madsen  2003    502  1:09.96  2:26.11  3:42.60    4:57.51   
  Helsingør Svømmeklub  4:58.57                 
                     
40  Sophie Grandjean  2003    498  1:07.99  2:24.84  3:42.94    4:58.23   
  Ringsted Svømme Klub  4:42.77                 
                     
41  Josephine B. U. Danielsen  2003    494  1:09.90  2:26.34  3:43.88    4:59.12   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  4:56.90                 
                     
42  Mie Bidsted Hansen  2003    492  1:09.79  2:27.08  3:43.41    4:59.52   
  Hvidovre Svømme Klub  4:51.31                 
                     
43  Louise Dahl  2003    484  1:11.50  2:28.20  3:45.03    5:01.06   
  JGI Svømning  4:54.59                 
                     
44  Emilia Naledi Madonsela  2003    479  1:10.45  2:26.69  3:45.34    5:02.18   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:54.12                 
                     
45  Sofie Hertzberg  2002    476  1:11.84  2:28.03  3:45.20    5:02.79   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:47.56                 
                     
46  Amalie Schou  2003    458  1:11.32  2:28.89  3:47.30    5:06.66   
  Gentofte Svømme Klub  4:58.18                 
                     
47  Josephine Wismann  2002    436  1:10.95  2:29.10  3:49.90    5:11.70   
  Ringsted Svømme Klub  4:52.28                 
                     
48  Silke Larsen  2003    428  1:14.00  2:32.96  3:53.33    5:13.71   
  Roskilde Svømning  4:53.59                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 marts 2018 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  17:10 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark