2020-05-26   04:11:04
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Junior/senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  16 marts 2018   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  17:10   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Triton         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2018         
 
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maj Howardsen  1997    733  1:03.56  2:09.53  3:16.19    4:22.25   
  Sigma Swim Allerød  4:15.20                 
                     
Emily Gantriis  1999    724  1:03.75  2:09.89  3:17.19    4:23.22   
  Helsinge Svømmeklub  4:35.36                 
                     
Mia Steen Duus  2001    694  1:03.68  2:12.01  3:20.20    4:27.05   
  Sigma Swim Birkerød  4:32.22                 
                     
Klara Reeh  1999    692  1:03.85  2:12.16  3:20.54    4:27.27   
  Lyngby Svømmeklub  4:20.28                 
                     
Nina Toft  2000    688  1:04.32  2:12.39  3:19.69    4:27.82   
  Gentofte Svømme Klub  4:22.86                 
                     
Josephine Kruse  2002    671  1:04.25  2:12.93  3:22.36    4:29.98   
  Sigma Swim Allerød  4:34.29                 
                     
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002    667  1:03.56  2:11.73  3:21.82    4:30.63   
  Gentofte Svømme Klub  4:33.35                 
                     
Anna Boutrup  1998    658  1:04.78  2:14.37  3:24.20    4:31.74   
  Sigma Swim Birkerød  4:24.22                 
                     
Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    653  1:05.36  2:14.99  3:25.17    4:32.52   
  Roskilde Svømning  4:26.14                 
                     
10  Sarah Missing  2001    651  1:05.65  2:15.07  3:25.86    4:32.77   
  Vest-Brøndby  4:38.99                 
                     
11  Michelle Mortensen  2002    648  1:05.56  2:15.07  3:25.30    4:33.21   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:38.84                 
                     
12  Anne Føyn  2002    637  1:05.60  2:14.50  3:24.47    4:34.79   
  Sigma Swim Birkerød  4:36.80                 
                     
13  Freja Gram  1999    636  1:04.73  2:14.15  3:24.56    4:34.94   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:20.73                 
                     
14  Silja Nielsdóttir Hansen  2001    628  1:05.97  2:15.80  3:26.50    4:35.98   
  Hvidovre Svømme Klub  4:25.15                 
                     
15  Anna Aavang Brendstrup  2000    626  1:06.73  2:16.85  3:27.37    4:36.34   
  Roskilde Svømning  4:28.44                 
                     
16  Helena Hvid Hansen  2001    588  1:07.97  2:19.08  3:31.00    4:42.17   
  Helsingør Svømmeklub  4:42.94                 
                     
17  Julie Stampe  2002    584  1:07.63  2:20.97  3:33.74    4:42.82   
  Sigma Swim Allerød  4:42.98                 
                     
18  Katja Kjær Nielsen  2002    583  1:07.03  2:19.11  3:31.20    4:42.95   
  Ringsted Svømme Klub  4:40.58                 
                     
19  Ingrid Lindemann  2003    582  1:08.10  2:19.69  3:31.41    4:43.16   
  Sigma Swim Birkerød  4:49.79                 
                     
20  Kristine Mikkelsen  2000    581  1:07.32  2:19.46  3:31.68    4:43.23   
  Hvidovre Svømme Klub  4:39.63                 
                     
21  Alberte V. Bisgaard  2003    576  1:06.35  2:19.35  3:31.94    4:44.06   
  Gentofte Svømme Klub  4:48.81                 
                     
22  Alberte M Hansen  2000    576  1:06.59  2:18.65  3:31.80    4:44.07   
  Herlev Svømning  4:36.73                 
                     
23  Naya Modin Thomsen  2003    571  1:07.34  2:20.05  3:33.57    4:44.90   
  Køge Svømmeklub  4:36.74                 
                     
24  Lærke Schelde-Mollerup  2003    567  1:06.49  2:19.43  3:33.57    4:45.56   
  Svømmeklubben Laksen  4:49.55                 
                     
25  Helena Berg Wenk  2000    563  1:07.61  2:20.01  3:33.51    4:46.34   
  Roskilde Svømning  4:42.34                 
                     
26  Alberte Fie Petersen  2002    553  1:08.48  2:21.71  3:35.47    4:48.08   
  Roskilde Svømning  4:46.52                 
                     
27  Sofia Norre Bendt  2003    552  1:06.48  2:18.43  3:32.86    4:48.22   
  Lyngby Svømmeklub  4:42.72                 
                     
28  Mia Lindberg  2003    549  1:08.19  2:21.20  3:35.51    4:48.69   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:42.96                 
                     
29  Clara Neumann  2001    547  1:08.19  2:22.06  3:35.96    4:48.96   
  Svømmeklubben Syd  4:33.85                 
                     
30  Caroline Gøttrup Bagge  2003    547  1:08.90  2:23.08  3:37.02    4:49.03   
  Køge Svømmeklub  4:47.90                 
                     
31  Ida Rishøj  2002    531  1:09.47  2:23.67  3:38.17    4:51.85   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:51.55                 
                     
32  Laura Boutrup  2003    530  1:10.28  2:25.18  3:39.64    4:52.02   
  Sigma Swim Birkerød  4:53.85                 
                     
33  Line Nøhr Petersen  2003    519  1:09.14  2:24.84  3:40.73    4:54.20   
  Køge Svømmeklub  4:54.16                 
                     
34  Thippe de Neergaard  2003    509  1:10.62  2:27.04  3:42.23    4:55.97   
  VAT Copenhagen-MK31  4:56.52                 
                     
35  Martha Vitus Tversted  2002    509  1:09.64  2:24.25  3:40.98    4:56.11   
  Søllerød Svømmeklub  4:47.96                 
                     
36  Ida Holm Hansen  2002    508  1:11.11  2:26.85  3:41.52    4:56.28   
  Værløse Svømmeklub  4:52.03                 
                     
37  Hannah Höesch  2003    505  1:10.36  2:24.98  3:40.70    4:56.74   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:48.04                 
                     
38  Sofia Qvade Rasmusen  2001    505  1:10.27  2:25.13  3:41.19    4:56.87   
  Hillerød Svømmeklub  4:46.83                 
                     
39  Olivia Ida Madsen  2003    502  1:09.96  2:26.11  3:42.60    4:57.51   
  Helsingør Svømmeklub  4:58.57                 
                     
40  Sophie Grandjean  2003    498  1:07.99  2:24.84  3:42.94    4:58.23   
  Ringsted Svømme Klub  4:42.77                 
                     
41  Josephine B. U. Danielsen  2003    494  1:09.90  2:26.34  3:43.88    4:59.12   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  4:56.90                 
                     
42  Mie Bidsted Hansen  2003    492  1:09.79  2:27.08  3:43.41    4:59.52   
  Hvidovre Svømme Klub  4:51.31                 
                     
43  Louise Dahl  2003    484  1:11.50  2:28.20  3:45.03    5:01.06   
  JGI Svømning  4:54.59                 
                     
44  Emilia Naledi Madonsela  2003    479  1:10.45  2:26.69  3:45.34    5:02.18   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:54.12                 
                     
45  Sofie Hertzberg  2002    476  1:11.84  2:28.03  3:45.20    5:02.79   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:47.56                 
                     
46  Amalie Schou  2003    458  1:11.32  2:28.89  3:47.30    5:06.66   
  Gentofte Svømme Klub  4:58.18                 
                     
47  Josephine Wismann  2002    436  1:10.95  2:29.10  3:49.90    5:11.70   
  Ringsted Svømme Klub  4:52.28                 
                     
48  Silke Larsen  2003    428  1:14.00  2:32.96  3:53.33    5:13.71   
  Roskilde Svømning  4:53.59                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 marts 2018 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  17:10 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  16 marts 2018   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  17:30   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Triton         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2018         
 
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alexander Aslak Nørgaard  2000    803  56.91  1:56.76  2:57.31    3:56.76   
  Sigma Swim Birkerød  4:00.02                 
                     
Arthur Dalén Ellegaard  2001    720  1:00.42  2:02.09  3:04.12    4:05.53   
  Lyngby Svømmeklub  4:06.51                 
                     
Christoffer H. Andersen  2002    696  59.37  2:02.41  3:06.49    4:08.23   
  Søllerød Svømmeklub  4:05.93                 
                     
Mads Holm  1998    695  59.98  2:03.15  3:06.77    4:08.40   
  Nakskov Svømme Klub  4:02.90                 
                     
Frederik Bojesen  2002    667  58.35  2:02.07  3:06.94    4:11.84   
  JGI Svømning  4:13.31                 
                     
Mads Rishøj  1999    667  1:00.46  2:04.13  3:08.21    4:11.86   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:06.88                 
                     
Frederik Bornemann  2001    643  1:01.22  2:06.02  3:11.78    4:14.96   
  Sigma Swim Allerød  4:16.46                 
                     
Anton Borring Andersen  1999    633  59.40  2:03.89  3:10.99    4:16.25   
  Sigma Swim Allerød  4:16.77                 
                     
Marius Rasmussen  1999    625  1:02.35  2:08.17  3:12.71    4:17.27   
  Svømmeklubben Syd  4:12.97                 
                     
10  Niels Paulli Sparholt  2000    617  1:02.80  2:09.66  3:13.95    4:18.38   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:13.38                 
                     
11  Leo Badaker  2002    617  59.76  2:07.10  3:13.93    4:18.45   
  Gentofte Svømme Klub  4:22.52                 
                     
12  Silas Storm Nielsen  2002    617  1:00.99  2:07.18  3:14.24    4:18.49   
  Dragsholm Svømmeklub  4:21.66                 
                     
13  Alfred August Grubert  2001    614  1:02.99  2:09.42  3:14.48    4:18.88   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:19.53                 
                     
14  Philip Krogh Brønnicke  2000    613  59.47  2:04.26  3:11.65    4:18.99   
  Køge Svømmeklub  4:06.65                 
                     
14  William Houen  2001    613  1:01.88  2:07.45  3:12.88    4:18.99   
  Helsingør Svømmeklub  4:13.76                 
                     
16  Joakim Brønnum  1997    606  1:02.27  2:08.10  3:14.31    4:19.97   
  Sigma Swim Allerød  4:12.85                 
                     
17  Matthias Hansen  2001    603  1:02.29  2:09.24  3:16.25    4:20.35   
  Slagelse Svømmeklub  4:19.20                 
                     
18  Andreas Mårtensson  1997    598  1:03.00  2:09.19  3:16.34    4:21.13   
  Sigma Swim Allerød  4:13.27                 
                     
19  Anders Nielsen  2001    597  1:01.57  2:07.05  3:13.78    4:21.26   
  Ringsted Svømme Klub  4:12.45                 
                     
20  Jens Bomgaard  2002    597  1:02.87  2:09.55  3:16.55    4:21.29   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:20.89                 
                     
21  Frederik Eg Ibsen  2002    592  1:03.10  2:09.22  3:16.63    4:22.07   
  Sigma Swim Birkerød  4:26.48                 
                     
22  Alexander Rendlev  2001    590  1:03.56  2:10.09  3:17.15    4:22.30   
  Vallensbæk IF Af 1939  4:18.26                 
                     
23  Lucas Bruun Strøbek  2001    589  1:00.98  2:07.52  3:15.11    4:22.49   
  Gentofte Svømme Klub  4:09.39                 
                     
24  Lauge Bastian Maar  2001    579  1:02.53  2:09.66  3:17.69    4:23.93   
  Næstved IF  4:25.46                 
                     
25  Mads Steen Petersen  1997    557  1:03.02  2:09.70  3:18.07    4:27.38   
  Helsinge Svømmeklub  4:16.82                 
                     
26  Jacob Sanchez Witthøfft  2001    548  1:04.64  2:13.76  3:21.68    4:28.87   
  Nakskov Svømme Klub  4:32.58                 
                     
27  Emil Kildahl Døssing  2002    545  1:04.84  2:13.81  3:21.74    4:29.32   
  Sigma Swim Birkerød  4:31.01                 
                     
28  Jannick Hansen  2001    540  1:02.61  2:11.47  3:21.11    4:30.20   
  Søllerød Svømmeklub  4:28.99                 
                     
29  Frede Meincke  2002    524  1:05.96  2:15.30  3:24.61    4:32.87   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:26.85                 
                     
30  Ulrik Blach Petersen  2001    522  1:04.16  2:13.55  3:23.76    4:33.18   
  Sigma Swim Birkerød  4:29.88                 
                     
31  Christian Andersen  1999    521  1:04.84  2:13.49  3:24.75    4:33.37   
  Søllerød Svømmeklub  4:14.96                 
                     
32  Nicolai Wiuff  2002    517  1:04.22  2:13.50  3:24.27    4:34.07   
  Herlev Svømning  4:32.44                 
                     
33  Marcus Dessau  2002    517  1:04.03  2:13.27  3:23.92    4:34.15   
  Gentofte Svømme Klub  4:24.30                 
                     
34  Magnus Løhr  2001    516  1:02.84  2:13.37  3:25.54    4:34.25   
  Herlufsholm Svømmeklub  4:30.88                 
                     
35  Emil Steenberg  2002    512  1:05.05  2:15.36  3:24.53    4:34.91   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:27.65                 
                     
36  Mikkel Eg Ibsen  2002    504  1:06.30  2:15.85  3:26.23    4:36.43   
  Sigma Swim Birkerød  4:37.12                 
                     
37  Mathias Aner  2001    503  1:05.17  2:15.06  3:26.27    4:36.61   
  Svømmeklubben Syd  4:23.07                 
                     
38  Thor Bols Jeppesen  2002    493  1:07.38  2:18.20  3:28.97    4:38.52   
  Helsinge Svømmeklub  4:33.28                 
                     
39  Mads Ørsted Nielsen  1999    484  1:01.71  2:12.52  3:26.13    4:40.14   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  4:17.55                 
                     
Mathias Rysgaard  1998                Afmeldt 
  Holbæk Svømme Klub  4:09.02                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 marts 2018 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  17:30 
 
Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  16 marts 2018   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  20:00   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Triton         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2018         
 
 
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 24.00 2017-07-30 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.21 2017-07-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie Kepp Jensen  2000    771          25.81   
  JGI Svømning  25.32                 
Emily Gantriis  1999    726          26.33   
  Helsinge Svømmeklub  25.98                 
Karoline Barrett  2002    718          26.43   
  GTI  25.88                 
Amalie Mikkelsen  1997    665          27.11  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  26.95                 
Andrea Paaske  2001    664          27.12   
  Roskilde Svømning  27.55                 
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002    650          27.32   
  Gentofte Svømme Klub  26.55                 
Amanda Højberg  1998    648          27.35   
  Gladsaxe Svømmeklub  26.56                 
Sofia Altoft  1998    648          27.35   
  Farum Svømmeklub  27.02                 
Caroline Erichsen  1998    646          27.37   
  Sigma Swim Birkerød  26.50                 
10  Marina Heller Hansen  1994    636          27.51  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Allerød  27.55                 
11  Camilla Rask  1999    630          27.61   
  Farum Svømmeklub  27.32                 
12  Johanna Berthelsen  2000    620          27.75   
  VAT Copenhagen-MK31  28.03                 
13  Liva Palmund  2002    619          27.76   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  28.05                 
14  Stine Saaby Schmidt  2002    606          27.96   
  Farum Svømmeklub  28.19                 
15  Camilla Dufour  1996    604          27.99   
  Sigma Swim Allerød  28.01                 
16  Anna Wrist-Elkjær  2003    599          28.07   
  Herlev Svømning  28.65                 
17  Clara Schade Cantby  2000    595          28.13  Deltager ikke i finalen 
  Slagelse Svømmeklub  27.46                 
18  Julie Darlem Brandt  2001    595          28.14   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  27.43                 
19  Sofie Andersen  2001    590          28.21   
  Slagelse Svømmeklub  28.36                 
20  Frederikke Marie Hansen  2003    585          28.29   
  Gladsaxe Svømmeklub  27.85                 
21  Sarah Missing  2001    583          28.33   
  Vest-Brøndby  27.75                 
22  Naya Modin Thomsen  2003    577          28.43   
  Køge Svømmeklub  28.12                 
23  Emilie Falbe-Hansen  1999    575          28.46   
  Gentofte Svømme Klub  27.66                 
23  Marina Nissen Jakobsen  2000    575          28.46   
  Hørsholm Svømmeforening  27.31                 
25  Regitze Gotthard  2002    571          28.52   
  Slagelse Svømmeklub  28.12                 
26  Mia Rindshøj  2003    569          28.56   
  Gentofte Svømme Klub  28.61                 
26  Mille Bruun Høvring  2001    569          28.56   
  VAT Copenhagen-MK31  28.74                 
28  Freja Stenbækgård  2003    565          28.63   
  Helsingør Svømmeklub  28.57                 
29  Caroline Hørlykke  2000    563          28.65   
  Gentofte Svømme Klub  28.44                 
30  Katja Korbo Petersson  2001    560          28.70   
  JGI Svømning  28.09                 
31  Ingrid Bo Andersen  2001    559          28.72   
  Roskilde Svømning  28.69                 
32  Amalie Kruse Enemærke  2003    559          28.73   
  Herlev Svømning  29.78                 
33  Josephine G. Lauridsen  2001    558          28.74   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  28.58                 
34  Sofie Louise Nimb  2001    553          28.83   
  Gentofte Svømme Klub  28.86                 
35  Mathilde Menck Nielsen  2002    552          28.84   
  Helsingør Svømmeklub  28.76                 
36  Amalie W. Olsen  2001    551          28.87   
  Herlufsholm Svømmeklub  28.42                 
37  Freja Gram  1999    550          28.88   
  Gladsaxe Svømmeklub  27.36                 
38  Kaja Aunstrup  1998    548          28.91   
  Frederiksværk Svømmeklub  28.72                 
38  Luna Emilie Olsen  2003    548          28.91   
  Slangerup Svømmeklub  28.49                 
40  Laura Janner  2002    544          28.99   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  28.09                 
40  Maria Szokody  2002    544          28.99   
  Ringsted Svømme Klub  28.75                 
42  Caroline Veggerby  2003    543          29.00   
  Vallensbæk IF Af 1939  29.68                 
42  Lærke Rask Sander  2002    543          29.00   
  VAT Copenhagen-MK31  28.92                 
44  Melanie Eggertsen  2002    543          29.01   
  Nakskov Svømme Klub  28.97                 
45  Claudia Sperling  2002    539          29.08   
  Lyngby Svømmeklub  28.97                 
45  Elena Westmark Holm  2003    539          29.08   
  Hørsholm Svømmeforening  28.86                 
47  Johanna Juul Bay-Smidt  2002    525          29.33   
  Helsingør Svømmeklub  29.16                 
48  Nicoline Ingeman-Petersen  2002    517          29.49   
  Gladsaxe Svømmeklub  28.47                 
49  Sofie Lund-Scherbeck  2003    514          29.53   
  Værløse Svømmeklub  29.66                 
50  Emma Bækgaard  2002    513          29.56   
  Herlufsholm Svømmeklub  29.14                 
51  Viktoria Bæts Kristensen  2002    512          29.57   
  Næstved IF  29.28                 
52  Esther Else Grubert  2003    508          29.66   
  Hovedstadens Svømmeklub  29.57                 
53  Thippe de Neergaard  2003    506          29.69   
  VAT Copenhagen-MK31  28.94                 
54  Ida Holm Hansen  2002    504          29.74   
  Værløse Svømmeklub  29.28                 
55  Therese Sand Frederiksen  2003    503          29.75   
  Sigma Swim Allerød  29.39                 
56  Caroline Gøttrup Bagge  2003    501          29.80   
  Køge Svømmeklub  29.15                 
57  Mie Bidsted Hansen  2003    499          29.84   
  Hvidovre Svømme Klub  29.83                 
58  Clara Carlquist  2003    495          29.92   
  Gentofte Svømme Klub  29.34                 
59  Cathrine Toftelund Larsen  2003    494          29.94   
  Lyngby Svømmeklub  29.64                 
60  Emilie Larsen  2001    489          30.04   
  Vest-Brøndby  28.77                 
61  Pil Sylvander  2003    486          30.10   
  Helsingør Svømmeklub  29.92                 
62  Frida Uldall  2003    484          30.13   
  Hillerød Svømmeklub  29.95                 
62  Maria Lund  2003    484          30.13   
  Sigma Swim Birkerød  29.87                 
64  Ingrid Lindemann  2003    480          30.23   
  Sigma Swim Birkerød  28.85                 
65  Josephine B. U. Danielsen  2003    479          30.25   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  29.76                 
65  Sofie Nielsen  2003    479          30.25   
  Haslev Svømmeklub  29.48                 
67  Viola Demuth Andersen  2003    476          30.30   
  Gentofte Svømme Klub  29.92                 
68  Luna Gammelgaard  2003    469          30.45   
  Hovedstadens Svømmeklub  29.56                 
69  Line Nøhr Petersen  2003    453          30.80   
  Køge Svømmeklub  29.61                 
70  Astrid Thimmer  2003    452          30.84   
  Hørsholm Svømmeforening  29.78                 
71  Caroline Vang-Jensen  2003    443          31.03   
  Gentofte Svømme Klub  31.09                 
Mikala Ravn Borch  2003              DSQ  SW 4.4 Tyvstart 
  Svømmeklubben Triton Ballerup  29.23                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 marts 2018 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  20:00 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  17 marts 2018   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  16:33   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Triton         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2018         
 
 
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 24.00 2017-07-30 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.21 2017-07-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie Kepp Jensen  2000    783          25.68   
  JGI Svømning  25.32                 
Karoline Barrett  2002    732          26.26   
  GTI  25.88                 
Emily Gantriis  1999    729          26.30   
  Helsinge Svømmeklub  25.98                 
Caroline Erichsen  1998    683          26.87   
  Sigma Swim Birkerød  26.50                 
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002    678          26.94   
  Gentofte Svømme Klub  26.55                 
Amanda Højberg  1998    664          27.13   
  Gladsaxe Svømmeklub  26.56                 
Andrea Paaske  2001    639          27.48   
  Roskilde Svømning  27.55                 
Sofia Altoft  1998    626          27.66   
  Farum Svømmeklub  27.02                 
Julie Darlem Brandt  2001    615          27.83   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  27.43                 
10  Stine Saaby Schmidt  2002    610          27.90   
  Farum Svømmeklub  28.19                 
11  Anna Wrist-Elkjær  2003    606          27.96   
  Herlev Svømning  28.65                 
12  Camilla Dufour  1996    605          27.98   
  Sigma Swim Allerød  28.01                 
13  Johanna Berthelsen  2000    591          28.20   
  VAT Copenhagen-MK31  28.03                 
14  Camilla Rask  1999    588          28.25   
  Farum Svømmeklub  27.32                 
15  Liva Palmund  2002    570          28.54   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  28.05                 
16  Sofie Andersen  2001    562          28.67   
  Slagelse Svømmeklub  28.36                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  17 marts 2018 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  16:33 
 
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  17 marts 2018   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  07:56   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Triton         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2018         
 
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Rindshøj  1999    654          24.08   
  Lyngby Svømmeklub  24.08                 
Jonas Nervil Kistorp  1997    653          24.10   
  Lyngby Svømmeklub  23.25                 
Frederik Riedel Lentz  2001    632          24.36   
  Gladsaxe Svømmeklub  24.86                 
Andreas Kaas Elmgreen  1999    630          24.38   
  Lyngby Svømmeklub  24.30                 
Alexander Eggers  1999    618          24.54   
  Sigma Swim Birkerød  24.45                 
Frederik Dalhøj Paulsen  1998    617          24.55   
  Sigma Swim Birkerød  23.78                 
William Textor Broch  2001    603          24.75   
  Lyngby Svømmeklub  24.56                 
Viktor Christensen  1995    592          24.89  Deltager ikke i finalen 
  Køge Svømmeklub  23.81                 
Oliver Jacobsen  1997    587          24.97   
  Hvidovre Svømme Klub  23.79                 
10  Oliver Vang  1994    581          25.05   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  24.98                 
11  Claus Hansen  1995    573          25.17   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  24.86                 
12  Christian Crone  2001    565          25.28   
  Gladsaxe Svømmeklub  24.57                 
13  Filip Bækgaard  2000    563          25.32   
  Herlufsholm Svømmeklub  25.89                 
13  Frederik Møller  2002    563          25.32  Deltager ikke i finalen 
  Ringsted Svømme Klub  24.52                 
15  Tobias Andersen  1998    562          25.33   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  24.54                 
16  Mathias Vestergaard  2001    548          25.55   
  Hovedstadens Svømmeklub  24.90                 
17  Julius Munk  2000    546          25.58   
  Helsingør Svømmeklub  25.09                 
18  Mads Tornow Rasmussen  2000    545          25.59   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  24.98                 
19  Emil Mølholm Johansen  2000    543          25.63  Deltager ikke i finalen 
  Slagelse Svømmeklub  25.91                 
20  Lukas Gustafson  1999    537          25.72   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  25.56                 
21  August Ryom  2002    532          25.79   
  Køge Svømmeklub  25.73                 
21  Linus Koefoed Weiss  1999    532          25.79   
  Hovedstadens Svømmeklub  25.65                 
21  Tomas Stensballe Larsen  2000    532          25.79   
  Gentofte Svømme Klub  25.30                 
24  Alexander Aslak Nørgaard  2000    531          25.81  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Birkerød  25.51                 
25  Oliver Thor Sørensen  2000    530          25.83   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  26.26                 
26  Oliver Schiellerup  2000    526          25.89   
  Sigma Swim Birkerød  25.52                 
27  Frederik Bojesen  2002    521          25.97   
  JGI Svømning  26.17                 
28  Jon Riedel Pedersen  1998    519          26.01   
  VAT Copenhagen-MK31  25.77                 
29  Christoffer Vang-Jensen  2001    518          26.02   
  Gentofte Svømme Klub  26.43                 
30  Mads Ejdrup Hansen  1999    513          26.12   
  Lyngby Svømmeklub  25.55                 
31  Nikolai Pagh Pedersen  2002    512          26.13   
  Nakskov Svømme Klub  26.46                 
32  Marius Rasmussen  1999    511          26.14   
  Svømmeklubben Syd  25.40                 
33  Niels Paulli Sparholt  2000    511          26.15   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  25.35                 
34  Jakob Gersholm Baktoft  2000    510          26.17   
  Roskilde Svømning  25.75                 
34  Martin Szokody  1999    510          26.17   
  Ringsted Svømme Klub  25.80                 
36  Mads Ørsted Nielsen  1999    508          26.19   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  25.35                 
37  Victor Bendix Beiter  2001    507          26.21   
  Herlev Svømning  26.57                 
38  August Schade Cantby  2002    506          26.23   
  Slagelse Svømmeklub  25.83                 
38  Emil Tönshoff  2000    506          26.23   
  Helsingør Svømmeklub  26.21                 
40  Mads Steen Petersen  1997    505          26.25   
  Helsinge Svømmeklub  25.26                 
41  Erling Johansen  2000    504          26.27   
  Nakskov Svømme Klub  25.52                 
41  Felix Burmester  1999    504          26.27   
  Helsingør Svømmeklub  25.94                 
43  Anders Dam Frandsen  2000    503          26.29   
  Slagelse Svømmeklub  26.33                 
44  Thor Malmby Jørgin  2001    501          26.31   
  Dragsholm Svømmeklub  26.73                 
45  Gustav Haugård Hansen  2002    501          26.32   
  Hvidovre Svømme Klub  26.48                 
46  Luccas Dam Brenner  2001    500          26.34   
  Herlev Svømning  27.02                 
47  Jannick Hansen  2001    499          26.35   
  Søllerød Svømmeklub  25.68                 
48  Andreas Thybo Ganzhorn  2001    498          26.38   
  Vest-Brøndby  26.19                 
48  William Houen  2001    498          26.38   
  Helsingør Svømmeklub  25.59                 
50  Jacob Jensen  1995    497          26.39   
  Vordingborg Svømme Klub  26.07                 
51  Villads Bomholt Larsen  2001    495          26.43   
  Helsingør Svømmeklub  26.86                 
52  Theodor L Munch-Jensen  2002    494          26.44   
  Solrød Svømmeklub  26.34                 
53  Magnus Løhr  2001    490          26.51   
  Herlufsholm Svømmeklub  26.06                 
54  Silas Storm Nielsen  2002    489          26.54   
  Dragsholm Svømmeklub  27.14                 
55  Carl-Emil Lønborg  2002    486          26.58   
  Gentofte Svømme Klub  27.30                 
56  Rasmus Thode Møller  2002    483          26.65   
  Farum Svømmeklub  26.16                 
57  Jonas Hansen  2001    478          26.74   
  Slagelse Svømmeklub  26.63                 
58  Mads Lind  2002    477          26.75   
  Hvidovre Svømme Klub  27.55                 
59  Jacob Sanchez Witthøfft  2001    476          26.78   
  Nakskov Svømme Klub  26.66                 
60  Asbjørn Floor-Bøjden  2002    475          26.79   
  Vest-Brøndby  27.19                 
61  Alexander Ravn Borch  2001    473          26.82   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  26.71                 
62  Altin Misimi  2002    472          26.84   
  Herlev Svømning  26.96                 
63  Frederik Kongstad Hansen  2001    465          26.99   
  Haslev Svømmeklub  27.10                 
64  Sebastian Jensen  2001    462          27.04   
  Nakskov Svømme Klub  26.37                 
65  Simon Blidarevic  2002    460          27.08   
  Hillerød Svømmeklub  26.74                 
66  Jonathan F. K. Jensen  2002    455          27.18   
  Vordingborg Svømme Klub  27.63                 
67  Janus Rosholm  2002    451          27.25   
  Søllerød Svømmeklub  27.55                 
68  Albert Voldum Krog  2001    446          27.35   
  Vest-Brøndby  26.93                 
69  Mathias Hatting Petersen  2000    433          27.63   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  27.34                 
70  Sebastian Ejdesgaard  2001    432          27.66   
  Hillerød Svømmeklub  27.02                 
71  Christoffer Jensen  2002    426          27.77   
  Nakskov Svømme Klub  27.37                 
72  Mads Baltzer  2002    420          27.90   
  GTI  27.29                 
73  Kevin Liang  2002    420          27.92   
  GTI  27.31                 
74  Thor Bols Jeppesen  2002    419          27.94   
  Helsinge Svømmeklub  27.01                 
75  Jeppe Seelig Larsen  2002    410          28.14   
  Hovedstadens Svømmeklub  27.44                 
76  Martin Jacobsen  2002    408          28.17   
  Vest-Brøndby  28.20                 
77  Tobias Dan Hansen  2002    344          29.82   
  Herlev Svømning  25.13                 
Jacob Funch Jørgensen  1999              DNS   
  GTI  25.99                 
Mathias Rysgaard  1998                Afmeld 
  Holbæk Svømme Klub  23.52                 
Nicklas Andersen  2001              DSQ  SW 4.4 Tyvstart 
  Helsinge Svømmeklub  25.65                 
Peter Vangsgaard  2000              DSQ  SW 4.4 Tyvstart 
  Gentofte Svømme Klub  24.19                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  17 marts 2018 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  07:56 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  17 marts 2018   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  16:37   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Triton         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2018         
 
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Dalhøj Paulsen  1998    658          24.03   
  Sigma Swim Birkerød  23.78                 
Frederik Rindshøj  1999    647          24.17   
  Lyngby Svømmeklub  24.08                 
Jonas Nervil Kistorp  1997    636          24.31   
  Lyngby Svømmeklub  23.25                 
Oliver Jacobsen  1997    634          24.34   
  Hvidovre Svømme Klub  23.79                 
Andreas Kaas Elmgreen  1999    623          24.48   
  Lyngby Svømmeklub  24.30                 
Frederik Riedel Lentz  2001    623          24.48   
  Gladsaxe Svømmeklub  24.86                 
William Textor Broch  2001    614          24.59   
  Lyngby Svømmeklub  24.56                 
Alexander Eggers  1999    599          24.80   
  Sigma Swim Birkerød  24.45                 
Claus Hansen  1995    576          25.12   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  24.86                 
10  Tobias Andersen  1998    568          25.24   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  24.54                 
11  Mads Tornow Rasmussen  2000    565          25.29   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  24.98                 
12  Christian Crone  2001    563          25.31   
  Gladsaxe Svømmeklub  24.57                 
13  Filip Bækgaard  2000    558          25.39   
  Herlufsholm Svømmeklub  25.89                 
14  Oliver Vang  1994    553          25.47   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  24.98                 
15  Mathias Vestergaard  2001    533          25.78   
  Hovedstadens Svømmeklub  24.90                 
16  Julius Munk  2000    532          25.80   
  Helsingør Svømmeklub  25.09                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  17 marts 2018 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  16:37 
 
Resultat Løb 5 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  16 marts 2018   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  20:08   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Triton         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2018         
 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.22 2016-04-13 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Matilde Schrøder  1996    753          32.31   
  Berns Swim Team  31.70                 
Josefine B. Pedersen  1999    719          32.81   
  VAT Copenhagen-MK31  31.55                 
Josephine Kruse  2002    641          34.09   
  Sigma Swim Allerød  33.34                 
Thea Blomsterberg  2002    623          34.42   
  Sigma Swim Birkerød  33.63                 
Clara Rybak-Andersen  2003    608          34.69   
  Gentofte Svømme Klub  34.58                 
Katrine V. Sørensen  1996    604          34.78   
  Vest-Brøndby  34.34                 
Sofia Altoft  1998    583          35.18  Deltager ikke i finalen 
  Farum Svømmeklub  35.21                 
Emma Bjørnholdt  2000    580          35.25   
  Lyngby Svømmeklub  34.21                 
Jessica Yu Mortensen  2000    578          35.29  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svømmeklub  34.53                 
10  Josephine G. Lauridsen  2001    577          35.30   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  35.30                 
11  Melanie Degner  2000    576          35.32   
  Køge Svømmeklub  34.65                 
12  Johanna Berthelsen  2000    572          35.40   
  VAT Copenhagen-MK31  34.62                 
13  Emilie Nyegaard  2001    565          35.55   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  35.40                 
14  Pernille Elm Jensen  2003    564          35.57   
  JGI Svømning  36.15                 
15  Mia Steen Duus  2001    550          35.87   
  Sigma Swim Birkerød  34.79                 
16  Ida Jensdottir Fremming  2002    548          35.92   
  Herlev Svømning  35.29                 
17  Frederikke Echardt  2002    547          35.93   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  35.05                 
18  Nikoline Biltoft-Jensen  2001    547          35.94   
  Lyngby Svømmeklub  35.18                 
19  Julie Bak  1997    545          35.99   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  34.31                 
20  Liva Buchholt Johansen  2003    544          36.00   
  Hovedstadens Svømmeklub  34.78                 
21  Isabel Mass  1998    535          36.21   
  JGI Svømning  35.54                 
22  Regitze Gotthard  2002    534          36.22   
  Slagelse Svømmeklub  34.73                 
23  Emma Bruhn  2002    534          36.23   
  Herlufsholm Svømmeklub  35.83                 
24  Zenia Aarestrup  2001    529          36.33   
  Gladsaxe Svømmeklub  36.56                 
25  Martha Vitus Tversted  2002    525          36.43   
  Søllerød Svømmeklub  35.90                 
26  Esther Marie Heunicke  2003    523          36.49   
  Sigma Swim Birkerød  37.46                 
27  Malou Carlsen  2000    499          37.05   
  Nakskov Svømme Klub  35.70                 
28  Ida-Marie Frydenlund  2003    498          37.07   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  36.14                 
29  Sofie Louise Nimb  2001    498          37.09   
  Gentofte Svømme Klub  36.57                 
30  Caroline Gøttrup Bagge  2003    484          37.43   
  Køge Svømmeklub  36.63                 
31  Johanne Brown Marloth  2003    472          37.76   
  Værløse Svømmeklub  38.65                 
32  Mia Mørk Kuramoto  2003    470          37.80   
  Helsingør Svømmeklub  37.88                 
33  Katharina N Møller  2001    466          37.90   
  Vest-Brøndby  35.59                 
34  Lærke Blond  2003    466          37.92   
  Vallensbæk IF Af 1939  37.57                 
35  Christine Henriksen  2003    465          37.94   
  JGI Svømning  37.37                 
36  Viola Demuth Andersen  2003    452          38.30   
  Gentofte Svømme Klub  35.89                 
37  Line Nøhr Petersen  2003    444          38.53   
  Køge Svømmeklub  37.52                 
38  Hannah Höesch  2003    390          40.22   
  Hovedstadens Svømmeklub  37.09                 
39  Olivia Mammen  2003    369          40.97   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  40.73                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 marts 2018 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  20:08 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  18 marts 2018   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  16:48   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Triton         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2018         
 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.22 2016-04-13 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Matilde Schrøder  1996    740          32.50   
  Berns Swim Team  31.70                 
Josefine B. Pedersen  1999    696          33.17   
  VAT Copenhagen-MK31  31.55                 
Josephine Kruse  2002    631          34.27   
  Sigma Swim Allerød  33.34                 
Katrine V. Sørensen  1996    628          34.32   
  Vest-Brøndby  34.34                 
Thea Blomsterberg  2002    621          34.45   
  Sigma Swim Birkerød  33.63                 
Clara Rybak-Andersen  2003    588          35.09   
  Gentofte Svømme Klub  34.58                 
Emma Bjørnholdt  2000    584          35.16   
  Lyngby Svømmeklub  34.21                 
Josephine G. Lauridsen  2001    571          35.42   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  35.30                 
Mia Steen Duus  2001    602          34.81   
  Sigma Swim Birkerød  34.79                 
10  Pernille Elm Jensen  2003    568          35.48   
  JGI Svømning  36.15                 
11  Johanna Berthelsen  2000    564          35.57   
  VAT Copenhagen-MK31  34.62                 
12  Emilie Nyegaard  2001    557          35.72   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  35.40                 
12  Melanie Degner  2000    557          35.72   
  Køge Svømmeklub  34.65                 
14  Nikoline Biltoft-Jensen  2001    529          36.34   
  Lyngby Svømmeklub  35.18                 
15  Ida Jensdottir Fremming  2002    526          36.41   
  Herlev Svømning  35.29                 
16  Frederikke Echardt  2002    494          37.18   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  35.05                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  18 marts 2018 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  16:48 
 
Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  17 marts 2018   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  08:35   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Triton         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2018         
 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Philip Greve (1998) 27.93 2017-04-05 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.97 2016-07-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Rindshøj  1999    662          29.76   
  Lyngby Svømmeklub  29.60                 
Viktor Christensen  1995    605          30.68  Deltager ikke i finalen 
  Køge Svømmeklub  30.24                 
Andreas Kaas Elmgreen  1999    580          31.11  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svømmeklub  30.40                 
Rasmus Steenberg  2000    564          31.39   
  Gladsaxe Svømmeklub  30.23                 
Peter Vangsgaard  2000    562          31.43   
  Gentofte Svømme Klub  30.59                 
Alexander Eggers  1999    551          31.64   
  Sigma Swim Birkerød  31.08                 
Asger Væver Hartvig  2002    549          31.68   
  Hørsholm Svømmeforening  32.12                 
Lasse Kriegel Skovrup  1998    546          31.74   
  Farum Svømmeklub  31.62                 
Magnus Carstensen  1999    546          31.74  Deltager ikke i finalen 
  Ringsted Svømme Klub  31.08                 
10  Claus Hansen  1995    543          31.80   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  30.25                 
10  Gustav Klit Stjernholm  2002    543          31.80   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  31.20                 
12  Christian Crone  2001    540          31.85   
  Gladsaxe Svømmeklub  31.41                 
12  Hans Mølbak Petersen  2001    540          31.85   
  GTI  31.22                 
14  Casper Mørkhøj Hartington  2002    534          31.98   
  GTI  31.34                 
15  Casper Davidsen  1999    530          32.06   
  Vest-Brøndby  32.28                 
16  Frederik Junker Neldeberg  2000    522          32.21   
  Helsinge Svømmeklub  31.82                 
17  Joakim Brønnum  1997    521          32.24   
  Sigma Swim Allerød  30.01                 
18  Owais Hamid  2000    520          32.27  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømme Klub  31.11                 
19  Magnus Nygaard  2000    517          32.32   
  Slagelse Svømmeklub  32.16                 
20  Mikkel S. Hansen  2000    512          32.42   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  31.19                 
21  Emil Andersen  1992    509          32.50   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  31.55                 
22  Martin Vennick Haugbølle  2001    503          32.62   
  Hørsholm Svømmeforening  31.61                 
23  Carl-Emil Lønborg  2002    493          32.84   
  Gentofte Svømme Klub  32.79                 
24  Christoffer H. Andersen  2002    481          33.10   
  Søllerød Svømmeklub  33.72                 
25  Mert Kaya  2001    472          33.31   
  Køge Svømmeklub  34.13                 
26  Oliver Bak Jensen  2002    464          33.51   
  Helsingør Svømmeklub  33.51                 
27  Jeppe Seelig Larsen  2002    445          33.98   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.65                 
28  Mathias Hatting Petersen  2000    444          34.01   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  33.72                 
29  Morten Østergaard  2002    443          34.02   
  Svømmeklubben Laksen  33.01                 
30  Albert Voldum Krog  2001    425          34.51   
  Vest-Brøndby  32.65                 
31  Ulrik Blach Petersen  2001    422          34.57   
  Sigma Swim Birkerød  34.28                 
32  Joakim Mortensen  2002    421          34.62   
  Ringsted Svømme Klub  34.86                 
33  Victor Bendix Beiter  2001    415          34.78   
  Herlev Svømning  33.16                 
34  Gustav Nissen  2001    410          34.93   
  Herlufsholm Svømmeklub  34.23                 
35  Leo Badaker  2002    405          35.07   
  Gentofte Svømme Klub  35.07                 
Mads Haugård Hansen  2000              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub  36.39                 
Oliver Steenberg  2002              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  32.16                 
Lucas Bruun Strøbek  2001                Akut syg 
  Gentofte Svømme Klub  31.88                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  17 marts 2018 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  08:35 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  18 marts 2018   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  16:52   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Triton         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2018         
 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Philip Greve (1998) 27.93 2017-04-05 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.97 2016-07-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Rindshøj  1999    602          30.72   
  Lyngby Svømmeklub  29.60                 
Gustav Klit Stjernholm  2002    581          31.09   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  31.20                 
Claus Hansen  1995    567          31.34   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  30.25                 
Peter Vangsgaard  2000    564          31.40   
  Gentofte Svømme Klub  30.59                 
Lasse Kriegel Skovrup  1998    554          31.59   
  Farum Svømmeklub  31.62                 
Rasmus Steenberg  2000    552          31.62   
  Gladsaxe Svømmeklub  30.23                 
Alexander Eggers  1999    548          31.70   
  Sigma Swim Birkerød  31.08                 
Asger Væver Hartvig  2002    538          31.89   
  Hørsholm Svømmeforening  32.12                 
Casper Mørkhøj Hartington  2002    552          31.63   
  GTI  31.34                 
10  Joakim Brønnum  1997    544          31.77   
  Sigma Swim Allerød  30.01                 
11  Frederik Junker Neldeberg  2000    520          32.25   
  Helsinge Svømmeklub  31.82                 
12  Christian Crone  2001    510          32.46   
  Gladsaxe Svømmeklub  31.41                 
13  Hans Mølbak Petersen  2001    508          32.52   
  GTI  31.22                 
14  Mikkel S. Hansen  2000    505          32.57   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  31.19                 
15  Magnus Nygaard  2000    498          32.72   
  Slagelse Svømmeklub  32.16                 
16  Casper Davidsen  1999    493          32.83   
  Vest-Brøndby  32.28                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  18 marts 2018 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  16:52 
 
Resultat Løb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  16 marts 2018   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  18:26   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Triton         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2018         
 
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Victoria Bierre  2000    790          29.26   
  Gladsaxe Svømmeklub  29.17                 
Julie Kepp Jensen  2000    771          29.50   
  JGI Svømning  27.12                 
Anna Brandt Nielsen  1998    697          30.51   
  Lyngby Svømmeklub  28.46                 
Liva Palmund  2002    683          30.72   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  29.31                 
Mille Bruun Høvring  2001    624          31.66   
  VAT Copenhagen-MK31  30.86                 
Emilie Falbe-Hansen  1999    622          31.69   
  Gentofte Svømme Klub  29.52                 
Melanie Eggertsen  2002    614          31.83   
  Nakskov Svømme Klub  31.02                 
Zenia Aarestrup  2001    612          31.86   
  Gladsaxe Svømmeklub  32.13                 
Nicoline Ingeman-Petersen  2002    589          32.27   
  Gladsaxe Svømmeklub  31.12                 
10  Frederikke Marie Hansen  2003    585          32.34   
  Gladsaxe Svømmeklub  33.08                 
11  Alberte V. Bisgaard  2003    579          32.46   
  Gentofte Svømme Klub  31.37                 
12  Julie Stampe  2002    576          32.51   
  Sigma Swim Allerød  32.34                 
13  Matilde Mantzius Mosegård  2003    573          32.57   
  Slagelse Svømmeklub  32.39                 
14  Maria Lund  2003    565          32.73   
  Sigma Swim Birkerød  33.14                 
15  Frederikke Mertins  2000    563          32.76   
  Hvidovre Svømme Klub  31.15                 
16  Sofie Nielsen  2001    558          32.86   
  Slagelse Svømmeklub  32.53                 
17  Cecilie Elkjær  2001    556          32.89   
  Hvidovre Svømme Klub  31.44                 
18  Gro Grinda Rasmussen  2003    551          32.99   
  Gladsaxe Svømmeklub  32.83                 
19  Katja Skovdal Lorentzen  2003    548          33.05   
  Køge Svømmeklub  32.00                 
20  Caroline Mathiesen  2001    547          33.07   
  Albertslund IF  31.10                 
21  Thea F. Johansen  2003    544          33.14   
  Herlev Svømning  32.06                 
22  Lærke Rask Sander  2002    542          33.17   
  VAT Copenhagen-MK31  32.08                 
23  Isabel Mass  1998    539          33.23   
  JGI Svømning  31.76                 
24  Sarah Missing  2001    535          33.33   
  Vest-Brøndby  32.14                 
25  Katrine Stampe  2000    533          33.37   
  Hørsholm Svømmeforening  32.55                 
26  Emma Bruhn  2002    523          33.57   
  Herlufsholm Svømmeklub  33.08                 
27  Pernille Pedersen  2001    523          33.58   
  Køge Svømmeklub  32.47                 
28  Johanna Juul Bay-Smidt  2002    521          33.62   
  Helsingør Svømmeklub  33.26                 
29  Claudia Sperling  2002    519          33.67   
  Lyngby Svømmeklub  32.53                 
30  Caroline Veggerby  2003    512          33.82   
  Vallensbæk IF Af 1939  32.89                 
31  Amalie W. Olsen  2001    510          33.85   
  Herlufsholm Svømmeklub  33.36                 
32  Mikala Ravn Borch  2003    497          34.15   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  34.02                 
33  Viola Demuth Andersen  2003    494          34.22   
  Gentofte Svømme Klub  33.65                 
34  Frederikke Echardt  2002    491          34.28   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  32.56                 
35  Sofie Louise Nimb  2001    490          34.31   
  Gentofte Svømme Klub  33.34                 
36  Maj Jensen  2003    490          34.32   
  Farum Svømmeklub  33.87                 
37  Caroline Buhl Schrøder  2003    488          34.35   
  Sigma Swim Allerød  34.10                 
38  Emilia Lønborg  2002    487          34.38   
  Herlufsholm Svømmeklub  32.98                 
39  Sofie Lund-Scherbeck  2003    486          34.40   
  Værløse Svømmeklub  32.71                 
40  Sofia Norre Bendt  2003    484          34.45   
  Lyngby Svømmeklub  34.86                 
41  Esther Else Grubert  2003    465          34.91   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.47                 
42  Carla Lyhne Weiner  2003    463          34.97   
  Søllerød Svømmeklub  34.28                 
43  Sofie Nielsen  2003    455          35.16   
  Haslev Svømmeklub  33.79                 
44  Josephine Gribsvad  2003    454          35.19   
  Hillerød Svømmeklub  34.61                 
45  Emma Bækgaard  2002    445          35.44   
  Herlufsholm Svømmeklub  33.69                 
46  Stine Saaby Schmidt  2002    444          35.47   
  Farum Svømmeklub  33.96                 
47  Nikoline Skovly Larsen  2003    432          35.77   
  Næstved IF  34.39                 
48  Isabella Rosenberg  2003    414          36.29   
  VAT Copenhagen-MK31  34.54                 
49  Luna Gammelgaard  2003    413          36.31   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.74                 
50  Katrine Duus  2003    404          36.60   
  Næstved IF  34.98                 
51  Kathrine Sofie Jensen  2003    403          36.63   
  Køge Svømmeklub  34.24                 
52  Ulrikke Juul Søeborg  2003    402          36.66   
  Helsingør Svømmeklub  34.79                 
53  Thea Pedersen  2003    390          37.03   
  Hovedstadens Svømmeklub  35.38                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 marts 2018 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  18:26 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  18 marts 2018   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  16:34   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Triton         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2018         
 
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie Kepp Jensen  2000    806          29.07   
  JGI Svømning  27.12                 
Victoria Bierre  2000    770          29.52   
  Gladsaxe Svømmeklub  29.17                 
Liva Palmund  2002    713          30.28   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  29.31                 
Anna Brandt Nielsen  1998    686          30.67   
  Lyngby Svømmeklub  28.46                 
Zenia Aarestrup  2001    659          31.08   
  Gladsaxe Svømmeklub  32.13                 
Emilie Falbe-Hansen  1999    654          31.17   
  Gentofte Svømme Klub  29.52                 
Mille Bruun Høvring  2001    641          31.38   
  VAT Copenhagen-MK31  30.86                 
Melanie Eggertsen  2002    627          31.61   
  Nakskov Svømme Klub  31.02                 
Julie Stampe  2002    594          32.18   
  Sigma Swim Allerød  32.34                 
10  Frederikke Marie Hansen  2003    592          32.22   
  Gladsaxe Svømmeklub  33.08                 
11  Sofie Nielsen  2001    585          32.35   
  Slagelse Svømmeklub  32.53                 
12  Alberte V. Bisgaard  2003    578          32.47   
  Gentofte Svømme Klub  31.37                 
13  Nicoline Ingeman-Petersen  2002    569          32.65   
  Gladsaxe Svømmeklub  31.12                 
14  Maria Lund  2003    568          32.67   
  Sigma Swim Birkerød  33.14                 
15  Matilde Mantzius Mosegård  2003    555          32.92   
  Slagelse Svømmeklub  32.39                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  18 marts 2018 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  16:34 
 
Resultat Løb 8 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  17 marts 2018   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  11:19   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Triton         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2018         
 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.43 2016-04-15 
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Simon Sjödin  1986    735          26.63  Deltager ikke i finalen 
  VAT Copenhagen  25.94                 
Gustav Friberg  1997    654          27.69  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Birkerød  27.70                 
Lukas Gustafson  1999    639          27.90   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  26.72                 
Frederik Riedel Lentz  2001    603          28.45   
  Gladsaxe Svømmeklub  27.75                 
Alexander Eggers  1999    593          28.61   
  Sigma Swim Birkerød  27.51                 
Tobias Dan Hansen  2002    589          28.67   
  Herlev Svømning  27.36                 
Sebastian Bidstrup Lantz  1999    587          28.71   
  Vest-Brøndby  27.41                 
Filip Bækgaard  2000    585          28.73   
  Herlufsholm Svømmeklub  27.56                 
Luccas Dam Brenner  2001    565          29.07   
  Herlev Svømning  28.31                 
10  Linus Koefoed Weiss  1999    555          29.25  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  27.99                 
11  Peter Vangsgaard  2000    552          29.29   
  Gentofte Svømme Klub  27.50                 
12  Christoffer Vang-Jensen  2001    549          29.35  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte Svømme Klub  29.54                 
13  Julius Munk  2000    548          29.37   
  Helsingør Svømmeklub  28.13                 
14  Mikkel-Emil Rosenbom  1999    545          29.42  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svømmeklub  27.99                 
15  Mads Ejdrup Hansen  1999    535          29.61   
  Lyngby Svømmeklub  27.95                 
16  Mads Raaby Jensen  2001    525          29.79   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  27.66                 
17  Nicklas Andersen  2001    505          30.18   
  Helsinge Svømmeklub  29.51                 
18  Oliver Schiellerup  2000    503          30.21   
  Sigma Swim Birkerød  28.95                 
19  Matthias Hansen  2001    501          30.25   
  Slagelse Svømmeklub  29.20                 
20  Christian Crone  2001    500          30.27   
  Gladsaxe Svømmeklub  29.38                 
21  Tobias Daniel Larsen  2001    499          30.29   
  Slagelse Svømmeklub  29.89                 
22  Johan Heeno Rasmussen  2002    471          30.89   
  Helsingør Svømmeklub  30.29                 
23  Daniel Berg Wenk  2000    468          30.96   
  Roskilde Svømning  29.64                 
24  Theodor L Munch-Jensen  2002    466          30.99   
  Solrød Svømmeklub  30.19                 
25  Mert Kaya  2001    465          31.01   
  Køge Svømmeklub  29.71                 
26  Mads Enghave  2002    458          31.17   
  GTI  31.12                 
27  Emil Carstensen  2002    455          31.25   
  Ringsted Svømme Klub  31.02                 
28  Janus Rosholm  2002    449          31.38   
  Søllerød Svømmeklub  30.35                 
29  Thor Malmby Jørgin  2001    441          31.57   
  Dragsholm Svømmeklub  30.50                 
30  Emil Kildahl Døssing  2002    422          32.04   
  Sigma Swim Birkerød  31.32                 
31  Joakim Mortensen  2002    387          32.97   
  Ringsted Svømme Klub  31.70                 
Mathias Rysgaard  1998                Afmeldt 
  Holbæk Svømme Klub  27.00                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  17 marts 2018 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  11:19 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  18 marts 2018   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  16:38   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Triton         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2018         
 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.43 2016-04-15 
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lukas Gustafson  1999    667          27.51   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  26.72                 
Filip Bækgaard  2000    652          27.71   
  Herlufsholm Svømmeklub  27.56                 
Tobias Dan Hansen  2002    630          28.03   
  Herlev Svømning  27.36                 
Alexander Eggers  1999    618          28.22   
  Sigma Swim Birkerød  27.51                 
Luccas Dam Brenner  2001    598          28.53   
  Herlev Svømning  28.31                 
Frederik Riedel Lentz  2001    577          28.86   
  Gladsaxe Svømmeklub  27.75                 
Sebastian Bidstrup Lantz  1999    576          28.89   
  Vest-Brøndby  27.41                 
Peter Vangsgaard  2000    575          28.90   
  Gentofte Svømme Klub  27.50                 
Mads Ejdrup Hansen  1999    574          28.92   
  Lyngby Svømmeklub  27.95                 
10  Julius Munk  2000    559          29.17   
  Helsingør Svømmeklub  28.13                 
11  Mads Raaby Jensen  2001    555          29.25   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  27.66                 
12  Tobias Daniel Larsen  2001    523          29.82   
  Slagelse Svømmeklub  29.89                 
13  Matthias Hansen  2001    521          29.87   
  Slagelse Svømmeklub  29.20                 
14  Christian Crone  2001    518          29.92   
  Gladsaxe Svømmeklub  29.38                 
15  Oliver Schiellerup  2000    518          29.93   
  Sigma Swim Birkerød  28.95                 
16  Nicklas Andersen  2001    503          30.22   
  Helsinge Svømmeklub  29.51                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  18 marts 2018 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  16:38 
 
Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  17 marts 2018   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  10:15   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Triton         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2018         
 
 
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 26.92 2017-04-02 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie Mikkelsen  1997    708          27.41   
  Gladsaxe Svømmeklub  26.48                 
Karoline Barrett  2002    686          27.70   
  GTI  26.96                 
Caroline Erichsen  1998    657          28.09   
  Sigma Swim Birkerød  26.58                 
Camilla Dufour  1996    605          28.88   
  Sigma Swim Allerød  28.74                 
Marina Heller Hansen  1994    602          28.93  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Allerød  28.46                 
Johanna Berthelsen  2000    577          29.33   
  VAT Copenhagen-MK31  30.01                 
Andrea Paaske  2001    576          29.35   
  Roskilde Svømning  28.88                 
Camilla Rask  1999    558          29.67  Deltager ikke i finalen 
  Farum Svømmeklub  30.05                 
Victoria Bierre  2000    555          29.72  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  28.49                 
10  Jessica Yu Mortensen  2000    553          29.75  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svømmeklub  28.62                 
11  Sarah Missing  2001    552          29.77   
  Vest-Brøndby  29.00                 
12  Ingrid Bo Andersen  2001    547          29.87   
  Roskilde Svømning  30.48                 
13  Katrine Tetzschner Madsen  2000    543          29.93   
  Gladsaxe Svømmeklub  29.97                 
14  Amalie Kruse Enemærke  2003    542          29.95   
  Herlev Svømning  29.69                 
15  Anne Føyn  2002    541          29.98   
  Sigma Swim Birkerød  29.65                 
16  Mia Rindshøj  2003    537          30.04   
  Gentofte Svømme Klub  29.80                 
17  Thyra Jørgensen  2002    534          30.10   
  Svømmeklubben Syd  29.32                 
18  Mathilde Menck Nielsen  2002    533          30.13   
  Helsingør Svømmeklub  30.01                 
19  Anna Wrist-Elkjær  2003    529          30.19   
  Herlev Svømning  31.26                 
20  Clara Marott Schelde  2000    528          30.22   
  Farum Svømmeklub  30.09                 
21  Therese Sand Frederiksen  2003    527          30.23   
  Sigma Swim Allerød  30.08                 
22  Clara Schade Cantby  2000    518          30.41   
  Slagelse Svømmeklub  29.45                 
23  Lærke Rask Sander  2002    514          30.48   
  VAT Copenhagen-MK31  29.38                 
24  Josefine B. Pedersen  1999    513          30.50   
  VAT Copenhagen-MK31  30.17                 
25  Katrine Stampe  2000    507          30.62   
  Hørsholm Svømmeforening  30.10                 
26  Laura Janner  2002    497          30.84   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  30.64                 
27  Annika Lundin Brockdorff  2003    491          30.96   
  Lyngby Svømmeklub  30.80                 
28  Frederikke Marie Hansen  2003    490          30.97   
  Gladsaxe Svømmeklub  30.27                 
29  Camilla Hougaard  2002    490          30.98   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  31.29                 
30  Freja Stenbækgård  2003    481          31.16   
  Helsingør Svømmeklub  31.17                 
31  Stine Saaby Schmidt  2002    479          31.21   
  Farum Svømmeklub  30.59                 
32  Sofie Nielsen  2001    477          31.26   
  Slagelse Svømmeklub  30.67                 
33  Luna Emilie Olsen  2003    475          31.30   
  Slangerup Svømmeklub  30.31                 
34  Clara Rybak-Andersen  2003    472          31.37   
  Gentofte Svømme Klub  31.19                 
35  Caroline Hørlykke  2000    467          31.48   
  Gentofte Svømme Klub  29.91                 
36  Cecilie Elkjær  2001    464          31.55   
  Hvidovre Svømme Klub  29.36                 
36  Emilie Larsen  2001    464          31.55   
  Vest-Brøndby  30.48                 
38  Katja Korbo Petersson  2001    460          31.63   
  JGI Svømning  30.66                 
39  Elena Westmark Holm  2003    449          31.89   
  Hørsholm Svømmeforening  31.43                 
40  Isabel K. Eriksen  2001    447          31.93   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  31.99                 
41  Clara Carlquist  2003    440          32.10   
  Gentofte Svømme Klub  31.10                 
42  Emilia Naledi Madonsela  2003    429          32.37   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.03                 
43  Thippe de Neergaard  2003    427          32.43   
  VAT Copenhagen-MK31  31.23                 
44  Pernille Elm Jensen  2003    427          32.44   
  JGI Svømning  31.97                 
45  Maj Jensen  2003    426          32.45   
  Farum Svømmeklub  32.14                 
46  Emilia Lønborg  2002    417          32.69   
  Herlufsholm Svømmeklub  31.86                 
47  Fiona Burmester  2003    405          33.00   
  Helsingør Svømmeklub  32.64                 
48  Frederikke Mertins  2000    403          33.06   
  Hvidovre Svømme Klub  31.80                 
49  Pil Sylvander  2003    402          33.08   
  Helsingør Svømmeklub  32.23                 
50  Katja Skovdal Lorentzen  2003    394          33.31   
  Køge Svømmeklub  32.02                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  17 marts 2018 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  10:15 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  17 marts 2018   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  16:46   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Triton         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2018         
 
 
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 26.92 2017-04-02 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie Mikkelsen  1997    707          27.42   
  Gladsaxe Svømmeklub  26.48                 
Karoline Barrett  2002    679          27.79   
  GTI  26.96                 
Caroline Erichsen  1998    652          28.16   
  Sigma Swim Birkerød  26.58                 
Andrea Paaske  2001    588          29.15   
  Roskilde Svømning  28.88                 
Ingrid Bo Andersen  2001    583          29.23   
  Roskilde Svømning  30.48                 
Camilla Dufour  1996    578          29.32   
  Sigma Swim Allerød  28.74                 
Sarah Missing  2001    570          29.46   
  Vest-Brøndby  29.00                 
Johanna Berthelsen  2000    561          29.61   
  VAT Copenhagen-MK31  30.01                 
Thyra Jørgensen  2002    543          29.94   
  Svømmeklubben Syd  29.32                 
10  Amalie Kruse Enemærke  2003    541          29.97   
  Herlev Svømning  29.69                 
11  Mathilde Menck Nielsen  2002    540          29.99   
  Helsingør Svømmeklub  30.01                 
12  Katrine Tetzschner Madsen  2000    537          30.05   
  Gladsaxe Svømmeklub  29.97                 
13  Anne Føyn  2002    535          30.09   
  Sigma Swim Birkerød  29.65                 
14  Anna Wrist-Elkjær  2003    525          30.28   
  Herlev Svømning  31.26                 
15  Clara Marott Schelde  2000    518          30.41   
  Farum Svømmeklub  30.09                 
16  Mia Rindshøj  2003    517          30.42   
  Gentofte Svømme Klub  29.80                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  17 marts 2018 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  16:46 
 
Resultat Løb 10 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  17 marts 2018   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  09:46   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Triton         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2018         
 
 
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 2013-07-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Simon Sjödin  1986    764          24.53  Deltager ikke i finalen 
  VAT Copenhagen  24.73                 
Jonas Nervil Kistorp  1997    676          25.55   
  Lyngby Svømmeklub  24.88                 
Frederik Dalhøj Paulsen  1998    651          25.88   
  Sigma Swim Birkerød  25.37                 
Magnus Carstensen  1999    646          25.94   
  Ringsted Svømme Klub  25.97                 
Tobias Dan Hansen  2002    642          25.99   
  Herlev Svømning  25.77                 
Felix Burmester  1999    630          26.16   
  Helsingør Svømmeklub  26.06                 
Marcus Olesen  1995    628          26.19   
  Farum Svømmeklub  25.01                 
Gustav Klit Stjernholm  2002    619          26.31   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  28.08                 
Arthur Dalén Ellegaard  2001    607          26.48  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svømmeklub  26.71                 
10  Oliver Thor Sørensen  2000    602          26.55   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  26.85                 
11  Julius Munk  2000    594          26.68   
  Helsingør Svømmeklub  25.51                 
12  Kasper Bonnichsen  2002    588          26.76   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  26.78                 
13  Hans Mølbak Petersen  2001    581          26.88   
  GTI  26.56                 
14  Mads Raaby Jensen  2001    576          26.95   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  26.33                 
15  Claus Hansen  1995    563          27.16   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  26.07                 
16  Alexander Eggers  1999    561          27.19   
  Sigma Swim Birkerød  26.63                 
17  Mads Tornow Rasmussen  2000    557          27.25   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  26.11                 
18  Lars Thor Sørensen  1999    556          27.27   
  Vest-Brøndby  26.27                 
19  Rasmus Steenberg  2000    551          27.35   
  Gladsaxe Svømmeklub  26.84                 
20  Jakob Gersholm Baktoft  2000    549          27.38   
  Roskilde Svømning  27.23                 
21  Oliver Jacobsen  1997    546          27.44   
  Hvidovre Svømme Klub  26.74                 
22  Anders Dam Frandsen  2000    544          27.46   
  Slagelse Svømmeklub  27.02                 
23  Villads Bomholt Larsen  2001    541          27.52   
  Helsingør Svømmeklub  27.51                 
24  Frederik Eg Ibsen  2002    540          27.54   
  Sigma Swim Birkerød  27.69                 
25  Magnus Løhr  2001    534          27.64   
  Herlufsholm Svømmeklub  27.88                 
26  Jonas Hansen  2001    533          27.65   
  Slagelse Svømmeklub  26.99                 
27  William Textor Broch  2001    532          27.67   
  Lyngby Svømmeklub  27.17                 
28  Asbjørn Floor-Bøjden  2002    529          27.72   
  Vest-Brøndby  27.87                 
29  Alexander Aslak Nørgaard  2000    528          27.74   
  Sigma Swim Birkerød  27.95                 
30  Philip Krogh Brønnicke  2000    524          27.82   
  Køge Svømmeklub  28.14                 
31  Daniel Berg Wenk  2000    520          27.89   
  Roskilde Svømning  27.87                 
32  August Schade Cantby  2002    519          27.91   
  Slagelse Svømmeklub  27.99                 
33  Thomas Bech  1998    516          27.96   
  Farum Svømmeklub  26.73                 
34  Frederik Emil Bækgaard  2002    515          27.98   
  Vest-Brøndby  28.88                 
35  Mikkel S. Hansen  2000    511          28.04   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  26.81                 
36  Theodor L Munch-Jensen  2002    507          28.12   
  Solrød Svømmeklub  28.19                 
37  Nicklas Andersen  2001    505          28.16   
  Helsinge Svømmeklub  27.93                 
38  Casper Mørkhøj Hartington  2002    503          28.20   
  GTI  27.67                 
39  Frederik Bornemann  2001    501          28.24   
  Sigma Swim Allerød  28.45                 
40  Nikolai Pagh Pedersen  2002    498          28.28   
  Nakskov Svømme Klub  28.44                 
41  August Ryom  2002    498          28.29   
  Køge Svømmeklub  27.72                 
42  William Houen  2001    497          28.30   
  Helsingør Svømmeklub  27.80                 
43  Martin Szokody  1999    496          28.32   
  Ringsted Svømme Klub  27.27                 
44  Sebastian Jensen  2001    495          28.35   
  Nakskov Svømme Klub  27.86                 
45  Karl Bryde  2000    493          28.39   
  Herlufsholm Svømmeklub  27.50                 
46  Erling Johansen  2000    489          28.46   
  Nakskov Svømme Klub  27.68                 
47  Filip Bækgaard  2000    487          28.50   
  Herlufsholm Svømmeklub  27.35                 
48  Christian Crone  2001    486          28.52   
  Gladsaxe Svømmeklub  27.96                 
49  Martin Vennick Haugbølle  2001    485          28.53   
  Hørsholm Svømmeforening  28.43                 
50  Gustav Haugård Hansen  2002    485          28.54   
  Hvidovre Svømme Klub  28.21                 
51  Martin Jacobsen  2002    484          28.56   
  Vest-Brøndby  29.07                 
51  Nicolai Wiuff  2002    484          28.56   
  Herlev Svømning  28.64                 
53  Mads Hauge Sørensen  1997    481          28.61   
  Køge Svømmeklub  27.87                 
54  August Hertz Bugge  2000    475          28.74   
  VAT Copenhagen-MK31  28.07                 
55  Andreas Thybo Ganzhorn  2001    474          28.76   
  Vest-Brøndby  28.25                 
56  Tobias Daniel Larsen  2001    473          28.77   
  Slagelse Svømmeklub  28.40                 
57  Carl Magnus Krievs  2002    467          28.90   
  Vest-Brøndby  30.16                 
58  Kevin Liang  2002    467          28.91   
  GTI  29.18                 
59  Mads Haugård Hansen  2000    465          28.95   
  Hvidovre Svømme Klub  28.09                 
60  Owais Hamid  2000    464          28.96   
  Hvidovre Svømme Klub  29.56                 
61  Altin Misimi  2002    463          28.99   
  Herlev Svømning  29.23                 
62  Mikkel Eg Ibsen  2002    459          29.07   
  Sigma Swim Birkerød  29.14                 
63  Oliver Steenberg  2002    457          29.10   
  Gladsaxe Svømmeklub  30.09                 
64  Rasmus Hatting Petersen  2002    456          29.12   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  29.77                 
65  Morten Østergaard  2002    455          29.15   
  Svømmeklubben Laksen  28.14                 
66  Emil Mølholm Johansen  2000    454          29.17   
  Slagelse Svømmeklub  29.57                 
67  Lucas Burmester  2002    449          29.29   
  Helsingør Svømmeklub  30.02                 
68  Alexander Ravn Borch  2001    447          29.32   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  29.39                 
69  Casper Koch  2002    445          29.36   
  GTI  29.73                 
70  Asger Væver Hartvig  2002    443          29.41   
  Hørsholm Svømmeforening  29.04                 
70  Jacob Jensen  1995    443          29.41   
  Vordingborg Svømme Klub  28.50                 
72  Johan Heeno Rasmussen  2002    441          29.45   
  Helsingør Svømmeklub  30.03                 
73  Carl Adelsten Kirchhoff  2002    438          29.53   
  Hillerød Svømmeklub  29.68                 
74  Jannick Hansen  2001    429          29.74   
  Søllerød Svømmeklub  28.96                 
75  Lucas Hagbarth Jørgensen  2002    425          29.81   
  Roskilde Svømning  29.93                 
76  Mads Lind  2002    423          29.88   
  Hvidovre Svømme Klub  29.80                 
76  Mikkel Gummer  2002    423          29.88   
  GTI  29.77                 
78  Jonathan F. K. Jensen  2002    422          29.90   
  Vordingborg Svømme Klub  30.21                 
79  Frederik Kongstad Hansen  2001    420          29.95   
  Haslev Svømmeklub  29.92                 
80  Janus Rosholm  2002    417          30.00   
  Søllerød Svømmeklub  29.86                 
81  Affou Adlouni  2002    415          30.05   
  Roskilde Svømning  30.02                 
82  Marcus Dessau  2002    406          30.28   
  Gentofte Svømme Klub  30.00                 
83  Victor Bendix Beiter  2001    370          31.23   
  Herlev Svømning  28.78                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  17 marts 2018 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  09:46 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  17 marts 2018   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  16:50   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Triton         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2018         
 
 
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 2013-07-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tobias Dan Hansen  2002    692          25.35   
  Herlev Svømning  25.77                 
Frederik Dalhøj Paulsen  1998    655          25.82   
  Sigma Swim Birkerød  25.37                 
Marcus Olesen  1995    631          26.14   
  Farum Svømmeklub  25.01                 
Jonas Nervil Kistorp  1997    630          26.16   
  Lyngby Svømmeklub  24.88                 
Felix Burmester  1999    626          26.21   
  Helsingør Svømmeklub  26.06                 
Magnus Carstensen  1999    626          26.22   
  Ringsted Svømme Klub  25.97                 
Gustav Klit Stjernholm  2002    601          26.57   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  28.08                 
Oliver Thor Sørensen  2000    595          26.66   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  26.85                 
Mads Raaby Jensen  2001    622          26.27   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  26.33                 
10  Julius Munk  2000    601          26.57   
  Helsingør Svømmeklub  25.51                 
11  Lars Thor Sørensen  1999    590          26.73   
  Vest-Brøndby  26.27                 
12  Kasper Bonnichsen  2002    578          26.92   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  26.78                 
13  Claus Hansen  1995    563          27.16   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  26.07                 
13  Mads Tornow Rasmussen  2000    563          27.16   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  26.11                 
15  Alexander Eggers  1999    557          27.25   
  Sigma Swim Birkerød  26.63                 
16  Hans Mølbak Petersen  2001    544          27.46   
  GTI  26.56                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  17 marts 2018 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  16:50 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  16 marts 2018   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  19:11   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Triton         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2018         
 
 
Løb 11, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 8:08.65 2009-04-08 
Dansk Rekord Junior: Sigma Piger (1900) 8:28.49 2010-03-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sigmaswim1    750          8:28.44   
  Sigma Swim  8:15.00                 
  Mia Steen Duus  2001      1:01.50  2:08.00      2:08.00   
  Anna Boutrup  1998      1:03.22  2:10.42      4:18.42   
  Maj Howardsen  1997      1:01.13  2:05.09      6:23.51   
  Marina Heller Hansen  1994      59.27  2:04.93      8:28.44   
                     
Gentofte Damer 1  1999    703          8:39.58   
  Gentofte Svømme Klub  8:29.00                 
  Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002      1:00.74  2:07.29      2:07.29   
  Nina Toft  2000      1:01.60  2:08.68      4:15.97   
  Sofie Louise Nimb  2001      1:03.32  2:11.70      6:27.67   
  Emilie Falbe-Hansen  1999      1:01.96  2:11.91      8:39.58   
                     
Skjoldmøerne  2000    688          8:43.31   
  Roskilde Svømning  8:54.44                 
  Kaya Fjeldsted Kristensen  2002      1:04.54  2:12.22      2:12.22   
  Anna Aavang Brendstrup  2000      1:03.67  2:11.27      4:23.49   
  Ingrid Bo Andersen  2001      1:03.80  2:14.65      6:38.14   
  Andrea Paaske  2001      59.02  2:05.17      8:43.31   
                     
Sigmaswim2    666          8:48.95   
  Sigma Swim  8:32.00                 
  Anne Føyn  2002      1:03.56  2:09.64      2:09.64   
  Ingrid Lindemann  2003      1:04.90  2:14.35      4:23.99   
  Camilla Dufour  1996      1:03.24  2:13.62      6:37.61   
  Josephine Kruse  2002      1:02.05  2:11.34      8:48.95   
                     
Triton 1    654          8:52.08   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  8:51.55                 
  Julie Darlem Brandt  2001      1:04.98  2:12.70      2:12.70   
  Frederikke Echardt  2002      1:05.11  2:15.44      4:28.14   
  Josephine G. Lauridsen  2001      1:04.55  2:15.65      6:43.79   
  Liva Palmund  2002      1:01.75  2:08.29      8:52.08   
                     
Stv Damer    595          9:09.09   
  Slagelse Svømmeklub  8:55.95                 
  Sofie Nielsen  2001      1:05.38  2:15.26      2:15.26   
  Regitze Gotthard  2002      1:06.78  2:19.04      4:34.30   
  Sofie Andersen  2001      1:04.41  2:13.26      6:47.56   
  Clara Schade Cantby  2000      1:08.05  2:21.53      9:09.09   
                     
Køge Damer  1990    583          9:12.82   
  Køge Svømmeklub  9:05.00                 
  Katja Skovdal Lorentzen  2003      1:08.38  2:22.28      2:22.28   
  Naya Modin Thomsen  2003      1:04.49  2:13.39      4:35.67   
  Caroline Gøttrup Bagge  2003      1:05.57  2:15.81      6:51.48   
  Line Nøhr Petersen  2003      1:07.35  2:21.34      9:12.82   
                     
Sigmaswim3    576          9:15.22   
  Sigma Swim  8:46.00                 
  Julie Stampe  2002      1:04.47  2:15.35      2:15.35   
  Maria Lund  2003      1:07.16  2:19.55      4:34.90   
  Therese Sand Frederiksen  2003      1:06.38  2:18.60      6:53.50   
  Laura Boutrup  2003      1:08.80  2:21.72      9:15.22   
                     
Triton 2    567          9:17.97   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  9:22.23                 
  Emilie Nyegaard  2001      1:05.79  2:16.94      2:16.94   
  Laura Janner  2002      1:05.21  2:48.69      5:05.63   
  Johanne B. Hansen  2002      1:12.43  2:20.24      7:25.87   
  Isabel K. Eriksen  2001      1:14.78  1:52.10      9:17.97   
                     
10  Helsingør Damer    557          9:21.38   
  Helsingør Svømmeklub  9:00.81                 
  Helena Hvid Hansen  2001      1:06.73  2:18.17      2:18.17   
  Mathilde Menck Nielsen  2002      1:04.24  2:14.96      4:33.13   
  Pil Sylvander  2003      1:09.64  2:24.81      6:57.94   
  Olivia Ida Madsen  2003      1:10.32  2:23.44      9:21.38   
                     
11  Triton 3    489          9:46.25   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  9:42.63                 
  Ida Rishøj  2002      1:08.56  2:22.08      2:22.08   
  Mikala Ravn Borch  2003      1:07.33  2:21.96      4:44.04   
  Olivia Mammen  2003      1:13.18  2:34.52      7:18.56   
  Camilla Hougaard  2002      1:11.82  2:27.69      9:46.25   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 marts 2018 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  19:11 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  17 marts 2018   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  08:44   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Triton         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2018         
 
 
Løb 12, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: EliteSvøm Esbjerg (1900) 7:25.76 2009-04-09 
Dansk Rekord Junior: VAT Drenge (1900) 7:37.66 2011-06-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sigmaswim1    749          7:40.75   
  Sigma Swim  7:37.00                 
  Frederik Dalhøj Paulsen  1998      55.47  1:54.94      1:54.94   
  Claus Lerche Iversen  1977      56.50  1:56.26      3:51.20   
  Alexander Aslak Nørgaard  2000      55.59  1:53.25      5:44.45   
  Gustav Friberg  1997      57.25  1:56.30      7:40.75   
                     
Lyngby Herrer    731          7:44.47   
  Lyngby Svømmeklub  7:45.91                 
  Mikkel-Emil Rosenbom  1999      57.44  1:58.05      1:58.05   
  Jonas Nervil Kistorp  1997      56.54  1:56.92      3:54.97   
  Frederik Rindshøj  1999      55.02  1:54.10      5:49.07   
  Arthur Dalén Ellegaard  2001      56.44  1:55.40      7:44.47   
                     
Gentofte Herrer 1  2000    658          8:01.02   
  Gentofte Svømme Klub  7:48.00                 
  Carl-Emil Lønborg  2002      59.00  2:01.78      2:01.78   
  Peter Vangsgaard  2000      57.05  1:56.71      3:58.49   
  Leo Badaker  2002      59.13  2:02.46      6:00.95   
  Tomas Stensballe Larsen  2000      58.00  2:00.07      8:01.02   
                     
Triton 2    624          8:09.63   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  8:17.43                 
  Oliver Thor Sørensen  2000      57.23  2:01.18      2:01.18   
  Gustav Klit Stjernholm  2002      58.27  2:02.45      4:03.63   
  Lukas Gustafson  1999      59.35  2:03.83      6:07.46   
  Kasper Bonnichsen  2002      57.89  2:02.17      8:09.63   
                     
Sigmaswim2    614          8:12.33   
  Sigma Swim  7:58.00                 
  Anton Borring Andersen  1999      58.34  2:00.80      2:00.80   
  Joakim Brønnum  1997      58.89  2:04.84      4:05.64   
  Andreas Mårtensson  1997      1:00.02  2:04.08      6:09.72   
  Frederik Bornemann  2001      59.66  2:02.61      8:12.33   
                     
Lf Drenge 1 :-)    609          8:13.57   
  Startfællesskabet LF-SWIM  8:09.50                 
  Jacob Sanchez Witthøfft  2001      1:00.40  2:07.34      2:07.34   
  Marius Rasmussen  1999      58.40  2:01.61      4:08.95   
  Mads Holm  1998      58.74  1:59.70      6:08.65   
  Erling Johansen  2000      1:00.92  2:04.92      8:13.57   
                     
Stv Herrer    566          8:25.74   
  Slagelse Svømmeklub  8:00.97                 
  Jonas Hansen  2001      1:00.69  2:06.07      2:06.07   
  Anders Dam Frandsen  2000      1:02.36  2:09.59      4:15.66   
  August Schade Cantby  2002      1:02.18  2:08.16      6:23.82   
  Matthias Hansen  2001      59.14  2:01.92      8:25.74   
                     
Søllerød    562          8:26.92   
  Søllerød Svømmeklub  8:00.00                 
  Jannick Hansen  2001      59.17  2:06.01      2:06.01   
  Christian Andersen  1999      59.52  2:05.90      4:11.91   
  Janus Rosholm  2002      1:02.38  2:11.02      6:22.93   
  Christoffer H. Andersen  2002      59.50  2:03.99      8:26.92   
                     
Sigmaswim3    559          8:28.06   
  Sigma Swim  8:10.00                 
  Mikkel Eg Ibsen  2002      1:01.18  2:08.07      2:08.07   
  Frederik Eg Ibsen  2002      58.67  2:01.58      4:09.65   
  Emil Kildahl Døssing  2002      1:00.69  2:08.42      6:18.07   
  Ulrik Blach Petersen  2001      1:02.76  2:09.99      8:28.06   
                     
10  Køge Herrer  1990    542          8:33.34   
  Køge Svømmeklub  8:15.50                 
  Philip Krogh Brønnicke  2000      58.19  2:02.87      2:02.87   
  Mads Hauge Sørensen  1997      58.83  2:07.00      4:09.87   
  Mert Kaya  2001      1:03.31  2:13.90      6:23.77   
  August Ryom  2002      1:01.70  2:09.57      8:33.34   
                     
11  Helsingør Herrer    525          8:38.81   
  Helsingør Svømmeklub  7:21.11                 
  William Houen  2001      58.75  2:02.68      2:02.68   
  Julius Munk  2000      1:00.87  2:11.60      4:14.28   
  Villads Bomholt Larsen  2001      1:02.83  2:09.04      6:23.32   
  Johan Heeno Rasmussen  2002      1:03.55  2:15.49      8:38.81   
                     
12  Triton 3    500          8:47.23   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  8:43.64                 
  Claus Hansen  1995      1:01.13  2:08.16      2:08.16   
  Alexander Ravn Borch  2001      1:04.63  2:10.88      4:19.04   
  Emil Andersen  1992      1:03.79  2:17.17      6:36.21   
  Mads Raaby Jensen  2001      1:01.37  2:11.02      8:47.23   
                     
13  Lf Drenge 2 :-)    461          9:01.42   
  Startfællesskabet LF-SWIM  8:50.00                 
  Mathias Aner  2001      1:03.36  2:11.79      2:11.79   
  Christoffer Jensen  2002      1:04.72  2:16.01      4:27.80   
  Sebastian Jensen  2001      1:08.35  2:17.36      6:45.16   
  Nikolai Pagh Pedersen  2002      1:06.58  2:16.26      9:01.42   
                     
Triton 1              DSQ  SW 4.4 Tyvstart 
  Svømmeklubben Triton Ballerup  7:58.03                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  17 marts 2018 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  08:44 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  17 marts 2018   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  17:02   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Triton         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2018         
 
 
Løb 13, 400m Medley Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 4:48.17 2017-05-26 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mia Steen Duus  2001    741  1:05.50  2:24.55  3:46.90    4:54.33   
  Sigma Swim Birkerød  4:51.12                 
                     
Anna Boutrup  1998    687  1:09.30  2:30.88  3:55.43    5:01.75   
  Sigma Swim Birkerød  4:57.02                 
                     
Clara Rybak-Andersen  2003    679  1:10.31  2:30.49  3:53.95    5:02.94   
  Gentofte Svømme Klub  4:58.95                 
                     
Anne Føyn  2002    665  1:06.03  2:26.11  3:55.72    5:05.12   
  Sigma Swim Birkerød  5:07.71                 
                     
Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    663  1:11.70  2:30.13  3:58.69    5:05.43   
  Roskilde Svømning  5:01.37                 
                     
Sofie Louise Nimb  2001    623  1:09.13  2:28.74  4:00.24    5:11.81   
  Gentofte Svømme Klub  5:08.72                 
                     
Anna Aavang Brendstrup  2000    593  1:12.42  2:32.33  4:08.63    5:17.02   
  Roskilde Svømning  5:11.85                 
                     
Emma Bjørnholdt  2000    586  1:11.56  2:37.55  4:07.19    5:18.17   
  Lyngby Svømmeklub  5:09.35                 
                     
Sofie Nielsen  2001    581  1:11.63  2:31.71  4:06.21    5:19.10   
  Slagelse Svømmeklub  5:07.32                 
                     
10  Kristine Mikkelsen  2000    578  1:11.41  2:32.49  4:06.55    5:19.60   
  Hvidovre Svømme Klub  5:05.38                 
                     
11  Freja A. Skov  2000    575  1:13.77  2:36.15  4:09.88    5:20.21   
  Helsingør Svømmeklub  5:24.41                 
                     
12  Amalie Kruse Enemærke  2003    574  1:09.79  2:35.10  4:03.50    5:20.32   
  Herlev Svømning  5:15.40                 
                     
13  Caroline Hørlykke  2000    574  1:12.83  2:35.87  4:08.97    5:20.48   
  Gentofte Svømme Klub  5:01.75                 
                     
14  Camilla Dufour  1996    563  1:06.99  2:31.60  4:06.97    5:22.47   
  Sigma Swim Allerød  5:12.58                 
                     
15  Sarah Missing  2001    562  1:10.70  2:34.89  4:11.58    5:22.63   
  Vest-Brøndby  5:13.94                 
                     
16  Emilie Nyegaard  2001    552  1:12.54  2:41.30  4:09.18    5:24.69