Resultat för Øst Junior/senior Langbane
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 22 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 17 marts 2018 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:14 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 16 marts 2018 |
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Philip Greve (1998) 1:02.03 2017-04-04 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Rindshøj | 1999 | 659 | 32.92 | 1:05.62 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:04.89 | |||||||||
2 | Viktor Christensen | 1995 | 604 | 31.84 | 1:07.58 | Deltager ikke i finalen | ||||
Køge Svømmeklub | 1:03.99 | |||||||||
3 | Rasmus Steenberg | 2000 | 596 | 31.89 | 1:07.85 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.88 | |||||||||
4 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 576 | 32.71 | 1:08.65 | |||||
GTI | 1:07.90 | |||||||||
5 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 556 | 32.85 | 1:09.47 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:08.59 | |||||||||
6 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 553 | 32.33 | 1:09.58 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.72 | |||||||||
7 | Casper Davidsen | 1999 | 548 | 33.30 | 1:09.79 | |||||
Vest-Brøndby | 1:08.09 | |||||||||
8 | Alexander Eggers | 1999 | 544 | 33.33 | 1:09.96 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:07.59 | |||||||||
9 | Peter Vangsgaard | 2000 | 539 | 33.09 | 1:10.17 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.21 | |||||||||
10 | Magnus Carstensen | 1999 | 528 | 33.72 | 1:10.64 | Deltager ikke i finalen | ||||
Ringsted Svømme Klub | 1:07.28 | |||||||||
11 | Joakim Brønnum | 1997 | 523 | 32.81 | 1:10.90 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:06.11 | |||||||||
12 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 518 | 33.29 | 1:11.11 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.56 | |||||||||
13 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 517 | 33.00 | 1:11.15 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:10.82 | |||||||||
14 | Magnus Nygaard | 2000 | 514 | 32.91 | 1:11.28 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:09.72 | |||||||||
15 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | 507 | 33.14 | 1:11.62 | |||||
GTI | 1:09.29 | |||||||||
16 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 507 | 33.96 | 1:11.63 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.70 | |||||||||
17 | Christian Crone | 2001 | 506 | 33.80 | 1:11.65 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.73 | |||||||||
18 | Oliver Steenberg | 2002 | 506 | 33.43 | 1:11.69 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.68 | |||||||||
19 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 504 | 32.97 | 1:11.76 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:09.04 | |||||||||
20 | Andreas L. Damgård | 2000 | 498 | 33.53 | 1:12.05 | Deltager ikke i finalen | ||||
Køge Svømmeklub | 1:09.51 | |||||||||
21 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 494 | 34.05 | 1:12.24 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.21 | |||||||||
22 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 488 | 32.99 | 1:12.56 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:10.53 | |||||||||
23 | Sebastian Tullberg | 2000 | 472 | 34.32 | 1:13.35 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:11.86 | |||||||||
24 | Morten Østergaard | 2002 | 471 | 34.12 | 1:13.39 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 1:10.80 | |||||||||
25 | Oliver Bak Jensen | 2002 | 470 | 34.49 | 1:13.43 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:14.71 | |||||||||
26 | Oliver Schiellerup | 2000 | 448 | 34.61 | 1:14.63 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:13.77 | |||||||||
27 | Albert Voldum Krog | 2001 | 443 | 35.10 | 1:14.91 | |||||
Vest-Brøndby | 1:12.29 | |||||||||
28 | Owais Hamid | 2000 | 438 | 33.91 | 1:15.22 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:10.43 | |||||||||
29 | Emil Andersen | 1992 | 437 | 34.77 | 1:15.28 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:10.11 | |||||||||
30 | Gustav Nissen | 2001 | 421 | 36.14 | 1:16.19 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:13.66 | |||||||||
31 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 421 | 36.38 | 1:16.21 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:13.62 | |||||||||
32 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 419 | 35.80 | 1:16.31 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.46 | |||||||||
33 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 419 | 35.23 | 1:16.32 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.00 | |||||||||
34 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | 417 | 35.48 | 1:16.41 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:13.73 | |||||||||
35 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 415 | 36.30 | 1:16.54 | |||||
Vest-Brøndby | 1:16.67 | |||||||||
35 | Mert Kaya | 2001 | 415 | 37.14 | 1:16.54 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:14.01 | |||||||||
37 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 415 | 34.06 | 1:16.56 | |||||
Vest-Brøndby | 1:14.45 | |||||||||
38 | Mads Enghave | 2002 | 411 | 35.14 | 1:16.79 | |||||
GTI | 1:16.74 | |||||||||
39 | Joakim Mortensen | 2002 | 406 | 34.67 | 1:17.11 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:15.98 | |||||||||
40 | Janus Rosholm | 2002 | 405 | 36.88 | 1:17.18 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:16.06 | |||||||||
41 | William Textor Broch | 2001 | 402 | 36.11 | 1:17.38 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:12.99 | |||||||||
42 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 392 | 36.24 | 1:18.03 | |||||
Herlev Svømning | 1:12.25 | |||||||||
43 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 388 | 37.22 | 1:18.30 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:16.28 | |||||||||
44 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 365 | 36.35 | 1:19.88 | |||||
Vest-Brøndby | 1:12.64 | |||||||||
45 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 357 | 37.46 | 1:20.51 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:19.61 | |||||||||
46 | Simon Blidarevic | 2002 | 340 | 37.94 | 1:21.79 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:17.20 | |||||||||
47 | Casper Koch | 2002 | 321 | 38.62 | 1:23.43 | |||||
GTI | 1:21.57 | |||||||||
48 | Altin Misimi | 2002 | 313 | 38.09 | 1:24.13 | |||||
Herlev Svømning | 1:22.79 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 17 marts 2018 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 12:14 |