Tulokset Øst Junior/senior Langbane
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 31 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 31 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
18 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
11:23 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Triton |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Victoria Bierre |
2000 |
|
705 |
32.96 |
1:08.59 |
1:44.93 |
|
2:19.36 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:20.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
|
698 |
32.94 |
1:08.44 |
1:44.98 |
|
2:19.84 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:15.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emilie Falbe-Hansen |
1999 |
|
662 |
32.92 |
1:08.43 |
1:45.81 |
|
2:22.34 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:16.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Liva Palmund |
2002 |
|
623 |
33.61 |
1:10.22 |
1:48.15 |
|
2:25.25 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:16.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Maria Lund |
2003 |
|
591 |
34.82 |
1:12.68 |
1:50.19 |
|
2:27.76 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:32.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Julie Stampe |
2002 |
|
589 |
34.29 |
1:11.20 |
1:50.00 |
|
2:27.94 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:24.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sofie Nielsen |
2001 |
|
568 |
35.60 |
1:13.28 |
1:51.97 |
|
2:29.73 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:22.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anna Aavang Brendstrup |
2000 |
|
560 |
36.35 |
1:14.15 |
1:52.86 |
|
2:30.47 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:24.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Klara Reeh |
1999 |
|
559 |
36.17 |
1:13.93 |
1:52.92 |
|
2:30.53 |
Deltager ikke i finalen |
|
Lyngby Svømmeklub |
2:25.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
|
557 |
35.26 |
1:12.73 |
1:52.93 |
|
2:30.75 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
2:21.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
|
556 |
35.15 |
1:13.45 |
1:51.81 |
|
2:30.79 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:30.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Esther Else Grubert |
2003 |
|
554 |
35.99 |
1:13.13 |
1:52.17 |
|
2:30.97 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:27.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Cassandra G. Nygaard |
2003 |
|
539 |
35.52 |
1:14.57 |
1:52.90 |
|
2:32.36 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:35.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Caroline Mathiesen |
2001 |
|
529 |
36.70 |
1:14.89 |
1:55.04 |
|
2:33.34 |
|
|
Albertslund IF |
2:21.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Nicoline Ingeman-Petersen |
2002 |
|
523 |
34.90 |
1:13.08 |
1:53.61 |
|
2:33.96 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:28.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Katja Skovdal Lorentzen |
2003 |
|
509 |
36.14 |
1:14.95 |
1:55.31 |
|
2:35.31 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:27.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
|
504 |
37.44 |
1:16.18 |
1:55.75 |
|
2:35.81 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:29.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Viola Demuth Andersen |
2003 |
|
504 |
37.25 |
1:16.32 |
1:56.62 |
|
2:35.83 |
Deltager ikke i finalen |
|
Gentofte Svømme Klub |
2:36.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Mikala Ravn Borch |
2003 |
|
497 |
37.79 |
1:17.05 |
1:57.54 |
|
2:36.56 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:34.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Pernille Pedersen |
2001 |
|
494 |
36.65 |
1:15.60 |
1:56.05 |
|
2:36.88 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:25.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Thea F. Johansen |
2003 |
|
483 |
37.02 |
1:16.41 |
1:57.21 |
|
2:38.09 |
|
|
Herlev Svømning |
2:30.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Carla Lyhne Weiner |
2003 |
|
462 |
37.68 |
1:17.69 |
1:59.00 |
|
2:40.43 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:34.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Sofie Lund-Scherbeck |
2003 |
|
454 |
38.29 |
1:18.23 |
1:59.87 |
|
2:41.32 |
|
|
Værløse Svømmeklub |
2:35.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Ulrikke Juul Søeborg |
2003 |
|
428 |
38.18 |
1:19.63 |
2:03.42 |
|
2:44.62 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:36.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Mia Lindberg |
2003 |
|
425 |
38.42 |
1:19.54 |
2:03.47 |
|
2:44.93 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:37.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Thea Pedersen |
2003 |
|
402 |
38.42 |
1:21.22 |
2:04.46 |
|
2:48.03 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:36.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Zenia Aarestrup |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW 4.4 Tyvstart |
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:29.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
18 marts 2018 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
11:23 |
|