Results for Arena Cup 2018
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Cup 2018 | Utskriftsdatum | 23 september 2018 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 10:18 | |||
Arrangör | Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 september 2018 |
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lisa Nystrand | 2006 | Sala Simsällskap | 33.53 | 1:07.99 | |||||
2 | Elsa Brandt | 2006 | Väsby Simsällskap | 36.89 | 1:15.41 | |||||
3 | Alexandra Alkas Alias | 2006 | Spårvägen Simförening | 36.45 | 1:17.43 | |||||
4 | Elsa Svahn | 2007 | Väsby Simsällskap | 38.17 | 1:17.46 | |||||
5 | Amanda Björklund | 2006 | Täby Sim | 38.18 | 1:17.99 | |||||
6 | Mira Wallin | 2006 | Järfälla Simsällskap | 37.77 | 1:18.10 | |||||
7 | Hannah Kinane | 2006 | Järfälla Simsällskap | 37.53 | 1:18.15 | |||||
8 | Manya Sidén Bashouki | 2006 | Järfälla Simsällskap | 38.45 | 1:19.29 | |||||
9 | Hanna Melander | 2007 | Väsby Simsällskap | 38.79 | 1:20.06 | |||||
10 | Rose Li | 2006 | Täby Sim | 39.43 | 1:20.35 | |||||
11 | Tuva Lundberg | 2006 | Täby Sim | 38.72 | 1:20.89 | |||||
12 | Johanna Claesson | 2006 | Spårvägen Simförening | 39.25 | 1:20.97 | |||||
13 | Jessika Watanabe | 2006 | Järfälla Simsällskap | 39.79 | 1:21.20 | |||||
14 | Julia Ottosson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 40.09 | 1:21.33 | |||||
15 | Milla Wahlund | 2006 | Väsby Simsällskap | 38.95 | 1:21.38 | |||||
16 | Ella Renholm | 2006 | Väsby Simsällskap | 39.88 | 1:23.37 | |||||
17 | Emma Persson | 2006 | Wisby Simsällskap | 40.65 | 1:23.55 | |||||
18 | Ella Adman | 2006 | Wisby Simsällskap | 40.25 | 1:23.61 | |||||
19 | Ida Johansson | 2006 | Väsby Simsällskap | 40.56 | 1:24.16 | |||||
20 | Meja Thunvall | 2006 | Ösmo Simsällskap | 40.65 | 1:24.55 | |||||
21 | Carla Rollvén | 2006 | Spårvägen Simförening | 41.09 | 1:24.80 | |||||
22 | Elina Tshibanda | 2007 | Södertälje Simsällskap | 40.50 | 1:25.69 | |||||
23 | Elsa Ekenbäck | 2006 | Danderyds Sim | 42.58 | 1:25.87 | |||||
24 | Deniz Degerbalkan | 2006 | Täby Sim | 41.46 | 1:26.64 | |||||
25 | Cornelia Utgren | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.10 | 1:26.77 | |||||
26 | Nellie Ekman | 2006 | Järfälla Simsällskap | 41.99 | 1:26.80 | |||||
27 | Ella Gunnarsson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 42.49 | 1:27.70 | |||||
28 | Alva Engqvist | 2007 | Wisby Simsällskap | 42.76 | 1:28.18 | |||||
29 | Tindra Funke | 2006 | Väsby Simsällskap | 41.70 | 1:28.25 | |||||
30 | Ebba Näsvall | 2006 | Turebergs Simklubb | 42.69 | 1:28.93 | |||||
31 | Ida Söderlund | 2006 | Turebergs Simklubb | 42.86 | 1:29.55 | |||||
32 | Lilian Holfve | 2007 | Turebergs Simklubb | 45.16 | 1:30.11 | |||||
33 | Mikaela Erneholm | 2006 | Danderyds Sim | 43.08 | 1:30.39 | |||||
34 | Amanda Lindberg | 2006 | Täby Sim | 44.36 | 1:31.37 | |||||
35 | Lovisa Lindberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 45.20 | 1:31.47 | |||||
36 | Vera Wijk | 2006 | Väsby Simsällskap | 45.88 | 1:31.90 | |||||
37 | Hanna Gong | 2007 | Täby Sim | 45.05 | 1:33.14 | |||||
38 | Hanna Areblad | 2007 | Väsby Simsällskap | 45.95 | 1:33.73 | |||||
39 | Fanny Krekula | 2006 | Väsby Simsällskap | 45.03 | 1:35.87 | |||||
40 | Elin Palmqvist | 2006 | Wisby Simsällskap | 46.69 | 1:36.15 | |||||
41 | Josefine Hafstad | 2007 | Väsby Simsällskap | 46.56 | 1:36.51 | |||||
42 | Ebba Björkén | 2007 | Väsby Simsällskap | 47.19 | 1:38.74 | |||||
43 | Rebecka Rang | 2006 | Väsby Simsällskap | 47.84 | 1:41.58 | |||||
44 | Emma van de Beek | 2006 | Väsby Simsällskap | 51.40 | 1:46.51 | |||||
- | Isa Andersson | 2006 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Martyna Piotrowicz | 2004 | Sms Galicia | 32.11 | 1:06.59 | |||||
2 | Barbara Basista | 2004 | Sms Galicia | 34.61 | 1:10.77 | |||||
3 | Emilia Rutka | 2004 | Sms Galicia | 34.04 | 1:11.04 | |||||
4 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 34.56 | 1:11.33 | |||||
5 | Mathilda Sandberg | 2005 | Täby Sim | 34.32 | 1:11.51 | |||||
6 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 34.86 | 1:12.72 | |||||
7 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 36.44 | 1:14.66 | |||||
8 | Moa Nyblom | 2005 | Täby Sim | 35.48 | 1:14.81 | |||||
9 | Linn Melander | 2005 | Väsby Simsällskap | 37.24 | 1:15.61 | |||||
10 | Wilma Eld | 2005 | Spårvägen Simförening | 37.00 | 1:16.26 | |||||
11 | Agnes Gustavsson | 2005 | Täby Sim | 35.45 | 1:16.84 | |||||
12 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 37.00 | 1:17.03 | |||||
13 | Eleonora Engström | 2004 | Lidingö Simklubb | 37.32 | 1:17.10 | |||||
14 | Amanda Wensmark | 2005 | Järfälla Simsällskap | 38.06 | 1:17.42 | |||||
15 | Lisa Uddeholt | 2005 | Spårvägen Simförening | 37.12 | 1:17.64 | |||||
16 | Ella Thermaenius | 2005 | Täby Sim | 38.62 | 1:17.96 | |||||
17 | Sofia Montan | 2004 | Danderyds Sim | 38.04 | 1:18.55 | |||||
18 | Marit Seeliger | 2005 | Södertälje Simsällskap | 36.71 | 1:18.84 | |||||
19 | Sara Arnö | 2004 | Turebergs Simklubb | 38.48 | 1:18.98 | |||||
20 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 37.90 | 1:18.99 | |||||
21 | Olivia Halfar | 2005 | Järfälla Simsällskap | 38.35 | 1:19.23 | |||||
22 | Clara Sundgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 39.03 | 1:19.44 | |||||
23 | Filippa Bonorden | 2005 | Danderyds Sim | 39.12 | 1:19.63 | |||||
24 | Ella Sörensen | 2004 | Södertälje Simsällskap | 39.03 | 1:19.67 | |||||
25 | Felicia Göthberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 38.19 | 1:20.20 | |||||
26 | Ida Edvinsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 38.42 | 1:20.30 | |||||
27 | Emelie Sidén | 2005 | Järfälla Simsällskap | 38.65 | 1:20.81 | |||||
28 | Ella Ekepil | 2005 | Wisby Simsällskap | 39.38 | 1:21.04 | |||||
29 | Lovisa Jardelid | 2005 | Väsby Simsällskap | 39.35 | 1:21.34 | |||||
30 | Mia Samuelsson | 2005 | Wisby Simsällskap | 39.99 | 1:21.90 | |||||
31 | Ebba Rosander | 2005 | Danderyds Sim | 40.61 | 1:22.57 | |||||
32 | Frida Steen | 2005 | Väsby Simsällskap | 40.79 | 1:22.99 | |||||
33 | Boel Jägerskog | 2005 | Järfälla Simsällskap | 40.24 | 1:23.15 | |||||
34 | Elina Lejonqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 40.37 | 1:23.75 | |||||
35 | Elin Glifberg | 2004 | Lidingö Simklubb | 40.48 | 1:23.94 | |||||
36 | Elina Darvish | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.97 | 1:25.32 | |||||
37 | Hanna Sköld | 2005 | Väsby Simsällskap | 41.95 | 1:25.63 | |||||
38 | Cheyenne Bäckstrand | 2005 | Södertälje Simsällskap | 42.04 | 1:26.05 | |||||
39 | Cecilia Eklund | 2005 | Väsby Simsällskap | 41.85 | 1:26.07 | |||||
40 | Isabelle Skytt | 2005 | Väsby Simsällskap | 42.05 | 1:26.30 | |||||
41 | Stella Nelson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 41.00 | 1:26.66 | |||||
42 | Jennifer Geaney | 2005 | Spårvägen Simförening | 42.01 | 1:27.05 | |||||
43 | Alexandra Ward | 2005 | Väsby Simsällskap | 41.43 | 1:27.20 | |||||
44 | Signe Lundh | 2005 | Väsby Simsällskap | 42.50 | 1:28.20 | |||||
45 | Alma Hjelm | 2005 | Järfälla Simsällskap | 42.69 | 1:28.21 | |||||
46 | Elin Höök | 2005 | Väsby Simsällskap | 42.02 | 1:28.68 | |||||
47 | Amanda Fabel | 2005 | Väsby Simsällskap | 41.55 | 1:28.83 | |||||
48 | Tara Srikkanth | 2005 | Södertörns Simsällskap | 43.40 | 1:30.12 | |||||
49 | Felicia Rydsheim | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.42 | 1:30.61 | |||||
50 | Alice Belic | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 45.37 | 1:33.16 | |||||
51 | Selma Deutschmann | 2005 | Järfälla Simsällskap | 44.38 | 1:33.58 | |||||
52 | Filippa Bergman | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 45.99 | 1:34.46 | |||||
53 | Anna Löfgren | 2005 | Järfälla Simsällskap | 45.21 | 1:34.52 | |||||
54 | Linn Bergman | 2005 | Järfälla Simsällskap | 46.12 | 1:35.26 | |||||
55 | Tyra Marsten | 2004 | Ösmo Simsällskap | 43.37 | 1:35.27 | |||||
56 | Tilda Weman | 2005 | Järfälla Simsällskap | 48.25 | 1:40.91 | |||||
57 | Felicia Engberg | 2005 | Väsby Simsällskap | 52.90 | 1:48.71 | |||||
- | Lea Sarlija | 2004 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Stella Finnhammar | 2005 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 32.99 | 1:07.68 | |||||
2 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 33.42 | 1:09.44 | |||||
3 | Elin Lundgren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 35.12 | 1:10.39 | |||||
4 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 34.32 | 1:10.64 | |||||
5 | Yasemin Uzum | 2003 | Turebergs Simklubb | 35.10 | 1:10.73 | |||||
6 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 34.64 | 1:11.80 | |||||
7 | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | 34.75 | 1:11.88 | |||||
8 | Julia Häglund | 2003 | Turebergs Simklubb | 34.64 | 1:12.06 | |||||
9 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 35.71 | 1:13.74 | |||||
10 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.54 | 1:13.75 | |||||
11 | Tuva Björkén | 2003 | Väsby Simsällskap | 35.87 | 1:14.61 | |||||
12 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 36.59 | 1:14.68 | |||||
13 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 36.20 | 1:15.16 | |||||
14 | Olivia Svensson | 2003 | Väsby Simsällskap | 36.99 | 1:16.07 | |||||
15 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 37.25 | 1:16.46 | |||||
16 | Rebecca Policastro | 2003 | Järfälla Simsällskap | 36.02 | 1:16.94 | |||||
17 | Amanda Sandberg | 2003 | Täby Sim | 37.55 | 1:18.03 | |||||
18 | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.87 | 1:18.13 | |||||
19 | Emmy Barmark Jardelid | 2002 | Väsby Simsällskap | 37.69 | 1:18.26 | |||||
20 | Michelle Aspberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 37.66 | 1:18.38 | |||||
21 | Andrea Mitrovic | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.31 | 1:19.23 | |||||
22 | Elin Andersson | 2003 | Täby Sim | 38.44 | 1:20.66 | |||||
23 | Mimmi Krekula | 2003 | Väsby Simsällskap | 40.45 | 1:22.97 | |||||
24 | Evelina Porling | 2002 | Södertälje Simsällskap | 40.90 | 1:24.98 | |||||
25 | Laura Somers | 2003 | Södertörns Simsällskap | 42.73 | 1:29.71 | |||||
26 | Elsa Marsten | 2002 | Ösmo Simsällskap | 41.56 | 1:32.64 | |||||
- | Nathalie Pettersson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Josefin Ossmyr | 1999 | Södertörns Simsällskap | 31.21 | 1:06.03 | |||||
2 | Greta Nykvist | 1996 | Södertörns Simsällskap | 32.20 | 1:06.15 | |||||
3 | Elin Ristl | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 32.47 | 1:07.09 | |||||
4 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 32.81 | 1:08.03 | |||||
5 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 33.71 | 1:08.06 | |||||
6 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 33.30 | 1:08.35 | |||||
7 | Cornelia Eklund | 2000 | Väsby Simsällskap | 33.84 | 1:10.84 | |||||
8 | Emily Lamb | 2000 | Södertörns Simsällskap | 34.13 | 1:10.91 | |||||
9 | Anna Viinapuu | 2000 | Spårvägen Simförening | 35.94 | 1:14.72 | |||||
9 | Therese Baltzarsson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.93 | 1:14.72 | |||||
11 | Jeanna Wiell | 2001 | Sala Simsällskap | 35.76 | 1:14.99 | |||||
12 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 36.18 | 1:15.17 | |||||
13 | Jessica Wiklund | 2000 | Wisby Simsällskap | 36.57 | 1:15.50 | |||||
14 | Manjiri Bhat | 2000 | Lidingö Simklubb | 36.00 | 1:15.95 | |||||
15 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 36.68 | 1:17.62 | |||||
16 | Amanda Lindgren | 2000 | Sala Simsällskap | 39.01 | 1:20.65 | |||||
17 | Josefine Busk | 1997 | Södertälje Simsällskap | 48.26 | 1:39.75 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 23 september 2018 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 10:18 |