Results for Vestkyst Cup 2009
Below are all results from the competition shown by session.
2009-10-23
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2009 | Udskriftsdato | 23 oktober 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:31 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg |
Løb 2, 200m Medley Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Sportmaster Esbjerg |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Charlotte Jensen | 1992 | Vejen Svømmeklub | 35.94 | 1:18.00 | 2:05.38 | 2:43.10 | |||
2 | Stine Rasmussen | 1992 | Svømmeklubben Tempo | 36.99 | 1:21.94 | 2:16.48 | 2:59.24 | |||
Løb 2, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Sportmaster Esbjerg |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Krusell | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 36.64 | 1:18.91 | 2:08.36 | 2:46.47 | |||
2 | Christina Lund | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 37.13 | 1:18.08 | 2:07.83 | 2:47.58 | |||
3 | Cornelia Buus | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 43.17 | 1:27.49 | 2:13.40 | 2:53.37 | |||
4 | Natashia Jensen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 33.24 | 1:19.46 | 2:14.67 | 2:55.19 | |||
5 | Sarah Hermansen | 1994 | Vejen Svømmeklub | 43.71 | 1:33.16 | 2:27.90 | 3:09.84 | |||
6 | Michelle Plat | 1994 | Sgs Hamburg | 43.71 | 1:34.21 | 2:31.39 | 3:17.49 | |||
7 | Pernille Højland Jensen | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 44.20 | 1:42.96 | 2:38.42 | 3:32.25 | |||
- | Emma Jacobsen Barlo | 1994 | Swim Team Esbjerg | DSQ | crawlarme i bryst | |||||
Løb 2, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Sportmaster Esbjerg |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mette Grauballe | 1995 | Swim Team Esbjerg | 33.37 | 1:14.70 | 2:03.28 | 2:42.31 | |||
2 | Malene Sandvang | 1995 | Kolding SK | 38.79 | 1:21.88 | 2:07.14 | 2:46.32 | |||
3 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 36.51 | 1:18.52 | 2:09.81 | 2:46.39 | |||
4 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | West Swim Esbjerg | 36.84 | 1:22.08 | 2:13.84 | 2:52.18 | |||
5 | Julie Møller Nielsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 39.91 | 1:26.77 | 2:14.87 | 2:52.65 | |||
6 | Theresa S. Thomsen | 1995 | Holstebro Svømme Club | 37.05 | 1:21.92 | 2:16.09 | 2:54.25 | |||
7 | Frederikke Kofoed | 1995 | Swim Team Esbjerg | 38.38 | 1:24.19 | 2:15.91 | 2:54.35 | |||
8 | Katharina Madsen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 38.20 | 1:22.48 | 2:15.82 | 2:54.86 | |||
9 | Amalie Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 38.54 | 1:20.40 | 2:14.13 | 2:56.06 | |||
10 | Lianne Bilderbeek | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 40.17 | 1:26.21 | 2:16.87 | 2:57.65 | |||
11 | Cathrine Breinholt Juhl | 1995 | Varde Idrætsforening | 39.25 | 1:26.03 | 2:20.07 | 2:59.23 | |||
12 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 39.87 | 1:26.97 | 2:20.83 | 2:59.82 | |||
13 | Line Augustesen Obel | 1996 | Struer Svømmeklub | 39.49 | 1:27.19 | 2:20.23 | 3:00.16 | |||
14 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 39.64 | 1:25.27 | 2:20.25 | 3:00.29 | |||
15 | Eline Krarup | 1996 | Swim Team Esbjerg | 38.99 | 1:25.83 | 2:18.88 | 3:00.90 | |||
16 | Laura Funch | 1995 | Holstebro Svømme Club | 40.50 | 1:26.25 | 2:18.76 | 3:01.41 | |||
17 | Maja Hammer | 1995 | Holstebro Svømme Club | 40.34 | 1:26.36 | 2:21.47 | 3:02.32 | |||
18 | Sidsel Schlott Køpke | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 43.65 | 1:29.13 | 2:24.03 | 3:02.50 | |||
19 | Emilie Pil | 1995 | Delta Svøm | 39.03 | 1:27.07 | 2:22.38 | 3:02.54 | |||
20 | Josephine Sørensen | 1996 | Vejen Svømmeklub | 42.54 | 1:28.62 | 2:23.13 | 3:02.91 | |||
21 | Astrid Kofoed Lund | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 41.83 | 1:30.13 | 2:23.12 | 3:05.46 | |||
22 | Jiajia Wu | 1995 | Varde Idrætsforening | 40.75 | 1:32.99 | 2:23.57 | 3:08.95 | |||
23 | Julie Elmann | 1996 | Kolding SK | 44.56 | 1:37.60 | 2:33.97 | 3:16.87 | |||
24 | Maria Møldrup | 1995 | Brædstrup Svømmeklub | 48.68 | 1:36.98 | 2:36.67 | 3:18.93 | |||
25 | Mai Laurberg | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 41.96 | 1:33.77 | 2:33.70 | 3:22.04 | |||
26 | Nicoline Rundstrøm | 1996 | Vejen Svømmeklub | 46.02 | 1:36.26 | 2:37.18 | 3:24.11 | |||
27 | Nicoline Møller Urhøj | 1996 | Swim Team Esbjerg | 46.35 | 1:37.91 | 2:42.71 | 3:27.34 | |||
28 | Katrine Christensen | 1996 | Vejen Svømmeklub | 50.94 | 1:44.52 | 2:49.22 | 3:36.08 | |||
- | Nanna Trier Nipper | 1996 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
Løb 2, 200m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Sportmaster Esbjerg |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | West Swim Esbjerg | 38.22 | 1:21.32 | 2:15.16 | 2:55.59 | |||
2 | Carina Hansen | 1997 | West Swim Esbjerg | 39.85 | 1:27.06 | 2:18.29 | 3:00.54 | |||
3 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 39.50 | 1:26.59 | 2:23.27 | 3:03.82 | |||
4 | Camilla Madsen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 43.62 | 1:32.48 | 2:24.64 | 3:05.07 | |||
5 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 42.53 | 1:32.11 | 2:25.45 | 3:05.25 | |||
6 | Katrine K. Jørgensen | 1997 | Swim Team Esbjerg | 44.31 | 1:33.97 | 2:28.37 | 3:09.93 | |||
7 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 43.39 | 1:30.32 | 2:27.01 | 3:11.52 | |||
8 | Julie Schmidt | 1997 | Swim Team Esbjerg | 48.63 | 1:39.04 | 2:30.94 | 3:12.62 | |||
9 | Ditte V. Hansen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 43.30 | 1:33.29 | 2:33.19 | 3:16.44 | |||
10 | Shanna Armstrong | 1998 | Swim Team Esbjerg | 46.20 | 1:37.75 | 2:37.63 | 3:19.17 | |||
11 | Line Pedersen | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 47.52 | 1:42.20 | 2:42.69 | 3:28.58 | |||
12 | Dorthea Jørgensen | 1998 | Kolding SK | 50.12 | 1:44.97 | 2:43.71 | 3:31.30 | |||
13 | Camilla Mikkelsen | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 47.48 | 1:46.29 | 2:49.25 | 3:36.04 | |||
14 | Alberte Bjerregaard Slot | 1998 | Swim Team Esbjerg | 49.61 | 1:46.56 | 2:47.58 | 3:39.39 | |||
- | Jessica Voss | 1997 | Sgs Hamburg | DSQ | Svøm på mave i ryg | |||||
Løb 2, 200m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Sportmaster Esbjerg |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 44.21 | 1:38.27 | 2:36.06 | 3:19.13 | |||
2 | Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 48.30 | 1:45.09 | 2:41.99 | 3:28.20 | |||
3 | Sharin Krogmann | 1999 | Sgs Hamburg | 50.86 | 1:46.30 | 2:52.64 | 3:41.30 | |||
4 | Lisa Terp | 1999 | Struer Svømmeklub | 50.27 | 1:49.30 | 2:54.43 | 3:44.60 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 23 oktober 2009 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:31 |