Resultat för ICA Kvantum Cup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ICA Kvantum Cup 2018 | Utskriftsdatum | 21 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 13:55 | |||
Arrangör | Bålsta Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 oktober 2018 |
Gren 17, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Ellen Sundquist | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 19.58 | 40.08 | |||||
2 | Ellen Martinez Molina | 2006 | Bålsta Simklubb | 20.19 | 40.56 | |||||
3 | Vera Romin | 2005 | Strängnäs Simklubb | 20.14 | 41.08 | |||||
4 | Sofia Saranen | 2006 | Bålsta Simklubb | 20.63 | 41.54 | |||||
5 | Thea Lundgren | 2006 | Strängnäs Simklubb | 20.98 | 42.28 | |||||
6 | Linnea Malm | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | 21.48 | 42.78 | |||||
7 | Emilia Torgén | 2005 | Bålsta Simklubb | 21.33 | 42.85 | |||||
8 | Liv Boman | 2005 | Sala Simsällskap | 21.75 | 43.16 | |||||
9 | Elin Söderlund | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 22.14 | 43.83 | |||||
10 | Tindra Bärgård | 2006 | Simklubben Ena | 22.54 | 45.05 | |||||
11 | Linnea Alvin | 2006 | Simklubben Ena | 23.10 | 46.19 | |||||
12 | Agnes Hultin | 2005 | Norrtälje Simklubb | 24.47 | 49.35 | |||||
13 | Embla Sipinen | 2005 | Norrtälje Simklubb | 25.25 | 49.74 | |||||
14 | Anna Forslund | 2006 | Väsby Simsällskap | 24.61 | 51.31 | |||||
15 | Isabelle Nordberg | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | 24.56 | 53.56 | |||||
16 | April Dögg Ingvadottir | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | 23.60 | 54.86 | |||||
17 | Tindra Vahermägi | 2006 | Ösmo Simsällskap | 24.72 | 55.66 | |||||
18 | Moa Elmström Vestin | 2006 | Ösmo Simsällskap | 27.93 | 57.69 | |||||
19 | Junie Jansson Östlund | 2006 | Väsby Simsällskap | 26.17 | 59.24 | |||||
- | Thilde Roshag | 2006 | Strängnäs Simklubb | DNS | ||||||
Gren 17, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Emily Sandberg | 2004 | Bålsta Simklubb | 17.44 | 35.05 | |||||
2 | Alice Johansson | 2003 | Bålsta Simklubb | 19.45 | 37.88 | |||||
3 | Lovis Westman | 2003 | Strängnäs Simklubb | 19.21 | 38.86 | |||||
4 | Leia Eriksson | 2004 | Sala Simsällskap | 19.42 | 39.63 | |||||
5 | Sofia Ingemansson | 2004 | Bålsta Simklubb | 19.70 | 39.67 | |||||
6 | Emelie Ekstam Linder | 2003 | Norrtälje Simklubb | 22.53 | 45.43 | |||||
7 | Lora Encheva | 2004 | Strängnäs Simklubb | 22.11 | 46.00 | |||||
8 | Linnea Folkesson | 2003 | Norrtälje Simklubb | 22.75 | 46.30 | |||||
Gren 17, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Matilda Ardanius | 2001 | Bålsta Simklubb | 18.47 | 37.14 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 21 oktober 2018 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 13:55 |