Results for Ã…bergs Museum Cup
Below are all results from the competition shown by session.
Pass 1
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Åbergs Musem Cup 2018 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 10:46 | |||
Arrangör | Bålsta Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2018 |
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Alice Jeansson | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 18.62 | 41.01 | |||||
2 | Liv Ahlqvist Lundberg | 2008 | Strängnäs Simklubb | 19.91 | 44.79 | |||||
3 | Emma Heikman | 2008 | Strängnäs Simklubb | 21.43 | 47.54 | |||||
4 | Alma Brorson | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 22.08 | 48.81 | |||||
- | Isabelle Kashani | 2009 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Nellie Edström | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Cecilia Brunzell | 2006 | Västerås Simsällskap | 17.02 | 37.23 | |||||
2 | Olivia Budden | 2007 | Bålsta Simklubb | 17.19 | 37.47 | |||||
3 | Lova Deilert | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 19.23 | 42.82 | |||||
4 | Eleonore Stellansdotter | 2007 | Strängnäs Simklubb | 19.81 | 43.62 | |||||
5 | Wilma Danielsson | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 20.31 | 45.45 | |||||
6 | Ellen Martinez Molina | 2006 | Bålsta Simklubb | 19.73 | 45.79 | |||||
7 | Thilde Roshag | 2006 | Strängnäs Simklubb | 20.55 | 46.34 | |||||
8 | Amanda Hörberg | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 21.58 | 47.25 | |||||
9 | Elin Finne | 2007 | Bålsta Simklubb | 20.31 | 47.56 | |||||
10 | Elvira Muhr | 2007 | Västerås Simsällskap | 20.84 | 47.65 | |||||
11 | Emma Klingh | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 21.25 | 47.86 | |||||
12 | Thea Lundgren | 2006 | Strängnäs Simklubb | 21.05 | 47.96 | |||||
13 | Ellen Bystedt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 22.97 | 48.22 | |||||
14 | Alice Hell | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 21.11 | 48.44 | |||||
15 | Elise Blomström | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 23.40 | 51.20 | |||||
16 | Molly Brinck | 2007 | Bålsta Simklubb | 22.80 | 52.00 | |||||
17 | Ellen Gustafsson | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 25.10 | 58.33 | |||||
- | Elin Söderlund | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | DNS | ||||||
- | Isabelle Lindtedt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Sarah Millner | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Logander | 2005 | Strängnäs Simklubb | 15.43 | 33.14 | |||||
2 | Matilda Olausson | 2004 | Västerås Simsällskap | 15.53 | 33.30 | |||||
3 | Astrid Engström | 2004 | Västerås Simsällskap | 15.22 | 33.89 | |||||
4 | Alicia Budden | 2004 | Bålsta Simklubb | 16.29 | 34.57 | |||||
5 | Sigrid Svanberg | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 16.28 | 35.02 | |||||
6 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 16.33 | 35.63 | |||||
7 | Amalia Mowafy | 2005 | Västerås Simsällskap | 16.50 | 36.49 | |||||
8 | Astrid Schankin_lembke | 2004 | Västerås Simsällskap | 16.79 | 36.96 | |||||
9 | Soobin Åkerlund | 2004 | Västerås Simsällskap | 17.51 | 37.47 | |||||
10 | Matilda Lindgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 17.45 | 38.37 | |||||
11 | Ella Wahlström | 2005 | Västerås Simsällskap | 17.76 | 39.04 | |||||
12 | Malvina Walldén | 2005 | Västerås Simsällskap | 17.94 | 39.45 | |||||
13 | Sofia Ingemansson | 2004 | Bålsta Simklubb | 18.14 | 40.37 | |||||
14 | Vera Romin | 2005 | Strängnäs Simklubb | 18.83 | 41.32 | |||||
15 | Leona Arganti | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 19.36 | 42.70 | |||||
16 | Linnea Malm | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | 19.60 | 43.20 | |||||
17 | Terese Lundberg | 2004 | Västerås Simsällskap | 23.05 | 51.10 | |||||
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Ulrika Jansson | 2002 | Västerås Simsällskap | 15.43 | 32.99 | |||||
2 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 15.28 | 33.00 | |||||
3 | Mira Myllylä | 2002 | Västerås Simsällskap | 16.61 | 35.50 | |||||
4 | Ebba Wolfbrandt | 2003 | Västerås Simsällskap | 16.86 | 37.48 | |||||
5 | Alice Johansson | 2003 | Bålsta Simklubb | 17.16 | 38.29 | |||||
6 | Tyra Håkanson Reneström | 2003 | Strängnäs Simklubb | 18.34 | 41.06 | |||||
- | Armita Samani | 2003 | Västerås Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Matilda Ardanius | 2001 | Bålsta Simklubb | 17.20 | 36.36 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 10:46 |