Resultater for Arena USO 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Pass5 finaler
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
09 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
16:30 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henrik Christiansen |
1996 |
SSK Skjetten Svømming |
|
|
|
|
|
23.53 |
|
2 |
Anes Cavka |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
24.15 |
|
3 |
Jonatan Carlsson |
2001 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
24.97 |
|
4 |
Henrik Veiberg |
2001 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
25.65 |
|
5 |
Mats Andersen |
2000 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
25.96 |
|
6 |
Philip Bentzer |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
26.13 |
|
7 |
Kalle Voigt |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
26.19 |
|
8 |
Mikkel Lunde Svendsen |
1999 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
26.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viktor Forafonov |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
25.48 |
|
2 |
Elias Nordeng Refstie |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
25.53 |
|
3 |
Kevin Khuu |
2002 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
25.82 |
|
3 |
Oskar Gustafson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
25.82 |
|
5 |
Jonas Milian Hestad Solbe |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
25.97 |
|
6 |
Felix Wrakén |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
26.18 |
|
7 |
Henrik Christopher Norhei |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
26.42 |
|
8 |
Leo Jakobsson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
26.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C, Finaler 14 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eddie Dahlström |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
26.96 |
|
2 |
Sander Singsaas |
2004 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
26.98 |
|
3 |
Teo Mravac |
2004 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
27.10 |
|
4 |
Malte Almqvist |
2004 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
27.49 |
|
5 |
Elias Robertsson |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
27.75 |
|
6 |
Gustav Askengren |
2004 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
28.17 |
|
7 |
Christopher Augustsson |
2005 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
29.01 |
|
8 |
Tim Nageus |
2005 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
30.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
09 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
16:30 |
|