Tulokset Arena USO 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Pass3 finaler
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
08 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
17:56 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 400m Frisim Herr A-B-C, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henrik Christiansen |
1996 |
SSK Skjetten Svømming |
|
54.29 |
1:51.18 |
2:47.84 |
|
3:44.19 |
|
2 |
Mats Andersen |
2000 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
58.34 |
1:59.37 |
3:00.32 |
|
4:01.04 |
|
3 |
Christer Melberg |
2001 |
Haldens Svømmeklub |
|
59.72 |
2:02.80 |
3:06.22 |
|
4:08.28 |
|
4 |
Magnus Ouren |
2000 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
1:01.65 |
2:06.94 |
3:12.30 |
|
4:16.82 |
|
5 |
Linus Holmdahl |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:02.15 |
2:07.41 |
3:12.89 |
|
4:17.40 |
|
6 |
Albin Svenneby |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:01.25 |
2:06.87 |
3:12.37 |
|
4:17.74 |
|
7 |
Edwin Larsson |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
1:01.65 |
2:08.21 |
3:16.89 |
|
4:26.13 |
|
8 |
Agmund Riiser |
2001 |
Bærumsvømmerne |
|
1:01.89 |
2:08.46 |
3:17.51 |
|
4:26.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 400m Frisim Herr A-B-C, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viktor Forafonov |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
1:02.24 |
2:04.90 |
3:05.78 |
|
4:05.64 |
|
2 |
Benjamin Hajdarpasic |
2002 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
1:03.27 |
2:09.50 |
3:14.76 |
|
4:19.12 |
|
3 |
Oskar Gustafson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
1:03.16 |
2:09.54 |
3:15.31 |
|
4:20.35 |
|
4 |
Charlie Tranberg |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
1:03.96 |
2:11.02 |
3:18.97 |
|
4:24.51 |
|
5 |
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:04.50 |
2:14.12 |
3:22.83 |
|
4:32.93 |
|
6 |
Marcus Larsson |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:04.50 |
2:15.34 |
3:27.49 |
|
4:37.12 |
|
7 |
Felix Wrakén |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
1:05.21 |
2:15.36 |
3:26.66 |
|
4:37.29 |
|
8 |
Sebastien Fouilloux-Iaqui |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
1:05.68 |
2:17.24 |
3:30.21 |
|
4:42.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 400m Frisim Herr A-B-C, Finaler 14 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christopher Augustsson |
2005 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
1:05.61 |
2:14.62 |
3:23.85 |
|
4:31.25 |
|
2 |
Elias Robertsson |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
1:05.85 |
2:15.08 |
3:24.58 |
|
4:33.43 |
|
3 |
Gustav Askengren |
2004 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:05.40 |
2:14.64 |
3:25.46 |
|
4:36.27 |
|
4 |
Timon Øverby |
2005 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
1:07.00 |
2:17.70 |
3:29.07 |
|
4:40.56 |
|
5 |
Albin Rilby |
2004 |
Simklubben S 02 |
|
1:06.15 |
2:17.35 |
3:30.46 |
|
4:42.33 |
|
6 |
Hampus Klebom |
2004 |
Simklubben S 02 |
|
1:07.77 |
2:21.45 |
3:34.98 |
|
4:45.79 |
|
7 |
Tim Nageus |
2005 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:08.14 |
2:22.09 |
3:35.43 |
|
4:46.15 |
|
8 |
Teo Mravac |
2004 |
Varberg Sim |
|
1:07.17 |
2:21.74 |
3:39.50 |
|
4:56.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
08 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
17:56 |
|