Resultater for Arena USO 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 8 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
07 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
18:48 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C, Försök 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henrik Christiansen |
1996 |
SSK Skjetten Svømming |
|
|
|
|
|
23.37 |
|
2 |
Anes Cavka |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
24.09 |
|
3 |
Jonatan Carlsson |
2001 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
25.07 |
|
4 |
Elliot Olsson |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
25.18 |
|
5 |
Christer Melberg |
2001 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
25.26 |
|
6 |
Henrik Veiberg |
2001 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
25.37 |
|
7 |
Jolann Bovey |
1996 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
25.40 |
|
8 |
Mats Andersen |
2000 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
25.74 |
|
9 |
Mikkel Lunde Svendsen |
1999 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
25.96 |
|
10 |
Anders Norheim |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
26.19 |
|
11 |
Philip Bentzer |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
26.22 |
|
12 |
Kalle Voigt |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
26.23 |
|
13 |
Agmund Riiser |
2001 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
26.33 |
|
14 |
Adam Albringer |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
26.53 |
|
15 |
Magnus Ouren |
2000 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
26.55 |
|
16 |
Albin Svenneby |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
26.68 |
|
17 |
Viktor Sjöström |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
27.04 |
|
18 |
David Engström |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
27.13 |
|
19 |
Alexander Assor |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
27.16 |
|
20 |
Edwin Larsson |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
27.25 |
|
21 |
Erik Josefson |
2000 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
27.27 |
|
22 |
Sander Aalbu |
2001 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
27.28 |
|
23 |
Oskar Robertsson |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
27.57 |
|
24 |
Zacharias Olausson |
2000 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
27.69 |
|
25 |
Mathias Gundrosen |
2001 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
27.95 |
|
26 |
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
|
|
32.04 |
|
27 |
Filip Dahlqvist |
1997 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
|
|
35.08 |
|
- |
Tomoe Zenimoto Hvas |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C, Försök 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viktor Forafonov |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
25.42 |
|
2 |
Kevin Khuu |
2002 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
25.70 |
|
3 |
Jonas Milian Hestad Solbe |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
26.00 |
|
4 |
Oskar Gustafson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
26.06 |
|
5 |
Elias Nordeng Refstie |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
26.14 |
|
6 |
Felix Wrakén |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
26.64 |
|
7 |
Henrik Christopher Norhei |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
26.68 |
|
8 |
Leo Jakobsson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
26.70 |
|
9 |
Alexander Lundberg |
2002 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
|
|
26.72 |
|
10 |
Isac Böschen |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
26.73 |
|
11 |
Charlie Tranberg |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
26.79 |
|
12 |
Jakob Josephson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
26.87 |
|
13 |
Albin Hanson |
2003 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
27.18 |
|
14 |
Vide Troberg Eskola |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
27.60 |
|
15 |
Oscar Sjöström |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
27.74 |
|
16 |
Simen Littorin Birkeland |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
27.81 |
|
17 |
Andreas Forsstrom |
2002 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
27.99 |
|
18 |
Arthur Dahl |
2003 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
28.01 |
|
19 |
Samuel Lövenklev |
2003 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
28.56 |
|
20 |
Sebastien Fouilloux-Iaqui |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
28.59 |
|
21 |
Thomas Aksnes |
2003 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
28.77 |
|
22 |
Viking Josefson |
2002 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
28.78 |
|
22 |
Yuk Pooi Oscar Lui |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
28.78 |
|
24 |
Simon Andersson |
2003 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
29.11 |
|
25 |
Erik Ouren |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
29.14 |
|
26 |
Simon Brouzell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
29.35 |
|
27 |
Jens-William Strand |
2003 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
29.86 |
|
28 |
Leon Heal |
2003 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
30.88 |
|
29 |
Sondre Solhøy |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
31.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C, Försök 14 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
07 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
18:48 |
|