Results for Ringsted cup 2018
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted cup 2018 | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 14:25 | |||
Arrangør | Mamaluxus | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 september 2018 |
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 |
Sponsor: Sydbank |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.35 | ||||||
2 | Antoine Montier | 1993 | VAT Copenhagen | 30.61 | ||||||
3 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 30.73 | ||||||
4 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.91 | ||||||
5 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen | 31.57 | ||||||
5 | Till Otto Gottmann | 2000 | Schwerin | 31.57 | ||||||
7 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | VAT Copenhagen | 31.72 | ||||||
8 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | VAT Copenhagen | 32.23 | ||||||
9 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.27 | ||||||
10 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.65 | ||||||
11 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | VAT Copenhagen | 32.69 | ||||||
12 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 32.73 | ||||||
13 | Christer Papenbroock | 2002 | Schwerin | 33.20 | ||||||
14 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.36 | ||||||
15 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 33.47 | ||||||
16 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.59 | ||||||
17 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 33.73 | ||||||
18 | Mark Niklas Kuhlmann | 2003 | Schwerin | 33.88 | ||||||
19 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 34.01 | ||||||
20 | Erling Johansen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 34.20 | ||||||
21 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 34.24 | ||||||
22 | Patrick S. Hansen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.75 | ||||||
23 | David Kristensen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.12 | ||||||
24 | Marc Amon Gottmann | 2003 | Schwerin | 35.61 | ||||||
25 | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | SVØM Korsør | 36.54 | ||||||
26 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.84 | ||||||
27 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | SVØM Korsør | 36.91 | ||||||
28 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.96 | ||||||
29 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 37.07 | ||||||
30 | Nicklas Stæcker | 2003 | Næstved IF | 37.16 | ||||||
31 | Marcus Munkholm | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.42 | ||||||
32 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.46 | ||||||
33 | Sammi Asker Andersen | 2003 | Næstved IF | 40.65 | ||||||
34 | Affou Adlouni | 2002 | Roskilde Svømning | 40.75 | ||||||
35 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.89 | ||||||
36 | Kim Johnson | 2000 | Karlshamns Simklubb | 42.10 | ||||||
- | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | DSQ | sw 4.4 | |||||
- | Tobias Lindberg | 2003 | Nakskov Svømme Klub | DSQ | sw 5.5 | |||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Sydbank |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Matias Munkholm | 2004 | VAT Copenhagen | 33.37 | ||||||
2 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | Svømmeklubben Syd | 34.38 | ||||||
3 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | VAT Copenhagen | 34.51 | ||||||
4 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | Næstved IF | 35.01 | ||||||
5 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | VAT Copenhagen | 35.04 | ||||||
6 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 35.13 | ||||||
7 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 36.08 | ||||||
8 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | VAT Copenhagen | 36.40 | ||||||
9 | Alexander Griffin | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 36.41 | ||||||
10 | Joachim Mårtensen | 2004 | Kalundborg SK | 36.64 | ||||||
11 | William Breuner | 2005 | Roskilde Svømning | 36.82 | ||||||
12 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | Roskilde Svømning | 37.03 | ||||||
13 | August Høy | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.18 | ||||||
14 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 37.58 | ||||||
15 | Malte Rasch | 2004 | Rønne Svømme Klub | 37.63 | ||||||
16 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | Roskilde Svømning | 37.91 | ||||||
17 | Christian Søe Jepsen | 2005 | SVØM Korsør | 39.22 | ||||||
18 | Erik Schmidt | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 39.59 | ||||||
19 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 39.73 | ||||||
20 | Jeppe Veise | 2004 | SVØM Korsør | 41.37 | ||||||
21 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.82 | ||||||
22 | Emil Isaksen | 2005 | Roskilde Svømning | 41.94 | ||||||
23 | August K Madsen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 42.16 | ||||||
24 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.21 | ||||||
25 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 43.06 | ||||||
26 | Adrian Spogardh | 2004 | Karlshamns Simklubb | 43.12 | ||||||
27 | Tao Tang | 2005 | Næstved IF | 43.47 | ||||||
28 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 45.03 | ||||||
29 | Noah Berg Pedersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 45.06 | ||||||
30 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | Næstved IF | 46.85 | ||||||
31 | Noah Vester Nielsen | 2004 | SVØM Korsør | 47.08 | ||||||
32 | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 47.24 | ||||||
33 | Casper Pedersen | 2004 | SVØM Korsør | 51.02 | ||||||
34 | Jonas Nørmark Larsen | 2005 | SVØM Korsør | 53.12 | ||||||
- | Louie Hermansen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | sw 4.4 | |||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2015 |
Sponsor: Sydbank |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simon Hejbroch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.82 | ||||||
2 | Peter K. M. Petersen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.19 | ||||||
3 | August Taul | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 40.60 | ||||||
4 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 41.26 | ||||||
5 | Rasmus Bønsøe | 2006 | SVØM Korsør | 41.37 | ||||||
6 | Maximillian Udar | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 42.20 | ||||||
7 | Thoke Thomsen | 2006 | Kalundborg SK | 43.40 | ||||||
8 | Magnus Dreyer | 2007 | Kalundborg SK | 44.14 | ||||||
9 | David Johannes Dahl | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 44.95 | ||||||
10 | Carl Johan Møllenbach | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 45.05 | ||||||
11 | Sebastian Aunt | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 47.38 | ||||||
12 | Asbjørn Brandt-Lassen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 47.67 | ||||||
13 | Oswald Lindquist | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 47.94 | ||||||
14 | Peter Bjerre Olsen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 48.44 | ||||||
15 | Jonas Grasmeyer | 2007 | Schwerin | 48.95 | ||||||
16 | Johan Lykkebo Larsen | 2007 | Kalundborg SK | 49.10 | ||||||
17 | Emil Olsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 49.83 | ||||||
18 | Laurits Erichsen | 2007 | Rønne Svømme Klub | 49.95 | ||||||
19 | August Due | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 50.08 | ||||||
20 | Oliver Franz | 2007 | Schwerin | 50.47 | ||||||
21 | Anders Koefoed-Holm | 2006 | Rønne Svømme Klub | 51.79 | ||||||
22 | Emil Lejbølle | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 52.28 | ||||||
23 | Noah Pettersen | 2007 | Kalundborg SK | 52.30 | ||||||
24 | Maximillian Lippert | 2007 | Schwerin | 52.69 | ||||||
25 | Jakob Bagge Møller | 2006 | Svømmeklubben Syd | 52.77 | ||||||
26 | William Bjørnsteen | 2008 | Svømmeklubben Syd | 54.53 | ||||||
27 | Lau Gerner Knudsen | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 54.64 | ||||||
28 | Viktor Lange | 2007 | Roskilde Svømning | 56.51 | ||||||
29 | Tobias Sejr Trampedach | 2008 | Rønne Svømme Klub | 56.60 | ||||||
30 | Sebastian Svenningsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 57.58 | ||||||
31 | Alexandar K. Petersen | 2009 | Svømmeklubben Syd | 1:01.07 | ||||||
32 | Adam Berg Pedersen | 2009 | Ringsted Svømme Klub | 1:03.48 | ||||||
33 | Asmus Knudsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 1:07.32 | ||||||
34 | Toke Hjalholdt | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:13.91 | ||||||
- | Alexander Agerbæk Nielsen | 2007 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Oliver Lycik | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | sw 7.2 | |||||
- | Rasmus Hofmann Peterse | 2006 | Nakskov Svømme Klub | DSQ | sw 4.4 | |||||
- | Sander Y Hansen | 2009 | Kalundborg SK | DSQ | sw 7.5 | |||||
- | Viktor Damkjær Pyndt | 2008 | Svømmeklubben Syd | DSQ | sw 7.1 | |||||
- | William Echardt | 2008 | Roskilde Svømning | DSQ | sw 7.6 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:25 |