2018-11-17   03:37:41
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 2 2017-2018, Kristinehamn

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 2017-2018 Kristinehamn    Utskriftsdatum  27 januari 2018   
  Tävlingsort  Kristinehamn    Utskriftstid  12:17   
  Arrangör  Kristinehamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening    32.29  1:07.19  1:43.81    2:19.68   
Jennie Lundgren  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    33.71  1:10.90  1:49.86    2:30.00   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    32.97  1:09.44  1:46.65    2:23.44   
Emma Sebelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    34.29  1:12.33  1:51.13    2:28.46   
Elsa Bylin  2002  Örebro Simallians    34.13  1:13.92  1:55.89    2:35.01   
Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening    36.28  1:16.27  1:58.28    2:40.09   
Frida Lundström  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    43.36  1:29.67  2:16.93    3:03.18   
Anesa Gacic  2002  Örebro Simallians    40.40  1:27.36  2:15.59    3:03.23   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Moa Hammarbäck  2003  Karlskoga Simförening    33.72  1:11.76  1:53.02    2:35.14   
Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians    36.39  1:18.38  2:02.94    2:47.09   
Emelie Höök  2003  Filipstads Simklubb    37.42  1:20.69  2:05.76    2:50.35   
Lydia Brättorp  2003  Örebro Simallians    48.57  1:43.12  2:41.43    3:36.68   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap    31.74  1:06.64  1:42.88    2:17.70   
Elise Tegin  2004  Lindesbergs Simsällskap    32.37  1:08.09  1:45.83    2:22.94   
Filippa Karlsson  2004  Katrineholms Simsällskap    31.96  1:09.30  1:49.57    2:31.24   
Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsällskap    34.00  1:12.79  1:53.14    2:32.68   
Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsällskap    34.85  1:13.92  1:54.67    2:34.24   
Wilma Pettersson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    35.36  1:15.18  1:56.51    2:36.56   
Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb    34.42  1:14.54  1:56.35    2:37.61   
Erica Segerström  2004  Karlstads Simsällskap    35.64  1:15.57  1:57.49    2:39.11   
Maja Nyberg  2004  Karlskoga Simförening    36.06  1:17.02  1:58.63    2:39.46   
10  Alice Bergström  2004  Karlskoga Simförening    37.16  1:18.97  2:02.53    2:44.05   
11  Ella Hagelvik  2004  Örebro Simallians    37.84  1:21.46  2:06.86    2:50.59   
12  Smilla Löthgren  2004  Karlskoga Simförening    37.27  1:21.26  2:06.44    2:50.90   
13  Tess Fransson  2004  Örebro Simallians    45.07  1:36.22  2:27.55    3:17.88   
14  Linnea Eriksson  2004  Örebro Simallians    52.93  1:58.68  3:10.01    4:20.20   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Joline Bakken  2005  Karlstads Simsällskap    32.93  1:10.69  1:46.90    2:22.40   
Linnea Larsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    33.23  1:09.98  1:48.77    2:25.96   
Agnes Wilde  2005  Karlstads Simsällskap    33.05  1:11.22  1:50.18    2:29.10   
Tilde Halldan  2005  Säffle Simsällskap    34.98  1:13.63  1:52.27    2:29.55   
Ella Sjöbom  2005  Grums Simsällskap    32.93  1:11.55  1:51.55    2:30.90   
Isabelle Johansson  2005  Karlskoga Simförening    33.21  1:12.49  1:52.81    2:32.51   
Alice Johnson  2005  Karlstads Simsällskap    34.79  1:14.88  1:56.06    2:36.09   
Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap    36.38  1:17.23  1:58.96    2:38.38   
Felicia Sobotka  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    35.96  1:16.44  1:59.37    2:43.55   
10  Tyra Jacobsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    40.29  1:26.10  2:11.43    2:53.61   
11  Sally Wetterskog  2005  Filipstads Simklubb    43.67  1:30.36  2:15.16    2:57.30   
12  Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap    41.06  1:28.27  2:17.22    2:59.54   
13  Runa Eriksson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    41.10  1:27.50  2:15.44    2:59.74   
14  Linneá Therus  2005  Karlskoga Simförening    40.63  1:27.54  2:16.62    3:02.31   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 januari 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  12:17 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 2017-2018 Kristinehamn    Utskriftsdatum  27 januari 2018   
  Tävlingsort  Kristinehamn    Utskriftstid  10:35   
  Arrangör  Kristinehamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vilmer Jansson  2000  Hallsberg Kumla Simklubb    28.96        1:03.23   
Daniel Lithner  2001  Säffle Simsällskap    30.24        1:06.21   
Uros Jovancic  2000  Karlstads Simsällskap    32.11        1:10.20   
Alexander Hörnquist  2001  Filipstads Simklubb    42.04        1:35.41   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emil Kernen  2002  Katrineholms Simsällskap    29.89        1:04.63   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening    30.86        1:07.89   
Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsällskap    31.78        1:09.05   
Oscar Björstam  2003  Karlskoga Simförening    32.10        1:11.08   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap    33.69        1:14.12   
Oskar Högqvist  2003  Karlskoga Simförening    35.49        1:16.20   
Amadeus Ahlman  2003  Katrineholms Simsällskap    41.06        1:28.66   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olle Pettersson  2004  Katrineholms Simsällskap    34.08        1:13.77   
Marcus Bülund  2004  Karlstads Simsällskap    35.86        1:19.30   
Emil Wåhlén  2004  Grums Simsällskap    35.17        1:22.66   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap    33.93        1:13.55   
Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap    36.96        1:21.27   
Linus Åkesson  2005  Karlskoga Simförening    43.40        1:34.49   
Tim Weghammar  2005  Säffle Simsällskap    42.41        1:35.00   
Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsällskap    44.27        1:35.48   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 januari 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  10:35 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 2017-2018 Kristinehamn    Utskriftsdatum  27 januari 2018   
  Tävlingsort  Kristinehamn    Utskriftstid  10:47   
  Arrangör  Kristinehamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening    37.70        1:21.08   
Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    39.22        1:23.24   
Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening    38.89        1:23.25   
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening    40.85        1:25.66   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    39.80        1:23.39   
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening    43.39        1:30.52   
Emma Sebelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    44.77        1:33.83   
Frida Lundström  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    49.78        1:43.44   
Anesa Gacic  2002  Örebro Simallians    49.85        1:48.34   
Elsa Bylin  2002  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap    40.51        1:26.50   
Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians    47.38        1:40.44   
Lydia Brättorp  2003  Örebro Simallians    1:00.30        2:07.72   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsällskap    41.60        1:28.15   
Erica Segerström  2004  Karlstads Simsällskap    42.12        1:29.25   
Sanna Axelsson  2004  Arvika Simsällskap    42.83        1:31.00   
Maja Nyberg  2004  Karlskoga Simförening    43.37        1:32.85   
Linnéa Fredriksson  2004  Katrineholms Simsällskap    44.29        1:34.64   
Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb    44.15        1:35.92   
Kajsa Ejdvinsson  2004  Katrineholms Simsällskap    46.22        1:37.12   
Smilla Löthgren  2004  Karlskoga Simförening    47.14        1:39.04   
Ella Hagelvik  2004  Örebro Simallians    49.87        1:45.34   
10  Tess Fransson  2004  Örebro Simallians    53.93        1:51.80   
11  Linnea Eriksson  2004  Örebro Simallians    56.76        1:59.08   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnea Lindberg  2005  Karlstads Simsällskap    37.87        1:20.97   
Isabelle Johansson  2005  Karlskoga Simförening    39.60        1:23.18   
Agnes Wilde  2005  Karlstads Simsällskap    41.71        1:28.80   
Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap    42.83        1:28.95   
Ella Sjöbom  2005  Grums Simsällskap    41.70        1:30.40   
Amanda Orban  2005  Säffle Simsällskap    44.33        1:35.97   
Tyra Jacobsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    47.74        1:41.95   
Linneá Therus  2005  Karlskoga Simförening    50.08        1:44.67   
Sally Wetterskog  2005  Filipstads Simklubb    53.33        1:50.14   
Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap            DNS   
Runa Eriksson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            DSQ   
Tilde Halldan  2005  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 januari 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  10:47 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 2017-2018 Kristinehamn    Utskriftsdatum  27 januari 2018   
  Tävlingsort  Kristinehamn    Utskriftstid  10:59   
  Arrangör  Kristinehamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening    33.56  1:12.67  1:53.26    2:34.32   
Vilmer Jansson  2000  Hallsberg Kumla Simklubb    36.43  1:18.74  2:02.49    2:45.81   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gabriel Hökemyr  2002  Karlskoga Simförening    38.77  1:22.80  2:08.29    2:53.66   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gabriel Raicu  2003  Karlskoga Simförening    40.92  1:27.42  2:17.43    3:07.14   
Jacob Roslund  2003  Kristinehamns Simsällskap    42.83  1:33.13  2:26.40    3:19.36   
Filip Hedin  2003  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lazar Jovancic  2004  Karlstads Simsällskap    41.91  1:31.31  2:20.58    3:07.89   
Edvin Axelsson  2004  Grums Simsällskap    40.00  1:26.91  2:17.31    3:08.64   
Emil Wåhlén  2004  Grums Simsällskap    40.97  1:31.16  2:24.53    3:14.55   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap    44.19  1:34.53  2:23.93    3:14.53   
Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap    46.93  1:40.03  2:34.33    3:29.48   
Lukas Franz  2005  Karlskoga Simförening    44.43  1:38.70  2:34.31    3:29.53   
Gustav Larsson  2005  Örebro Simallians            DSQ   
Tim Weghammar  2005  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 januari 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  10:59 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 2017-2018 Kristinehamn    Utskriftsdatum  27 januari 2018   
  Tävlingsort  Kristinehamn    Utskriftstid  11:30   
  Arrangör  Kristinehamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Jennie Lundgren  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    1:27.05  2:58.35  4:40.59    6:02.68   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Emelie Höök  2003  Filipstads Simklubb    1:45.05  3:29.21  5:22.39    6:53.69   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsällskap    1:34.90  3:09.30  4:57.91    6:20.74   
Erica Segerström  2004  Karlstads Simsällskap    1:35.48  3:16.54  4:58.90    6:28.38   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Joline Bakken  2005  Karlstads Simsällskap    1:21.55  2:46.93  4:27.11    5:40.30   
Linnea Lindberg  2005  Karlstads Simsällskap    1:27.09  2:57.95  4:30.45    5:49.60   
Alice Johnson  2005  Karlstads Simsällskap    1:26.70  3:00.98  4:47.93    6:07.86   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 januari 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  11:30 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 2017-2018 Kristinehamn    Utskriftsdatum  27 januari 2018   
  Tävlingsort  Kristinehamn    Utskriftstid  11:55   
  Arrangör  Kristinehamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening    1:05.47  2:17.54  3:31.18  4:43.36  17:39.86   
          5:54.14  7:04.73  8:15.10  9:26.07     
          10:37.07  11:48.63  13:00.03  14:12.13     
          15:23.64  16:33.82         
Alexander Hörnquist  2001  Filipstads Simklubb    1:23.49  2:56.64  4:31.97  6:07.82  24:21.19   
          7:44.98  9:23.08  11:02.64  12:41.59     
          14:21.19  16:01.50  17:40.95  19:21.06     
          21:01.96  22:43.44         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap    1:08.69  2:24.53  3:41.72  4:58.84  19:11.75   
          6:15.83  7:33.39  8:50.87  10:09.77     
          11:27.96  12:46.87  14:05.92  15:24.52     
          16:42.58  18:00.43         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsällskap    1:23.46  2:52.75  4:23.33  5:53.47  22:18.19   
          7:25.84  8:56.34  10:26.68  11:56.24     
          13:24.87  14:54.70  16:23.62  17:52.85     
          19:22.88  20:51.20         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 januari 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  11:55 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 2017-2018 Kristinehamn    Utskriftsdatum  27 januari 2018   
  Tävlingsort  Kristinehamn    Utskriftstid  12:07   
  Arrangör  Kristinehamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap    1:03.43  2:12.83  3:23.89  4:35.30  9:17.69   
          5:47.20  6:59.25  8:09.88       
Vilmer Jansson  2000  Hallsberg Kumla Simklubb    1:04.48  2:14.10  3:25.22  4:36.80  9:18.61   
          5:48.77  7:00.41  8:11.37       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Filip Hedin  2003  Karlstads Simsällskap    1:18.37  2:42.69  4:02.87  5:24.77  10:39.44   
          6:44.77  8:04.99  9:22.70       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Hugo Koivumäki  2004  Säffle Simsällskap    1:15.90  2:37.88  4:00.52  5:24.06  10:54.55   
          6:48.28  8:11.54  9:35.20       
Marcus Bülund  2004  Karlstads Simsällskap    1:17.74  2:41.78  4:05.43  5:30.57  11:01.19   
          6:56.30  8:20.72  9:43.24       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap    1:11.71  2:29.45  3:47.30  5:05.23  10:11.68   
          6:23.82  7:41.52  8:58.46       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 januari 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  12:07 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 2017-2018 Kristinehamn    Utskriftsdatum  27 januari 2018   
  Tävlingsort  Kristinehamn    Utskriftstid  16:03   
  Arrangör  Kristinehamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening    39.65  1:25.08  2:13.13    3:00.00   
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap    41.46  1:32.92  2:23.70    3:12.96   
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb    39.96  1:30.00  2:28.85    3:24.43   
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alice Johnson  2005  Karlstads Simsällskap    38.70  1:25.81  2:14.48    3:04.69   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 januari 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  16:03 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 2017-2018 Kristinehamn    Utskriftsdatum  27 januari 2018   
  Tävlingsort  Kristinehamn    Utskriftstid  16:20   
  Arrangör  Kristinehamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening    28.63  1:03.54  1:41.31    2:13.30   
Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening    30.42  1:08.73  1:49.47    2:23.11   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap    28.64  1:06.89  1:51.53    2:24.04   
Uros Jovancic  2000  Karlstads Simsällskap    32.25  1:11.58  1:54.95    2:27.52   
Alexander Hörnquist  2001  Filipstads Simklubb    43.87  1:34.89  2:29.38    3:14.08   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emil Kernen  2002  Katrineholms Simsällskap    30.93  1:04.46  1:45.83    2:18.56   
Gabriel Hökemyr  2002  Karlskoga Simförening    36.39  1:17.37  2:02.89    2:38.09   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap    35.16  1:16.17  2:02.87    2:39.85   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsällskap    30.92  1:07.41  1:51.73    2:24.53   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap    33.54  1:13.97  1:54.86    2:29.15   
Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening    33.34  1:10.36  1:56.15    2:31.35   
Oscar Björstam  2003  Karlskoga Simförening    34.76  1:15.27  2:02.51    2:37.39   
Filip Hedin  2003  Karlstads Simsällskap    39.25  1:23.85  2:13.86    2:50.13   
Jacob Roslund  2003  Kristinehamns Simsällskap    36.67  1:21.35  2:14.29    2:54.60   
Gabriel Raicu  2003  Karlskoga Simförening    39.82  1:29.36  2:19.48    3:01.29   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marcus Bülund  2004  Karlstads Simsällskap    36.13  1:19.29  2:05.04    2:41.49   
Axel Andersson  2004  Lindesbergs Simsällskap    33.94  1:15.49  2:04.36    2:42.48   
Lazar Jovancic  2004  Karlstads Simsällskap    39.85  1:24.11  2:12.55    2:51.38   
Edvin Axelsson  2004  Grums Simsällskap    38.15  1:25.62  2:14.31    2:53.43   
Emil Wåhlén  2004  Grums Simsällskap    40.67  1:25.90  2:16.48    2:53.76   
Nathaniel Miles  2004  Örebro Simallians    40.14  1:28.29  2:23.90    3:08.24   
Rasmus Falk  2004  Örebro Simallians    45.74  1:36.96  2:33.55    3:26.89   
Olle Pettersson  2004  Katrineholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap    33.61  1:15.92  2:07.47    2:43.34   
Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap    36.63  1:20.61  2:13.67    2:53.68   
Tim Weghammar  2005  Säffle Simsällskap    40.67  1:32.77  2:28.25    3:12.02   
Gustav Larsson  2005  Örebro Simallians    47.21  1:41.54  2:42.72    3:28.80   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 januari 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  16:20 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 2017-2018 Kristinehamn    Utskriftsdatum  27 januari 2018   
  Tävlingsort  Kristinehamn    Utskriftstid  16:58   
  Arrangör  Kristinehamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening    1:10.27  2:25.18  3:40.81    4:55.54   
Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    1:13.55  2:31.45  3:49.95    5:06.49   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    1:10.59  2:26.41  3:43.74    4:58.94   
Emma Sebelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    1:14.74  2:32.88  3:50.16    5:05.66   
Elsa Bylin  2002  Örebro Simallians    1:19.30  2:45.90  4:13.23    5:39.64   
Frida Lundström  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    1:30.20  3:09.89  4:51.83    6:34.85   
Anesa Gacic  2002  Örebro Simallians    1:30.64  3:09.42  4:50.79    6:39.91   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians    1:21.02  2:51.45  4:23.57    5:54.12   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap    1:09.05  2:22.00  3:35.34    4:45.20   
Elise Tegin  2004  Lindesbergs Simsällskap    1:13.01  2:32.70  3:53.49    5:08.59   
Wilma Pettersson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    1:17.61  2:42.81  4:07.56    5:27.90   
Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsällskap    1:18.98  2:43.84  4:09.54    5:30.15   
Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsällskap    1:16.92  2:41.71  4:07.24    5:30.36   
Sanna Axelsson  2004  Arvika Simsällskap    1:17.03  2:41.06  4:06.69    5:33.71   
Erica Segerström  2004  Karlstads Simsällskap    1:19.86  2:45.52  4:11.67    5:35.17   
Maja Nyberg  2004  Karlskoga Simförening    1:19.81  2:46.42  4:13.66    5:39.14   
Linnéa Fredriksson  2004  Katrineholms Simsällskap    1:20.55  2:51.87  4:24.48    5:56.48   
10  Ella Hagelvik  2004  Örebro Simallians    1:23.19  2:58.38  4:36.92    6:15.34   
11  Kajsa Ejdvinsson  2004  Katrineholms Simsällskap    4:46.71  6:21.00      6:21.00   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Joline Bakken  2005  Karlstads Simsällskap    1:12.83  2:31.09  3:49.90    5:05.54   
Agnes Wilde  2005  Karlstads Simsällskap    1:12.85  2:31.70  3:51.24    5:11.15   
Alice Johnson  2005  Karlstads Simsällskap    1:16.09  2:37.51  3:59.04    5:16.37   
Tilde Halldan  2005  Säffle Simsällskap    1:17.62  2:40.55  4:01.44    5:16.87   
Linnea Larsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    1:15.43  2:38.10  4:01.35    5:24.95   
Isabelle Johansson  2005  Karlskoga Simförening    4:08.66  5:34.06      5:34.06   
Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap    1:18.82  2:46.69  4:13.30    5:34.13   
Felicia Sobotka  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    1:21.79  2:51.04  4:18.97    5:46.20   
Amanda Orban  2005  Säffle Simsällskap    4:23.46  5:52.49      5:52.49   
10  Sally Wetterskog  2005  Filipstads Simklubb    1:29.33  3:05.66  4:41.29    6:08.27   
11  Tyra Jacobsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    1:27.98  3:03.30  4:40.18    6:14.47   
12  Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap    1:30.13  3:05.75  4:42.02    6:16.35   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 januari 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  16:58 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 2017-2018 Kristinehamn    Utskriftsdatum  27 januari 2018   
  Tävlingsort  Kristinehamn    Utskriftstid  17:17   
  Arrangör  Kristinehamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening    31.33        1:04.14   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap    34.25        1:11.89   
Vilmer Jansson  2000  Hallsberg Kumla Simklubb    35.18        1:13.50   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emil Kernen  2002  Katrineholms Simsällskap    30.44        1:01.49   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsällskap    32.28        1:05.80   
Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening    33.35        1:08.75   
Elias Sjölander  2003  Karlstads Simsällskap    36.18        1:15.28   
Amadeus Ahlman  2003  Katrineholms Simsällskap    39.89        1:19.64   
Liam Fahlin  2003  Karlskoga Simförening    42.12        1:26.55   
Gabriel Raicu  2003  Karlskoga Simförening    44.50        1:31.92   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Andersson  2004  Lindesbergs Simsällskap    37.11        1:16.81   
Emil Wåhlén  2004  Grums Simsällskap    39.45        1:19.86   
Nathaniel Miles  2004  Örebro Simallians    42.06        1:26.48   
Hugo Koivumäki  2004  Säffle Simsällskap    43.08        1:27.88   
Rasmus Falk  2004  Örebro Simallians    44.69        1:31.76   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap    38.40        1:18.76   
Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap    39.98        1:22.51   
Lukas Franz  2005  Karlskoga Simförening    39.71        1:23.60   
Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsällskap    42.20        1:25.38   
Linus Åkesson  2005  Karlskoga Simförening    43.72        1:31.33   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 januari 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  17:17 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 2017-2018 Kristinehamn    Utskriftsdatum  27 januari 2018   
  Tävlingsort  Kristinehamn    Utskriftstid  17:33   
  Arrangör  Kristinehamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening    37.07  1:17.17  1:58.21    2:38.01   
Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening    38.03  1:19.16  2:01.26    2:44.33   
Jennie Lundgren  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    39.69  1:23.14  2:07.66    2:52.69   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Sebelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    39.68  1:22.29  2:05.49    2:49.35   
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening    40.85  1:24.88  2:10.33    2:54.13   
Anesa Gacic  2002  Örebro Simallians    42.53  1:28.20  2:14.10    2:56.33   
Elsa Bylin  2002  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians    43.84  1:30.18  2:15.27    2:58.48   
Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap    39.81  1:26.50  2:14.48    2:59.08   
Emelie Höök  2003  Filipstads Simklubb    43.47  1:31.69  2:22.43    3:09.38   
Lydia Brättorp  2003  Örebro Simallians    52.00  1:47.89  2:46.94    3:43.77   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap    36.06  1:15.38  1:55.42    2:33.65   
Filippa Karlsson  2004  Katrineholms Simsällskap    37.95  1:22.12  2:05.84    2:49.22   
Wilma Pettersson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    40.42  1:23.62  2:08.48    2:50.53   
Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsällskap    40.66  1:24.97  2:11.42    2:56.07   
Elise Tegin  2004  Lindesbergs Simsällskap    41.69  1:27.57  2:12.90    2:56.48   
Smilla Löthgren  2004  Karlskoga Simförening    41.90  1:28.09  2:14.85    2:58.80   
Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb    42.23  1:29.57  2:17.37    3:01.94   
Alice Bergström  2004  Karlskoga Simförening    43.19  1:30.18  2:18.69    3:03.85   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Joline Bakken  2005  Karlstads Simsällskap    37.42  1:18.55  1:59.42    2:39.47   
Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap    40.14  1:24.90  2:10.62    2:53.07   
Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap    46.89  1:37.37  2:27.41    3:15.52   
Runa Eriksson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            DNF   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 januari 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  17:33 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 2017-2018 Kristinehamn    Utskriftsdatum  27 januari 2018   
  Tävlingsort  Kristinehamn    Utskriftstid  17:42   
  Arrangör  Kristinehamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening    27.42        55.95   
Uros Jovancic  2000  Karlstads Simsällskap    27.67        56.91   
Vilmer Jansson  2000  Hallsberg Kumla Simklubb    28.21        57.44   
Daniel Lithner  2001  Säffle Simsällskap    28.14        58.12   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emil Kernen  2002  Katrineholms Simsällskap    27.34        56.73   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap    30.25        1:03.37   
Gabriel Hökemyr  2002  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsällskap    28.14        57.62   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap    28.87        1:00.05   
Oscar Björstam  2003  Karlskoga Simförening    30.49        1:03.62   
Elias Sjölander  2003  Karlstads Simsällskap    31.17        1:04.89   
Oskar Högqvist  2003  Karlskoga Simförening    31.58        1:05.58   
Filip Hedin  2003  Karlstads Simsällskap    32.50        1:07.19   
Amadeus Ahlman  2003  Katrineholms Simsällskap    36.49        1:11.55   
Gabriel Raicu  2003  Karlskoga Simförening    34.96        1:12.04   
Jacob Roslund  2003  Kristinehamns Simsällskap    34.21        1:12.40   
10  Liam Fahlin  2003  Karlskoga Simförening    36.26        1:15.57   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olle Pettersson  2004  Katrineholms Simsällskap    30.79        1:03.69   
Marcus Bülund  2004  Karlstads Simsällskap    31.18        1:05.03   
Axel Andersson  2004  Lindesbergs Simsällskap    31.51        1:05.34   
Emil Wåhlén  2004  Grums Simsällskap    33.36        1:09.12   
Edvin Axelsson  2004  Grums Simsällskap    33.00        1:10.11   
Lazar Jovancic  2004  Karlstads Simsällskap    34.66        1:11.31   
Hugo Koivumäki  2004  Säffle Simsällskap    34.40        1:11.36   
Nathaniel Miles  2004  Örebro Simallians    36.15        1:17.41   
Rasmus Falk  2004  Örebro Simallians    38.60        1:23.75   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap    31.87        1:04.66   
Lukas Franz  2005  Karlskoga Simförening    34.91        1:11.93   
Linus Åkesson  2005  Karlskoga Simförening    36.19        1:15.47   
Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsällskap    36.60        1:15.70   
Gustav Larsson  2005  Örebro Simallians    37.98        1:20.57   
Tim Weghammar  2005  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 januari 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  17:42 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 2017-2018 Kristinehamn    Utskriftsdatum  28 januari 2018   
  Tävlingsort  Kristinehamn    Utskriftstid  09:17   
  Arrangör  Kristinehamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Uros Jovancic  2000  Karlstads Simsällskap    28.97  1:00.98  1:33.85    2:06.51   
Daniel Lithner  2001  Säffle Simsällskap    29.60  1:01.77  1:35.63    2:10.52   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emil Kernen  2002  Katrineholms Simsällskap    29.12  1:00.93  1:33.39    2:04.64   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap    30.92  1:06.05  1:43.18    2:20.08   
Gabriel Hökemyr  2002  Karlskoga Simförening    32.19  1:08.18  1:45.66    2:21.26   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsällskap    29.51  1:01.61  1:34.93    2:05.87   
Elias Sjölander  2003  Karlstads Simsällskap    32.92  1:09.69  1:47.31    2:23.02   
Amadeus Ahlman  2003  Katrineholms Simsällskap    37.91  1:19.05  1:59.25    2:37.07   
Gabriel Raicu  2003  Karlskoga Simförening    36.68  1:17.13  1:59.48    2:46.90   
Liam Fahlin  2003  Karlskoga Simförening    36.24  1:19.07  2:03.04    2:47.33   
Filip Hedin  2003  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emil Wåhlén  2004  Grums Simsällskap    32.85  1:10.47  1:51.03    2:27.41   
Hugo Koivumäki  2004  Säffle Simsällskap    34.68  1:12.82  1:51.84    2:30.00   
Lazar Jovancic  2004  Karlstads Simsällskap    35.76  1:14.92  1:55.51    2:33.82   
Edvin Axelsson  2004  Grums Simsällskap    34.48  1:15.25  1:58.09    2:40.39   
Nathaniel Miles  2004  Örebro Simallians    36.97  1:21.11  2:08.24    2:50.99   
Rasmus Falk  2004  Örebro Simallians    39.09  1:26.18  2:18.58    3:08.88   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap    31.36  1:06.91  1:44.45    2:20.47   
Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap    34.19  1:12.52  1:52.19    2:31.66   
Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsällskap    38.14  1:19.96  2:01.55    2:41.93   
Lukas Franz  2005  Karlskoga Simförening    35.25  1:16.46  2:00.64    2:43.58   
Tim Weghammar  2005  Säffle Simsällskap    36.87  1:20.17  2:05.20    2:50.38   
Linus Åkesson  2005  Karlskoga Simförening    38.20  1:23.36  2:07.30    2:51.07   
Gustav Larsson  2005  Örebro Simallians    39.80  1:27.84  2:19.16    3:11.06   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  28 januari 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  09:17 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 2017-2018 Kristinehamn    Utskriftsdatum  28 januari 2018   
  Tävlingsort  Kristinehamn    Utskriftstid  09:25   
  Arrangör  Kristinehamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening    32.56        1:10.91   
Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    32.67        1:11.28   
Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening    37.02        1:21.91   
Emma Sebelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    40.16        1:27.65   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Clara Gustavson  2003  Karlstads Simsällskap    34.67        1:17.11   
Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap    35.10        1:18.59   
Moa Hammarbäck  2003  Karlskoga Simförening    37.49        1:22.18   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap    33.65        1:13.13   
Elise Tegin  2004  Lindesbergs Simsällskap    34.23        1:15.92   
Filippa Karlsson  2004  Katrineholms Simsällskap    37.39        1:21.52   
Alice Bergström  2004  Karlskoga Simförening    38.87        1:26.08   
Erica Segerström  2004  Karlstads Simsällskap    37.22        1:26.32   
Linnéa Fredriksson  2004  Katrineholms Simsällskap    40.18        1:30.45   
Smilla Löthgren  2004  Karlskoga Simförening    42.68        1:34.17   
Ella Hagelvik  2004  Örebro Simallians    44.91        1:40.28   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Joline Bakken  2005  Karlstads Simsällskap    34.34        1:17.33   
Linnea Larsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    38.13        1:20.53   
Tilde Halldan  2005  Säffle Simsällskap    38.05        1:22.10   
Alice Johnson  2005  Karlstads Simsällskap    36.26        1:23.55   
Ella Sjöbom  2005  Grums Simsällskap    37.29        1:28.57   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  28 januari 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  09:25 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 2017-2018 Kristinehamn    Utskriftsdatum  28 januari 2018   
  Tävlingsort  Kristinehamn    Utskriftstid  09:36   
  Arrangör  Kristinehamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening    33.47        1:11.01   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap    35.28        1:18.22   
Uros Jovancic  2000  Karlstads Simsällskap    38.82        1:21.67   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gabriel Hökemyr  2002  Karlskoga Simförening    38.59        1:22.27   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap    38.65        1:23.92   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap    35.05        1:14.99   
Oskar Högqvist  2003  Karlskoga Simförening    38.54        1:22.17   
Oscar Björstam  2003  Karlskoga Simförening    39.63        1:24.09   
Gabriel Raicu  2003  Karlskoga Simförening    43.74        1:29.01   
Elias Sjölander  2003  Karlstads Simsällskap    42.26        1:29.71   
Filip Hedin  2003  Karlstads Simsällskap    44.69        1:32.54   
Liam Fahlin  2003  Karlskoga Simförening    42.89        1:33.07   
Linus Lindkvist  2003  Deje Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olle Pettersson  2004  Katrineholms Simsällskap    38.65        1:22.12   
Marcus Bülund  2004  Karlstads Simsällskap    40.33        1:24.61   
Edvin Axelsson  2004  Grums Simsällskap    40.78        1:26.19   
Lazar Jovancic  2004  Karlstads Simsällskap    41.44        1:26.81   
Emil Wåhlén  2004  Grums Simsällskap    41.97        1:31.03   
Rasmus Falk  2004  Örebro Simallians    46.43        1:38.88   
Nathaniel Miles  2004  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap    43.28        1:32.60   
Lukas Franz  2005  Karlskoga Simförening    42.97        1:32.65   
Tim Weghammar  2005  Säffle Simsällskap    47.20        1:43.50   
Linus Åkesson  2005  Karlskoga Simförening    51.29        1:47.82   
Gustav Larsson  2005  Örebro Simallians    50.69        1:48.27   
Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  28 januari 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  09:36 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 2017-2018 Kristinehamn    Utskriftsdatum  28 januari 2018   
  Tävlingsort  Kristinehamn    Utskriftstid  09:52   
  Arrangör  Kristinehamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    40.57  1:26.03  2:12.46    2:59.77   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elsa Bylin  2002  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap    44.08  1:34.03  2:24.36    3:13.45   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsällskap    42.09  1:29.33  2:18.54    3:08.18   
Maja Nyberg  2004  Karlskoga Simförening    43.99  1:34.63  2:26.82    3:19.62   
Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsällskap    46.36  1:37.83  2:31.51    3:24.40   
Kajsa Ejdvinsson  2004  Katrineholms Simsällskap    48.47  1:44.90  2:41.92    3:33.56   
Linnea Eriksson  2004  Örebro Simallians            DSQ   
Sanna Axelsson  2004  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linnea Lindberg  2005  Karlstads Simsällskap    39.10  1:23.21  2:09.08    2:54.42   
Isabelle Johansson  2005  Karlskoga Simförening    39.03  1:23.38  2:09.65    2:55.87   
Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap    42.98  1:31.63  2:20.93    3:07.14   
Agnes Wilde  2005  Karlstads Simsällskap    42.73  1:30.98  2:20.40    3:09.23   
Ella Sjöbom  2005  Grums Simsällskap    41.80  1:31.24  2:23.17    3:15.84   
Tyra Jacobsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    47.70  1:42.83  2:39.39    3:32.91   
Tilde Halldan  2005  Säffle Simsällskap    48.38  1:42.57  2:38.55    3:33.56   
Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap    55.83  2:00.95  3:05.06    4:08.44   
Amanda Orban  2005  Säffle Simsällskap            DSQ   
Ellen Lindner  2005  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Runa Eriksson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  28 januari 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  09:52 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 2017-2018 Kristinehamn    Utskriftsdatum  28 januari 2018   
  Tävlingsort  Kristinehamn    Utskriftstid  10:16   
  Arrangör  Kristinehamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening    1:05.17  2:21.70  3:41.92    4:47.66   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening    1:11.91  2:31.18  4:06.48    5:20.57   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap    1:17.17  2:42.61  4:11.83    5:25.54   
                     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap    1:18.75  2:50.73  4:37.32    5:53.53   
Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  28 januari 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  10:16 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 2017-2018 Kristinehamn    Utskriftsdatum  28 januari 2018   
  Tävlingsort  Kristinehamn    Utskriftstid  10:42   
  Arrangör  Kristinehamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians    1:23.05  2:54.52  4:29.28  6:06.39  23:48.71   
          7:43.09  9:20.85  10:58.58  12:35.56     
          14:13.16  15:50.26  17:27.88  19:04.07     
          20:41.31  22:17.07         
                     
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Joline Bakken  2005  Karlstads Simsällskap    1:16.66  2:37.01  3:56.68  5:18.95  20:26.17   
          6:40.15  8:03.47  9:25.85  10:49.09     
          12:11.84  13:34.38  14:57.62  16:20.62     
          17:44.72  19:08.00         
Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap    1:33.07  3:13.98  4:58.15  6:43.22  25:38.33   
          8:29.93  10:16.33  12:03.72  13:50.61     
          15:36.30  17:22.61  19:05.90  20:46.68     
          22:26.85  24:06.30         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  28 januari 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  10:42 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 2017-2018 Kristinehamn    Utskriftsdatum  28 januari 2018   
  Tävlingsort  Kristinehamn    Utskriftstid  11:08   
  Arrangör  Kristinehamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening    1:12.08  2:29.10  3:48.21  5:08.24  10:25.19   
          6:28.01  7:48.58  9:08.58       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Emma Sebelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    1:15.34  2:37.13  4:00.13  5:24.48  10:52.71   
          6:48.40  8:10.61  9:33.15       
Elsa Bylin  2002  Örebro Simallians    1:26.02  2:59.84  4:32.69  6:05.18  11:55.48   
          7:36.78  9:07.12  10:34.96       
Anesa Gacic  2002  Örebro Simallians    1:32.76  3:16.96  5:04.46  6:54.54  14:05.71   
          8:42.28  10:31.64  12:22.27       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap    1:10.76  2:25.58  3:40.25  4:56.20  9:56.20   
          6:12.14  7:27.86  8:44.05       
Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsällskap    1:17.25  2:42.87  4:09.35  5:36.34  11:18.61   
          7:02.91  8:29.64  9:55.07       
Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsällskap    1:19.10  2:44.68  4:11.92  5:40.59  11:29.71   
          7:09.24  8:38.35  10:06.37       
Erica Segerström  2004  Karlstads Simsällskap    1:24.33  2:55.49  4:26.30  5:53.94  11:41.99   
          7:19.52  8:48.32  10:17.60       
Smilla Löthgren  2004  Karlskoga Simförening    1:25.74  3:03.47  4:42.56  6:22.10  12:46.16   
          8:00.60  9:38.32  11:14.69       
Ella Hagelvik  2004  Örebro Simallians    1:27.19  3:04.19  4:43.66  6:24.03  13:06.41   
          8:05.87  9:48.80  11:32.59       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Agnes Wilde  2005  Karlstads Simsällskap    1:14.81  2:37.99  4:00.72  5:24.11  10:53.27   
          6:47.48  8:10.66  9:34.12       
Alice Johnson  2005  Karlstads Simsällskap    1:17.06  2:41.76  4:07.14  5:31.94  11:07.86   
          6:57.73  8:22.73  9:46.65       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  28 januari 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  11:08 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 2017-2018 Kristinehamn    Utskriftsdatum  28 januari 2018   
  Tävlingsort  Kristinehamn    Utskriftstid  14:04   
  Arrangör  Kristinehamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening    30.89  1:07.82  1:47.10    2:24.76   
                     
 
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linus Lindkvist  2003  Deje Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Axel Andersson  2004  Lindesbergs Simsällskap    36.49  1:20.69  2:09.55    3:02.07   
                     
 
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap    34.33  1:15.83  2:01.97    2:47.53   
Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap    39.89  1:28.27  2:19.52    3:12.33   
Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  28 januari 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  14:04 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 2017-2018 Kristinehamn    Utskriftsdatum  28 januari 2018   
  Tävlingsort  Kristinehamn    Utskriftstid  14:27   
  Arrangör  Kristinehamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening    34.78  1:16.12  2:01.21    2:39.67   
Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    37.53  1:18.16  2:03.78    2:41.30   
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening    35.27  1:20.57  2:08.07    2:45.66   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elsa Bylin  2002  Örebro Simallians    39.47  1:23.09  2:12.52    2:50.78   
Emma Sebelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    40.03  1:26.47  2:16.25    2:53.88   
Anesa Gacic  2002  Örebro Simallians            DSQ   
Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Clara Gustavson  2003  Karlstads Simsällskap    35.26  1:16.27  2:04.24    2:41.02   
Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap    36.57  1:24.02  2:14.66    2:52.60   
Lydia Brättorp  2003  Örebro Simallians            DSQ   
Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erica Segerström  2004  Karlstads Simsällskap    38.00  1:23.55  2:13.74    2:53.77   
Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsällskap    39.58  1:23.57  2:15.09    2:54.03   
Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsällskap    37.42  1:25.61  2:15.84    2:55.72   
Alice Bergström  2004  Karlskoga Simförening    39.62  1:26.70  2:17.83    2:57.30   
Sanna Axelsson  2004  Arvika Simsällskap    42.47  1:30.08  2:19.75    2:59.66   
Maja Nyberg  2004  Karlskoga Simförening    37.47  1:24.50  2:18.59    3:00.13   
Linnéa Fredriksson  2004  Katrineholms Simsällskap    40.82  1:28.57  2:21.43    3:04.17   
Ella Hagelvik  2004  Örebro Simallians    43.26  1:33.10  2:30.66    3:13.25   
Tess Fransson  2004  Örebro Simallians    46.98  1:40.53  2:39.78    3:28.96   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linnea Lindberg  2005  Karlstads Simsällskap    35.62  1:18.41  2:03.77    2:40.17   
Joline Bakken  2005  Karlstads Simsällskap    36.05  1:17.47  2:07.18    2:44.01   
Linnea Larsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    38.71  1:25.43  2:15.46    2:50.30   
Tilde Halldan  2005  Säffle Simsällskap    39.93  1:23.49  2:15.36    2:51.87   
Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap    38.35  1:23.14  2:13.41    2:52.48   
Isabelle Johansson  2005  Karlskoga Simförening    39.73  1:27.72  2:15.37    2:53.37   
Agnes Wilde  2005  Karlstads Simsällskap    38.11  1:25.45  2:15.38    2:53.56   
Alice Johnson  2005  Karlstads Simsällskap    38.47  1:25.67  2:20.23    2:58.50   
Ella Sjöbom  2005  Grums Simsällskap    39.30  1:29.06  2:20.27    3:00.37   
10  Felicia Sobotka  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    39.01  1:27.69  2:21.51    3:03.54   
11  Runa Eriksson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    45.20  1:37.83  2:37.79    3:22.90   
12  Linneá Therus  2005  Karlskoga Simförening    44.42  1:38.88  2:37.86    3:23.58   
13  Ellen Lindner  2005  Karlstads Simsällskap    46.24  1:38.96  2:39.47    3:23.85   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  28 januari 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  14:27 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 2017-2018 Kristinehamn    Utskriftsdatum  28 januari 2018   
  Tävlingsort  Kristinehamn    Utskriftstid  14:42   
  Arrangör  Kristinehamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening    1:02.62  2:10.10  3:18.00    4:25.25   
Uros Jovancic  2000  Karlstads Simsällskap    1:03.03  2:12.32  3:22.16    4:31.51   
Daniel Lithner  2001  Säffle Simsällskap    1:03.85  2:14.93  3:27.64    4:40.57   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap    1:07.37  2:20.76  3:34.27    4:48.29   
Gabriel Hökemyr  2002  Karlskoga Simförening    1:13.45  2:32.78  3:51.46    5:04.94   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap    1:07.14  2:19.68  3:31.33    4:40.25   
Elias Sjölander  2003  Karlstads Simsällskap    1:12.28  2:28.03  3:44.42    4:58.10   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Olle Pettersson  2004  Katrineholms Simsällskap    1:09.45  2:24.89  3:41.93    4:58.65   
Marcus Bülund  2004  Karlstads Simsällskap    1:13.08  2:33.24  3:54.00    5:11.78   
Hugo Koivumäki  2004  Säffle Simsällskap    1:14.70  2:35.17  3:56.03    5:14.02   
Lazar Jovancic  2004  Karlstads Simsällskap    1:18.74  2:41.79  4:05.05    5:25.05   
Axel Andersson  2004  Lindesbergs Simsällskap    1:15.17  2:38.35  4:03.37    5:25.46   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap    1:09.95  2:24.45  3:38.34    4:51.94   
Tim Weghammar  2005  Säffle Simsällskap    1:23.38  2:56.63  4:32.81    6:05.16   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  28 januari 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  14:42 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 2017-2018 Kristinehamn    Utskriftsdatum  28 januari 2018   
  Tävlingsort  Kristinehamn    Utskriftstid  15:04   
  Arrangör  Kristinehamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening    36.62        1:15.12   
Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    37.24        1:16.52   
Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Sebelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    38.27        1:19.65   
Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening    39.95        1:21.73   
Anesa Gacic  2002  Örebro Simallians    41.55        1:22.85   
Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    40.99        1:23.65   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Clara Gustavson  2003  Karlstads Simsällskap    35.90        1:16.02   
Alice Nordén  2003  Lindesbergs Simsällskap    37.26        1:18.61   
Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians    42.56        1:26.35   
Lydia Brättorp  2003  Örebro Simallians    53.28        1:48.66   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap    33.80        1:10.60   
Elise Tegin  2004  Lindesbergs Simsällskap    37.31        1:16.63   
Filippa Karlsson  2004  Katrineholms Simsällskap    37.14        1:17.77   
Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsällskap    39.36        1:20.35   
Erica Segerström  2004  Karlstads Simsällskap    40.14        1:21.88   
Alice Bergström  2004  Karlskoga Simförening    41.58        1:24.61   
Ella Hagelvik  2004  Örebro Simallians    44.89        1:31.98   
Kajsa Ejdvinsson  2004  Katrineholms Simsällskap    46.44        1:34.78   
Tess Fransson  2004  Örebro Simallians    48.67        1:38.98   
10  Linnea Eriksson  2004  Örebro Simallians    1:00.84        2:06.05   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap    38.76        1:19.14   
Alice Johnson  2005  Karlstads Simsällskap    41.07        1:23.84   
Amanda Orban  2005  Säffle Simsällskap    41.76        1:25.45   
Tyra Jacobsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    44.75        1:31.02   
Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap    45.62        1:34.53   
Linneá Therus  2005  Karlskoga Simförening    44.20        1:34.95   
Amanda Johansson  2005  Deje Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  28 januari 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  15:04 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 2017-2018 Kristinehamn    Utskriftsdatum  28 januari 2018   
  Tävlingsort  Kristinehamn    Utskriftstid  15:14   
  Arrangör  Kristinehamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap    34.61  1:12.46  1:51.78    2:31.08   
                     
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emil Kernen  2002  Katrineholms Simsällskap    32.04  1:06.24  1:40.90    2:14.38   
                     
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsällskap    32.65  1:07.91  1:43.86    2:18.18   
Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening    34.34  1:11.69  1:50.61    2:28.76   
Oskar Högqvist  2003  Karlskoga Simförening    39.83  1:22.49  2:05.74    2:48.77   
Filip Hedin  2003  Karlstads Simsällskap    41.27  1:25.14  2:07.85    2:48.82   
Amadeus Ahlman  2003  Katrineholms Simsällskap    41.74  1:28.22  2:10.96    2:54.64   
Gabriel Raicu  2003  Karlskoga Simförening            DNS   
Linus Lindkvist  2003  Deje Simsällskap            DNS   
Oscar Björstam  2003  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marcus Bülund  2004  Karlstads Simsällskap    41.21  1:25.04  2:08.98    2:50.85   
Axel Andersson  2004  Lindesbergs Simsällskap    42.24  1:28.36  2:16.18    3:00.69   
Nathaniel Miles  2004  Örebro Simallians    42.30  1:29.26  2:18.77    3:04.83   
Rasmus Falk  2004  Örebro Simallians            DNS   
                     
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsällskap    43.81  1:31.13  2:17.79    3:04.56   
Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap            DNF   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  28 januari 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  15:14 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 2017-2018 Kristinehamn    Utskriftsdatum  28 januari 2018   
  Tävlingsort  Kristinehamn    Utskriftstid  15:29   
  Arrangör  Kristinehamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening    29.46        1:01.62   
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening    31.81        1:04.91   
Carolina Zinati  2000  Kristinehamns Simsällskap    34.73        1:13.75   
Clara Hedling  2001  Arvika Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    32.35        1:08.31   
Elsa Bylin  2002  Örebro Simallians    33.15        1:09.21   
Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening    35.00        1:11.95   
Emma Sebelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    34.30        1:12.03   
Anesa Gacic  2002  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Clara Gustavson  2003  Karlstads Simsällskap    30.83        1:04.91   
Moa Hammarbäck  2003  Karlskoga Simförening    32.19        1:07.02   
Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap    33.09        1:08.19   
Alice Nordén  2003  Lindesbergs Simsällskap    33.49        1:10.94   
Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians    35.06        1:13.95   
Lydia Brättorp  2003  Örebro Simallians    47.64        1:38.65   
Alice Grödevik  2003  Kristinehamns Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap    30.94        1:03.83   
Filippa Karlsson  2004  Katrineholms Simsällskap    31.79        1:06.55   
Elise Tegin  2004  Lindesbergs Simsällskap    32.28        1:07.23   
Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsällskap    33.93        1:10.35   
Sanna Axelsson  2004  Arvika Simsällskap    34.03        1:11.77   
Maja Nyberg  2004  Karlskoga Simförening    34.89        1:12.00   
Erica Segerström  2004  Karlstads Simsällskap    34.92        1:12.10   
Linnéa Fredriksson  2004  Katrineholms Simsällskap    35.51        1:14.76   
Smilla Löthgren  2004  Karlskoga Simförening    36.21        1:15.36   
10  Ella Hagelvik  2004  Örebro Simallians    35.59        1:15.71   
11  Kajsa Ejdvinsson  2004  Katrineholms Simsällskap    39.57        1:21.33   
12  Tess Fransson  2004  Örebro Simallians    42.48        1:29.86   
13  Linnea Eriksson  2004  Örebro Simallians    59.12        2:06.66   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnea Lindberg  2005  Karlstads Simsällskap    31.79        1:06.28   
Linnea Larsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    32.99        1:07.04   
Ella Sjöbom  2005  Grums Simsällskap    32.94        1:07.51   
Tilde Halldan  2005  Säffle Simsällskap    33.33        1:08.38   
Isabelle Johansson  2005  Karlskoga Simförening    33.85        1:08.79   
Joline Bakken  2005  Karlstads Simsällskap    33.66        1:08.79   
Alice Johnson  2005  Karlstads Simsällskap    35.13        1:12.34   
Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap    35.58        1:13.46   
Felicia Sobotka  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    35.81        1:13.82   
10  Amanda Orban  2005  Säffle Simsällskap    36.35        1:15.70   
11  Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap    39.11        1:22.38   
12  Runa Eriksson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    41.45        1:23.48   
13  Tyra Jacobsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    39.99        1:23.57   
14  Ellen Lindner  2005  Karlstads Simsällskap    39.83        1:23.61   
15  Linneá Therus  2005  Karlskoga Simförening    41.10        1:24.99   
Agnes Wilde  2005  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  28 januari 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  15:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner