2018-08-18   10:27:48
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Tonttu-Uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tonttu-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  19 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  16:55   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 joulukuu 2017         
 
 
Laji 4, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Robin Lill  2005    340  33.68        1:12.62   
  Top Uimareura  1:11.02                 
                     
Lars Kuljus  2005    231  36.26        1:22.53   
  Top Uimareura  1:23.10                 
                     
Miska Sarkkinen  2005    227  38.91        1:23.03   
  Helsingin Uimarit  1:25.28                 
                     
Aleksandr Vysotskiy  2006    226  39.55        1:23.15   
  Stadin Delfiinit  1:25.71                 
                     
Oliver Kuulpak  2007    195  40.01        1:27.44   
  Top Uimareura  1:31.44                 
                     
Lasse Niemi  2006    184  41.01        1:29.08   
  Helsingin Uimarit  1:27.19                 
                     
Anton Kettunen  2005    170  44.42        1:31.37   
  Gladius Kirkkonummi  1:36.63                 
                     
Nikita Shishinin  2006    161  43.30        1:33.19   
  ORCA Helsinki  1:31.18                 
                     
Joona Jakoaho  2006    155  42.97        1:34.37   
  Hyvinkään Uimaseura  1:36.54                 
                     
10  Ahti Halttunen  2006    153  45.94        1:34.70   
  Hyvinkään Uimaseura  1:41.38                 
                     
11  Richard Anmann  2007    150  46.11        1:35.43   
  Top Uimareura  1:40.80                 
                     
12  Aaron Tikkanen  2006    119  45.65        1:43.05   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
13  Jooa Katavisto  2006    104  50.70        1:47.81   
  ORCA Helsinki                   
                     
Eero Virtanen  2007              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
Emil Herman Antero Halttunen  2007              DSQ   
  Orca Swim Club                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Hugo Aslak Samuli Haverinen  2006              DSQ   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:40.82                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Oiva Koppelmäki  2007              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura  1:49.72                 
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
William Fagerstedt  2005              DSQ   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa               
                     
 
Laji 4, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Artur Tobeler  2004  416  31.27        1:07.92   
  Top Uimareura  1:09.31                 
                     
Lauri Tolvanen  2003  408  31.98        1:08.33   
  Haminan Uimaseura  1:17.87                 
                     
Harri Veski  2003    371  32.12        1:10.53   
  Top Uimareura  1:21.42                 
                     
Alexander Huhtala  2003    345  34.23        1:12.29   
  Cetus Espoo  1:10.77                 
                     
Rasmus Paal  2003    328  35.09        1:13.46   
  Audentes  1:13.89                 
                     
Max Walther  2003    320  35.01        1:14.07   
  HTU Stadi  1:23.67                 
                     
Tristan Tsopp  2004    318  33.01        1:14.26   
  Audentes  1:20.74                 
                     
Rasmus Mykkänen  2003    286  36.62        1:16.89   
  Cetus Espoo                   
                     
Georgi Goldberg  2004    286  34.32        1:16.92   
  Top Uimareura  1:20.79                 
                     
10  Leevi Ylikulppi  2003    282  36.00        1:17.26   
  Cetus Espoo  1:19.30                 
                     
11  Lauri Cederberg  2003    268  36.02        1:18.63   
  Järvenpään Uintiklubi  1:29.78                 
                     
12  Sam Zamanimehr  2003    254  36.72        1:20.02   
  Cetus Espoo  1:55.97                 
                     
13  Kiarash Javidi Firooz Toussi  2003    243  37.14        1:21.24   
  Cetus Espoo  1:37.51                 
                     
14  Atte Poikela  2003    232  38.36        1:22.43   
  Cetus Espoo  1:57.26                 
                     
15  Arttu Valonen  2004    232  37.79        1:22.48   
  ORCA Helsinki  1:32.79                 
                     
16  Santtu Kosunen  2003    229  40.17        1:22.80   
  Cetus Espoo  1:46.51                 
                     
17  Alexander Nyman  2004    227  39.13        1:23.04   
  Hyvinkään Uimaseura  1:22.23                 
                     
18  Mark Samuel Malk  2004    206  37.93        1:25.80   
  Orca Swim Club                   
                     
19  Nuutti Laitinen  2004    206  39.25        1:25.81   
  Cetus Espoo  1:40.10                 
                     
20  Alvar Aho  2004    199  41.46        1:26.75   
  Cetus Espoo  1:48.95                 
                     
21  Joonas Patrik Pylvänäinen  2004    196  40.13        1:27.23   
  Cetus Espoo                   
                     
22  Leo Zurban  2004    187  41.51        1:28.65   
  Cetus Espoo  1:30.97                 
                     
23  Ekke Julius Hellet  2003    130  47.06        1:40.03   
  Orca Swim Club                   
                     
 
Laji 4, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sasa Seppälä  1998  500  29.23        1:03.88   
  Haminan Uimaseura  1:02.65                 
                     
Pyry Nurminen  2001  472  30.43        1:05.09   
  ORCA Helsinki  1:03.68                 
                     
Elias Filippovits  2002  469  30.30        1:05.23   
  ORCA Helsinki  1:06.60                 
                     
Libor Janek  1979  462  30.94        1:05.57   
  Cetus Espoo  1:02.81                 
                     
Danila Shishinin  2002  387  32.60        1:09.54   
  ORCA Helsinki  1:14.01                 
                     
Pyry Kurunsaari  2001  375  32.25        1:10.29   
  Cetus Espoo  1:38.15                 
                     
Ville Lauslahti  2001    364  32.59        1:11.02   
  Cetus Espoo                   
                     
Kalle Kauppinen  2002    361  33.56        1:11.21   
  ORCA Helsinki  1:12.85                 
                     
Matias Ola  2002    350  34.34        1:11.95   
  ORCA Helsinki  1:12.70                 
                     
10  Emil Kärkkäinen  2002    346  32.68        1:12.22   
  ORCA Helsinki  1:16.92                 
                     
11  Otto Sormunen  2002    339  31.80        1:12.68   
  Cetus Espoo  1:28.30                 
                     
12  Nesja Seppälä  2000    337  33.46        1:12.87   
  Haminan Uimaseura  1:12.93                 
                     
13  Matias Vikman  2001    326  34.92        1:13.67   
  ORCA Helsinki  1:12.53                 
                     
14  Jenson Lih Shan Li  2002    295  35.39        1:16.13   
  HTU Stadi  1:21.53                 
                     
15  Akseli Korhonen  2001    274  37.84        1:18.00   
  Haminan Uimaseura  1:19.09                 
                     
16  Erik Anmann  2002    257  36.07        1:19.66   
  Top Uimareura  1:20.10                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  19 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: HTU Stadi  Tulostusaika  16:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner