Resultater for DGI Landsdelsmesterskaber Nordj. 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2018 | Udskriftsdato | 06 januar 2018 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 10:28 | |||
Arrangør | Aabybro IF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 januar 2018 |
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Rebo Mejlstrup | 2008 | 204 | 39.46 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 46.96 | |||||||||
2 | Iben Thomasen | 2008 | 153 | 43.40 | ||||||
Brønderslev SK08 | 49.62 | |||||||||
3 | Mille Marie B Jensen | 2008 | 127 | 46.23 | ||||||
Brønderslev SK08 | 48.13 | |||||||||
4 | Emilie Kjær Johannesen | 2008 | 101 | 49.80 | ||||||
Brønderslev SK08 | 54.91 | |||||||||
5 | Emilie Hermansen | 2008 | 86 | 52.52 | ||||||
Brønderslev SK08 | 59.08 | |||||||||
6 | Sofie Egholm | 2009 | 54 | 1:01.46 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 1:09.96 | |||||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Rønnow | 2006 | 359 | 32.68 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 32.66 | |||||||||
2 | Pernille Petersen | 2006 | 282 | 35.42 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 35.19 | |||||||||
3 | Nellie Vad Bisgaard | 2006 | 259 | 36.45 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 40.66 | |||||||||
4 | Ida Jensen | 2006 | 249 | 36.94 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 44.55 | |||||||||
5 | Nikoline P. Michaelsen | 2007 | 215 | 38.78 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 42.35 | |||||||||
6 | Alma Munk Haugaard | 2007 | 202 | 39.58 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 41.21 | |||||||||
7 | Silje Dahl Kirch | 2006 | 198 | 39.85 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 41.52 | |||||||||
8 | Lise Ingeborg Christianse | 2007 | 195 | 40.05 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 42.65 | |||||||||
9 | Sarah Storm Jacobsen | 2006 | 191 | 40.32 | ||||||
Svømmeklubben Rask | 47.42 | |||||||||
10 | Marlena Lundkvist | 2006 | 190 | 40.38 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 40.60 | |||||||||
11 | Freja Christensen | 2006 | 187 | 40.64 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 48.80 | |||||||||
12 | Gudrun Pólsdóttir | 2006 | 185 | 40.73 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 50.66 | |||||||||
13 | Luanna Russo | 2006 | 180 | 41.09 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 54.59 | |||||||||
14 | Signe Broe Larsen | 2007 | 163 | 42.53 | ||||||
Brønderslev SK08 | 45.93 | |||||||||
15 | Mathilde Severinsen | 2006 | 160 | 42.78 | ||||||
Svømmeklubben Rask | 54.53 | |||||||||
16 | Astrid O. Thomassen | 2007 | 159 | 42.83 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 46.12 | |||||||||
17 | Malou Brogaard | 2007 | 153 | 43.40 | ||||||
Brønderslev SK08 | 45.18 | |||||||||
18 | Neya Damgaard | 2007 | 149 | 43.78 | ||||||
Brønderslev SK08 | 47.83 | |||||||||
19 | Kirstine Hove | 2006 | 146 | 44.07 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 46.18 | |||||||||
20 | Kamille Baars | 2006 | 132 | 45.58 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 49.84 | |||||||||
21 | Lise Bach Laursen | 2007 | 132 | 45.60 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 54.04 | |||||||||
22 | Sofie Jeppesen | 2007 | 131 | 45.75 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 47.96 | |||||||||
23 | Lykke Leere | 2006 | 129 | 45.91 | ||||||
Svømmeklubben Rask | 58.28 | |||||||||
24 | Freja Winther Møller | 2006 | 129 | 45.99 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 55.57 | |||||||||
25 | Anne Primdahl | 2006 | 120 | 47.07 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
26 | Camille Gunvald | 2006 | 103 | 49.50 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:00.44 | |||||||||
27 | Emilie Toft Iversen | 2007 | 98 | 50.31 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 1:08.45 | |||||||||
28 | Naya Ellesøe Dalsgaard | 2007 | 98 | 50.33 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 57.16 | |||||||||
- | Sarah Dahl Olsen | 2007 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 54.23 | |||||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Fenja Romanski | 2005 | 515 | 28.98 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 29.75 | |||||||||
2 | Freja Friborg | 2004 | 495 | 29.36 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 29.48 | |||||||||
3 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 380 | 32.06 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 31.75 | |||||||||
4 | Zille Haarh Svendsen | 2004 | 378 | 32.12 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.21 | |||||||||
5 | Karoline Prang Andersen | 2005 | 371 | 32.32 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 31.17 | |||||||||
6 | Maja M S Sørensen | 2004 | 364 | 32.54 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.47 | |||||||||
7 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | 363 | 32.57 | ||||||
Brønderslev SK08 | 33.93 | |||||||||
8 | Ida Overgaard Thomassen | 2005 | 344 | 33.15 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 34.38 | |||||||||
9 | Svea Tinggaard Larsen | 2005 | 326 | 33.76 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 36.22 | |||||||||
10 | Liva Lauridsen Vorgod | 2005 | 324 | 33.81 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 43.00 | |||||||||
11 | Zenia Christensen | 2005 | 322 | 33.90 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 35.46 | |||||||||
12 | Agnes Immersen Lyndrup | 2004 | 304 | 34.53 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 34.00 | |||||||||
13 | Lucca Tinggaard Larsen | 2004 | 304 | 34.54 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 36.07 | |||||||||
14 | Mille Fischer Hovalt | 2004 | 302 | 34.61 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 34.95 | |||||||||
15 | Sarah Brix | 2004 | 300 | 34.70 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 34.72 | |||||||||
16 | Laura Sofie Renneberg | 2005 | 292 | 35.01 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 41.23 | |||||||||
17 | Elisabeth Leegaard Larsen | 2005 | 277 | 35.62 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 41.00 | |||||||||
18 | Sara Kokholm | 2005 | 268 | 36.04 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 38.46 | |||||||||
19 | Michelle Bloch Sørensen | 2004 | 258 | 36.48 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 37.65 | |||||||||
20 | Julie Bertelsen | 2005 | 257 | 36.53 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 39.45 | |||||||||
21 | Marie Søndergaard | 2005 | 253 | 36.70 | ||||||
Svømmeklubben Rask | 42.20 | |||||||||
22 | Emma Kjær Johannesen | 2004 | 224 | 38.26 | ||||||
Brønderslev SK08 | 38.06 | |||||||||
23 | Sofie Søe Møhlenberg | 2004 | 223 | 38.30 | ||||||
Brønderslev SK08 | 40.51 | |||||||||
24 | Anna Jensen | 2004 | 209 | 39.13 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
25 | Ida Nørregang | 2004 | 208 | 39.18 | ||||||
Svømmeklubben Sømærket | 42.69 | |||||||||
26 | Caroline T. Madsen | 2005 | 200 | 39.70 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 40.32 | |||||||||
27 | Benedicte Værum Nørgaard | 2004 | 195 | 40.01 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 48.14 | |||||||||
28 | Naja Gjerløv Andersen | 2004 | 180 | 41.09 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 45.91 | |||||||||
29 | Isabella Vinkler Valbjørn | 2005 | 178 | 41.26 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 59.79 | |||||||||
30 | Nora Larsen | 2004 | 177 | 41.37 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 41.92 | |||||||||
31 | Camilla Borksted Jensen | 2004 | 162 | 42.63 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 43.75 | |||||||||
32 | Beate Christensen | 2005 | 157 | 42.99 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 49.34 | |||||||||
33 | Alberte Horne | 2005 | 137 | 45.02 | ||||||
Svømmeklubben Sømærket | 42.98 | |||||||||
34 | Claudia Madsen | 2004 | 131 | 45.72 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 42.90 | |||||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freja Romanski | 2003 | 540 | 28.53 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 28.30 | |||||||||
2 | Louise Hove | 2002 | 444 | 30.45 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 31.10 | |||||||||
3 | Mathilde Wisborg Fog | 2003 | 440 | 30.54 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 31.04 | |||||||||
4 | Nadia Burholt | 2002 | 421 | 31.00 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 31.37 | |||||||||
5 | Signe Lauridsen Vorgod | 2002 | 420 | 31.01 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 32.09 | |||||||||
6 | Sara Falch | 2002 | 412 | 31.21 | ||||||
Aars Svømmeklub | 31.57 | |||||||||
7 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 390 | 31.79 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 32.05 | |||||||||
8 | Ida Troldborg | 2003 | 374 | 32.25 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 32.49 | |||||||||
9 | Anna Christine Pedersen | 2003 | 362 | 32.60 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.04 | |||||||||
10 | Sofie Horsbøll | 2002 | 350 | 32.95 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 33.32 | |||||||||
11 | Julie Heby Kanstrup | 2002 | 349 | 33.00 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 31.98 | |||||||||
12 | Emma Rose Treney | 2002 | 347 | 33.07 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 31.94 | |||||||||
13 | Celina Sørensen | 2002 | 344 | 33.16 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 33.16 | |||||||||
14 | Julie Bech Ølgaard | 2003 | 343 | 33.17 | ||||||
Aars Svømmeklub | 34.79 | |||||||||
15 | Sille Lindberg | 2003 | 330 | 33.61 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 33.94 | |||||||||
16 | Louise Høeg | 2003 | 312 | 34.26 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.07 | |||||||||
17 | Iben Schønwandt | 2003 | 310 | 34.31 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 34.97 | |||||||||
18 | Signe Kjeldskov | 2003 | 308 | 34.38 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 34.05 | |||||||||
19 | Mathilde Højbak | 2003 | 300 | 34.69 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 34.00 | |||||||||
20 | Amelie Thordal | 2003 | 292 | 35.00 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.23 | |||||||||
21 | Kirstine Buus Bendixen | 2003 | 289 | 35.14 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 35.79 | |||||||||
22 | Sisse Ø. Nielsen | 2003 | 276 | 35.67 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 35.47 | |||||||||
23 | Helene Naur Moth | 2002 | 263 | 36.24 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 37.02 | |||||||||
24 | Emma Kristiansen | 2002 | 252 | 36.79 | ||||||
Svømmeklubben Sømærket | 36.07 | |||||||||
25 | Nicoline Balling Hvarregaard | 2003 | 220 | 38.47 | ||||||
Svømmeklubben Sømærket | 40.80 | |||||||||
26 | Sofia Bak | 2002 | 216 | 38.73 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 35.19 | |||||||||
27 | Sara Khelil | 2003 | 194 | 40.11 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 40.73 | |||||||||
28 | Cecilie Billesø | 2003 | 175 | 41.49 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 42.17 | |||||||||
29 | Michele Jensen | 2003 | 146 | 44.06 | ||||||
Brønderslev SK08 | 43.31 | |||||||||
- | Emma Rask Sørensen | 2003 | DNS | |||||||
Aars Svømmeklub | 34.93 | |||||||||
- | Kathrine Munk Pedersen | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
- | Victoria Mølgaard Bech | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
- | Katrine Anderson | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1994-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ditte Toft Ibsen | 2001 | 543 | 28.48 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 27.95 | |||||||||
2 | Maria M. Porsmose | 2000 | 485 | 29.57 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.80 | |||||||||
3 | Nete Lund Madsen | 2001 | 481 | 29.65 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.81 | |||||||||
4 | Emma Viborg Larsen | 2001 | 479 | 29.70 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 29.48 | |||||||||
5 | Maja Meinert | 2001 | 475 | 29.78 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.19 | |||||||||
6 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 474 | 29.79 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 28.71 | |||||||||
7 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | 468 | 29.92 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.56 | |||||||||
8 | Johanne Folkedahl Hole | 2000 | 348 | 33.02 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 31.02 | |||||||||
9 | Luna Schmidt | 2001 | 252 | 36.78 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 39.68 | |||||||||
10 | Maria Andreasen | 1994 | 238 | 37.47 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 36.77 | |||||||||
11 | Anna Andreasen | 2001 | 227 | 38.09 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 38.44 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 januar 2018 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 10:28 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2018 | Udskriftsdato | 06 januar 2018 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 10:53 | |||
Arrangør | Aabybro IF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 januar 2018 |
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Bach Larsen | 2008 | 109 | 42.40 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 42.10 | |||||||||
2 | Nikolaj Baars | 2008 | 88 | 45.54 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 57.78 | |||||||||
3 | Mattie Christiansen | 2008 | 71 | 48.76 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 1:03.03 | |||||||||
4 | Gustav Ø. Pedersen | 2008 | 71 | 48.78 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 52.76 | |||||||||
5 | Casper Buus | 2008 | 59 | 52.01 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 57.08 | |||||||||
6 | Mads Peter Jensen | 2008 | 55 | 53.22 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:04.07 | |||||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | William Elliot Lumholtz | 2006 | 240 | 32.60 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 34.52 | |||||||||
2 | Mads Mølgaard | 2006 | 193 | 35.02 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 36.83 | |||||||||
3 | Nikolaj Rytger Knudsen | 2006 | 139 | 39.10 | ||||||
Svømmeklubben Rask | 42.35 | |||||||||
4 | Sebastian Porsborg | 2007 | 133 | 39.61 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 46.88 | |||||||||
5 | Jakob Thomsen | 2006 | 129 | 40.01 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 39.99 | |||||||||
6 | Marius Gorell Mackenhauer | 2006 | 118 | 41.25 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 43.07 | |||||||||
7 | Christoffer Værum Nørgaar | 2006 | 102 | 43.31 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 44.32 | |||||||||
8 | Peter Høenhof Vesterskov | 2007 | 100 | 43.60 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 49.23 | |||||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 416 | 27.12 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 27.20 | |||||||||
2 | Malthe Spanggaard | 2004 | 301 | 30.22 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 31.29 | |||||||||
3 | Lukas Aarup-Kristiansen | 2004 | 282 | 30.86 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 32.35 | |||||||||
4 | Marcus Dahl Burholt | 2004 | 276 | 31.08 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 35.57 | |||||||||
5 | Malte P Iversen | 2004 | 265 | 31.54 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.61 | |||||||||
6 | Kasper Hansen | 2004 | 263 | 31.61 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
7 | Marcus Albæk | 2004 | 261 | 31.69 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 32.81 | |||||||||
8 | Mikkel Pedersen | 2004 | 228 | 33.16 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.90 | |||||||||
9 | Elmer Oosterhof | 2005 | 222 | 33.44 | ||||||
Aars Svømmeklub | 34.26 | |||||||||
10 | Lucas Hansen | 2005 | 218 | 33.66 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 39.52 | |||||||||
11 | Karl Anton Kristensen | 2005 | 214 | 33.84 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 42.54 | |||||||||
12 | Mathias Qvesel | 2004 | 201 | 34.53 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jacob Aagaard Andersen | 2004 | 193 | 35.05 | ||||||
Brønderslev SK08 | 36.89 | |||||||||
14 | Tobias Lyngholm Skovlyk | 2004 | 191 | 35.15 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 37.08 | |||||||||
15 | Frederik Vernersen | 2005 | 184 | 35.61 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 38.35 | |||||||||
16 | Mathias T. Madsen | 2004 | 174 | 36.27 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 35.78 | |||||||||
17 | Claes Stenger | 2005 | 159 | 37.35 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 40.50 | |||||||||
18 | Mathias Johansen | 2005 | 159 | 37.38 | ||||||
Aars Svømmeklub | 38.72 | |||||||||
19 | Magnus Horsbøll | 2005 | 140 | 38.99 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 38.51 | |||||||||
20 | Malthe Kobber Nielsen | 2005 | 127 | 40.25 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 42.27 | |||||||||
21 | Frederik Højer | 2005 | 122 | 40.77 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 51.35 | |||||||||
22 | Ivan Hjermitslev | 2004 | 75 | 47.86 | ||||||
Brønderslev SK08 | 47.55 | |||||||||
23 | Magnus Dunker | 2005 | 57 | 52.50 | ||||||
Svømmeklubben Sømærket | 1:00.98 | |||||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christoffer B. Lauridsen | 2002 | 422 | 27.00 | ||||||
Aars Svømmeklub | 27.25 | |||||||||
2 | Mads B Jensen | 2002 | 385 | 27.83 | ||||||
Brønderslev SK08 | 28.41 | |||||||||
3 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 383 | 27.89 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 27.87 | |||||||||
4 | Matias Kjær | 2002 | 371 | 28.18 | ||||||
Aars Svømmeklub | 30.12 | |||||||||
5 | Tobias Vestby Jensen | 2003 | 370 | 28.22 | ||||||
Aars Svømmeklub | 29.05 | |||||||||
6 | Oliver Pedersen | 2003 | 358 | 28.52 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.48 | |||||||||
7 | Dion Drejer Delaney | 2003 | 332 | 29.23 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 30.77 | |||||||||
8 | Malik Lodberg Klein | 2003 | 324 | 29.47 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 31.45 | |||||||||
9 | Marius Kristensen | 2003 | 319 | 29.63 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 30.74 | |||||||||
10 | Mathias Jelle Thomsen | 2002 | 313 | 29.82 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 30.41 | |||||||||
11 | David Tuan V. Valbjørn | 2002 | 310 | 29.93 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 30.57 | |||||||||
12 | Sander van der Pool | 2002 | 307 | 30.02 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.41 | |||||||||
13 | Frederik P Justesen | 2003 | 295 | 30.42 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.19 | |||||||||
14 | Matthias Guldbæk | 2003 | 290 | 30.60 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
15 | Jimmy Nielsen | 2003 | 280 | 30.95 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 31.38 | |||||||||
16 | Mikkel Magnusson | 2002 | 271 | 31.29 | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
17 | Andreas Christensen | 2003 | 262 | 31.64 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 32.67 | |||||||||
18 | Oliver Feldthusen | 2003 | 258 | 31.79 | ||||||
Brønderslev SK08 | 32.75 | |||||||||
19 | Alexander Gislund | 2003 | 247 | 32.25 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 35.51 | |||||||||
20 | Jens Mejdahl | 2003 | 246 | 32.33 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 33.28 | |||||||||
21 | Nicklas Sørensen | 2003 | 244 | 32.38 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 37.50 | |||||||||
22 | Jonas Abildgaard | 2003 | 242 | 32.49 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 32.95 | |||||||||
23 | Victor Haunstrup | 2003 | 217 | 33.71 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 34.22 | |||||||||
24 | Jeppe Borgen Elvensø | 2003 | 189 | 35.30 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 37.39 | |||||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1994-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik V-Nielsen | 1995 | 503 | 25.47 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 25.07 | |||||||||
2 | Scott Stegenborg | 2000 | 446 | 26.50 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 26.12 | |||||||||
3 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 434 | 26.74 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 26.10 | |||||||||
4 | Rasmus Pedersen | 2000 | 427 | 26.89 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
5 | Simon Andersen | 2000 | 405 | 27.38 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 27.05 | |||||||||
6 | Morten Kolbe Thomsen | 2001 | 402 | 27.44 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 27.68 | |||||||||
7 | Nicklas Pedersen | 2001 | 399 | 27.52 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.96 | |||||||||
8 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 369 | 28.24 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 26.94 | |||||||||
9 | Rasmus Abildgaard | 2000 | 364 | 28.35 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 27.65 | |||||||||
10 | David Johansen | 2001 | 363 | 28.38 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 28.80 | |||||||||
10 | Thomas Jon Kristensen | 2000 | 363 | 28.38 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 30.08 | |||||||||
12 | Jens Kristian Kristensen | 2000 | 352 | 28.68 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 30.86 | |||||||||
13 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | 312 | 29.85 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 28.94 | |||||||||
14 | Rasmus Grøn | 1999 | 235 | 32.79 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 33.46 | |||||||||
- | Nikolaj Thuesen | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1987-1993 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asger Winther | 1993 | 492 | 25.66 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 25.20 | |||||||||
2 | Mikkel Findinge | 1993 | 412 | 27.21 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 26.69 | |||||||||
3 | Kim Møller Nielsen | 1992 | 334 | 29.20 | ||||||
Aars Svømmeklub | 29.58 | |||||||||
4 | René Rebsdorf | 1990 | 290 | 30.58 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 34.15 | |||||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1969-1978 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Morten Horsbøll | 1969 | 281 | 30.90 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 32.00 | |||||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1968 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Preben Hansen | 1967 | 292 | 30.53 | ||||||
Aars Svømmeklub | 28.74 | |||||||||
2 | Klaus Moeslund | 1968 | 233 | 32.91 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.78 | |||||||||
3 | Bo Damvad | 1967 | 224 | 33.35 | ||||||
Aars Svømmeklub | 32.45 | |||||||||
4 | Kim T. Kristiansen | 1967 | 211 | 34.02 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.35 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 januar 2018 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 10:53 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2018 | Udskriftsdato | 06 januar 2018 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 11:23 | |||
Arrangør | Aabybro IF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 januar 2018 |
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Hejndorff Bøgsted | 2006 | 294 | 41.67 | 1:28.23 | 2:15.30 | 2:59.28 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
2 | Therese J Helt | 2006 | 236 | 46.27 | 1:36.26 | 2:26.11 | 3:12.81 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Marlena Lundkvist | 2006 | DSQ | EFB 175m | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Fenja Romanski | 2005 | 501 | 36.05 | 1:14.05 | 1:52.97 | 2:30.10 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:31.77 | |||||||||
2 | Zille Haarh Svendsen | 2004 | 378 | 39.79 | 1:21.44 | 2:03.58 | 2:44.87 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:48.39 | |||||||||
3 | Cassandra Spring | 2005 | 357 | 39.94 | 1:22.20 | 2:05.62 | 2:48.01 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
4 | Ida Overgaard Thomassen | 2005 | 299 | 42.86 | 1:28.75 | 2:15.15 | 2:58.30 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:41.71 | |||||||||
5 | Linea Lodberg Klein | 2005 | 268 | 44.28 | 1:31.99 | 2:19.85 | 3:04.85 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:31.70 | |||||||||
- | Emma W. Bojesen | 2004 | DSQ | Ej berø 125m | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 3:14.41 | |||||||||
- | Stine Mejdahl | 2005 | DSQ | EFB 150m | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 2:48.68 | |||||||||
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Signe Thomsen | 2003 | 456 | 36.91 | 1:16.18 | 1:55.91 | 2:34.84 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:35.47 | |||||||||
2 | Mathilde Wisborg Fog | 2003 | 398 | 37.70 | 1:18.53 | 2:00.79 | 2:41.96 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:38.99 | |||||||||
3 | Amalie Juul Jakobsen | 2003 | 361 | 40.24 | 1:21.86 | 2:05.79 | 2:47.43 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:54.02 | |||||||||
4 | Iben Kjær Bengtson | 2002 | 271 | 43.57 | 1:29.00 | 2:16.87 | 3:04.12 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:04.71 | |||||||||
5 | Signe Møller Winther | 2002 | 212 | 45.42 | 1:34.45 | 2:22.71 | 3:19.67 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 3:16.22 | |||||||||
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1994-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nete Lund Madsen | 2001 | 445 | 37.20 | 1:16.44 | 1:55.91 | 2:36.11 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:32.00 | |||||||||
2 | Mary Folkedal Hole | 2001 | 435 | 36.41 | 1:16.22 | 1:57.42 | 2:37.24 | |||
Frederikshavn Svømmeklub | 2:29.73 | |||||||||
3 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | 419 | 37.57 | 1:17.42 | 1:58.23 | 2:39.22 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:33.46 | |||||||||
4 | Emma Steen | 2000 | 315 | 40.70 | 1:23.55 | 2:08.48 | 2:55.19 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 2:53.16 | |||||||||
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1987-1993 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christina Mogensen | 1988 | 251 | 44.77 | 1:31.75 | 2:20.17 | 3:08.98 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 januar 2018 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 11:23 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2018 | Udskriftsdato | 06 januar 2018 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 11:23 | |||
Arrangør | Aabybro IF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 januar 2018 |
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | 197 | 42.91 | 1:29.84 | 2:17.19 | 3:01.43 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
2 | William Elliot Lumholtz | 2006 | 191 | 45.12 | 1:32.74 | 2:20.30 | 3:03.27 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:17.27 | |||||||||
- | Eigil Midboe Skou | 2006 | DSQ | EFB 175m | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oscar Pedersen | 2004 | 328 | 35.57 | 1:14.95 | 1:54.40 | 2:33.04 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:35.62 | |||||||||
2 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 322 | 35.94 | 1:15.17 | 1:55.84 | 2:34.07 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:42.07 | |||||||||
3 | Lukas Aarup-Kristiansen | 2004 | 235 | 39.28 | 1:22.18 | 2:07.50 | 2:50.95 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:56.18 | |||||||||
4 | Valentin Thordal | 2005 | 210 | 41.87 | 1:27.33 | 2:13.04 | 2:57.50 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:08.49 | |||||||||
5 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | 170 | 45.73 | 3:10.43 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
6 | Gustav Brix Rasmussen | 2004 | 170 | 44.78 | 1:32.98 | 2:23.22 | 3:10.66 | |||
Aabybro Idrætsforening | 3:41.60 | |||||||||
7 | Tobias Lyngholm Skovlyk | 2004 | 155 | 45.11 | 1:34.71 | 2:27.05 | 3:16.33 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 3:19.95 | |||||||||
8 | Andreas V. Johansen | 2004 | 148 | 47.09 | 1:38.35 | 2:30.44 | 3:19.60 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
9 | Johan Damsgaard Bossen | 2005 | 143 | 47.22 | 1:39.06 | 2:31.94 | 3:21.69 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
- | Kristian Jensen | 2004 | DSQ | Svøm på mave 150m | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 3:27.94 | |||||||||
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | 339 | 35.61 | 1:14.57 | 1:53.95 | 2:31.47 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:30.87 | |||||||||
2 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 331 | 35.90 | 1:14.32 | 1:54.07 | 2:32.70 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:36.75 | |||||||||
3 | Mads B Jensen | 2002 | 314 | 35.43 | 1:15.18 | 1:56.46 | 2:35.34 | |||
Brønderslev SK08 | 2:41.63 | |||||||||
4 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 312 | 37.22 | 1:17.36 | 1:57.81 | 2:35.64 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:38.22 | |||||||||
5 | Jonas Abildgaard | 2003 | 185 | 43.89 | 1:32.71 | 2:20.23 | 3:05.18 | |||
Aabybro Idrætsforening | 3:17.08 | |||||||||
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1994-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Viltoft Andersen | 2000 | 423 | 32.85 | 1:08.52 | 1:44.96 | 2:20.69 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:26.10 | |||||||||
2 | Frederik V-Nielsen | 1995 | 377 | 34.96 | 1:11.89 | 1:49.19 | 2:26.12 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:16.71 | |||||||||
3 | Jonathan L Kristensen | 2000 | 352 | 35.64 | 1:14.55 | 1:52.98 | 2:29.56 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:34.00 | |||||||||
4 | Jens Kristian Kristensen | 2000 | 229 | 40.02 | 1:23.94 | 2:08.67 | 2:52.62 | |||
Frederikshavn Svømmeklub | 2:46.86 | |||||||||
5 | Thomas Jon Kristensen | 2000 | 228 | 40.07 | 1:24.03 | 2:09.92 | 2:52.75 | |||
Frederikshavn Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 januar 2018 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 11:23 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2018 | Udskriftsdato | 06 januar 2018 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 11:23 | |||
Arrangør | Aabybro IF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 januar 2018 |
Løb 5, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Allie F. Brandt | 2004 | 213 | 42.08 | 1:35.18 | 2:30.05 | 3:20.14 | |||
Frederikshavn Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 372 | 36.20 | 1:17.64 | 2:01.76 | 2:46.27 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:44.98 | |||||||||
2 | Sille Lindberg | 2003 | 264 | 40.63 | 1:25.83 | 2:15.12 | 3:06.24 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:57.72 | |||||||||
3 | Sara Falch | 2002 | 224 | 40.59 | 1:29.26 | 2:22.41 | 3:16.94 | |||
Aars Svømmeklub | 3:22.22 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 januar 2018 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 11:23 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2018 | Udskriftsdato | 06 januar 2018 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 11:25 | |||
Arrangør | Aabybro IF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 januar 2018 |
Løb 6, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1994-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lasse Jensen | 2000 | 355 | 33.76 | 1:12.08 | 1:53.57 | 2:33.28 | |||
Hobro Svømmeklub | 2:28.60 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 januar 2018 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 11:25 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2018 | Udskriftsdato | 06 januar 2018 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 12:31 | |||
Arrangør | Aabybro IF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 januar 2018 |
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Rebo Mejlstrup | 2008 | 173 | 44.24 | 1:31.21 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:35.76 | |||||||||
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Rønnow | 2006 | 354 | 35.14 | 1:11.92 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:10.33 | |||||||||
2 | Clara Hejndorff Bøgsted | 2006 | 299 | 37.19 | 1:16.05 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:23.94 | |||||||||
3 | Nellie Vad Bisgaard | 2006 | 249 | 38.38 | 1:20.84 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:33.01 | |||||||||
4 | Marie Elisabeth Thorsted | 2006 | 235 | 39.20 | 1:22.45 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:28.01 | |||||||||
5 | Ida Jensen | 2006 | 192 | 40.10 | 1:28.20 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | 1:34.94 | |||||||||
6 | Alma Munk Haugaard | 2007 | 189 | 41.75 | 1:28.58 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:34.69 | |||||||||
7 | Nikoline P. Michaelsen | 2007 | 180 | 41.59 | 1:30.15 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 1:43.76 | |||||||||
8 | Sarah Storm Jacobsen | 2006 | 165 | 43.09 | 1:32.64 | |||||
Svømmeklubben Rask | 1:47.06 | |||||||||
9 | Gudrun Pólsdóttir | 2006 | 158 | 42.96 | 1:34.12 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:43.72 | |||||||||
10 | Luanna Russo | 2006 | 141 | 44.85 | 1:37.61 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:48.82 | |||||||||
11 | Mathilde Severinsen | 2006 | 141 | 45.38 | 1:37.70 | |||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
12 | Freja Christensen | 2006 | 135 | 44.19 | 1:39.13 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 2:10.56 | |||||||||
13 | Sofie Jeppesen | 2007 | 123 | 46.99 | 1:42.21 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:44.97 | |||||||||
14 | Freja Winther Møller | 2006 | 117 | 48.78 | 1:44.07 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 2:01.52 | |||||||||
15 | Lise Bach Laursen | 2007 | 111 | 48.04 | 1:45.72 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
16 | Lykke Leere | 2006 | 106 | 52.77 | 1:47.54 | |||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
17 | Anne Primdahl | 2006 | 104 | 48.59 | 1:48.07 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
18 | Camille Gunvald | 2006 | 96 | 51.64 | 1:50.88 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 2:00.70 | |||||||||
19 | Kamille Baars | 2006 | 96 | 51.56 | 1:50.95 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:55.79 | |||||||||
- | Sarah Dahl Olsen | 2007 | DNF | |||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Malou Brogaard | 2007 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freja Friborg | 2004 | 493 | 30.74 | 1:04.43 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:04.64 | |||||||||
2 | Zille Haarh Svendsen | 2004 | 379 | 34.03 | 1:10.29 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:09.97 | |||||||||
3 | Svea Tinggaard Larsen | 2005 | 345 | 34.95 | 1:12.57 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:14.49 | |||||||||
4 | Maja M S Sørensen | 2004 | 345 | 34.27 | 1:12.58 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:13.91 | |||||||||
5 | Ida Overgaard Thomassen | 2005 | 342 | 34.83 | 1:12.79 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:18.46 | |||||||||
6 | Sarah Brix | 2004 | 338 | 35.06 | 1:13.05 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:15.61 | |||||||||
7 | Mille Fischer Hovalt | 2004 | 322 | 35.27 | 1:14.26 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:15.63 | |||||||||
8 | Cassandra Spring | 2005 | 321 | 36.88 | 1:14.32 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:17.80 | |||||||||
9 | Zenia Christensen | 2005 | 302 | 37.48 | 1:15.81 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:19.55 | |||||||||
10 | Lucca Tinggaard Larsen | 2004 | 282 | 36.98 | 1:17.63 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:19.09 | |||||||||
11 | Elisabeth Leegaard Larsen | 2005 | 278 | 37.85 | 1:17.97 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:32.68 | |||||||||
12 | Michelle Bloch Sørensen | 2004 | 247 | 38.35 | 1:21.05 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:22.34 | |||||||||
13 | Agnes Immersen Lyndrup | 2004 | 241 | 38.68 | 1:21.79 | |||||
Snedsted Svømmeklub | 1:19.24 | |||||||||
14 | Sara Kokholm | 2005 | 237 | 38.66 | 1:22.26 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | 1:26.21 | |||||||||
15 | Julie Bertelsen | 2005 | 234 | 39.36 | 1:22.55 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:29.22 | |||||||||
16 | Sofie Søe Møhlenberg | 2004 | 219 | 40.91 | 1:24.39 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:27.78 | |||||||||
17 | Marie Søndergaard | 2005 | 213 | 38.91 | 1:25.13 | |||||
Svømmeklubben Rask | 1:33.69 | |||||||||
18 | Emma Kjær Johannesen | 2004 | 209 | 41.44 | 1:25.69 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:22.44 | |||||||||
19 | Ida Nørregang | 2004 | 179 | 43.06 | 1:30.31 | |||||
Svømmeklubben Sømærket | 1:37.04 | |||||||||
20 | Benedicte Værum Nørgaard | 2004 | 177 | 43.90 | 1:30.57 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
21 | Caroline T. Madsen | 2005 | 171 | 42.18 | 1:31.59 | |||||
Snedsted Svømmeklub | 1:35.93 | |||||||||
22 | Nora Larsen | 2004 | 159 | 44.67 | 1:33.79 | |||||
Snedsted Svømmeklub | 1:35.00 | |||||||||
23 | Anna Jensen | 2004 | 134 | 44.15 | 1:39.35 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
24 | Claudia Madsen | 2004 | 128 | 47.76 | 1:40.79 | |||||
Snedsted Svømmeklub | 1:40.95 | |||||||||
25 | Alberte Horne | 2005 | 124 | 47.58 | 1:41.85 | |||||
Svømmeklubben Sømærket | 1:38.47 | |||||||||
26 | Beate Christensen | 2005 | 117 | 46.81 | 1:44.07 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 2:01.64 | |||||||||
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freja Romanski | 2003 | 480 | 30.59 | 1:05.01 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:05.75 | |||||||||
2 | Amalie Juul Jakobsen | 2003 | 395 | 33.57 | 1:09.33 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:14.68 | |||||||||
3 | Louise Hove | 2002 | 392 | 33.36 | 1:09.55 | |||||
Snedsted Svømmeklub | 1:10.00 | |||||||||
4 | Anna Christine Pedersen | 2003 | 371 | 34.49 | 1:10.81 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.46 | |||||||||
5 | Iben Kjær Bengtson | 2002 | 358 | 34.26 | 1:11.68 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.68 | |||||||||
6 | Julie Bech Ølgaard | 2003 | 331 | 35.94 | 1:13.56 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:18.29 | |||||||||
7 | Amelie Thordal | 2003 | 306 | 35.65 | 1:15.51 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:15.51 | |||||||||
8 | Signe Kjeldskov | 2003 | 305 | 36.25 | 1:15.59 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:15.81 | |||||||||
9 | Mathilde Højbak | 2003 | 295 | 37.47 | 1:16.44 | |||||
Snedsted Svømmeklub | 1:15.52 | |||||||||
10 | Kirstine Buus Bendixen | 2003 | 290 | 36.42 | 1:16.91 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:17.75 | |||||||||
11 | Helene Naur Moth | 2002 | 268 | 37.71 | 1:18.89 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:20.59 | |||||||||
12 | Iben Schønwandt | 2003 | 258 | 38.29 | 1:19.91 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:17.57 | |||||||||
13 | Sisse Ø. Nielsen | 2003 | 254 | 38.14 | 1:20.33 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:18.42 | |||||||||
14 | Sofia Bak | 2002 | 211 | 40.91 | 1:25.40 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:26.03 | |||||||||
15 | Emma Kristiansen | 2002 | 207 | 39.77 | 1:26.02 | |||||
Svømmeklubben Sømærket | 1:28.04 | |||||||||
16 | Nicoline Balling Hvarregaard | 2003 | 185 | 41.90 | 1:29.23 | |||||
Svømmeklubben Sømærket | 1:35.02 | |||||||||
17 | Sara Khelil | 2003 | 169 | 44.32 | 1:31.93 | |||||
Snedsted Svømmeklub | 1:38.00 | |||||||||
18 | Katrine Anderson | 2003 | 158 | 1:34.04 | 1:34.04 | |||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
19 | Michele Jensen | 2003 | 124 | 48.80 | 1:41.97 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:39.42 | |||||||||
- | Emma Rask Sørensen | 2003 | DNS | |||||||
Aars Svømmeklub | 1:18.42 | |||||||||
- | Kathrine Munk Pedersen | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
- | Victoria Mølgaard Bech | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1994-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maria M. Porsmose | 2000 | 512 | 30.47 | 1:03.61 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:01.80 | |||||||||
2 | Nete Lund Madsen | 2001 | 500 | 31.09 | 1:04.11 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:03.09 | |||||||||
3 | Maja Meinert | 2001 | 488 | 30.75 | 1:04.65 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:02.08 | |||||||||
4 | Babette Thordal | 2001 | 411 | 33.04 | 1:08.43 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:09.48 | |||||||||
5 | Emilie Sofie Hansen | 2001 | 394 | 33.89 | 1:09.42 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:10.72 | |||||||||
6 | Emma Steen | 2000 | 342 | 35.74 | 1:12.73 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:11.37 | |||||||||
7 | Luna Schmidt | 2001 | 234 | 40.42 | 1:22.50 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | 1:27.21 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 januar 2018 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 12:31 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2018 | Udskriftsdato | 06 januar 2018 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 12:43 | |||
Arrangør | Aabybro IF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 januar 2018 |
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikolaj Baars | 2008 | 64 | 51.85 | 1:52.27 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
2 | Mattie Christiansen | 2008 | 56 | 54.53 | 1:57.07 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 2:26.24 | |||||||||
3 | Mads Peter Jensen | 2008 | 49 | 54.80 | 2:02.80 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
4 | Casper Buus | 2008 | 44 | 59.97 | 2:07.05 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 2:24.06 | |||||||||
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Mølgaard | 2006 | 207 | 35.89 | 1:15.93 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:20.69 | |||||||||
2 | Sebastian Porsborg | 2007 | 120 | 44.39 | 1:30.88 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:38.32 | |||||||||
3 | Christoffer Værum Nørgaar | 2006 | 92 | 45.08 | 1:39.53 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
4 | Peter Høenhof Vesterskov | 2007 | 89 | 47.65 | 1:40.59 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:30.54 | |||||||||
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marcus Dahl Burholt | 2004 | 285 | 32.77 | 1:08.23 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:17.31 | |||||||||
2 | Lukas Aarup-Kristiansen | 2004 | 271 | 33.19 | 1:09.37 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:13.29 | |||||||||
3 | Valentin Thordal | 2005 | 261 | 33.86 | 1:10.28 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:14.20 | |||||||||
4 | Marcus Albæk | 2004 | 228 | 34.14 | 1:13.50 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:15.80 | |||||||||
5 | Karl Anton Kristensen | 2005 | 207 | 36.10 | 1:15.89 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | 1:19.24 | |||||||||
6 | Lucas Hansen | 2005 | 189 | 38.21 | 1:18.24 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:21.43 | |||||||||
7 | Kasper Hansen | 2004 | 186 | 36.39 | 1:18.61 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
8 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | 180 | 37.65 | 1:19.54 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:27.10 | |||||||||
9 | Frederik Vernersen | 2005 | 176 | 38.75 | 1:20.09 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:23.20 | |||||||||
10 | Kristian Jensen | 2004 | 175 | 38.59 | 1:20.25 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:22.12 | |||||||||
11 | Tobias Lyngholm Skovlyk | 2004 | 171 | 38.51 | 1:20.84 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:24.25 | |||||||||
12 | Mathias Qvesel | 2004 | 169 | 41.03 | 1:21.20 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | 1:27.02 | |||||||||
13 | Claes Stenger | 2005 | 162 | 40.45 | 1:22.33 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:27.97 | |||||||||
14 | Andreas V. Johansen | 2004 | 144 | 41.90 | 1:25.62 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:25.77 | |||||||||
15 | Frederik Højer | 2005 | 108 | 44.06 | 1:34.33 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:53.13 | |||||||||
16 | Magnus Dunker | 2005 | 48 | 56.41 | 2:03.24 | |||||
Svømmeklubben Sømærket | 2:12.38 | |||||||||
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christoffer B. Lauridsen | 2002 | 417 | 29.12 | 1:00.14 | |||||
Aars Svømmeklub | 59.44 | |||||||||
2 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 397 | 29.41 | 1:01.14 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 59.96 | |||||||||
3 | Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | 392 | 30.12 | 1:01.38 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:00.58 | |||||||||
4 | Tobias Vestby Jensen | 2003 | 379 | 29.62 | 1:02.05 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:01.69 | |||||||||
5 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 378 | 30.12 | 1:02.12 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:01.62 | |||||||||
6 | Malik Lodberg Klein | 2003 | 352 | 31.25 | 1:03.59 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:05.04 | |||||||||
7 | Oliver Pedersen | 2003 | 319 | 31.67 | 1:05.76 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:06.38 | |||||||||
8 | Mathias Jelle Thomsen | 2002 | 315 | 32.14 | 1:06.02 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:07.95 | |||||||||
9 | Andreas Christensen | 2003 | 276 | 33.57 | 1:08.97 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:11.90 | |||||||||
10 | Jens Mejdahl | 2003 | 262 | 34.27 | 1:10.18 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:15.65 | |||||||||
11 | Jimmy Nielsen | 2003 | 254 | 33.94 | 1:10.92 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:10.27 | |||||||||
12 | Dion Drejer Delaney | 2003 | 250 | 33.09 | 1:11.31 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:16.18 | |||||||||
13 | Matthias Guldbæk | 2003 | 214 | 33.17 | 1:15.07 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
14 | Alexander Gislund | 2003 | 211 | 38.40 | 1:15.43 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 1:25.39 | |||||||||
15 | Victor Haunstrup | 2003 | 205 | 36.28 | 1:16.10 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:14.99 | |||||||||
16 | Nicklas Sørensen | 2003 | 202 | 34.91 | 1:16.53 | |||||
Snedsted Svømmeklub | 1:24.17 | |||||||||
17 | Jeppe Borgen Elvensø | 2003 | 177 | 37.25 | 1:19.94 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:15.98 | |||||||||
- | Mikkel Magnusson | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1994-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik V-Nielsen | 1995 | 469 | 28.63 | 57.81 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 54.15 | |||||||||
2 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 454 | 27.89 | 58.43 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 57.09 | |||||||||
3 | Jonathan L Kristensen | 2000 | 432 | 29.55 | 59.42 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.56 | |||||||||
4 | Emil Viltoft Andersen | 2000 | 428 | 29.12 | 59.62 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:00.50 | |||||||||
5 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 410 | 29.60 | 1:00.49 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 59.34 | |||||||||
6 | David Johansen | 2001 | 399 | 29.26 | 1:01.04 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:01.95 | |||||||||
7 | Nicklas Pedersen | 2001 | 394 | 29.43 | 1:01.27 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:01.62 | |||||||||
8 | Simon Andersen | 2000 | 389 | 29.75 | 1:01.56 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 59.25 | |||||||||
9 | Morten Kolbe Thomsen | 2001 | 386 | 29.93 | 1:01.71 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | 59.43 | |||||||||
10 | Rasmus Pedersen | 2000 | 353 | 29.66 | 1:03.54 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
11 | Scott Stegenborg | 2000 | 349 | 29.89 | 1:03.79 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 59.61 | |||||||||
12 | Thomas Jon Kristensen | 2000 | 330 | 31.54 | 1:05.01 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | 1:04.66 | |||||||||
13 | Jens Kristian Kristensen | 2000 | 326 | 32.16 | 1:05.24 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | 1:07.93 | |||||||||
14 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | 314 | 31.94 | 1:06.07 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:03.19 | |||||||||
15 | Anders Mikkelsen | 2001 | 274 | 32.56 | 1:09.11 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:07.88 | |||||||||
16 | Nikolaj Thuesen | 2001 | 211 | 35.16 | 1:15.37 | |||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
17 | Rasmus Grøn | 1999 | 198 | 35.93 | 1:17.07 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:18.87 | |||||||||
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1987-1993 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Findinge | 1993 | 392 | 28.44 | 1:01.40 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 58.22 | |||||||||
2 | Kim Møller Nielsen | 1992 | 345 | 31.35 | 1:04.04 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:05.15 | |||||||||
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1968 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kim T. Kristiansen | 1967 | 199 | 36.16 | 1:16.86 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 januar 2018 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 12:43 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2018 | Udskriftsdato | 06 januar 2018 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 12:56 | |||
Arrangør | Aabybro IF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 januar 2018 |
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Rebo Mejlstrup | 2008 | 88 | 54.64 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mille Marie B Jensen | 2008 | 77 | 57.15 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
- | Emilie Kjær Johannesen | 2008 | DSQ | brystben v 48m | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
- | Sofie Egholm | 2009 | DSQ | crawlben ved 25m | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 1:26.26 | |||||||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Pernille Petersen | 2006 | 211 | 40.90 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 49.04 | |||||||||
2 | Aia Caroline Abel | 2006 | 203 | 41.44 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 44.67 | |||||||||
3 | Silje Dahl Kirch | 2006 | 163 | 44.60 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 50.67 | |||||||||
4 | Nellie Vad Bisgaard | 2006 | 136 | 47.35 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ida Jensen | 2006 | 118 | 49.58 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | ||||||||||
6 | Marie Elisabeth Thorsted | 2006 | 104 | 51.77 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 50.05 | |||||||||
7 | Malou Brogaard | 2007 | 70 | 58.98 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
8 | Astrid O. Thomassen | 2007 | 63 | 1:00.96 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 57.07 | |||||||||
- | Emilie Toft Iversen | 2007 | DSQ | async arme 25m | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 1:16.34 | |||||||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freja Friborg | 2004 | 447 | 31.88 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 32.41 | |||||||||
2 | Karoline Prang Andersen | 2005 | 398 | 33.14 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 34.56 | |||||||||
3 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | 282 | 37.16 | ||||||
Brønderslev SK08 | 38.77 | |||||||||
4 | Sarah Brix | 2004 | 259 | 38.20 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 40.40 | |||||||||
5 | Cassandra Spring | 2005 | 250 | 38.68 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 39.94 | |||||||||
6 | Stine Mejdahl | 2005 | 235 | 39.46 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 39.81 | |||||||||
7 | Ida Overgaard Thomassen | 2005 | 222 | 40.25 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 42.88 | |||||||||
8 | Linea Lodberg Klein | 2005 | 204 | 41.35 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 43.05 | |||||||||
9 | Laura Sofie Renneberg | 2005 | 158 | 45.04 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 50.80 | |||||||||
10 | Julie Bertelsen | 2005 | 156 | 45.28 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 48.68 | |||||||||
11 | Naja Gjerløv Andersen | 2004 | 111 | 50.63 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
12 | Isabella Vinkler Valbjørn | 2005 | 88 | 54.67 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:03.11 | |||||||||
13 | Beate Christensen | 2005 | 75 | 57.79 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 59.59 | |||||||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thea Holm Thomsen | 2003 | 392 | 33.31 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.80 | |||||||||
2 | Mathilde Wisborg Fog | 2003 | 391 | 33.34 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 32.28 | |||||||||
3 | Nadia Burholt | 2002 | 355 | 34.41 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 35.32 | |||||||||
4 | Signe Thomsen | 2003 | 326 | 35.39 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 34.74 | |||||||||
5 | Ida Troldborg | 2003 | 308 | 36.09 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 36.54 | |||||||||
6 | Sara Falch | 2002 | 301 | 36.34 | ||||||
Aars Svømmeklub | 37.31 | |||||||||
7 | Julie Bech Ølgaard | 2003 | 278 | 37.32 | ||||||
Aars Svømmeklub | 42.50 | |||||||||
8 | Julie Heby Kanstrup | 2002 | 275 | 37.45 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 37.47 | |||||||||
9 | Celina Sørensen | 2002 | 247 | 38.81 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 52.40 | |||||||||
10 | Louise Hove | 2002 | 236 | 39.40 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mathilde Højbak | 2003 | 231 | 39.72 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 38.82 | |||||||||
12 | Signe Møller Winther | 2002 | 222 | 40.26 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 46.04 | |||||||||
13 | Sofie Horsbøll | 2002 | 210 | 40.99 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 40.93 | |||||||||
14 | Iben Schønwandt | 2003 | 204 | 41.38 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 40.50 | |||||||||
15 | Katrine Anderson | 2003 | 164 | 44.54 | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1994-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mary Folkedal Hole | 2001 | 497 | 30.77 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 30.02 | |||||||||
2 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 448 | 31.84 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 31.12 | |||||||||
3 | Maja Meinert | 2001 | 395 | 33.20 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.67 | |||||||||
4 | Nete Lund Madsen | 2001 | 364 | 34.12 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.75 | |||||||||
5 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | 356 | 34.37 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 37.74 | |||||||||
6 | Cathrine Boe Andersen | 2001 | 342 | 34.84 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 33.92 | |||||||||
7 | Emilie Sofie Hansen | 2001 | 331 | 35.22 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.57 | |||||||||
8 | Johanne Severinsen | 2001 | 207 | 41.15 | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
9 | Maria Andreasen | 1994 | 175 | 43.58 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 41.10 | |||||||||
10 | Luna Schmidt | 2001 | 124 | 48.80 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | ||||||||||
- | Ditte Toft Ibsen | 2001 | DNS | |||||||
Hobro Svømmeklub | 31.15 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 januar 2018 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 12:56 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2018 | Udskriftsdato | 06 januar 2018 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 12:57 | |||
Arrangør | Aabybro IF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 januar 2018 |
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | William Elliot Lumholtz | 2006 | 167 | 39.55 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 42.15 | |||||||||
2 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | 124 | 43.63 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 44.99 | |||||||||
3 | Eigil Midboe Skou | 2006 | 111 | 45.23 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 46.44 | |||||||||
4 | Nikolaj Rytger Knudsen | 2006 | 111 | 45.28 | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
5 | Marius Gorell Mackenhauer | 2006 | 82 | 50.12 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
- | Peter Høenhof Vesterskov | 2007 | DSQ | brystben v 26m | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 381 | 30.07 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 29.78 | |||||||||
2 | Oscar Pedersen | 2004 | 291 | 32.88 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.58 | |||||||||
3 | Malthe Spanggaard | 2004 | 257 | 34.25 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 38.75 | |||||||||
4 | Malte P Iversen | 2004 | 233 | 35.41 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 38.21 | |||||||||
5 | Marcus Dahl Burholt | 2004 | 207 | 36.81 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 41.93 | |||||||||
6 | Lukas Aarup-Kristiansen | 2004 | 206 | 36.87 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 36.64 | |||||||||
7 | Jacob Aagaard Andersen | 2004 | 176 | 38.86 | ||||||
Brønderslev SK08 | 43.92 | |||||||||
8 | Mathias T. Madsen | 2004 | 113 | 45.05 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 43.89 | |||||||||
9 | Magnus Horsbøll | 2005 | 102 | 46.65 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 46.96 | |||||||||
10 | Mathias Qvesel | 2004 | 100 | 46.90 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | ||||||||||
11 | Gustav Brix Rasmussen | 2004 | 98 | 47.14 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 47.33 | |||||||||
12 | Johan Damsgaard Bossen | 2005 | 92 | 48.19 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 57.56 | |||||||||
13 | Ivan Hjermitslev | 2004 | 62 | 54.92 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
- | Mikkel Pedersen | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 38.89 | |||||||||
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads B Jensen | 2002 | 341 | 31.20 | ||||||
Brønderslev SK08 | 34.44 | |||||||||
2 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 328 | 31.59 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.01 | |||||||||
3 | Christoffer B. Lauridsen | 2002 | 310 | 32.20 | ||||||
Aars Svømmeklub | 31.17 | |||||||||
4 | Dion Drejer Delaney | 2003 | 276 | 33.48 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 55.72 | |||||||||
5 | David Tuan V. Valbjørn | 2002 | 274 | 33.53 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 32.03 | |||||||||
6 | Sander van der Pool | 2002 | 269 | 33.77 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 39.69 | |||||||||
7 | Oliver Pedersen | 2003 | 254 | 34.41 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.03 | |||||||||
8 | Frederik P Justesen | 2003 | 198 | 37.40 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 42.38 | |||||||||
9 | Mikkel Magnusson | 2002 | 134 | 42.53 | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
- | Jeppe Borgen Elvensø | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 43.53 | |||||||||
- | Oliver Feldthusen | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Brønderslev SK08 | 35.36 | |||||||||
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1994-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lasse Jensen | 2000 | 412 | 29.29 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 29.20 | |||||||||
2 | Morten Kolbe Thomsen | 2001 | 389 | 29.86 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 29.28 | |||||||||
2 | Simon Andersen | 2000 | 389 | 29.86 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 28.83 | |||||||||
4 | Scott Stegenborg | 2000 | 383 | 30.01 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.84 | |||||||||
5 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 323 | 31.75 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.49 | |||||||||
6 | Nikolaj Thuesen | 2001 | 128 | 43.15 | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1987-1993 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asger Winther | 1993 | 473 | 27.96 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 26.87 | |||||||||
2 | Mikkel Findinge | 1993 | 370 | 30.35 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 28.49 | |||||||||
3 | René Rebsdorf | 1990 | 274 | 33.53 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 39.86 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 januar 2018 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 12:57 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2018 | Udskriftsdato | 06 januar 2018 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 13:39 | |||
Arrangør | Aabybro IF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 januar 2018 |
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mille Marie B Jensen | 2008 | 138 | 49.58 | ||||||
Brønderslev SK08 | 51.59 | |||||||||
2 | Iben Thomasen | 2008 | 137 | 49.75 | ||||||
Brønderslev SK08 | 55.83 | |||||||||
3 | Emilie Hermansen | 2008 | 67 | 1:03.01 | ||||||
Brønderslev SK08 | 1:10.94 | |||||||||
4 | Sofie Egholm | 2009 | 59 | 1:05.59 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 1:14.37 | |||||||||
- | Caroline Rebo Mejlstrup | 2008 | DSQ | EFB 25m | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
- | Emilie Kjær Johannesen | 2008 | DSQ | Brysttag 25m | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Hejndorff Bøgsted | 2006 | 333 | 37.02 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 44.54 | |||||||||
2 | Therese J Helt | 2006 | 252 | 40.62 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 40.08 | |||||||||
3 | Silje Dahl Kirch | 2006 | 208 | 43.30 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 45.01 | |||||||||
4 | Nellie Vad Bisgaard | 2006 | 188 | 44.79 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 45.71 | |||||||||
5 | Luanna Russo | 2006 | 186 | 44.91 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 48.70 | |||||||||
6 | Neya Damgaard | 2007 | 172 | 46.10 | ||||||
Brønderslev SK08 | 49.67 | |||||||||
7 | Laura Smedegaard Rosted | 2006 | 167 | 46.54 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 46.61 | |||||||||
8 | Alma Munk Haugaard | 2007 | 156 | 47.63 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 46.42 | |||||||||
9 | Lise Ingeborg Christianse | 2007 | 140 | 49.39 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
10 | Mathilde Severinsen | 2006 | 129 | 50.71 | ||||||
Svømmeklubben Rask | 59.56 | |||||||||
11 | Freja Christensen | 2006 | 128 | 50.85 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:06.23 | |||||||||
12 | Sofie Jeppesen | 2007 | 125 | 51.30 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 53.16 | |||||||||
13 | Lykke Leere | 2006 | 110 | 53.51 | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
14 | Kamille Baars | 2006 | 109 | 53.58 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 55.21 | |||||||||
15 | Lise Bach Laursen | 2007 | 106 | 54.09 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
16 | Gudrun Pólsdóttir | 2006 | 103 | 54.59 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
17 | Signe Broe Larsen | 2007 | 94 | 56.33 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
18 | Naya Ellesøe Dalsgaard | 2007 | 91 | 57.06 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 1:01.38 | |||||||||
19 | Freja Winther Møller | 2006 | 87 | 57.83 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:11.89 | |||||||||
20 | Malou Brogaard | 2007 | 85 | 58.29 | ||||||
Brønderslev SK08 | 1:02.95 | |||||||||
21 | Sofie Borup | 2007 | 76 | 1:00.38 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 1:12.45 | |||||||||
22 | Camille Gunvald | 2006 | 74 | 1:01.14 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:06.67 | |||||||||
23 | Emilie Toft Iversen | 2007 | 70 | 1:02.25 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 1:05.78 | |||||||||
24 | Anne Primdahl | 2006 | 59 | 1:05.92 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
25 | Sarah Dahl Olsen | 2007 | 51 | 1:09.10 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:04.05 | |||||||||
- | Kirstine Hove | 2006 | DSQ | Ej berøring 25m | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 53.94 | |||||||||
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Fenja Romanski | 2005 | 416 | 34.38 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 34.05 | |||||||||
2 | Kristine Vestergaard | 2005 | 328 | 37.19 | ||||||
Brønderslev SK08 | 37.53 | |||||||||
3 | Zille Haarh Svendsen | 2004 | 323 | 37.41 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 37.24 | |||||||||
4 | Karoline Prang Andersen | 2005 | 321 | 37.49 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 36.03 | |||||||||
5 | Maja M S Sørensen | 2004 | 291 | 38.73 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 38.68 | |||||||||
6 | Elisabeth Leegaard Larsen | 2005 | 264 | 39.97 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 48.48 | |||||||||
7 | Emma W. Bojesen | 2004 | 263 | 40.04 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 40.52 | |||||||||
8 | Svea Tinggaard Larsen | 2005 | 262 | 40.10 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 40.38 | |||||||||
9 | Ida Overgaard Thomassen | 2005 | 262 | 40.11 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 41.06 | |||||||||
10 | Zenia Christensen | 2005 | 224 | 42.25 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 42.69 | |||||||||
11 | Julie Bertelsen | 2005 | 213 | 42.93 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 47.57 | |||||||||
12 | Lucca Tinggaard Larsen | 2004 | 181 | 45.35 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 44.94 | |||||||||
13 | Emma Kjær Johannesen | 2004 | 176 | 45.79 | ||||||
Brønderslev SK08 | 45.77 | |||||||||
14 | Marie Søndergaard | 2005 | 168 | 46.51 | ||||||
Svømmeklubben Rask | 54.64 | |||||||||
15 | Camilla Borksted Jensen | 2004 | 167 | 46.59 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 52.97 | |||||||||
16 | Naja Gjerløv Andersen | 2004 | 149 | 48.41 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 51.68 | |||||||||
17 | Benedicte Værum Nørgaard | 2004 | 122 | 51.70 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
18 | Nora Larsen | 2004 | 79 | 59.62 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 53.94 | |||||||||
- | Anna Jensen | 2004 | DNF | |||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Claudia Madsen | 2004 | DSQ | EFB 25m | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 54.91 | |||||||||
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Juul Jakobsen | 2003 | 404 | 34.71 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 37.05 | |||||||||
2 | Anna Christine Pedersen | 2003 | 367 | 35.83 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 37.28 | |||||||||
3 | Sara Falch | 2002 | 314 | 37.74 | ||||||
Aars Svømmeklub | 36.52 | |||||||||
4 | Kirstine Buus Bendixen | 2003 | 302 | 38.24 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 39.35 | |||||||||
5 | Helene Naur Moth | 2002 | 279 | 39.25 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 39.56 | |||||||||
6 | Louise Hove | 2002 | 277 | 39.36 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 38.94 | |||||||||
7 | Sille Lindberg | 2003 | 266 | 39.89 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 38.97 | |||||||||
8 | Louise Høeg | 2003 | 253 | 40.56 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 42.36 | |||||||||
9 | Signe Kjeldskov | 2003 | 230 | 41.84 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 41.50 | |||||||||
10 | Celina Sørensen | 2002 | 220 | 42.48 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 42.08 | |||||||||
11 | Katrine Anderson | 2003 | 132 | 50.38 | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
12 | Cecilie Billesø | 2003 | 119 | 52.18 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 53.77 | |||||||||
- | Emma Rask Sørensen | 2003 | DNS | |||||||
Aars Svømmeklub | 41.48 | |||||||||
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1994-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ditte Toft Ibsen | 2001 | 492 | 32.50 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 31.86 | |||||||||
2 | Mary Folkedal Hole | 2001 | 474 | 32.90 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nete Lund Madsen | 2001 | 462 | 33.19 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.99 | |||||||||
4 | Maria M. Porsmose | 2000 | 446 | 33.59 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.59 | |||||||||
5 | Emma Viborg Larsen | 2001 | 424 | 34.16 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 33.94 | |||||||||
6 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | 398 | 34.89 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.56 | |||||||||
7 | Emilie Sofie Hansen | 2001 | 353 | 36.29 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 39.29 | |||||||||
8 | Luna Schmidt | 2001 | 196 | 44.19 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | ||||||||||
9 | Maria Andreasen | 1994 | 190 | 44.62 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 43.37 | |||||||||
10 | Anna Andreasen | 2001 | 168 | 46.49 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 48.60 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 januar 2018 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 13:39 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2018 | Udskriftsdato | 06 januar 2018 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 13:53 | |||
Arrangør | Aabybro IF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 januar 2018 |
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Bach Larsen | 2008 | 73 | 52.94 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
2 | Gustav Ø. Pedersen | 2008 | 69 | 53.95 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 52.80 | |||||||||
3 | Nikolaj Baars | 2008 | 51 | 59.83 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:09.64 | |||||||||
4 | Mattie Christiansen | 2008 | 43 | 1:03.41 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 1:09.57 | |||||||||
5 | Mads Peter Jensen | 2008 | 40 | 1:04.46 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:06.87 | |||||||||
6 | Casper Buus | 2008 | 40 | 1:04.61 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:05.43 | |||||||||
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | William Elliot Lumholtz | 2006 | 146 | 42.16 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 43.55 | |||||||||
2 | Jakob Thomsen | 2006 | 126 | 44.27 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 44.82 | |||||||||
3 | Christoffer Værum Nørgaar | 2006 | 79 | 51.63 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
4 | Peter Høenhof Vesterskov | 2007 | 68 | 54.42 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oscar Pedersen | 2004 | 294 | 33.40 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.54 | |||||||||
2 | Marcus Dahl Burholt | 2004 | 232 | 36.13 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 39.93 | |||||||||
3 | Marcus Albæk | 2004 | 217 | 36.97 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 37.37 | |||||||||
4 | Malthe Spanggaard | 2004 | 208 | 37.45 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 37.91 | |||||||||
5 | Lukas Aarup-Kristiansen | 2004 | 202 | 37.86 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 38.07 | |||||||||
6 | Elmer Oosterhof | 2005 | 169 | 40.13 | ||||||
Aars Svømmeklub | 42.58 | |||||||||
7 | Kristian Jensen | 2004 | 135 | 43.30 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 44.01 | |||||||||
8 | Mathias T. Madsen | 2004 | 135 | 43.31 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 41.42 | |||||||||
9 | Kasper Hansen | 2004 | 119 | 45.08 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
10 | Claes Stenger | 2005 | 96 | 48.38 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 50.00 | |||||||||
11 | Ivan Hjermitslev | 2004 | 76 | 52.30 | ||||||
Brønderslev SK08 | 1:01.18 | |||||||||
12 | Frederik Højer | 2005 | 56 | 57.80 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:12.30 | |||||||||
- | Karl Anton Kristensen | 2005 | DSQ | EFB 25m | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | ||||||||||
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | 319 | 32.50 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 32.45 | |||||||||
2 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 256 | 34.99 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 35.25 | |||||||||
3 | Oliver Pedersen | 2003 | 245 | 35.51 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.22 | |||||||||
4 | Frederik P Justesen | 2003 | 243 | 35.57 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 39.34 | |||||||||
5 | Jacob Toft | 2003 | 236 | 35.94 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 36.94 | |||||||||
6 | Jimmy Nielsen | 2003 | 220 | 36.76 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 36.82 | |||||||||
7 | Marius Kristensen | 2003 | 217 | 36.96 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | ||||||||||
8 | Victor Haunstrup | 2003 | 142 | 42.54 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 43.63 | |||||||||
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1994-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Viltoft Andersen | 2000 | 398 | 30.19 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 30.65 | |||||||||
2 | Rasmus Abildgaard | 2000 | 328 | 32.21 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 31.14 | |||||||||
3 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 319 | 32.49 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.19 | |||||||||
4 | Nicklas Pedersen | 2001 | 307 | 32.93 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.70 | |||||||||
5 | Scott Stegenborg | 2000 | 303 | 33.07 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.57 | |||||||||
6 | Rasmus Pedersen | 2000 | 259 | 34.84 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Jonathan L Kristensen | 2000 | DSQ | Neddykket i mål | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.04 | |||||||||
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1987-1993 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asger Winther | 1993 | 444 | 29.12 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 29.07 | |||||||||
2 | René Rebsdorf | 1990 | 202 | 37.84 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 43.83 | |||||||||
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1968 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Preben Hansen | 1967 | 165 | 40.44 | ||||||
Aars Svømmeklub | 36.76 | |||||||||
2 | Bo Damvad | 1967 | 164 | 40.56 | ||||||
Aars Svømmeklub | 32.47 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 januar 2018 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 13:53 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2018 | Udskriftsdato | 06 januar 2018 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 14:45 | |||
Arrangør | Aabybro IF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 januar 2018 |
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Rebo Mejlstrup | 2008 | 127 | 55.35 | 1:52.63 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Hejndorff Bøgsted | 2006 | 246 | 43.74 | 1:30.44 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:34.91 | |||||||||
2 | Pernille Petersen | 2006 | 210 | 43.20 | 1:35.34 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:34.80 | |||||||||
3 | Nellie Vad Bisgaard | 2006 | 193 | 46.98 | 1:38.02 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:47.07 | |||||||||
4 | Alma Munk Haugaard | 2007 | 170 | 49.25 | 1:42.17 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:46.99 | |||||||||
5 | Marie Elisabeth Thorsted | 2006 | 168 | 49.18 | 1:42.53 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:42.15 | |||||||||
6 | Silje Dahl Kirch | 2006 | 153 | 48.34 | 1:45.78 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:41.90 | |||||||||
7 | Marlena Lundkvist | 2006 | 131 | 53.80 | 1:51.53 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:54.43 | |||||||||
8 | Lise Ingeborg Christianse | 2007 | 113 | 55.40 | 1:57.02 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:56.10 | |||||||||
9 | Astrid O. Thomassen | 2007 | 106 | 57.46 | 1:59.58 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:57.22 | |||||||||
10 | Camille Gunvald | 2006 | 92 | 1:03.73 | 2:05.13 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 2:15.94 | |||||||||
- | Sarah Dahl Olsen | 2007 | DNS | |||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Anne Primdahl | 2006 | DSQ | Bryst ved start | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Gudrun Pólsdóttir | 2006 | DSQ | Ej berøring 50m | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
- | Kamille Baars | 2006 | DSQ | 1 hånd vending 75m | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Lise Bach Laursen | 2007 | DSQ | Asynkron arm 20m | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 2:34.31 | |||||||||
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristine Vestergaard | 2005 | 327 | 38.87 | 1:22.20 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:21.47 | |||||||||
2 | Stine Mejdahl | 2005 | 327 | 37.22 | 1:22.22 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:25.82 | |||||||||
3 | Cassandra Spring | 2005 | 326 | 39.46 | 1:22.31 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:24.54 | |||||||||
4 | Maja M S Sørensen | 2004 | 322 | 38.71 | 1:22.67 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:26.71 | |||||||||
5 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | 322 | 38.29 | 1:22.68 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:25.06 | |||||||||
6 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 320 | 39.18 | 1:22.77 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:22.72 | |||||||||
7 | Liva Lauridsen Vorgod | 2005 | 281 | 41.98 | 1:26.46 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:27.76 | |||||||||
8 | Linea Lodberg Klein | 2005 | 276 | 41.09 | 1:26.98 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:29.47 | |||||||||
9 | Sarah Brix | 2004 | 274 | 41.62 | 1:27.21 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:28.63 | |||||||||
10 | Elisabeth Leegaard Larsen | 2005 | 263 | 41.17 | 1:28.35 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:59.79 | |||||||||
11 | Allie F. Brandt | 2004 | 260 | 42.29 | 1:28.72 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | 1:32.61 | |||||||||
12 | Emma W. Bojesen | 2004 | 246 | 42.51 | 1:30.35 | |||||
Snedsted Svømmeklub | 1:35.26 | |||||||||
13 | Zenia Christensen | 2005 | 238 | 44.66 | 1:31.41 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:34.09 | |||||||||
14 | Sara Kokholm | 2005 | 229 | 45.38 | 1:32.53 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | 1:36.62 | |||||||||
15 | Sofie Søe Møhlenberg | 2004 | 178 | 47.68 | 1:40.66 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:58.96 | |||||||||
16 | Camilla Borksted Jensen | 2004 | 149 | 49.67 | 1:46.81 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:52.32 | |||||||||
17 | Isabella Vinkler Valbjørn | 2005 | 140 | 54.22 | 1:49.11 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:57.94 | |||||||||
18 | Benedicte Værum Nørgaard | 2004 | 135 | 52.08 | 1:50.26 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Svea Tinggaard Larsen | 2005 | DNS | |||||||
Hobro Svømmeklub | 1:35.44 | |||||||||
- | Anna Jensen | 2004 | DSQ | 1 hånd vending 75m | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Laura Sofie Renneberg | 2005 | DSQ | Afslut på mave 50m | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:46.37 | |||||||||
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freja Romanski | 2003 | 436 | 36.25 | 1:14.69 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:17.54 | |||||||||
2 | Signe Thomsen | 2003 | 418 | 35.55 | 1:15.77 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:14.87 | |||||||||
3 | Mathilde Wisborg Fog | 2003 | 396 | 34.79 | 1:17.12 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:15.85 | |||||||||
4 | Thea Holm Thomsen | 2003 | 392 | 37.09 | 1:17.41 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:17.16 | |||||||||
5 | Nadia Burholt | 2002 | 383 | 35.58 | 1:17.97 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:16.54 | |||||||||
6 | Anna Christine Pedersen | 2003 | 338 | 37.92 | 1:21.30 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:21.94 | |||||||||
7 | Ida Troldborg | 2003 | 328 | 39.10 | 1:22.17 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:21.40 | |||||||||
8 | Louise Hove | 2002 | 310 | 39.46 | 1:23.68 | |||||
Snedsted Svømmeklub | 1:28.53 | |||||||||
9 | Iben Schønwandt | 2003 | 281 | 42.91 | 1:26.49 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:29.15 | |||||||||
10 | Louise Høeg | 2003 | 280 | 41.31 | 1:26.62 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:28.71 | |||||||||
11 | Sofie Horsbøll | 2002 | 276 | 43.48 | 1:27.03 | |||||
Snedsted Svømmeklub | 1:29.56 | |||||||||
12 | Signe Møller Winther | 2002 | 258 | 41.22 | 1:28.99 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:30.55 | |||||||||
13 | Helene Naur Moth | 2002 | 252 | 42.56 | 1:29.65 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:31.21 | |||||||||
14 | Sisse Ø. Nielsen | 2003 | 223 | 41.85 | 1:33.39 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:34.07 | |||||||||
15 | Sofia Bak | 2002 | 169 | 52.86 | 1:42.36 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:31.71 | |||||||||
16 | Cecilie Billesø | 2003 | 124 | 54.93 | 1:53.51 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 2:00.81 | |||||||||
- | Celina Sørensen | 2002 | DSQ | Afslut på mave 50m | ||||||
Hobro Svømmeklub | 1:31.60 | |||||||||
- | Julie Heby Kanstrup | 2002 | DSQ | 2 Flyben brysstart | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:29.73 | |||||||||
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1994-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ditte Toft Ibsen | 2001 | 456 | 35.04 | 1:13.60 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:10.49 | |||||||||
2 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | 452 | 34.94 | 1:13.80 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:12.21 | |||||||||
3 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 441 | 35.55 | 1:14.42 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:13.63 | |||||||||
4 | Maria M. Porsmose | 2000 | 438 | 35.20 | 1:14.62 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:10.68 | |||||||||
5 | Maja Meinert | 2001 | 417 | 36.62 | 1:15.81 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:14.58 | |||||||||
6 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | 409 | 36.76 | 1:16.31 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:17.85 | |||||||||
7 | Nete Lund Madsen | 2001 | 398 | 36.15 | 1:17.00 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:14.15 | |||||||||
8 | Johanne Folkedahl Hole | 2000 | 344 | 39.40 | 1:20.87 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | 1:14.56 | |||||||||
9 | Babette Thordal | 2001 | 341 | 39.49 | 1:21.07 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:22.24 | |||||||||
10 | Cathrine Boe Andersen | 2001 | 339 | 38.21 | 1:21.22 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:19.08 | |||||||||
11 | Emma Steen | 2000 | 293 | 38.15 | 1:25.25 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:23.89 | |||||||||
12 | Emilie Sofie Hansen | 2001 | 270 | 40.85 | 1:27.61 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Maria Andreasen | 1994 | 167 | 46.14 | 1:42.82 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:37.33 | |||||||||
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1987-1993 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christina Mogensen | 1988 | 261 | 38.74 | 1:28.61 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 januar 2018 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 14:45 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2018 | Udskriftsdato | 06 januar 2018 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 14:44 | |||
Arrangør | Aabybro IF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 januar 2018 |
Løb 14, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Bach Larsen | 2008 | 76 | 57.40 | 1:58.41 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 2:03.44 | |||||||||
2 | Gustav Ø. Pedersen | 2008 | 72 | 59.78 | 2:00.46 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:09.00 | |||||||||
- | Casper Buus | 2008 | DSQ | flere flyben udsvøm | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Mads Peter Jensen | 2008 | DSQ | inadv fødder 60m | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Nikolaj Baars | 2008 | DSQ | crawalarm 5m | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
Løb 14, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Mølgaard | 2006 | 181 | 41.90 | 1:28.86 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:31.19 | |||||||||
2 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | 178 | 42.15 | 1:29.29 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:42.51 | |||||||||
- | Christoffer Værum Nørgaar | 2006 | DSQ | crawltag efter 5m | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Nikolaj Rytger Knudsen | 2006 | DSQ | afslut på mave 50m | ||||||
Svømmeklubben Rask | 1:59.53 | |||||||||
- | Peter Høenhof Vesterskov | 2007 | DSQ | async ben 70m | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oscar Pedersen | 2004 | 295 | 33.58 | 1:15.53 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:17.29 | |||||||||
2 | Kris Jensen | 2004 | 264 | 36.61 | 1:18.40 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:24.40 | |||||||||
3 | Malthe Spanggaard | 2004 | 250 | 36.59 | 1:19.83 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:24.95 | |||||||||
4 | Lukas Aarup-Kristiansen | 2004 | 235 | 39.26 | 1:21.50 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:23.13 | |||||||||
5 | Mikkel Pedersen | 2004 | 225 | 40.04 | 1:22.62 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:24.66 | |||||||||
6 | Marcus Albæk | 2004 | 221 | 37.83 | 1:23.19 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:28.36 | |||||||||
7 | Jacob Aagaard Andersen | 2004 | 188 | 41.10 | 1:27.70 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:28.71 | |||||||||
8 | Elmer Oosterhof | 2005 | 182 | 41.98 | 1:28.66 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:31.67 | |||||||||
9 | Mathias T. Madsen | 2004 | 172 | 43.42 | 1:30.32 | |||||
Snedsted Svømmeklub | 1:29.12 | |||||||||
10 | Lucas Hansen | 2005 | 163 | 42.95 | 1:31.93 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:42.26 | |||||||||
11 | Mathias Johansen | 2005 | 142 | 46.83 | 1:36.25 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:34.31 | |||||||||
12 | Andreas V. Johansen | 2004 | 139 | 48.00 | 1:36.99 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:47.86 | |||||||||
13 | Kasper Hansen | 2004 | 130 | 45.43 | 1:39.05 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
14 | Mathias Qvesel | 2004 | 119 | 50.92 | 1:42.26 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederik Vernersen | 2005 | DSQ | afsæt på mave 25m | ||||||
Hobro Svømmeklub | 1:34.85 | |||||||||
- | Malte P Iversen | 2004 | DSQ | afslut mave 5om | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:21.76 | |||||||||
Løb 14, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 371 | 33.67 | 1:09.98 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:10.22 | |||||||||
2 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 369 | 32.97 | 1:10.07 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:11.57 | |||||||||
3 | Mads B Jensen | 2002 | 349 | 32.41 | 1:11.41 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:14.38 | |||||||||
4 | Malik Lodberg Klein | 2003 | 335 | 34.90 | 1:12.41 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:13.06 | |||||||||
5 | Christoffer B. Lauridsen | 2002 | 312 | 34.58 | 1:14.10 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:11.24 | |||||||||
6 | Tobias Vestby Jensen | 2003 | 305 | 35.42 | 1:14.72 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:17.23 | |||||||||
7 | Jacob Toft | 2003 | 301 | 35.01 | 1:15.05 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:15.17 | |||||||||
8 | Sander van der Pool | 2002 | 268 | 36.97 | 1:17.95 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:20.66 | |||||||||
9 | Frederik P Justesen | 2003 | 233 | 39.07 | 1:21.72 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:22.97 | |||||||||
10 | Oliver Feldthusen | 2003 | 223 | 39.63 | 1:22.94 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:29.68 | |||||||||
11 | Matthias Guldbæk | 2003 | 177 | 38.73 | 1:29.55 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Dion Drejer Delaney | 2003 | DSQ | mave afslut ryg 5om | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:24.74 | |||||||||
Løb 14, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1994-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik V-Nielsen | 1995 | 452 | 30.44 | 1:05.52 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:05.04 | |||||||||
2 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 399 | 32.49 | 1:08.32 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:06.75 | |||||||||
3 | Lasse Jensen | 2000 | 390 | 32.54 | 1:08.83 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:06.99 | |||||||||
4 | Jonathan L Kristensen | 2000 | 372 | 33.41 | 1:09.92 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:10.69 | |||||||||
5 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 365 | 31.82 | 1:10.36 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:09.26 | |||||||||
6 | Morten Kolbe Thomsen | 2001 | 348 | 33.72 | 1:11.45 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | 1:12.30 | |||||||||
7 | Scott Stegenborg | 2000 | 321 | 32.85 | 1:13.40 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.54 | |||||||||
8 | Thomas Jon Kristensen | 2000 | 303 | 34.20 | 1:14.87 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nicklas Pedersen | 2001 | 302 | 34.91 | 1:14.91 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:13.66 | |||||||||
10 | Anders Mikkelsen | 2001 | 265 | 37.30 | 1:18.24 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:16.84 | |||||||||
11 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | 251 | 35.03 | 1:19.64 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:17.50 | |||||||||
12 | Rasmus Grøn | 1999 | 194 | 40.40 | 1:26.77 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:27.19 | |||||||||
13 | Nikolaj Thuesen | 2001 | 181 | 40.58 | 1:28.78 | |||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
- | Jens Kristian Kristensen | 2000 | DNS | |||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 1:18.63 | |||||||||
Løb 14, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1987-1993 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | René Rebsdorf | 1990 | 269 | 36.66 | 1:17.83 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:34.59 | |||||||||
Løb 14, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1968 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Klaus Moeslund | 1968 | 205 | 39.44 | 1:25.30 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:23.98 | |||||||||
2 | Kim T. Kristiansen | 1967 | 181 | 41.18 | 1:28.89 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:26.62 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 januar 2018 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 14:44 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2018 | Udskriftsdato | 06 januar 2018 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 15:24 | |||
Arrangør | Aabybro IF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 januar 2018 |
Løb 15, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aia Caroline Abel | 2006 | 306 | 1:20.68 | 2:50.35 | 4:19.79 | 5:47.90 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 6:20.07 | |||||||||
2 | Marlena Lundkvist | 2006 | 155 | 1:41.35 | 3:34.87 | 5:27.71 | 7:15.91 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
Løb 15, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Fenja Romanski | 2005 | 493 | 1:11.71 | 2:27.35 | 3:44.12 | 4:56.78 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
2 | Mille Fischer Hovalt | 2004 | 331 | 1:20.43 | 2:47.66 | 4:16.03 | 5:38.96 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 5:37.86 | |||||||||
3 | Agnes Immersen Lyndrup | 2004 | 193 | 1:35.28 | 3:24.02 | 5:09.53 | 6:45.22 | |||
Snedsted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freja Romanski | 2003 | 465 | 1:12.73 | 2:30.57 | 3:47.45 | 5:02.59 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 5:09.57 | |||||||||
2 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 432 | 1:13.77 | 2:31.65 | 3:49.68 | 5:10.22 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 5:04.89 | |||||||||
3 | Mathilde Wisborg Fog | 2003 | 393 | 1:14.34 | 2:35.69 | 3:58.96 | 5:19.91 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 5:17.60 | |||||||||
4 | Iben Kjær Bengtson | 2002 | 338 | 1:18.45 | 2:45.00 | 4:12.32 | 5:36.51 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:36.32 | |||||||||
5 | Amalie Juul Jakobsen | 2003 | 334 | 1:19.59 | 2:45.81 | 4:14.21 | 5:37.85 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 6:08.74 | |||||||||
6 | Amelie Thordal | 2003 | 287 | 1:22.60 | 2:53.99 | 4:26.35 | 5:55.51 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 5:55.69 | |||||||||
7 | Sisse Ø. Nielsen | 2003 | 233 | 1:27.01 | 3:05.05 | 4:43.25 | 6:20.65 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 6:16.13 | |||||||||
Løb 15, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1994-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Babette Thordal | 2001 | 343 | 1:18.67 | 2:42.73 | 4:08.97 | 5:34.94 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 5:34.24 | |||||||||
2 | Emma Steen | 2000 | 335 | 1:19.41 | 2:45.63 | 4:13.35 | 5:37.65 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 5:38.78 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 januar 2018 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 15:24 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2018 | Udskriftsdato | 06 januar 2018 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 15:44 | |||
Arrangør | Aabybro IF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 januar 2018 |
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Bach Larsen | 2008 | 117 | 1:39.54 | 3:31.56 | 5:24.95 | 7:13.08 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Eigil Midboe Skou | 2006 | 258 | 1:18.27 | 2:44.11 | 4:11.08 | 5:33.36 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 7:10.66 | |||||||||
2 | William Elliot Lumholtz | 2006 | 222 | 1:21.98 | 2:52.53 | 4:23.85 | 5:50.35 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 6:37.13 | |||||||||
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 438 | 1:06.29 | 2:20.24 | 3:32.77 | 4:39.45 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 4:43.20 | |||||||||
2 | Valentin Thordal | 2005 | 284 | 1:16.26 | 2:38.94 | 4:01.94 | 5:22.75 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 5:41.28 | |||||||||
3 | Marcus Albæk | 2004 | 230 | 1:20.91 | 2:50.99 | 4:19.73 | 5:45.99 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 5:57.88 | |||||||||
4 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | 177 | 1:25.55 | 3:02.92 | 4:41.20 | 6:17.94 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
5 | Johan Damsgaard Bossen | 2005 | 175 | 1:29.40 | 3:06.84 | 4:42.70 | 6:19.12 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 7:01.34 | |||||||||
6 | Gustav Brix Rasmussen | 2004 | 171 | 1:26.83 | 3:06.63 | 4:46.98 | 6:22.22 | |||
Aabybro Idrætsforening | 6:36.93 | |||||||||
7 | Tobias Lyngholm Skovlyk | 2004 | 166 | 1:26.29 | 3:06.55 | 4:47.50 | 6:25.51 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 7:09.27 | |||||||||
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | 383 | 1:10.11 | 2:25.27 | 3:39.59 | 4:52.08 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 4:54.51 | |||||||||
2 | Mathias Jelle Thomsen | 2002 | 271 | 1:13.50 | 2:38.03 | 4:03.80 | 5:27.77 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 5:32.44 | |||||||||
3 | Jonas Abildgaard | 2003 | 252 | 1:15.95 | 2:40.54 | 4:07.15 | 5:35.71 | |||
Aabybro Idrætsforening | 5:39.58 | |||||||||
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1994-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Viltoft Andersen | 2000 | 436 | 1:06.25 | 2:20.39 | 3:32.67 | 4:39.70 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 4:45.17 | |||||||||
2 | David Johansen | 2001 | 401 | 1:06.30 | 2:20.51 | 3:34.49 | 4:47.81 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 4:49.84 | |||||||||
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1987-1993 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kim Møller Nielsen | 1992 | 290 | 1:17.89 | 2:41.62 | 4:05.71 | 5:20.62 | |||
Aars Svømmeklub | 5:05.93 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 januar 2018 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 15:44 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2018 | Udskriftsdato | 06 januar 2018 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 16:08 | |||
Arrangør | Aabybro IF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 januar 2018 |
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Therese J Helt | 2006 | 204 | 50.20 | 1:45.77 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:39.72 | |||||||||
2 | Luanna Russo | 2006 | 193 | 50.49 | 1:47.90 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 2:10.87 | |||||||||
3 | Ida Jensen | 2006 | 164 | 52.73 | 1:53.88 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | 1:58.10 | |||||||||
4 | Sarah Storm Jacobsen | 2006 | 163 | 52.65 | 1:53.96 | |||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
5 | Laura Smedegaard Rosted | 2006 | 158 | 57.44 | 1:55.26 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:04.77 | |||||||||
6 | Marie Elisabeth Thorsted | 2006 | 145 | 56.38 | 1:58.69 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:58.33 | |||||||||
7 | Neya Damgaard | 2007 | 134 | 57.44 | 2:01.78 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
8 | Nikoline P. Michaelsen | 2007 | 133 | 56.08 | 2:01.98 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 2:14.52 | |||||||||
9 | Naya Ellesøe Dalsgaard | 2007 | 125 | 57.60 | 2:04.59 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 2:04.09 | |||||||||
10 | Freja Christensen | 2006 | 108 | 1:01.06 | 2:10.62 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 2:19.11 | |||||||||
11 | Lise Ingeborg Christianse | 2007 | 97 | 1:04.91 | 2:15.51 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:10.79 | |||||||||
- | Sofie Borup | 2007 | DSQ | Flere flyben v/start | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 2:42.45 | |||||||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liva Lauridsen Vorgod | 2005 | 342 | 43.22 | 1:29.12 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:37.26 | |||||||||
2 | Kristine Vestergaard | 2005 | 342 | 43.36 | 1:29.16 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:28.23 | |||||||||
3 | Lucca Tinggaard Larsen | 2004 | 282 | 45.23 | 1:35.09 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:39.42 | |||||||||
4 | Cassandra Spring | 2005 | 279 | 46.07 | 1:35.33 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:39.61 | |||||||||
5 | Allie F. Brandt | 2004 | 279 | 44.97 | 1:35.42 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | 1:30.95 | |||||||||
6 | Sara Kokholm | 2005 | 269 | 46.05 | 1:36.57 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | 1:38.16 | |||||||||
7 | Stine Mejdahl | 2005 | 259 | 47.99 | 1:37.82 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:48.15 | |||||||||
8 | Linea Lodberg Klein | 2005 | 244 | 49.45 | 1:39.77 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:42.76 | |||||||||
9 | Michelle Bloch Sørensen | 2004 | 239 | 48.41 | 1:40.46 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:53.30 | |||||||||
10 | Agnes Immersen Lyndrup | 2004 | 225 | 47.84 | 1:42.40 | |||||
Snedsted Svømmeklub | 1:40.62 | |||||||||
11 | Zenia Christensen | 2005 | 200 | 51.49 | 1:46.53 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:46.69 | |||||||||
12 | Caroline T. Madsen | 2005 | 182 | 52.80 | 1:49.85 | |||||
Snedsted Svømmeklub | 1:49.35 | |||||||||
13 | Marie Søndergaard | 2005 | 181 | 50.69 | 1:50.07 | |||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
14 | Emma Kjær Johannesen | 2004 | 165 | 54.47 | 1:53.50 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:51.92 | |||||||||
15 | Beate Christensen | 2005 | 124 | 58.86 | 2:04.75 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 2:17.51 | |||||||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thea Holm Thomsen | 2003 | 371 | 40.99 | 1:26.72 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:30.64 | |||||||||
2 | Louise Høeg | 2003 | 302 | 44.66 | 1:32.91 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:34.08 | |||||||||
3 | Nadia Burholt | 2002 | 299 | 44.15 | 1:33.21 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:32.19 | |||||||||
4 | Kirstine Buus Bendixen | 2003 | 261 | 46.76 | 1:37.49 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:33.68 | |||||||||
5 | Sofie Horsbøll | 2002 | 258 | 46.55 | 1:37.92 | |||||
Snedsted Svømmeklub | 1:38.84 | |||||||||
6 | Iben Kjær Bengtson | 2002 | 249 | 47.77 | 1:39.03 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:36.10 | |||||||||
7 | Signe Kjeldskov | 2003 | 244 | 47.64 | 1:39.75 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:38.53 | |||||||||
8 | Emma Kristiansen | 2002 | 241 | 47.47 | 1:40.16 | |||||
Svømmeklubben Sømærket | 1:46.34 | |||||||||
9 | Amelie Thordal | 2003 | 225 | 48.22 | 1:42.42 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:39.70 | |||||||||
10 | Signe Møller Winther | 2002 | 201 | 51.30 | 1:46.29 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:46.03 | |||||||||
11 | Sofia Bak | 2002 | 200 | 51.65 | 1:46.55 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:46.03 | |||||||||
12 | Cecilie Billesø | 2003 | 88 | 1:07.30 | 2:19.93 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Emma Rask Sørensen | 2003 | DNS | |||||||
Aars Svømmeklub | 1:42.34 | |||||||||
- | Kathrine Munk Pedersen | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
- | Victoria Mølgaard Bech | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1994-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 447 | 39.61 | 1:21.50 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:19.22 | |||||||||
2 | Johanne Folkedahl Hole | 2000 | 410 | 40.85 | 1:23.90 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | 1:17.71 | |||||||||
3 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | 377 | 42.07 | 1:26.27 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:27.47 | |||||||||
4 | Babette Thordal | 2001 | 372 | 42.37 | 1:26.69 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:29.37 | |||||||||
5 | Maria M. Porsmose | 2000 | 370 | 40.89 | 1:26.84 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:19.92 | |||||||||
6 | Maja Meinert | 2001 | 370 | 40.25 | 1:26.85 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:21.12 | |||||||||
7 | Luna Schmidt | 2001 | 162 | 54.83 | 1:54.31 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | 1:57.54 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 januar 2018 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 16:08 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2018 | Udskriftsdato | 06 januar 2018 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 16:20 | |||
Arrangør | Aabybro IF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 januar 2018 |
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Ø. Pedersen | 2008 | 97 | 57.84 | 2:01.03 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:04.31 | |||||||||
2 | Mattie Christiansen | 2008 | 53 | 1:10.76 | 2:27.58 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 2:42.63 | |||||||||
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Porsborg | 2007 | 154 | 49.13 | 1:43.71 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:48.62 | |||||||||
2 | Jakob Thomsen | 2006 | 112 | 55.76 | 1:55.08 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:01.47 | |||||||||
3 | Nikolaj Rytger Knudsen | 2006 | 86 | 59.95 | 2:05.58 | |||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kris Jensen | 2004 | 249 | 41.94 | 1:28.34 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:34.90 | |||||||||
2 | Malte P Iversen | 2004 | 242 | 42.67 | 1:29.12 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:31.16 | |||||||||
3 | Mikkel Pedersen | 2004 | 239 | 44.21 | 1:29.59 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:30.22 | |||||||||
4 | Valentin Thordal | 2005 | 209 | 45.07 | 1:33.65 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:33.80 | |||||||||
5 | Frederik Vernersen | 2005 | 204 | 46.09 | 1:34.35 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:40.93 | |||||||||
6 | Jacob Aagaard Andersen | 2004 | 181 | 46.66 | 1:38.28 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:39.34 | |||||||||
7 | Lucas Hansen | 2005 | 155 | 51.35 | 1:43.50 | |||||
Hobro Svømmeklub | 2:02.31 | |||||||||
8 | Mathias Johansen | 2005 | 154 | 49.69 | 1:43.66 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:47.09 | |||||||||
9 | Magnus Horsbøll | 2005 | 145 | 52.07 | 1:45.64 | |||||
Snedsted Svømmeklub | 1:44.93 | |||||||||
10 | Malthe Kobber Nielsen | 2005 | 143 | 49.82 | 1:46.33 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 1:49.19 | |||||||||
11 | Kristian Jensen | 2004 | 137 | 52.43 | 1:47.78 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:53.86 | |||||||||
12 | Frederik Højer | 2005 | 65 | 1:02.98 | 2:17.90 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 2:28.95 | |||||||||
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 373 | 36.60 | 1:17.21 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:19.07 | |||||||||
2 | Matias Kjær | 2002 | 334 | 39.00 | 1:20.15 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:20.74 | |||||||||
3 | Malik Lodberg Klein | 2003 | 333 | 38.16 | 1:20.21 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:18.99 | |||||||||
4 | Dion Drejer Delaney | 2003 | 299 | 38.98 | 1:23.16 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
5 | David Tuan V. Valbjørn | 2002 | 288 | 39.99 | 1:24.17 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:26.04 | |||||||||
6 | Marius Kristensen | 2003 | 280 | 40.14 | 1:24.98 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | 1:25.01 | |||||||||
7 | Sander van der Pool | 2002 | 263 | 41.40 | 1:26.73 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:29.95 | |||||||||
8 | Andreas Christensen | 2003 | 258 | 41.35 | 1:27.33 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:34.90 | |||||||||
9 | Jimmy Nielsen | 2003 | 251 | 40.87 | 1:28.09 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:32.86 | |||||||||
10 | Alexander Gislund | 2003 | 152 | 46.98 | 1:44.07 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 1:48.98 | |||||||||
11 | Mikkel Magnusson | 2002 | 142 | 49.05 | 1:46.59 | |||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
- | Matthias Guldbæk | 2003 | DSQ | 1 hånd vending 75m | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Nicklas Sørensen | 2003 | DSQ | 1 hånd vending 50m | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 1:49.92 | |||||||||
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1994-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 450 | 34.22 | 1:12.52 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:16.17 | |||||||||
2 | Lasse Jensen | 2000 | 426 | 35.45 | 1:13.88 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:14.04 | |||||||||
3 | Thomas Jon Kristensen | 2000 | 290 | 40.18 | 1:24.00 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | 1:29.85 | |||||||||
4 | Jens Kristian Kristensen | 2000 | 277 | 40.95 | 1:25.26 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | 1:27.35 | |||||||||
5 | Anders Mikkelsen | 2001 | 272 | 39.79 | 1:25.76 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:25.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 januar 2018 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 16:20 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2018 | Udskriftsdato | 06 januar 2018 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 16:57 | |||
Arrangør | Aabybro IF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 januar 2018 |
Løb 19, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Rønnow | 2006 | 293 | 1:36.02 | 3:15.96 | 5:07.69 | 6:30.58 | |||
Aabybro Idrætsforening | 6:21.65 | |||||||||
2 | Aia Caroline Abel | 2006 | 268 | 1:38.83 | 3:10.50 | 5:15.96 | 6:42.23 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 7:16.82 | |||||||||
3 | Pernille Petersen | 2006 | 196 | 3:43.93 | 5:53.73 | 7:25.94 | ||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
Løb 19, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Prang Andersen | 2005 | 382 | 1:21.65 | 2:53.16 | 4:36.09 | 5:57.43 | |||
Hobro Svømmeklub | 6:37.76 | |||||||||
2 | Freja Friborg | 2004 | 326 | 1:18.22 | 2:56.29 | 4:47.41 | 6:16.63 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 6:25.92 | |||||||||
3 | Linea Lodberg Klein | 2005 | 272 | 1:38.85 | 3:20.08 | 5:12.22 | 6:40.26 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
4 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 270 | 1:41.15 | 3:23.50 | 5:20.79 | 6:41.03 | |||
Aabybro Idrætsforening | 6:27.60 | |||||||||
Løb 19, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 398 | 1:18.62 | 2:53.76 | 4:37.06 | 5:52.67 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 5:46.96 | |||||||||
Løb 19, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1994-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mary Folkedal Hole | 2001 | 451 | 1:12.75 | 2:38.35 | 4:16.44 | 5:38.16 | |||
Frederikshavn Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma Viborg Larsen | 2001 | 399 | 1:21.91 | 2:49.43 | 4:32.92 | 5:52.43 | |||
Aabybro Idrætsforening | 5:54.84 | |||||||||
3 | Cathrine Boe Andersen | 2001 | 318 | 1:27.86 | 3:04.50 | 4:57.08 | 6:19.78 | |||
Aabybro Idrætsforening | 6:13.23 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 januar 2018 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 16:57 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2018 | Udskriftsdato | 06 januar 2018 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 17:41 | |||
Arrangør | Aabybro IF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 januar 2018 |
Løb 20, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jacob Toft | 2003 | 347 | 1:15.21 | 2:42.46 | 4:22.11 | 5:34.85 | |||
Aabybro Idrætsforening | 5:36.73 | |||||||||
2 | Mathias Jelle Thomsen | 2002 | 208 | 1:35.76 | 5:11.01 | 6:37.43 | ||||
Svømmeklubben Søhesten | 6:55.70 | |||||||||
- | Jens Mejdahl | 2003 | DSQ | Ej berøring 150m | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 5:55.81 | |||||||||
Løb 20, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1994-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Abildgaard | 2000 | 386 | 1:12.08 | 2:37.44 | 4:11.47 | 5:23.22 | |||
Aabybro Idrætsforening | 5:19.40 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 januar 2018 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 17:41 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2018 | Udskriftsdato | 06 januar 2018 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 17:41 | |||
Arrangør | Aabybro IF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 januar 2018 |
Løb 21, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Yvonner 3 | 2006 | 142 | 6:35.05 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 7:45.32 | |||||||||
Aia Caroline Abel | 2006 | 36.71 | 1:17.63 | 1:17.63 | ||||||
Freja Christensen | 2006 | 44.70 | 1:38.45 | 2:56.08 | ||||||
Luanna Russo | 2006 | 51.36 | 1:50.82 | 4:46.90 | ||||||
Freja Winther Møller | 2006 | 50.09 | 1:48.15 | 6:35.05 | ||||||
- | Hobro Chicks 2 | 2006 | DSQ | Tyvstart 3. svømmer | ||||||
Hobro Svømmeklub | 5:08.08 | |||||||||
Nellie Vad Bisgaard | 2006 | 38.53 | 1:21.75 | 1:21.75 | ||||||
Alma Munk Haugaard | 2007 | |||||||||
Løb 21, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Pingvin Piger 1 | 2003 | 456 | 4:28.24 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 4:25.00 | |||||||||
Mathilde Wisborg Fog | 2003 | 31.38 | 1:06.99 | 1:06.99 | ||||||
Amalie Juul Jakobsen | 2003 | 32.56 | 1:07.59 | 2:14.58 | ||||||
Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 33.50 | 1:10.22 | 3:24.80 | ||||||
Freja Romanski | 2003 | 29.99 | 1:03.44 | 4:28.24 | ||||||
2 | Pingvin Piger 2 | 2003 | 417 | 4:36.28 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 4:40.00 | |||||||||
Fenja Romanski | 2005 | 29.79 | 1:01.96 | 1:01.96 | ||||||
Cassandra Spring | 2005 | 34.58 | 1:12.03 | 2:13.99 | ||||||
Amelie Thordal | 2003 | 35.72 | 1:15.79 | 3:29.78 | ||||||
Freja Friborg | 2004 | 31.04 | 1:06.50 | 4:36.28 | ||||||
3 | Aabybro Maniacs | 2002 | 318 | 5:02.41 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 5:48.00 | |||||||||
Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 35.55 | 1:12.81 | 1:12.81 | ||||||
Julie Heby Kanstrup | 2002 | 36.08 | 1:15.88 | 2:28.69 | ||||||
Ida Rønnow | 2006 | 38.62 | 1:19.32 | 3:48.01 | ||||||
Emma Rose Treney | 2002 | 34.56 | 1:14.40 | 5:02.41 | ||||||
4 | Hsk Piger 3 | 2002 | 300 | 5:08.46 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 4:45.08 | |||||||||
Kirstine Buus Bendixen | 2003 | 36.25 | 1:18.72 | 1:18.72 | ||||||
Signe Kjeldskov | 2003 | 36.97 | 1:17.53 | 2:36.25 | ||||||
Iben Schønwandt | 2003 | 36.22 | 1:16.36 | 3:52.61 | ||||||
Celina Sørensen | 2002 | 34.76 | 1:15.85 | 5:08.46 | ||||||
5 | Pingvin Piger 3 | 2005 | 275 | 5:17.23 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 5:30.00 | |||||||||
Ida Overgaard Thomassen | 2005 | 34.07 | 1:12.14 | 1:12.14 | ||||||
Marie Elisabeth Thorsted | 2006 | 40.80 | 1:24.93 | 2:37.07 | ||||||
Linea Lodberg Klein | 2005 | 39.20 | 1:21.47 | 3:58.54 | ||||||
Clara Hejndorff Bøgsted | 2006 | 37.50 | 1:18.69 | 5:17.23 | ||||||
6 | de 4 Druknede | 2004 | 274 | 5:17.67 | ||||||
Brønderslev SK08 | 5:25.34 | |||||||||
Caroline Bomholt Jensen | 2005 | 35.67 | 1:14.34 | 1:14.34 | ||||||
Sofie Søe Møhlenberg | 2004 | 39.51 | 1:23.42 | 2:37.76 | ||||||
Emma Kjær Johannesen | 2004 | 41.67 | 1:27.18 | 4:04.94 | ||||||
Kristine Vestergaard | 2005 | 34.54 | 1:12.73 | 5:17.67 | ||||||
7 | Sømærket | 2002 | 171 | 6:11.93 | ||||||
Svømmeklubben Sømærket | ||||||||||
Nicoline Balling Hvarregaard | 2003 | 40.42 | 1:29.13 | 1:29.13 | ||||||
Alberte Horne | 2005 | 43.59 | 1:33.28 | 3:02.41 | ||||||
Ida Nørregang | 2004 | 48.67 | 1:43.17 | 4:45.58 | ||||||
Emma Kristiansen | 2002 | 40.51 | 1:26.35 | 6:11.93 | ||||||
- | Snedsted | 2002 | 5:04.24 | EXTRA | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 4:58.71 | |||||||||
Mathilde Højbak | 2003 | 37.67 | 1:17.31 | 1:17.31 | ||||||
Sofie Horsbøll | 2002 | 35.54 | 1:15.66 | 2:32.97 | ||||||
Agnes Immersen Lyndrup | 2004 | 38.52 | 1:55.00 | 4:27.97 | ||||||
Louise Hove | 2002 | 36.57 | 36.27 | 5:04.24 | ||||||
Løb 21, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1994-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aalborg Damer 1 | 1999 | 468 | 4:25.93 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:20.00 | |||||||||
Maria M. Porsmose | 2000 | 31.23 | 1:05.19 | 1:05.19 | ||||||
Thea Holm Thomsen | 2003 | 33.36 | 1:10.53 | 2:15.72 | ||||||
Amalie Falk Byrgesen | 1999 | 32.31 | 1:07.52 | 3:23.24 | ||||||
Nete Lund Madsen | 2001 | 30.29 | 1:02.69 | 4:25.93 | ||||||
2 | Hobro Chicks 1 | 1997 | 450 | 4:29.33 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 4:30.08 | |||||||||
Ditte Toft Ibsen | 2001 | 31.10 | 1:03.85 | 1:03.85 | ||||||
Lenette Nielsen | 1997 | 29.21 | 1:01.45 | 2:05.30 | ||||||
Karoline Prang Andersen | 2005 | 32.52 | 1:10.47 | 3:15.77 | ||||||
Svea Tinggaard Larsen | 2005 | 35.42 | 1:13.56 | 4:29.33 | ||||||
3 | Aalborg Damer 2, Gr. 2 | 2001 | 381 | 4:44.82 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:50.00 | |||||||||
Zille Haarh Svendsen | 2004 | 33.61 | 1:10.14 | 1:10.14 | ||||||
Emilie Sofie Hansen | 2001 | 34.38 | 1:10.09 | 2:20.23 | ||||||
Anna Christine Pedersen | 2003 | 35.40 | 1:13.31 | 3:33.54 | ||||||
Maja M S Sørensen | 2004 | 33.63 | 1:11.28 | 4:44.82 | ||||||
4 | Yvonner 1 | 2000 | 361 | 4:49.91 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 5:45.23 | |||||||||
Nadia Burholt | 2002 | 32.69 | 1:08.07 | 1:08.07 | ||||||
Sarah Brix | 2004 | 35.45 | 1:13.74 | 2:21.81 | ||||||
Mille Fischer Hovalt | 2004 | 36.19 | 1:16.21 | 3:38.02 | ||||||
Emma Steen | 2000 | 34.17 | 1:11.89 | 4:49.91 | ||||||
5 | Aabybro Wild Sharks | 2001 | 337 | 4:56.67 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 5:39.00 | |||||||||
Emma Viborg Larsen | 2001 | 34.04 | 1:08.67 | 1:08.67 | ||||||
Ida Troldborg | 2003 | 34.06 | 1:14.30 | 2:22.97 | ||||||
Sille Lindberg | 2003 | 35.25 | 1:15.29 | 3:38.26 | ||||||
Cathrine Boe Andersen | 2001 | 36.90 | 1:18.41 | 4:56.67 | ||||||
6 | Yvonner 2 | 1994 | 243 | 5:30.79 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 6:12.34 | |||||||||
Stine Mejdahl | 2005 | 36.30 | 1:14.88 | 1:14.88 | ||||||
Maria Andreasen | 1994 | 40.59 | 1:27.95 | 2:42.83 | ||||||
Sisse Ø. Nielsen | 2003 | 38.39 | 1:23.58 | 4:06.41 | ||||||
Signe Møller Winther | 2002 | 39.91 | 1:24.38 | 5:30.79 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 januar 2018 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 17:41 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2018 | Udskriftsdato | 06 januar 2018 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 17:43 | |||
Arrangør | Aabybro IF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 januar 2018 |
Løb 22, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Pingvin Drenge 1 | 2002 | 410 | 4:06.61 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 4:09.00 | |||||||||
Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 28.59 | 1:00.12 | 1:00.12 | ||||||
Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | 29.12 | 1:01.35 | 2:01.47 | ||||||
Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 29.47 | 1:02.47 | 3:03.94 | ||||||
Oscar Pedersen | 2004 | 29.13 | 1:02.67 | 4:06.61 | ||||||
2 | Aars Drenge 1 | 2002 | 375 | 4:14.12 | ||||||
Aars Svømmeklub | 4:08.00 | |||||||||
Matias Kjær | 2002 | 29.57 | 1:02.52 | 1:02.52 | ||||||
Kris Jensen | 2004 | 32.48 | 1:09.25 | 2:11.77 | ||||||
Tobias Vestby Jensen | 2003 | 29.44 | 1:01.83 | 3:13.60 | ||||||
Christoffer B. Lauridsen | 2002 | 28.51 | 1:00.52 | 4:14.12 | ||||||
3 | Aabybro Destroyers | 2003 | 333 | 4:24.21 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 4:21.00 | |||||||||
Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 29.46 | 1:01.99 | 1:01.99 | ||||||
Jacob Toft | 2003 | 33.54 | 1:08.68 | 2:10.67 | ||||||
Jonas Abildgaard | 2003 | 33.77 | 1:11.88 | 3:22.55 | ||||||
Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 29.50 | 1:01.66 | 4:24.21 | ||||||
4 | Pingvin Drenge 2 | 2003 | 281 | 4:39.64 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 4:47.00 | |||||||||
Malik Lodberg Klein | 2003 | 30.72 | 1:03.56 | 1:03.56 | ||||||
Valentin Thordal | 2005 | 34.47 | ||||||||
Lukas Aarup-Kristiansen | 2004 | 2:48.25 | 3:25.06 | 3:25.06 | ||||||
Marcus Albæk | 2004 | 34.88 | 1:14.58 | 4:39.64 | ||||||
5 | Aalborg Herrer 1 Gr 1 | 2002 | 269 | 4:43.88 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:43.00 | |||||||||
Sander van der Pool | 2002 | 31.95 | 1:08.37 | 1:08.37 | ||||||
Malte P Iversen | 2004 | 33.26 | 1:11.54 | 2:19.91 | ||||||
Mikkel Pedersen | 2004 | 36.48 | 1:17.08 | 3:36.99 | ||||||
Frederik P Justesen | 2003 | 32.32 | 1:06.89 | 4:43.88 | ||||||
6 | Aabybro Extremes | 2004 | 196 | 5:15.11 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 5:28.00 | |||||||||
Mathias Ø. Barslev | 2006 | 38.27 | 1:19.27 | 1:19.27 | ||||||
Gustav Brix Rasmussen | 2004 | 37.23 | 1:18.75 | 2:38.02 | ||||||
Bastian Stausholm Larsen | 2005 | 37.24 | 1:18.61 | 3:56.63 | ||||||
Mads Mølgaard | 2006 | 36.97 | 1:18.48 | 5:15.11 | ||||||
- | Ibber 2 | 2004 | DSQ | Tyvstart 2. svømmer | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 6:24.89 | |||||||||
Frederik Højer | 2005 | 43.63 | 1:35.95 | 1:35.95 | ||||||
Løb 22, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1994-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Pink Flying Unicorns | 1995 | 488 | 3:52.69 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 3:56.00 | |||||||||
Jonathan L Kristensen | 2000 | 28.83 | 59.11 | 59.11 | ||||||
Frederik V-Nielsen | 1995 | 27.36 | 56.82 | 1:55.93 | ||||||
Scott Stegenborg | 2000 | 27.90 | 59.15 | 2:55.08 | ||||||
Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 27.00 | 57.61 | 3:52.69 | ||||||
2 | Rainbow Coloured Cows | 1996 | 422 | 4:04.32 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:00.00 | |||||||||
Nicklas Pedersen | 2001 | 28.42 | 1:00.83 | 1:00.83 | ||||||
Oliver Pedersen | 2003 | 31.50 | 1:05.97 | 2:06.80 | ||||||
Peter Birk | 1996 | 26.88 | 56.57 | 3:03.37 | ||||||
Niklas T. Kristiansen | 2000 | 29.24 | 1:00.95 | 4:04.32 | ||||||
3 | Aabybro Fly To Die | 2000 | 364 | 4:16.56 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 4:08.00 | |||||||||
Rasmus Abildgaard | 2000 | 30.48 | 1:02.99 | 1:02.99 | ||||||
Anders Mikkelsen | 2001 | 32.29 | 1:07.74 | 2:10.73 | ||||||
Victor Borgen Elvensø | 2001 | 31.21 | 1:04.77 | 3:15.50 | ||||||
Simon Andersen | 2000 | 28.92 | 1:01.06 | 4:16.56 | ||||||
4 | Ibber 1 | 2001 | 261 | 4:46.62 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 4:59.63 | |||||||||
David Johansen | 2001 | 30.31 | 1:03.09 | 1:03.09 | ||||||
Jens Mejdahl | 2003 | 38.51 | 1:20.12 | 2:23.21 | ||||||
Andreas Christensen | 2003 | 33.87 | 1:10.66 | 3:33.87 | ||||||
Mathias Jelle Thomsen | 2002 | 34.51 | 1:12.75 | 4:46.62 | ||||||
5 | Hobro Gunz 1 | 2000 | 259 | 4:47.34 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 4:38.08 | |||||||||
Malthe Spanggaard | 2004 | 31.60 | 1:07.23 | 1:07.23 | ||||||
Lasse Jensen | 2000 | 28.32 | 1:00.01 | 2:07.24 | ||||||
Lucas Hansen | 2005 | 36.71 | 1:17.68 | 3:24.92 | ||||||
Frederik Vernersen | 2005 | 39.35 | 1:22.42 | 4:47.34 | ||||||
Løb 22, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1993 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rolator Banden | 1990 | 402 | 4:08.34 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 4:25.00 | |||||||||
Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | 28.50 | 59.68 | 59.68 | ||||||
René Rebsdorf | 1990 | 32.58 | 1:10.10 | 2:09.78 | ||||||
Mikkel Findinge | 1993 | 27.69 | 1:00.35 | 3:10.13 | ||||||
Asger Winther | 1993 | 26.41 | 58.21 | 4:08.34 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 januar 2018 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 17:43 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2018 | Udskriftsdato | 07 januar 2018 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 10:45 | |||
Arrangør | Aabybro IF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 januar 2018 |
Løb 23, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aabybro Chlorine Machine | 2006 | 2:19.17 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 2:20.00 | |||||||||
Ida Rønnow | 2006 | 33.98 | 33.98 | |||||||
Mads Mølgaard | 2006 | 34.12 | 1:08.10 | |||||||
Therese J Helt | 2006 | 37.08 | 1:45.18 | |||||||
Mathias Ø. Barslev | 2006 | 33.99 | 2:19.17 | |||||||
2 | Jarl Mix 3 | 2006 | 3:30.63 | |||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
Casper Buus | 2008 | 58.22 | 58.22 | |||||||
Nikolaj Baars | 2008 | 51.72 | 1:49.94 | |||||||
Kamille Baars | 2006 | |||||||||
Camille Gunvald | 2006 | 3:30.63 | 3:30.63 | |||||||
- | Jarl Mix 2 | 2006 | DSQ | Træk i kant 2. svøm | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
Malthe Bach Larsen | 2008 | 43.23 | 43.23 | |||||||
Løb 23, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2002-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Pingvin Mix 1 | 2002 | 1:51.34 | |||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:56.00 | |||||||||
Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 27.30 | 27.30 | |||||||
Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | 27.20 | 54.50 | |||||||
Freja Friborg | 2004 | 28.94 | 1:23.44 | |||||||
Freja Romanski | 2003 | 27.90 | 1:51.34 | |||||||
2 | Pingvin Mix 2 | 2003 | 1:56.51 | |||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:03.00 | |||||||||
Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 28.60 | 28.60 | |||||||
Amalie Juul Jakobsen | 2003 | 30.20 | 58.80 | |||||||
Dion Drejer Delaney | 2003 | 29.16 | 1:27.96 | |||||||
Fenja Romanski | 2005 | 28.55 | 1:56.51 | |||||||
3 | Aabybro Wave Creator | 2003 | 1:59.85 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:59.00 | |||||||||
Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 28.12 | 28.12 | |||||||
Ida Troldborg | 2003 | 31.80 | 59.92 | |||||||
Sille Lindberg | 2003 | 31.95 | 1:31.87 | |||||||
Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 27.98 | 1:59.85 | |||||||
4 | Aalborg Mix 3 | 2003 | 2:03.46 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:05.00 | |||||||||
Oliver Pedersen | 2003 | 28.03 | 28.03 | |||||||
Anna Christine Pedersen | 2003 | 32.84 | 1:00.87 | |||||||
Frederik P Justesen | 2003 | 30.17 | 1:31.04 | |||||||
Zille Haarh Svendsen | 2004 | 32.42 | 2:03.46 | |||||||
5 | Pingvin Mix 3 | 2003 | 2:05.58 | |||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:13.00 | |||||||||
Cassandra Spring | 2005 | 33.48 | 33.48 | |||||||
Valentin Thordal | 2005 | |||||||||
Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 1:37.43 | 1:37.43 | |||||||
Malik Lodberg Klein | 2003 | 28.15 | 2:05.58 | |||||||
6 | Aabybro Red Fins | 2002 | 2:06.53 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 2:13.00 | |||||||||
Jacob Toft | 2003 | 30.44 | 30.44 | |||||||
Jonas Abildgaard | 2003 | 32.34 | 1:02.78 | |||||||
Julie Heby Kanstrup | 2002 | 32.98 | 1:35.76 | |||||||
Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 30.77 | 2:06.53 | |||||||
7 | Yvonner Og Ibber 2 | 2003 | 2:10.49 | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | 2:45.63 | |||||||||
Andreas Christensen | 2003 | 31.34 | 31.34 | |||||||
Sarah Brix | 2004 | 33.32 | 1:04.66 | |||||||
Mille Fischer Hovalt | 2004 | 33.69 | 1:38.35 | |||||||
Jens Mejdahl | 2003 | 32.14 | 2:10.49 | |||||||
8 | Yvonner Og Ibber 3 | 2004 | 2:13.79 | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | 3:01.23 | |||||||||
Marcus Dahl Burholt | 2004 | 30.92 | 30.92 | |||||||
Kristian Jensen | 2004 | 34.44 | 1:05.36 | |||||||
Aia Caroline Abel | 2006 | 35.92 | 1:41.28 | |||||||
Stine Mejdahl | 2005 | 32.51 | 2:13.79 | |||||||
9 | Jarl Mix 1 | 2003 | 2:30.41 | |||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
Kasper Hansen | 2004 | 34.25 | 34.25 | |||||||
Benedicte Værum Nørgaard | 2004 | 41.34 | 1:15.59 | |||||||
Cecilie Billesø | 2003 | 43.42 | 1:59.01 | |||||||
Jimmy Nielsen | 2003 | 31.40 | 2:30.41 | |||||||
10 | Snedsted | 2003 | 2:30.65 | |||||||
Snedsted Svømmeklub | ||||||||||
Mathias T. Madsen | 2004 | 37.05 | 37.05 | |||||||
Caroline T. Madsen | 2005 | 40.82 | 1:17.87 | |||||||
Nicklas Sørensen | 2003 | 31.63 | 1:49.50 | |||||||
Sara Khelil | 2003 | 41.15 | 2:30.65 | |||||||
11 | de Fantastiske 4 | 2002 | 2:37.03 | |||||||
Brønderslev SK08 | 2:47.57 | |||||||||
Mads B Jensen | 2002 | 28.10 | 28.10 | |||||||
Emilie Hermansen | 2008 | 52.98 | 1:21.08 | |||||||
Neya Damgaard | 2007 | 44.25 | 2:05.33 | |||||||
Oliver Feldthusen | 2003 | 31.70 | 2:37.03 | |||||||
12 | Yvonner Og Ibber 4 | 2004 | 2:44.85 | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | 4:56.23 | |||||||||
Frederik Højer | 2005 | 41.18 | 41.18 | |||||||
Tobias Lyngholm Skovlyk | 2004 | 34.17 | 1:15.35 | |||||||
Freja Christensen | 2006 | 42.99 | 1:58.34 | |||||||
Freja Winther Møller | 2006 | 46.51 | 2:44.85 | |||||||
13 | Krudtuglerne | 2004 | 2:48.94 | |||||||
Brønderslev SK08 | 3:02.19 | |||||||||
Jacob Aagaard Andersen | 2004 | 34.38 | 34.38 | |||||||
Mille Marie B Jensen | 2008 | 46.45 | 1:20.83 | |||||||
Iben Thomasen | 2008 | 1:28.11 | 2:48.94 | |||||||
Ivan Hjermitslev | 2004 | 2:48.94 | ||||||||
- | Hobro Sværdfisk Mix | 2005 | DSQ | Tyvstart 4. svømmer | ||||||
Hobro Svømmeklub | 2:12.08 | |||||||||
Karoline Prang Andersen | 2005 | 31.61 | 31.61 | |||||||
Svea Tinggaard Larsen | 2005 | 33.96 | 1:05.57 | |||||||
Lucas Hansen | 2005 | 34.37 | 1:39.94 | |||||||
Løb 23, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 1994-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aalborg Mix 1 | 1995 | 1:47.80 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:56.00 | |||||||||
Maja Meinert | 2001 | 28.88 | 28.88 | |||||||
Nete Lund Madsen | 2001 | 28.44 | 57.32 | |||||||
Frederik V-Nielsen | 1995 | 24.90 | 1:22.22 | |||||||
Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 25.58 | 1:47.80 | |||||||
2 | Aabybro Water Rapids | 2000 | 1:55.71 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:55.00 | |||||||||
Rasmus Abildgaard | 2000 | 28.41 | 28.41 | |||||||
Emma Viborg Larsen | 2001 | 29.37 | 57.78 | |||||||
Cathrine Boe Andersen | 2001 | 31.47 | 1:29.25 | |||||||
Simon Andersen | 2000 | 26.46 | 1:55.71 | |||||||
3 | Yvonner Og Ibber1 | 2000 | 2:01.25 | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | 2:10.35 | |||||||||
David Johansen | 2001 | 28.65 | 28.65 | |||||||
Nadia Burholt | 2002 | 30.57 | 59.22 | |||||||
Mathias Jelle Thomsen | 2002 | 30.03 | 1:29.25 | |||||||
Emma Steen | 2000 | 32.00 | 2:01.25 | |||||||
4 | Aalborg Mix 4 Gr. 2 | 2001 | 2:09.06 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:07.00 | |||||||||
Julie Bertelsen | 2005 | 35.61 | 35.61 | |||||||
Malte P Iversen | 2004 | 29.91 | 1:05.52 | |||||||
Mikkel Pedersen | 2004 | 32.61 | 1:38.13 | |||||||
Emilie Sofie Hansen | 2001 | 30.93 | 2:09.06 | |||||||
5 | Aabybro Tsunami | 2001 | 2:22.31 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 2:06.00 | |||||||||
Anders Mikkelsen | 2001 | 30.01 | 30.01 | |||||||
Anna Andreasen | 2001 | 37.84 | 1:07.85 | |||||||
Sofie Jeppesen | 2007 | 1:14.46 | 2:22.31 | |||||||
Victor Borgen Elvensø | 2001 | 2:22.31 | ||||||||
- | Aalborg Mix 2 | 2000 | DSQ | Tyvstart 2. svømmer | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:00.00 | |||||||||
Iben Kjær Bengtson | 2002 | 33.65 | 33.65 | |||||||
Løb 23, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 0-1993 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hobro Mix Sharks | 1986 | 1:52.57 | |||||||
Hobro Svømmeklub | 1:45.08 | |||||||||
Malthe Spanggaard | 2004 | 30.56 | 30.56 | |||||||
Ditte Toft Ibsen | 2001 | 28.10 | 58.66 | |||||||
Lenette Nielsen | 1997 | 27.73 | 1:26.39 | |||||||
Johan Lisberg | 1986 | 26.18 | 1:52.57 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 07 januar 2018 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 10:45 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2018 | Udskriftsdato | 07 januar 2018 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 10:43 | |||
Arrangør | Aabybro IF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 januar 2018 |
Løb 24, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Rønnow | 2006 | 308 | 37.13 | 1:19.53 | 2:03.61 | 2:43.99 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:41.36 | |||||||||
2 | Aia Caroline Abel | 2006 | 270 | 38.39 | 1:22.99 | 2:08.95 | 2:51.24 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 2:51.18 | |||||||||
3 | Clara Hejndorff Bøgsted | 2006 | 264 | 39.18 | 1:23.85 | 2:10.08 | 2:52.67 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:16.63 | |||||||||
4 | Pernille Petersen | 2006 | 249 | 39.68 | 1:25.11 | 2:12.52 | 2:56.08 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | 3:03.01 | |||||||||
5 | Nikoline P. Michaelsen | 2007 | 154 | 43.31 | 1:37.06 | 2:34.52 | 3:26.58 | |||
Svømmeklubben Nejst | 3:56.12 | |||||||||
6 | Freja Christensen | 2006 | 138 | 44.91 | 1:41.12 | 2:41.69 | 3:34.17 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 4:06.53 | |||||||||
7 | Lise Ingeborg Christianse | 2007 | 130 | 45.38 | 1:40.21 | 2:39.62 | 3:38.24 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
8 | Luanna Russo | 2006 | 117 | 47.21 | 3:45.96 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 4:05.48 | |||||||||
9 | Astrid O. Thomassen | 2007 | 107 | 50.05 | 1:52.12 | 2:55.07 | 3:53.27 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 4:08.63 | |||||||||
10 | Camille Gunvald | 2006 | 105 | 52.38 | 1:53.36 | 2:56.23 | 3:54.50 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
Løb 24, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Fenja Romanski | 2005 | 488 | 32.51 | 1:08.45 | 1:45.21 | 2:20.62 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:22.81 | |||||||||
2 | Freja Friborg | 2004 | 446 | 33.34 | 1:10.92 | 1:48.56 | 2:24.99 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:25.71 | |||||||||
3 | Zille Haarh Svendsen | 2004 | 349 | 36.50 | 1:16.33 | 1:57.73 | 2:37.23 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:51.85 | |||||||||
4 | Mille Fischer Hovalt | 2004 | 342 | 36.41 | 1:17.65 | 1:59.19 | 2:38.35 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 2:43.05 | |||||||||
5 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | 332 | 36.06 | 1:16.16 | 1:58.61 | 2:39.83 | |||
Brønderslev SK08 | 2:51.62 | |||||||||
6 | Svea Tinggaard Larsen | 2005 | 324 | 37.25 | 1:19.37 | 2:02.59 | 2:41.25 | |||
Hobro Svømmeklub | 3:00.68 | |||||||||
7 | Stine Mejdahl | 2005 | 319 | 37.84 | 1:19.78 | 2:02.98 | 2:42.06 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 2:51.98 | |||||||||
8 | Maja M S Sørensen | 2004 | 314 | 36.55 | 1:18.44 | 2:02.15 | 2:42.86 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:49.77 | |||||||||
9 | Sarah Brix | 2004 | 287 | 36.79 | 1:18.91 | 2:03.97 | 2:47.82 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 2:48.78 | |||||||||
10 | Sofie Søe Møhlenberg | 2004 | 218 | 41.20 | 1:29.10 | 2:17.49 | 3:03.88 | |||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
11 | Laura Sofie Renneberg | 2005 | 215 | 39.54 | 1:26.34 | 2:15.85 | 3:04.75 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:54.63 | |||||||||
12 | Emma Kjær Johannesen | 2004 | 213 | 43.75 | 1:31.63 | 2:20.57 | 3:05.31 | |||
Brønderslev SK08 | 3:06.91 | |||||||||
13 | Agnes Immersen Lyndrup | 2004 | 205 | 41.13 | 1:30.82 | 2:21.62 | 3:07.60 | |||
Snedsted Svømmeklub | 3:01.87 | |||||||||
14 | Isabella Vinkler Valbjørn | 2005 | 159 | 43.50 | 1:35.79 | 2:31.30 | 3:24.27 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:05.42 | |||||||||
15 | Benedicte Værum Nørgaard | 2004 | 156 | 46.72 | 1:42.43 | 2:37.55 | 3:25.51 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | 3:51.29 | |||||||||
16 | Claudia Madsen | 2004 | 112 | 49.18 | 1:50.53 | 2:50.79 | 3:49.44 | |||
Snedsted Svømmeklub | 3:37.26 | |||||||||
Løb 24, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freja Romanski | 2003 | 430 | 33.52 | 1:10.83 | 1:49.23 | 2:26.71 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:22.30 | |||||||||
2 | Thea Holm Thomsen | 2003 | 393 | 34.47 | 1:13.06 | 1:52.32 | 2:31.21 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:27.21 | |||||||||
3 | Nadia Burholt | 2002 | 384 | 35.69 | 1:14.84 | 1:55.28 | 2:32.28 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 2:33.63 | |||||||||
4 | Anna Christine Pedersen | 2003 | 347 | 37.05 | 1:16.73 | 1:57.01 | 2:37.63 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:35.78 | |||||||||
5 | Iben Kjær Bengtson | 2002 | 346 | 35.81 | 1:15.22 | 1:56.64 | 2:37.77 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:37.07 | |||||||||
6 | Louise Hove | 2002 | 315 | 38.25 | 1:20.84 | 2:04.91 | 2:42.66 | |||
Snedsted Svømmeklub | 2:48.82 | |||||||||
7 | Louise Høeg | 2003 | 291 | 37.39 | 1:19.81 | 2:03.41 | 2:47.15 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:53.51 | |||||||||
8 | Amelie Thordal | 2003 | 281 | 38.14 | 1:21.33 | 2:06.25 | 2:49.03 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:45.48 | |||||||||
9 | Helene Naur Moth | 2002 | 261 | 39.82 | 1:24.24 | 2:09.54 | 2:53.20 | |||
Hobro Svømmeklub | 2:48.08 | |||||||||
10 | Signe Møller Winther | 2002 | 247 | 41.68 | 1:27.72 | 2:14.48 | 2:56.51 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 3:06.44 | |||||||||
11 | Sisse Ø. Nielsen | 2003 | 219 | 39.86 | 1:26.66 | 2:14.92 | 3:03.73 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 2:51.82 | |||||||||
12 | Cecilie Billesø | 2003 | 147 | 48.72 | 1:44.24 | 2:39.28 | 3:29.50 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | 3:35.99 | |||||||||
Løb 24, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1994-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | 494 | 32.43 | 1:07.50 | 1:43.73 | 2:20.08 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:15.85 | |||||||||
2 | Emma Viborg Larsen | 2001 | 478 | 32.59 | 1:08.67 | 1:45.58 | 2:21.59 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:21.79 | |||||||||
3 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | 404 | 35.42 | 1:13.86 | 1:52.79 | 2:29.85 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:34.70 | |||||||||
4 | Babette Thordal | 2001 | 371 | 35.35 | 1:14.27 | 1:54.53 | 2:34.06 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:32.66 | |||||||||
5 | Emilie Sofie Hansen | 2001 | 357 | 34.69 | 1:14.43 | 1:57.15 | 2:36.09 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:40.96 | |||||||||
6 | Emma Steen | 2000 | 349 | 35.79 | 1:15.67 | 1:57.28 | 2:37.30 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 2:35.43 | |||||||||
7 | Anna Andreasen | 2001 | 217 | 41.03 | 1:27.02 | 2:15.95 | 3:04.33 | |||
Aabybro Idrætsforening | 3:06.28 | |||||||||
Løb 24, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1987-1993 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christina Mogensen | 1988 | 267 | 39.84 | 1:23.00 | 2:07.43 | 2:51.86 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 07 januar 2018 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 10:43 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2018 | Udskriftsdato | 07 januar 2018 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 11:20 | |||
Arrangør | Aabybro IF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 januar 2018 |
Løb 25, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Bach Larsen | 2008 | 108 | 45.80 | 1:40.53 | 2:36.54 | 3:28.42 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
2 | Gustav Ø. Pedersen | 2008 | 72 | 55.33 | 1:58.61 | 2:59.33 | 3:58.53 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 4:20.32 | |||||||||
Løb 25, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Eigil Midboe Skou | 2006 | 261 | 35.82 | 1:16.31 | 1:57.11 | 2:35.41 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:45.58 | |||||||||
2 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | 216 | 38.74 | 1:21.29 | 2:04.67 | 2:45.59 | |||
Aabybro Idrætsforening | 3:04.91 | |||||||||
3 | Mads Mølgaard | 2006 | 205 | 37.25 | 1:20.01 | 2:05.29 | 2:48.48 | |||
Aabybro Idrætsforening | 3:10.67 | |||||||||
4 | Sebastian Porsborg | 2007 | 126 | 44.91 | 1:36.99 | 2:29.51 | 3:18.13 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
5 | Marius Gorell Mackenhauer | 2006 | 109 | 46.72 | 1:41.65 | 2:36.99 | 3:27.72 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
6 | Christoffer Værum Nørgaar | 2006 | 106 | 45.35 | 1:40.03 | 2:36.28 | 3:29.42 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
Løb 25, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 426 | 30.03 | 1:04.05 | 1:38.88 | 2:12.04 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:11.64 | |||||||||
2 | Oscar Pedersen | 2004 | 336 | 32.32 | 1:07.89 | 1:45.43 | 2:22.81 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:24.69 | |||||||||
3 | Malthe Spanggaard | 2004 | 297 | 34.27 | 1:11.75 | 1:50.87 | 2:28.82 | |||
Hobro Svømmeklub | 2:37.97 | |||||||||
4 | Valentin Thordal | 2005 | 279 | 34.61 | 1:12.95 | 1:53.02 | 2:32.03 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:43.52 | |||||||||
5 | Kris Jensen | 2004 | 276 | 34.83 | 1:12.73 | 1:52.37 | 2:32.61 | |||
Aars Svømmeklub | 2:24.69 | |||||||||
6 | Marcus Albæk | 2004 | 246 | 35.70 | 1:17.39 | 1:59.53 | 2:38.50 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:44.01 | |||||||||
7 | Malte P Iversen | 2004 | 236 | 35.27 | 1:17.30 | 2:01.24 | 2:40.66 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:46.20 | |||||||||
8 | Elmer Oosterhof | 2005 | 227 | 36.35 | 1:18.58 | 2:00.97 | 2:42.82 | |||
Aars Svømmeklub | 2:52.51 | |||||||||
9 | Mikkel Pedersen | 2004 | 215 | 36.91 | 1:18.68 | 2:02.51 | 2:45.67 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:46.13 | |||||||||
10 | Kasper Hansen | 2004 | 188 | 2:53.32 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
11 | Mathias T. Madsen | 2004 | 187 | 40.13 | 1:24.81 | 2:11.29 | 2:53.67 | |||
Snedsted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Lucas Hansen | 2005 | 185 | 40.00 | 1:25.99 | 2:13.80 | 2:54.39 | |||
Hobro Svømmeklub | 3:19.27 | |||||||||
13 | Gustav Brix Rasmussen | 2004 | 178 | 40.17 | 1:25.53 | 2:12.75 | 2:56.53 | |||
Aabybro Idrætsforening | 3:15.14 | |||||||||
14 | Mathias Johansen | 2005 | 174 | 39.43 | 1:25.67 | 2:13.39 | 2:57.73 | |||
Aars Svømmeklub | 3:14.49 | |||||||||
15 | Johan Damsgaard Bossen | 2005 | 173 | 40.42 | 1:28.08 | 2:15.13 | 2:58.31 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:11.80 | |||||||||
16 | Tobias Lyngholm Skovlyk | 2004 | 169 | 38.69 | 1:25.50 | 2:14.74 | 2:59.49 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 3:02.53 | |||||||||
17 | Mathias Qvesel | 2004 | 164 | 41.18 | 1:24.81 | 2:14.48 | 3:01.21 | |||
Frederikshavn Svømmeklub | 3:13.55 | |||||||||
- | Claes Stenger | 2005 | DSQ | Afsæt fra bund 125m | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Marcus Dahl Burholt | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 3:01.57 | |||||||||
Løb 25, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 413 | 30.27 | 1:04.32 | 1:39.47 | 2:13.37 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:14.76 | |||||||||
2 | Tobias Vestby Jensen | 2003 | 398 | 30.20 | 1:04.57 | 1:40.27 | 2:15.08 | |||
Aars Svømmeklub | 2:18.12 | |||||||||
3 | Malik Lodberg Klein | 2003 | 389 | 32.05 | 1:07.04 | 1:42.48 | 2:16.08 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:18.61 | |||||||||
4 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 381 | 31.17 | 1:06.23 | 1:42.49 | 2:17.01 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:16.75 | |||||||||
5 | Christoffer B. Lauridsen | 2002 | 380 | 30.99 | 1:05.76 | 1:41.96 | 2:17.15 | |||
Aars Svømmeklub | 2:13.41 | |||||||||
6 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 377 | 31.20 | 1:05.65 | 1:41.39 | 2:17.46 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:18.12 | |||||||||
7 | Mathias Jelle Thomsen | 2002 | 320 | 33.36 | 1:10.05 | 1:47.78 | 2:25.19 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 2:34.09 | |||||||||
8 | Jens Mejdahl | 2003 | 295 | 34.76 | 1:13.00 | 1:51.48 | 2:29.25 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 2:34.02 | |||||||||
9 | Oliver Pedersen | 2003 | 282 | 34.73 | 1:13.49 | 1:54.03 | 2:31.45 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:36.76 | |||||||||
10 | Andreas Christensen | 2003 | 277 | 35.30 | 1:13.90 | 1:53.72 | 2:32.30 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 2:50.70 | |||||||||
11 | Jimmy Nielsen | 2003 | 250 | 33.86 | 1:13.24 | 1:55.48 | 2:37.56 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
12 | Jonas Abildgaard | 2003 | 247 | 35.41 | 1:15.62 | 1:58.15 | 2:38.19 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:40.25 | |||||||||
13 | Oliver Feldthusen | 2003 | 239 | 35.80 | 1:15.85 | 1:58.27 | 2:40.05 | |||
Brønderslev SK08 | 2:45.34 | |||||||||
14 | Dion Drejer Delaney | 2003 | 225 | 34.67 | 1:18.03 | 2:01.90 | 2:43.17 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:48.74 | |||||||||
15 | Alexander Gislund | 2003 | 180 | 38.43 | 1:22.91 | 2:07.04 | 2:55.72 | |||
Svømmeklubben Nejst | 2:58.78 | |||||||||
16 | Matthias Guldbæk | 2003 | 175 | 35.86 | 1:19.21 | 2:06.81 | 2:57.55 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
Løb 25, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1994-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 492 | 28.31 | 59.35 | 1:32.43 | 2:05.81 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:11.34 | |||||||||
2 | Emil Viltoft Andersen | 2000 | 421 | 29.98 | 1:04.37 | 1:38.71 | 2:12.51 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:15.78 | |||||||||
3 | Rasmus Abildgaard | 2000 | 409 | 30.98 | 1:04.53 | 1:39.32 | 2:13.84 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:11.80 | |||||||||
4 | Frederik V-Nielsen | 1995 | 405 | 30.24 | 1:03.46 | 1:38.49 | 2:14.23 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:00.28 | |||||||||
5 | David Johansen | 2001 | 402 | 30.44 | 1:04.67 | 1:39.84 | 2:14.58 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 2:16.51 | |||||||||
6 | Simon Andersen | 2000 | 401 | 30.46 | 1:04.77 | 1:39.99 | 2:14.71 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:15.35 | |||||||||
7 | Jonathan L Kristensen | 2000 | 373 | 31.81 | 1:08.44 | 1:44.59 | 2:17.94 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:24.76 | |||||||||
8 | Nicklas Pedersen | 2001 | 342 | 30.60 | 1:05.31 | 1:43.83 | 2:21.96 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:25.24 | |||||||||
9 | Jens Kristian Kristensen | 2000 | 295 | 34.40 | 1:12.91 | 1:51.53 | 2:29.23 | |||
Frederikshavn Svømmeklub | 2:31.91 | |||||||||
10 | Anders Mikkelsen | 2001 | 258 | 34.66 | 1:14.34 | 1:56.45 | 2:35.97 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:32.25 | |||||||||
11 | Rasmus Grøn | 1999 | 198 | 36.90 | 1:19.94 | 2:06.30 | 2:50.35 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:52.80 | |||||||||
Løb 25, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1987-1993 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kim Møller Nielsen | 1992 | 341 | 33.10 | 1:09.39 | 1:45.82 | 2:22.11 | |||
Aars Svømmeklub | 2:20.71 | |||||||||
Løb 25, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1968 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kim T. Kristiansen | 1967 | 142 | 39.18 | 1:26.04 | 2:17.38 | 3:10.24 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 07 januar 2018 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 11:20 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2018 | Udskriftsdato | 07 januar 2018 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 12:02 | |||
Arrangør | Aabybro IF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 januar 2018 |
Løb 26, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mille Marie B Jensen | 2008 | 60 | 1:12.76 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
2 | Emilie Kjær Johannesen | 2008 | 54 | 1:15.68 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
- | Emilie Hermansen | 2008 | DSQ | Indad fødder 10m | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
- | Iben Thomasen | 2008 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Løb 26, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Therese J Helt | 2006 | 228 | 46.85 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 45.55 | |||||||||
2 | Sarah Storm Jacobsen | 2006 | 177 | 50.95 | ||||||
Svømmeklubben Rask | 58.20 | |||||||||
3 | Marie Elisabeth Thorsted | 2006 | 174 | 51.26 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 55.68 | |||||||||
4 | Naya Ellesøe Dalsgaard | 2007 | 157 | 53.01 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 57.76 | |||||||||
5 | Ida Jensen | 2006 | 157 | 53.07 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 56.85 | |||||||||
6 | Nellie Vad Bisgaard | 2006 | 155 | 53.21 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 55.62 | |||||||||
7 | Gudrun Pólsdóttir | 2006 | 152 | 53.62 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 54.73 | |||||||||
8 | Alma Munk Haugaard | 2007 | 148 | 54.11 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 56.11 | |||||||||
9 | Neya Damgaard | 2007 | 136 | 55.65 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
10 | Malou Brogaard | 2007 | 134 | 55.86 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
11 | Nikoline P. Michaelsen | 2007 | 133 | 56.10 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 58.46 | |||||||||
12 | Astrid O. Thomassen | 2007 | 121 | 57.75 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:00.41 | |||||||||
13 | Freja Christensen | 2006 | 117 | 58.51 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:05.81 | |||||||||
14 | Freja Winther Møller | 2006 | 108 | 1:00.01 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:06.81 | |||||||||
15 | Sofie Jeppesen | 2007 | 106 | 1:00.46 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
16 | Signe Broe Larsen | 2007 | 104 | 1:00.71 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
17 | Lykke Leere | 2006 | 99 | 1:01.84 | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
18 | Camille Gunvald | 2006 | 92 | 1:03.34 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:11.86 | |||||||||
19 | Sarah Dahl Olsen | 2007 | 85 | 1:05.08 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
20 | Mathilde Severinsen | 2006 | 80 | 1:06.31 | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
- | Anne Primdahl | 2006 | DSQ | 1 hånd vending 25m | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:18.39 | |||||||||
- | Kamille Baars | 2006 | DSQ | Indad fødder 23m | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Kirstine Hove | 2006 | DSQ | 1 hånd i afslutning | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 55.20 | |||||||||
- | Lise Ingeborg Christianse | 2007 | DSQ | Ej samt berø 25m | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
- | Luanna Russo | 2006 | DSQ | 1 hånd i afslutning | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 59.42 | |||||||||
- | Sofie Borup | 2007 | DSQ | Flere flyben start | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 1:15.71 | |||||||||
Løb 26, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freja Friborg | 2004 | 376 | 39.68 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 39.73 | |||||||||
2 | Kristine Vestergaard | 2005 | 358 | 40.30 | ||||||
Brønderslev SK08 | 39.67 | |||||||||
3 | Karoline Prang Andersen | 2005 | 301 | 42.71 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 40.42 | |||||||||
4 | Allie F. Brandt | 2004 | 285 | 43.48 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 44.55 | |||||||||
5 | Sara Kokholm | 2005 | 278 | 43.84 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 49.65 | |||||||||
6 | Lucca Tinggaard Larsen | 2004 | 277 | 43.91 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 46.52 | |||||||||
7 | Ida Overgaard Thomassen | 2005 | 274 | 44.05 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 46.51 | |||||||||
8 | Stine Mejdahl | 2005 | 273 | 44.13 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 48.43 | |||||||||
9 | Cassandra Spring | 2005 | 268 | 44.38 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 46.65 | |||||||||
10 | Zille Haarh Svendsen | 2004 | 265 | 44.56 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 44.72 | |||||||||
11 | Linea Lodberg Klein | 2005 | 261 | 44.79 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 48.15 | |||||||||
12 | Maja M S Sørensen | 2004 | 255 | 45.15 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 46.05 | |||||||||
13 | Agnes Immersen Lyndrup | 2004 | 248 | 45.56 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 46.51 | |||||||||
14 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 239 | 46.09 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 46.17 | |||||||||
15 | Emma W. Bojesen | 2004 | 226 | 46.95 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 47.12 | |||||||||
16 | Elisabeth Leegaard Larsen | 2005 | 226 | 46.97 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 53.08 | |||||||||
17 | Michelle Bloch Sørensen | 2004 | 226 | 47.00 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 46.97 | |||||||||
18 | Zenia Christensen | 2005 | 206 | 48.47 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 46.87 | |||||||||
19 | Svea Tinggaard Larsen | 2005 | 196 | 49.29 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 52.34 | |||||||||
20 | Caroline T. Madsen | 2005 | 191 | 49.66 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 48.57 | |||||||||
21 | Marie Søndergaard | 2005 | 189 | 49.87 | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
22 | Sofie Søe Møhlenberg | 2004 | 185 | 50.22 | ||||||
Brønderslev SK08 | 51.89 | |||||||||
23 | Benedicte Værum Nørgaard | 2004 | 124 | 57.32 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
24 | Nora Larsen | 2004 | 108 | 1:00.00 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 59.57 | |||||||||
25 | Alberte Horne | 2005 | 106 | 1:00.45 | ||||||
Svømmeklubben Sømærket | 1:07.34 | |||||||||
- | Claudia Madsen | 2004 | DNS | |||||||
Snedsted Svømmeklub | 58.54 | |||||||||
- | Anna Jensen | 2004 | DSQ | Indad fødder 26m | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Ida Nørregang | 2004 | DSQ | Indad fødder | ||||||
Svømmeklubben Sømærket | 1:05.23 | |||||||||
- | Julie Bertelsen | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 53.74 | |||||||||
- | Naja Gjerløv Andersen | 2004 | DSQ | Flere flyben 25m | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:02.75 | |||||||||
Løb 26, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freja Romanski | 2003 | 432 | 37.87 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 37.50 | |||||||||
2 | Ida Troldborg | 2003 | 373 | 39.77 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 39.06 | |||||||||
3 | Signe Thomsen | 2003 | 350 | 40.63 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 40.32 | |||||||||
4 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 321 | 41.80 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 42.52 | |||||||||
5 | Nadia Burholt | 2002 | 319 | 41.88 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 41.91 | |||||||||
6 | Anna Christine Pedersen | 2003 | 303 | 42.60 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Iben Schønwandt | 2003 | 294 | 43.04 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 42.65 | |||||||||
8 | Iben Kjær Bengtson | 2002 | 290 | 43.24 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 44.26 | |||||||||
9 | Kirstine Buus Bendixen | 2003 | 287 | 43.38 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 43.71 | |||||||||
10 | Helene Naur Moth | 2002 | 284 | 43.53 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 45.98 | |||||||||
11 | Louise Høeg | 2003 | 279 | 43.78 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 43.31 | |||||||||
12 | Sofie Horsbøll | 2002 | 273 | 44.11 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 44.35 | |||||||||
13 | Louise Hove | 2002 | 271 | 44.24 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 45.81 | |||||||||
14 | Amelie Thordal | 2003 | 231 | 46.63 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 46.23 | |||||||||
15 | Katrine Anderson | 2003 | 191 | 49.69 | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
16 | Sille Lindberg | 2003 | 184 | 50.33 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 52.17 | |||||||||
17 | Julie Heby Kanstrup | 2002 | 176 | 51.06 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 50.48 | |||||||||
18 | Victoria Mølgaard Bech | 2002 | 165 | 52.12 | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
19 | Cecilie Billesø | 2003 | 75 | 1:07.89 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:09.56 | |||||||||
- | Celina Sørensen | 2002 | DNS | |||||||
Hobro Svømmeklub | 46.48 | |||||||||
- | Kathrine Munk Pedersen | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
- | Emma Kristiansen | 2002 | DSQ | 1 hånd i vending | ||||||
Svømmeklubben Sømærket | 47.66 | |||||||||
- | Sara Khelil | 2003 | DSQ | Ej samt berø i mål | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 55.92 | |||||||||
Løb 26, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1994-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 481 | 36.54 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.87 | |||||||||
2 | Johanne Folkedahl Hole | 2000 | 449 | 37.39 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 34.87 | |||||||||
3 | Maja Meinert | 2001 | 429 | 37.95 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 37.11 | |||||||||
4 | Maria M. Porsmose | 2000 | 408 | 38.61 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 37.23 | |||||||||
5 | Babette Thordal | 2001 | 400 | 38.87 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 39.49 | |||||||||
6 | Mary Folkedal Hole | 2001 | 384 | 39.40 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 39.87 | |||||||||
7 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | 379 | 39.56 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 39.48 | |||||||||
8 | Cathrine Boe Andersen | 2001 | 254 | 45.22 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 43.47 | |||||||||
9 | Luna Schmidt | 2001 | 141 | 54.96 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 53.59 | |||||||||
10 | Emilie Sofie Hansen | 2001 | 127 | 56.97 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1987-1993 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lise Bak | 1993 | 284 | 43.55 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 42.26 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 07 januar 2018 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 12:02 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2018 | Udskriftsdato | 07 januar 2018 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 12:04 | |||
Arrangør | Aabybro IF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 januar 2018 |
Løb 27, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Ø. Pedersen | 2008 | 79 | 58.67 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 56.65 | |||||||||
2 | Malthe Bach Larsen | 2008 | 57 | 1:05.27 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:06.58 | |||||||||
3 | Mattie Christiansen | 2008 | 56 | 1:05.92 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 1:12.62 | |||||||||
4 | Mads Peter Jensen | 2008 | 22 | 1:29.24 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Casper Buus | 2008 | DSQ | Flere flyben udsvøm | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Nikolaj Baars | 2008 | DSQ | Ej samt berø 25m | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
Løb 27, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | William Elliot Lumholtz | 2006 | 224 | 41.56 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 44.98 | |||||||||
2 | Mads Mølgaard | 2006 | 138 | 48.80 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 51.94 | |||||||||
3 | Sebastian Porsborg | 2007 | 129 | 49.96 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 54.43 | |||||||||
4 | Marius Gorell Mackenhauer | 2006 | 110 | 52.57 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
5 | Jakob Thomsen | 2006 | 106 | 53.20 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 54.61 | |||||||||
6 | Nikolaj Rytger Knudsen | 2006 | 85 | 57.21 | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
7 | Christoffer Værum Nørgaar | 2006 | 51 | 1:07.94 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
Løb 27, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 262 | 39.46 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 39.55 | |||||||||
2 | Mikkel Pedersen | 2004 | 236 | 40.85 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 48.78 | |||||||||
3 | Malte P Iversen | 2004 | 232 | 41.06 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 41.45 | |||||||||
4 | Frederik Vernersen | 2005 | 220 | 41.81 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 44.28 | |||||||||
5 | Marcus Dahl Burholt | 2004 | 213 | 42.23 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 55.20 | |||||||||
6 | Valentin Thordal | 2005 | 202 | 43.02 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 42.88 | |||||||||
7 | Jacob Aagaard Andersen | 2004 | 190 | 43.85 | ||||||
Brønderslev SK08 | 48.00 | |||||||||
8 | Karl Anton Kristensen | 2005 | 187 | 44.10 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 48.82 | |||||||||
9 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | 178 | 44.82 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:10.00 | |||||||||
10 | Marcus Albæk | 2004 | 161 | 46.41 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 48.96 | |||||||||
11 | Elmer Oosterhof | 2005 | 159 | 46.56 | ||||||
Aars Svømmeklub | 47.75 | |||||||||
12 | Malthe Kobber Nielsen | 2005 | 157 | 46.78 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 50.64 | |||||||||
13 | Magnus Horsbøll | 2005 | 156 | 46.90 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 47.51 | |||||||||
14 | Lucas Hansen | 2005 | 143 | 48.24 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 56.07 | |||||||||
15 | Kristian Jensen | 2004 | 118 | 51.38 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 53.58 | |||||||||
16 | Kasper Hansen | 2004 | 106 | 53.34 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
17 | Ivan Hjermitslev | 2004 | 104 | 53.58 | ||||||
Brønderslev SK08 | 1:09.04 | |||||||||
- | Frederik Højer | 2005 | DSQ | Crawlben 5m | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:07.17 | |||||||||
- | Magnus Dunker | 2005 | DSQ | Crawlben 20m | ||||||
Svømmeklubben Sømærket | 1:22.48 | |||||||||
Løb 27, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 360 | 35.48 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 36.40 | |||||||||
2 | Matias Kjær | 2002 | 353 | 35.70 | ||||||
Aars Svømmeklub | 35.73 | |||||||||
3 | Dion Drejer Delaney | 2003 | 351 | 35.77 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 39.38 | |||||||||
4 | Malik Lodberg Klein | 2003 | 325 | 36.70 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 36.84 | |||||||||
5 | Mads B Jensen | 2002 | 325 | 36.72 | ||||||
Brønderslev SK08 | 39.69 | |||||||||
6 | David Tuan V. Valbjørn | 2002 | 297 | 37.81 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 38.24 | |||||||||
7 | Oliver Pedersen | 2003 | 285 | 38.35 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 44.15 | |||||||||
8 | Marius Kristensen | 2003 | 281 | 38.54 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 46.35 | |||||||||
9 | Andreas Christensen | 2003 | 243 | 40.42 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 40.67 | |||||||||
10 | Jacob Toft | 2003 | 241 | 40.52 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 40.12 | |||||||||
11 | Jimmy Nielsen | 2003 | 238 | 40.71 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 40.39 | |||||||||
12 | Victor Haunstrup | 2003 | 185 | 44.25 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 46.35 | |||||||||
13 | Frederik P Justesen | 2003 | 182 | 44.54 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 50.76 | |||||||||
14 | Mikkel Magnusson | 2002 | 166 | 45.90 | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
15 | Nicklas Sørensen | 2003 | 143 | 48.21 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 50.97 | |||||||||
16 | Matthias Guldbæk | 2003 | 125 | 50.42 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Sander van der Pool | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 40.58 | |||||||||
Løb 27, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1994-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 412 | 33.93 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.40 | |||||||||
2 | Simon Andersen | 2000 | 353 | 35.70 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 33.82 | |||||||||
3 | Thomas Jon Kristensen | 2000 | 292 | 38.05 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 42.60 | |||||||||
4 | Rasmus Grøn | 1999 | 205 | 42.80 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 41.69 | |||||||||
- | Niklas T. Kristiansen | 2000 | DSQ | 1 hånd vending 25m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.46 | |||||||||
Løb 27, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1987-1993 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | René Rebsdorf | 1990 | 301 | 37.66 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Løb 27, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1969-1978 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Dan Højbak | 1969 | 198 | 43.30 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 40.21 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 07 januar 2018 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 12:04 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2018 | Udskriftsdato | 07 januar 2018 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 12:33 | |||
Arrangør | Aabybro IF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 januar 2018 |
Løb 28, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Rønnow | 2006 | 206 | 42.94 | 1:32.41 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:37.69 | |||||||||
2 | Aia Caroline Abel | 2006 | 182 | 43.83 | 1:36.33 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:39.19 | |||||||||
- | Marlena Lundkvist | 2006 | DSQ | Brystben eft 50m | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
Løb 28, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Prang Andersen | 2005 | 336 | 35.35 | 1:18.51 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:16.83 | |||||||||
2 | Ida Overgaard Thomassen | 2005 | 202 | 43.89 | 1:32.92 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:41.90 | |||||||||
3 | Allie F. Brandt | 2004 | 199 | 41.43 | 1:33.43 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | 1:30.87 | |||||||||
- | Sarah Brix | 2004 | DSQ | Crawlben eft 25m | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:34.83 | |||||||||
Løb 28, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 437 | 34.27 | 1:11.93 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:13.35 | |||||||||
2 | Thea Holm Thomsen | 2003 | 314 | 37.31 | 1:20.30 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:19.79 | |||||||||
3 | Sille Lindberg | 2003 | 298 | 39.67 | 1:21.74 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:18.65 | |||||||||
4 | Sara Falch | 2002 | 296 | 37.10 | 1:21.87 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:22.52 | |||||||||
5 | Amalie Juul Jakobsen | 2003 | 294 | 37.81 | 1:22.06 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:24.89 | |||||||||
6 | Ida Troldborg | 2003 | 249 | 39.08 | 1:26.69 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:22.70 | |||||||||
7 | Signe Møller Winther | 2002 | 207 | 44.57 | 1:32.19 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:35.26 | |||||||||
8 | Julie Heby Kanstrup | 2002 | 165 | 44.41 | 1:39.39 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:35.77 | |||||||||
- | Celina Sørensen | 2002 | DNS | |||||||
Hobro Svømmeklub | 1:40.08 | |||||||||
- | Mathilde Højbak | 2003 | DNS | |||||||
Snedsted Svømmeklub | 1:29.53 | |||||||||
Løb 28, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1994-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mary Folkedal Hole | 2001 | 545 | 30.94 | 1:06.84 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | 1:06.68 | |||||||||
2 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 428 | 33.89 | 1:12.46 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:10.96 | |||||||||
3 | Emma Viborg Larsen | 2001 | 317 | 36.46 | 1:20.01 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:21.65 | |||||||||
4 | Emilie Sofie Hansen | 2001 | 286 | 39.82 | 1:22.88 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emma Steen | 2000 | 248 | 39.55 | 1:26.84 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:31.07 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 07 januar 2018 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 12:33 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2018 | Udskriftsdato | 07 januar 2018 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 12:43 | |||
Arrangør | Aabybro IF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 januar 2018 |
Løb 29, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | William Elliot Lumholtz | 2006 | 140 | 41.43 | 1:32.41 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:39.24 | |||||||||
2 | Eigil Midboe Skou | 2006 | 132 | 43.84 | 1:34.35 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:43.67 | |||||||||
Løb 29, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oscar Pedersen | 2004 | 261 | 34.46 | 1:15.16 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:21.40 | |||||||||
2 | Malthe Spanggaard | 2004 | 204 | 35.18 | 1:21.63 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:24.23 | |||||||||
3 | Kris Jensen | 2004 | 197 | 36.86 | 1:22.56 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:22.46 | |||||||||
4 | Lukas Aarup-Kristiansen | 2004 | 185 | 37.27 | 1:24.36 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
5 | Malte P Iversen | 2004 | 170 | 38.78 | 1:26.73 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:27.20 | |||||||||
6 | Mathias Qvesel | 2004 | 106 | 46.36 | 1:41.54 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathias Johansen | 2005 | 96 | 48.98 | 1:44.72 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:47.58 | |||||||||
- | Johan Damsgaard Bossen | 2005 | DSQ | Crawl 5m | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:52.80 | |||||||||
Løb 29, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | 354 | 31.57 | 1:07.93 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:08.63 | |||||||||
2 | Jacob Toft | 2003 | 277 | 34.05 | 1:13.70 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:12.25 | |||||||||
3 | Frederik P Justesen | 2003 | 177 | 38.20 | 1:25.56 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:29.37 | |||||||||
4 | Jens Mejdahl | 2003 | 169 | 39.81 | 1:26.90 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:30.53 | |||||||||
5 | Victor Haunstrup | 2003 | 131 | 42.52 | 1:34.62 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:36.35 | |||||||||
6 | Jeppe Borgen Elvensø | 2003 | 122 | 42.57 | 1:36.68 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:46.65 | |||||||||
Løb 29, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1994-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Morten Kolbe Thomsen | 2001 | 385 | 30.26 | 1:06.08 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | 1:08.46 | |||||||||
2 | Jonathan L Kristensen | 2000 | 356 | 30.72 | 1:07.79 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:16.36 | |||||||||
3 | Scott Stegenborg | 2000 | 333 | 31.05 | 1:09.34 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:07.76 | |||||||||
4 | Emil Viltoft Andersen | 2000 | 329 | 33.10 | 1:09.59 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:16.85 | |||||||||
5 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 272 | 33.32 | 1:14.20 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:13.37 | |||||||||
6 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | 231 | 35.40 | 1:18.35 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:15.21 | |||||||||
Løb 29, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1987-1993 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asger Winther | 1993 | 370 | 29.64 | 1:06.94 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:01.65 | |||||||||
2 | Mikkel Findinge | 1993 | 328 | 30.41 | 1:09.69 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:05.59 | |||||||||
3 | René Rebsdorf | 1990 | 185 | 37.64 | 1:24.29 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:33.88 | |||||||||
Løb 29, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1968 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Klaus Moeslund | 1968 | 128 | 43.04 | 1:35.31 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 07 januar 2018 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 12:43 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2018 | Udskriftsdato | 07 januar 2018 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 13:10 | |||
Arrangør | Aabybro IF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 januar 2018 |
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Therese J Helt | 2006 | 221 | 52.19 | 1:50.01 | 2:48.31 | 3:42.33 | |||
Aabybro Idrætsforening | 3:43.77 | |||||||||
2 | Clara Hejndorff Bøgsted | 2006 | 175 | 54.45 | 1:55.82 | 3:00.18 | 4:00.20 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
3 | Marie Elisabeth Thorsted | 2006 | 170 | 56.32 | 1:59.70 | 3:02.73 | 4:02.84 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
4 | Ida Jensen | 2006 | 169 | 56.05 | 2:01.23 | 3:04.82 | 4:03.09 | |||
Frederikshavn Svømmeklub | ||||||||||
5 | Naya Ellesøe Dalsgaard | 2007 | 136 | 57.69 | 2:05.34 | 3:14.10 | 4:21.49 | |||
Svømmeklubben Nejst | ||||||||||
6 | Sofie Borup | 2007 | 79 | 1:09.15 | 2:32.77 | 3:53.86 | 5:13.13 | |||
Svømmeklubben Nejst | 5:35.95 | |||||||||
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Fenja Romanski | 2005 | 443 | 39.45 | 1:24.09 | 2:10.67 | 2:56.51 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:16.56 | |||||||||
2 | Lucca Tinggaard Larsen | 2004 | 292 | 45.71 | 1:37.71 | 2:29.65 | 3:22.69 | |||
Hobro Svømmeklub | 3:44.53 | |||||||||
3 | Cassandra Spring | 2005 | 288 | 46.44 | 1:38.62 | 2:31.36 | 3:23.58 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
4 | Linea Lodberg Klein | 2005 | 275 | 46.81 | 1:41.13 | 2:34.66 | 3:26.86 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:35.28 | |||||||||
5 | Allie F. Brandt | 2004 | 262 | 47.14 | 1:41.54 | 2:36.78 | 3:30.12 | |||
Frederikshavn Svømmeklub | ||||||||||
6 | Elisabeth Leegaard Larsen | 2005 | 230 | 51.85 | 1:48.04 | 2:44.90 | 3:39.37 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
7 | Agnes Immersen Lyndrup | 2004 | 222 | 49.33 | 1:46.56 | 2:46.27 | 3:42.19 | |||
Snedsted Svømmeklub | 3:40.00 | |||||||||
8 | Emma Kjær Johannesen | 2004 | 200 | 53.47 | 1:52.16 | 2:51.71 | 3:49.96 | |||
Brønderslev SK08 | 4:02.38 | |||||||||
- | Caroline T. Madsen | 2005 | DSQ | En hånd vending 150 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | ||||||||||
- | Isabella Vinkler Valbjørn | 2005 | DSQ | 1 berøring ved 100 m | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
- | Laura Sofie Renneberg | 2005 | DSQ | En hånd vending 25 m | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Troldborg | 2003 | 324 | 42.43 | 1:32.78 | 2:24.99 | 3:15.78 | |||
Aabybro Idrætsforening | 3:10.70 | |||||||||
2 | Iben Schønwandt | 2003 | 311 | 46.37 | 1:36.61 | 2:28.58 | 3:18.48 | |||
Hobro Svømmeklub | 3:47.12 | |||||||||
3 | Kirstine Buus Bendixen | 2003 | 286 | 46.24 | 1:39.09 | 2:32.65 | 3:24.16 | |||
Hobro Svømmeklub | 3:28.81 | |||||||||
4 | Iben Kjær Bengtson | 2002 | 262 | 47.96 | 1:40.60 | 2:35.67 | 3:30.29 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:31.16 | |||||||||
5 | Sofie Horsbøll | 2002 | 231 | 47.41 | 1:44.24 | 2:42.94 | 3:39.08 | |||
Snedsted Svømmeklub | 3:39.86 | |||||||||
6 | Victoria Mølgaard Bech | 2002 | 169 | 54.55 | 1:55.32 | 2:59.27 | 4:03.39 | |||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1994-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johanne Folkedahl Hole | 2000 | 415 | 42.54 | 1:28.88 | 2:15.57 | 3:00.32 | |||
Frederikshavn Svømmeklub | ||||||||||
2 | Babette Thordal | 2001 | 369 | 42.66 | 1:29.35 | 2:19.85 | 3:07.58 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:19.18 | |||||||||
3 | Anna Andreasen | 2001 | 210 | 51.08 | 1:49.24 | 2:48.23 | 3:46.27 | |||
Aabybro Idrætsforening | 3:45.12 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 07 januar 2018 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 13:10 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2018 | Udskriftsdato | 07 januar 2018 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 13:27 | |||
Arrangør | Aabybro IF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 januar 2018 |
Løb 31, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mattie Christiansen | 2008 | 67 | 1:08.18 | 2:26.22 | 3:42.71 | 4:55.73 | |||
Svømmeklubben Nejst | 5:33.58 | |||||||||
Løb 31, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Porsborg | 2007 | 157 | 52.07 | 1:50.52 | 2:48.73 | 3:42.93 | |||
Aabybro Idrætsforening | 4:23.01 | |||||||||
Løb 31, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malte P Iversen | 2004 | 239 | 44.33 | 1:35.75 | 2:26.86 | 3:13.87 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik Vernersen | 2005 | 212 | 46.34 | 1:38.00 | 2:31.66 | 3:21.68 | |||
Hobro Svømmeklub | 3:30.43 | |||||||||
3 | Malthe Kobber Nielsen | 2005 | 173 | 49.23 | 1:44.32 | 2:41.30 | 3:35.81 | |||
Svømmeklubben Nejst | 3:54.05 | |||||||||
4 | Gustav Brix Rasmussen | 2004 | 161 | 50.88 | 1:47.71 | 2:45.34 | 3:41.27 | |||
Aabybro Idrætsforening | 3:56.84 | |||||||||
5 | Magnus Horsbøll | 2005 | 148 | 53.44 | 1:52.02 | 2:51.31 | 3:47.32 | |||
Snedsted Svømmeklub | 3:39.13 | |||||||||
6 | Kristian Jensen | 2004 | 120 | 55.44 | 1:58.35 | 3:01.51 | 4:03.58 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 4:06.75 | |||||||||
- | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | DSQ | Ingen berøring 150 m | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
Løb 31, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 348 | 38.64 | 1:22.41 | 2:06.95 | 2:51.15 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:52.48 | |||||||||
2 | Malik Lodberg Klein | 2003 | 320 | 39.33 | 1:24.31 | 2:10.47 | 2:56.02 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:53.45 | |||||||||
3 | Matias Kjær | 2002 | 313 | 39.67 | 1:25.52 | 2:12.15 | 2:57.22 | |||
Aars Svømmeklub | 2:58.25 | |||||||||
4 | Sander van der Pool | 2002 | 269 | 40.89 | 1:28.70 | 2:17.21 | 3:06.52 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:20.11 | |||||||||
5 | Tobias Vestby Jensen | 2003 | 265 | 42.48 | 1:29.35 | 2:18.54 | 3:07.48 | |||
Aars Svømmeklub | 3:15.12 | |||||||||
6 | Andreas Christensen | 2003 | 247 | 42.85 | 1:31.60 | 2:22.58 | 3:11.85 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 3:24.28 | |||||||||
7 | Jonas Abildgaard | 2003 | 212 | 46.19 | 1:38.13 | 2:31.59 | 3:21.70 | |||
Aabybro Idrætsforening | 3:30.34 | |||||||||
8 | Alexander Gislund | 2003 | 147 | 49.20 | 1:47.30 | 2:48.12 | 3:48.11 | |||
Svømmeklubben Nejst | 3:57.25 | |||||||||
9 | Jeppe Borgen Elvensø | 2003 | 140 | 51.78 | 1:50.40 | 2:50.96 | 3:51.82 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
Løb 31, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1994-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 397 | 36.60 | 1:18.21 | 2:01.12 | 2:43.80 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:53.47 | |||||||||
2 | Anders Mikkelsen | 2001 | 241 | 41.63 | 1:31.38 | 2:23.44 | 3:13.53 | |||
Aabybro Idrætsforening | 3:05.35 | |||||||||
Løb 31, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1987-1993 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kim Møller Nielsen | 1992 | 355 | 40.70 | 1:24.45 | 2:08.28 | 2:49.94 | |||
Aars Svømmeklub | 2:46.52 | |||||||||
Løb 31, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1969-1978 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Dan Højbak | 1969 | 153 | 1:48.07 | 2:48.06 | 3:45.01 | ||||
Snedsted Svømmeklub | 3:40.24 | |||||||||
Løb 31, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1968 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kim T. Kristiansen | 1967 | 157 | 48.81 | 1:44.96 | 2:43.63 | 3:43.21 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 07 januar 2018 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 13:27 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2018 | Udskriftsdato | 07 januar 2018 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 14:00 | |||
Arrangør | Aabybro IF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 januar 2018 |
Løb 32, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Aia Caroline Abel | 2006 | 281 | 1:26.10 | 3:00.04 | 4:33.31 | 6:05.93 | 12:11.30 | ||
Svømmeklubben Søhesten | 13:07.41 | 7:40.27 | 9:14.37 | 10:46.68 | ||||||
Løb 32, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Mille Fischer Hovalt | 2004 | 332 | 1:20.62 | 2:48.63 | 4:16.30 | 5:45.10 | 11:31.65 | ||
Svømmeklubben Søhesten | 12:02.69 | 7:13.42 | 8:41.12 | 10:08.73 | ||||||
Løb 32, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Freja Romanski | 2003 | 463 | 1:12.50 | 2:31.74 | 3:50.50 | 5:09.83 | 10:19.17 | ||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 6:29.24 | 7:47.04 | 9:04.23 | |||||||
2 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 445 | 1:13.12 | 2:31.76 | 3:49.71 | 5:09.77 | 10:27.71 | ||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 10:31.43 | 6:29.81 | 7:50.44 | 9:09.85 | ||||||
3 | Signe Thomsen | 2003 | 429 | 1:13.64 | 2:33.48 | 3:54.59 | 5:15.84 | 10:35.34 | ||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 11:03.28 | 6:37.64 | 7:57.87 | 9:16.82 | ||||||
4 | Amelie Thordal | 2003 | 285 | 1:25.67 | 2:58.57 | 4:31.85 | 6:05.07 | 12:07.72 | ||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 12:04.32 | 7:37.92 | 9:09.23 | 10:39.97 | ||||||
Løb 32, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1994-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Babette Thordal | 2001 | 332 | 1:21.61 | 2:48.54 | 4:17.55 | 5:47.71 | 11:32.00 | ||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 11:27.80 | 7:14.37 | 8:42.30 | 10:10.19 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 07 januar 2018 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 14:00 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2018 | Udskriftsdato | 07 januar 2018 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 14:39 | |||
Arrangør | Aabybro IF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 januar 2018 |
Løb 33, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | William Elliot Lumholtz | 2006 | 222 | 1:23.91 | 2:55.46 | 4:27.15 | 6:01.34 | 12:11.83 | ||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 7:36.14 | 9:10.14 | 10:44.22 | |||||||
2 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | 210 | 1:24.31 | 2:57.26 | 4:31.49 | 6:07.66 | 12:25.23 | ||
Aabybro Idrætsforening | 7:45.22 | 9:20.99 | 10:59.32 | |||||||
Løb 33, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 399 | 1:09.36 | 2:25.77 | 3:42.58 | 5:01.20 | 10:01.86 | ||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 10:18.56 | 6:18.34 | 7:36.25 | 8:51.70 | ||||||
2 | Kris Jensen | 2004 | 339 | 1:17.64 | 2:41.59 | 4:05.66 | 5:30.47 | 10:35.75 | ||
Aars Svømmeklub | 11:31.64 | 6:57.36 | 8:24.03 | 9:49.29 | ||||||
Løb 33, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 378 | 1:11.14 | 2:27.40 | 3:45.84 | 5:04.88 | 10:12.93 | ||
Aabybro Idrætsforening | 10:48.18 | 6:24.08 | 7:43.41 | 9:01.38 | ||||||
2 | Christoffer B. Lauridsen | 2002 | 367 | 1:10.83 | 2:29.33 | 3:48.24 | 5:08.35 | 10:18.98 | ||
Aars Svømmeklub | 6:28.12 | 7:48.29 | 9:05.69 | |||||||
3 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 364 | 1:10.95 | 2:29.90 | 3:49.70 | 5:09.94 | 10:20.70 | ||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 6:30.18 | 7:49.28 | 9:07.17 | |||||||
4 | Matias Kjær | 2002 | 352 | 1:10.33 | 2:28.72 | 3:48.78 | 5:08.69 | 10:27.77 | ||
Aars Svømmeklub | 10:46.45 | 6:29.74 | 7:50.01 | 9:09.91 | ||||||
5 | Mathias Jelle Thomsen | 2002 | 338 | 1:14.90 | 2:40.18 | 4:06.86 | 5:33.91 | 10:36.34 | ||
Svømmeklubben Søhesten | 11:46.35 | 7:00.30 | 8:27.51 | 9:53.07 | ||||||
6 | Andreas Christensen | 2003 | 320 | 1:16.02 | 2:40.74 | 4:08.93 | 5:38.52 | 10:48.13 | ||
Svømmeklubben Søhesten | 12:37.50 | 7:08.37 | 8:35.70 | 10:03.42 | ||||||
7 | Oliver Feldthusen | 2003 | 309 | 1:14.47 | 2:38.15 | 4:08.33 | 5:37.05 | 10:55.63 | ||
Brønderslev SK08 | 12:23.83 | 7:07.41 | 8:39.03 | 10:10.54 | ||||||
8 | Mads B Jensen | 2002 | 305 | 1:13.59 | 2:39.33 | 4:07.79 | 10:58.36 | |||
Brønderslev SK08 | 11:52.25 | 6:24.22 | 7:56.42 | 9:30.05 | ||||||
Løb 33, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1994-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Rasmus Abildgaard | 2000 | 417 | 1:07.78 | 2:21.64 | 3:36.95 | 4:52.71 | 9:53.30 | ||
Aabybro Idrætsforening | 10:15.14 | 6:08.95 | 7:24.30 | 8:40.48 | ||||||
2 | David Johansen | 2001 | 416 | 1:08.63 | 2:21.64 | 3:35.86 | 4:52.02 | 9:53.90 | ||
Svømmeklubben Søhesten | 11:01.35 | 6:08.28 | 7:25.03 | 8:40.65 | ||||||
3 | Simon Andersen | 2000 | 378 | 1:10.37 | 2:27.62 | 3:46.60 | 5:07.11 | 10:13.13 | ||
Aabybro Idrætsforening | 10:42.96 | 6:26.67 | 7:45.56 | 9:01.05 | ||||||
4 | Nicklas Pedersen | 2001 | 302 | 1:08.67 | 2:27.99 | 3:52.43 | 5:19.65 | 11:00.60 | ||
Aalborg Svømmeklub | 10:50.08 | 6:45.82 | 8:12.72 | 9:38.32 | ||||||
5 | Nikolaj Thuesen | 2001 | 157 | 1:19.50 | 13:40.84 | |||||
Svømmeklubben Rask | 8:19.46 | 10:07.76 | 11:57.23 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 07 januar 2018 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 14:39 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2018 | Udskriftsdato | 07 januar 2018 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 15:44 | |||
Arrangør | Aabybro IF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 januar 2018 |
Løb 34, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Hejndorff Bøgsted | 2006 | 287 | 41.20 | 1:23.34 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:24.99 | |||||||||
2 | Therese J Helt | 2006 | 217 | 44.03 | 1:31.56 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:29.39 | |||||||||
3 | Nellie Vad Bisgaard | 2006 | 182 | 46.89 | 1:36.98 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
4 | Luanna Russo | 2006 | 172 | 47.91 | 1:38.77 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:55.98 | |||||||||
5 | Sarah Storm Jacobsen | 2006 | 148 | 50.47 | 1:43.96 | |||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
6 | Freja Christensen | 2006 | 128 | 51.26 | 1:49.06 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 2:19.11 | |||||||||
7 | Astrid O. Thomassen | 2007 | 119 | 53.67 | 1:51.71 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:02.34 | |||||||||
8 | Marlena Lundkvist | 2006 | 118 | 55.87 | 1:52.03 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:46.56 | |||||||||
9 | Lise Ingeborg Christianse | 2007 | 113 | 55.09 | 1:53.82 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:51.24 | |||||||||
10 | Freja Winther Møller | 2006 | 85 | 1:00.16 | 2:04.76 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 2:29.98 | |||||||||
11 | Camille Gunvald | 2006 | 84 | 1:02.12 | 2:05.57 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
12 | Kamille Baars | 2006 | 76 | 1:02.05 | 2:09.53 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
13 | Anne Primdahl | 2006 | 66 | 1:05.53 | 2:16.11 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
14 | Sofie Borup | 2007 | 60 | 1:06.50 | 2:20.54 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 2:38.85 | |||||||||
- | Sarah Dahl Olsen | 2007 | DNS | |||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Gudrun Pólsdóttir | 2006 | DSQ | Udsvøm på mave v 75 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
- | Pernille Petersen | 2006 | DSQ | Ej fortsat v | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Sofie Jeppesen | 2007 | DSQ | Ej berøring v 25 mtr | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 2:13.67 | |||||||||
Løb 34, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freja Friborg | 2004 | 342 | 37.69 | 1:18.66 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:19.74 | |||||||||
2 | Zille Haarh Svendsen | 2004 | 339 | 39.06 | 1:18.88 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:19.85 | |||||||||
3 | Kristine Vestergaard | 2005 | 331 | 39.23 | 1:19.53 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:20.15 | |||||||||
4 | Cassandra Spring | 2005 | 326 | 39.31 | 1:19.90 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:20.47 | |||||||||
5 | Stine Mejdahl | 2005 | 312 | 40.09 | 1:21.09 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:23.54 | |||||||||
6 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 290 | 40.19 | 1:23.11 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:25.35 | |||||||||
7 | Karoline Prang Andersen | 2005 | 286 | 38.90 | 1:23.49 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:22.66 | |||||||||
8 | Maja M S Sørensen | 2004 | 279 | 41.58 | 1:24.18 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:24.65 | |||||||||
9 | Ida Overgaard Thomassen | 2005 | 277 | 41.20 | 1:24.34 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:26.37 | |||||||||
10 | Michelle Bloch Sørensen | 2004 | 270 | 41.40 | 1:25.04 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:42.01 | |||||||||
11 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | 269 | 41.82 | 1:25.21 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
12 | Linea Lodberg Klein | 2005 | 238 | 43.54 | 1:28.74 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:33.45 | |||||||||
13 | Emma W. Bojesen | 2004 | 229 | 44.67 | 1:29.88 | |||||
Snedsted Svømmeklub | 1:30.68 | |||||||||
14 | Julie Bertelsen | 2005 | 185 | 47.14 | 1:36.46 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Marie Søndergaard | 2005 | 165 | 48.02 | 1:40.24 | |||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
16 | Laura Sofie Renneberg | 2005 | 163 | 48.53 | 1:40.70 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
17 | Sara Kokholm | 2005 | 139 | 53.75 | 1:46.14 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | ||||||||||
18 | Naja Gjerløv Andersen | 2004 | 136 | 51.89 | 1:46.77 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
19 | Isabella Vinkler Valbjørn | 2005 | 115 | 56.02 | 1:53.04 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:01.00 | |||||||||
- | Claudia Madsen | 2004 | DNS | |||||||
Snedsted Svømmeklub | ||||||||||
- | Anna Jensen | 2004 | DSQ | Ej forsat ved 75 mtr | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Benedicte Værum Nørgaard | 2004 | DSQ | Ej fortsat 75 mtr | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Lucca Tinggaard Larsen | 2004 | DSQ | Ej fortsat v 25 mtr | ||||||
Hobro Svømmeklub | 1:38.73 | |||||||||
- | Svea Tinggaard Larsen | 2005 | DSQ | Ej forsat v 25 mtr | ||||||
Hobro Svømmeklub | 1:29.87 | |||||||||
Løb 34, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Juul Jakobsen | 2003 | 399 | 36.30 | 1:14.69 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:20.41 | |||||||||
2 | Nadia Burholt | 2002 | 397 | 36.56 | 1:14.85 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:15.16 | |||||||||
3 | Anna Christine Pedersen | 2003 | 356 | 38.28 | 1:17.62 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:19.82 | |||||||||
4 | Sara Falch | 2002 | 313 | 39.14 | 1:21.01 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:19.23 | |||||||||
5 | Kirstine Buus Bendixen | 2003 | 298 | 40.71 | 1:22.31 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:28.78 | |||||||||
6 | Helene Naur Moth | 2002 | 278 | 42.00 | 1:24.29 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:26.05 | |||||||||
7 | Louise Hove | 2002 | 267 | 42.65 | 1:25.39 | |||||
Snedsted Svømmeklub | 1:28.54 | |||||||||
8 | Louise Høeg | 2003 | 247 | 42.86 | 1:27.65 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:30.43 | |||||||||
9 | Sille Lindberg | 2003 | 246 | 41.67 | 1:27.82 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:23.84 | |||||||||
10 | Iben Schønwandt | 2003 | 231 | 43.40 | 1:29.58 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:39.41 | |||||||||
11 | Signe Møller Winther | 2002 | 230 | 44.55 | 1:29.72 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:39.79 | |||||||||
12 | Julie Heby Kanstrup | 2002 | 220 | 43.54 | 1:31.07 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:27.28 | |||||||||
13 | Sisse Ø. Nielsen | 2003 | 203 | 45.65 | 1:33.49 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:32.40 | |||||||||
14 | Katrine Anderson | 2003 | 130 | 53.03 | 1:48.50 | |||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
15 | Cecilie Billesø | 2003 | 105 | 58.12 | 1:56.55 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:54.28 | |||||||||
- | Kathrine Munk Pedersen | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
Løb 34, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1994-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nete Lund Madsen | 2001 | 492 | 33.91 | 1:09.67 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:09.63 | |||||||||
2 | Mary Folkedal Hole | 2001 | 487 | 33.95 | 1:09.94 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | 1:09.30 | |||||||||
3 | Emma Viborg Larsen | 2001 | 386 | 36.39 | 1:15.52 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:13.24 | |||||||||
4 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | 368 | 37.62 | 1:16.76 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:19.03 | |||||||||
5 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 362 | 37.31 | 1:17.15 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:17.10 | |||||||||
6 | Cathrine Boe Andersen | 2001 | 349 | 38.37 | 1:18.14 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:16.83 | |||||||||
7 | Emma Steen | 2000 | 329 | 38.98 | 1:19.66 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:19.31 | |||||||||
8 | Maria Andreasen | 1994 | 163 | 47.95 | 1:40.73 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:30.09 | |||||||||
9 | Luna Schmidt | 2001 | 162 | 49.23 | 1:40.88 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | 1:44.89 | |||||||||
Løb 34, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1987-1993 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
- | Christina Mogensen | 1988 | DSQ | Ej fortsat v 25 mtr | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 07 januar 2018 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 15:44 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2018 | Udskriftsdato | 07 januar 2018 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 16:02 | |||
Arrangør | Aabybro IF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 januar 2018 |
Løb 35, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Bach Larsen | 2008 | 96 | 52.03 | 1:46.69 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:49.05 | |||||||||
2 | Gustav Ø. Pedersen | 2008 | 72 | 57.05 | 1:57.15 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:07.83 | |||||||||
3 | Mads Peter Jensen | 2008 | 45 | 1:07.54 | 2:17.10 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Casper Buus | 2008 | DSQ | Ej forsat v 75 mtr | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Nikolaj Baars | 2008 | DSQ | Ej fortsat v 2 mtr | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
Løb 35, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | 196 | 41.56 | 1:24.16 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:40.00 | |||||||||
2 | Mads Mølgaard | 2006 | 159 | 44.62 | 1:30.14 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:31.71 | |||||||||
3 | Eigil Midboe Skou | 2006 | 153 | 45.45 | 1:31.32 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:31.07 | |||||||||
4 | Jakob Thomsen | 2006 | 121 | 47.84 | 1:38.70 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:38.85 | |||||||||
- | Christoffer Værum Nørgaar | 2006 | DSQ | Ej fortsat v 25 mtr | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:57.09 | |||||||||
- | Marius Gorell Mackenhauer | 2006 | DSQ | 2 crawl armtag 75 m | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:01.90 | |||||||||
- | Nikolaj Rytger Knudsen | 2006 | DSQ | Ej fortsat v 25 mtr | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
- | Peter Høenhof Vesterskov | 2007 | DSQ | Ej fortsat v 25 mtr | ||||||
Hobro Svømmeklub | 2:04.15 | |||||||||
Løb 35, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oscar Pedersen | 2004 | 333 | 34.13 | 1:10.52 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:11.45 | |||||||||
2 | Marcus Dahl Burholt | 2004 | 244 | 38.27 | 1:18.24 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:26.70 | |||||||||
3 | Malthe Spanggaard | 2004 | 227 | 39.52 | 1:20.18 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:23.53 | |||||||||
4 | Valentin Thordal | 2005 | 190 | 41.90 | 1:24.99 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:28.92 | |||||||||
5 | Elmer Oosterhof | 2005 | 171 | 42.79 | 1:28.03 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:33.15 | |||||||||
6 | Mathias T. Madsen | 2004 | 165 | 43.55 | 1:29.07 | |||||
Snedsted Svømmeklub | 1:32.26 | |||||||||
7 | Lucas Hansen | 2005 | 152 | 44.99 | 1:31.50 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:37.27 | |||||||||
8 | Karl Anton Kristensen | 2005 | 149 | 43.91 | 1:32.09 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | ||||||||||
9 | Tobias Lyngholm Skovlyk | 2004 | 148 | 44.34 | 1:32.38 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:34.29 | |||||||||
10 | Kristian Jensen | 2004 | 144 | 1:33.19 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:38.42 | |||||||||
11 | Frederik Vernersen | 2005 | 138 | 46.78 | 1:34.46 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:28.08 | |||||||||
12 | Kasper Hansen | 2004 | 129 | 1:36.76 | 1:36.76 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
13 | Claes Stenger | 2005 | 117 | 49.73 | 1:39.95 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
14 | Malthe Kobber Nielsen | 2005 | 105 | 47.81 | 1:43.66 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 1:47.44 | |||||||||
15 | Ivan Hjermitslev | 2004 | 82 | 54.18 | 1:52.59 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
- | Andreas V. Johansen | 2004 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:43.98 | |||||||||
- | Frederik Højer | 2005 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | 2:29.98 | |||||||||
- | Johan Damsgaard Bossen | 2005 | DSQ | På mave eft 25 mtr | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:45.14 | |||||||||
- | Mikkel Pedersen | 2004 | DSQ | Ej forts. bev. 50m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:24.67 | |||||||||
Løb 35, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | 354 | 34.00 | 1:09.15 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:09.50 | |||||||||
2 | Mads B Jensen | 2002 | 344 | 33.76 | 1:09.76 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:12.59 | |||||||||
3 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 319 | 35.00 | 1:11.55 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:15.06 | |||||||||
4 | Tobias Vestby Jensen | 2003 | 285 | 36.00 | 1:14.32 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:15.77 | |||||||||
5 | Jacob Toft | 2003 | 271 | 37.01 | 1:15.56 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:18.60 | |||||||||
6 | Oliver Pedersen | 2003 | 245 | 39.04 | 1:18.12 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:19.91 | |||||||||
7 | Jimmy Nielsen | 2003 | 237 | 38.95 | 1:19.05 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:19.13 | |||||||||
8 | Frederik P Justesen | 2003 | 217 | 39.91 | 1:21.40 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:24.47 | |||||||||
9 | Dion Drejer Delaney | 2003 | 195 | 40.25 | 1:24.29 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
10 | Mikkel Magnusson | 2002 | 178 | 43.02 | 1:26.81 | |||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
11 | Matthias Guldbæk | 2003 | 175 | 41.49 | 1:27.32 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
12 | Victor Haunstrup | 2003 | 154 | 44.58 | 1:31.17 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:28.60 | |||||||||
Løb 35, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1994-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik V-Nielsen | 1995 | 421 | 31.58 | 1:05.24 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:03.75 | |||||||||
2 | Emil Viltoft Andersen | 2000 | 413 | 32.32 | 1:05.69 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:07.12 | |||||||||
3 | Jonathan L Kristensen | 2000 | 374 | 34.07 | 1:07.87 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:09.32 | |||||||||
4 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 367 | 32.50 | 1:08.28 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:10.44 | |||||||||
5 | Scott Stegenborg | 2000 | 272 | 36.31 | 1:15.48 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.25 | |||||||||
6 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | 265 | 36.78 | 1:16.10 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:13.33 | |||||||||
7 | Nicklas Pedersen | 2001 | 262 | 36.37 | 1:16.41 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:13.61 | |||||||||
8 | Thomas Jon Kristensen | 2000 | 257 | 37.58 | 1:16.92 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | 1:24.67 | |||||||||
9 | Jens Kristian Kristensen | 2000 | 252 | 38.33 | 1:17.40 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | 1:18.15 | |||||||||
10 | Rasmus Grøn | 1999 | 161 | 43.96 | 1:29.88 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:32.47 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 07 januar 2018 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 16:02 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2018 | Udskriftsdato | 07 januar 2018 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 16:12 | |||
Arrangør | Aabybro IF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 januar 2018 |
Løb 36, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Rønnow | 2006 | 287 | 41.02 | 1:30.15 | 2:26.35 | 3:04.73 | |||
Aabybro Idrætsforening | 3:01.65 | |||||||||
2 | Aia Caroline Abel | 2006 | 234 | 45.84 | 1:31.85 | 2:35.91 | 3:17.72 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 3:14.89 | |||||||||
3 | Pernille Petersen | 2006 | 191 | 1:40.65 | 3:31.25 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 3:37.96 | |||||||||
4 | Marie Elisabeth Thorsted | 2006 | 168 | 51.76 | 1:46.29 | 2:51.68 | 3:40.55 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:50.02 | |||||||||
5 | Marlena Lundkvist | 2006 | 112 | 1:08.85 | 2:10.69 | 3:20.83 | 4:12.11 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | 4:06.39 | |||||||||
- | Clara Hejndorff Bøgsted | 2006 | DSQ | Ej forts bev 75m | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Løb 36, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Fenja Romanski | 2005 | 485 | 35.41 | 1:14.05 | 2:00.32 | 2:35.01 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:38.95 | |||||||||
2 | Karoline Prang Andersen | 2005 | 383 | 35.26 | 1:18.33 | 2:07.58 | 2:47.66 | |||
Hobro Svømmeklub | 2:55.45 | |||||||||
3 | Freja Friborg | 2004 | 351 | 34.49 | 1:19.32 | 2:12.11 | 2:52.64 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:48.19 | |||||||||
4 | Mille Fischer Hovalt | 2004 | 307 | 38.45 | 1:26.74 | 2:19.73 | 3:00.54 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 3:03.92 | |||||||||
5 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 291 | 43.16 | 1:29.23 | 2:25.26 | 3:03.73 | |||
Aabybro Idrætsforening | 3:01.35 | |||||||||
6 | Sarah Brix | 2004 | 267 | 43.10 | 1:31.56 | 2:28.99 | 3:09.20 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 3:15.19 | |||||||||
7 | Lucca Tinggaard Larsen | 2004 | 251 | 47.83 | 1:36.20 | 2:30.39 | 3:13.13 | |||
Hobro Svømmeklub | 3:18.08 | |||||||||
8 | Elisabeth Leegaard Larsen | 2005 | 245 | 1:31.79 | 2:32.76 | 3:14.49 | ||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:39.67 | |||||||||
9 | Svea Tinggaard Larsen | 2005 | 237 | 41.72 | 1:33.96 | 2:34.58 | 3:16.91 | |||
Hobro Svømmeklub | 3:10.08 | |||||||||
Løb 36, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Signe Thomsen | 2003 | 417 | 37.18 | 1:17.39 | 2:04.76 | 2:43.00 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:41.94 | |||||||||
2 | Thea Holm Thomsen | 2003 | 396 | 35.66 | 1:20.67 | 2:07.50 | 2:45.93 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:41.17 | |||||||||
3 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 374 | 35.06 | 1:20.16 | 2:11.08 | 2:49.10 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:47.95 | |||||||||
4 | Amalie Juul Jakobsen | 2003 | 332 | 37.56 | 1:22.43 | 2:15.31 | 2:55.97 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:06.04 | |||||||||
5 | Kirstine Buus Bendixen | 2003 | 296 | 43.97 | 1:28.40 | 2:20.70 | 3:02.71 | |||
Hobro Svømmeklub | 3:08.72 | |||||||||
6 | Iben Schønwandt | 2003 | 285 | 43.61 | 1:31.68 | 2:22.55 | 3:05.04 | |||
Hobro Svømmeklub | 3:09.93 | |||||||||
7 | Helene Naur Moth | 2002 | 255 | 46.86 | 1:35.66 | 2:30.22 | 3:12.09 | |||
Hobro Svømmeklub | 3:19.74 | |||||||||
- | Celina Sørensen | 2002 | DNS | |||||||
Hobro Svømmeklub | 3:18.08 | |||||||||
- | Julie Bech Ølgaard | 2003 | DSQ | 1 hånd vending 125m | ||||||
Aars Svømmeklub | 3:29.42 | |||||||||
Løb 36, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1994-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | 459 | 34.65 | 1:14.62 | 2:00.85 | 2:37.89 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:32.24 | |||||||||
2 | Cathrine Boe Andersen | 2001 | 325 | 37.14 | 1:23.00 | 2:17.89 | 2:57.23 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:49.37 | |||||||||
3 | Anna Andreasen | 2001 | 184 | 53.22 | 1:50.34 | 2:45.62 | 3:34.17 | |||
Aabybro Idrætsforening | 3:33.78 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 07 januar 2018 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 16:12 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2018 | Udskriftsdato | 07 januar 2018 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 16:32 | |||
Arrangør | Aabybro IF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 januar 2018 |
Løb 37, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marius Gorell Mackenhauer | 2006 | 101 | 58.39 | 1:58.16 | 3:02.41 | 3:54.73 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Løb 37, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 359 | 32.95 | 1:13.54 | 2:01.29 | 2:34.12 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:31.18 | |||||||||
2 | Malthe Spanggaard | 2004 | 264 | 36.51 | 1:21.17 | 2:12.46 | 2:50.86 | |||
Hobro Svømmeklub | 3:04.74 | |||||||||
3 | Marcus Albæk | 2004 | 229 | 37.60 | 1:23.44 | 2:17.73 | 2:58.96 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:04.82 | |||||||||
4 | Mikkel Pedersen | 2004 | 214 | 40.97 | 1:28.88 | 2:19.72 | 3:03.05 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:55.74 | |||||||||
5 | Jacob Aagaard Andersen | 2004 | 208 | 41.49 | 1:27.91 | 2:20.86 | 3:04.89 | |||
Brønderslev SK08 | 3:10.65 | |||||||||
6 | Gustav Brix Rasmussen | 2004 | 177 | 46.37 | 1:34.19 | 2:32.46 | 3:14.92 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
7 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | 168 | 47.09 | 1:35.74 | 2:33.79 | 3:18.64 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
8 | Frederik Vernersen | 2005 | 162 | 52.76 | 1:45.05 | 2:37.63 | 3:20.99 | |||
Hobro Svømmeklub | 3:33.35 | |||||||||
9 | Lucas Hansen | 2005 | 157 | 50.32 | 1:42.11 | 2:40.97 | 3:22.85 | |||
Hobro Svømmeklub | 3:55.22 | |||||||||
10 | Mathias Johansen | 2005 | 142 | 47.95 | 1:43.48 | 2:44.90 | 3:29.93 | |||
Aars Svømmeklub | 3:51.58 | |||||||||
- | Valentin Thordal | 2005 | DSQ | Ej forts bev 75m | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:52.98 | |||||||||
Løb 37, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 379 | 32.22 | 1:11.14 | 1:57.03 | 2:31.43 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:30.52 | |||||||||
2 | Malik Lodberg Klein | 2003 | 362 | 32.72 | 1:14.83 | 1:58.04 | 2:33.75 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:37.65 | |||||||||
3 | Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | 359 | 32.01 | 1:10.74 | 2:00.25 | 2:34.16 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:34.37 | |||||||||
4 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 316 | 36.38 | 1:17.26 | 2:05.41 | 2:40.92 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:39.60 | |||||||||
5 | Jens Mejdahl | 2003 | 268 | 39.02 | 1:23.16 | 2:10.83 | 2:49.83 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 2:51.78 | |||||||||
6 | Mathias Jelle Thomsen | 2002 | 252 | 37.09 | 1:23.12 | 2:13.55 | 2:53.36 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 3:07.16 | |||||||||
7 | Sander van der Pool | 2002 | 240 | 36.60 | 1:23.83 | 2:14.89 | 2:56.23 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:19.45 | |||||||||
8 | Jeppe Borgen Elvensø | 2003 | 158 | 44.33 | 1:38.08 | 2:37.66 | 3:22.40 | |||
Aabybro Idrætsforening | 3:35.87 | |||||||||
- | Jonas Abildgaard | 2003 | DNF | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 3:00.16 | |||||||||
- | Frederik P Justesen | 2003 | DSQ | Ej samt berø 150m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 3:06.37 | |||||||||
Løb 37, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1994-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 383 | 31.55 | 1:12.02 | 1:56.55 | 2:30.92 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:32.51 | |||||||||
2 | Rasmus Abildgaard | 2000 | 374 | 31.27 | 1:12.10 | 1:58.09 | 2:32.14 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:30.72 | |||||||||
3 | Morten Kolbe Thomsen | 2001 | 354 | 30.42 | 1:11.92 | 1:58.97 | 2:34.95 | |||
Frederikshavn Svømmeklub | 2:49.35 | |||||||||
4 | David Johansen | 2001 | 347 | 32.31 | 1:12.88 | 2:03.13 | 2:35.90 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 2:35.32 | |||||||||
5 | Scott Stegenborg | 2000 | 295 | 32.59 | 1:16.50 | 2:07.40 | 2:44.54 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:44.89 | |||||||||
6 | Nicklas Pedersen | 2001 | 289 | 35.62 | 1:19.05 | 2:09.62 | 2:45.74 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:44.39 | |||||||||
7 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | 255 | 38.10 | 1:20.83 | 2:18.50 | 2:52.81 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:55.43 | |||||||||
8 | Anders Mikkelsen | 2001 | 249 | 40.37 | 1:26.52 | 2:15.45 | 2:54.19 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:51.53 | |||||||||
- | Jonathan L Kristensen | 2000 | DSQ | Ej forts bev 75m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:33.71 | |||||||||
- | Nikolaj Thuesen | 2001 | DSQ | Afslut på mave 100m | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
Løb 37, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1987-1993 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kim Møller Nielsen | 1992 | 279 | 37.95 | 1:24.11 | 2:09.84 | 2:47.73 | |||
Aars Svømmeklub | 2:40.11 | |||||||||
Løb 37, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1968 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Klaus Moeslund | 1968 | 188 | 42.95 | 1:31.03 | 2:26.68 | 3:11.08 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 07 januar 2018 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 16:32 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2018 | Udskriftsdato | 07 januar 2018 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 17:17 | |||
Arrangør | Aabybro IF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 januar 2018 |
Løb 38, 4x100m IM Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Pingvin Piger 2 | 2004 | 5:21.78 | |||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 5:23.00 | |||||||||
Fenja Romanski | 2005 | 33.76 | 1:13.04 | 1:13.04 | ||||||
Cassandra Spring | 2005 | 37.61 | 1:22.68 | 2:35.72 | ||||||
Clara Hejndorff Bøgsted | 2006 | 40.03 | 1:30.09 | 4:05.81 | ||||||
Freja Friborg | 2004 | 33.68 | 1:15.97 | 5:21.78 | ||||||
2 | Aalborg Damer 2, Gr. 2 | 2003 | 5:32.27 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 5:30.00 | |||||||||
Anna Christine Pedersen | 2003 | 36.96 | 1:23.19 | 1:23.19 | ||||||
Louise Høeg | 2003 | 40.94 | 1:26.80 | 2:49.99 | ||||||
Zille Haarh Svendsen | 2004 | 36.93 | 1:20.43 | 4:10.42 | ||||||
Maja M S Sørensen | 2004 | 37.71 | 1:21.85 | 5:32.27 | ||||||
3 | Aabybro Maniacs | 2003 | 5:43.55 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 5:25.00 | |||||||||
Sille Lindberg | 2003 | 40.09 | 1:29.82 | 1:29.82 | ||||||
Ida Rønnow | 2006 | 41.77 | 1:28.88 | 2:58.70 | ||||||
Ida Troldborg | 2003 | 39.46 | 1:22.19 | 4:20.89 | ||||||
Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 38.16 | 1:22.66 | 5:43.55 | ||||||
4 | Snedsted Piger | 2002 | 5:50.35 | |||||||
Snedsted Svømmeklub | ||||||||||
Emma W. Bojesen | 2004 | 44.24 | 1:33.08 | 1:33.08 | ||||||
Sofie Horsbøll | 2002 | 40.88 | 1:27.38 | 3:00.46 | ||||||
Mathilde Højbak | 2003 | 41.66 | 1:28.34 | 4:28.80 | ||||||
Louise Hove | 2002 | 37.26 | 1:21.55 | 5:50.35 | ||||||
5 | Pingvin Piger 3 | 2005 | 5:56.24 | |||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 6:04.00 | |||||||||
Elisabeth Leegaard Larsen | 2005 | 41.07 | 1:29.90 | 1:29.90 | ||||||
Linea Lodberg Klein | 2005 | 42.73 | 1:28.43 | 2:58.33 | ||||||
Amelie Thordal | 2003 | 44.17 | 1:32.45 | 4:30.78 | ||||||
Ida Overgaard Thomassen | 2005 | 39.04 | 1:25.46 | 5:56.24 | ||||||
5 | Yvonner 2 | 2002 | 5:56.24 | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | 7:15.43 | |||||||||
Stine Mejdahl | 2005 | 38.13 | 1:22.90 | 1:22.90 | ||||||
Aia Caroline Abel | 2006 | 39.89 | 1:31.34 | 2:54.24 | ||||||
Sisse Ø. Nielsen | 2003 | 42.67 | 1:33.92 | 4:28.16 | ||||||
Signe Møller Winther | 2002 | 37.97 | 1:28.08 | 5:56.24 | ||||||
7 | de 4 Druknede | 2004 | 6:02.56 | |||||||
Brønderslev SK08 | 6:23.64 | |||||||||
Kristine Vestergaard | 2005 | 38.57 | 1:21.31 | 1:21.31 | ||||||
Emma Kjær Johannesen | 2004 | 49.07 | 1:40.19 | 3:01.50 | ||||||
Caroline Bomholt Jensen | 2005 | 37.29 | 1:22.43 | 4:23.93 | ||||||
Sofie Søe Møhlenberg | 2004 | 45.63 | 1:38.63 | 6:02.56 | ||||||
- | Hobro Chicks 2 | 2002 | DSQ | Tyvstart 2. svømmer | ||||||
Hobro Svømmeklub | 6:20.08 | |||||||||
Helene Naur Moth | 2002 | 41.02 | 1:27.87 | 1:27.87 | ||||||
Løb 38, 4x100m IM Medley Damer, Finaler Årg. 1994-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Pingvin Piger 1 | 2000 | 4:56.35 | |||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 5:00.00 | |||||||||
Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 35.84 | 1:17.80 | 1:17.80 | ||||||
Freja Romanski | 2003 | 34.95 | 1:12.89 | 2:30.69 | ||||||
Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 34.15 | 1:13.47 | 3:44.16 | ||||||
Lærke Juul Nielsen | 2000 | 33.12 | 1:12.19 | 4:56.35 | ||||||
2 | Aalborg Damer 1 | 1999 | 5:01.37 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:40.00 | |||||||||
Nete Lund Madsen | 2001 | 34.20 | 1:14.25 | 1:14.25 | ||||||
Amalie Falk Byrgesen | 1999 | 36.17 | 1:16.76 | 2:31.01 | ||||||
Thea Holm Thomsen | 2003 | 35.99 | 1:18.11 | 3:49.12 | ||||||
Maria M. Porsmose | 2000 | 33.09 | 1:12.25 | 5:01.37 | ||||||
3 | Hobro Chicks 1 | 1997 | 5:25.11 | |||||||
Hobro Svømmeklub | 4:48.08 | |||||||||
Lenette Nielsen | 1997 | 32.06 | 1:13.56 | 1:13.56 | ||||||
Kirstine Buus Bendixen | 2003 | 38.88 | 1:25.12 | 2:38.68 | ||||||
Karoline Prang Andersen | 2005 | 35.85 | 1:19.77 | 3:58.45 | ||||||
Svea Tinggaard Larsen | 2005 | 39.13 | 1:26.66 | 5:25.11 | ||||||
4 | Yvonner 1 | 2000 | 5:33.84 | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | 5:36.23 | |||||||||
Nadia Burholt | 2002 | 34.94 | 1:16.29 | 1:16.29 | ||||||
Sarah Brix | 2004 | 41.00 | 1:26.90 | 2:43.19 | ||||||
Mille Fischer Hovalt | 2004 | 38.76 | 1:26.05 | 4:09.24 | ||||||
Emma Steen | 2000 | 37.73 | 1:24.60 | 5:33.84 | ||||||
5 | Aabybro Wild Sharks | 2001 | 5:45.41 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 5:27.00 | |||||||||
Julie Heby Kanstrup | 2002 | 39.62 | 1:29.40 | 1:29.40 | ||||||
Anna Andreasen | 2001 | 50.20 | 1:39.76 | 3:09.16 | ||||||
Cathrine Boe Andersen | 2001 | 36.49 | 1:22.42 | 4:31.58 | ||||||
Emma Viborg Larsen | 2001 | 32.75 | 1:13.83 | 5:45.41 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 07 januar 2018 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 17:17 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2018 | Udskriftsdato | 07 januar 2018 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 17:27 | |||
Arrangør | Aabybro IF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 januar 2018 |
Løb 39, 4x100m IM Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Pingvin Drenge 1 | 2002 | 4:46.97 | |||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 4:55.00 | |||||||||
Oscar Pedersen | 2004 | 32.46 | 1:14.24 | 1:14.24 | ||||||
Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 32.56 | 1:09.93 | 2:24.17 | ||||||
Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 31.81 | 1:10.80 | 3:34.97 | ||||||
Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | 31.76 | 1:12.00 | 4:46.97 | ||||||
2 | Aars Drenge 1 | 2002 | 4:59.91 | |||||||
Aars Svømmeklub | 5:12.00 | |||||||||
Kris Jensen | 2004 | 35.96 | 1:17.68 | 1:17.68 | ||||||
Tobias Vestby Jensen | 2003 | 34.75 | 1:13.99 | 2:31.67 | ||||||
Matias Kjær | 2002 | 35.07 | 1:15.21 | 3:46.88 | ||||||
Christoffer B. Lauridsen | 2002 | 33.69 | 1:13.03 | 4:59.91 | ||||||
3 | Aabybro Destroyers | 2003 | 5:04.15 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 5:06.00 | |||||||||
Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 35.34 | 1:13.62 | 1:13.62 | ||||||
Jonas Abildgaard | 2003 | 1:23.25 | 2:36.87 | |||||||
Jacob Toft | 2003 | 34.48 | 1:16.00 | 3:52.87 | ||||||
Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 32.51 | 1:11.28 | 5:04.15 | ||||||
4 | Pingvin Drenge 2 | 2003 | 5:25.77 | |||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 5:29.00 | |||||||||
Valentin Thordal | 2005 | 38.90 | 1:22.96 | 1:22.96 | ||||||
Eigil Midboe Skou | 2006 | 42.60 | 1:29.18 | 2:52.14 | ||||||
Lukas Aarup-Kristiansen | 2004 | 37.29 | 1:20.70 | 4:12.84 | ||||||
Malik Lodberg Klein | 2003 | 34.15 | 1:12.93 | 5:25.77 | ||||||
5 | Aabybro Extremes | 2004 | 6:00.50 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 5:55.00 | |||||||||
Mathias Ø. Barslev | 2006 | 41.52 | 1:29.33 | 1:29.33 | ||||||
Bastian Stausholm Larsen | 2005 | 41.45 | 1:29.43 | 2:58.76 | ||||||
Gustav Brix Rasmussen | 2004 | 42.90 | 1:30.87 | 4:29.63 | ||||||
Mads Mølgaard | 2006 | 42.09 | 1:30.87 | 6:00.50 | ||||||
Løb 39, 4x100m IM Medley Herrer, Finaler Årg. 1994-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aalborg Herrer 1 Gr 1 | 1995 | 4:27.58 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:59.00 | |||||||||
Jonathan L Kristensen | 2000 | 31.16 | 1:07.65 | 1:07.65 | ||||||
Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 31.15 | 1:06.68 | 2:14.33 | ||||||
Niklas T. Kristiansen | 2000 | 30.16 | 1:08.59 | 3:22.92 | ||||||
Frederik V-Nielsen | 1995 | 29.52 | 1:04.66 | 4:27.58 | ||||||
2 | Aabybro Fly To Die | 2000 | 4:57.32 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 4:57.00 | |||||||||
Simon Andersen | 2000 | 33.03 | 1:09.75 | 1:09.75 | ||||||
Rasmus Abildgaard | 2000 | 32.68 | 1:11.56 | 2:21.31 | ||||||
Anders Mikkelsen | 2001 | 36.63 | 1:17.93 | 3:39.24 | ||||||
Victor Borgen Elvensø | 2001 | 34.29 | 1:18.08 | 4:57.32 | ||||||
3 | Ibber 1 | 2001 | 5:21.64 | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | 5:23.41 | |||||||||
David Johansen | 2001 | 33.40 | 1:13.58 | 1:13.58 | ||||||
Jens Mejdahl | 2003 | 41.11 | 1:23.52 | 2:37.10 | ||||||
Andreas Christensen | 2003 | 39.27 | 1:21.94 | 3:59.04 | ||||||
Mathias Jelle Thomsen | 2002 | 39.57 | 1:22.60 | 5:21.64 | ||||||
Løb 39, 4x100m IM Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1993 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rolator Banden | 1978 | 5:10.68 | |||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 5:25.00 | |||||||||
Asger Winther | 1993 | 30.23 | 1:06.33 | 1:06.33 | ||||||
Søren Jul | 1978 | 41.56 | 1:33.58 | 2:39.91 | ||||||
René Rebsdorf | 1990 | 35.62 | 1:17.65 | 3:57.56 | ||||||
Mikkel Findinge | 1993 | 30.52 | 1:13.12 | 5:10.68 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 07 januar 2018 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 17:27 |