2018-12-13   16:31:26
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Results for UGP 2 2017-2018, Södertörn

Below are all results from the competition shown by session.

Pass 1 Lördag 27/1

Document
Resultat
UGP-2
Arrangör:
Plats: Torvalla Simhall Södertörn Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 27 jan 2018 till den 28 jan 2018
Event 7, 800m Frisim Herrar 13 years - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Theo Djuphammar 2005 Simklubben Neptun +0.65 10:01.44
50m: 33.33
100m: 1:10.52
(37.19)
150m: 1:48.23
(37.71)
200m: 2:25.89
(37.66)
250m: 3:04.28
(38.39)
300m: 3:42.57
(38.29)
350m: 4:21.38
(38.81)
400m: 4:59.92
(38.54)
450m: 5:37.96
(38.04)
500m: 6:16.49
(38.53)
550m: 6:54.41
(37.92)
600m: 7:31.94
(37.53)
650m: 8:09.82
(37.88)
700m: 8:48.13
(38.31)
750m: 9:26.54
(38.41)
800m: 10:01.44
(34.90)
2 Oliver Albinzon 2005 Simklubben Neptun +0.62 10:08.63 +7.19
50m: 33.93
100m: 1:11.43
(37.50)
150m: 1:49.95
(38.52)
200m: 2:28.63
(38.68)
250m: 3:07.36
(38.73)
300m: 3:46.08
(38.72)
350m: 4:25.26
(39.18)
400m: 5:04.08
(38.82)
450m: 5:42.68
(38.60)
500m: 6:21.53
(38.85)
550m: 7:00.35
(38.82)
600m: 7:38.51
(38.16)
650m: 8:17.23
(38.72)
700m: 8:55.69
(38.46)
750m: 9:33.61
(37.92)
800m: 10:08.63
(35.02)
3 Ferdinand Bang 2005 Simklubben Neptun +0.79 10:17.08 +15.64
50m: 33.55
100m: 1:10.89
(37.34)
150m: 1:49.46
(38.57)
200m: 2:28.36
(38.90)
250m: 3:07.89
(39.53)
300m: 3:47.03
(39.14)
350m: 4:26.87
(39.84)
400m: 5:06.42
(39.55)
450m: 5:46.41
(39.99)
500m: 6:25.92
(39.51)
550m: 7:05.25
(39.33)
600m: 7:44.41
(39.16)
650m: 8:23.50
(39.09)
700m: 9:02.55
(39.05)
750m: 9:40.92
(38.37)
800m: 10:17.08
(36.16)
4 Gustav Åsbrink 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.82 12:11.91 +2:10.47
50m: 39.77
100m: 1:24.49
(44.72)
150m: 2:10.75
(46.26)
200m: 2:57.23
(46.48)
250m: 3:43.20
(45.97)
300m: 4:29.81
(46.61)
350m: 5:17.52
(47.71)
400m: 6:05.44
(47.92)
450m: 6:52.54
(47.10)
500m: 7:39.25
(46.71)
550m: 8:26.23
(46.98)
600m: 9:12.92
(46.69)
650m: 9:59.85
(46.93)
700m: 10:45.21
(45.36)
750m: 11:29.28
(44.07)
800m: 12:11.91
(42.63)
Event 7, 800m Frisim Herrar 14 years - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Spencer Huerta 2004 Södertälje Simsällskap +0.74 11:28.70
50m: 36.70
100m: 1:18.81
(42.11)
150m: 2:01.83
(43.02)
200m: 2:45.13
(43.30)
250m: 3:28.51
(43.38)
300m: 4:12.28
(43.77)
350m: 4:56.53
(44.25)
400m: 5:41.17
(44.64)
450m: 6:25.57
(44.40)
500m: 7:09.58
(44.01)
550m: 7:54.06
(44.48)
600m: 8:38.69
(44.63)
650m: 9:22.69
(44.00)
700m: 10:05.29
(42.60)
750m: 10:48.21
(42.92)
800m: 11:28.70
(40.49)
Event 7, 800m Frisim Herrar 15 years - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Oscar Fällman 2003 Södertälje Simsällskap +0.58 9:48.94
50m: 31.45
100m: 1:06.55
(35.10)
150m: 1:43.41
(36.86)
200m: 2:20.68
(37.27)
250m: 2:58.03
(37.35)
300m: 3:35.48
(37.45)
350m: 4:12.91
(37.43)
400m: 4:50.43
(37.52)
450m: 5:27.99
(37.56)
500m: 6:05.87
(37.88)
550m: 6:43.77
(37.90)
600m: 7:20.05
(36.28)
650m: 7:57.52
(37.47)
700m: 8:35.35
(37.83)
750m: 9:13.23
(37.88)
800m: 9:48.94
(35.71)
2 Jannis Siotis 2003 Spårvägen Simförening +0.67 10:01.48 +12.54
50m: 33.33
100m: 1:10.28
(36.95)
150m: 1:47.97
(37.69)
200m: 2:25.47
(37.50)
250m: 3:03.33
(37.86)
300m: 3:41.02
(37.69)
350m: 4:18.62
(37.60)
400m: 4:56.69
(38.07)
450m: 5:34.31
(37.62)
500m: 6:12.65
(38.34)
550m: 6:50.53
(37.88)
600m: 7:29.04
(38.51)
650m: 8:07.51
(38.47)
700m: 8:45.96
(38.45)
750m: 9:24.72
(38.76)
800m: 10:01.48
(36.76)
3 Malte Norberg 2003 Simklubben Neptun +0.65 10:38.28 +49.34
50m: 34.41
100m: 1:14.04
(39.63)
150m: 1:54.44
(40.40)
200m: 2:35.34
(40.90)
250m: 3:15.70
(40.36)
300m: 3:55.84
(40.14)
350m: 4:35.82
(39.98)
400m: 5:16.36
(40.54)
450m: 5:57.10
(40.74)
500m: 6:37.77
(40.67)
550m: 7:18.67
(40.90)
600m: 8:00.01
(41.34)
650m: 8:40.58
(40.57)
700m: 9:22.26
(41.68)
750m: 10:00.67
(38.41)
800m: 10:38.28
(37.61)
4 Emil Berg 2003 Södertälje Simsällskap +1.07 12:18.70 +2:29.76
50m: 40.64
100m: 1:27.90
(47.26)
150m: 2:14.76
(46.86)
200m: 3:02.48
(47.72)
250m: 3:48.74
(46.26)
300m: 4:36.03
(47.29)
350m: 5:23.93
(47.90)
400m: 6:10.93
(47.00)
450m: 6:57.88
(46.95)
500m: 7:44.67
(46.79)
550m: 8:31.47
(46.80)
600m: 9:17.80
(46.33)
650m: 10:04.83
(47.03)
700m: 10:50.43
(45.60)
750m: 11:36.03
(45.60)
800m: 12:18.70
(42.67)
- Otto Lundberg 2003 Stockholms Kappsimningsklubb +0.74 DSQ
Event 7, 800m Frisim Herrar 16 years - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Erik Bergstrand 2002 Södertälje Simsällskap +0.73 9:54.47
50m: 31.50
100m: 1:06.98
(35.48)
150m: 1:43.63
(36.65)
200m: 2:20.98
(37.35)
250m: 2:58.36
(37.38)
300m: 3:36.14
(37.78)
350m: 4:14.01
(37.87)
400m: 4:51.74
(37.73)
450m: 5:29.88
(38.14)
500m: 6:07.86
(37.98)
550m: 6:46.00
(38.14)
600m: 7:24.71
(38.71)
650m: 8:03.18
(38.47)
700m: 8:41.35
(38.17)
750m: 9:18.70
(37.35)
800m: 9:54.47
(35.77)
2 Karl Palmqvist 2002 Simklubben Neptun +0.76 9:55.79 +1.32
50m: 30.42
100m: 1:05.15
(34.73)
150m: 1:41.31
(36.16)
200m: 2:18.64
(37.33)
250m: 2:56.36
(37.72)
300m: 3:34.10
(37.74)
350m: 4:12.10
(38.00)
400m: 4:49.91
(37.81)
450m: 5:27.56
(37.65)
500m: 6:05.80
(38.24)
550m: 6:44.40
(38.60)
600m: 7:22.79
(38.39)
650m: 8:01.22
(38.43)
700m: 8:39.73
(38.51)
750m: 9:19.46
(39.73)
800m: 9:55.79
(36.33)
3 Casper Runfjäll 2002 Södertälje Simsällskap +0.88 11:00.30 +1:05.83
50m: 34.89
100m: 1:12.84
(37.95)
150m: 1:53.06
(40.22)
200m: 2:34.48
(41.42)
250m: 3:16.29
(41.81)
300m: 3:58.67
(42.38)
350m: 4:41.13
(42.46)
400m: 5:23.51
(42.38)
450m: 6:06.25
(42.74)
500m: 6:48.97
(42.72)
550m: 7:31.01
(42.04)
600m: 8:13.75
(42.74)
650m: 8:55.86
(42.11)
700m: 9:38.33
(42.47)
750m: 10:20.00
(41.67)
800m: 11:00.30
(40.30)
- Tor Selander 2002 Stockholms Kappsimningsklubb +0.81 DSQ
Event 7, 800m Frisim Herrar 17-18 years - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isak Gustafsson 2001 Stockholms Kappsimningsklubb +0.74 9:14.86
50m: 30.31
100m: 1:03.42
(33.11)
150m: 1:37.43
(34.01)
200m: 2:11.62
(34.19)
250m: 2:46.00
(34.38)
300m: 3:21.03
(35.03)
350m: 3:55.84
(34.81)
400m: 4:31.09
(35.25)
450m: 5:06.24
(35.15)
500m: 5:41.57
(35.33)
550m: 6:17.02
(35.45)
600m: 6:52.75
(35.73)
650m: 7:28.57
(35.82)
700m: 8:04.44
(35.87)
750m: 8:40.29
(35.85)
800m: 9:14.86
(34.57)
2 Fredrik Jacobsson 2001 Stockholms Kappsimningsklubb +0.73 9:43.73 +28.87
50m: 33.24
100m: 1:08.98
(35.74)
150m: 1:45.47
(36.49)
200m: 2:22.56
(37.09)
250m: 2:59.26
(36.70)
300m: 3:36.37
(37.11)
350m: 4:13.61
(37.24)
400m: 4:50.16
(36.55)
450m: 5:26.90
(36.74)
500m: 6:04.65
(37.75)
550m: 6:41.95
(37.30)
600m: 7:18.55
(36.60)
650m: 7:55.16
(36.61)
700m: 8:31.70
(36.54)
750m: 9:08.31
(36.61)
800m: 9:43.73
(35.42)
3 Alexis Camacho 2001 Södertörns Simsällskap +0.63 9:47.07 +32.21
50m: 32.60
100m: 1:09.07
(36.47)
150m: 1:46.45
(37.38)
200m: 2:24.27
(37.82)
250m: 3:02.04
(37.77)
300m: 3:39.74
(37.70)
350m: 4:18.80
(39.06)
400m: 4:56.37
(37.57)
450m: 5:34.20
(37.83)
500m: 6:11.86
(37.66)
550m: 6:48.13
(36.27)
600m: 7:24.43
(36.30)
650m: 8:01.23
(36.80)
700m: 8:37.95
(36.72)
750m: 9:14.32
(36.37)
800m: 9:47.07
(32.75)
- Adam Karlsson 2000 Spårvägen Simförening +0.75 DSQ
2018-01-27 12:46:30 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Demo license

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner