2018-09-21   14:00:15
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Results for UGP 2 2017-2018, Södertörn

Below are all results from the competition shown by session.

Pass 1 Lördag 27/1

Document
Resultat
UGP-2
Arrangör:
Plats: Torvalla Simhall Södertörn Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 27 jan 2018 till den 28 jan 2018
Event 5, 400m Medley Damer 13 years - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elsa Kärvestedt 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.59 5:46.92
50m: 37.32
100m: 1:21.05
(43.73)
150m: 2:07.54
(46.49)
200m: 2:52.96
(45.42)
250m: 3:43.18
(50.22)
300m: 4:32.24
(49.06)
350m: 5:09.81
(37.57)
400m: 5:46.92
(37.11)
2 Nike Johnston 2005 Simklubben Neptun +0.76 5:49.57 +2.65
50m: 37.55
100m: 1:22.06
(44.51)
150m: 2:06.56
(44.50)
200m: 2:50.57
(44.01)
250m: 3:40.18
(49.61)
300m: 4:31.11
(50.93)
350m: 5:10.52
(39.41)
400m: 5:49.57
(39.05)
3 Elisa Sundberg 2005 Simklubben Neptun +0.74 6:01.56 +14.64
50m: 38.16
100m: 1:24.91
(46.75)
150m: 2:13.05
(48.14)
200m: 3:00.35
(47.30)
250m: 3:49.25
(48.90)
300m: 4:37.84
(48.59)
350m: 5:20.55
(42.71)
400m: 6:01.56
(41.01)
4 Klara Svenheim 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.81 6:09.17 +22.25
50m: 37.45
100m: 1:24.29
(46.84)
150m: 2:11.98
(47.69)
200m: 2:58.84
(46.86)
250m: 3:49.49
(50.65)
300m: 4:42.17
(52.68)
350m: 5:26.21
(44.04)
400m: 6:09.17
(42.96)
5 Maja Wallberg 2005 Simklubben Neptun +0.80 6:11.51 +24.59
50m: 41.88
100m: 1:31.88
(50.00)
150m: 2:18.81
(46.93)
200m: 3:05.60
(46.79)
250m: 3:57.76
(52.16)
300m: 4:49.30
(51.54)
350m: 5:31.52
(42.22)
400m: 6:11.51
(39.99)
6 Lovisa Ramsten 2005 Simklubben Neptun +0.76 6:22.57 +35.65
50m: 38.46
100m: 1:27.04
(48.58)
150m: 2:19.91
(52.87)
200m: 3:09.79
(49.88)
250m: 4:02.78
(52.99)
300m: 4:57.55
(54.77)
350m: 5:41.64
(44.09)
400m: 6:22.57
(40.93)
7 Amanda Bäck 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.82 6:29.80 +42.88
50m: 41.12
100m: 1:32.68
(51.56)
150m: 2:21.40
(48.72)
200m: 3:10.14
(48.74)
250m: 4:05.94
(55.80)
300m: 5:02.60
(56.66)
350m: 5:46.27
(43.67)
400m: 6:29.80
(43.53)
8 Melanie Blix Grimaldi 2005 Simklubben Neptun +0.93 6:42.28 +55.36
50m: 42.60
100m: 1:34.37
(51.77)
150m: 2:25.46
(51.09)
200m: 3:15.79
(50.33)
250m: 4:14.80
(59.01)
300m: 5:13.85
(59.05)
350m: 5:59.61
(45.76)
400m: 6:42.28
(42.67)
9 Emilia Teglöf 2005 Södertälje Simsällskap +0.88 7:13.15 +1:26.23
50m: 46.72
100m: 1:47.37
(1:00.65)
150m: 2:41.06
(53.69)
200m: 3:33.14
(52.08)
250m: 4:33.69
(1:00.55)
300m: 5:34.96
(1:01.27)
350m: 6:23.26
(48.30)
400m: 7:13.15
(49.89)
- Cheyenne Bäckstrand 2005 Södertälje Simsällskap +0.77 DSQ
- Molly Rantil 2005 Simklubben Neptun +0.65 DSQ
Event 5, 400m Medley Damer 14 years - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isa Lundgren Sonnergren 2004 Simklubben Neptun +0.86 5:06.24
50m: 31.99
100m: 1:09.51
(37.52)
150m: 1:48.05
(38.54)
200m: 2:25.27
(37.22)
250m: 3:09.87
(44.60)
300m: 3:54.78
(44.91)
350m: 4:31.85
(37.07)
400m: 5:06.24
(34.39)
2 Else Jomaa 2004 Simklubben Neptun +0.68 6:12.79 +1:06.55
50m: 41.60
100m: 1:29.54
(47.94)
150m: 2:16.73
(47.19)
200m: 3:03.03
(46.30)
250m: 3:55.55
(52.52)
300m: 4:46.50
(50.95)
350m: 5:31.31
(44.81)
400m: 6:12.79
(41.48)
3 Agnes Behrenfeldt 2004 Simklubben Neptun +0.69 6:12.99 +1:06.75
50m: 39.51
100m: 1:29.46
(49.95)
150m: 2:18.74
(49.28)
200m: 3:07.66
(48.92)
250m: 3:58.34
(50.68)
300m: 4:49.54
(51.20)
350m: 5:32.36
(42.82)
400m: 6:12.99
(40.63)
4 Li Elveskog 2004 Simklubben Neptun +0.79 6:22.21 +1:15.97
50m: 40.67
100m: 1:30.56
(49.89)
150m: 2:20.40
(49.84)
200m: 3:09.44
(49.04)
250m: 4:01.06
(51.62)
300m: 4:54.01
(52.95)
350m: 5:38.36
(44.35)
400m: 6:22.21
(43.85)
5 Maja Rehn 2004 Simklubben Neptun +0.77 6:23.05 +1:16.81
50m: 41.13
100m: 1:31.74
(50.61)
150m: 2:21.90
(50.16)
200m: 3:10.67
(48.77)
250m: 4:04.76
(54.09)
300m: 4:59.03
(54.27)
350m: 5:42.13
(43.10)
400m: 6:23.05
(40.92)
6 Ella Sörensen 2004 Södertälje Simsällskap +0.81 6:43.74 +1:37.50
50m: 43.29
100m: 1:40.04
(56.75)
150m: 2:32.34
(52.30)
200m: 3:21.07
(48.73)
250m: 4:18.72
(57.65)
300m: 5:17.63
(58.91)
350m: 6:02.56
(44.93)
400m: 6:43.74
(41.18)
Event 5, 400m Medley Damer 15 years - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Maria Bang 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.78 5:25.63
50m: 35.53
100m: 1:16.09
(40.56)
150m: 1:58.81
(42.72)
200m: 2:39.46
(40.65)
250m: 3:25.84
(46.38)
300m: 4:12.25
(46.41)
350m: 4:50.45
(38.20)
400m: 5:25.63
(35.18)
2 Emilia Wullrich 2003 Spårvägen Simförening +0.84 5:37.66 +12.03
50m: 35.40
100m: 1:18.31
(42.91)
150m: 2:04.38
(46.07)
200m: 2:48.41
(44.03)
250m: 3:33.73
(45.32)
300m: 4:21.13
(47.40)
350m: 4:59.98
(38.85)
400m: 5:37.66
(37.68)
3 Eliane Westermark 2003 Spårvägen Simförening +0.76 5:45.35 +19.72
50m: 37.06
100m: 1:21.00
(43.94)
150m: 2:05.93
(44.93)
200m: 2:49.67
(43.74)
250m: 3:38.63
(48.96)
300m: 4:27.86
(49.23)
350m: 5:07.44
(39.58)
400m: 5:45.35
(37.91)
4 Frida Bengtsson 2003 Södertälje Simsällskap +0.79 6:32.85 +1:07.22
50m: 36.34
100m: 1:19.54
(43.20)
150m: 2:10.63
(51.09)
200m: 3:01.25
(50.62)
250m: 3:59.57
(58.32)
300m: 4:57.61
(58.04)
350m: 5:45.44
(47.83)
400m: 6:32.85
(47.41)
Event 5, 400m Medley Damer 16 years - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lovisa Malm 2002 Spårvägen Simförening +0.66 5:26.43
50m: 35.24
100m: 1:14.52
(39.28)
150m: 1:55.93
(41.41)
200m: 2:37.07
(41.14)
250m: 3:25.23
(48.16)
300m: 4:12.87
(47.64)
350m: 4:50.59
(37.72)
400m: 5:26.43
(35.84)
2 Linn Herlin 2002 Spårvägen Simförening +0.76 5:27.23 +0.80
50m: 34.65
100m: 1:15.89
(41.24)
150m: 1:59.22
(43.33)
200m: 2:42.01
(42.79)
250m: 3:25.44
(43.43)
300m: 4:10.89
(45.45)
350m: 4:50.17
(39.28)
400m: 5:27.23
(37.06)
3 Klara Eklöf 2002 Stockholms Kappsimningsklubb +0.81 5:42.32 +15.89
50m: 33.17
100m: 1:12.56
(39.39)
150m: 1:57.97
(45.41)
200m: 2:42.31
(44.34)
250m: 3:32.87
(50.56)
300m: 4:24.62
(51.75)
350m: 5:04.36
(39.74)
400m: 5:42.32
(37.96)
Event 5, 400m Medley Damer 17-18 years - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Amanda Eriksson 2001 Stockholms Kappsimningsklubb +0.77 5:25.95
50m: 33.94
100m: 1:13.95
(40.01)
150m: 1:56.77
(42.82)
200m: 2:39.29
(42.52)
250m: 3:24.78
(45.49)
300m: 4:10.21
(45.43)
350m: 4:50.02
(39.81)
400m: 5:25.95
(35.93)
2 Anna Viinapuu 2000 Spårvägen Simförening +0.70 5:39.61 +13.66
50m: 35.43
100m: 1:17.81
(42.38)
150m: 2:01.87
(44.06)
200m: 2:45.00
(43.13)
250m: 3:35.09
(50.09)
300m: 4:25.96
(50.87)
350m: 5:03.74
(37.78)
400m: 5:39.61
(35.87)
3 Noémi Andras 2001 Spårvägen Simförening +0.67 5:44.28 +18.33
50m: 36.89
100m: 1:19.66
(42.77)
150m: 2:04.29
(44.63)
200m: 2:48.50
(44.21)
250m: 3:36.82
(48.32)
300m: 4:25.23
(48.41)
350m: 5:05.20
(39.97)
400m: 5:44.28
(39.08)
4 Fanny Odin 2000 Spårvägen Simförening +0.68 5:49.11 +23.16
50m: 36.31
100m: 1:18.29
(41.98)
150m: 2:03.57
(45.28)
200m: 2:48.91
(45.34)
250m: 3:37.83
(48.92)
300m: 4:27.29
(49.46)
350m: 5:08.34
(41.05)
400m: 5:49.11
(40.77)
- Wilma Roloff 2000 Södertörns Simsällskap -.-- DNS
2018-01-27 11:26:42 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Demo license

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner