2018-06-18   07:43:49
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Results for UGP 2 2017-2018, Södertörn

Below are all results from the competition shown by session.

Pass 1 Lördag 27/1

Document
Resultat
UGP-2
Arrangör:
Plats: Torvalla Simhall Södertörn Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 27 jan 2018 till den 28 jan 2018
Event 3, 100m Bröstsim Damer 13 years - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alma Thunberg 2005 Spårvägen Simförening +0.85 1:24.79
50m: 40.31
100m: 1:24.79
(44.48)
2 Jennifer Mardo 2005 Södertälje Simsällskap +0.74 1:24.84 +0.05
50m: 40.24
100m: 1:24.84
(44.60)
2 Liv Asp Olsson 2005 Stockholmspolisens IF SF +0.60 1:24.84 +0.05
50m: 40.36
100m: 1:24.84
(44.48)
4 Elisa Sundberg 2005 Simklubben Neptun +0.67 1:26.38 +1.59
50m: 40.45
100m: 1:26.38
(45.93)
5 Nike Johnston 2005 Simklubben Neptun +0.69 1:27.69 +2.90
50m: 41.12
100m: 1:27.69
(46.57)
6 Mia Samuelsson 2005 Wisby Simsällskap +0.90 1:29.17 +4.38
50m: 42.50
100m: 1:29.17
(46.67)
7 Emelie Sveding 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.74 1:29.94 +5.15
50m: 42.59
100m: 1:29.94
(47.35)
8 Alicia Söderlind 2005 Tyresö Simsällskap +0.77 1:32.89 +8.10
50m: 44.09
100m: 1:32.89
(48.80)
9 Ella Ekepil 2005 Wisby Simsällskap +0.93 1:32.98 +8.19
50m: 44.43
100m: 1:32.98
(48.55)
10 Emma Lidell 2005 Skuru Idrottsklubb +0.75 1:34.03 +9.24
50m: 44.44
100m: 1:34.03
(49.59)
11 Alice Englund 2005 Södertälje Simsällskap +0.55 1:35.34 +10.55
50m: 45.07
100m: 1:35.34
(50.27)
12 Maja Wallberg 2005 Simklubben Neptun +0.75 1:36.35 +11.56
50m: 46.19
100m: 1:36.35
(50.16)
13 Lovisa Ramsten 2005 Simklubben Neptun +0.70 1:36.59 +11.80
50m: 45.71
100m: 1:36.59
(50.88)
14 Tove Dicander 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.90 1:36.99 +12.20
50m: 46.25
100m: 1:36.99
(50.74)
15 Cecilia Krans 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.72 1:37.52 +12.73
50m: 44.95
100m: 1:37.52
(52.57)
16 Molly Rantil 2005 Simklubben Neptun +0.49 1:39.17 +14.38
50m: 45.41
100m: 1:39.17
(53.76)
17 Cheyenne Bäckstrand 2005 Södertälje Simsällskap +0.63 1:40.03 +15.24
50m: 46.65
100m: 1:40.03
(53.38)
18 Emilia Karlsson Bertoli 2005 Tyresö Simsällskap +0.87 1:40.69 +15.90
50m: 47.82
100m: 1:40.69
(52.87)
19 Freya Ebert Westerberg 2005 Tyresö Simsällskap +0.69 1:41.36 +16.57
50m: 48.22
100m: 1:41.36
(53.14)
20 Matilda Bergström 2005 Skuru Idrottsklubb +0.83 1:42.59 +17.80
50m: 47.85
100m: 1:42.59
(54.74)
21 Melanie Blix Grimaldi 2005 Simklubben Neptun +1.01 1:43.51 +18.72
50m: 49.07
100m: 1:43.51
(54.44)
22 Hanne-Lore Somers 2005 Södertörns Simsällskap +0.79 1:44.20 +19.41
50m: 47.61
100m: 1:44.20
(56.59)
23 Emma Örsing 2005 Skuru Idrottsklubb +0.71 1:45.00 +20.21
50m: 49.88
100m: 1:45.00
(55.12)
24 Tilda Hägbom 2005 Skuru Idrottsklubb +0.83 1:47.13 +22.34
50m: 49.98
100m: 1:47.13
(57.15)
25 Nerejda Zakeri 2005 Stockholmspolisens IF SF +0.85 1:47.39 +22.60
50m: 50.37
100m: 1:47.39
(57.02)
Event 3, 100m Bröstsim Damer 14 years - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Vilma Lindberg 2004 Södertälje Simsällskap +0.75 1:18.03
50m: 36.12
100m: 1:18.03
(41.91)
2 Sara Torstensson 2004 Spårvägen Simförening +0.69 1:20.28 +2.25
50m: 37.34
100m: 1:20.28
(42.94)
3 Tea Angerfelt 2004 Tyresö Simsällskap +0.77 1:20.74 +2.71
50m: 38.14
100m: 1:20.74
(42.60)
4 Veronika Hiram 2004 Södertörns Simsällskap +0.76 1:21.49 +3.46
50m: 37.70
100m: 1:21.49
(43.79)
5 Thea Birgoth 2004 Södertörns Simsällskap +0.76 1:22.55 +4.52
50m: 39.02
100m: 1:22.55
(43.53)
6 Stella Brinne Roos 2004 Älvsjö AIK Simförening +0.59 1:26.82 +8.79
50m: 40.44
100m: 1:26.82
(46.38)
7 Emma Thur 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.76 1:27.51 +9.48
50m: 41.09
100m: 1:27.51
(46.42)
8 Nella Silfwergård 2004 Wisby Simsällskap +0.87 1:29.17 +11.14
50m: 41.74
100m: 1:29.17
(47.43)
9 Agnes Behrenfeldt 2004 Simklubben Neptun +0.76 1:29.87 +11.84
50m: 42.58
100m: 1:29.87
(47.29)
10 Li Elveskog 2004 Simklubben Neptun +0.79 1:30.02 +11.99
50m: 42.17
100m: 1:30.02
(47.85)
11 Elsa Wennerstrand 2004 Älvsjö AIK Simförening +0.71 1:30.35 +12.32
50m: 41.59
100m: 1:30.35
(48.76)
12 Julia Zwinkels 2004 Solna Sundbyberg SS 04 +0.76 1:31.77 +13.74
50m: 42.50
100m: 1:31.77
(49.27)
13 Maja Rehn 2004 Simklubben Neptun +0.78 1:33.35 +15.32
50m: 43.69
100m: 1:33.35
(49.66)
14 Fiona Karlsson 2004 Ösmo Simsällskap +0.79 1:33.82 +15.79
50m: 43.95
100m: 1:33.82
(49.87)
15 Else Jomaa 2004 Simklubben Neptun +0.56 1:34.03 +16.00
50m: 44.61
100m: 1:34.03
(49.42)
16 Emma Wärn 2004 Solna Sundbyberg SS 04 +0.90 1:40.09 +22.06
50m: 47.35
100m: 1:40.09
(52.74)
17 Elma Ridhagen 2004 Tyresö Simsällskap +0.76 1:40.65 +22.62
50m: 47.08
100m: 1:40.65
(53.57)
18 Felicia Camacho 2004 Södertörns Simsällskap +0.76 1:43.68 +25.65
50m: 48.80
100m: 1:43.68
(54.88)
19 Tilde Bergvall 2004 Tyresö Simsällskap +0.78 1:46.22 +28.19
50m: 49.90
100m: 1:46.22
(56.32)
20 Khulan Chinbat 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.86 1:47.47 +29.44
50m: 49.56
100m: 1:47.47
(57.91)
21 Cornelia Dahlén 2004 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.85 1:50.80 +32.77
50m: 51.42
100m: 1:50.80
(59.38)
Event 3, 100m Bröstsim Damer 15 years - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alva Hagström 2003 Simklubben Neptun +0.72 1:17.15
50m: 36.30
100m: 1:17.15
(40.85)
2 Isabelle Brodd 2003 Simklubben Neptun +0.70 1:18.41 +1.26
50m: 36.88
100m: 1:18.41
(41.53)
3 Emilia Wullrich 2003 Spårvägen Simförening +0.80 1:20.78 +3.63
50m: 37.75
100m: 1:20.78
(43.03)
4 Lisa Candelius 2003 Solna Sundbyberg SS 04 +0.65 1:22.33 +5.18
50m: 39.16
100m: 1:22.33
(43.17)
5 Heidi Saluveer 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.73 1:23.57 +6.42
50m: 38.82
100m: 1:23.57
(44.75)
6 Zeline Bengtson 2003 Södertörns Simsällskap +0.70 1:24.05 +6.90
50m: 39.40
100m: 1:24.05
(44.65)
7 Elvira Schei 2003 Spårvägen Simförening +0.76 1:26.36 +9.21
50m: 39.78
100m: 1:26.36
(46.58)
8 Rebecca Gustafsson 2003 Stockholms Kappsimningsklubb +0.55 1:26.70 +9.55
50m: 40.75
100m: 1:26.70
(45.95)
9 Hilma Hagberg Moberg 2003 Södertörns Simsällskap +0.73 1:28.01 +10.86
50m: 41.18
100m: 1:28.01
(46.83)
10 Gabriella Ehn 2003 Södertörns Simsällskap +0.76 1:29.18 +12.03
50m: 41.15
100m: 1:29.18
(48.03)
11 Emelie Söderström 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.78 1:29.93 +12.78
50m: 42.42
100m: 1:29.93
(47.51)
12 Iza Ramså Ness 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.77 1:30.89 +13.74
50m: 43.08
100m: 1:30.89
(47.81)
13 Alice Persson 2003 Södertörns Simsällskap +0.74 1:31.62 +14.47
50m: 43.26
100m: 1:31.62
(48.36)
14 Cornelia Lythell 2003 Spårvägen Simförening +0.68 1:32.47 +15.32
50m: 43.45
100m: 1:32.47
(49.02)
15 Tilda Selling 2003 Solna Sundbyberg SS 04 +0.83 1:34.10 +16.95
50m: 44.66
100m: 1:34.10
(49.44)
16 Elin Nygren 2003 Södertörns Simsällskap +0.73 1:34.72 +17.57
50m: 44.24
100m: 1:34.72
(50.48)
17 Filippa Tottie-Håkansson 2003 Tyresö Simsällskap +0.83 1:35.25 +18.10
50m: 45.07
100m: 1:35.25
(50.18)
18 Maja Berngrim 2003 Solna Sundbyberg SS 04 +0.77 1:35.56 +18.41
50m: 47.20
100m: 1:35.56
(48.36)
19 Laura Somers 2003 Södertörns Simsällskap +0.77 1:36.32 +19.17
50m: 44.62
100m: 1:36.32
(51.70)
20 Annie Dovhammar 2003 Simklubben Neptun +0.79 1:37.53 +20.38
50m: 44.75
100m: 1:37.53
(52.78)
21 Elin Homnér 2003 Simklubben Neptun +0.68 1:39.35 +22.20
50m: 46.07
100m: 1:39.35
(53.28)
22 Penelope Gomez Rojas 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.76 1:42.46 +25.31
50m: 47.15
100m: 1:42.46
(55.31)
Event 3, 100m Bröstsim Damer 16 years - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linn Herlin 2002 Spårvägen Simförening +0.73 1:17.13
50m: 36.07
100m: 1:17.13
(41.06)
2 Sofia Björkman 2002 Tyresö Simsällskap +0.77 1:18.32 +1.19
50m: 36.75
100m: 1:18.32
(41.57)
3 Nora Segerström 2002 Stockholms Kappsimningsklubb +0.80 1:19.28 +2.15
50m: 36.93
100m: 1:19.28
(42.35)
4 Emma Parsons 2002 Tyresö Simsällskap +0.68 1:21.22 +4.09
50m: 38.22
100m: 1:21.22
(43.00)
5 Erica Sundholm 2002 Simklubben Neptun +0.70 1:21.81 +4.68
50m: 39.07
100m: 1:21.81
(42.74)
6 Ioana Danes 2002 Spårvägen Simförening +0.71 1:22.58 +5.45
50m: 38.89
100m: 1:22.58
(43.69)
7 Alexandra Eriksson 2002 Spårvägen Simförening +0.74 1:28.00 +10.87
50m: 40.85
100m: 1:28.00
(47.15)
8 Klara Alte 2002 Stockholms Kappsimningsklubb +0.74 1:28.16 +11.03
50m: 41.72
100m: 1:28.16
(46.44)
9 Anna Jonsson 2002 Solna Sundbyberg SS 04 +0.75 1:28.65 +11.52
50m: 40.84
100m: 1:28.65
(47.81)
10 Vendela Lundqvist 2002 Södertälje Simsällskap +0.57 1:28.99 +11.86
50m: 41.35
100m: 1:28.99
(47.64)
11 Johanna Granhällen 2002 Spårvägen Simförening +0.79 1:30.45 +13.32
50m: 43.29
100m: 1:30.45
(47.16)
12 Hanna Åsbrink 2002 Stockholms Kappsimningsklubb +0.78 1:33.59 +16.46
50m: 44.10
100m: 1:33.59
(49.49)
13 Evelina Porling 2002 Södertälje Simsällskap +0.77 1:36.49 +19.36
50m: 45.85
100m: 1:36.49
(50.64)
14 Amna Hojlas 2002 Älvsjö AIK Simförening +0.77 1:38.68 +21.55
50m: 46.50
100m: 1:38.68
(52.18)
15 Josefin Pettersson 2002 Stockholmspolisens IF SF +0.75 1:44.90 +27.77
50m: 46.68
100m: 1:44.90
(58.22)
Event 3, 100m Bröstsim Damer 17-18 years - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lea Granert 2001 Stockholmspolisens IF SF +0.73 1:14.10
50m: 34.76
100m: 1:14.10
(39.34)
2 Smilla Lönnberg 2001 Stockholms Kappsimningsklubb +0.74 1:18.39 +4.29
50m: 36.87
100m: 1:18.39
(41.52)
3 Sarah Mabin 2000 Simklubben Neptun +0.75 1:18.81 +4.71
50m: 37.26
100m: 1:18.81
(41.55)
4 Sophie Dellmark 2001 Älvsjö AIK Simförening +0.69 1:20.59 +6.49
50m: 37.91
100m: 1:20.59
(42.68)
5 Fanny Odin 2000 Spårvägen Simförening +0.67 1:26.04 +11.94
50m: 39.93
100m: 1:26.04
(46.11)
6 Noémi Andras 2001 Spårvägen Simförening +0.60 1:26.22 +12.12
50m: 41.11
100m: 1:26.22
(45.11)
7 Linnea Lindqvist 2001 Spårvägen Simförening +0.70 1:26.23 +12.13
50m: 40.56
100m: 1:26.23
(45.67)
8 Paulina Back 2000 Tyresö Simsällskap +0.76 1:27.59 +13.49
50m: 41.69
100m: 1:27.59
(45.90)
9 Sandra Pasanen 2001 Ösmo Simsällskap +0.65 1:37.35 +23.25
50m: 45.10
100m: 1:37.35
(52.25)
2018-01-27 10:35:10 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Demo license

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner