2018-09-21   13:58:04
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Results for UGP 2 2017-2018, Södertörn

Below are all results from the competition shown by session.

Pass 1 Lördag 27/1

Document
Resultat
UGP-2
Arrangör:
Plats: Torvalla Simhall Södertörn Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 27 jan 2018 till den 28 jan 2018
Event 1, 200m Frisim Damer 13 years - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Wilma Eld 2005 Spårvägen Simförening +0.78 2:21.98
50m: 32.64
100m: 1:09.21
(36.57)
150m: 1:46.02
(36.81)
200m: 2:21.98
(35.96)
2 Elsa Kärvestedt 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.78 2:25.65 +3.67
50m: 33.21
100m: 1:10.79
(37.58)
150m: 1:49.04
(38.25)
200m: 2:25.65
(36.61)
3 Nike Johnston 2005 Simklubben Neptun +0.66 2:27.29 +5.31
50m: 32.91
100m: 1:10.52
(37.61)
150m: 1:49.94
(39.42)
200m: 2:27.29
(37.35)
4 Ella Ekepil 2005 Wisby Simsällskap -.-- 2:27.60 +5.62
50m: 33.56
100m: 1:10.94
(37.38)
150m: 1:49.59
(38.65)
200m: 2:27.60
(38.01)
5 Mia Samuelsson 2005 Wisby Simsällskap +0.88 2:27.71 +5.73
50m: 34.29
100m: 1:11.74
(37.45)
150m: 1:49.89
(38.15)
200m: 2:27.71
(37.82)
6 Alma Thunberg 2005 Spårvägen Simförening +0.92 2:29.19 +7.21
50m: 33.55
100m: 1:11.79
(38.24)
150m: 1:50.98
(39.19)
200m: 2:29.19
(38.21)
7 Jennifer Mardo 2005 Södertälje Simsällskap +0.70 2:30.09 +8.11
50m: 32.24
100m: 1:10.15
(37.91)
150m: 1:50.21
(40.06)
200m: 2:30.09
(39.88)
8 Elisa Sundberg 2005 Simklubben Neptun +0.73 2:32.68 +10.70
50m: 34.68
100m: 1:13.37
(38.69)
150m: 1:53.47
(40.10)
200m: 2:32.68
(39.21)
9 Amanda Bäck 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.75 2:35.61 +13.63
50m: 36.06
100m: 1:15.77
(39.71)
150m: 1:56.63
(40.86)
200m: 2:35.61
(38.98)
10 Alice Velden 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.73 2:36.06 +14.08
50m: 33.42
100m: 1:12.99
(39.57)
150m: 1:55.75
(42.76)
200m: 2:36.06
(40.31)
11 Emilia Karlsson Bertoli 2005 Tyresö Simsällskap +0.82 2:38.46 +16.48
50m: 35.81
100m: 1:16.29
(40.48)
150m: 1:57.83
(41.54)
200m: 2:38.46
(40.63)
12 Emelie Sveding 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.71 2:39.29 +17.31
50m: 36.18
100m: 1:16.51
(40.33)
150m: 1:58.68
(42.17)
200m: 2:39.29
(40.61)
13 Linn Solehav 2005 Stockholmspolisens IF SF +0.71 2:40.31 +18.33
50m: 35.66
100m: 1:16.70
(41.04)
150m: 1:59.54
(42.84)
200m: 2:40.31
(40.77)
14 Lovisa Ramsten 2005 Simklubben Neptun +0.66 2:40.36 +18.38
50m: 36.51
100m: 1:18.19
(41.68)
150m: 2:00.76
(42.57)
200m: 2:40.36
(39.60)
15 Maja Wallberg 2005 Simklubben Neptun +0.66 2:41.14 +19.16
50m: 36.41
100m: 1:17.30
(40.89)
150m: 2:00.22
(42.92)
200m: 2:41.14
(40.92)
16 Melanie Blix Grimaldi 2005 Simklubben Neptun -.-- 2:41.18 +19.20
50m: 35.73
100m: 1:16.73
(41.00)
150m: 1:59.54
(42.81)
200m: 2:41.18
(41.64)
17 Klara Svenheim 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.73 2:42.67 +20.69
50m: 37.04
100m: 1:19.67
(42.63)
150m: 2:02.63
(42.96)
200m: 2:42.67
(40.04)
18 Alice Englund 2005 Södertälje Simsällskap +0.55 2:46.70 +24.72
50m: 36.82
100m: 1:19.74
(42.92)
150m: 2:03.14
(43.40)
200m: 2:46.70
(43.56)
19 Matilda Bergström 2005 Skuru Idrottsklubb +0.77 2:48.26 +26.28
50m: 37.21
100m: 1:19.44
(42.23)
150m: 2:03.84
(44.40)
200m: 2:48.26
(44.42)
20 Emma Lidell 2005 Skuru Idrottsklubb +0.74 2:48.61 +26.63
50m: 37.02
100m: 1:20.26
(43.24)
150m: 2:04.82
(44.56)
200m: 2:48.61
(43.79)
21 Tove Dicander 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.84 2:51.00 +29.02
50m: 37.49
100m: 1:22.73
(45.24)
150m: 2:08.03
(45.30)
200m: 2:51.00
(42.97)
22 Cecilia Krans 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.62 2:51.24 +29.26
50m: 38.25
100m: 1:22.16
(43.91)
150m: 2:08.04
(45.88)
200m: 2:51.24
(43.20)
23 Nerejda Zakeri 2005 Stockholmspolisens IF SF +0.81 2:51.41 +29.43
50m: 35.60
100m: 1:18.02
(42.42)
150m: 2:04.45
(46.43)
200m: 2:51.41
(46.96)
24 Alicia Söderlind 2005 Tyresö Simsällskap +0.72 2:51.76 +29.78
50m: 37.29
100m: 1:20.78
(43.49)
150m: 2:07.04
(46.26)
200m: 2:51.76
(44.72)
25 Klara Högfeldt 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.97 2:52.19 +30.21
50m: 38.63
100m: 1:23.04
(44.41)
150m: 2:09.79
(46.75)
200m: 2:52.19
(42.40)
26 Emma Örsing 2005 Skuru Idrottsklubb +0.82 2:56.96 +34.98
50m: 37.45
100m: 1:23.34
(45.89)
150m: 2:12.39
(49.05)
200m: 2:56.96
(44.57)
27 Emilia Teglöf 2005 Södertälje Simsällskap +0.82 2:59.46 +37.48
50m: 39.30
100m: 1:24.11
(44.81)
150m: 2:11.07
(46.96)
200m: 2:59.46
(48.39)
28 Tilda Hägbom 2005 Skuru Idrottsklubb +0.80 3:04.06 +42.08
50m: 40.53
100m: 1:28.90
(48.37)
150m: 2:16.82
(47.92)
200m: 3:04.06
(47.24)
- Molly Rantil 2005 Simklubben Neptun +0.38 DSQ
Event 1, 200m Frisim Damer 14 years - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isa Lundgren Sonnergren 2004 Simklubben Neptun +0.84 2:12.50
50m: 30.31
100m: 1:03.80
(33.49)
150m: 1:38.55
(34.75)
200m: 2:12.50
(33.95)
2 Vilma Lindberg 2004 Södertälje Simsällskap +0.72 2:17.43 +4.93
50m: 31.26
100m: 1:05.98
(34.72)
150m: 1:41.56
(35.58)
200m: 2:17.43
(35.87)
3 Thea Birgoth 2004 Södertörns Simsällskap +0.77 2:19.72 +7.22
50m: 31.95
100m: 1:07.38
(35.43)
150m: 1:44.28
(36.90)
200m: 2:19.72
(35.44)
4 Anna Wainikka 2004 Simklubben Neptun +0.73 2:22.21 +9.71
50m: 31.76
100m: 1:07.71
(35.95)
150m: 1:45.29
(37.58)
200m: 2:22.21
(36.92)
5 Elvira Montes 2004 Solna Sundbyberg SS 04 +0.72 2:24.97 +12.47
50m: 32.59
100m: 1:09.52
(36.93)
150m: 1:47.77
(38.25)
200m: 2:24.97
(37.20)
6 Maja Frejd 2004 Södertörns Simsällskap +0.69 2:25.68 +13.18
50m: 32.59
100m: 1:09.42
(36.83)
150m: 1:47.70
(38.28)
200m: 2:25.68
(37.98)
7 Nella Silfwergård 2004 Wisby Simsällskap +0.89 2:27.13 +14.63
50m: 33.08
100m: 1:10.76
(37.68)
150m: 1:49.85
(39.09)
200m: 2:27.13
(37.28)
8 Ella Bolmstrand 2004 Stockholms Kappsimningsklubb +0.77 2:27.94 +15.44
50m: 33.79
100m: 1:11.89
(38.10)
150m: 1:50.85
(38.96)
200m: 2:27.94
(37.09)
9 Stella Brinne Roos 2004 Älvsjö AIK Simförening +0.69 2:28.54 +16.04
50m: 33.93
100m: 1:11.10
(37.17)
150m: 1:50.24
(39.14)
200m: 2:28.54
(38.30)
10 Lilly Eriksson 2004 Simklubben Neptun +0.66 2:29.85 +17.35
50m: 34.61
100m: 1:12.99
(38.38)
150m: 1:52.51
(39.52)
200m: 2:29.85
(37.34)
11 Clara Unden 2004 Simklubben Neptun -.-- 2:33.18 +20.68
50m: 35.82
100m: 1:15.15
(39.33)
150m: 1:54.72
(39.57)
200m: 2:33.18
(38.46)
12 Sofia Lindqvist 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.70 2:33.70 +21.20
50m: 33.70
100m: 1:11.64
(37.94)
150m: 1:52.70
(41.06)
200m: 2:33.70
(41.00)
13 Elsa Wennerstrand 2004 Älvsjö AIK Simförening +0.55 2:34.04 +21.54
50m: 34.34
100m: 1:13.73
(39.39)
150m: 1:54.20
(40.47)
200m: 2:34.04
(39.84)
14 Ida Lindström 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.87 2:34.57 +22.07
50m: 34.56
100m: 1:12.54
(37.98)
150m: 1:54.10
(41.56)
200m: 2:34.57
(40.47)
15 Isabelle Persson 2004 Skuru Idrottsklubb +0.64 2:35.10 +22.60
50m: 34.38
100m: 1:13.23
(38.85)
150m: 1:54.60
(41.37)
200m: 2:35.10
(40.50)
16 Maja Rehn 2004 Simklubben Neptun +0.75 2:35.90 +23.40
50m: 33.58
100m: 1:14.28
(40.70)
150m: 1:56.52
(42.24)
200m: 2:35.90
(39.38)
17 Agnes Behrenfeldt 2004 Simklubben Neptun +0.82 2:36.74 +24.24
50m: 34.98
100m: 1:14.44
(39.46)
150m: 1:56.05
(41.61)
200m: 2:36.74
(40.69)
18 Fiona Karlsson 2004 Ösmo Simsällskap +0.78 2:37.60 +25.10
50m: 33.76
100m: 1:14.11
(40.35)
150m: 1:55.12
(41.01)
200m: 2:37.60
(42.48)
19 Emma Thur 2004 Stockholmspolisens IF SF -.-- 2:37.63 +25.13
50m: 34.67
100m: 1:14.38
(39.71)
150m: 1:55.66
(41.28)
200m: 2:37.63
(41.97)
20 Penny Pettersdotter Wenster 2004 Simklubben Neptun +0.81 2:39.13 +26.63
50m: 36.35
100m: 1:16.24
(39.89)
150m: 1:57.75
(41.51)
200m: 2:39.13
(41.38)
21 Ella Sörensen 2004 Södertälje Simsällskap +0.82 2:40.25 +27.75
50m: 36.04
100m: 1:16.44
(40.40)
150m: 1:59.80
(43.36)
200m: 2:40.25
(40.45)
22 Else Jomaa 2004 Simklubben Neptun +0.56 2:41.63 +29.13
50m: 36.00
100m: 1:18.24
(42.24)
150m: 2:01.65
(43.41)
200m: 2:41.63
(39.98)
23 Matilda Lindqvist 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.74 2:41.75 +29.25
50m: 35.85
100m: 1:17.10
(41.25)
150m: 2:00.32
(43.22)
200m: 2:41.75
(41.43)
24 Li Elveskog 2004 Simklubben Neptun +0.75 2:42.39 +29.89
50m: 35.91
100m: 1:16.15
(40.24)
150m: 1:59.57
(43.42)
200m: 2:42.39
(42.82)
25 Cornelia Dahlén 2004 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.84 2:43.08 +30.58
50m: 37.30
100m: 1:18.59
(41.29)
150m: 2:01.67
(43.08)
200m: 2:43.08
(41.41)
26 Felicia Camacho 2004 Södertörns Simsällskap +0.63 2:44.41 +31.91
50m: 35.90
100m: 1:18.02
(42.12)
150m: 2:02.14
(44.12)
200m: 2:44.41
(42.27)
27 Emma Wärn 2004 Solna Sundbyberg SS 04 +1.01 2:57.65 +45.15
50m: 39.66
100m: 1:24.63
(44.97)
150m: 2:11.47
(46.84)
200m: 2:57.65
(46.18)
28 Andrea Markowicz LIndén 2004 Stockholmspolisens IF SF +1.01 3:25.91 +1:13.41
50m: 43.22
100m: 1:33.80
(50.58)
150m: 2:28.83
(55.03)
200m: 3:25.91
(57.08)
Event 1, 200m Frisim Damer 15 years - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isabel Teglöf 2003 Södertälje Simsällskap +0.74 2:13.96
50m: 21.25
100m: 1:05.09
(43.84)
150m: 1:39.62
(34.53)
200m: 2:13.96
(34.34)
2 Sofia Voigt 2003 Solna Sundbyberg SS 04 +0.75 2:15.96 +2.00
50m: 31.18
100m: 1:05.69
(34.51)
150m: 1:41.40
(35.71)
200m: 2:15.96
(34.56)
3 Madicken Eriksson 2003 Simklubben Neptun +0.67 2:16.81 +2.85
50m: 31.91
100m: 1:06.64
(34.73)
150m: 1:41.80
(35.16)
200m: 2:16.81
(35.01)
4 Klara Possman 2003 Södertörns Simsällskap +0.73 2:18.81 +4.85
50m: 31.69
100m: 1:06.91
(35.22)
150m: 1:42.88
(35.97)
200m: 2:18.81
(35.93)
5 Alva Hagström 2003 Simklubben Neptun +0.72 2:19.55 +5.59
50m: 31.62
100m: 1:07.40
(35.78)
150m: 1:44.04
(36.64)
200m: 2:19.55
(35.51)
6 Eliane Westermark 2003 Spårvägen Simförening +0.75 2:20.36 +6.40
50m: 32.13
100m: 1:07.60
(35.47)
150m: 1:44.56
(36.96)
200m: 2:20.36
(35.80)
7 Lovisa Edman 2003 Simklubben Neptun +0.77 2:20.61 +6.65
50m: 32.06
100m: 1:07.97
(35.91)
150m: 1:44.63
(36.66)
200m: 2:20.61
(35.98)
8 Vendela Hillström 2003 Simklubben Neptun +0.82 2:20.80 +6.84
50m: 32.44
100m: 1:08.23
(35.79)
150m: 1:45.30
(37.07)
200m: 2:20.80
(35.50)
9 Maria Bang 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.59 2:21.27 +7.31
50m: 32.33
100m: 1:08.35
(36.02)
150m: 1:45.22
(36.87)
200m: 2:21.27
(36.05)
10 Freja Nordeman 2003 Simklubben Neptun +0.73 2:21.33 +7.37
50m: 31.74
100m: 1:07.26
(35.52)
150m: 1:44.44
(37.18)
200m: 2:21.33
(36.89)
11 Hilma Hagberg Moberg 2003 Södertörns Simsällskap +0.71 2:21.95 +7.99
50m: 31.58
100m: 1:06.82
(35.24)
150m: 1:44.52
(37.70)
200m: 2:21.95
(37.43)
12 Elvira Schei 2003 Spårvägen Simförening +0.74 2:25.36 +11.40
50m: 31.91
100m: 1:07.80
(35.89)
150m: 1:46.12
(38.32)
200m: 2:25.36
(39.24)
13 Elsa Djuphammar 2003 Simklubben Neptun +0.60 2:25.61 +11.65
50m: 33.08
100m: 1:09.08
(36.00)
150m: 1:47.23
(38.15)
200m: 2:25.61
(38.38)
14 Elin Lundgren 2003 Södertörns Simsällskap +0.75 2:25.79 +11.83
50m: 33.12
100m: 1:10.25
(37.13)
150m: 1:48.86
(38.61)
200m: 2:25.79
(36.93)
15 Isabelle Brodd 2003 Simklubben Neptun +0.70 2:26.08 +12.12
50m: 33.25
100m: 1:10.66
(37.41)
150m: 1:48.83
(38.17)
200m: 2:26.08
(37.25)
16 Elsa Fogelsjöö 2003 Stockholmspolisens IF SF -.-- 2:26.61 +12.65
50m: 32.73
100m: 1:09.35
(36.62)
150m: 1:48.30
(38.95)
200m: 2:26.61
(38.31)
17 Lova Gottberg 2003 Simklubben Neptun +0.78 2:26.87 +12.91
50m: 33.94
100m: 1:11.88
(37.94)
150m: 1:50.10
(38.22)
200m: 2:26.87
(36.77)
18 Emilia Cullfors 2003 Simklubben Neptun +0.69 2:29.91 +15.95
50m: 33.13
100m: 1:11.38
(38.25)
150m: 1:50.73
(39.35)
200m: 2:29.91
(39.18)
19 Alice Persson 2003 Södertörns Simsällskap +0.67 2:30.12 +16.16
50m: 34.44
100m: 1:13.26
(38.82)
150m: 1:51.68
(38.42)
200m: 2:30.12
(38.44)
20 Sara Kärvestedt 2003 Stockholms Kappsimningsklubb +0.66 2:31.39 +17.43
50m: 34.29
100m: 1:13.71
(39.42)
150m: 1:53.18
(39.47)
200m: 2:31.39
(38.21)
21 Rebecka Axelmalm 2003 Södertörns Simsällskap +0.94 2:32.91 +18.95
50m: 35.81
100m: 1:14.45
(38.64)
150m: 1:54.56
(40.11)
200m: 2:32.91
(38.35)
22 Maja Berngrim 2003 Solna Sundbyberg SS 04 +0.73 2:34.28 +20.32
50m: 35.84
100m: 1:15.19
(39.35)
150m: 1:55.40
(40.21)
200m: 2:34.28
(38.88)
23 Iza Ramså Ness 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.80 2:42.21 +28.25
50m: 36.62
100m: 1:17.92
(41.30)
150m: 2:01.30
(43.38)
200m: 2:42.21
(40.91)
24 Frida Bengtsson 2003 Södertälje Simsällskap +0.64 2:48.33 +34.37
50m: 37.17
100m: 1:19.57
(42.40)
150m: 2:04.01
(44.44)
200m: 2:48.33
(44.32)
25 Tilda Selling 2003 Solna Sundbyberg SS 04 +0.81 2:49.41 +35.45
50m: 37.79
100m: 1:21.50
(43.71)
150m: 2:07.21
(45.71)
200m: 2:49.41
(42.20)
26 Adéla Darvish 2003 Solna Sundbyberg SS 04 +0.59 2:51.13 +37.17
50m: 36.42
100m: 1:19.60
(43.18)
150m: 2:06.32
(46.72)
200m: 2:51.13
(44.81)
27 Elin Homnér 2003 Simklubben Neptun +0.80 2:57.34 +43.38
50m: 39.51
100m: 1:24.37
(44.86)
150m: 2:11.32
(46.95)
200m: 2:57.34
(46.02)
Event 1, 200m Frisim Damer 16 years - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lovisa Malm 2002 Spårvägen Simförening +0.57 2:16.72
50m: 32.13
100m: 1:06.92
(34.79)
150m: 1:41.80
(34.88)
200m: 2:16.72
(34.92)
2 Alwa Widmark 2002 Södertörns Simsällskap +0.65 2:17.68 +0.96
50m: 31.73
100m: 1:06.43
(34.70)
150m: 1:42.66
(36.23)
200m: 2:17.68
(35.02)
3 Nora Segerström 2002 Stockholms Kappsimningsklubb +0.77 2:18.17 +1.45
50m: 31.68
100m: 1:06.21
(34.53)
150m: 1:41.83
(35.62)
200m: 2:18.17
(36.34)
4 Ioana Danes 2002 Spårvägen Simförening +0.62 2:26.54 +9.82
50m: 33.41
100m: 1:10.33
(36.92)
150m: 1:48.46
(38.13)
200m: 2:26.54
(38.08)
5 Erica Sundholm 2002 Simklubben Neptun +0.71 2:27.91 +11.19
50m: 32.67
100m: 1:09.56
(36.89)
150m: 1:48.81
(39.25)
200m: 2:27.91
(39.10)
6 Vendela Lundqvist 2002 Södertälje Simsällskap +0.58 2:37.16 +20.44
50m: 34.92
100m: 1:14.91
(39.99)
150m: 1:56.37
(41.46)
200m: 2:37.16
(40.79)
7 Evelina Porling 2002 Södertälje Simsällskap +0.81 2:39.19 +22.47
50m: 35.60
100m: 1:15.49
(39.89)
150m: 1:57.43
(41.94)
200m: 2:39.19
(41.76)
8 Evelina Berg 2002 Simklubben Neptun +0.78 2:42.27 +25.55
50m: 36.23
100m: 1:17.46
(41.23)
150m: 2:00.77
(43.31)
200m: 2:42.27
(41.50)
9 Alexandra Eriksson 2002 Spårvägen Simförening +0.72 2:43.51 +26.79
50m: 35.38
100m: 1:15.93
(40.55)
150m: 1:59.75
(43.82)
200m: 2:43.51
(43.76)
10 Johanna Granhällen 2002 Spårvägen Simförening +0.57 2:49.50 +32.78
50m: 36.89
100m: 1:19.22
(42.33)
150m: 2:04.51
(45.29)
200m: 2:49.50
(44.99)
11 Amna Hojlas 2002 Älvsjö AIK Simförening +0.73 3:05.03 +48.31
50m: 40.63
100m: 1:28.41
(47.78)
150m: 2:17.50
(49.09)
200m: 3:05.03
(47.53)
Event 1, 200m Frisim Damer 17-18 years - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Vilma Brolund 2001 Simklubben Neptun +0.70 2:09.35
50m: 30.82
100m: 1:03.56
(32.74)
150m: 1:36.28
(32.72)
200m: 2:09.35
(33.07)
2 Alexandra Vartiainen 2001 Simklubben Neptun +0.71 2:10.98 +1.63
50m: 30.22
100m: 1:03.42
(33.20)
150m: 1:37.22
(33.80)
200m: 2:10.98
(33.76)
3 Linnea Gyllberg 2000 Simklubben Neptun +0.55 2:12.42 +3.07
50m: 29.85
100m: 1:03.29
(33.44)
150m: 1:37.67
(34.38)
200m: 2:12.42
(34.75)
4 Wilma Roloff 2000 Södertörns Simsällskap +0.74 2:13.28 +3.93
50m: 30.85
100m: 1:04.49
(33.64)
150m: 1:38.59
(34.10)
200m: 2:13.28
(34.69)
5 Tina Huslid 2000 Södertälje Simsällskap +0.71 2:18.41 +9.06
50m: 30.82
100m: 1:05.74
(34.92)
150m: 1:42.39
(36.65)
200m: 2:18.41
(36.02)
6 Anna Viinapuu 2000 Spårvägen Simförening +0.69 2:18.47 +9.12
50m: 32.04
100m: 1:06.95
(34.91)
150m: 1:43.12
(36.17)
200m: 2:18.47
(35.35)
7 Josefin Alm 2001 Tyresö Simsällskap +0.65 2:19.49 +10.14
50m: 31.70
100m: 1:07.41
(35.71)
150m: 1:43.50
(36.09)
200m: 2:19.49
(35.99)
8 Alexandra Lindén 2001 Stockholmspolisens IF SF +0.80 2:20.81 +11.46
50m: 32.30
100m: 1:07.45
(35.15)
150m: 1:43.80
(36.35)
200m: 2:20.81
(37.01)
9 Sophie Dellmark 2001 Älvsjö AIK Simförening +0.78 2:21.45 +12.10
50m: 32.89
100m: 1:09.28
(36.39)
150m: 1:46.18
(36.90)
200m: 2:21.45
(35.27)
10 Fanny Odin 2000 Spårvägen Simförening +0.64 2:22.07 +12.72
50m: 32.04
100m: 1:07.18
(35.14)
150m: 1:43.76
(36.58)
200m: 2:22.07
(38.31)
11 Amanda Bekkewold 2001 Simklubben Neptun +0.75 2:22.69 +13.34
50m: 32.63
100m: 1:08.63
(36.00)
150m: 1:45.49
(36.86)
200m: 2:22.69
(37.20)
12 Ella Ericson 2000 Simklubben Neptun +0.77 2:23.96 +14.61
50m: 32.05
100m: 1:07.78
(35.73)
150m: 1:46.28
(38.50)
200m: 2:23.96
(37.68)
13 Kristin Jansson 2001 Spårvägen Simförening +0.57 2:24.04 +14.69
50m: 32.09
100m: 1:07.72
(35.63)
150m: 1:45.86
(38.14)
200m: 2:24.04
(38.18)
14 Maya Lindhe 2000 Södertörns Simsällskap +0.77 2:24.27 +14.92
50m: 31.70
100m: 1:06.83
(35.13)
150m: 1:44.95
(38.12)
200m: 2:24.27
(39.32)
15 Zafira Vaamonde 2001 Spårvägen Simförening +0.73 2:27.46 +18.11
50m: 32.97
100m: 1:09.27
(36.30)
150m: 1:47.76
(38.49)
200m: 2:27.46
(39.70)
16 Paulina Back 2000 Tyresö Simsällskap -.-- 2:29.66 +20.31
50m: 34.51
100m: 1:11.99
(37.48)
150m: 1:51.00
(39.01)
200m: 2:29.66
(38.66)
17 Sandra Pasanen 2001 Ösmo Simsällskap +0.62 2:59.58 +50.23
50m: 40.55
100m: 1:27.76
(47.21)
150m: 2:15.22
(47.46)
200m: 2:59.58
(44.36)
2018-01-27 09:55:49 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Demo license

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner