Results for Farum Cup 2010
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stvne navn | Farum Cup 2010 | Udskriftsdato | 17 januar 2010 | |||
Stvne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 20:09 | |||
Arrangr | Farum Svmmeklub |
Lb 26, 50m Brystsvmning Damer, Finaler 14 r og yngre |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | Opnet | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Clara Amalie Lisbjerg | 1996 | 532 | 37.84 | ||||||
Hillerd Svmmeklub | ||||||||||
2 | Mie Astrup Dresler | 1996 | 500 | 38.63 | ||||||
Frederikssund Svmmeklu | ||||||||||
3 | Benedicte Zilmer | 1997 | 457 | 39.81 | ||||||
GTI | ||||||||||
4 | Dena Zornic | 1996 | 435 | 40.48 | ||||||
Vallensbk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | 403 | 41.52 | ||||||
Hillerd Svmmeklub | ||||||||||
6 | Kirstine Andersen | 1997 | 377 | 42.44 | ||||||
Vallensbk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Mian Hartoft | 1996 | 376 | 42.49 | ||||||
Swim Team Tstrup | ||||||||||
8 | Mette Sannerud | 1997 | 369 | 42.73 | ||||||
Roskilde Svmning | ||||||||||
9 | Katja Jesse | 1996 | 336 | 44.09 | ||||||
Swim Team Tstrup | ||||||||||
10 | Christina Techt | 1996 | 292 | 46.20 | ||||||
Solrd Svmmeklub | ||||||||||
11 | Tina Krume | 1997 | 275 | 47.14 | ||||||
Farum Svmmeklub | ||||||||||
12 | Julie Windfeldt Nielsen | 1998 | 265 | 47.75 | ||||||
Farum Svmmeklub | ||||||||||
13 | Kathrine Kock Jonsson | 1998 | 265 | 47.76 | ||||||
Farum Svmmeklub | ||||||||||
14 | Alexandra Munch | 1996 | 263 | 47.86 | ||||||
Solrd Svmmeklub | ||||||||||
15 | Rikke Elsborg Pedersen | 1997 | 248 | 48.81 | ||||||
Frederikssund Svmmeklu | ||||||||||
16 | Camilla Jacobsen | 1998 | 215 | 51.16 | ||||||
Farum Svmmeklub | ||||||||||
17 | Mia Ishj Nielsen | 2000 | 207 | 51.84 | ||||||
Farum Svmmeklub | ||||||||||
18 | Sif Emilie Andersen | 1998 | 202 | 52.23 | ||||||
Vrlse Svmmeklub | ||||||||||
19 | Cecilie Eiken | 1996 | 181 | 54.23 | ||||||
Vrlse Svmmeklub | ||||||||||
20 | Lrke Scharf | 1999 | 160 | 56.43 | ||||||
Farum Svmmeklub | ||||||||||
21 | Sarah Hvilshj Hansen | 1998 | 146 | 58.22 | ||||||
Farum Svmmeklub | ||||||||||
22 | Mia Steen Duus | 2001 | 144 | 58.56 | ||||||
Farum Svmmeklub | ||||||||||
23 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 142 | 58.81 | ||||||
Farum Svmmeklub | ||||||||||
24 | Alberte Thuesen | 2001 | 134 | 59.95 | ||||||
Farum Svmmeklub | ||||||||||
25 | Vibe Raaby Laursen | 1998 | 131 | 1:00.37 | ||||||
Vrlse Svmmeklub | ||||||||||
26 | Amalie Sophia Skou | 1997 | 131 | 1:00.44 | ||||||
Solrd Svmmeklub | ||||||||||
27 | Nanna Westfall Gram | 1998 | 117 | 1:02.63 | ||||||
Vrlse Svmmeklub | ||||||||||
28 | Lavanya Michaelsen | 2000 | 105 | 1:04.95 | ||||||
Farum Svmmeklub | ||||||||||
29 | Simone Jrgensen | 1999 | 96 | 1:06.98 | ||||||
Farum Svmmeklub | ||||||||||
30 | Aparjita Michaelsen | 2000 | 65 | 1:16.22 | ||||||
Farum Svmmeklub | ||||||||||
- | Perriya Sureshkumar | 1998 | DNS | |||||||
Farum Svmmeklub | ||||||||||
- | Thea Sthude | 1999 | DSQ | Asynkrone arme | ||||||
Farum Svmmeklub | ||||||||||
- | Sofie S. Korch | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Farum Svmmeklub | ||||||||||
Lb 26, 50m Brystsvmning Damer, Finaler 15 - 99 r |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | Opnet | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marie Lensbjerg | 1991 | 569 | 36.99 | ||||||
Farum Svmmeklub | ||||||||||
2 | Malene Johansson | 1992 | 517 | 38.21 | ||||||
Farum Svmmeklub | ||||||||||
3 | Nicoline Mller | 1995 | 509 | 38.40 | ||||||
Glostrup Svmme Klub | ||||||||||
4 | Nina Jrgensen | 1990 | 504 | 38.53 | ||||||
Roskilde Svmning | ||||||||||
5 | Maria Jrgensen | 1990 | 502 | 38.57 | ||||||
Roskilde Svmning | ||||||||||
6 | Camilla Tschikai Pedersen | 1991 | 490 | 38.90 | ||||||
Farum Svmmeklub | ||||||||||
7 | Annelouise Dolleris | 1995 | 481 | 39.14 | ||||||
Glostrup Svmme Klub | ||||||||||
8 | Katrine Brahtz | 1995 | 476 | 39.26 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
9 | Christine Pedersen | 1993 | 469 | 39.45 | ||||||
Glostrup Svmme Klub | ||||||||||
10 | Thea Mundt Lohse | 1994 | 448 | 40.07 | ||||||
Hillerd Svmmeklub | ||||||||||
11 | Louise Mejer | 1995 | 439 | 40.34 | ||||||
Frederikssund Svmmeklu | ||||||||||
12 | Caroline Lindgreen | 1995 | 424 | 40.81 | ||||||
Hillerd Svmmeklub | ||||||||||
13 | Lea Srensen | 1994 | 411 | 41.23 | ||||||
Swim Team Tstrup | ||||||||||
14 | Madeline Lou | 1995 | 409 | 41.29 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
15 | Liv S. Normand | 1995 | 374 | 42.55 | ||||||
Vallensbk IF Af 1939 | ||||||||||
16 | Nadia Christian | 1995 | 342 | 43.84 | ||||||
Farum Svmmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 17 januar 2010 |
Licens til Farum Svmmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:09 |