Results for Sigma Birkerød Cup 2017
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 135 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Birkerød Cup 2017 | Udskriftsdato | 10 december 2017 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:51 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 december 2017 |
Løb 135, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:09.98 | ||||||
2 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:11.49 | ||||||
3 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.04 | ||||||
4 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.15 | ||||||
5 | Caroline Trøjgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:13.00 | ||||||
6 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:13.55 | ||||||
7 | Caroline Villum Færch | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:15.56 | ||||||
8 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:17.70 | ||||||
9 | Iben Ebdrup Norling | 2005 | Værløse Svømmeklub | 1:18.72 | ||||||
10 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:20.29 | ||||||
11 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.47 | ||||||
12 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:21.71 | ||||||
13 | Agnete Høyer | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.03 | ||||||
14 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 1:23.93 | ||||||
14 | Laura Thomadsen | 2004 | Albertslund IF | 1:23.93 | ||||||
16 | Signe Holm Hansen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 1:25.95 | ||||||
Løb 135, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Astrid Mulipola | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:15.75 | ||||||
2 | Agnete Boelt | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:18.11 | ||||||
3 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.88 | ||||||
4 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.86 | ||||||
5 | Mathilde Møller | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.92 | ||||||
6 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:28.84 | ||||||
7 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:30.15 | ||||||
8 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:31.63 | ||||||
9 | Asta Hindborg | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:32.51 | ||||||
10 | Astrid Høyer | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:35.58 | ||||||
11 | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:39.88 | ||||||
12 | Lea F. H. Jespersen | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:41.65 | ||||||
13 | Vigga Jacoby | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:42.07 | ||||||
14 | Lucca Marie Byrholt | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:44.93 | ||||||
15 | Ella Stensgaard | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:50.86 | ||||||
16 | Vigga Jørgensen | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:04.73 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 december 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:51 |