Resultater for Sigma Birkerød Cup 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Birkerød Cup 2017 | Udskriftsdato | 10 december 2017 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:29 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 december 2017 |
Løb 34, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 1:51.03 | ||||||
2 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | Sigma Swim Birkerød | 1:54.75 | ||||||
Løb 34, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:02.74 | ||||||
2 | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:09.26 | ||||||
3 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:10.00 | ||||||
4 | Lucas Burmester | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 2:12.16 | ||||||
5 | Matthæus Vámosi | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 2:15.48 | ||||||
6 | Alexander Stærkær | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 2:17.10 | ||||||
7 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 2:18.19 | ||||||
Løb 34, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:00.90 | ||||||
2 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:04.73 | ||||||
3 | Daniel Garne Larsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 2:05.04 | ||||||
4 | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:08.46 | ||||||
5 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:11.81 | ||||||
6 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 2:14.16 | ||||||
7 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:14.62 | ||||||
8 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:16.00 | ||||||
9 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:16.33 | ||||||
10 | Malte Hjalholt | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:17.70 | ||||||
11 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:17.99 | ||||||
12 | Mads Liechti | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 2:19.25 | ||||||
13 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:19.55 | ||||||
14 | Kalle Germer Knudsen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:29.02 | ||||||
15 | Victor Bornemann | 2004 | Sigma Swim Allerød | 2:46.97 | ||||||
Løb 34, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | Sigma Swim Allerød | 2:17.50 | ||||||
2 | Tobias Rosengaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 2:18.28 | ||||||
3 | Gustav Steen Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:20.70 | ||||||
4 | Magnus Steen Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:20.81 | ||||||
5 | Gustav Abildgaard | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:34.79 | ||||||
6 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:36.12 | ||||||
7 | Magnus Kiemer | 2005 | Værløse Svømmeklub | 2:38.76 | ||||||
8 | Matthias Slot | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:39.40 | ||||||
9 | Tristan Jensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:39.89 | ||||||
10 | Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:40.71 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 december 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:29 |