Tulokset Sigma Birkerød Cup 2017
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Birkerød Cup 2017 | Udskriftsdato | 09 december 2017 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:41 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 december 2017 |
Løb 20, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 2:03.59 | ||||||
Løb 20, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Rendlev | 2001 | VAT Copenhagen | 2:19.73 | ||||||
2 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 2:24.55 | ||||||
3 | Adrian Roed Schøning | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 2:35.03 | ||||||
Løb 20, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lucas Emil Christensen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 2:13.39 | ||||||
2 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:14.28 | ||||||
3 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:19.83 | ||||||
4 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:24.02 | ||||||
5 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:28.28 | ||||||
6 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:28.46 | ||||||
7 | Sebastian Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:28.53 | ||||||
8 | Jakob Legaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 2:29.72 | ||||||
9 | Troels Fode | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:32.46 | ||||||
10 | Jonathan Beck | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 2:34.35 | ||||||
11 | Frederik Bach Mindested | 2003 | Sigma Swim Allerød | 2:35.25 | ||||||
12 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:40.09 | ||||||
13 | Malte Hjalholt | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:40.91 | ||||||
14 | William Leander Agerskov | 2004 | Sigma Swim Allerød | 2:45.32 | ||||||
15 | Victor Bornemann | 2004 | Sigma Swim Allerød | 3:09.41 | ||||||
Løb 20, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Theodor Wernberg Løvgren | 2005 | Sigma Swim Allerød | 2:40.96 | ||||||
2 | Gustav Steen Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:44.21 | ||||||
3 | Magnus Kiemer | 2005 | Værløse Svømmeklub | 2:45.65 | ||||||
4 | Mathias Hemmingsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 3:12.07 | ||||||
5 | Alexander Hartvigsen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 3:40.70 | ||||||
- | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Efb v 150m | |||||
- | Magnus Steen Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Efb v 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 09 december 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:41 |