Resultater for Thisted Cup 2009
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2009 | Udskriftsdato | 02 oktober 2009 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 18:44 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub |
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Egen Senior: Alexander Dale Oen (2004) 27.79 |
Løbssponsor: Marens Blomster |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Chris Christensen | 1988 | 7 | 823 | 28.18 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Jess Reese Jacobsen | 1982 | 5 | 485 | 33.61 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jens Christian Petersen | 1988 | 4 | 410 | 35.56 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Eirik B. Lund | 1990 | 3 | 401 | 35.82 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Egen Senior: Alexander Dale Oen (2004) 27.79 |
Løbssponsor: Marens Blomster |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Erling Mjøs Brattelid | 1991 | 7 | 688 | 29.92 | |||||
Team Stavanger | ||||||||||
2 | Marcus Orloff Søemod | 1991 | 5 | 662 | 30.30 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Ole Martin Ree | 1992 | 4 | 596 | 31.39 | |||||
Team Stavanger | ||||||||||
4 | Karsten Schütt | 1991 | 3 | 546 | 32.32 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 2 | 528 | 32.68 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Andreas M. Pedersen | 1992 | 1 | 495 | 33.39 | |||||
Farsund Svømmeklubb | ||||||||||
7 | Martin B. Lund | 1992 | 430 | 34.99 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
8 | Steffen Møller Jensen | 1991 | 339 | 37.87 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 år |
Egen Senior: Alexander Dale Oen (2004) 27.79 |
Løbssponsor: Marens Blomster |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Tracey | 1993 | 7 | 515 | 32.94 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Søren Larsen | 1993 | 5 | 460 | 34.20 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ingvar V. Skirbekk | 1993 | 4 | 433 | 34.91 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
4 | Daniel Skauge | 1993 | 3 | 372 | 36.73 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
5 | Øyvind Holtskog | 1993 | 2 | 365 | 36.97 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
6 | Theis Leonard | 1993 | 1 | 291 | 39.84 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Morten Rask Jensen | 1993 | 280 | 40.39 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Jesper Lehd Jørgensen | 1993 | 202 | 45.01 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 år |
Egen Senior: Alexander Dale Oen (2004) 27.79 |
Løbssponsor: Marens Blomster |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Tom Kaafjord | 1994 | 7 | 496 | 33.37 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
2 | Martin Terp Olesen | 1994 | 5 | 476 | 33.83 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mads Larsen | 1994 | 4 | 466 | 34.07 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Simon Strøm Hermannsson | 1994 | 3 | 459 | 34.23 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Stian Frestad | 1994 | 2 | 443 | 34.65 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
6 | Mads Munk Sørensen | 1994 | 1 | 383 | 36.38 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kristian Lynge Dahlgaard | 1994 | 357 | 37.23 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anton Wallentin | 1994 | 345 | 37.64 | ||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
9 | Christian Flohr Nielsen | 1994 | 300 | 39.45 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
10 | Frederik Møller Iversen | 1994 | 252 | 41.81 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Søren Bak Larsen | 1994 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Egen Senior: Alexander Dale Oen (2004) 27.79 |
Løbssponsor: Marens Blomster |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Thomas K. Johansen | 1995 | 7 | 405 | 35.69 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | 5 | 399 | 35.87 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jannick Maesen | 1995 | 4 | 384 | 36.32 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 3 | 374 | 36.66 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Lasse Kammer | 1995 | 2 | 352 | 37.39 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Michael Kjær | 1995 | 1 | 340 | 37.83 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathias F. Nielsen | 1995 | 334 | 38.07 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Michael R. Olesen | 1995 | 324 | 38.44 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Mathias Madsen | 1995 | 288 | 40.00 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Janus Meinert | 1995 | 267 | 41.03 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mathias Petersen | 1995 | 233 | 42.92 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emil A. Simonsen | 1995 | 190 | 45.93 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Vishnu Illankumaran | 1995 | 156 | 49.05 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
14 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | 143 | 50.53 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Mads Lund | 1995 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
- | Láimutis Bendikas | 1995 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Egen Senior: Alexander Dale Oen (2004) 27.79 |
Løbssponsor: Marens Blomster |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kristoffer Moos | 1996 | 7 | 369 | 36.83 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus Yde | 1996 | 5 | 316 | 38.78 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Thomas Birkkjær | 1996 | 4 | 304 | 39.27 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
4 | Andreas Kaafjord | 1996 | 3 | 275 | 40.61 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
5 | Emil Hougesen | 1997 | 2 | 242 | 42.40 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
6 | Max Tellefsen | 1996 | 1 | 225 | 43.39 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Michal Grund | 1997 | 225 | 43.45 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
8 | Jakob Sørensen | 1996 | 222 | 43.59 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Casper Trier Jensen | 1996 | 208 | 44.56 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lasse Munkholm | 1996 | 194 | 45.65 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Peter Birk | 1996 | 193 | 45.69 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Frederik Jessen | 1998 | 181 | 46.70 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Alex Terp | 1997 | 174 | 47.28 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Marc Ochsendorf | 1996 | 173 | 47.40 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
15 | Jacob S. Madsen | 1998 | 166 | 48.07 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
16 | Daniel Pallesen | 1998 | 162 | 48.48 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
17 | Morten Jæger | 1996 | 154 | 49.26 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
18 | Fredrik Hille | 1996 | 146 | 50.11 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
19 | Mads Storgaard | 1998 | 131 | 51.98 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
20 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 122 | 53.18 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
21 | Asger Mikkelsen | 1997 | 120 | 53.54 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Ar | ||||||||||
22 | Mikkel Emil Ljungberg | 1996 | 115 | 54.37 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
23 | Jonathan Nielsen | 1997 | 109 | 55.35 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
24 | Gustav Yde | 2000 | 108 | 55.48 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
25 | Mathias Dyrhave Jensen | 1996 | 93 | 58.20 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
26 | Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | 93 | 58.22 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
27 | Mikkel Pedersen | 1997 | 86 | 59.89 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
- | Anders Vestergaard | 1997 | DNS | |||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
- | Lauge Shøler-Hjort | 1997 | DSQ | 1 hånd i vending | ||||||
Idrætsforening Jarl, Ar | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 02 oktober 2009 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:44 |